2020 için en iyi ankastre tezgah altı çamaşır makineleri

0

Yerleşik çamaşır makinesi hayatı herkes için kolaylaştıracak. Kendi ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz ek alan görünecektir. Ayrıca, cihaz herhangi bir tasarıma uyacak ve eğirme sırasındaki gürültüyü unutabilirsiniz. Bununla birlikte, piyasada her biri farklı tasarım ve işlevselliğe sahip binlerce model bulunmaktadır. Bu nedenle, kişi seçimde kaybolur ve ne alacağını bilemez. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, sizin için 2020 için tezgahın altındaki en iyi ankastre çamaşır makinelerinin bir derecelendirmesini hazırladı.

Doğru seçenek nasıl seçilir?

Gömme çamaşır makinesi alırken hata yapmamak için 4 ana faktöre odaklanmak önemlidir. Daha sonra kişi, kendisine faydalı olacak cihazı satın alacaktır. Ana parametreler:

 • Enerji sınıfı. Bu, bir kişinin bir kilogram çamaşır yıkamak için ne kadar elektrik enerjisi harcadığını anladığı için önemli bir parametredir. Bu durumda, "A +++" sınıfına sahip makineler avantajlıdır (elektrik tüketirler - 0.12-0.15 kW / h), ancak maliyetleri daha yüksek olacaktır.
 • Kontrol metodu. Toplamda iki tür vardır: mekanik ve elektronik. İlk versiyonda, cihazın özel tutamakları vardır (genellikle 3 veya 4 vardır), onlar sayesinde işlem kurulur ve düzenlenir. Elektronik ekranlı modellerde ayar, çoğu kullanıcı tarafından sevilen bir dokunuşla yapılır. Ancak bu tür cihazların maliyeti 2 kat daha fazladır.
 • Ferahlık. Bu parametre, çamaşır makinesine kaç kilogram çamaşır sığabileceğini bulmanızı sağlar. Genellikle değer: 3,5 kg ile 7 kg arasındadır. 54 cm derinliğe sahip bir cihaz alırken, kişi bir seferde 7 kg'a kadar çamaşır yıkayabilecektir.
 • İşlevsellik. Ucuz bir modele ihtiyacınız varsa, bu nokta atlanabilir; standart cihazlar tüm önemli ek fonksiyonlara sahiptir. Bununla birlikte, bir kişinin daha fazlasına ihtiyacı varsa, o zaman kişi birkaç bin fazla ödemeye hazır olmalıdır. Ardından, kurutma işlevi ve gecikmeli başlatma modu vb.İle yerleşik bir çamaşır makinesi alacak.

Yerleşik bir ünite satın almadan önce popüler modelleri gözden geçirmelisiniz. Sonuçta, yüksek kaliteli üreticilerin arabaları iyi ekipman, teknik özellikler ve performans ile ayırt edilir.

TOP-8 ankastre çamaşır makineleri ucuzdan pahalıya

Weissgauff WMI 6128D

Önden yüklemeli bu yerleşik model, ev işleri sırasında yardımcı olacaktır. 8 kg'a kadar tutar, bu da kaliteden endişe duymadan büyük hacimleri yıkamanıza olanak tanır. Modelin orta fiyat segmentinde yer almasından dolayı çok fazla ek fonksiyon bulunmamaktadır. Örneğin, kurutma modu bu ünitede mevcut değildir.

Kontrol elektroniktir, bu nedenle kullanıcının aracı çalıştırmak için minimum zamana ihtiyacı olacaktır. Dijital ekran, yıkamanın sonuna kadar ne kadar süre kaldığını gösterecektir.

Cihazın ölçüleri 59,5 × 53,2 × 82,5 cm, gömme için maksimum yükseklik 82,5 cm'dir.Makine sadece beyaz renkte mevcuttur. Bu modelin en büyük artısı tüketim sınıfıdır: A ++. Orta segmentte yıkama verimliliği o kadar yüksek değildir ve sıkma modu pahalı muadillerinkinden daha kötü çalışır. Yani maksimum dönüş hızı 1200 rpm'dir.Bağımsız bir hız kontrolü vardır, sıkma işlemini iptal edemezsiniz.

Güvenlik açısından, bu cihaz 5 ile başa çıkmaktadır. Su sızıntılarına karşı gerekli tüm korumaya, cihazı yanlışlıkla basmaya karşı kilitleyebilme (Çocuk Kilidi işlevi), dengesizlik kontrolü ve köpük seviyesi özelliğine sahiptir.

Çamaşır makinesinin 16 programı vardır; ayrıca ipek, narin kumaşlar, yün, herhangi bir giysi vb. Yıkama vardır. Bir dezavantaj olarak, çoğu ek keten yüklemesinin eksikliğine dikkat çekiyor.

16 moda ek olarak, çamaşır makinesinin 24 saate kadar gecikme için bir zamanlayıcısı vardır, bu da makineyi istediğiniz zaman başlatmanıza olanak tanır. 15 dakika süren hızlı yıkama modu, sıvı toz bölmesi ve yıkama sıcaklığı seçimi mevcuttur. Tank plastikten yapılmıştır. Üretici garantisi - 1 yıl.

Ortalama maliyet 26.000 ruble.

Weissgauff WMI 6128D

Avantajlar:

 • Genişlik;
 • 16 program;
 • Fonksiyonel;
 • Emniyet;
 • Maliyet.

Dezavantajları:

 • Eğirme sırasında gürültü.

Indesit BI WMIL 71252

Varlığıyla evinizi süsleyecek kaliteli bir model. Yükleme yöntemi önden. Çamaşırların maksimum ağırlığı 7 kg'dır. Kurutma fonksiyonu yoktur. Yönetim elektroniktir. Boyutlar - 60x54x82 cm, 64 kg ağırlığında. Yalnızca açık renkte mevcuttur.

Önceki model gibi, bu cihaz ekonomiktir, ancak sıkmalı yıkamanın verimliliği zayıftır. Böylece dönüş hızı 1200 rpm'yi geçmez, kişi bağımsız olarak hızı seçer veya dönüşü iptal edebilir.

Çamaşır makinesinin büyük bir dezavantajı, sızıntılara karşı tam korumanın olmamasıdır, bu nedenle yıkadıktan sonra su musluğunu kapatmak önemlidir. Aksi takdirde acil durum riski artar. Ek olarak, çocuklardan korunma yoktur, bu nedenle cihaz, küçük çocuğu olan bir aile için uygun olmayabilir. Köpük ve dengesizlik kontrolü var.

Cihazın 16 tür programı vardır, hassas şeylerin yıkanması, ekonomi modu, temizlik yünü vb.

Indesit BI WMIL 71252 24 saate kadar gecikme zamanlayıcısı vardır, tank malzemesi plastiktir. Yıkama sırasında maksimum ses eğirme sırasında 54 dB'dir - 72 dB. Sıcaklığı bağımsız olarak kontrol etmek de mümkündür. Garanti süresi 1 yıldır.

Ortalama fiyat: 26 bin ila 32 bin ruble.

Indesit BI WMIL 71252

Avantajlar:

 • Verim;
 • Ek fonksyonlar;
 • Yıkama sırasında gürültü;
 • Akıllı kontrol;
 • Boyutlar.

Dezavantajları:

 • Sızıntı koruması yok;
 • Gürültülü eğirme işlemi.

Şeker CBWM 914DW-07

Harika işlevselliğe sahip, ancak en düşük maliyetle uygun fiyatlı bir cihaz arayan kişiler için bu seçenek en çok tercih edilen seçenektir. Bu nedenle, bu makinede maksimum çamaşır yükü 9 kg'dır. Bu, yatağı tek seferde yıkamanıza izin verecektir. Bilgilendirici bir dijital ekran, kontrol - dokunma var. Çamaşır makinesi boyutları 60x54x82 cm olduğundan minimum yer kaplar.Maksimum gömme yüksekliği 83 cm olduğundan mutfağa kolayca monte edilebilir. Sadece beyaz olarak satılır.

Bu modelin en büyük avantajı, yalnızca 0,15 kWh / kg (A +++ sınıfı) gibi düşük güç tüketimidir. Aynı zamanda, yıkama verimi A'dır, önceki modellerde olduğu gibi sıkma B'dir. Maksimum tambur dönüş hızı 1400 rpm'dir. Ek olarak, istediğiniz zaman sıkma işlemini durdurabilir veya optimum hızı ayarlayabilirsiniz. Tüm operasyon boyunca 57 litre su tüketir.

Bu cihazın en büyük dezavantajı, sızıntılara karşı koruma eksikliğidir. Diğer her şeyde, cihaz tamamen güvenlidir.

Toplamda 15 program var ancak kolay ve çevre dostu bir yıkama yapmaya yetecek kadar program var. İkincisi, çalışma sırasında yalnızca biyolojik deterjanların kullanıldığı "Biyoenzim fazı" modu sayesinde mümkün hale geldi. Özel programlar da vardır: doğrudan enjeksiyon, çocuk kıyafetlerini yıkama, ekonomik vb.

Yıkamayı 24 saate kadar erteleme özelliği olan kullanışlı bir zamanlayıcı vardır. Eğirme sırasındaki maksimum gürültü seviyesi 76 dB'dir, bu nedenle bu mod sırasında makinenin kurulu olduğu odadan çıkmak daha iyidir. Yükleme kapağının çapı 35 cm'dir.Çalışma sonunda cihazdan özel bir ses çıkarır. Bir yıl garanti.

Ortalama maliyet: 25 bin ila 30 bin ruble.

Şeker CBWM 914DW-07

Avantajlar:

 • İyi performans;
 • Kabul edilebilir fiyat;
 • Karlılık;
 • NFC üzerinden kontrol var;
 • Ferahlık.

Dezavantajları:

 • Olası sızıntıya karşı koruma yok;
 • Tasarım;
 • Gürültü, ses.

Hansa WHE1206BI

Standart kullanım için iyi bir yerleşik çamaşır makinesi. Cihaz, 6 kg'a kadar olan bir yükle düzgün çalışır. Kurutma yok. Kontrol yöntemi elektroniktir, özel bir dijital ekran vardır. Onun sayesinde kullanıcı mevcut durumu ve kalan çalışma süresini izler.

Bu modelin boyutları: 60x54x83 cm ve 57 kg ağırlığındadır. Sadece beyaz olarak satılır.

Güç tüketimi - A ++. Standart seviyede yıkama ve sıkma verimliliği: sırasıyla A ve B. Maksimum tambur hızı 1200 rpm'dir. Rotasyon kontrolü ve çalışmayı durdurma mevcuttur.

Kısmi sızıntı koruması, Çocuk Kilidi ve köpük ve dengesizlik kontrolü vardır.

16 program, yün kadar zorlu olsa bile hemen hemen her malzemeyi yıkamanıza olanak sağlar. Ek olarak, kullanıcıların çoğu, kıyafetlere ikinci bir şans verecek olan leke çıkarma modunu beğenir.

Bir zamanlayıcı (24 saate kadar) ve sıvı toz için bir bölme vardır. Yükleme kapağı 180 derece açılır, çapı - 30 cm'dir.Kolay kullanım için cihazda bir sıcaklık kontrolü ve bir uyarı sinyali vardır. Ayrıca bir "Programım" işlevi de vardır. Minimum hizmet ömrü 7 yıldır. Garanti 12 aydır.

Ortalama maliyet 33.000 ruble.

Hansa WHE1206BI

Avantajlar:

 • İyi işlevsellik;
 • Tasarımla mükemmel uyum sağlar;
 • Uygun yönetim;
 • Sessiz çalışma;
 • Sızıntı koruması.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

Hotpoint-Ariston BI WMHL 71283

Popüler bir Polonyalı üreticiden "gri" yıkamayı favori aktiviteye dönüştürecek mükemmel bir ürün. Kullanışlı bir alan elde etmek için cihazı normal bağımsız bir daktilo olarak veya masanın altına yerleştirebilirsiniz. 7 kg'lık maksimum yük, tek seferde 5 takım nevresimi yıkamanıza izin verecektir. Cihaz elektronik olarak kontrol edilir. 64 kg ağırlığı ile cihazın boyutları 60x55x82 cm'dir.

Ek olarak, çoğu kullanıcı ürünün ekonomisini yüksek oranda değerlendirir. Elektrik tüketimi 0,13 kW * h / kg'dır. Eğirme modunda tambur dönüş hızı 1200 rpm'ye ulaşır. Bir durdurma ve optimum hız modu seçimi vardır.

Daha fazla güvenlik için üretici, su sızıntılarına karşı tam koruma ve Çocuk Kilidi kurmuştur.

Çamaşır makinesinin işlevselliği standart seviyede yapılır (toplamda 16 program vardır). Özel modlardan 30 dakika içinde yün yıkamayı, lekeleri çıkarmayı vb. Seçebilirsiniz. Ek çamaşır yükü yoktur.

9 saate kadar bir zamanlayıcı ve bir yıkama sıcaklığı seçeneği vardır. Ayrıca işin sonunda sesli bir bildirim var. 1 yıl garanti.

Ortalama fiyat 42.000 ruble.

Hotpoint-Ariston BI WMHL 71283

Avantajlar:

 • Neredeyse hiç titreşim yok;
 • Sessiz çalışma;
 • 16 mod;
 • Sınıf - A +++;
 • Kendi kendini temizleme modu.

Dezavantajları:

 • Zaman göstergesi yok.

Zigmund ve Shtain BWM 01.0814 W

Sık yıkamaya uygun mükemmel bir yerleşik model. Keten yükleme - önden, maksimum ağırlık - 8 kg. Kontrol - dijital ekranlı elektronik, kolaylık sağlamak için mavi bir arka ışık vardır. Cihazın boyutları 60x55x82 cm olup, cihazı herhangi bir masanın altına yerleştirmenize olanak tanır. Çamaşır makinesi beyaz olarak satılmaktadır.

Enerji sınıfı - Bir kişinin elektrikten tasarruf etmesini sağlayacak A +++. Tamburların eğirme sırasında maksimum dönüş hızı 1400 rpm'dir. Devrimlerin iptali ve özdenetim için elverişli bir işlevi vardır.

Su sızıntılarına karşı tam koruma vardır, bu nedenle besleme musluğunu açık bırakarak ekipman için endişelenemezsiniz. Küçük çocuklu bir apartman dairesinde kullanıma uygundur. Ek olarak, gürültü ve titreşimi önemli ölçüde azaltacak dengesizlik kontrolü sağlanır.

Makine 15 programa sahiptir, bu nedenle hemen hemen her ürün yıkanabilir.Ayrıca, tüm kırışıklıkları ortadan kaldırmasa da, bu sayede ütülemesi daha kolay hale gelen bir "kırışmayı önleme" modu da vardır.

19 saat gecikmeli bir zamanlayıcı, sabah şeyleri rehin vermenize, işe gitmenize ve onları asmak için eve gelmenize izin verecektir. Yükleme kapağının çapı 30 cm, maksimum gürültü seviyesi 75 dB'ye ulaşıyor.

Ortalama fiyat - 54.000 ruble.

Zigmund ve Shtain BWM 01.0814 W

Avantajlar:

 • Kirle iyi başa çıkıyor;
 • Yüksek kaliteli dönüş;
 • Rahat kullanım;
 • Para için değer.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

Electrolux EW7F3R48SI

Sessiz çalışmasıyla kullanıcıyı şaşırtacak orta sınıf bir makine. Cihaza 8 kg'a kadar kuru çamaşırları güvenle yükleyebilirsiniz. Kurutma modu yoktur. Yönetim - dijital ekranla akıllı. Standart ölçüler: 60x54x82 cm, 82 kg.

Önceki model gibi, cihaz da elektrik enerjisi tasarrufu konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Eğirme sırasında eğirme hızı, iyi bir gösterge olarak kabul edilen 68 dB gürültü seviyesi ile 1400 rpm'dir. Ek olarak, neredeyse hiç titreşim yoktur. Bu nedenle makine çalışma sırasında rahatsızlığa neden olmayacaktır.

Su sızıntılarına karşı tam koruma, apartman içindeki zeminlerin güvenliğini sağlayacaktır. Dolayısıyla, bir kişi akışı kesmeyi unutur ve dinlenmeye başlarsa, makine ile ilgili sorunlar yine ortaya çıkmayacaktır. Çocuklardan korunmak, cihazı küçük çocuklu bir apartman dairesinde veya evde kullanmanıza izin verecektir. Köpük seviyesinin kontrol edilmesi makineyi doğru zamanda durduracaktır.

İpek ve yünü yıkama dahil 14 faydalı program vardır. Özel bir mod, bir kişinin beyaz giysilerden çıkarması zor lekeleri çıkarmasına izin verir.

Sıvı toz bölmesi ve 20 saatlik zamanlayıcı bulunmaktadır. Normal çalışma sırasında gürültü seviyesi 48 dB'dir. Bağımsız bir sıcaklık modu seçimi ve yıkama sonunda sesli bir uyarı vardır. Cihazın garantisi 12 aydır.

Ortalama fiyat 61.000 ruble.

Electrolux EW7F3R48SI

Avantajlar:

 • Düşük titreşim;
 • Tasarım;
 • Özel programlar;
 • Işık ve su tasarrufu sağlar;
 • Ferahlık.

Dezavantajları:

 • Maliyet.

Bosch WIW 24340

Herkesin seveceği birinci sınıf fiyat segmentinde bir çamaşır makinesi. 60x57x82 cm ebatları sayesinde makine zemine konularak masa tablası altına yerleştirilebilir. Cihazın ağırlığı 76 kg'dır. Maksimum kuru çamaşır ağırlığı 7 kg'dır. Kontrol, özel bir tutamak ve dokunmatik düğmeler kullanılarak gerçekleştirilir.

Enerji sınıfı - A +++. Bu durumda yıkamanın etkinliği beş noktada tahmin edilmektedir. Sadece çamaşırlarınızı yıkamakla kalmaz, lekeleri de çıkarabilirsiniz. Eğirme sırasında tambur dönüş hızı 1200 rpm'ye ulaşır, ancak gürültü seviyesi 66 dB'nin üzerine çıkmaz. Bu nedenle cihaz, uykuyu rahatsız etmeyeceği için gece boyunca çalıştırılabilir.

Güvenlik yüksek seviyededir, arabada her şey mevcuttur: sızıntılara karşı tam korumadan köpük seviyesinin otomatik kontrolüne kadar.

Yarısı herhangi bir ürünü temizlemenizi sağlayacak özel modlar olan 14 program. Tank, yüksek kaliteli plastikten yapılmıştır. Bir davul aydınlatması var. Minimum gürültü seviyesi 24 dB'dir. 1 yıl garanti.

Ortalama fiyat 81.000 ruble.

Bosch WIW 24340

Avantajlar:

 • Sessiz çalışma;
 • Titreşim yok;
 • Kendi kendini temizleme;
 • Karlılık;
 • Ferahlık.

Dezavantajları:

 • Kapağı açmak zordur.

En sonunda

Yukarıdakiler herkesin seveceği ve elektrik ve su tasarrufu yapacağı popüler yıkama cihazlarıdır. Derecelendirmede açıklanan yerleşik çamaşır makinelerini veya daha ilginç bir modeli kullanma deneyiminiz varsa, yorumlarda bize bundan bahsedin.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *