2020 için en iyi kadın epilatörlerinin değerlendirmesi

0

Herhangi bir kadın her zaman pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak ister, ancak herkesin güzellik salonlarını ziyaret etme fırsatı yoktur. Bu nedenle birçoğunun banyolarında epilatör gibi bir kurtarıcı vardır. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri sizin için bir derecelendirme hazırladı 2020 için kadınlar için en iyi epilatörler.

Epilatör nedir

Aslında epilatör, dönen diskler veya cımbızlarla donatılmış bir cihazdır. Cımbız gibi tüyleri kökünden koparırlar. Böylece cilt daha uzun süre pürüzsüz kalır. Bu süreçte ağrı meydana gelir ve herkes acıya eşit derecede sert bir şekilde dayanamaz. Ağrı seviyesini azaltmak için, daha az cımbız veya değiştirilebilir nozulları olan bir cihaz seçmelisiniz.

Cımbızın yanı sıra disk sistemi de mevcuttur. Etki prensibi, disklerin yakınsamasına dayanır, böylece tüyleri kökünden alır. Bu sistemler arasında çok fazla fark yoktur, hepsi disk veya cımbız sayısına bağlıdır.

Epilatörün normal bir tıraş bıçağına göre büyük bir avantajı vardır çünkü en az bir hafta epilasyon prosedürünü unutabilirsiniz. Jilet kullanırken ise 1-2 gün sonra saçlar çıkmaya başlar.

Aynı zamanda epilatörü kullanırken tüyler daha gevşek ve yumuşak bir şekilde uzar. Bu, daha fazla kaldırılmalarını kolaylaştıracaktır.

Bir cihaz seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Epilatör, her kız için hayatı kolaylaştıran bir cihazdır, ancak erkeklerin elektrikli aletlerini yaptığı kadar dikkatli seçilmelidir. Satın alırken dikkat edilecek kriterler şunlardır:

 • Meme tipi;
 • Güç kaynağı;
 • Yüksek hızlı modlar;
 • Cımbız sayısı;
 • Cihaz ağırlığı;
 • Cihaz şekli;
 • Gürültü seviyesi;
 • Ek işlevler ve ekler.

Nozullar

Epilatörün iki tür ataşmanı vardır:

 • Metalik;
 • Seramik.

Seramik tipte bağlantıya sahip cihazların cilt için çok daha az travmatik olduğu ve ayrıca daha etkili olduğu unutulmamalıdır. Metal cımbızlı cihazın maliyeti seramik olanlara göre daha düşüktür. Bunun birkaç nedeni vardır, bunlardan biri, metal eki olan bir cihazın kılları kökünden çıkarmak yerine kırılabilmesidir. Bu, tüy almanın kalitesini düşürür. Ayrıca, zamanla metal ürünler donuklaşır, ancak seramikler özelliklerini korur.

Güç kaynağı

Cihazın güç kaynağı önemli bir faktördür. 3 tip olabilir:

 • Ağdan;
 • Pil hakkında;
 • Karışık.

Cihaz yalnızca şebekeden çalışıyorsa, prizler her zaman gerekli yerlere yerleştirilmediğinden her zaman kullanışlı ve kullanışlı değildir. Bu bölgeye ulaşmada sorun olmadığı için bu tür cihazlar sadece bacakların epilasyonuna uygundur. Cihazı rahatça kullanmak için mümkün olan en uzun kabloya sahip cihazları seçin.

Pilli cihazlar 15 ila 40 dakika şarj edilmeden çalışabilir.Şarj süresi 1 saatten fazla olmayan ve pil ömrü yaklaşık 30 dakika olan modelleri satın almak en iyisidir. Bu süre epilasyon işlemini rahatça gerçekleştirmek için yeterlidir.

Kombine modeller satın alarak, cihazları bir prize bağlayarak veya pil şarjı ile kullanma fırsatı elde edersiniz. Tam vücut epilasyonu için veya seyahat ederken yanınızda götürmek için yeterince rahatlar.

Hız modu

Cihaz birden fazla hız ayarına sahip olduğunda pratiktir. Nitekim epilatörün uzun süreli kullanımından sonra kılların yapısı değişir, incelir ve yumuşar. Bu nedenle, daha etkili epilasyon için hızı seçmek uygundur.

Birkaç hıza sahip olmak daha uygundur, çünkü yeterince yüksek olan tek bir hızda alet kaba tüyleri yakalar, ancak ince tüyler ıskalayabilir. Bu nedenle iki hız moduna sahip bir epilatör satın almanız önerilir.

Cımbız veya disk sayısı

Tüylerin alınma süresi doğrudan cımbız sayısı ile ilgilidir. Aynı zamanda acı verici hisleri de etkiler. Modelde 12 cımbız varsa ağrıyı azaltır, ancak aynı cilt bölgesine birkaç kez epilasyon yapılması gerekecektir. 48 cımbız bulunan cihazlar var, bu sadece bir kez cilde geçmeyi mümkün kılacak, ancak ağrı çok daha güçlü olacak. Bu nedenle ağrı eşiğiniz düşükse epilatörü dikkatlice seçmelisiniz.

Ağrının etkinliğine ve düzeyine bağlı olarak cımbız sayısı 12 ila 60 arasında değişebilir. En uygun miktar 32 parça olarak kabul edilir.

Cihazın ağırlığı ve şekli

Satın almadan önce cihazı elinizde tutmalı, cihazı rahatça tutmalısınız. Bu seçimde belirleyici bir faktör değildir, ancak epilatörü rahat bir şekilde kullanmalısınız. Model hafif olmamalı, aynı zamanda kolu zorlamamalıdır. Düğmeler iyi geçiş yapmalıdır.

Gürültü seviyesi

Gürültü seviyesine dikkat edin. Hepsinden iyisi, cihaz gürültülü değilse epilasyon prosedürünü gerçekleştirmeniz çok daha rahat olacaktır.

Ek fonksyonlar

Bazı modellerde hem soğutma hem de masaj etkisine sahip yerleşik ataşmanlar bulunur. İşlemler sırasında ağrıyı azaltabilir ve daha rahat hale getirebilirler. Bazı epilatörlerde soğutma elemanı olan bir eldiven bulunur.

İşlemden sonra tahrişi gidermek için cildi soğukla ​​tedavi etmek de gereklidir.

Bazı model ve üreticilerin epilatör için ekleri vardır. Bu, vücuttan tüy almak için daha fazla seçeneği kapsamanıza olanak tanır. Bikini bölgesi için daha az ağrıya neden olacak özel aparatlar bulunmaktadır. Piyasada duşta kullanılabilen veya arka ışık işlevi olan cihazlar bulabilirsiniz.

Bazı modeller, ek parçalarla birlikte gelebilir. Bu, daha fazla prosedürün gerçekleştirilmesine izin verir. Örneğin, ağrıyı daha az belirgin hale getiren cildi sıkılaştırmak için bir ağızlık olabilir. Ek rahatsızlığa neden olabileceğinden, masaj ekli bir cihaz satın almanız önerilmez.

Ayrıca modellerin farklı kafaları olabilir, birkaç tipi vardır:

 • Yüzer;
 • Hareketsiz.

Yüzen başlık, hareket kabiliyeti nedeniyle ulaşılması zor yerlerden tüyleri almanıza olanak tanır. Ancak sabit olanla bu oldukça sorunlu olacaktır.

Cihazı kullanmak için ipuçları

Basit bir epilatör olsa bile herhangi bir cihazla çalışmak için beceri ve deneyim gereklidir. İşlemin rahatsızlık vermemesi için bazı noktalara dikkat etmek önemlidir.

Model kafasına daima alkol içeren ürünler uygulayın. Bu iltihaplanmayı önleyecektir. Bu prosedürün hem epilasyondan önce hem de sonra yapılması önerilir.

İşlemi sıcak bir duş aldıktan sonra yapmak en iyisidir. Bu gözenekleri açacak ve işlemi kolaylaştıracaktır.

Epilatör çeşitleri

Cımbız ve diskli klasik seçeneklere ek olarak, aşağıdaki türler vardır:

 • Lazer;
 • Fotoepilatör.

Lazer epilatörün çalışma prensibi kıl folikülünün ısıtılmasına dayanır. Bir lazer ışınına maruz bırakılarak, ampul yok edilir. Sadece sıcaklığın hissedildiği ağrısız bir işlemdir. Bu durumda, kural olarak salonlarda gerçekleştirilir.

Bir fotoepilatör, tüylerdeki melanini etkileyen ışık yayan bir lambadır. Isının etkisi nedeniyle ampul ölür ve saç büyümesinin durması nedeniyle folikül yok edilir. Bu prosedür, daha fazla melanin içerdiğinden ve daha etkili olduğundan koyu saçlı kişiler için en uygun yöntemdir. Sarı saçlı ise prosedüre daha az uygundur.

Pille çalışan epilatör değerlendirmesi

Panasonic ES-ED92

Derecelendirmedeki beşinci satırda Panasonic'in bir cihazı bulunuyor. Cihaz için oldukça iyi ve bütçe seçeneği. Hem kuru hem de ıslak prosedürler için mükemmel. Cımbız sayısı 48'dir ki bu oldukça fazladır ve ağrıya kolayca tahammül edenler için uygundur. Tüyleri hızla alır. Bitki örtüsünün kaldırılması prosedürünü kolaylaştıran yüzen bir nozüle sahiptir. Bikini bölgesi için kullanılabilir. Su geçirmez muhafaza, duş sırasında kullanımı rahat hale getirir. Yaklaşık 40 dakika şarj etmeden çalışmanıza imkan veren bir bataryası vardır. Set, pul pul dökülme, tıraş ve hassas çalışma için 6 aksesuar içerir.

Ortalama maliyet 6.600 ruble.

Panasonic ES-ED92

Avantajlar:

 • Pil çalışması;
 • Su geçirmez kılıf;
 • Yüzer kafa;
 • Bir sürü ataşman.

Dezavantajları:

 • Hassas cilde sahip kişiler için uygun değildir.

Philips SatinPerfect HP 6579

Derecelendirmenin dördüncü satırı Philips'ten gelen cihaz tarafından işgal edilmektedir. Profesyonel epilatöre aittir. Modelde, hem hassas cilde sahip kişiler hem de ağrıyı tolere edebilenler için en uygun miktar olarak kabul edilen 32 cımbız vardır. Ayrıca 17 diskte bu, mükemmel düzeyde tüy almayı garanti eder. Saniyede 1200 dönüş yapılır. Cihazın iki hız modu vardır. Su geçirmez bir muhafazaya sahiptir, bu nedenle duşta güvenle kullanabilirsiniz. Uzun pil ömrü epilatörün artı bir artıdır.

Bu cihaz, disklerinin gümüş iyonları ile kaplanmış olmasından dolayı hipoalerjeniktir. Hassas ciltler için ataşmanlar vardır.

Bir model için ortalama maliyet 7.500 ruble.

Philips SatinPerfect HP 6579

Avantajlar:

 • Güçlü;
 • Neme dayanıklı;
 • Bir dizi nozul;
 • Hipoalerjenik.

Dezavantajları:

 • Gürültü seviyesi.

Moser 3800-0050 Eleganza Epil

Sıralamada üçüncü sırada Moser epilatörü var. Küçük ölçülere sahiptir, gövde parlak plastikten imal edilmiştir. Ancak nervürlü yüzey nedeniyle ıslak avuç içlerinden bile kaymayacaktır. Cımbız sayısı 24, hassas ciltler için daha uygundur. Bikini bölgesi ve koltuk altlarındaki tüyleri çıkarmak için kullanılabilir.

İki hız moduna sahiptir ve şarj etmeden yaklaşık bir saat çalışabilir. Şarj süresi 12 saattir.

Model, cihazı tüylerden temizlemek için bir kasa ve bir fırça ile birlikte gelir. Hem aküde hem de elektrik şebekesinde kullanılabilir.

Moser 3800-0050 Eleganza Epil

Avantajlar:

 • Uygun vücut;
 • Şebeke ve batarya çalışması;
 • Düşük ağırlık.

Dezavantajları:

 • Yüksek gürültü seviyesi;
 • Batık tüylerin geçmesine izin verir.

Braun Silk-epil 7 7561

Sıralamadaki ikinci satırda Braun'un modeli var. Bütçe seçenekleri arasında en iyi cihazlardan biri olarak kabul edilebilir. Cımbız sayısı 40'tır, bu da epilatörün yüksek verimliliğini gösterir. İşini mükemmel yapar ve cildi 4 haftaya kadar pürüzsüz bırakır. 0,5 mm uzunluğundaki tüyleri idare edebilir. Ek şarj olmadan yaklaşık 40 dakika pil ile çalışır.

Muhafaza su geçirmez olduğundan duş altında da kullanılabilir. Elektrikli tıraş makinesi olarak kullanılabilir ve ulaşılması zor yerlerde tüyleri alır.Bikini bölgesi için kullanılır.

Ortalama maliyet 6.000 ruble.

Braun Silk-epil 7 7561

Avantajlar:

 • Düzeltici dahildir;
 • Çok sayıda cımbız;
 • İyi kalite.

Dezavantajları:

 • Yok.

Braun Silk-epil 9 SensoSmart 9975

Braun epilatör de önce gelir. Cihazı cildinize çok fazla bastırdığınızı gösteren bir basınç sensörüne sahip mükemmel bir model. Şarj edilebilir bir pil ile güçlendirilmiştir ve cımbız sayısı 40 adettir. Tüyleri daha iyi görmeye ve daha etkili bir şekilde çıkarmaya yardımcı olan bir vurgu var.

Model, tıraş başlığı, masaj başlığı ve yüz fırçası ile birlikte gelir. Enstrümanı ve tüm aksesuarlarını saklamak için bir çanta içerir. 50 dakika şarj edilmeden kullanılabilir.

Nazik bakım sağlamanıza izin veren ve işlem sırasında minimum acı hissi veren MicroGrip sistemine sahiptir.

Ürün yüksek kalitede üretilmiştir, garanti süresi 2 yıldır.

Cihaz 12.000 ruble için satın alınabilir.

Braun Silk-epil 9 SensoSmart 9975

Avantajlar:

 • Büyük nozul seti;
 • Cihaz için stand;
 • Düşük ağrı hissi.

Dezavantajları:

 • Yüksek fiyat.

Çevrimiçi epilatör derecelendirmesi

Philips Satinelle HP 6420/00

Sıralamada beşinci sırayı Philips markasına veriyoruz. Rahat gövde, cihazı elinize yerleştirmeyi kolaylaştırır. Vücudun tüm bölgelerinden tüyleri almak için kullanılan tek bir disk aparatına sahiptir.

Bitki örtüsünün kaldırılmasının yoğunluğunu kontrol etmenizi sağlayan iki hız modu vardır. Ürün paketi, kafayı tüylerden temizlemek için bir fırça içerir. Kısa tüyleri almak için mükemmel bir iş çıkarır ve cildi üç haftaya kadar pürüzsüz bırakır.

Gövde nem koruması ile donatılmamıştır, bu nedenle sadece kuru prosedür için uygundur.

Ortalama maliyet 2100 ruble.

Philips Satinelle HP 6420/00

Avantajlar:

 • Uygun Fiyat;
 • Uzun kordon;
 • Çıkarılabilir başlık.

Dezavantajları:

 • Ek ek yok;
 • Gürültülü

Rowenta EP5620

Ağ bağlantılı cihazlar arasında dördüncü sırada EP5620 modeli ile Rowenta markası yer alıyor. Ürün, epilatörün sessiz çalışmasını sağlayan Silence Soft sistemine sahiptir. Kafa, hassas cilde sahip kişiler için uygun olan 24 cımbızla donatılmıştır. Yüzen başlık sayesinde ulaşılması zor yerlerden tüylerin alınması da mümkündür. İki hız var.

Koltuk altı ve bikini eklentileri içerir. Depolama çantası.

Ortalama maliyet 2200 ruble.

Rowenta EP5620

Avantajlar:

 • Sessiz;
 • 3 ek.

Dezavantajları:

 • Yalnızca kuru epilasyon için uygundur.

Braun 5329 İpek-epil 5

Üçüncü hat Braun 5329 Silk-epil 5 tarafından işgal edilmiştir. Cildi prosedür için hazırlayan bir masaj başlığı vardır. Set ayrıca soğutma etkisine sahip bir eldiven içerir. Cımbız sayısı 40 adettir ve bu da tüylerin tamamen alınmasını garanti eder.

Yüz derisini temizlemek için ek bir fırça ve iki yüksek hızlı çalışma modu vardır.

Ortalama maliyet 4200 ruble.

Braun 5329 İpek-epil 5

Avantajlar:

 • Yüz fırçası;
 • Arka ışık varlığı

Dezavantajları:

 • Gürültülü;
 • Ek eklenti yoktur.

Rowenta Silence soft ep5660

İkinci sırada Rowenta'dan bir ürün var. Cihaz, gürültü bastırma teknolojisine sahiptir. İşlem sırasında minimum ağrı sağlaması gereken bir Mikro temas konfor sistemi de bulunmaktadır.

Modelin başı yüzer, bu da ulaşılması zor yerlere rahatça ulaşmanızı sağlar. Set, bir soyma eki ve bir düzeltici içerir. Modelin iki hız modu ve bir arka ışığı vardır.

Cımbız sayısı 24 adettir, herhangi bir uzunluktaki kılları tutmayı mümkün kılan özel bir şekle sahiptirler.

Ortalama maliyet 2700 ruble.

Rowenta Silence soft ep5660

Avantajlar:

 • Sessiz;
 • Bir dizi nozul;
 • Arka ışık.

Dezavantajları:

 • Kuru epilasyon.

Philips BRI863 Lumea Essential

Birinciliği Philips'ten bir ürüne veriyoruz. Bu model, istenmeyen tüylerle mücadelede mükemmel bir etkiye sahip olan fotoepilatörlerin bir temsilcisidir.Üreticiye göre, model yaklaşık 5 yıllık çalışma anlamına gelen yaklaşık 200 bin flaş sağlayabilir. İşlemin iki haftada bir yapılması önerilir. Bu en çok tüy almada etkili olacaktır.

Cihaz şebekeden çalışır ve güç kaynağı ünitesinin önemli boyutları vardır. Kablo çıkarılamaz, bu nedenle bu cihaz seyahat için çok uygun değildir.

İşlemin kendisi oldukça basittir, ürünün cildi temizlemek ve açmak için uygulanması tavsiye edilir. Cihazın kendisi bitki örtüsünü ortadan kaldırmak için gerekecek flaşın gücünü belirler. Bu aynı zamanda tüylerin sıklığına, kalınlığına ve rengine de bağlı olacaktır. Gösterge yandığında saç uzamasına karşı önlem alınması gerekir. Deriye dik açılarla tutulması gerekir.

Ortalama maliyet 8.800 ruble.

Philips BRI863 Lumea Essential

Avantajlar:

 • Kullanıma uygun;
 • Görevi ile etkin bir şekilde baş eder.

Dezavantajları:

 • Maliyet;
 • Gezilere çıkmak sakıncalıdır.

Sonuç

Vücuttan tüy almak için bir ürün seçerken, yalnızca derecelendirmeye değil, kişisel özelliklerinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Epilatörlerin her birinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır, satın almadan önce dikkatlice incelenmelidir.

Model ile çalışmanın rahat olması ve beklenen sonucu getirmesi için cihazın tüm özellikleri size uygun olmalıdır.

Her durumda, epilatörü kullanmanın etkinliği normal bir tıraş makinesinden çok daha yüksektir, ayrıca çoğunun kitte kapsamlı eklemeler vardır. Bu, cihazlarla çalışmayı daha kolay hale getirir. Bununla birlikte, bu ürünün acısına dayanamıyorsanız ve bir foto epilatör için önemli bir miktar ödemeye hazır değilseniz, o zaman vücut bölgelerindeki tüyleri almak için bir tıraş bıçağı kullanmanız gerekecektir.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *