2020'de en iyi ortopedik ayakkabı üreticisini seçmek

0

Belki de herkes sadece kendileri için değil çocukları için de güzel ve sağlıklı bacaklara sahip olmak ister. Ortopedik ayakkabı giymek doğru ayak oluşumuna katkı sağlar. Bu özellikle çocuklukta geçerlidir, çünkü küçük çocuklarda kemikler hala plastiktir ve gerekirse düzeltmeye uygundur.

Yetişkinler için de benzer ayakkabılar vardır, ancak çoğunlukla ayağın yanlış yerleştirilmesinin sonuçlarını azaltırlar. Aynı zamanda, bir kişi ayakları üzerinde çok zaman geçirirse, sağlıklı ayaklar için yorgunluğu ve stresi azaltır. Doğru ortopedik ayakkabı nasıl seçilir? En popüler modeller ve en iyi üreticiler hangileridir? "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri bu ve diğer soruların cevaplarını hazırladı.

Ortopedik ayakkabı çeşitleri

Başlangıç ​​olarak, yalnızca bir ortopedi doktorunun herhangi bir tanı koyabileceği unutulmamalıdır. Muayene temelinde, tedavi edici veya koruyucu ayakkabı önerebilir. Tıbbi olan iki türe ayrılır: karmaşık ve karmaşık olmayan. İkincisi, hastalığın ilk aşamasında ayakları düzeltmek için önerilir. Sofistike ayakkabılar, ayağın bireysel özellikleri dikkate alınarak ve doktorun reçetesine göre sadece sipariş üzerine yapılır.

Piyasadaki seri üretilen modellerin çoğu yalnızca önleyici etkiye sahiptir.

Çocuklar için ortopedik ayakkabılar

Bebeğin ilk adımlarından itibaren birçok ebeveyn, bebekleri için ortopedik ayakkabı satın alma konusunda endişelidir. Kolay bir önleme amacı ile bu yapılabilir ve hatta yapılmalıdır. Ancak unutulmamalıdır ki, 3-4 yaşından küçük bir çocuğa düz ayak teşhisi konulamaz ve nihayet yaklaşık 7 yaş civarında ayağın oluştuğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, herhangi bir patolojiden şüpheleniyorsanız en iyi çözüm bir doktora danışmak olacaktır. Tavsiyelerine göre, zaten belirli ayakkabıları seçebilirsiniz.

Çocuklar için düzeltici ayakkabı seçme kriterleri

 1. Ayakkabının boyutu çocuğun ayağına tam olarak uymalıdır. Ayak başparmağından iç tabanın ön kenarına kadar olan mesafe en az 0,5 cm ve en fazla 1 cm olmalıdır Kışlık ayakkabılar için, ılık çorap dikkate alınarak beden biraz daha büyük olabilir.
 2. Ürünün malzemesi doğal olmalıdır: deri, nubuk.
 3. Ayağı doğru sabit pozisyonda tutmak için, ayakkabının sert, yüksek bir topuk sayacı olması gerekir.
 4. Velcro en uygun olanıdır, ancak bağcıklar veya tokalar da olabilir. Önemli olan, ayakkabıların bacağına sıkıca sabitlenebilmesi, sıkmaması ve sarkmamasıdır.
 5. Taban topukta sıkı ve ayak parmağında daha yumuşak olmalıdır.
 6. Yaklaşık 0,5-1 cm, küçük geniş topuklu ayakkabılar seçmek daha iyidir Ortopedik modeller için Thomas'ın topuğu kullanılır.
 7. Küçük çocuklar için, hala beceriksiz yürüme sırasında olası yaralanmalardan kaçınmak için kapalı parmaklı yaz sandaletleri almak daha iyidir.
 8. Bir çok kişinin yanlış bir şekilde inandığı gibi, ayak desteği desteğine sahip bir iç tabanın varlığı ortopedik ayakkabıların önemli bir parçasıdır, ancak en önemli kısmı değildir. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey, ayak desteğinin tam olarak ayak kemeri boyunca yer almasıdır.Vicdansız üreticiler onu yanlış yere koyabilirler, sonuç olarak böyle bir girinti yarardan çok zarar verir.

Bu ipuçlarını dikkate alarak doğru ayakkabıyı bulabilir ve seçim yaparken hatalardan kaçınabilirsiniz.

Çocuklar için en iyi ortopedik ayakkabı üreticileri

Çocuk ortopedik ayakkabıları en çok talep görüyor. Klinik endikasyonlar olmasa bile, birçok ebeveyn önleme amacıyla çocukları için orto ayakkabı satın almayı tercih etmektedir. Kaliteli modeller bu görevi iyi yapar.

Ne yazık ki birçok firma ürünlerini yetersiz kalitede üretiyor. Hangi şirketin bebeğiniz için faydalı yeni bir şey satın almasının daha iyi olduğunu anlamak için, sizin için güvenilir yüksek kaliteli düzeltici ayakkabı üreticilerine genel bir bakış hazırladık.

Tashi-Orto

Bu Türk çocuk ortopedik ayakkabı şirketi, uzun süredir kendini kaliteli ve güvenilir bir üretici olarak kanıtlamıştır. Bu ayakkabı, yaratıldığı görevlerle iyi başa çıkıyor: kas-iskelet sistemi hastalıklarının erken bir aşamasında önleme ve tedavi. Mükemmel kalitede doğal malzemeler yüksek aşınma direncine sahiptir. Tüm modeller parlak ve güzel bir tasarıma sahiptir, böylece küçükler onları zevkle giysin.

Beden aralığı 17 beden ile başlar. Küçük değiller.

Fiyat: 2500 ila 6000 ruble.

Tashi-Orto

Avantajlar:

 • kas-iskelet sistemi patolojilerinin önlenmesi ve düzeltilmesi;
 • geniş model yelpazesi;
 • parlak güzel tasarım;
 • yüksek kaliteli metaryeller;
 • Optimum fiyat ve kalite oranı.

Dezavantajları:

 • tanımlanamadı.

Ortodon

Ortodon ayakkabı, ayak patolojilerinin tedavisi ve önlenmesi için Rus uzmanlar tarafından geliştirilmiştir. Rusya ve Çin'de üretilen, yine de alıcılara göre kalitesi iyi.

Tedavi ayakkabılarının yüksek bir kenarı vardır ve ayağı birkaç Velcro veya toka ile güvenli bir şekilde sabitler. Bu, ayağı doğru pozisyonda tutar. Thomas'ın topuğu, kendi ağırlığınızı ayağa eşit şekilde dağıtmanıza izin verir. Tabanda, aşınma işlemi sırasında bölümleri silerek bir veya başka bir patolojinin teşhisine yardımcı olacak 6 segmentten oluşan özel bir işaret vardır.

Diziliş şunları içerir: sandaletler, sandaletler, spor ayakkabılar, ilkbahar / sonbahar düşük ayakkabılar, botlar ve kız ve erkek çocuklar için diğer modeller. Bireysel bir iç taban seçmek mümkündür. Boyutlar, üretici tarafından belirtilenlere karşılık gelir.

Ortalama fiyat: 2.000 ila 5.500 ruble.

Ortodon botları

Avantajlar:

 • düz ayaklarla ve diğer patolojik değişikliklerle savaşır;
 • ayağın bireysel özelliği için seçim;
 • ürünün yüksek kaliteli malzemeleri;
 • Thomas topuk;
 • tabanın tanısal işareti.

Dezavantajları:

 • incelemeler çok zor ayakkabılara dikkat çekiyor.

Elegami

Bu saygın Rus şirketi, ayağın gelişiminin özelliklerini dikkate alarak çocuklar için yüksek kaliteli tıbbi ve düzeltici ayakkabılar üretiyor. Bu ürünleri yaratan uzmanlar, modern teknolojiyi ve zengin deneyimleri kullanarak, yalnızca ortopedi cerrahlarının tavsiyelerine güveniyor.

Paris Commune fabrikasında tüm ürünler doğal süet, nubuk, deriden - yüksek kaliteli çevre dostu malzemelerden yapılmıştır. Ürünün ortopedik tasarımı, yürürken ve koşarken ayağı doğru pozisyonda tutar. Eşsiz anatomik şekilli iç taban, ayağın doğru şekilde gelişmesine yardımcı olur. Birkaç sabitleme kayışının varlığı, ayakkabıyı herhangi bir bacak kaldırma için ayarlamanıza olanak tanır.

Fiyat - 2000 ila 6000 ruble.

Elegami çizmeler

Avantajlar:

 • ayak kusurlarını düzeltmeye, hizalamaya ve düzeltmeye yardımcı olur;
 • yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış;
 • geniş bir yelpazede;
 • parlak tasarım;
 • aşınma direnci.

Dezavantajları:

 • tanımlanamadı.

Ortuzzi

Bu Rus şirketi, İtalya ile ortaklaşa, ayaktaki patolojik değişikliklere karşı mücadelede güvenilir ve etkili olduğunu kanıtladı. Modeller, ortopedi doktorlarının, teknoloji uzmanlarının ve tasarımcıların katı tavsiyeleri altında oluşturulmuştur.

Ürünün tasarımı, sorunlu ayaklar için tüm ayakkabı gereksinimlerini karşılar:

 • anatomik veya ortopedik bir iç tabanın varlığı;
 • sert sırt ve ayak parmağı;
 • ayağı sabitlemek için ayarlanabilir bağlama kayışlarının kullanılması;
 • ayağın nefes almasını sağlayan ve ürünün aşınma direncini artıran doğal nubuk ve deriden yapılmıştır.

Şüphesiz bir avantaj, ek alan sağlayan özel bir ayakkabı sayesinde bireysel profilaktik veya terapötik tabanlık kullanma yeteneğidir. Profilaktik modellerde, belirli bir patolojinin tanımlanmasına yardımcı olmak için 10 segmentli bir tek aşınma test sistemi kullanılır.

Geniş ürün yelpazesi, çeşitliliği ile müşterileri memnun edecektir. İlkbahar / sonbahar ve yaz modellerini içerir. Tüketicilerin üzüntüsüne göre, dizide kış mevsimi yok.

Ortalama fiyat 1600-4000 ruble arasında değişiyor.

Ortuzzi

Avantajlar:

 • iyi terapötik ve profilaktik etki;
 • yüksek kaliteli metaryeller;
 • geniş model yelpazesi;
 • bir Thomas topuğunun varlığı;
 • tek tanısal test sistemi;
 • Optimum fiyat ve kalite oranı.

Dezavantajları:

 • kış modeli yok.

M. Panda

Türk çocuklara yönelik koruyucu ayakkabı üreten bu ünlü marka, alıcıların güvenini kazandı. Şirket, kızlar ve erkekler için birçok ilginç ve renkli modeller sunuyor. Yüksek kaliteli malzemeler dayanıklılığı ve konforu garanti eder. Ürün yelpazesi, yaş ve boyut dikkate alınarak her mevsim için sunulur.

Tüm ürünler, ayakların ortopedik düzeltilmesi amacıyla, sert sabitleyici topuklu, ayak desteği ile iç taban, Thomas topuk olarak üretilmiştir. Bununla birlikte, bu modellerin yalnızca önleyici bir etkisi vardır ve ileride düz ayakla ilgili sorunları önlemenizi sağlar. Şirket, tıbbi kompleks ve karmaşık olmayan ayakkabılar üretmemektedir.

Fiyat - 2000-6000 ruble

M.Panda botları

Avantajlar:

 • çocuklarda düz ayakların önlenmesi ile iyi başa çıkmaktadır;
 • doğal malzemeler ve kaliteli işçilik;
 • aşınma direnci;
 • her mevsim için geniş ürün yelpazesi;
 • parlak, güzel tasarım.

Dezavantajları:

 • tedavi modeli yok.

Totto

Yüksek kaliteli çocuk ortopedik ayakkabı üreticileri derecelendirmemiz Totto tarafından tamamlanmıştır. Bu Rus şirketi yaklaşık 20 yıldır piyasada varlığını sürdürüyor ve bu süre zarfında kendisini yüksek nitelikli ve güvenilir bir üretici olarak kurmayı başardı. St. Petersburg'da bulunan üretim fabrikası, başta ortopedi doktorları olmak üzere en iyi uzmanlarla çalışıyor.

Tasarımcılar, inşaatçılar, terziler ve kesiciler, doktorların gerekli tüm tavsiyelerini ve tüketicilerin isteklerini, genellikle işi elle yaparak somutlaştırır. Sonuç olarak, çok çeşitli tıbbi ve koruyucu ayakkabılar müşterileri memnun etmektedir. Ürün yelpazesinde çocuğun bedenini ve yaşını dikkate alarak sandalet, ayakkabı, sandalet, bot ve alçak ayakkabılar, botlar ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz.

Fiyat: ortalama olarak 1600 ila 4000 ruble.

Totto

Avantajlar:

 • sorunlu ayaklar için terapötik ve profilaktik bir etki sağlar;
 • her mevsim için çok çeşitli modeller;
 • şık ve parlak tasarım;
 • doğal materyaller;
 • kabul edilebilir fiyat.

Dezavantajları:

 • tüketici incelemelerine göre, prezentabl görünümlerini hızla kaybederler.

Yetişkinler için en iyi ortopedik ayakkabı üreticileri

Pek çok insan çocuklar için ortopedik ayakkabı satın almanın önemini anlıyor, ancak yetişkinlerin de onlara ihtiyacı var. Her şeyden önce, uygun olmayan duruş, omurga ile ilgili problemler, yanlış yürüyüş, ayak patolojileri olan kişilerin yanı sıra ayakları üzerinde çok zaman geçirenler için gereklidir. Bu tür ayakkabılar anormal koşulları düzeltir ve omurgayı ve kas-iskelet sistemini bir bütün olarak rahatlatır. Her ayak ve bacak genişliği için anatomik olarak doğru modeller bulunabilir. Bireysel tabanlıklar, ağrılı koşulları en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacaktır.

En popüler imalat firmalarını, avantajlarını ve dezavantajlarını ele alalım.

Ortmann

Bu, yalnızca Avrupa'nın değil Rusya'nın da güvenini kazanan en iyi Avrupa ortopedik markalarından biridir.Yetişkinler ve çocuklar için çok çeşitli tıbbi ve koruyucu ayakkabılar bulunmaktadır. Ülkemiz sakinleri için önemli olan kış dahil her mevsim için de model seçebilirsiniz. Ortmann ortopedik ayakkabılar bacaklardaki gerginliği ve yorgunluğu gidermeye, düz ayakları ve ayaktaki diğer değişiklikleri önlemeye ve düzeltmeye yardımcı olur. Şirketin sadece ayakkabı ürettiğini değil, aynı zamanda ayak ve bacak patolojileri için gerekli düzeltici ortopedik cihazları da ürettiğini belirtmek gerekir.

Her yaş ve mevsime uygun model çeşitliliği nedeniyle, ürünlerin fiyatı 2.500 ila 10.000 ruble arasında değişmektedir.

Ortmann botları

Avantajlar:

 • tıbbi ve koruyucu ayakkabı kullanımının yüksek verimliliği;
 • tüm aile için geniş bir model yelpazesi;
 • yüksek kaliteli doğal malzemeler;
 • çıkarılabilir tabanlık, bireysel tabanlık kullanma imkanı;
 • şık tasarım;
 • aşınma direnci.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

Grubin

Sırp Grubin şirketi kendisini en iyi koruyucu ayakkabı üreticisi olarak kanıtladı. Bu ayakkabı, ayakları üzerinde çok zaman geçiren kişiler, hamile kadınlar, kilolu kişiler ve ayak sağlığına dikkat edenler için uygundur. Grubin'den anatomik ayakkabı giymek, düz ayakları, varisli damarları ve omurga hastalıklarını önlemeye yardımcı olur.

Hat, erkekler, kadınlar ve çocuklar için geniş bir ürün yelpazesi içerir. Akdeniz meşe kabuğundan yapılan yumuşak, hafif ve esnek dış taban malzemesi, ayağın doğal hareket etmesini sağlar. Özel işlem görmüş doğal süetten yapılmış anatomik iç taban, uygun yük dağılımı sayesinde ayaktaki yorgunluğu ve gerginliği gidermeye yardımcı olur. Ürün malzemesi - hakiki deri.

Fiyat - 2000 ila 8000 ruble.

Grubin

Avantajlar:

 • iyi önleyici etki;
 • tüm aile için geniş bir model yelpazesi;
 • yüksek kaliteli metaryeller;
 • çıkarılabilir tabanlıklı modeller;
 • şık ve zarif görünüm.

Dezavantajları:

 • tanımlanamadı.

Sursil orto

Rus yapımı bu şirket de ilgiyi hak ediyor. Terapötik ve profilaktik önyargıya sahip yüksek kaliteli ve rahat ayakkabılar, ayak kemerlerinin, ayak bileği eklemlerinin hastalıklarını en aza indirmeye yardımcı olur, kas-iskelet sistemi üzerindeki yükü hafifletir. Sadece kadınlar ve çocuklar için değil, erkekler için de model çeşitliliği sevinemez ama sevinir. Burada her yaş ve ayağın özelliklerine uygun ayakkabılar, sandaletler, botlar, alçak ayakkabılar, spor ayakkabılar, botlar bulabilirsiniz. Ayrıca, hoş bir bonus, ucuz modelleri seçme fırsatı olacaktır. Ürünler gerçekten de sorunlu ayaklar için önemli olan iyileştirici bir etki yaratır.

Fiyat: 1000-7000 ruble

Sursil orto

Avantajlar:

 • kullanımın terapötik ve profilaktik bir etkisi vardır;
 • kaliteli malzemelerden yapılmış;
 • tüm aile için bir dizi model;
 • çekici bir görünüm;
 • bütçe fiyatları.

Dezavantajları:

 • tanımlanamadı.

Orijinali sahteden nasıl ayırt edebilirim?

Sonuç olarak, popüler üretim firmalarının tanımına kendinizi alıştırmanın yeterli olmadığı da eklenmelidir. Unutulmamalıdır ki pek çok vicdansız girişimci ortopedik ayakkabı kisvesi altında düşük kaliteli ürünler üretir. Bu nedenle, sahtekarlığı nasıl ayırt edeceğinizi bilmek önemlidir. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak ipuçları aşağıdadır.

 1. Ürünleri güvenilir özel mağazalardan veya doğrudan üreticiden satın alın;
 2. Satın alırken, klinik, sıhhi ve hijyenik testleri geçme sertifikası isteyebilirsiniz;
 3. Orijinal ürünler benzersiz bir sembol, numara veya barkod ile işaretlenmiştir;
 4. Ürünler ortopedik ayakkabıların tüm gereksinimlerini karşılamalıdır;
 5. Tüm modeller doğal çevre dostu malzemelerden yapılmalıdır: üst - deri, süet, nubuk; taban - doğal mantar malzemesi, yüksek kaliteli lateks, kauçuk.

Sunulan üreticilerin ortopedik ayakkabılarını kullanma deneyiminiz varsa veya diğerlerinden, yorumlarda paylaşın!

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *