2020 için en iyi ankastre elektrikli ocaklar

0

Ankastre ocaklar, en küçük mutfakta bile yerden tasarruf etmenizi sağlar. Tasarım çözümlerinin ergonomisi, ev alanlarını gereksiz dağınıklık olmadan genişletmeyi mümkün kılar. Ayrıca, bu tür cihazlar her zaman şık ve modern görünür. Önemli olan, maksimum olasılıklara sahip doğru modeli seçmektir. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, sizin için 2020 yılı için en iyi elektrikli ankastre ocakların derecelendirmesini hazırladı.

Seçim kriterleri

Mükemmel elektrikli ocağı ararken, müşteriler genellikle bir dizi ürün spesifikasyonuyla karşı karşıya kalır. Bu tür nüanslarda kaybolmak kolaydır, bu nedenle yerleşik bir döşeme satın alırken dikkat edilmesi gereken ana özellikleri anlamanıza yardımcı olacağız.

Isıtma elemanları

Ocağın performansı doğrudan bu maddeye bağlıdır. Toplamda, bu unsurların üç türü vardır:

 • spiral - en çok elektrikli sobalar için en bütçe seçeneklerine kurulurlar. Paradan tasarruf etmek istiyorsanız, benzer unsurlara sahip modelleri arayabilirsiniz. Ancak sobanın performansı çok daha düşük olacak;
 • bant - aksi takdirde yüksek ışık olarak adlandırılır. Çok optimal ve en çok talep edilen seçenek. Böyle bir panelin verimliliği birkaç kat daha yüksektir ve fiyatı oldukça makuldür;
 • halojen - en güçlü modeller bu tür ısıtma elemanları ile donatılmıştır. Ev kullanımı için, bu tür yüzeylerin satın alınması pratik değildir, çünkü aparatın performansı birçok preparat için tasarlanmıştır. Bu tür modeller anında ısınır, ancak yüksek sıcaklıklara maruz kalmanın bir sonucu olarak zarar görebilir. Bu tür cihazların maliyeti oldukça yüksektir.

Brülör sayısı ve şekli

Bu parametrenin türünü bulduk. Şimdi gerekli miktara karar vermeniz gerekiyor. Bu durumda herkes kendi ihtiyaçlarından yola çıkar. Bir kişi için 1-2 brülör yeterlidir. Küçük bir aile için, üç ısıtma elemanlı modeller satın almak daha iyidir. Ve büyük bir aile için yemek pişirmeyi planlıyorsanız, 4 veya daha fazla brülörlü bir sobaya ihtiyacınız var. Doğal olarak ürünün fiyatı bu göstergeye bağlıdır.

Isıtma elemanlarının şekline gelince, bunlardan biri oval olmalıdır. Bu şekil, cihazın çok işlevli olmasını ve iki brülörü tek bir güçlü brülörde birleştirme yeteneğini sağlayacaktır.

Yüzey malzemesi

Üretim malzemesi, malların maliyetini etkiler, ayrıca bu gösterge ocağın gücünü belirler.

 1. Alüminyum. En sert ve darbeye en dayanıklı malzeme. Bu tür tabaklar, üzerlerine büyük tabakların çarpmasından ve damlalarından korkmaz. Eksiklikler arasında, alüminyumdan yapılmış elektrik panellerinin çizilmeye eğilimli olduğu, ayrıca sıklıkla el izleri ve lekeleri olduğu unutulmamalıdır.
 2. Emaye - bu tür ocakların bütçe maliyeti vardır, her zaman güzel ve temiz görünürler. Bununla birlikte, bu tür sobaların kırılganlığına dikkat edilmelidir - tavanın düşmesi cips ve çatlaklar bırakabilir.Ayrıca emaye kaplamaların rahatlığı için farklı renklerde plaka üretme yeteneği de ekleyebilirsiniz.
 3. Paslanmaz çelik - bu seçenekler biraz daha pahalıdır, ancak çoğu alıcı için fiyat oldukça kabul edilebilir. Elektrikli sobalar çok dayanıklıdır, mekanik strese ve aşırı sıcaklıklara dayanırlar. Bu modeller daha zarif göründüğü ve çizgiler göstermediği için mat ocak satın almanızı tavsiye ederiz.
 4. Cam seramikler en pahalı ama aynı zamanda en şık seçenektir. Bu tür elektrik panelleri çok güzel görünüyor ve herhangi bir mutfağı canlandırıp modernize edebiliyor. Ayrıca ocakların avantajlarına, ocaktaki tüm kirleri kolayca çıkarma özelliği de ekleyebilirsiniz. Ek olarak, cam seramikler çok hızlı ısınır ve yavaş soğur, böylece kullanıcı önceden kapatılmış bir ocakta yemek pişirebilir ve enerji tasarrufu sağlar. Bununla birlikte, bu tür yüzeyler, üzerlerine şeker girmesine tolerans göstermez, bundan sonra çıkarılamayan lekeler ortaya çıkar. Diğer bir dezavantaj, bu malzemenin kırılganlığı ve aşırı sıcaklıklara karşı toleranssız olmasıdır.

Fırın

Sobanın fırına bağlantısına bağlı olarak bağımlı ve bağımsız ocaklar ayırt edilir.

 • Bağımlılar - fırınla ​​birlikte çalışır. Kontrol paneli çoğunlukla fırının üzerinde bulunur. Şüphesiz bu seçenekler çok uygundur. Bununla birlikte, kullanıcılar böyle bir çift satın alırken dikkatli olmalıdır. Çoğu zaman, fırın ve ocak, aynı markanın temsilcileri olsalar bile birleştirilmez. Satın almadan önce talimatları dikkatlice okuyunuz ve satıcıya danışmayı unutmayınız.
 • Bağımsız - kontrol paneli doğrudan elektrikli sobanın üzerinde bulunur. Ayrıca bu yüzeylerin mutfaktaki yeri tamamen kullanıcının isteklerine bağlıdır.

Kontrol tipi

İki tane var: manuel ve dokunma. Manuel kontrol, düğmeyi çevirerek plakanın parametrelerini ayarlamayı içerir. Dokunmatik yüzeyleri kontrol etmek için, istediğiniz modu seçerek panele basmanız yeterlidir. Bu seçenekler daha moderndir, şık görünür ve kullanımdan sonra durulanması kolaydır.

Plaka boyutu

En yaygın seçenekler 60 x 60 cm'dir Bu boyutlar, dört brülörde tam pişirme sağlar ve standart bir mutfağın boyutlarına mükemmel uyum sağlar. Doğal olarak, daha küçük daireler için elektrikli yüzeylerin daha küçük versiyonları mevcuttur. Modern fırsatlar, müşterilere çok çeşitli standart dışı panel boyutları ve şekilleri sunar.

Ek fonksyonlar

Üretici genellikle ürününü bir dizi ek seçenekle donatır. Doğal olarak, bu tür modellerin maliyeti birkaç kat daha yüksektir. Bu tür işlevler için fazla ödeme yapmaya değip değmeyeceğini aşağıda öğreneceksiniz.

 1. Brülör zamanlayıcısı, yemeğin hazır olduğu anı kaçırmanıza izin vermeyen çok kullanışlı bir eklentidir, bu nedenle yanmış bir akşam yemeği alma olasılığı sıfıra düşürülür.
 2. Kalan ısı göstergesi - bu seçenek kullanım güvenliği için gereklidir. Gösterge, kullanıcının ocak gözünün kalan ısınmasını anlamasını sağlar.
 3. Otomatik kapanma - ocak aşırı ısınırsa tetiklenir.
 4. Kaynama göstergesi - bu seçenek modern modellerde bulunur. Bu seçeneğin rahatlığına dikkat çekmeye değer. Soba, kaynama anını otomatik olarak algılayacak ve ardından tavanın ısınmasını azaltacaktır. Böylece kullanıcının yemek pişirirken dikkatinin dağılmasına gerek kalmaz.
 5. Çocuklardan korunma - küçük çocuklarınız varsa, bu modellere dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Çoğu zaman, bu işlev sobadaki düğmeleri kilitlemeyi içerir, bu yaklaşım bebeğinizin ocağın ısıtmasını açmasına izin vermez.

En iyi elektrikli ankastre ocakların değerlendirmesi

Bu üst kısım, gerçek kullanıcıların incelemeleri dikkate alınarak derlenmiştir.

AEG HK 654070 XB

Çok işlevli model herhangi bir mutfağı süsleyecektir.Bağımsız bir kuruluma sahip ocak, biri oval şekle girebilen 4 pişirme bölgesi ile donatılmıştır. Ayrıca, ısıtma bölgelerinden biri yarıçapını değiştirebilir, böylece üç bölgeli bir ocak gözü elde edersiniz. Sobanın bu özellikleri, her çapta tamamen farklı yemeklerde yemek pişirmenize izin verir.

Ocak çok güzel dekore edilmiş, siyah renk çerçeve ile birleştiğinde uyumlu görünüyor, üretim malzemesi cam seramiktir. Yararlı işlevler arasında, çocuklardan korunma ve artık ısı göstergesi vurgulanmalıdır - artık ebeveynler çocuklarının güvenliği için korkamazlar. Panel, sensör şeklindeki butonlar vasıtasıyla kontrol edilir. İstenirse, kullanıcı suyun acil olarak kaynatılması için hızlı ısıtma seçeneğini kullanabilir. Su veya başka bir sıvının yüzeye çıkması durumunda, soba, kullanıcıyı derhal belirli bir sinyal ile bilgilendirecektir. Her bir ocak gözü için bir zamanlayıcı da üretici tarafından sağlanır.

AEG HK 654070 XB

Avantajlar:

 • zamanlayıcı;
 • otomatik kapatma;
 • çocuklardan korunma;
 • su kaynadığında sinyal;
 • ısıtma fonksiyonunu ifade edin;
 • yüzey hızla ısınır;
 • brülörlerin uygun konumu.

Dezavantajları:

 • dokunmatik panel aşırı ısınır ve çalıştırılması zordur;
 • soba hızla kirleniyor;
 • uygunsuz zamanlayıcı kontrolü.

Ortalama maliyet 28.000 Rus rublesidir.

Hansa BHCI65123030

En popüler modellerden biri. Çoğu durumda olduğu gibi, bu seçenek siyah renkte sunulur - bu, soba için en uygun renktir, lekelenmez ve aynı zamanda çok modern görünür.

Bu panel, her biri farklı güç seviyesine sahip 4 ısıtma bölgesi ile donatılmıştır. Kullanım güvenliği için ocak, ocağın sıcaklığını gösterecek bir ısı göstergesi ile donatılmıştır. Üretim malzemesi, işlevsellik ve uzun servis ömrü sağlayan Alman teknolojisine göre yapılmış dayanıklı cam seramiktir. Bu panelin maliyeti nispeten düşük olduğundan, zamanlayıcı ve çocuk koruması gibi kullanışlı seçenekler sunulmamaktadır. Ek olarak, üretici malların ambalajından tasarruf etti.

Ocak, döner anahtarlarla kontrol edilir.

Hansa BHCI65123030

Avantajlar:

 • sobanın temizlenmesi kolaydır;
 • Düşük fiyat;
 • çabuk ısınır;
 • kalan ısı göstergesi.

Dezavantajları:

 • anahtarları yıkamak zor;
 • büyük bir ısıtma bölgesi yeterli değildir;
 • güç kablosu dahil değildir.

Ortalama maliyet 11.000 Rus rublesidir.

Bosch PKE645B17

Bu Alman üretici, kaliteli ürünleriyle her zaman ünlü olmuştur. Bu ocak bir istisna değildir. Soba, oldukça klasik bir tasarıma sahiptir - farklı çaplarda ve güçlerde 4 brülör. Kontrol paneline dokunun. Yüzeyin kenarlarına çerçeveler yerleştirilir. Böyle bir tasarım kararının tartışmalı bir nokta olmasına rağmen (çerçeveler, yüksek kaliteli bir sobanın bakımını zorlaştırır), bu yaklaşım, kaçan sıvının panelin dışına yayılmasına izin vermeyecektir. Ek olarak, üretici güvenlik konusunda endişeliydi, bu nedenle bu çerçeveler pişirme sırasında minimum ısınmaya maruz kalıyor.

Hareketli ve huzursuz çocuklarınız varsa bu sobaya dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Bir tuş kilidi işlevi ve bir kalan ısı göstergesi ile donatılmıştır. Ayrıca panel, sıvı sızması durumunda veya boş bir ocak gözünün ısındığı durumda kullanıcıya sinyal verebilir. Tüm bu işlevler, bu yüzeyin kullanımını olabildiğince konforlu ve güvenli hale getirebilir.

Bosch PKE645B17

Avantajlar:

 • Emniyet;
 • ısıtma bölgelerinin aydınlatılması;
 • çok işlevlilik;
 • metal kenar;
 • birçok ek işlev;
 • yüksek ürün kalitesi;
 • ses sinyallerinin ayarlanması;
 • yönetim ve kullanım kolaylığı.

Dezavantajları:

 • büyük bir ısıtma bölgesi yoktur;
 • onarım ihtiyacı durumunda sorunlar - yedek parça bulmak zordur;
 • bazı kurulum özellikleri gereklidir.

Electrolux EHF 96547 FK

Çeşitli brülör şekillerine ve gücü bağımsız olarak ayarlama yeteneğine ihtiyacınız varsa, bu ürüne dikkat edin. Soba, şeklini yuvarlaktan ovala değiştirebilen bir ısıtma bölgesi ile donatılmıştır. Ayrıca, bir ocak gözü üç ısıtma kademesine sahip bir alandır. Bu yaklaşım, normal bir tencerede ve büyük bir kavurma makinesinde yemek pişirmenize ve ayrıca suyu ve yiyecekleri hızlı bir şekilde ısıtmanıza olanak tanır.

Doğal olarak, böyle bir ocak, bir zamanlayıcı, otomatik kapanma ve sıvı döküldüğünde çalan bir ses sinyali ile donatılmıştır. Kontrol kaydırıcıdır, ayar düğmeleri sensör şeklinde sunulur. Kalan ısı göstergesi de vardır.

Electrolux EHF 96547 FK

Avantajlar:

 • büyük ısıtma bölgesi;
 • birçok işlev;
 • şık ve ergonomik tasarım;
 • otomatik kapatma.

Dezavantajları:

 • çok uygun olmayan sıcaklık değişimi;
 • sürekli dikkatli bakıma ihtiyacı var;
 • Çok hassas bir sensör, sıçrayan suya bile tepki verebilir ve bu da yanlışlıkla aktivasyona neden olabilir.

Ortalama maliyet 23.000 Rus rublesidir.

Zanussi ZEV 56646 FB

Cam seramik ocak, geniş bir aile içinde yaşayan ve çok yemek pişirmek zorunda olan kullanıcılar için uygundur. Ocağın kullanımı kolay 4 pişirme bölgesi vardır. Bir sensör, bir kontrol noktası görevi görür; ısıtma bölgeleri, pişiricinin ihtiyaçlarına bağlı olarak şeklini ve gücünü değiştirebilir.

Kalan ısı göstergesi, ocağın durumunu kontrol etmenize izin verecek, çocuklardan korunma sizi mutfaktaki sorunlardan kurtaracaktır. Dayanıklı cam-seramik yüzey, tabak damlalarına karşı dayanıklıdır.

Zanussi ZEV 56646 FB

Avantajlar:

 • rahat brülörler;
 • otomatik kapatma;
 • para ve ürün yetenekleri için mükemmel değer;
 • zamanlayıcı;
 • çocuklardan korunma.

Dezavantajları:

 • durulanması zor;
 • yavaş ısınır;
 • tüm yemekler uygun değil.

Ortalama maliyet 13.000 Rus rublesidir.

Midea MCH64767SX

Yerleşik eklektik ocak, en sevdiğiniz yemeği hızlı ve rahat bir şekilde hazırlamanıza olanak tanır. Mutfakta deneyebilirsiniz, bu soba harika bir yardımcı olacaktır.

Cihaz 4 ısıtma bölgesi, bir oval şekil ve üç aşamalı bir ocak gözü ile donatılmıştır. Çalışma yüzeyi yüksek kaliteli cam seramikten yapılmıştır ve kontrol merkezi bir dokunmatik panel ile temsil edilir. Sensör oldukça duyarlıdır, bu nedenle kullanıcının modu ayarlamak için çaba sarf etmesi gerekmez. Ek olarak, model bir zamanlayıcı, ısıtma göstergesi ve çocuk emniyeti ile donatılmıştır.

Midea MCH64767SX

Avantajlar:

 • Emniyet;
 • çok işlevlilik;
 • şık tasarım;
 • basit kontrol;
 • ses sinyali.

Dezavantajları:

 • yüzeyde çizikler kalır;
 • onarım çalışmaları ile ilgili zorluklar.

Ortalama maliyet 15.000 Rus rublesidir.

Gorenje E 6N1 BX

Ve derecelendirmemiz, dökme demir brülörlü bir ocakla tamamlandı (yukarıdaki tüm paneller, yüksek ışıklı brülörlerin temsilcileriydi). Bu tür sobalar, ısıyı uzun süre tutmanıza ve enerji tasarrufu yapmanıza izin verir.

Cihaz çok işlevlidir, ısıtma yeterince hızlı yapılır. Ürün, her biri kendi güç moduna sahip 4 ısıtma bölgesi ile donatılmıştır - ısıtma seviyesini ve pişirme bölgesinin çapını kendiniz seçebilirsiniz. Üretim malzemesi - paslanmaz çelik, kontrol paneli - döner düğmeler. Pek çok ek fonksiyona ihtiyaç duymuyor ve sıradan bir klasik soba istiyorsanız bu model en iyi seçenek olacaktır.

Gorenje E 6N1 BX

Avantajlar:

 • şık tasarım;
 • kullanım kolaylığı;
 • hızlı ısıtma;
 • pişirme bölgesi güç ölçeği.

Dezavantajları:

 • görünür baskılar ve çizgiler;
 • koruyucu işlev yok;
 • kırılgan döner düğmeler.

Ortalama maliyet 13.000 Rus rublesidir.

Bakım ve bakım ipuçları

Elektrikli ocaklar iddiasız cihazlardır, bu nedenle herhangi bir malzemeden yapılmış tabakları kullanarak üzerlerinde yemek pişirebilirsiniz. Ancak tencere, tava ve diğer kapların tabanı, pişirme sırasında herhangi bir çatırtıyı önlemek için tamamen düz olmalıdır. Ayrıca, düz olmayan bir taban ısıtma sürecini yavaşlatır.

Ocağınızı düzenli olarak temizlemeyi unutmayın.Bunu yapmak için, özel bir metal kazıyıcı (sete dahildir) ve aşındırıcı olmayan deterjanlar kullanın. Panelin yıkandıktan sonra elektrikli sobalar için cila sürülmesi tavsiye edilir.

Ocağın üzerinde ağır nesneler bulundurmayın - bunlar düşebilir ve ocağı deforme edebilir.

Derecelendirmede açıklanan ürünleri kullanma deneyiminiz varsa, görüşlerinizi yorumlara yazın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *