2020 için çocuklar için en iyi yayların ve tatar yaylarının değerlendirmesi

0

Tüm ebeveynler çocukları için her şeyin en iyisini ister, bu yüzden çocuklarını çeşitli bölümlere ve çevrelere verirler, onlar için yüksek kaliteli oyuncaklar alırlar. Günümüzde çekim, çocukların hobileri arasında lider konumdadır ve bu oldukça haklı. Hangi çocuk süper güçlere sahip bir süper kahraman gibi hissetmek istemez ki? Bu durumda doğru envanterin seçimi son derece önemlidir, çünkü bebeğin sağlığı doğrudan buna bağlıdır.

"best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, sizin için 2020 yılı için en iyi çocuk yayları ve tatar yaylarının bir derecelendirmesini hazırladı.

Seçim kriterleri

Bir yetişkin için bir yay yeterince büyük bir kütleye sahiptir, bu nedenle belirli spor becerileri gerektirir. Ve çocuklar için ekipman söz konusu olduğunda, her şeyden önce, bebeğin yaşına ve bir tatar yayı edinme amacına odaklanmalısınız. Oyuncak, eğlence amacıyla veya bir eğitmenle eğitim için satın alınabilir - her durumda, belirli gerekliliklere uyulmalıdır.

Oyuncak tatar yayı

Bu tür ekipmanlar yalnızca eğlence amaçlı yapılmıştır. Böyle bir nesnenin malzemesi plastiktir, oyuncağın hafif olması ve kullanıldığında rahatsızlığa neden olmaması sayesinde. Daha doğal malzemeler tercih ediyorsanız, ahşap ürünlere bir göz atın. Metalden yapılmış bir yay da satın alabilirsiniz. Bu tür ekipmanın yeterli şok direnci vardır, ancak malzemenin gücü ağırlığı etkileyecektir - çocuğun uzun süre ağır bir nesneyle oynaması sakıncalıdır.

Oklar, ok uçları ve hedefler pakete dahildir. Belirli güvenlik önlemlerine tabi olarak, böyle bir oyuncağın kullanımı kesinlikle güvenli olacaktır. Önerilen yaş 4 yaş ve üzeridir.

Spor yay

Bu ekipman, ciddi bir şekilde çekim yapmaya başlayan daha büyük çocuklar için uygundur. Bu tür ekipmanlar, ahşap gibi dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır. Genellikle, bu tür ürünlere dayanıklılık için metal ekler eklenir. Okların da tahtadan satın alınması tavsiye edilir. Profesyonel eğitmenler, ek olarak ellerin eklemleri için koruma satın almalarını şiddetle tavsiye eder, böyle bir edinim, çocuğu bilek çıkığı ve burkulmalardan kurtaracaktır. Daha fazla güvenlik için, bebeğin kardiyovasküler sisteminin durumunu izlemek için tasarlanmış bir ürün olan tatar yayına bir kalp atış hızı monitörü eklemeye değer.

Dize gerginliği

Bu parametre tamamen çocuğun yaşına bağlıdır ve en doğrudan şekilde tatar yayının gücünü etkiler. Gerginlik, örneğin ilkokul çağındaki çocuklar için bebeğin fiziksel yeteneklerine karşılık gelmelidir, 7-10 kg gerginlikte bir yay seçilmesi önerilir. Çocuk ne kadar büyükse, bu gösterge o kadar yüksek olur. Dilerseniz ayarlanabilir gerginlikte bir yay satın alabilir, envanterinizi sürekli güncellemenize gerek kalmaz.

Oklar

Daha kesin olmak gerekirse, ipuçları hakkında konuşacağız. Eğlence amacıyla, vantuzlu oklar kabul edilebilir.Bu tür silahlar insanlara ve etrafındaki eşyalara zarar vermez; lastik uçlu oklar, pürüzsüz yüzeylere ve hedeflere kolayca yapışır.

Sıradan ipuçlarıyla ok seçimi hakkında konuşursak, o zaman burada da belirli kurallara uyulmalıdır. Yeni yürümeye başlayan çocuklar için, ucu sivri olmayan veya yuvarlak uçlu cephane en uygunudur. Sivri okların kullanımı oldukça kontrendikedir.

Soğan çeşitleri

Atış alanındaki yeni başlayanlar için en basit klasik yay uygundur. Böyle bir silah kullanımda zorluklara neden olmaz, istenirse klasik yay, örneğin eğitim amaçlı olarak boşaltılmadan test edilebilir.

Blok yay, ciddi niyeti olan büyük çocuklar için atış sporları yapmak için uygundur. Bu tür bir envanter, dikkatli ve dikkatli bir seçim gerektirir. Böyle bir aracın doğru kullanımı için, belirli bir çocuğun tüm parametreleri önceden üzerine ayarlanmalıdır. Artık başka bir çocuğun böyle bir yay kullanmasına izin vermek mümkün değildir.

Finansal bileşen

Profesyonel bir yaylı tüfek satın almak oldukça ciddi bir finansal yatırımdır. Dikkatlice tartın ve bu kararı çocuğunuzla birlikte düşünün. Küçük çocuğunuzu şımartmak istiyorsanız, ona ucuz bir oyuncak seçeneği bulun. Belki çocuk yeterince oynar ve bu oyuncağı unutur.

Spor çekimleri için kaliteli malzemelerden yapılmış pahalı bir yay satın almalısınız. Üreticinin markası iyi bilinmeli ve mükemmel bir itibara sahip olmalıdır. Ucuz Çin kopyaları satın almayın, uzun sürmezler. Ayrıca önceden bir atış koçu bulmaya değer. Bir silah seçimi konusunda ek tavsiyeler verecek ve çocuğa ateş etmenin temellerini öğretecek.

2020 için en iyi çocuk yaylarının ve tatar yaylarının değerlendirmesi

Yay 1 OYUNCAK (T11621)

En basit oyun seçeneği ile zirveye başlayalım. Bu set 5 yaş ve üstü çocuklar için uygundur. Yay, 3 cephane ve bir hedef ile birlikte geliyor. Oklar plastikten yapılmıştır ve bu aletin güvenliğini artıran kauçuk uçlara sahiptir.

Oyuncak, herhangi bir çocuğu - erkek ya da kız - gerçekten memnun edecek parlak renklerde yapılmıştır. Cihazın ağırlığı küçüktür, kirişin gerginliği, yayın yüksek bir gücünü korumanıza izin verir. Bu tür ekipmanlar, çocuğunuzun el becerisi, doğruluk, dikkat, karar verme hızı geliştirmesine izin verecek ve ayrıca fantezi ve macera için bir özlem uyandıracaktır.

NLUK 1 OYUNCAK (T11621)

Avantajlar:

 • hafif;
 • bütçe maliyeti;
 • lastik vantuzlu oklar.

Dezavantajları:

 • ürün oldukça kırılgandır.

Ortalama maliyet 250 Rus rublesidir.

Çocuklar için "Yay ve Oklar" oyun seti

Özellikle unutulmaz oyunlar için yapılmış güzel bir fantezi yay. Çocuğunuz ünlü kahramanları taklit etmeyi seviyorsa, bu satın alma onun için en iyi hediye olacaktır.

Oyuncak, 3 yaş ve üstü çocuklar için tavsiye edilir. Üretim malzemesi - plastik, çocuk için kesinlikle güvenlidir. Set, kauçuk uçlu 3 ok miktarında mühimmat içerir. Hedef de mevcuttur.

Çocuklar için "Yay ve Oklar" oyun seti

Avantajlar:

 • oyuncağın hafifliği;
 • tam cephane;
 • Güzel tasarım;
 • 3 yaşından büyük çocuklar için uygundur.

Dezavantajları:

 • çabuk bozulur.

Ortalama maliyet 700 Rus rublesidir.

Oklar ve vantuzlu çocuk tatar yayı Tatar yayı

Ve şimdi sizlere marka hattının en iyi temsilcilerinden birini sunuyoruz. Bu oyuncak, rekabeti seven her aktif çocuk için uygundur. Plastik tatar yayı, toksik safsızlıklar içermeyen güvenli malzemelerden yapılmıştır. Silah, oynarken çifte zevk getirecek natüralist modern bir tasarımda yapılmıştır. Bu ürünün yönetimi, sadece bebeğin el becerisini ve doğruluğunu geliştirmeye değil, aynı zamanda çocuğun uyumlu gelişimi için çok önemli olan ellerin ince motor becerilerini oluşturmasına da izin verecektir.

Oynamanın rahatlığı için cihaz, pillerle çalışan bir lazer görüş ile donatılmıştır (pakete dahildir).Ayrıca lastik vantuzlu dört ok dahildir. Ebeveynlerin okların bütünlüğü konusunda endişelenmesine gerek yoktur, çünkü bir kılıf içinde paketlenmişler - şimdi onları kaybetmek çok daha zor olacak. Ek olarak, pakete uygun bir parlak hedef dahildir.

Oyuncak evrenseldir, erkekler ve kızlar için uygundur. Üretici, 6 yaşından büyük çocuklar için tatar yayının kullanılmasını önerir, ancak ebeveynlerin uygun gözetimi ve zorunlu gözetimi ile 3 yaşında bir çocuk silahı kullanabilir.

Oklar ve vantuzlu çocuk tatar yayı Tatar yayı

Avantajlar:

 • tam set;
 • çevrimiçi mağazalar aracılığıyla hızlı teslimat;
 • parlak tasarım;
 • bir lazer görüşünün varlığı.

Dezavantajları:

 • önemli dezavantajlar tespit edilmemiştir.

Ortalama maliyet 780 Rus rublesidir.

Junxing klasik çocuk yay F021

Bu temsilci, spor çekimleri için oldukça ciddi bir silahtır. Buna göre, böyle bir yay daha büyük çocuklar için tasarlanmıştır. Bu model yayın klasik bir versiyonu olduğu için, atış alanında yeni başlayanlar bu tür ekipmanları kullanabilir.

Yay, rahat bir ergonomik tasarıma sahiptir, görünüm, silahın eski versiyonlarına benzer. Ürünün bu özelliği, çocuğun profesyonel düzeyde çekim yapma isteğini güçlendirecektir. Silah, uzun süreli kullanım sırasında yayın deformasyonuna neden olmayan yüksek mukavemetli plastiğe yüksek kaliteli ve doğru atışlar borçludur. Ebeveynlerin de bu ekipmanın bütünlüğü konusunda endişelenmesine gerek yoktur - kesinlikle bir çocuğun boyundan düşmekten korkmaz.

Bu model, hem sol elini hem de sağ elini kullanan kişilere uygun çok yönlü bir seçenektir. Rahat tutma yeri, her iki elle de kavranabilecek şekilde tasarlanırken, uzun egzersizler sırasında avuç içi ve bilekler yorulmayacaktır. Bowstring, deneyimsiz atıcılar için de önemli bir an olan özel koruma ile donatılmıştır. Ekipman seti şunları içerir: ek koruma için lastik koruma, vantuzlu oklar. Mühimmat dayanıklı malzemelerden yapılmıştır, bu nedenle bu satın alma, çocuğunuzun ek bir harcama yapmadan spor atıcılığını güvenli bir şekilde öğrenmesini sağlayacaktır.

Junxing klasik çocuk yay F021

Avantajlar:

 • profesyonel ekipman;
 • çok yönlülük;
 • kitte korumanın varlığı;
 • kullanım kolaylığı.

Dezavantajları:

 • sadece ilkokul çocukları için uygundur.

Ortalama maliyet 3.000 Rus rublesidir.

Junxing klasik yay F179

Bu klasik model, spor yapmak için idealdir. Silahın temel avantajlarından biri, çok yönlülüğüdür. Bu tür ekipmanlar hem ergenler hem de yaşlılar tarafından kullanılabilir. Rahat tutuş, yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır, cihazın tasarımı, sol elini kullananlar ve sağ elini kullananlar tarafından kullanılmasına izin verir.

Kirişin gerginliği herhangi bir çocuğun boyuna ve kilosuna göre kolaylıkla ayarlanabilir, istenirse bu parametre ayarlanabilir.

Yay, silahı hafif tutarken güç katan alüminyum uçlarla donatılmıştır. Ayrıca, bu özel model, soğanı yüksek nemden koruyan özel malzemelerle işlenmiştir. Kullanıcılar artık yağmurlu koşullarda küf ve egzersiz konusunda endişelenemezler. Kavrayıcı kollar da üretici tarafından özenle tasarlanmıştır. Tutamak kauçuk uçlarla kaplıdır, bu yaklaşım yayı tutmayı kolaylaştıracaktır. Ebeveynlerin de çocuklarının sağlığı için endişelenmesine gerek yoktur. Tüm kulplar, kulplar, omuz pedleri çocuğun vücudunun anatomik özellikleri dikkate alınarak yapılır. Omuz süngerleri çıkarılabilir, böylece gerektiğinde aletin saklanması, taşınması ve temizlenmesi kolaydır.

İsteğe bağlı olarak, envanterinize bir manzara ve ek koruyucu ekipman ekleyebilirsiniz.

Junxing klasik yay F179

Avantajlar:

 • çok yönlülük;
 • kullanım kolaylığı;
 • güç;
 • yeni başlayanlar için ideal;
 • kullanımı rahat;
 • doğruluk.

Dezavantajları:

 • gürültülü çekimler.

Ortalama maliyet 8500 Rus rublesidir.

Uzak ve Yakın Spor FN-T0461

Ve böyle bir oyuncak, 6 yaş ve üstü bir çocuk için harika bir eğitim hediyesi olacak. Bu tür ekipmanlar, bir çocukta çeviklik, doğruluk ve fiziksel dayanıklılığın gelişmesi için mükemmel bir yardımcı olacaktır. Ayrıca, böyle bir oyuncak çocukta spor aktiviteleri arzusu ve zafer için susuzluk geliştirecektir.

Tatar yayının gövdesi, silaha güç katan çelik uçlu plastikten yapılmıştır. Mühimmat tipi - lastik vantuzlu oklar, 3 adet. Güzel bir ilave, doğru çekimler sağlayacak bir lazer görüşünün varlığıdır.

Serinin çeşitliliği birkaç renkte sunulur.

Uzak ve Yakın Spor FN-T0461

Avantajlar:

 • kompakt boyut;
 • Emniyet;
 • yararlı becerilerin oluşumu.

Dezavantajları:

 • önemli bir dezavantaj bulunmadı.

Ortalama maliyet 1.300 Rus rublesidir.

OTOMATİK CROSSBOW 604-A

Gelecekteki savunucunuzu gerçekten iyi ve çok işlevli bir hediye ile memnun etmek istiyorsanız, bu tatar yayına dikkat edin. Böyle bir model sadece okları değil aynı zamanda su mermilerini (topları) da atabilir. İstenirse, oyuncak demonte edilebilir ve ayrıca bir tatar yayı veya makineli tüfek kullanılabilir. Şüphesiz, bu tür ekipmanlar ek koruyucu ekipman olmadan kullanılamaz. Bu nedenle cihaza özel koruyucu gözlükler dahildir. Su topları da güvenlik açısından herhangi bir şikayete neden olmaz. Mermiler polimer bir kabukla kaplıdır, hedefi vurduklarında çevreyi kirletmeyen küçük parçalara ayrılırlar.

Makine bir pille çalışır, şarj cihazı dahildir Ek olarak, tabanca ayrıca bir tatar yayı için mermiler ve oklar için özel bir kasa ile donatılmıştır.

OTOMATİK CROSSBOW 604-A

Avantajlar:

 • eksiksiz bir gerekli malzeme seti;
 • çok işlevlilik;
 • para için mükemmel değer;
 • Emniyet.

Dezavantajları:

 • kırılgan malzeme.

Ortalama maliyet 2.000 Rus rublesidir.

Çocuk blok yay "Ajax"

Cihazın hafifliği, çekim alanında yeni başlayanlar için kullanılmasına izin verecektir. Modelin ergonomik tasarımı, çocuklara doğruluğu ve el becerisini kolayca öğretmek için tasarlanmıştır.

Üretici, bu yayın yaratılmasına tüm sorumlulukla yaklaştı. Sap, yüksek kaliteli kauçuk malzemeden yapılmıştır, sapın konfigürasyonu uzun egzersizlere yöneliktir. Ayrıca sapın delikli yapısı vardır, bu özellik yayın ağırlığını hafifletir ve çocuğun bileklerinde yorulmaya neden olmaz.

Tutamak, herhangi bir avuç içine kolayca sığacak şekilde tasarlanmıştır, kaymaz ve rahatsızlığa neden olmaz. Ekipmanın sık ve uzun süreli kullanımı ebeveynleri endişelendirmemelidir. En kuvvetli antrenman bile yay ve omuz pedlerini deforme etmeyecektir. Cihazın doğruluğu ve gücü de herhangi bir şikayete neden olmaz - üretici her şeyi dikkatlice düşündü ve öngördü. Diğer bir deyişle, spor atışları için kaliteli bir silahtan daha fazlasıdır. Kullanıcıların rahatlığı için, yay bir görüş ve bir ok standı ile donatılmıştır. Bu yaklaşım, deneyimsiz bir atıcıya hızlı ve doğru atışları öğretir. Bom dengelemesi kolaydır ve özel bir beceri gerektirmez.

Dezavantajlar, aletin yalnızca sağ elini kullananlar için uygun olmasıdır.

Çocuk blok yay "Ajax"

Avantajlar:

 • hafif;
 • yüksek kaliteli performans;
 • kullanım kolaylığı;
 • optimum kalite ve fiyat oranı;
 • yetkin ve dikkatlice düşünülmüş tasarım.

Dezavantajları:

 • solcular için uygun değil.

Ortalama maliyet 5.300 Rus rublesidir.

Bir yay veya yay, şüphesiz, bir çocukta yararlı beceriler geliştirmek için harika oyuncaklardır. Bununla birlikte, ebeveynler böyle bir aracı kullanırken güvenlik kurallarına uymalıdır. Çocuğunuza, hiçbir durumda hayvanlara veya insanlara ateş etmemeniz gerektiğini, daha çok göz çevresini hedeflememeniz gerektiğini açıkladığınızdan emin olun. Bebeğinizi asla bu tür cihazlarla yalnız bırakmayın.

Derecelendirmede açıklanan ürünleri kullanma deneyiminiz varsa, görüşlerinizi yorumlara yazın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *