2020 Yılının En Yararsız Soğuk ve Grip İlaçları

2

Evde ilaç dolabında soğuk algınlığı, SARS ve grip için ilaç bulunmayan bir aile bulmak zor. Dahası, herkes bu veya bu durumda sözde antiviral veya immünomodülatör ilaçları kullanmaya değip değmeyeceğini anlamaya çalışmıyor. Ya da büyükannenin sıcak süt veya ballı çay kategorisindeki yöntemleriyle yapmak daha iyidir. Bununla birlikte, ilaç endüstrisi durmuyor ve her yıl soğuk algınlığı ile mücadeleye yönelik yeni ilaçlar sunuyor. En işe yaramaz soğuk algınlığı ve grip ilaçlarını düşünün. Ama önce, ARVI terimi ile ne kastedildiğini bulalım.

Solunum yolu hastalığının ana belirtileri

Soğuk algınlığı ve viral hastalıklar hakkında konuşan doktorlar, kural olarak, çeşitli türleri arasında ayrım yaparlar. Ortak özellik, bunların belirli virüslerden kaynaklanmasıdır.

Soğuk veya akut solunum yolu enfeksiyonları

Tıpta soğuk algınlığı diye bir şey olmadığını söylemeye değer. Üst solunum yollarının çoğu hastalığına viral patojenler neden olur. Çoğu zaman, nüfus arasında uzun süredir dolaşıyorlar ve bu da onlara karşı bağışıklık geliştiriyor.

Kural olarak, hastalık kendini hafif bir biçimde gösterir. Sıcaklık nadiren 37,5 derecenin üzerine çıkar. Başlıca semptomlar arasında boğaz ağrısı, burun tıkanıklığı, öksürük ve baş ağrısı yer alır. Hastalara semptomatik tedavi gösterilir. Yani bol sıvı içmek, gargara yapmak, burnu yıkamak, dinlenmek. Antiviral ilaçlar, özellikle günümüzde popüler olan anlık tozlar ve tabletler, iyileşmeye yardımcı olmaktan çok vücuda zarar verme olasılığı daha yüksektir. Ateş düşürücü bileşenler içerirler. Doktorlar, sıcaklığı 38 derecenin altına düşürmeyi önermiyorlar. Tabii bu mevcut sağlık sorunları için geçerli değilse. Örneğin, ateşli nöbetlere eğilim.

Ancak, çoğu zaman insanları birkaç gün içinde hastalık belirtilerinden kurtulmaya yardımcı olacak sihirli bir çare bulmak için eczaneye koşturan sözde soğuk algınlığıdır. Sonuçta, durum çok zor değil ve mümkün olan en kısa sürede normal yaşam ritmine dönme arzusu var. Ama ... anneannelerimizin dediği gibi, "soğuk algınlığı tedavi edilirse 7 günde, olmazsa bir hafta içinde geçer". Ve eğer bir fark yoksa, o zaman neden vücudu eczaneden gelen belirsiz bileşiklerle zehirleyin.

ARVI

Hastalık aynı zamanda viraldir. Doğada bir hastalığı tetikleyebilecek birçok mikroorganizma vardır. Soğuk algınlığının küçük belirtileriyle başlar, ancak birkaç saat sonra vücut ısısında keskin bir artış görülür ve solunum veya sindirim organlarında belirgin bozukluklar ortaya çıkar.

Antiviral ajanların kullanımıyla kendi kendine ilaç tedavisi sadece yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bazen vücuda zarar verir. Özellikle ilk belirtilerinde viral bir enfeksiyonun bakteriyel bir enfeksiyonla kolayca karıştırıldığını düşündüğünüzde. Örneğin, tedavisi antibiyotik kullanımını gerektiren anjina, pnömoni veya mononükleoz. Akut semptomları antiviral veya immün sistemi uyarıcı ilaçlarla tedavi etme girişimleri vücut için sonuçlarla doludur.

Grip

Genel olarak, bunların hepsi aynı akut solunum yolu enfeksiyonu.Ancak virüs suşları her yıl değişmektedir. Hastalık, vücudun akut toksikolojik zehirlenmesi ile kendini gösterir. Ateş, baş ağrısı, fotofobi ve kas ağrıları. Kural olarak, tedavi, tanımlanmış influenza suşuna göre doktorlar tarafından reçete edilir. Eczanelerde bulunan ilaçlarla tedavi, çoğu antipiretik ve analjezik etkilere sahip olduğundan, yalnızca durumu hafifletebilir.

Aynı zamanda iyileştirici etkileri yanıltıcı olabilir. Sıcaklık düşer, ağrılı hisler azalır. Ancak şu anda, çoğu akciğer ve kalbin çalışmasıyla ilişkili olan komplikasyonlar gelişebilir. Bu, özellikle biyologların ve epidemiyologların bile çok az bilgiye sahip olduğu gezegende yeni bir virüsün yayılmaya başladığı 2020 yılında ilaç kullanırken önemlidir.

Soğuk algınlığı ve SARS için en yararsız ilaçlara genel bakış

Eczanelerde sunulan soğuk algınlığı ve SARS için tüm çareler tamamen yararsız değildir. Ancak, reklamlarda birden fazla kişiyi iyileştiren mucize bir ilaç satın almak, dikkate değer. Ve ilaç üreticileri, en iyisi de olsa, hastanın cüzdanından mantıksız karlar elde etmeye çalışan değil mi? Viral enfeksiyonları tedavi etmek için satın alınmaması gerekenler.

Antibiyotikler

Birinci sınıf tıp öğrencisi bile, çiftlerin yarısından fazlasını atlamamışsa, virüsler ve bakteriler arasındaki farkı açıklayacaktır. Ve size çeşitli doğa hastalıklarının tedavisinde ana yaklaşımları anlatacak. Özellikle bakteriyel enfeksiyonları durdurmak için tasarlanmış antibiyotiklerin virüslere zarar vermemesi. Kural olarak, grip ve SARS komplikasyonlarıyla mücadele etmek için bağlantılıdırlar. Doktorlar, viral bir enfeksiyonun tedavisi 5-7 gün içinde olumlu bir etki yaratmazsa ve hasta yüksek vücut ısısına sahip olmaya devam ederse ve semptomlar sadece devam etmekle kalmaz, aynı zamanda kötüleşirse antibakteriyel ajanları düşünür.

Antibiyotik kullanımı ancak doktora danışıldıktan sonra mümkündür.

Sonuçta, kontrolsüz alımları, iltihaplanma sürecine neden olan bakterileri etkilemeyebilir, insan sindirim sistemine zarar verebilir. Ve küresel ölçekte, bakterilerin ilaca adaptasyonunu ve daha fazla mutasyonunu tetikledi.

İmmünostimülanlar

Son yıllarda popülerlik kazanan bir başka ilaç türü. Çoğunun var olma hakkı var. Ancak soğuk algınlığı ve grip tedavisi için uygun değildir.

Bağışıklık

Ürün, şifalı bitki ekinezyasından elde edilen doğal bir maddeye dayanmaktadır. Etkili bir immün sistemi uyarıcı ajan olarak geçmiş ve günümüzdeki bin yılların başında popülerlik kazandı. Hem yetişkinler hem de çocuklar için reçete edildi. Erkekler için ilacın hiçbir yan etkisi olmadığı ilan edildi. On yıldan az bir süre geçti ve bilim adamları virüsler üzerinde hiçbir etkisi olmadığını kanıtladılar. Aksine, aktif virüsleri öldürmez. Ancak tonik bir etkiye sahiptir ve yetişkinlerde ve çocuklarda soğuk algınlığının önlenmesinde iyi bir şekilde kullanılabilir. İlaç hala Slovenya'dan Lek şirketi tarafından tabletler veya damlalar şeklinde üretilmektedir.

Bağışıklık

Avantajlar:

 • Bitkisel içeriklere dayalı doğal bileşim;
 • Sadece vücudu güçlendirmenize değil, aynı zamanda viral hastalıklardan sonra daha hızlı iyileşmenize izin veren çok miktarda C vitamini içerir;
 • Hastalığın semptomlarını hafifletir;
 • Yeniden enfeksiyonu önler;
 • İyi önleyici ve tonik özelliklere sahiptir;
 • Damlaların hoş, hafif tatlı bir tadı vardır, bu da onları çocuklara vermeyi kolaylaştırır.

Dezavantajları:

 • Vücut üzerinde uzun süreli etkisi vardır. Basitçe ifade etmek gerekirse, kişi "Immunal" yardımıyla soğuk algınlığını tedavi etmeyi ummamalıdır. Terapötik bir etki elde etmek için ilaç, beklenen insidans zirvesinden 1-2 ay önce kullanılmaya başlanır.
 • Bitkisel hammaddelere dayalı herhangi bir ilaç gibi, alerjik reaksiyona neden olabilir.
 • Şu anda biraz modası geçmiş.

İlacı paketlemek 400 rubleye mal oluyor. Bir ay sürer. Ancak, doktorun önerdiği kurs 2 aya kadar olabilir.

Anaferon

Başka bir reçetesiz immünomodülatör ajan, bu sefer yerli üretim. 2000'li yılların başında eczanelerin raflarında göründü. Çocuklar arasında bağışıklığı artırmanın ve influenza ve ARVI'yi tedavi etmenin bir yolu olarak aktif olarak tanıtıldı. Birkaç yıl sonra yetişkinler için dozajlar ortaya çıktı. Ana bileşeni, işlenmiş tavşan kanı ve insan interferon molekülleridir. Belki de en tartışmalı ilaçlardan biri. Soğuk algınlığı, uçuk, suçiçeği ve mononükleoz tedavisi için bir çare olarak konumlandırılmış olmasına rağmen.

Anaferon

Avantajlar:

 • Vücutta birikme ve onu bir süre etkileme, koruyucu işlevleri artırma yeteneği;
 • Yan etkilerin neredeyse tamamen yokluğu;
 • Viral hastalıkların karmaşık tedavisinde kullanma imkanı.

Dezavantajları:

 • Soğuk algınlığının tedavisi için bir ilaç olan Anaferon, faydasız olduğu kadar zararsızdır da;
 • Soğuk algınlığı ile mücadelede hızlı ve en önemlisi etkili bir eylem için çok az tıbbi bileşen konsantrasyonu;
 • Hamilelik ve emzirme döneminde ilacın kadın ve çocukların vücudu üzerindeki etkisi hakkında güvenilir veri yoktur.

Anaferon, pastiller şeklinde mevcuttur. Bir pakette genellikle 20 tane vardır. İlacın çocuklar için ambalajlanmasının maliyeti yetişkinler için 250 ruble - 600-700 ruble.

Aflubin

Bitkisel içeriklerden elde edilen bir özü temel alan başka bir homeopatik ilaç. Üreticilere göre, viral hastalıkların neredeyse tüm yelpazesiyle baş edebiliyor. ARVI'dan romatoid artrite. Bulaşıcı hastalık uzmanlarına göre soğuk mevsimde kesinlikle yararsızdır. Sadece iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda vücudun savunmasına da yardımcı olmaz. Bununla birlikte, romatoid artrit, çoğunlukla geçmiş bakteriyel enfeksiyonların bir komplikasyonudur. Örneğin boğaz ağrısı. Aflubin'in iyileştirici özellikleri hakkında bilmeniz gereken tek şey bu.

Aflubin

Avantajlar:

 • Tek seferde agresif reklamcılık sayesinde mükemmel bir plasebo etkisine sahiptir.

Dezavantajları:

 • Hem akut solunum yolu hastalıklarının tedavisi hem de önlenmesi için yararsızdır;
 • Alerjik reaksiyona neden olabilir.

Aflubin, damla veya pastil şeklinde mevcuttur. İlacın maliyeti: salım şekline bağlı olarak 300 ila 500 ruble.

Antiviral ajanlar

İsmin kendisi virüsleri etkilemek için tasarlandıklarını gösteriyor. Gerçekten öyle mi Sonuçta, sayısız zorlanma var ve kapsamlı bir muayene olmadan, tıp çalışanları bile her zaman ilk seferinde doğru tedavi taktiklerini seçmiyor. Bir arkadaş veya eczacının tavsiyesi üzerine satın alınan ilaçlar hakkında ne söyleyebiliriz. Bu eylem yelpazesinin birçok ilacı var.

Arbidol

Korkunç bir hastalık için her derde deva olarak 2009-2010'da "domuz gribi" dalgasında göründü. Ve sadece birkaç deneyimli doktor, ilacın geçen yüzyılın ilk yarısında bir immünostimülan olarak kullanılmaya başladığını biliyor. Daha sonra, kanıtlanmamış etkinliği nedeniyle güvenle unutuldu. Pandemi anında hatırlandı, kompozisyon biraz değiştirildi ve hastalara cankurtaran olarak sunuldu.

Arbidol

Avantajlar:

 • Hastalara göre A grubuna ait influenza suşlarına direnç göstererek akut nezle semptomlarının süresini 1-1,5 gün kısaltabilir;
 • Muhtemelen komplikasyonları önler.

Dezavantajları:

 • Vücut üzerindeki terapötik etkinin derecesine ilişkin ayrıntılı çalışmalar yapılmamıştır veya bir zamanlar sınıflandırılmıştır;
 • İlaç, Sovyet sonrası alan dışında dünyanın hiçbir ülkesinde ilaç olarak tanınmamaktadır.

40 tabletlik bir paketin maliyeti: yaklaşık 1000 ruble.

Kagocel

Soğuk algınlığı ve grip için yeni çıkan ilaçlardan biri.Ne avantajları ne de dezavantajları bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Vücudu virüslerden korumaya ve iyileştirmeye yardımcı olan insan interferon indükleyicileri içerir. Sorun, sadece eski Sovyetler Birliği ülkelerinde ilaç olarak tanınmalarıdır. Dünyanın geri kalanı onlara şüpheyle yaklaşıyor. İlaç, doktorlardan ve hastalardan olumlu eleştiriler alsa da.

Kagocel

Avantajlar:

 • Hastalığın başlangıcından sonraki ilk saatlerde almanın refahı önemli ölçüde iyileştirdiği ve hastalığın süresini kısalttığı kanıtlanmıştır;
 • Herhangi bir hastalık gününden itibaren kullanılabilir. Doğru, ilacın etkinliği önemli ölçüde azalır. Bununla birlikte, alımı komplikasyonları önler.

Dezavantajları:

 • Bugüne kadar kapsamlı laboratuvar çalışmaları yapılmamıştır;
 • "Kagocel" in doğurganlığı etkileyebileceğine dair bir görüş var, çocukları ve gençleri tedavi etmek için dikkatli kullanılıyor;
 • Karmaşık prima şeması;
 • Yüksek fiyat. On tablet yaklaşık 200 rubleye mal oluyor. Kurs en az 3 paket gerektirir.

Semptomları hafifleten ilaçlar

Faydaları hakkında uzun süre tartışabilirsiniz. Bu gruptaki ilaçlar grip ve SARS'ı iyileştirmez, ancak semptomları iyi giderir. Kural olarak, sıcaklığı düşürmeyi ve ateşi düşürmeyi amaçlayan birkaç bileşen, antihistaminikler, vazokonstriktörler ve güçlendirici maddeler içerirler.

Antigrippin

Hastanın durumunu hafifletmeye yardımcı olan bir ilaç.

Antigrippin

Avantajlar:

 • Sıcaklığı düşürür;
 • Nazofarenksin şişmesini hafifletir;
 • C vitamini tonik bir etkiye sahiptir;
 • Almak için uygun;
 • Limondan muza kadar herhangi bir lezzet arasından seçim yapabilirsiniz.

Dezavantajları:

 • Soğuk algınlığını iyileştirmez.

On çözünür tablet yaklaşık 300 rubleye mal oluyor.

Fervex, Teraflu ve diğer birçok ilaç yaklaşık olarak aynı etkiye sahiptir. Tamamen faydasız oldukları söylenemez. İlaçlar, soğuk algınlığı semptomlarını gidermede iyidir. Ancak bu SARS ve grip için geçerli değildir. Bu durumda, etki kısa vadeli olup, hastanın tekrar tekrar toz veya tablet içmesini gerektirir. Bu, sindirim sisteminin durumunu etkileyemez ancak etkileyemez. Ek olarak, bu tür ilaçlar büyük miktarlarda şeker veya tatlandırıcılar, renkler ve yapay tatlar içerir.

Diğer bir dezavantaj, yanlış bir tam iyileşme duygusu yaratmaktır. Tozu aldıktan sonra, çoğu işe gider ve gün içinde başkalarıyla virüs paylaşır. Akşam, sağlık durumunun önemli ölçüde kötüleştiğini ve vücut sıcaklığının tekrar yükseldiğini keşfederler.

Sağlığınızı ve çevrenizdekilerin sağlığını ihmal etmeyin. Soğuk algınlığı, SARS ve grip en iyi şekilde evde tıbbi gözetim altında yönetilir. Ve immünostimülanlar ve antiviral ajanlar yerine ahududu veya limonlu çay iç. C vitamini yönünden zengin bektaşi üzümü infüzyonu, boğaz ağrısının adaçayı, papatya veya kadife çiçeği infüzyonu ile durulamasına yardımcı olur. Sinüsleri bir deniz tuzu çözeltisiyle yıkamak burun tıkanıklığını ve mukoza zarının şişmesini hafifletir. Ve bir doktor tarafından verilen ilaçlar ateşi düşürmeye ve öksürükten kurtulmaya yardımcı olacaktır.

2 YORUMLAR

 1. Çocuk doktorumuz her hastalık için Citovir-3 reçete etmeyi çok sever. Bulaşıcı hastalıklar hastanesine gittikten sonra. Orada doktora bu ilacı sordum ve bize yardımcı olmadığından şikayet ettim ve onlara ulaştık. Şaşırmış görünüyordu ve böyle bir ilacın olmadığını söyledi. Belli protokollere göre tedavi ediyorlar ve yakınlarda bile böyle ilaçlar yok.

 2. Çocuk doktorumuzun bir keresinde bana söylediği gibi: "Burun akıntısı tedavi edilmezse, tedavi edilirse bir hafta içinde - 7 gün içinde geçer."İnterferon içeren ilaçlarda da durum aynıdır: Eğer ilacı verirsek, o zaman gerekli konsantrasyon 3. günde vücutta görünebilir, Ama! ve bu zamana kadar vücudun kendisi kendi interferonunu üreterek tepki vermeye başlayacaktır, sadece türe özgü. Öyleyse neden paranı boşa harcıyorsun

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin