2020'de profesyoneller için en iyi akustik gitarların sıralaması

0

Akustik gitar üreticileri artık çok çeşitli gelişmiş müzisyenler için çok çeşitli seçenekler sunuyor. Esnaf, yenilerden daha az hata yaparken, satın alırken neye bakacaklarını bilirler. Ancak her geçen gün üretim ve ticaret durumu değişiyor, zengin işlevselliğe sahip daha gelişmiş modeller ortaya çıkıyor. Deneyimli bir gitarist bile böyle bir tempoya yetişemez. Ayrıntılı incelemelerin, ürün açıklamalarının ve müşteri derecelendirmelerinin yardımcı olduğu en iyi modern, talep edilen modelleri takip etmek önemlidir.

gitar

"best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, çeşitli fiyat kategorilerine göre profesyonel müzisyenler için en iyi akustik gitarlara genel bir bakış sunar.

Akustik Gitarlar

Gitar popülerliğini asla kaybetmeyecek çünkü yarattığı melodi sadece dinleyicilerin değil, her şeyden önce sanatçıların da kalbini kazanıyor. Sahibine tamamen uymalıdır, bu nedenle, seçim yapmadan önce her tür aleti iyice anlaması, kendi versiyonunu bulması ve fiyatı belirlemesi gerekecektir. Seçim hatalarını ve daha fazla hayal kırıklığını önlemek için genel özellikleri, belirli modellerin önemli parametrik verilerini de hesaba katmak gerekir.

Market

Araç türleri

Gitar tellerinin yardımıyla, kalitesi doğrudan gitarın kendisine bağlı olan bir melodi doğar. Profesyonel bir enstrüman, özellikle dayanıklı olan doğal malzemelerden yapıldığı için daha zengin ve daha pahalı bir ses elde etmenizi sağlar.

Birkaç tür gitar üretilmektedir:

 • akustik;
 • klasik;
 • elektroakustik;
 • elektro gitar.

Akustik tip

Bu çeşitliliğe pop gitar, western, folk, konser de denir. Klasiklere kıyasla daha kadifemsi bir ses, hacim açısından farklıdır. Boyun, 20-21 perde, güçlü metal tellerle uzundur ve gitarın sesinde, sesinin melodisinde önemli rol oynar.

akbaba

Bu model, ürettiği müzikler, şık görünümü ve rahat gövdesi ile profesyonel ustalar tarafından seviliyor. Hemen hemen tüm türlerin çoğaltılması oldukça iyidir. Ses doğruluğu, maksimum konfor için çalarken kazma kullanmanız tavsiye edilir - bu, çürükler ve diğer oyun şekillerini gerçekleştirmek için özel bir plastik cihazdır.

Klasik versiyon

Egzersizler, küçük alanlardaki performanslar, ev kullanımı için idealdir. Profesyonel bir müzisyen için sesi ve hacmi açısından pek uygun değildir. Gitar çalmak gibi favori bir hobisi olan amatörler ve yeni başlayanlar için, naylon telleri deneyimsiz, özellikle çocukların parmaklarında ağrılı nasırlara yol açmayacağından eğitim için ilk araç olabilir.

Gitarın geniş boyunlu, fabrika naylon telleri var.Böyle bir gitarın kaba kuvvet, klasik melodiler, romantizm, flamenko çalması uygundur. Sakin, yumuşak bir müzik üretir, ancak vücudun dar şekli nedeniyle akustiğe göre daha sessiz bir karakter kazanır. Ses kadifemsi, hoş ama ses seviyesi zayıf.

Perde sayısı ilk tipten daha azdır, akor çalma olanaklarını daraltan, boynun uzunluğunu görsel olarak değiştiren enstrümanın görünümünü değiştiren sadece 18 tane vardır.

perdeler

Boş zaman, eğlence veya aile, arkadaşlarla açık havada rekreasyon sırasında kullanım için - oldukça uygun, karmaşık olmayan bir model.

Elektroakustik görünüm

Bu, akustik ve elektrik türü arasında bir çapraz olan bir tür gitardır. Başka bir deyişle, hoparlörlere bağlanan akustiktir, bu da ses seviyesini ayarlama özelliğine sahip yükseltilmiş ses ile sonuçlanır. Bir amplifikatör aracılığıyla çalışan, istenen tonu şekillendirmek için bir bloğa sahiptir. Bazı modeller yerleşik bir tuner, ekolayzır ile üretilmektedir. Elektro gitardan daha ucuzdur, bu nedenle acemi gitaristler için tipik ihtiyaçları karşılayacaktır, aynı zamanda bir amplifikatör aracılığıyla, hoparlörler aracılığıyla, sahnede bir seyirci önünde performans sergilemek isteyen daha deneyimli olanlar için de uygundur.

Elektro gitar

Böyle bir gitar yalnızca bir amplifikatör aracılığıyla çalınabilir. Ses buna göre kontrol edilir, net ve nettir. Pop, caz, blues, folk gibi çeşitli melodi türlerini icra edebilirsiniz, ancak daha çok profesyonel gitaristler, hayatlarını bu tür enstrümanlar gibi rock müziğe adamış deneyimli ara oyuncular. Müzisyenlere tam bir hayal özgürlüğü veren, kendilerini, çeşitli karakter ve tarzların müzikal performansları alanındaki yeteneklerini tam olarak ifade etmelerini sağlayan işlevler, her türlü ortam ile yapılır.

Jumbo

Güçlü çelik telleri olan hacimli bir gövdeye, kenar çevresinde yuvarlak bir kenara ve düz bir tepeye sahip oldukça nadir bir Batı enstrümanı. Oldukça yüksek bir ses üretir. Eşlik iyi olur. Ana performansı dans melodisi tarzı olan bu gitara country müzisyenleri bayılacak.

Malzeme

Gitarın üretiminde hangi malzemenin kullanıldığına, ne kadar güvenilir ve dayanıklı olduğuna bağlı olarak ses kalitesi, görünümü ve maliyetinin kendisi değerlendirilir. Tamamen maun ağacından yapılmış, en yüksek yoğunluk ile karakterize edilen, alınan zil sesi, sulu ses üzerinde olumlu bir etkisi olan bir enstrüman ucuz olamaz. Ve örneğin, ıhlamur, en ucuz, birçok doğal bileşenin mevcut olduğu, iyi olanıdır. yeni başlayanlar için gitarlar... İşini bilen, yaratıcı faaliyetin tüm inceliklerini anlayan, müziğe açık bir kulağı olan enstrümanlar, aşırı sarkması, ince çınlaması, yankıları ile sesten bir miktar rahatsızlık yaşayacağı için profesyonelce hizmet etmeyecektir.

Ahşap bir gitarın plastik, kontrplak bir gitarına göre birçok avantajı vardır, çünkü sesi daha iyi, daha melodiktir. Bugün, üreticiler tarafından, özellikleri, kalitesi ve fiyatı bakımından farklılık gösteren çeşitli ahşap türleri yaygın olarak kullanılmaktadır:

 • kızılağaç - bütçe gitarlarının gövdesini yapmak için en popüler malzeme, son derece ses verir;
 • ladin - vücudun uygulanmasında kızılağaçtan çok daha pahalı bir rol oynar; ladin gitarın sesi pürüzsüz, keskin ve oldukça net çıkıyor;
 • akçaağaç - gövdeyi, boynu ve kaplamalarını oluşturmak için kullanılır; akçaağaç gitar çınlayan, zengin bir melodiyi yeniden üretir;
 • kül - birçok gitarın gövdesinin, akçaağaç kadar yüksek ses çıkaran, yüksek notaları güçlendiren, ancak sesin kendisini daha da zorlaştıran bir bileşeni;
 • kavak, gitara kaliteyi kazandırmaz, ancak yeni başlayanlar için enstrümanların bir parçası olarak büyük bir başarı ile kullanılır;
 • Ceviz malzemesi pahalı akustik gitar yapımında kullanılır, sesi parlak bir rezonansla hoş bir yüzeye dönüştürür;
 • sedir enstrümanı yumuşak, derin bir melodi üretir;
 • maun (maun) kadifemsi bir ses, bir gitara yüksek fiyat etiketi, pahalı bir görünüm verir, pek çok popüler maun modeli, tanınmış büyük markalar altında yüksek bir maliyetle üretilir; Bu tür ahşaptan yapılmış gitarların sesini şikayet edemezsiniz, çünkü alçak notaların en iyi sesini elde eder; genellikle elektro gitarlar için ana gövde malzemesidir;
 • Egzotik ağaç türleri (bubinga, koa, paduac, gül ağacı, abanoz) da gitar yapımında kullanılmaktadır.

Tüm elemanlara sahip gövdenin uzun süre hizmet verebilmesi için, ortam sıcaklıklarının mekanik etkilerinden bozulmaması, kullanım sonrası fiziksel kusurlardan, şoklardan kaçınmak için üretici, aleti temiz bir poliüretan endüstriyel vernik ile dikkatlice işler. Bu kaplama yalnızca koruyucu bir işlev değil, aynı zamanda dekoratif bir işlev de oynar, çünkü büyüleyici parlaklık, cila işleminin adil bir değeridir.

Yeni başlayanlar için, modellerin popülaritesine bağlı olarak 3000 ila 10000 ruble arasında uygun fiyat aralıklarında çeşitli araçlar sunulmaktadır. Bu tür gitarlar kulağa hoş gelir, uzun provalar için uygundur, genç gitaristler, amatörler için sadık arkadaşlar olarak hizmet edebilirler, sırayla deneyim kazanırlar, ellerini uzatırlar. Gitarlar, profesyonel müzisyenler için, gereksinimlerini karşılayan, değerlerine uygun olarak yapılır.

Herkes, kendi bütçe imkanlarını, bireysel isteklerini dikkate alarak hangi modeli satın alacağına kendi başına karar verir.

Boyutsal özellikler

Her tür gitarın fiyatı, genel boyutuna bağlıdır. Profesyonel bir araç, sadece erkeklerin ortalama fiziği için değil, aynı zamanda kırılgan, minyon kadınlar veya dar omuzlu gençler için de yapılır, bu seçim yaparken dikkate alınmalıdır. Yanlış seçilmiş bir mesleki faaliyet aracı, yalnızca işte rahatsızlığa neden olur, istenen başarıya, ideal becerinin geliştirilmesine yol açmaz. Sonuçta, herkes rahat bir şekilde çalışmayı tercih ediyor ve kendilerini maksimumda sağlamaya çalışıyor.

Sadece profesyoneller için değil, aynı zamanda yeni başlayanlar için de her tür gitar aşağıdaki boyut kategorilerinde üretilmektedir:

 • 4/4 - sahnede oldukça geniş bir seyirci önünde performans sergilemek için bir yetişkin için uygundur;

Adam

 • 3/4 - biraz daha küçük bir beden, dar omuzlu, ince, ince, gençlere uyacaktır;

Kadın

 • 2/4, 8-12 yaş arası bir çocuk için uygun bir beden;

çocuk

 • 1/4 - 5 yaşından itibaren küçük çocuklar için gitarın boyutu; biçim ve işlev açısından gitar, yetişkin modelinden farklı değildir.

Modern gitar üretimi, alıcıların dikkatine her yükseklik, farklı tip, boyut, renk için geniş bir enstrüman yelpazesi sunmaktadır. Seçim sadece bireysel isteklere, bütçe fonlarının miktarına bağlıdır.

Parametrik veriler

Tüm modellerin özellikleri, önemli seçim kategorileri olarak tanımlanmıştır. Müzik kariyeri inşa eden, seyirci önünde ciddi performanslar sergileyen ve yüksek kaliteli müziğin reprodüksiyonu olan tecrübeli profesyoneller uğruna profesyonel bir enstrüman çalınır. Bu nedenle, böyle bir gitarın tüm olumlu niteliklere sahip olması, kusursuz olması, maliyetini malzeme, ses, güvenilirlik ve görünüm ile haklı göstermesi gerekir.

odaParametrelerTeknik Özellikler
1GörünümGitarlar akustik, klasik, karma (elektro-akustik) ve elektrik tiplerinde gelir.
2Kabuk türüÜst ve alt katlardan oluşur. Doğal ahşap veya suni malzemelerden yapılmış gitarın kalitesi, sesi, fiyatı ona göre değişir. Türe göre farklılık gösterir:
• Büyük Oditoryum - çağdaş müzik, geniş izleyiciler, konser salonları için;
• Orcheatra Modeli - klasik bir melodi için;
• Jumbo - daha rezonanslı bir sese sahiptir, bu nedenle hızlı, ateşli müzik için iyidir;
• Halk - blues stili için ideal;
• Korkusuz - Dikdörtgen, bir seçimle eşleştirildiğinde daha iyi ses çıkarır.
3Güverte malzemesiBir enstrümanın sesi, üretiminde kullanılan malzemeye bağlıdır.Doğal ahşap çeşitlerinden (ladin, maun, akçaağaç, dişbudak, kızılağaç, ceviz, sedir, agatis) yapılır, plastik, kontrplak, kombine olabilir. Ahşap bir enstrüman, yapay malzemelerden yapılmış bir enstrümandan çok daha yüksek sesle ve daha hoş ses çıkarır, ancak maliyeti çok daha fazladır.
4AkbabaBoyun herhangi bir çatlak, kırık, düzensizlik olmaksızın sağlam olmalıdır. Gitarın türüne bağlı olarak, 18'den 23'e kadar farklı sayıda perde içerir.
5TellerGitarlar tel sayısında farklı olabilir - 4, 6, 7 ve 12 telli. 4 telli - bas gitarlar için. Altı tel yeni başlayanlar için iyidir. Teller çiftler halinde uzatıldığı ve bu nedenle iki kat daha kalın olduğu için profesyonel olan 12 telli gitarlar. Sadece profesyoneller böyle bir araçla kaybolmadan çalışabilir. Melodi, net, yüksek kaliteli ses ile zengin, yüksek olacaktır.
Profesyonel modeller için, naylon ipleri gerdirme seçeneği arzu edilmez, ancak parmaklara acı verici rahatsızlık vermeseler de, yumuşaklıkları deneyimsizler için en uygunudur. Çeşitli çaplarda, fiyatlarda ve markalarda metal teller, özel bir enstrüman için idealdir.
Demir olanlar çok ses çıkarır, elektrikli modeller için iyidir, akustik modellerde aşırı tizlik yaratabilirler.
Bakır - klasik melodileri çalmak için uygundur, ayrıca naylon gibi yumuşak, ancak daha yüksek sesle.
Gümüş - yüksek sesle şarkı sözü müzikleri için ideal, demirden daha hassas.
Çelik tellerin bir dezavantajı vardır: çok esnerler, zamanla akustiği bozarlar, boynun deformasyonuna neden olurlar ve gitarın kendisini devre dışı bırakırlar.
6BoyutErkekler için 4/4, dar omuzlu gençler için 3/4, minyon kadınlar, ergenler için 2/4, çocuklar için 1/4.
7AlmakBazı modellerde, sesi enstrümandan çıkarmak ve amplifikatöre iletmek için dahili üniteyi kullanarak hoparlörlere bağlanabilmek için bir tür fiş bulunur. Ancak bu ilave, ev kullanımında ekstra bir masraf olacaktır. Pikap, geniş bir izleyici kitlesindeki konser performansları için veya televizyonda çekim yaparken gereklidir.
8Sağlak / solakStandart, boynu müzisyenin sol elinde olan bir gitardır. Ancak günümüzde piyasada sol elini kullananlar için özel olarak tasarlanmış enstrümanlar var, bu nedenle gitarı onlara uyacak şekilde ayarlamak için tüm telleri yeniden düzenlemek zorunda değiller.
9Perde sayısıİpi parmaklarınızla tutmak için, bir akor çalarken, boyuna perdeler adı verilen birkaç metal plaka (18'den 23'e kadar) yerleştirilir. Ek olarak, sesi geliştirmenize izin veriyorlar, not. 23 perdeli model, örneğin klasik müzik, serenatlarda daha yüksek notalar çalmak için gereklidir. Genel miktar 20-21'dir ve bu normal bir gitar için yeterlidir.
10Boyun çizgisiKeskin, pürüzsüz veya boynuz benzeri bir şekilde yapılmış, boynun vücuda bağlandığı yerin altındaki çentik. Sadece tasarım rolü oynamakla kalmaz, yüksek perdelere elinizle ulaşmayı kolaylaştırmak için de faydalıdır.
11MontajBoynun gitarın gövdesine ne kadar sıkı tutturulduğu, ayarlanmış tellerin ne kadar uzun süre çalıştığına bağlı olacaktır. Vida, topuğa kötü bir şekilde vidalanırsa veya kalitesizse veya başlangıçta boyun, gövde, yuvada herhangi bir deformasyon varsa, alet periyodik olarak arızalanır ve uzun süre dayanmaz.

Bu nedenle gitar fiyatları kalitesine bağlıdır. En kaliteli müzik aletlerinin derecelendirmesi, üç fiyat kategorisine dayanmaktadır, ancak 30.000 ruble içindedir. İyi bir yüksek kaliteli sese sahip, doğal ahşaptan yapılmış, iyi bir gitarın ortalama fiyatı - en az yirmi bin.

Gitarist, sadık arkadaşı olacak, uzun süre hizmet edecek enstrümanını sevmeli, üzerinde çalışmaktan sadece zevk, neşeli duygular, rahatlık, kariyer gelişimi ve buna bağlı olarak kazanç getirmelidir.

Aksesuarlar

Gitar için aşağıdaki eklentileri satın almanız faydalı olacaktır:

 • bir alet taşımak, saklamak ve ayrıca koruyucu bir işlev uğruna, dayanıklı yağmurluk kumaşı, hakiki deri ve ikamelerinden ve diğer her türlü malzemeden yapılmış bir kılıf satın alabilirsiniz;
 • tuner - dizelerin sesini ayarlamada bir asistan ve bir mandal tipi satın almak daha iyidir;
 • gitarınıza karşı konulmaz bir parlaklık, bakımlı bir görünüm vermek ve ayrıca yüzeyini parmak izlerinden, el izlerinden, çirkin çizgilerden ve lekelerden temizlemek istiyorsanız, o zaman özel bir sıvı cila kullanabilirsiniz;
 • yedek bir metal tel seti ile donatmak gereksiz olmayacaktır, çünkü en gereksiz anda değiştirilmeleri gerekebilir;

Teller

 • bir kavga, kaba kuvvet yapmak için, bir seçim uygun bir cihaz olacaktır, ancak cebinizde birkaç yedek olması daha iyidir;
 • kemer - gitara özel tutucular yardımıyla takılı, sanatçının ayakta durma pozisyonunda çalmasına yardımcı olarak enstrümanı boynuna asar.

Satın alma kitine dahil olmayan bu eklentiler müzisyene fayda sağlayacak, rahatlığına katkıda bulunacak, enstrümanı sağlam, hasardan ve çevresel etkilerden koruyacaktır. Üzerinde önemli miktarda maddi kaynak harcadıktan sonra, başlangıçta, gitarın veya bileşenlerinin doğrudan zarar görmesine neden olan çeşitli darbelerden, çizilmelerden, sıcaklık etkilerinden, nemden kaçınmak için bir kapak veya kılıf satın almak en mantıklı olacaktır.

En iyi markalar

Modern pazarın genişliğinde, en iyi imalat firmalarından birçoğu, alıcılar tarafından takdir edilen ürün kalitesi açısından diğerlerinden farklı olan en çok talep görmektedir:

 • Yamaha, müşteri incelemelerine göre, oldukça iyi kalitede, bütçede ve pahalı olarak onlarca yıldır gitar üreten bir Japon şirketidir;
 • Crafter, çeşitli fiyat kategorilerinde gerçek profesyoneller için akustik profesyonel gitar üreten Koreli bir üreticidir;
 • Martinez, yeni başlayanlar, amatörler ve profesyoneller için akustik enstrümanlar üreten Çinli bir üreticidir ve yüksek kaliteli gitar modellerinin doğru şekilde çoğaltılmasında uzmanlaşmıştır;
 • Ibanez, enstrümanın güvenilirliğini, güzelliğini, harika sesini, sağlamlığını ve ses doğruluğunu sağlayan ana malzeme olan maun kullanarak iyi kalitede elektrik ve bas gitarlar üreten bir Japon şirketidir;
 • Gibson - akustik müzik aletleri, kullanılan hafif, yüksek kaliteli malzemeler; şirket 2018'de iflas etti, ancak satışa çıkarmayı başardığı gitarlar hala talep görüyor ve bu durum, sahiplerinin ayakta alkışlanmasına ve olumlu geri bildirimlere neden oluyor;
 • Fender - Amerikan akustik gitar markası, adını ilk elektronik bas gitar "Precision Bass" Leo Fender'ın yaratıcısından alır; birçok alıcıya göre, bu üreticinin ürünleri, enstrümanların zengin kadife sesini sağlayan özel kalitededir;
 • Ovation, bu markanın orijinal arkasını bulan Charles Kaman'ın bir gitarını yaratan ilk kişidir.

Hangi şirket gitar almak daha iyidir, herkes kendisi için karar verir, ancak başka bir şirketten bir enstrüman satın almaktan korkmanıza gerek yoktur, çünkü tüm üreticilerin ürünleri oldukça benzersiz ve ilginçtir. Her gitar kendi tarzında ses çıkarır, kendi benzersiz sesini doğurur, ileri düzey müzisyenlerin veya yetenekli yeni başlayanların ellerinde hayat bulabilir.

Profesyoneller için en iyi akustik gitarların değerlendirmesi

Müzik aletleri, her zevke ve renge, farklı kalite özelliklerine, maliyete göre geniş bir ürün yelpazesinde sunulmaktadır. Seçim yapmayı kolaylaştırmak için, incelemelere, ayrıntılı incelemelere ve profesyonel gitaristlerin değerlendirmelerine dayalı olarak en iyi modellerin bir değerlendirmesi hazırlanmıştır.

10.000 rubleye kadar kategori

Martinez faw-705 / 7ys

Martinez faw-705 7ys

Çinli üretici, alıcıların dikkatine 648 mm boyutunda, ölçeğe sahip yedi telli bir enstrüman sunuyor. Üst kısım sedir, alt kısım, yanlar maun, boyun nato (Asya'dan ucuz maun), klavye gül ağacı (ağırlıkça ağır bir tropikal ağaç türü). Fiyat - 9560 ruble.

Martinez faw-705 / 7y

Avantajlar:

 • maun sırt;
 • azaltılmış vücut;
 • dizeler arasında küçük mesafe;
 • hoş bir ses.

Dezavantajları:

 • Çinli üretici;
 • 19 perde;
 • maliyet.

Cort AD810 OP

Cort AD810 OP

20 perdeli altı telli gitar, ölçek - 643 mm, doğal malzemelerden yapılmıştır. Üst kısım ladin, arka kısım, yanlar ve boyun maun ve klavye gülağacıdır. Ses, lekeler ve hatalar olmaksızın hoş ve nettir. Tellerin ayarlanması uzun süre korunur. Maliyet 7.300-10.000 ruble içinde.

Cort AD810 OP

Avantajlar:

 • kaliteli malzemeler;
 • 20 perde;
 • döküm krom ayarlayıcılar;
 • özel dayanıklı kaplamalı dizeler;
 • "kırlangıç ​​yuvası" şeklinde boynun güvenilir bir şekilde sabitlenmesi.

Dezavantajları:

 • alma yok;
 • fiyat yapılandırmaya bağlıdır.

UÇUŞ AD-455C NA

UÇUŞ AD-455C NA

Ölçek 647,7 mm, küçültülmüş gövde boyutu, perde sayısı - 20. Üst ladin güverte, ses parlaklığı, sonority ve netlik verir. Sırt, yanlar, boyun maun ağacından, kolun altındaki eğim siyah ahşaptan yapılmıştır. Gövde, yüksek perdelerde oynarken çok uygun olan, kesikli bir "dretnot" şeklinde yapılmıştır, teller özel kuvvete sahip gerilmiş metaldir. Fiyat - 9500 ruble.

UÇUŞ AD-455C NA

Avantajlar:

 • vücutta uygun kesim;
 • abanoz kol eğimi;
 • mat yüzey;
 • krom mandallar;
 • 20 perde.

Dezavantajları:

 • klasiklerden daha hacimli gövde;
 • fiyat.

Çamurluk Squier SA-150

Çamurluk Squier SA-150

Vintage tarzı altı telli dretnot, 650 mm ölçek, 4/4 boyut. Üst kısım ıhlamurdan, alt kısım, boyun ve gövde maun ağacından, klavye akçaağaçtan yapılmıştır. Bağlantı parçalarının tamamı krom kaplıdır, perde sayısı 20'dir. Gitar her gün yoğun bir antrenman için uygundur. Fiyat - 8800 ruble.

Çamurluk Squier SA-150

Avantajlar:

 • parlak vernik ile bitirme;
 • tasarım;
 • 20 perde.

Dezavantajları:

 • ıhlamur üstü;
 • pikap yok.

Oscar Schmidt OD45CBPAK

Oscar Schmidt OD45CBPAK

Bu akustik gitar, 10 bini geçmeyen bir fiyatla diğer modeller arasında ilk sırada yer alıyor. Korkusuz şeklinde yapılmıştır, aksesuarlarla birlikte satılır. Tel sayısına göre - altı telli, 650 mm ölçekli, tam boy - 4/4. Üst kısmı ladin, gövdesi boyunlu maun ağacından ve klavye gül ağacından, krom donanımdan yapılmıştır. Set bir çanta, kemer, kazma içerir. Fiyat - 7990 ruble.

Oscar Schmidt OD45CBPA

Avantajlar:

 • güzel tasarım;
 • kesmek;
 • 20 perde;
 • kullanışlı aksesuarlar dahildir;
 • bir pikapın varlığı;
 • iyi ses.

Dezavantajları:

 • yapıştırılmış boyun.

20.000 rubleye kadar kategori

Enya ed-x1 +

Enya ed-x1 +

Gövde tipi - dretnot, üst, alt güverte, yanlar yüksek basınçlı laminattan yapılmıştır, boyun maun ağacından yapılmıştır, klavye - abanoz teknolojisi kullanılarak, ölçek aralığı - 645 mm. Gitarda 6 metal tel, 20 perde var. Pakette yedek ipler, pahalı bir su geçirmez kılıf, bir kemer, bir tuner, bir capo, tüyler, iz bırakmayan vücut bakımı için bir peçete bulunur. Her koşulda çalmaya uygun, seyirci, pürüzsüz bir sese, yumuşak bir tınıya sahiptir. Bu model 16290-17900 rubleye mal oluyor.

Enya ed-x1 +

Avantajlar:

 • metal sicimler;
 • Dahil olan aksesuarlar;
 • doğal ahşap renginde muhteşem tasarım;
 • mat yüzey;
 • üretim malzemeleri neme dayanıklıdır, her türlü çevresel koşulda kullanılabilir ve saklanabilir;
 • siyah çelikten yapılmış ayar mandalları.

Dezavantajları:

 • ses, tahta bir gitara kıyasla daha boğuktur.

Yamaha f370

Yamaha f370

Sadece yeni başlayanlar için değil, aynı zamanda deneyimli gitaristler için de uygun bir seçenek. Model Endonezya'da yapıldı, harika bir melodi yayıyor, yüksek kalitede. Çelik teller, yüksek akustik ses ile batı tarzında yapılmıştır. Orta uzunlukta gitar, 634 mm klasik ölçek. Nato klavye, gülağacı klavye, 21 perde.Üst güverte ladin, alt güverte. Maliyet: 13990-14690 ruble.

Yamaha f370

Avantajlar:

 • yüksek, net ses;
 • 21 perde;
 • aşınmaya dayanıklı perdeler;
 • krom ayar mandalları dizeleri sıkı tutar.

Dezavantajları:

 • birçok mal sahibine göre, ipler arasındaki mesafe büyük eller ve parmaklar için yetersizdir.

ÇAMURLUK CC-60S SB

ÇAMURLUK CC-60S SB

643 mm ölçeğinde kompakt ve çok rahat bir konser gitarı. Üst kısım, her müzik tarzına uyan yumuşak bir ses için masif ladin ağacından yapılmıştır. Sırt, yanlar, boyun tek katmanlı siyah kenarlı maun ağacından yapılmıştır, klavye tüm yüzeylerde sedef noktalar, krom aksesuarlar ile gül ağacıdır. Uzun provalar, az sayıda seyirci önünde sahnede performanslar için uygun perde sayısı 20'dir. Fiyat aralığı 19.800 ruble'yi geçmiyor.

ÇAMURLUK CC-60S SB

Avantajlar:

 • vücut ve boyunda güzel parlak kaplama;
 • gitarın kompaktlığı ve rahatlığı;
 • krom kaplama dayanıklı tunerler.

Dezavantajları:

 • çok yüksek ses değil;
 • fiyat.

EPIPHONE PRO-1

EPIPHONE PRO-1

Birçok ürün kullanıcısı tarafından en saygın markalardan biri. Korkusuz gövdeli akustik altı telli gitar, boyut 4/4, ölçek 629 mm, boyut 4/4, 20 perde, krom bağlantı parçaları. Ladin üst, maun boyun, üst ve yanlar ve gülağacı klavye. Ürünün gövdesi, kullanım kolaylığı seviyesini artıran azaltılmış derinliğe sahiptir. Kemer için özel tutturucular vardır. Fiyat: 10900-11600 ruble.

EPIPHONE PRO-1

Avantajlar:

 • küçük boyutlar;
 • rahat boyun, el yorgunluğuna neden olmaz;
 • iplerin özel pürüzsüz kaplaması;
 • perdeler birbirine daha yakın yerleştirilmiştir, bu da akorları sıkıştırmayı kolaylaştırır ve kolaylaştırır, böylece daha net ve daha doygun bir ses elde edilir;
 • fiyat.

Dezavantajları:

 • yapıştırılmış boyun.

IBANEZ PF15ECE-NT

IBANEZ PF15ECE-NT

Altı telli model bu fiyat kategorisindeki orijinal yerini alıyor. Ölçek - 650 mm, perde sayısı - 20. Görünüşe göre gitar, parlak parlak bir kaplama, döküm krom mandallar, dahili akort aleti ve pikap ile oldukça güzel, zariftir. Üst ladin güverte, ses parlaklığı, sonority ve netlik verir. Klavye gül ağacından, boyun, yanlar, arka ve alt kısım maun ağacından yapılmıştır. Vücudun kendisi, birçok mal sahibinin açıklamasına göre, kesikli bir korku biçiminde, teller özel bir güce sahip olan gerilmiş metaldir. Fiyat - 20.000 ruble.

IBANEZ PF15ECE-NT

Avantajlar:

 • vücutta uygun kesim;
 • çelik teller;
 • krom döküm ayar mandalları;
 • parlak vernik kaplama;
 • doğal mat renk;
 • dahili tuner;
 • bir pikapın varlığı.

Dezavantajları:

 • boynu vücuda sabitlemek;
 • maliyet.

30.000 rubleye kadar kategori

Cort PW-410 NS WBAG

Cort PW-410 NS WBAG

Çinli üretici, 643 mm ölçeğinde altı telli bir enstrüman sunuyor. Üst kısım masif ladin, alt kısım, boyun, yanlar ve klavye maun ağacından yapılmıştır. Avusturya abanozundan yapılmış kesik korkusuz gövde, doğal mat yüzey. Fiyat: 24.900 ruble içinde.

Cort PW-410 NS WBAG

Avantajlar:

 • doğal kaliteli malzemeler;
 • üst güverte, masif ahşap gövde;
 • dava dahil;
 • pahalı hoş ses.

Dezavantajları:

 • Çinli üretici;
 • elektronik yok;
 • maliyet.

Sigma DM12-1ST

Sigma DM12-1ST

Korkusuz akustik gitar, 12 telli, doğal renk, ölçekli - 645 mm, yirmi perde. Üst ses tahtası - sağlam Sitka ladin, gövde, boyun - maun, klavye - Hint gül ağacı. Çift tellerden dolayı ses zengin, yüksek ve nettir. Bu modelin maliyeti 26.000 ila 28.500 ruble arasındadır.

Sigma DM12-1ST

Avantajlar:

 • kaliteli malzemeler;
 • net ses açın;
 • dizge sayısı;
 • döküm krom tunerleri.

Dezavantajları:

 • dizeler daha güçlü baskı gerektirir;
 • fiyat.

TAKAMINE GC1CE NAT

TAKAMINE GC1CE NAT

Japon şirket, ileri düzey müzisyenlere klasik ve modern melodiler çalabilen en kaliteli, 650mm ölçekli altı telli bir gitar sunuyor. Maun gövdesi, yanları, boynu, sırtı ve alt ses tablası ile karakterizedir, sese tam bir açıklama, sulu, üst ses tablası ladin ve klavye defne ağacından yapılmıştır.Enstrümanın yerleşik bir tuneri vardır, ses seviyesini ve tonu ayarlayabilirsiniz. Bu birim 23.500 ila 25.200 rubleye mal oluyor.

TAKAMINE GC1CE NAT

Avantajlar:

 • bir tunerin kullanılabilirliği;
 • bir pikap var;
 • kaliteli malzemeler;
 • beyaz kulplu krom mandallar;
 • parlak işleme.

Dezavantajları:

 • perde sayısı - 19;
 • maliyet.

Yamaha fg-820 n

Yamaha fg-820 n

Japonya'da üretilmiş, yüksek kaliteli ahşaptan yapılmış deneyimli gitaristler için uygun bir seçenek. Yüksek akustik sese sahip geleneksel altı telli western gitar tarzında yapılmıştır. Ölçek - 650 mm, dizeler arasındaki mesafe 11 mm, boyun 21 perdeli. Üst kısım masif ladin, arka ve yanlar maun, boyun NATO'dan, klavye gülağacından yapılmıştır. Maliyet 21990-23090 ruble arasında değişiyor.

Yamaha fg-820 n

Avantajlar:

 • yüksek, net ses;
 • doğal materyaller;
 • makul miktarda perde;
 • krom kaplama döküm tunerler;
 • dayanıklı plastikten yapılmış gövde kenarı - aletin güvenilir bir koruyucu işlevini oynar;
 • lake gövde.

Dezavantajları:

 • elektronik yok.

CRAFTER D-7 / N

CRAFTER D-7 N

Sunulan akustik gitar derecelendirmesinde 20 ila 30 bin ruble arasında birincilik, 648 mm ve yirmi perde ölçeği ile şekli dretnot tarzında olan bu Koreli altı telli model tarafından kazanıldı. En popülerlerinden biri olarak, kalitesi, tasarımı, açık, sulu, zengin sesi ve kadife bağlamıyla müzikal yaratıcılığın tüm ustalarını memnun ediyor. Birkaç çeşit doğal ahşaptan yapılmıştır, yani üst kısım kırmızı sedirden yapılmıştır, boyun ve gövdenin kendisi kırmızı ahşaptan yapılmıştır, klavye gül ağacıdır. Vücut güvenilir bir şekilde yapılmıştır. Fabrika telleri - demir, dayanıklı, sese ciddi, yüksek bir ses verir. Gitarın yüksek kalitesini dikkate alan fiyat, mağazanın popülerliğine bağlı olarak 26.200 ila 32.150 ruble arasında değişiyor.

CRAFTER D-7 / N

Avantajlar:

 • yüksek, etkileyici, zengin ses;
 • gitar yapmak için doğal malzemeler;
 • güvenilir mekanik;
 • dizeler çok güçlüdür, gerilmez, deforme olmaz;
 • mandallar - krom döküm;
 • mat vernik işlemi;
 • çekici tasarım;
 • 20 perde;
 • pakette bir kapağın varlığı;
 • 3 yıl garanti;
 • düzenli, uzun provalar, performanslar için uygun;
 • profesyonel müzisyenler için ideal.

Dezavantajları:

 • maliyet.

Bu nedenle, müzisyenlerin bir enstrüman seçmelerine yardımcı olmak ve en iyi gitarları tanımaları için bu inceleme derlendi. Müzik türlerindeki ilgi alanlarına göre, ideal olarak fiziğe uygun modelinizi bulmak çok fazla çaba, bilgi ve beceri gerektirir. Gitar melodisinin müzisyenin ruhunun tellerine tam benzerliği, uyumlu etkileşimlerine, izleyicilerden alkışlanmaya ve saygıya değer.

son

Derecelendirmede açıklanan profesyonel akustik gitarları veya enstrümanın daha ilginç bir modelini çalma deneyiminiz varsa, yorumlarda bize bundan bahsedin.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *