2020 için en iyi yapışmaz tavaların sıralaması

0

Yiyeceklerin tadı ve kalitesi büyük ölçüde yalnızca aşçının ürünlerine ve becerilerine değil, aynı zamanda hazırlandığı mutfak eşyalarına da bağlıdır. Günümüz piyasası o kadar geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır ki, çeşitli modellerde kafa karıştırmak kolaydır. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editör kadrosu, hangi modeli satın almanın daha iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olacak 2020 için yüksek kaliteli yapışmaz tavalara genel bir bakış sunuyor.

Onlar neler?

Amaca göre tava türleri:

 1. Klasik - evde çeşitli yemekleri kızartmak, sote etmek ve güveç yapmak için evrensel yemekler. Ana ayırt edici özellikler arasında yuvarlak bir şekil, dikdörtgen bir sap ve düz bir taban bulunur. Çeşitli malzemelerden yapılmıştır, çapları 18 ile 28 cm arasında değişmekte olup, duvarlar ortalama 3 cm yüksekliğe kadar çıkmaktadır.
 2. Kavurma, hem ocakta hem de fırında pişirmeye uygun bir mutfak malzemesidir. Yanlarda iki kulplu yuvarlak bir kaseye benziyor. Çok katmanlı ve kalın taban, eşit ısıtma sağlar.
 3. Izgara, yiyecek üzerinde çekici ızgara şeritleri oluşturan nervürlü tabanı sayesinde kolayca tanınır. Yuvarlak veya kare bir şekle sahiptir ve ayrıca iki tutacakla donatılmıştır - dikdörtgen ve yuvarlak. Izgara ile ilgili iyi olan şey, yağsız kızartma yapmanıza izin vermesi, yiyeceklerin çabuk pişmesi ve içi kurumamasıdır.
 4. Güveç, bir tava ve bir tencereyi birleştiren bir kaptır. Kalın kenarları ve alt kısmında kabartma deseni vardır, bu da tencerelerde ilk yemeklerden tatlılara kadar her şeyi pişirmenize olanak tanır. Tipik olarak bir kapak ve çıkarılabilir tutamaklarla donatılmıştır.
 5. Wok - bu tür kapların üstü alt çaptan daha geniştir. Bu durumda, kenarlar yüksektir ve çok kalın değildir. Kabın karakteristik bir özelliği, içindeki yiyeceğin içi sulu, dışı ise kabuklu olmasıdır. Wok, hızlı kızartma ve Asya yemekleri hazırlamak için mükemmeldir.
 6. Gözleme yapıcı - ana özelliği düşük (1 cm'den az) yanlar ve geniş tabandır. Şekil genellikle yuvarlaktır. Ve ısıyı iyi tutan taban, yapışmaz bir kaplama ile kaplanmıştır. Böyle bir tavada, sadece krepleri değil aynı zamanda krepleri, omletleri ve çok daha fazlasını kızartmak da uygundur.

Yapışmaz kaplama nedir?

Yapışmaz kaplama, yiyeceklerin bulaşıklara yapışmasını azaltmayı amaçlamaktadır. Ayrıca çeşitli yemekleri yağsız veya minimum miktarda pişirmenizi sağlar.

Yapışmaz püskürtme genellikle Teflon olarak adlandırılır ve bu tamamen doğru değildir. Bu, koruyucu kaplamanın ana bileşeninin Teflon ticari markası altında üretilen politetrafloroetilen olması nedeniyle oldu. Ancak, farkın üst tabakanın bileşiminde yattığı birkaç tür yapışmaz tava vardır.

Hangi modeli ve hangi plakayı seçmenin daha iyi olduğunu bulmak için ana seçim kriterlerini belirlemelisiniz.

Nasıl seçilir?

Ana parametreler:

 • Çerçeve;
 • Bir kalem;
 • Kaplama;
 • Üretici ve fiyat.

Çerçeve

Temel malzeme doğrudan pişirme kabının yapışmazlık özelliklerini etkiler ve ayrıca ısıl iletkenlik, şok direnci ve ısıtıldığında deforme olma eğiliminin göstergelerini etkiler.

Tava üretimi için şunları kullanın:

 • Dökme demir, dayanıklı, güvenilir ve ağır bir malzemedir. Dökme demir modeller (çoğunlukla mangallar) uzun süre ısınır ve ayrıca ısıyı uzun süre korur. Aşındırıcı olanlar da dahil olmak üzere hemen hemen her şekilde temizlenebilirler - dökme demir kaplar bundan zarar görmez. Ayrıca silikon spatula gibi özel yardımcılara ihtiyacınız yoktur.
 • Paslanmaz çelik hafiftir ve ısıtma sırasında zararlı maddeler yaymaz ancak deformasyona maruz kalır. Çelik kaplar çabuk ısınır ve uzun süre ısı verir ve bu nedenle bulaşıkları pişirmek için iyidir.
 • Alüminyum - bütçeli kaplar, ana avantajı düşük ağırlık ve hızlı ısıtma olan ondan yapılmıştır. Malzeme yeterince güçlüdür ve bu nedenle, temel kullanım ipuçlarını izlerseniz alüminyum ürünler uzun süre dayanır: Karıştırmak için silikon veya tahta bir spatula kullanın ve alkali solüsyonlarla temizlemeyin.
 • Bakır - en iyi ısı transfer özelliklerine sahiptir, ancak bakır ürünler pahalıdır.
 • Cam - iyi yıkanır ve yiyeceklerle reaksiyona girmez, ancak bu tür kaplar çok kırılgandır ve kullanımı kaprislidir.
 • Seramik - seramik kaplar kolayca kirden arındırılır, güçlü ısıdan korkmaz ve uzun ömürlüdür. Önemli olan, sıcakken düşürmemek veya soğuk su altına koymamaktır. Alıcılara göre, seramikler sağlıklı yemek sevenler için mükemmel.

Bir kalem

Sapın yapıldığı malzeme, sıcaklığa maruz kalmaya nasıl tepki vereceğini belirler. Bu sadece rahatlığı değil aynı zamanda operasyonel güvenliği de belirler.

Kulplar monolitiktir ve çıkarılabilir.

Monolitik kulplar çoğunlukla tava ile aynı malzemeden yapılır ve her zaman çok sıcaktır. Bu, kullanımda bazı rahatsızlıklar yaratır.

Çıkarılabilir tutamaklar ahşap, bakalit, metal, silikon ve plastikten yapılabileceği gibi ısıya dayanıklı pedlerle de donatılabilir.

Metal elemanlar iyidir çünkü fırına bulaşıkları koymanıza izin verir. En iyi ısı direnci bakalit kulplardır; açık ateşte bile bırakılabilirler. Plastik, tahta ve silikon pedli kulplarda buna izin verilmemelidir, aksi takdirde yangına veya elemanlarda hasara yol açabilir.

Kaplama

Teflon, seramik, mermer ve nanokompozit kaplama olarak mevcuttur.

Teflon, 200'e kadar termal yüklere dayanabilen ısıya dayanıklı bir polimer tabakasıdır.0C. Hizmet ömrü - yaklaşık bir yıl.

Seramik, Teflon'un yerini alan, yapışmama işlevine sahip çevre dostu bir hammaddedir. Kompozisyon, doğal maddeler içerir - kil, kum, taş yongaları. Bu nedenle pişirme sırasında aşırı ısınmada bile zararlı maddeler yiyeceğe girmez. Bulaşık makinesinde yıkanabilir, seramik kaplı bulaşıklar için uygun değildir. Aksi takdirde yüzeyde ortalama 1-2 yıl hizmet ömrünü kısaltan çatlaklar oluşacaktır.

Mermer - mermer cips ilavesiyle yapışmaz bir tabaka.

Nanokompozit, titanyum, granit veya elmas kaplamalı bir malzemedir. Bu, dökme demir modellere benzer özelliklere sahip, aşınmaya dayanıklı bir kaplamadır. Hizmet ömrü 10 ila 25 yıldır.

Elmas Kaplı - Elmas kaplı kaplar, uzun süre ısıyı koruyan dayanıklı ve dayanıklıdır. Ayrıca her tür soba için uygundur ve bulaşık makinesinde yıkanabilir. Yapışmaz tabakanın ana bileşenleri politetrafloroetilen ve elmas mikropartiküllerdir.

Titanyum - tencere çerçevesinin seramik bir katmanla ve ardından plazma püskürtme yöntemi kullanılarak birkaç titanyum katmanıyla kaplandığı bir varyant. Titanyum mikropartiküller ürünün yüzeyini hasardan, aşırı sıcaklıklardan ve pastan korur. İç yüzey pürüzsüz ve yoğundur, bu nedenle yiyecekler kolayca karışır ve yanmaz. Seçim yaparken hatalardan kaçınmak için, damgalı olanlar yerine titanyum tabakları tercih etmek daha iyidir. Bu şekilde ürün daha uzun süre dayanır.

Granit - granit tozlu mutfak eşyaları, her tür soba ve bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun kalın kenarlara sahiptir. Bu tür modellerin temeli, yüzeyde bir film oluşturan ince bir granit yonga tabakası ile kaplanmış metaldir.

Çeşitli kaplamaların avantajları ve dezavantajları

Teflon tavaların avantajları:

 • Ucuz;
 • Çok az ağırlar;
 • Bakımı kolay;
 • Minimum miktarda yağ ile yemek pişirmenizi sağlar.

Dezavantajları:

 • Kaplama çizilmelere karşı hassastır;
 • Karıştırmak için silikon veya tahta bir spatula kullanın;
 • Çok fazla ısıtmayın (200'ün üzerinde0C) aksi takdirde zehirli maddeler yiyeceğe girmeye başlar.

Mermer kaplı modellerin avantajları:

 • Çizilmelerden korkmayın;
 • Hızlı ve eşit şekilde ısın;
 • Uzun bir servis ömrüne sahip olun;
 • Ani sıcaklık değişikliklerine dayanıklıdır.

Dezavantajları:

 • Yüksek fiyat.

Seramik tabakalı modellerin avantajları:

 • Geniş bir yelpazede;
 • Renk çeşitliliği;
 • Neredeyse hiç yağ kullanmaya gerek yoktur;
 • Seramik kaplı alüminyum kaplar yeterince hafiftir.

Dezavantajları:

 • Mekanik stresten korkuyor;
 • Seramik tabaka, ani sıcaklık değişimlerinde çökebilir;
 • Kısa servis ömrü.

Nanokompozit modellerin avantajları:

 • Çizilmelerden korkmayın;
 • Uzun servis ömrü;
 • Fırında kullanın;
 • Sonuç olmadan önemli ısı çıkışına dayan;
 • Hafif;
 • Yağ eklemeden pişirilebilir;
 • Herhangi bir kürek yeterli olacaktır.

Dezavantajları:

 • Yüksek fiyat.

Üretici ve fiyat

İyi bir tava ne kadara mal olur ve hangi şirketi tercih etmek daha iyidir?

Bu sorulara cevap verebilmek için öncelikle mutfak ekipmanı ve aksesuarları üretiminde liderleri belirlemelisiniz.

En iyi üreticiler:

 1. Rondell, hem profesyonel hem de ev mutfakları için kaliteli pişirme gereçlerini temsil eden bir Alman markasıdır;
 2. Fissler, kızartma tavaları güvenilirlikleri ve çekici görünümleriyle öne çıkan Almanya'dan bir başka üreticidir;
 3. RISOLI, dökme alüminyumdan mutfak gereçleri üretmeye ilk başlayanlardan biri olan bir İtalyan şirketidir;
 4. Gipfel, müşterilerine çok çeşitli kaliteli ürünler sunan bir Alman markasıdır;
 5. BERGHOFF, yenilikçi gelişmelere dayanan pratik modelleriyle tanınan bir Belçika markasıdır;
 6. LE CREUSET, birkaç yıldır kendi segmentinde lider konumlarda bulunan bir Fransız şirketidir;
 7. SWISS DIAMOND, gerçek uzmanlar için birinci sınıf mutfak gereçleri üreten bir İsviçre fabrikasıdır;
 8. BALLIRINI, aslen İtalya'dan yüz yılı aşkın bir süredir piyasada bulunan bir aile şirketidir;
 9. KITCHENAID, uzun süredir kalite ve güvenilirlikle eşanlamlı olan bir markadır;
 10. NADOBA, pazara profesyonel mutfak ekipmanları sağlayan bir Alman şirketidir.

Popüler modeller NEVA-METAL TABLEWARE, Tefal, KUKMARA, Scovo, Mallony, Taller, Berlinger Haus, Beka Master tarafından üretilmektedir.

Modeller, üreticiye, malzeme kalitesine, ürünün boyutuna ve işlevsel özelliklerine bağlı olarak fiyat olarak farklılık gösterir. Bütçe modelleri 600 ila 1500 rubleye mal oluyor. Orta fiyatlı sofra takımlarının maliyeti 1.700 ila 250 ruble arasında değişiyor. Premium model 3.000 ila 4.500 rubleye mal olacak.

Ana teknik özellikler

odaTeknik ÖzelliklerÖneriler
1Temel malzemeKızartma tavaları alüminyum, çelik, bakır, dökme demir ve camdan yapılmıştır.
2Malzeme ele Kalem imalatında bakalit, ahşap, plastik, metal kullanılmaktadır.Bazı kulplar silikon kulplarla donatılmıştır.
3Tutamaç sayısı Monolitik ve çıkarılabilir kulplar vardır. Bazı modellerde, ana modellerden daha kısa olan ve çalışmayı kolaylaştırmak için tasarlanmış ek tutacaklar bulunur - böylece tava iki elinizle kavranabilir.
4FormŞekil, tabakların kapasitesini doğrudan etkiler. Kare ve dikdörtgen tavalar daha geniştir. Yuvarlak olanlar onlardan biraz daha düşüktür. Ancak oval olanlar, bütün balığı pişirmek için en iyisidir.
5Alt tipBakır ve alüminyum eklerle çok katmanlı bir tabana sahip olmak en iyisidir. Bu, aletin ısı transfer özelliklerini iyileştirecektir.
6Alt kalınlıkIsınmanın hızı ve tekdüzeliği ile yüksek sıcaklıkların etkisi altında deformasyona karşı direnç, kalınlığa bağlıdır. Piyasadaki modellerin kalınlıkları 0,6 ile 30 mm arasında değişmektedir.
7Genel çapGenel çap, pişirme kabının üst kısmının boyutudur. Piyasada 12 ila 50 cm çapında modeller bulunmaktadır.
8Isıtma göstergesiTencerenin tabanında, sapında veya kapağında bulunan sıcaklık sensörü. Gösterge, kabın ısınma derecesini izlemenizi sağlar.

2020 için kaliteli modellerin değerlendirmesi

Ucuz modeller

Scovo Uzmanı SE-030

Marka ülke: Rusya

Genel çap: 28cm

Ağırlık - 1.3 kg

Ortalama fiyat - 700 ruble.

Plastik saplı ve cam kapaklı üniversal alüminyum (damgalı) kızartma tavası. İkincisi metal bir kenara sahiptir ve bir buhar çıkışı ile donatılmıştır. Duvarlar 1,8 mm kalınlığında, 5,6 cm yüksekliğinde ve taban 2,5 mm kalınlığındadır. Kabı bulaşık makinesinde yıkamanızı sağlayan teflon kaplama. Günlük ev yemekleri için uygundur.

Scovo Uzmanı SE-030

Avantajlar:

 • pratik;
 • ucuz;
 • ısıya dayanıklı tutamaklar;
 • yüksek duvarlar;
 • hoş görünüm;
 • hafif;
 • bakım kolaylığı.

Dezavantajları:

 • fırın için uygun değil;
 • indüksiyonla uyumlu değildir;
 • kolayca çizilebilir.

Mallony GPR-26C

Marka ülke: Rusya

Genel çap: 26cm

Ağırlık - 2,7 kg

Ortalama fiyat - 1100 ruble.

Harika biftekler için yağ bazlı yapışmaz kaplamalı kare dökme demir ızgara tavası. Bir sos musluğu ve aynı malzemeden yapılmış iki yekpare sap ile donatılmıştır - 1 taban ve 1 ilave. Kenarlar 3,5 cm yüksekliğindedir Konteynır, indüksiyonlu olanlar dahil herhangi bir brülöre monte edilebilir.

Mallony GPR-26C

Avantajlar:

 • düşük maliyetli;
 • iyi kızartır;
 • ferah;
 • dayanıklı;
 • yüksek mukavemetli malzeme;
 • sağlık için güvenli;
 • tüm tabaklar için.

Dezavantajları:

 • bulaşık makinesinde yıkanamaz;
 • ağır ağırlık;
 • ayrılmada zorluk;
 • sap ısıtılır.

Gardarika Premiere

Marka ülke: Rusya

Genel çap: 28cm

Ortalama fiyat - 1200 ruble.

Mermer kaplama ve bakalit kulplu dökme alüminyum tava. Enjeksiyon kalıplama teknolojisi kullanılarak üretilmiştir. Delinen taban 23 cm çapında ve 5 mm kalınlığındadır, böylece ısıtma hızlı ve eşit bir şekilde gerçekleştirilir. Duvar yüksekliği - 6,5 cm, kalınlık - 3,5 cm Cam-seramik, gazlı ve elektrikli ocaklar için uygundur.

Gardarika Premiere

Avantajlar:

 • ucuz;
 • ferah;
 • kasa;
 • Alman kalitesinde iki katmanlı kaplama;
 • makine modunda yıkanabilir;
 • rahat ısıtmasız tutamak;
 • yüksek kaliteli performans.

Dezavantajları:

 • indüksiyon için uygun değil;
 • fırına koymayın.

Kukmara Mermer

Marka ülke: Rusya

Genel çap - 24 cm

Ağırlık - 1 kg

Ortalama fiyat - 1300 ruble.

Herhangi bir ev hanımını kayıtsız bırakmayacak, yapışmaz mermer tozlu yuvarlak evrensel dökme alüminyum tencere. Kulp uzun, bakalitten yapılmıştır. Alt ölçü 20 cm, kalınlığı 6 mm'dir. Yanları 6 mm kalınlığında ve 6 cm yüksekliğindedir Gazlı, elektrikli ve cam seramik ocaklar için uygundur. Dört renkte mevcuttur.

Kukmara Mermer

Avantajlar:

 • rahat;
 • özlü tasarım;
 • mat kaplama;
 • temizlemesi kolay;
 • Bulaşık makinesinde yıkanabilir;
 • tutamak ısınmıyor.

Dezavantajları:

 • indüksiyonlu ocak ile uyumlu değildir;
 • fırında kullanım kabul edilemez;
 • zayıf kavrama.

Kukmara Geleneği s266a

Marka ülke: Rusya

Genel çap: 26cm

Ağırlık - 2,1 kg

Ortalama fiyat - 1500 ruble.

En güvenli olanlardan biri olarak kabul edilen, dökme alüminyum çerçeveli ve su bazlı yapışmaz kaplamalı klasik yuvarlak kap. İki bakalit tutacak ile donatılmıştır - ana ve ilave. Set, ısıya dayanıklı, kullanışlı bir cam kapak içerir. Taban ölçüsü 21 cm, kenar yüksekliği 6 cm Günlük ev kullanımı için mükemmel bir seçenek. Gazlı, cam-seramik ve elektrikli ocaklar için uygundur.

Kukmara Geleneği s266a

Avantajlar:

 • Kapakla;
 • iki kulplu;
 • makinede yıkamaya izin verilir;
 • fırına koyulabilir;
 • yüksek kaliteli metaryeller;
 • kimyasal koku yok;
 • ısıtmasız tutamak.

Dezavantajları:

 • indüksiyonla uyumlu değildir;
 • ağır ağırlık;
 • yanlış açıklama.

Ortalama fiyat kategorisi

Uzun TR 4003 Virtüözü

Marka ülke: Rusya

Genel çap: 26cm

Ağırlık - 820 g

Ortalama fiyat - 1.700 ruble.

Uzun bakalit saplı ve 4,5 mm kalınlığında sandviç tabanlı yuvarlak alüminyum ürün. Duvarların yüksekliği 6 cm'dir Böyle bir tabakta yemek pişirmek bir zevktir - yiyecekler yanmaz ve yağ kullanılmadan bile yüzeyden kolayca çıkarılabilir. Yapışmaz yüzey zararlı maddeler içermez ve bu nedenle tabaklar olabildiğince sağlıklı ve kullanışlı olacaktır. Yüksek kaliteli taban, hızlı ve eşit ısınma sağlar.

Uzun TR 4003 Virtüözü

Avantajlar:

 • temizlemesi kolay;
 • bir yıkayıcı için uygun;
 • uzun süre çekici bir görünümü korur;
 • toksik maddeler içermez;
 • hızlı ve eşit şekilde ısınır;
 • silikon uçlu sağlam tutamak.

Dezavantajları:

 • indüksiyonla uyumlu değildir;
 • kaplamasız.

Rondell Mocco RDA-550 241а

Marka ülke: Almanya

Genel çap: 20cm

Ağırlık - 805 (ambalaj dahil)

Ortalama fiyat - 2200 ruble.

Yüksek mukavemetli ekstrüde alüminyumdan yapılmış klasik tipte küçük kızartma tavası. Kabın çerçevesi, zararsızlığı ile ayırt edilen üç katmanlı bir titanyum kaplama ile kaplanmıştır. Şekli yuvarlaktır, tabana perçinlerle tutturulmuş ve kullanım kolaylığı için silikon ekleri olan bir adet uzun ergonomik çelik sap vardır. Alt çap 12 cm, kalınlık 3,5 mm, duvarlar aynı büyüklüktedir. Tencere, indüksiyonlu ocaklar, cam seramik ve elektrikli ile uyumludur. Halojen brülörlere de takılabilir.

Rondell Mocco RDA-550 241а

Avantajlar:

 • kullanıma uygun;
 • hafif;
 • çabuk ısınır;
 • temizlemesi kolay;
 • mükemmel işlevsellik;
 • kaliteli malzemeler;
 • tüm sobalara uyar;
 • bir yıkayıcıya konulabilir;
 • tutamak ısınmıyor.

Dezavantajları:

 • fırına koyulamaz;
 • sınırlı renk seçeneği.

NEVA METAL TABLEWARE Baikal 254028G

Marka ülke: Rusya

Genel çap: 28cm

Ağırlık - 1,7 kg

Ortalama fiyat - 2400 ruble.

Orijinal yapışmaz taş yüzeyli dökme alüminyum tencere. Oluklu, pürüzlü yüzey, yağın eşit dağılımını ve yiyeceklerin kolay kaymasını sağlar. Hem manuel hem de otomatik olarak temizlenmesi kolaydır. Optimum duvar kalınlığı (4 mm) ve taban (10 mm) oranı, en hızlı ve en yüksek kalitede ısıtmaya katkıda bulunur. Bu sayede yiyecekler tadı, faydaları ve sululuğu korunarak hazırlanır (kızartılır ve pişirilir). Model iki renkte sunulur - gri ve siyah.

NEVA METAL TABLEWARE Baikal 254028G

Avantajlar:

 • parlak tasarım;
 • 2 tutamak;
 • geniş kare şekli;
 • kalın taban;
 • fırına koyulabilir;
 • sıcaklığı mükemmel tutar;
 • kulplar ısınmıyor.

Dezavantajları:

 • indüksiyonla uyumlu değildir;
 • maliyet.

AGNESS Tudor cam kapaklı emaye kaplama

Marka ülke: Türkiye

Çap: 26cm

Ortalama fiyat - 2500 ruble.

Çelik bir taban üzerine uygulanan çift emaye kaplamalı kızartma tavası. Emaye tencere ve yapışmaz mermer yüzeyin avantajlarını birleştirir.Bu nedenle, içinde birçok manipülasyon yapılabilir - kızartın, kaynatın, pişirin, pişirin. Her tür soba için uygundur ve tüm aile için yüksek kaliteli, sağlıklı ve lezzetli yemekler yaratmak için mükemmel bir satın alma olacaktır.

AGNESS Tudor cam kapaklı emaye kaplama

Avantajlar:

 • çizilmeye karşı dayanıklı;
 • temizlemesi kolay;
 • ısıya dayanıklı cam kapaklı;
 • bulaşık makinesinde yıkanabilir;
 • parlak tasarım;
 • geniş işlevsellik.

Dezavantajları:

 • rahatsız ve ısıtma kolları.

Premium tavalar

Nadoba Gusta 729216

Marka ülke: Çek Cumhuriyeti

Genel çap: 28cm

Ağırlık - 1,5 kg

Ortalama fiyat - 3000 ruble.

Günlük kullanımda bile yıllarca sürecek çıkarılabilir bakalit saplı büyük yuvarlak döküm alüminyum kap. Mükemmel düz tabanın çapı 21 cm ve kalınlığı 5 mm'dir. Yan taraf 6 cm yüksekliğinde Yapışmaz püskürtme minerallerle güçlendirilmiş sert bir kompozittir. 3 litreye kadar tutar ve herhangi bir ısı kaynağına monte edilebilir. Siyah ve kırmızı olmak üzere iki renkte sunulur.

Nadoba Gusta 729216

Avantajlar:

 • çıkarılabilir tutamak;
 • fırın ve indüksiyon uyumlu;
 • ekstra dayanıklı kaplama;
 • büyük vücut;
 • ergonomik, sağlam tasarım;
 • keskin olmayan metal kaplar kullanılabilir.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat;
 • büyük ağırlık.

Berlinger Haus Granit elmas hattı BH-1144-2

Marka ülke: Macaristan

Genel çap: 22cm

Ağırlık - 1,2 kg

Ortalama fiyat - 3300 ruble.

Manyetik ağızlı, mermer kapaklı, alüminyumdan yeni nesil dikdörtgen ızgara tavası. Uzun bakalit sapı ve 6,5 cm yüksekliğindeki kenarları vardır.Pişirme sırasında ürünlerin besin maddelerini ve doğal tadını maksimum düzeyde korur. Kahvaltıda omletten akşam yemeğinde kızartmaya kadar lezzetli ve sağlıklı yemekler hazırlamanıza olanak tanır. Ve Pazar günü dinlenmek, mükemmel bifteklerle aydınlanacak. İndüksiyon tabanı tüm alan üzerinde eşit şekilde ısınır ve her tür ocak için uygundur.

Berlinger Haus Granit elmas hattı BH-1144-2

Avantajlar:

 • makinede yıkamaya izin verilir;
 • indüksiyon uyumluluğu;
 • üçlü kaplama tabakası;
 • mekanik hasara karşı direnç;
 • bileşimde kurşun ve kadmiyum eksikliği;
 • kauçuk contalı halkalı;
 • metal bir spatula kullanabilirsiniz.

Dezavantajları:

 • fırın için değil;
 • yüksek fiyat.

Beka Usta 13637204

Marka ülke: Belçika

Genel çap: 20cm

Ağırlık - 850 g

Ortalama fiyat - 4300 ruble.

Belçikalı bir üreticiden karbon çelik çerçeveli ve bir uzun çelik saplı yenilikçi bir tencere. Olağanüstü performans, tabakların hem pişirme hem de kızartma için kullanılmasına izin verir. İki katmanlı yapışmaz yüzeye sahip tabanın kalınlığı 2 mm'dir. Kenarların yüksekliği 4 cm'dir İndüksiyon dahil tüm ısı kaynakları için uygundur.

Beka Master 1363720

Avantajlar:

 • yüksek ısı iletkenliği;
 • sıcaklık değişikliklerine hızlı tepki;
 • rahat kullanım;
 • çizilme direnci;
 • çift ​​katmanlı alt;
 • silikon ped ile tutamak;
 • asma halkası ile;
 • fırına konulabilir.

Dezavantajları:

 • sadece elde yıkanır;
 • alçak duvarlar;
 • kapak ayrıca satın alınmalıdır.

Tefal Duygu

Üretici: Fransa

Genel çap: 28cm

Ağırlık - 1,5 kg

Ortalama fiyat - 4,500 ruble.

Tanınmış bir mutfak eşyaları üreticisinden yuvarlak çelik bir tava, modellerin popülaritesi şirketin uzun yıllar süren başarılı çalışmalarından kaynaklanıyor. İç titanyum kaplama ve dış çelik aynaya sahiptir. Uzun Bakalit kulp ile donatılmıştır. Kapsüllenmiş taban deformasyona uğramaz ve uzun bir süre sonra bile yeni kadar iyi kalır. Aynı zamanda ısının eşit dağılımına ve kaliteli yemeklerin eksiksiz hazırlanmasına da katkıda bulunur. Güzel bir prezentabl görünüme sahiptir ve indüksiyonlu ocaklar dahil tüm ısı kaynakları ile uyumludur.

Tefal Duygu

Avantajlar:

 • dayanıklı;
 • yüksek kaliteli performans;
 • iyi ölçü;
 • kalın taban;
 • ısıtma göstergeli;
 • yer değiştirme işaretleri ile;
 • bulaşık makinesinde yıkanabilir;
 • olumlu yorumlar.

Dezavantajları:

 • ağır;
 • fırına koyulamaz;
 • pahalı.

Yapışmaz tava nasıl kullanılır?

Yapışmaz yüzeye sahip yemekler satın alırken, çoğu kişi şu sorudan endişe duyuyor - bu tür mutfak gereçlerine nasıl bakılmalı, böylece özelliklerini kaybetmemeleri ve mümkün olduğu kadar uzun süre hizmet etmeleri için?

Bazı basit kullanım kuralları vardır:

 • Ürün satın alındıktan hemen sonra kullanılamaz. Öncelikle ambalajı çıkarmanız ve satın aldığınız ürünü yumuşak bir süngerle ılık suda ve biraz deterjanla yıkamanız gerekir. Kurulayın ve ardından iç yüzeyi ayçiçek yağı ile silin. Bundan sonra tava güvenle kullanılabilir;
 • Silikon veya tahta mutfak spatulası ve kaşık kullanmak en iyisidir;
 • Üst katmanın durumunu önemli ölçüde etkilediğinden, boş bir kabın yiyecek veya su olmadan ısıtılmasına izin vermeyin;
 • Unutulmamalıdır ki, plastik tutacakları ve diğer unsurları olan kaplar fırına yerleştirilmemeli veya alevle doğrudan temasa maruz bırakılmamalıdır;
 • Kızartma tavaları yemek pişirmek için tasarlanmıştır, özellikle yüksek oranda konsantre tuz, asit, alkali (salamura, marine, vb.) İçeren yiyecekler içinde depolanmamalıdır;
 • Pişirdikten sonra, kap kendi kendine soğumalı ve ancak o zaman yıkanabilir. Tavayı her kullanımdan sonra yıkamak en iyisidir, eski bir yağ tabakası ve karbon birikintileri oluşmasını önleyin;
 • Yapışmaz püskürtme, sert fırçalara ve aşındırıcı tozlara tolerans göstermez;
 • Yüzey herhangi bir şekilde hasar görmüşse, böyle bir tavada pişirmeyi reddetmek en iyisidir.

Derecelendirmede listelenen tavaları veya daha ilginç bir modeli kullanma deneyiminiz varsa, yorumlarda bize anlatın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *