2020'de en iyi masajlı duş başlığını seçmek

0

Duş, insanlığın en iyi icatlarından biridir. Sadece hijyenik prosedürleri hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleştirmekle kalmaz, aynı zamanda örneğin kontrastlı duş gibi bir canlılık artışı elde etmeyi veya örneğin bir hidromasaj yardımıyla rahatlamayı mümkün kılar. İkincisi için, "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri tarafından sizin için hazırlanan en iyi masaj eklerinin derecelendirmesini seçmenize yardımcı olacak özel bir masaj aparatına ihtiyacınız olacak.

Masaj eki nedir?

Masaj başlığı, miksere bağlanan ve özel tip jetler oluşturan sıhhi tesisat ekipmanları ile ilgili özel bir tasarımdır. Bu tür cihazlar bazen "yağmur duşları" olarak adlandırılır ve şimdiden büyük bir popülerlik kazanmıştır.

Cihazın özelliği, özel bir su temini yönteminde yatmaktadır - sulamanın kenarları boyunca yer alan delikler üst üste gelebilir ve jetler, yüksek basınç altında merkezi deliklerden akar.

Püskürtme uçlarının yoğunluğunu ve şeklini değiştiren nozulların özelliklerini hesaba katarak, masaj sulama aşağıdaki türden yönlendirilmiş su akışlarını yaratabilir:

 • Masaj - canlandırır, kas yorgunluğunu giderir ve kan akışını iyileştirir. Etki, suyun darbeli darbelerde akması nedeniyle basıncı artırarak ve jet sayısını azaltarak elde edilir;
 • Yumuşak akış, su akışının azaldığı, ancak kütlenin kaldığı, havayla doymuş bir akıştır. Şampuanlama için harika;
 • Karışık - bir tür jetin dönüşümlü olarak bir başkasıyla değiştirildiği birleşik bir eylem modu ile karakterize edilir;
 • Tropikal yağmur - su, akışı dağıtan ve büyük bir yükseklikten dökülen büyük fıskiyelere dönüştüren bir ızgaradan pompalanır.

Liste koşulludur, çünkü her üretici ürününü benzer ürünler arasında ayırt etmeye çalışır ve bu nedenle farklı markaların sulama tenekeleri için işlevlerin listesi farklı olabilir.

Böyle bir nozulun etkinliği ve faydaları, insan vücudu üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan yaratılan hidromasaj etkisinde yatmaktadır. Basınçlı su jetlerine hedeflenen maruz kalmanın terapötik faydaları uzun süredir kanıtlanmıştır. Hidromasaj, metabolizmayı hızlandırmak, hastalıkları ve genel sağlığı iyileştirmeyi önlemek, kas-iskelet sistemi ve sinir sistemi ile ilgili sorunları ortadan kaldırmak için kullanılır.

Duş başlıkları - ne var?

Kurulum türüne göre sistemler sabit ve mobil olarak ayrılmıştır. Her iki tür sulama kutusunu da birleştiren kombine sistemler de vardır.

Sabit kurulumlar

Sabit modeller çıkarılamaz. Kullanılabilir alanın yeterince büyük bir çapı içinde farklılık gösterirler. Kurulum yöntemine bağlı olarak duvar ve tavan vardır ve genellikle tepe duşu adı verilen tek bir kategoride birleştirilir.

Duş kabinleri ve kutulara montaj için uygundurlar ancak yeterince güçlü bir su basıncına ihtiyaç duyarlar.Bir su borusuna bağlanır ve ardından tavana veya doğrudan duvara monte edilirler.

Tavan modelleri, yalnızca anahtarların ve spreyin çıkarıldığı ve ana ünitenin duvarın içine gizlendiği gizli kurulum anlamına gelir, bu da kurulumu zorlaştırır. Duvara monte versiyon için, yapının tüm aile üyeleri için uygun bir yükseklikte sabitlendiği bir tutucu gereklidir. Duvara monte sulama tenekelerinin çoğu modern modeli, eğim açısının değişken olduğu ve ayarlanabildiği menteşeli montajlarla donatılmıştır. Tavan sulama kutuları ile bu özellik sadece pahalı modellerde bulunur.

Hem tavan hem de duvar üniteleri çoğunlukla krom kaplı pirinçten yapılır. Su kaynağının maksimum artırılmış alanının aynı anda tüm vücudu yıkamanıza izin vermesi ve cihazı elinizde tutmanıza gerek olmaması açısından kullanışlıdırlar. Dezavantajları, engelli kişilerin yanı sıra çocukları ve hayvanları yıkamak için böyle bir duş kullanmanın zorluğunu içerir.

Mobil sulama kovaları

Mobil üniteler, duş rafları ve panellerin yanı sıra bir el duşu ile temsil edilir.

El duşu, esnek hortumlu bir ağızlıktır. Bazı durumlarda, duvara istenen yükseklikte monte edilen bir braketin varlığını da ifade eder. Bu tür modellerin popülaritesi, daha fazla hareket özgürlüğünden kaynaklanmaktadır - üniteyi elinizde tutarak ve su jetlerini istenen açıda yönlendirerek veya tutucuya takarak yüzebilirsiniz.

Stand, el duşu, dikey çubuk ve braket içeren bir setten oluşmaktadır. Bu, kompakt ve kurulumu kolay olan en çok yönlü seçenektir. Duşun yükseklik farkı büyük olan kişiler tarafından kullanılması özellikle uygun olacaktır - yukarı ve aşağı hareket eden braket yüksekliği ayarlamanıza izin verir ve gerekirse cihaz standdan kolayca çıkarılabilir.

Duş paneli, karmaşık kurulumu ve daha fazla işlevselliği - termostat, aydınlatma vb. Varlığı ile standdan farklıdır.

Ardından, en uygun duş başlığını nasıl seçeceğinizi anlamanıza yardımcı olacak ana kriterlere bir göz atalım.

Bir masaj eki seçme kriterleri

Malzeme

Alüminyum, ucuz tavan modelleri, duş rafları ve panellerin temelidir. Akrilik, plastik ve abs gibi. Plastik ve akrilik ataşmanlar hijyeniktir ve temizlenmesi daha kolaydır, ancak akrilik, mekanik gerilime daha az duyarlıdır, bunun sonucunda üzerinde daha az çizik ve hasar görülür.

Paslanmaz çelik, tepe duşları, paneller, raflar ve sulama başlıkları için dayanıklı ve uygun fiyatlı tasarımlar üretmek için kullanılır. Pirinçten yapılmış benzer ürünler çok daha pahalıdır, ancak önemli avantajlara sahiptir - güvenilirlik ve pratiklik.

Kural olarak, tavan montajı için yapılar, artan mukavemet, dayanıklılık ve yüksek maliyet ile de ayırt edilen dökme demirden yapılmıştır.

Duş panelleri arasında bulunan temperli cam, bu tür modellerin şık ve özlü görünmesini, bakımı ve temizliğinin kolay olmasını sağlar. Cam, şeffaf veya buzlu olabilir.

Seramik, görsel çekiciliği ve estetiği ile öne çıkan ürünler üretmek için kullanılır, ancak bu tür malzemeler üzerinde kolayca yongalar oluşur.

Şekil ve çap

Nozulun şekline göre:

 • Yuvarlak / oval - evrensel işlevselliğe sahip ve her banyoya uygun en iyi modeller;
 • Kare / dikdörtgen - piyasada daha az yaygındır, çünkü bu tür sulama tenekelerinin standart dışı tasarımı, minimalizm ve geometri tarzında dekore edilmiş bir iç mekanda daha uygundur;
 • Üçgen - bunlar genellikle el duşlarıdır. Şık ve kullanımı kolay görünün;
 • Dikdörtgen - sözde sulama tenekeleri-kalemleri. İlginç bir dış tasarıma sahipler, ancak kullanılabilir alanın küçük olması nedeniyle uygun değiller;
 • Tasarımcı ürünleri - çeşitli tuhaf şekillere sahiptir ve dikkat çekmeyi ve odanın ana dekorasyonu olmayı amaçlamaktadır.

Nozulun çapı önemli bir rol oynar çünkü akış genişliği ve kullanım kolaylığı su püskürtme deliklerinin bulunduğu alana bağlıdır. Standart bir nozulun boyutu 6 ila 8 cm'dir. 20 ve üzeri çapa sahip sulama tenekeleri, evde her duşakabin uygun olmadığı gerçek bir şelale oluşturabildikleri için daha az yaygındır.

Kaplama

Duş başlığının gövdesi üzerinde dış kaplama oluşturmak için kullanılan malzeme genellikle tamamen dekoratiftir. Kaplama krom kaplama (mat krom dahil), emaye (beyaz veya renkli), pirinç olabilir. Bazen altın veya gümüş kaplamalı modellerin yanı sıra bronz veya nikel süslemeli modeller de vardır.

Her kaplamanın kendi artıları ve eksileri vardır:

 • Emaye - güzel görünüyor, ancak aynı zamanda kısa ömürlü ve cipslere yatkın;
 • Altın ve gümüş - özel ve dikkatli bakıma muhtaç;
 • Bakır, bronz, nikel - pahalı bir görünüm için daha az pahalı ödemek zorunda kalmayacaksınız;
 • Krom dayanıklıdır ve patojenik bakterilerin gelişimini engeller, ancak böyle bir yüzeyde gözle görülür çizgiler ve damlalar kalır. Mat kromdan ("saten") yapılmış modeller vardır, ancak daha sık olarak bu versiyonda duş setinin tek tek unsurları uygulanır;
 • Paslanmaz çelik dayanıklıdır ve güzel bir parlaklığa sahiptir, ancak uygun bakım gerektirir;
 • Pirinç güvenilirdir ve korozyona karşı dayanıklıdır, ancak her iç mekana sığmaz.

Krom ve nikel gibi iki tür kaplamayı birleştiren modeller de bulunmaktadır.

Ekstra seçenekler

 • Maksimum su akışı, verimini, yani cihazın birim zaman başına geçebileceği sınırlayıcı sıvı hacmini gösteren bir cihazın bir özelliğidir. Standart bir ünitenin akış hızı dakikada 15 litre ve daha fazladır. Bu parametre, su tüketimi üzerinde otomatik kontrol oluştururken önemlidir;
 • Yapı içerisine yerleştirilen ledler sayesinde suyun arka aydınlatması gerçekleşir. Arkadan aydınlatmalı suyla sulama kutuları tek renkli veya çok renkli olabilir ve yumuşak bir renk değişimi olabilir. Son seçenek, açık rengin farklı tonlarda bir kişi üzerindeki yararlı etkisinin teorisine dayanmaktadır. Alıcılara göre arkadan aydınlatmalı modeller çocuklar için idealdir;
 • Mod sayısı - cihazın işlevselliğini belirler. Piyasada hem basit modeller (tek modlu) hem de jet tipi seçimine sahip gelişmiş modern cihazlar sunulmaktadır. Masaj ataşmanlarında, örneğin farklı modlarda çalışan ve hem normal basıncı hem de masajı birleştiren setler;
 • Nozul sayısı - çok işlevli cihazlarda, hidromasaj etkisi yaratmak için nozul sayısını belirler;
 • Kireçtaşı önleyici koruma - ürünün ömrünü önemli ölçüde uzatan plak oluşumunu önler;
 • Çalışma kontrol sistemi - mod anahtarları döner veya basmalı olabilir. Döner sistemle, sulama sisteminin elemanlarından birini, gövde üzerindeki yazıtları takip ederek, bir düğme sistemi ile döndürmek, seçilen moda karşılık gelen düğmeye basmak gerekir;
 • Termostat - su akışının sabit bir sıcaklığını korumanıza izin verir;
 • Yerleşik yumuşatıcı - yapı gövdesinin donatıldığı özel filtreler. Suyu yumuşatır, sertlik tuzlarını giderir, bu da banyo prosedürünü daha rahat hale getirir;
 • Minimum su basıncı - çok katlı apartman binalarında su borularındaki basınç 2,5 - 7,5 bar arasında değişir. Pek çok açıdan, bu gösterge zemine, bina tipine, iletişim özelliklerine ve diğer parametrelere bağlıdır. Bu nedenle, bir ürün satın alırken, sadece çalışma basıncına değil, aynı zamanda mevcut olan minimum seviyeye de dikkat etmeniz gerekir.

Avantajlar ve dezavantajlar

El masajı sulamanın avantajları:

 • Hijyenik bir duş için kullanılabilir;
 • Vücudun belirli bölgelerinin hem genel hem de akupunktur masajı için uygundur;
 • Birkaç kullanım seçeneği sağlar - istenirse, sulama elinizde tutulabilir, akışı yönlendirebilir veya bir sehpaya monte edilebilir / bir tripoda sabitlenebilir;
 • Hızlı bir şekilde neşelenmenize, kasları sıkılaştırmanıza, kanı "dağıtmanıza" olanak tanır;
 • Kurulumu kolay;
 • Çok fazla baskı gerektirmez;
 • Geniş model yelpazesi;
 • Çeşitli fiyat kategorileri;
 • Her banyo için uygundur.

Dezavantajları:

 • Düşük bant genişliğine sahiptir;
 • Küçük çaplıdır.

Tavana / duvara monte sulama kapları:

 • Geniş kullanım alanı nedeniyle su akışı tüm vücudu aynı anda yıkar;
 • Tropikal yağmur veya şelale gibi modlar sağlık için çok faydalıdır;
 • Tepe duşu hem tavan bağlantılarına hem de yan desteklere takılabilir;
 • Tasarımcı, ürünler de dahil olmak üzere geniş bir orijinal yelpazesi;
 • Ek donanım sayesinde çok işlevli.

Dezavantajları:

 • Karmaşık montaj süreci. Bir tavan yapısını kurarken, banyoda öğütmek kesinlikle yasak olduğu için tavanların yüksekliğini azaltacak gizli bir kurulum gerekecektir;
 • Sadece büyük onarımlarla mümkün olan duvara ve tavana boru döşemek gerekli olacaktır;
 • Pahalılar;
 • Çok su tüketirler;
 • Sadece geniş odalar için uygundur.

Seçim hataları

Masaj eki seçimine karar vermeden önce aşağıdaki önemli noktalara dikkat etmelisiniz:

 • El duşu satın alırken, özellikle duş başlığının takılabileceği bir ayaklık veya sehpa yoksa, sapın şeklini ve yapının ağırlığını küçümsemeyin. Su işleminin zevki ve masaj etkisinin faydaları, rahatsız edici veya elinizde tutması zor olan sulama kabını mahvedebilir;
 • Kireç birikintilerine karşı koruma sistemi (işlevi standart bir yerleşik filtre ile de gerçekleştirilebilir) sadece modaya uygun bir yenilik değil, aynı zamanda nozülleri kirlenmeden koruyacak ve sonuç olarak hizmet ömrünü önemli ölçüde uzatacak son derece yararlı bir eklentidir;
 • Piyasadaki sulama kutularının çoğu (ısmarlama olanlar hariç) tek bir hortum dişi çapına sahiptir - 1/2 "veya 1/2". Bu, eski bir sulama kabını yenisiyle değiştirirken aynı hortumun sığacağı anlamına gelir. Şüpheniz varsa, üreticinin web sitesinde ürünün teknik açıklamasında belirtilmesi gereken bu bilgileri açıklığa kavuşturmak daha iyidir.

Ana teknik özellikler

odaTeknik ÖzelliklerÖneriler
1MalzemeDuş başlıklarının üretimi için en çok plastik, paslanmaz çelik ve pirinç kullanılır. Daha az yaygın olarak akrilik, alüminyum, seramikler. Aynı işlevsellikle, metal model plastik olandan daha pahalıya mal olacaktır.
2KaplamaEmaye, nikel, krom, paslanmaz çelik ve pirinç kaplamalı modeller bulunmaktadır. Ve ayrıca altın, bronz, gümüş, bakır için özgün tasarım çözümleri. En yaygın olanları krom ve birleşik kaplamalardır.
3ÇapEl sulama tenekelerinin boyutu 8 ila 15 cm, tepe duşunun boyutu 20 ve üstüdür.
4FormYuvarlak, dikdörtgen, üçgen ve dikdörtgen nozullar mevcuttur. Tasarım sulama kutuları, seçenekleri sınırsız olan ayrı bir kategoriye ayrılır.
5Mod sayısıEn basit cihazların 1 çalışma modu vardır. 2 işlevli nozullar bir anahtarla donatılmıştır ve basit (yumuşak) ve masajlı (sert) bir jet oluşturur. 3 veya daha fazla işlevli sulama kovaları çok işlevlidir (SPA sulama kutuları) ve çeşitli su prosedürleri için tasarlanmıştır.
6Mod değiştirmeCihazın kontrol sistemi döner veya basmalı olabilir.
7ÜcretSulama tenekelerinin fiyatı, tasarıma, fonksiyon sayısına ve üretim malzemesine bağlı olarak değişir.
Bir el duşunun ortalama fiyatı 1900 ruble, en iyisi 17.000 rubleye mal olacak.

2020'de kaliteli ataşmanların değerlendirmesi

Hansgrohe Croma-100-Vario-28535000

 • Üretici: Almanya;
 • Tip: el duşu;
 • Fiyat - 2.000 ruble.

4 modlu ve krom kaplamalı, hortumsuz yuvarlak plastik duş başlığı.Kontrol sistemi dönerdir. Kullanılabilir alanın çapı 10 cm olup, maksimum su debisi dakikada 18 litredir. İzin verilen minimum su basıncı 3 bar'dır. Bağlantı boyutu - ½.

Hansgrohe Croma-100-Vario-28535000

Avantajlar:

 • yumuşak jet modu ile;
 • masaj jet modu ile;
 • kireç önleyici kaplamalı;
 • tropikal yağmur fonksiyonu ile;
 • şampuanlama için bir Şampuan jeti var;
 • rahat tutamak.

Dezavantajları:

 • hortum ayrıca satın alınmalıdır.

Milardo-1505F10M18

 • Üretici: Rusya;
 • Tip: el duşu;
 • Fiyat - 750 ruble.

10,2 cm çapında, ısıya ve darbeye dayanıklı abs plastikten üretilmiş çok işlevli cihaz 5 çalışma moduna sahiptir ve döner anahtarlarla kontrol edilir. Krom-nikel kaplaması solmaz, temizlenmesi kolaydır ve ayna parlaklığı sayesinde çekici görünür. Maksimum su tüketimi dakikada 12,5 litredir. Minimum basınç 3 bardır.

Milardo-1505F10M18

Avantajlar:

 • yumuşak akış modu ile;
 • hidromasaj fonksiyonu ile;
 • karışık jet modu ile;
 • kireç önleyici kaplama var;
 • Sis modu var (su sisi).

Dezavantajları:

 • düşük bant genişliği.

RAVAK İnce-984.00

 • Üretici: Çek Cumhuriyeti;
 • Tip: tepe duşu;
 • Fiyat - 15.000 ruble.

30 cm çapında krom kaplı paslanmaz çelikten şık yuvarlak tasarım Hem tavana hem de duvara gömme montaja uygun tasarım. Masaj jetleri, kireç birikmesini önleyen EasyClean temizleme sistemi ile donatılmıştır. Bağlantı boyutu - ½ inç.

RAVAK İnce-984.00

Avantajlar:

 • tropikal yağmur fonksiyonu ile;
 • kireç önleyici korumalı;
 • uzun garanti süresi;
 • tüm karıştırıcılara uyar;
 • iyi müşteri yorumları;
 • modern dizayn.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

Grohe Yeni Tempesta-100-28261002

 • Üretici: Almanya;
 • Tip: el duşu;
 • Fiyat - 1500 ruble.

Her duş kabinini mükemmel şekilde tamamlayan, Hi-Tech tarzında modern krom kaplamalı pirinç model. 3 çalışma modu ve döner anahtarı vardır. Kullanılabilir alan çapı evrensel boyut olan 10 cm'dir. Minimum kabul edilebilir basınç 1 bar'dır. Bu, cihazın alçak basınçta bile çalışacağı anlamına gelir. Hortum, ½ ”bir havşa somunu kullanılarak bağlanır.

Grohe Yeni Tempesta-100-28261002

Avantajlar:

 • kireç önleyici sistem ile;
 • yumuşak jet modu var;
 • hidromasaj fonksiyonu ile;
 • anlık su ısıtıcıları ile uyumlu;
 • SpeedClean sistemi ile donatılmış nozullarla;
 • düşmesini önlemek için silikon halka ile.

Dezavantajları:

 • mikser ayrı satılır.

SONAKI Modison Güzellik-MS-100CR

 • Üretici: Güney Kore;
 • Tip: el duşu;
 • Fiyat - 2000 ruble.

3 modlu plastik duş seti. Parlak krom kaplama göz alıcıdır ve uzun nozullar cilde nazikçe masaj yaparak kas yorgunluğunu gideren nazik püskürtmeler oluşturur. Ayrıca, bu ünitenin kullanımının saç sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi vardır - dikkatli masaj sayesinde kökler güçlenir ve saçlar kalınlaşır.

SONAKI Modison Güzellik-MS-100CR

Avantajlar:

 • hidromasajlı;
 • su sisi fonksiyonu ile;
 • antibakteriyel kaplama ile;
 • su akış regülatörü ile.

Dezavantajları:

 • hortum ve diğer aksesuarları ayrıca satın almanız gerekecektir.

G-lauf UHS-1152

 • Üretici: Çin;
 • Tip: el duşu;
 • Fiyat - 300 ruble.

Kombinasyon kaplamalı, ABS plastikten yapılmış ucuz yuvarlak şekilli başlık. Bu ürünün 3 sahip olduğu anahtarlama modları, döner mekanizmalar kullanılarak gerçekleştirilir. Cihaz, ısıya dayanıklı gövdesi sayesinde ani sıcaklık değişimlerinde başarılı bir şekilde çalışabilmektedir.

G-lauf UHS-1152

Avantajlar:

 • yumuşak jet modu ile;
 • sprey fonksiyonlu;
 • hidromasaj var;
 • rahat tutamak;
 • kaliteli malzeme;
 • Düşük fiyat.

Dezavantajları:

 • bant genişliği hakkında veri yok.

Jacob Delafon Uyanık E99898RU CP

 • Üretici: Fransa;
 • Tip: duş rafı;
 • Fiyat - 6.000 ruble.

Parlak krom kaplamalı ve döner anahtarlı set.Set, bir hortum ve üç püskürtme modlu yuvarlak bir ağızlık ile bir tutucu ve bir sabunluktan oluşan bir el duşu içerir. Kullanım alanı çapı 11 cm dir Set duvara monte olup 5400 günlük kullanım ömrü için tasarlanmıştır.

Jacob Delafon Uyanık E99898RU CP

Avantajlar:

 • kireç birikintilerine karşı koruma var;
 • masaj ve tonik jet ile;
 • su akış kontrolü ile (9 l / dk'ya kadar);
 • geometrik tarzda modern tasarım;
 • kolay temizlik;
 • sağlam yapı;
 • kıvrılmayan hortum;
 • Kurulum kolaylığı;
 • ayarlanabilir bağlar;
 • uygun maliyet.

Dezavantajları:

 • karıştırıcı dahil değildir;
 • banyo musluğu yok.

Hansgrohe Raindance Select E150 3jet 26550000

 • Üretici: Almanya;
 • Tip: el duşu;
 • Fiyat - 7700 ruble.

Krom kaplama dikdörtgen plastik model, hortumsuz ve 3 su fonksiyonludur. Kontrol, kullanışlı buton anahtarları kullanılarak gerçekleştirilir. Başlığın çapı 15 cm'dir ve bu, manuel tasarım için oldukça fazladır. Maksimum su tüketimi dakikada 16 litredir. Bağlantı boyutu ½ ".

Hansgrohe Raindance Select E150 3jet 26550000

Avantajlar:

 • masaj jeti ile;
 • yumuşak ve karışık bir basınç modu ile;
 • kireç önleyici koruma sistemi ile;
 • kullanılabilir alanın büyüklüğü;
 • yüksek verim;
 • akış ısıtıcılar için uygundur.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

KAISER SH-008

 • Üretici: Almanya;
 • Tip: el duşu;
 • Fiyat - 300 ruble.

Ekonomik krom yuvarlak nozul. Ürünün ana malzemesi, korozyon önleyici özelliklere sahip metal alaşımların eklenmesiyle darbeye dayanıklı plastiktir. Modlar, döner mekanizmalar kullanılarak değiştirilir. 3 çalışma modu mevcuttur. Astar standardı - ½.

KAISER SH-008

Avantajlar:

 • bir masaj jeti var;
 • klasik evrensel tarz;
 • hafif;
 • ele rahatça oturur;
 • rahat kullanım;
 • plaktan kolayca temizlenir.

Dezavantajları:

 • hortumun ayrıca seçilmesi gerekecektir.

BRADEX Rush of Power TD 0367

 • Üretici: Çin;
 • Tip: el duşu;
 • Fiyat - 600 ruble.

Suyu klor ve sertlik tuzlarından arındıran ve ardından oksijenle doyuran yerleşik bir filtre - turmalin ve karbon granülleri olan paslanmaz çelikten ve şeffaf plastikten yapılmış bir cihaz. Bu, duştan sonra cildi ve saçı daha az kuru ve kırılgan hale getirir ve kozmetik kullanımının sonucu iyileşir. Çalışma yüzeyinin çapı 8 cm'dir Nozulda sıvıyı buhar haline dağıtan 340 delik vardır.

BRADEX Rush of Power TD 0367

Avantajlar:

 • masaj etkisi ile;
 • derinlemesine temizlik ile;
 • iyonlaşma ile;
 • su tüketimini azaltmaya yardımcı olur;
 • rahatlatıcı bir etkiye sahiptir;
 • ilgi çekici görünüyor.

Dezavantajları:

 • ağır;
 • Cihazın 2-3 kişilik bir aile tarafından kullanılması kaydıyla ürünün kullanım ömrü 6 aydır. Ardından filtreyi değiştirmeniz veya temizlemeniz gerekir.

Hangi şirket daha iyi?

En iyi kaliteli sıhhi tesisat üreticileri Grohe ve Hansgrohe (Almanya), Jacob Delafon (Fransa), Gappo (Çin), Lemark (Çek Cumhuriyeti) 'dir.

Popüler modeller RAVAK (Çek Cumhuriyeti), Oras (Finlandiya), Elghansa ve G-lauf (Çin), WasserKRAFT ve KAISER (Almanya) tarafından üretilmektedir.

Genel olarak pazar analizi, Avrupa markalarının modellerinin daha pahalı olduğunu, Asya modellerinin daha ucuz olduğunu gösterdi. Model bir lüks markaya veya sınırlı bir koleksiyona aitse, buna göre maliyetinin benzer işlevlere sahip benzer bir üründen ancak daha az bilinen bir şirketten daha yüksek olacağı unutulmamalıdır.

Hangi duş başlığını satın almanın daha iyi olduğuna karar verirken, önce karar vermelisiniz - neden buna ihtiyacınız var? Asıl mesele su dökmekse, o zaman 1 çalışma modu ve masaj etkisi (örneğin, BRADEX TD 0367) ile en basit sulama kabını tercih etmelisiniz. Hidromasajın yanı sıra ek modlara ihtiyacınız olup olmadığından emin değilseniz ve ayrıca fazla ödeme yapma isteği yoksa, plastik bir manuel nozul (G-lauf UHS-1152 veya SONAKI Modison Beauty-MS-100CR) işe yarayacaktır. Düzenli spa uygulamaları yaptırmak, ancak aynı zamanda satın alma işleminizden tasarruf etmek istiyorsanız, çok işlevli bir tasarım satın almayı düşünmelisiniz (Hansgrohe Croma-100-Vario-28535000).Ve işte uzun bir günün ardından gevşemenize yardımcı olacak dayanıklı bir kuruluma ihtiyacınız varsa, tropikal yağmur etkili tepe duşu ve 3 yönlü el duşu (Jacob Delafon AWAKEN-E99898RU-CP) içeren setlere bakın.

Derecelendirmede açıklanan masajlı duş başlıkları veya daha ilginç bir modelle ilgili deneyiminiz varsa, yorumlarda bize anlatın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *