🐈 2020 İçin Köpekler İçin En İyi Vitaminler

0

Dört ayaklı bir arkadaşın her iyi sahibi, yalnızca evcil hayvanının her zaman dolu ve mutlu olmasına değil, aynı zamanda sağlık durumuna da önem verir. Köpekte yorgun görünüm, pasiflik, uzun süreli dökülme, tüy parlaklığı kaybı, dişler ve kemik kuvveti avitaminozdan bahseder. Bundan kaçınmak için ek bir vitamin kompleksi almanız gerekir. Ancak evcil hayvanınıza zarar vermemek için sunulan tüm ürün çeşitlerinde doğru çareyi nasıl seçersiniz? "best-tr.designuspro.com" sitesinin yazı işleri personeli, vitaminlerin köpekler için ne olduğu, ana türleri ve özellikleri ile en iyi çarelerin bir derecelendirmesinin yanı sıra üreticileri.

Vitamin komplekslerinin türleri ve formları

Bir köpeğin hangi vitaminlere ihtiyacı olduğunu anlamak için, evcil hayvanın bunlara ne kadar ihtiyacı olduğunu öğrenmelisiniz, çünkü hem eksiklik hem de fazla miktarda belirli madde sağlık sorunlarına yol açabilir. Veteriner hekimlere göre, doğal yiyecekler yiyen hayvanların, kuru veya ıslak yiyecek yiyenlere göre daha fazla vitaminlere ihtiyacı vardır. Gerçek şu ki, özel köpek mamasına belirli bir vitamin kompleksi zaten eklenmiştir. Ancak bu, doğal gıdalardan vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez, yemek için bir vitamin takviyesi seçerken bunu aklınızda bulundurmanız yeterlidir.

Böylece köpekler için vitaminler aşağıdaki şekillerde üretilebilir:

Haplar

Bu en yaygın biçimdir. Köpekler için tabletler, normal yuvarlak veya tohum, ped vb. Şeklinde olabilir. Hayvanın dikkatini çeken et aromaları içerebilirler. Bununla birlikte, bu tür tat arttırıcılar, aksine, köpeği memnun etmeyebilir. Tatlandırılmamış tabletler itilip ıslak mamaya eklenebilir veya doğrudan evcil hayvanınızın ağzına yerleştirilebilir, ancak yutmama ihtimalleri vardır.

Pudra

Toz halindeki vitaminler, ıslak hayvan yemine eklendiğinde çok kullanışlıdır, ancak yalnızca kuru yiyecekler yiyenler için pek uygun değildir.

İkramlar

Güçlendirilmiş ikramlar köpekler arasında çok popülerdir. Ev sahipleri bunları dersler ve yürüyüşler sırasında teşvik olarak kullanabilir. Bu tür lezzetler bir kemik, bir top, bir oyuncak veya sıradan bir tablet şeklinde yapılır. Hayvanın iştahını artıran et bileşenleri içerirler.

Sıvı vitaminler

Kuru vitamin komplekslerine ek olarak sıvı olanlar da vardır: damlalar, süspansiyonlar, iksirler. Hem kuru hem de ıslak yiyeceklere uygun şekilde eklenebilirler. Ayrıca hayvanın iştahının ihlali durumunda, bir kaşık veya şırınga ile doğrudan ağzına dökerek verin. Sıvı vitaminler bitkisel yağlardan yapılır.

Enjeksiyonlar

Enjeksiyon şeklindeki vitaminler, bir hastalık veya ameliyattan sonra zayıflamış ve zayıflamış hayvanlara reçete edilir. Enjeksiyonların bileşiminde gereksiz hiçbir şey yoktur ve kas içi uygulama, vitaminlerin emilim oranını arttırır.Bununla birlikte, bu tür prosedürlerin acil bir durumda ve sadece bir veteriner hekim tarafından reçete edildiği anlaşılmalıdır.

Köpekler için vitamin sınıflandırması

Her vitamin kompleksi aynı bileşime sahip değildir. Bu anlaşılabilir bir durum çünkü köpekler çok farklı. Irklardaki farklılıklara ek olarak, hayvanın hem yaşını hem de genel durumunu dikkate almanız gerekir. Bu nedenle seçim yaparken hatalardan kaçınmak ve evcil hayvanınıza zarar vermemek için buna dikkat etmelisiniz.

Köpekler için Evrensel Vitaminler

Vitamin eksikliğinin önlenmesi ve bir evcil hayvanın sağlığının korunması için evrensel vitamin kompleksleri popülerdir. Sağlıklı koşullarda orta ve küçük köpek ırkları için çok uygundurlar. Büyük ırklar için bu tür köpeklere uygun özel müstahzarlar almak daha iyidir.

Evrensel kompleksler genellikle B, C, D, E grubu vitaminlerinin yanı sıra potasyum, kalsiyum, çinko ve diğerleri gibi eser elementleri içerir.

Yavru köpekler için

Yetişkin köpekler için multivitamin kompleksleri, kalsiyum ve demir içermedikleri ve diğer vitaminlerin uygun olmayan bir dengesi olduğundan, büyümekte olan bir yavru köpeğin vücudu için uygun değildir. Bu nedenle, küçük bir arkadaşınızı evinize alarak, yavru köpekler için özel olarak uyarlanmış bir vitamin kompleksi sağlayarak onun büyümesine ve sağlığına dikkat edin. Aynı şey güçlendirilmiş muameleler için de geçerli, ayrıca yaşa uygun olmalıdır.

Hamile ve emziren köpekler için

Hamilelik ve emzirme döneminde herhangi bir memelinin iyi beslenmeye ve ek bir vitamin kompleksine ihtiyacı olduğu bir sır değildir. Köpekler istisna değildir, bu nedenle anne ve yavruların sağlığını korumak için özel vitamin kompleksleri sağlanmalıdır.

Yaşlı köpekler için vitaminler

Yaşlanan bir köpeğin vücudu daha fazla bakım gerektirir: dişler, kemikler ve eklemler kırılgan hale gelebilir, bağışıklık zayıflar, metabolizma yavaşlar. Bu nedenle, ek bir vitamin kompleksine, doymuş omega 3 ve omega 6 asitlerine, minerallere, prebiyotiklere ihtiyaçları vardır.

Bağışıklık için

Hastalığa ve genel sağlığa karşı direnci sürdürmek için köpeklere bağışıklık kompleksleri reçete edilir. Özellikle viral ve bakteriyel enfeksiyonlar, ameliyatlar ve zayıf bağışıklıktan sonra tam iyileşme için etkilidirler. Vitamin ve minerallerin yanı sıra faydalı canlı bakteriler de dahil edilebilir.

Yün için

Saç dökülmesine karşı ve genel olarak durumunu iyileştirmek için vitaminler ve genel olarak tüm cilt uzun tüylü köpekler için kullanılır, ancak orta ve kısa tüylü hayvanlar için de çok uygundur. Bu, dökülme süresini önemli ölçüde kısaltır ve evcil hayvanın tüyü kalın ve ipeksi görünür. Bu komplekslerin çoğu kükürt ve bira mayası içerir. İçlerinde bulunan maddeler cildi ve yünü iyileştirir, gerekli makro ve mikro elementlerle doyurur.

Vitamin İpuçları

 1. Profilaktik amaçlar için, sağlıklı bir yetişkin köpeğin yalnızca yiyecekle beslenirken yılda bir kür vitamin ve iki kez doğal yiyecekle beslenmesi yeterlidir. Yavru köpekler, hamile, emziren ve yaşlanan hayvanlar için daha fazla kursa ihtiyaç duyulabilir.
 2. Bir ilaç seçerken, evcil hayvanın genel sağlığına, yaşına, cinsine, aktivitesine, fazla kilolu veya zayıf olma eğilimine ve diğer parametrelere dikkat etmeniz gerekir.
 3. Ürünün bileşimi de önemli bir seçim kriteridir. Minimum yapay aroma ve renklerle tamamlanmalıdır.
 4. Evcil hayvanınız için uygun olacak bir ilaç salım şekli seçin: tabletler, pudra, damlalar vb.
 5. Nasıl verilir, ne kadar ve ne zaman, bir uzmana danışmak daha iyidir.
 6. Kullanmadan önce kullanım talimatlarını ve önerilerini okuyun.

Köpekler için vitaminler bir evcil hayvan dükkanından, veteriner eczanesinden veya çevrimiçi mağazadan satın alınabilir.

Köpekler için en iyi vitaminlerin sıralaması

Daha önce de belirtildiği gibi, köpekler için çok sayıda farklı vitamin kompleksi vardır, ancak hepsi sağlık için yeterince etkili ve güvenli değildir.Bu nedenle, sağlığı iyileştirmeye ve yaşam kalitesini iyileştirmeye hizmet edecek kaliteli ilaçların bir derecelendirmesini vurguladık.

Evrensel multivitaminler

Excel Multi Vitamin Yetişkin 8'i 1 arada

Alman şirketi Excel'in vitamin kompleksleri hattı, farklı cins köpeklerin sağlığını korumak için en iyilerden biri olarak kabul edilir. En popüler kompleks Multi Vitamin Adult'dır. Her türden yetişkin köpekler için uygundur. Dozaj, hayvanın ağırlığına göre hesaplanır.

Kompozisyon, A, D, C, E, B grubu vitaminlerine ek olarak, demir, bakır, manganez, çinko ve diğerleri gibi temel elementleri içerir. Diyet takviyesi olarak ham protein, yağ, lif, kül vardır. Doğru vitamin ve mineral dengesi sayesinde kompleks, köpeğin vücudundaki temel elementlerin normalleşmesini ve korunmasını garanti eder.

Tabletlerin köpekler için çekici bir kokusu vardır, evcil hayvan herhangi bir nedenle onları tamamen yemek istemezse kolayca kırılır ve parçalanır. Paket 70 adettir.

Bu kompleksin fiyatı 450 ruble.

Excel vitaminleri şu türleri içerir: yün ve cilt için multivitaminler, eklemler için, kemikler için, küçük ırklar için, yavru köpekler için ve ayrıca sadece köpekler için değil, kediler için de.

Excel Multi Vitamin Yetişkin 8'i 1 arada

Avantajlar:

 • dengeli ve zengin bir bileşime sahip;
 • yapay tatlar ve renkler içermez;
 • alerjiye neden olmaz;
 • kolayca parçalanabilir;
 • her tür köpek için uygun;
 • hayvanlar gibi.

Dezavantajları:

 • bulunamadı.

Anivital Cani Agil

Bu besin takviyesi her yaştan hayvan için uygundur - köpekler ve kediler. Kompleks, şunları içerdiğinden gıdaya katkı maddesi olarak kullanılabilen çok zengin bir bileşime sahiptir: kuru kümes hayvanı eti, yumurta akı, peynir altı suyu, kuru balık, balık yağı konsantresi, yumurta tozu.

Yeni Zelanda yeşil süngerimsi yumuşakçalarının bileşimi, eklemleri ve tendonları güçlendirmek için vücut tarafından kolayca emilen bir madde olan doğal glukozamin içerdiğinden eklemler, dişler ve kemikler üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.

Yavruların ve yavru kedilerin büyümesini ve gelişimini desteklemek, yüksek fiziksel aktiviteye sahip köpekler için, çok büyük ırklar için, vücut ağırlığı yüksek hayvanlar için mükemmeldir.

60 tablet için ortalama fiyat 1700 ruble.

Anivital Cani Agil

Avantajlar:

 • kesinlikle doğal kompozisyon;
 • doğal glukozamin içerir;
 • bağları ve eklemleri iyi güçlendirir;
 • hayvanlarda topallığı azaltır;
 • köpekler ve kediler için uygun;
 • herhangi bir cins ve yaştaki hayvanlar için;
 • alerjik reaksiyonlara neden olmaz;
 • hayvanlar gibi.

Dezavantajları:

 • çok yüksek fiyat.

Yavru köpekler için

Canvit junior

Vitamin takviyesi Kanvit Junior, 1 yaşına kadar yavru köpekler ve genç köpekler için özel olarak tasarlanmıştır. Tüm vücut sistemlerinin uyumlu gelişimini teşvik eder, bağışıklık sistemini güçlendirir, yiyeceklerin emilimini geliştirir, yavru köpeğin vücudunun sağlıklı ve aktif durumda kalmasını sağlar.

Kompozisyon şunları içerir:

 • saç ve cildin sağlığı ve güzelliği için bira mayası;
 • rahat sindirim için maya hücreleri;
 • omega-3 ve omega-6 asitler;
 • büyüyen bir vücut için dengeli bir vitamin kompleksi;
 • mineraller.

Kanvit Junior, tabletler halinde üretilir, ambalaj ağırlığı - 80 gr.Dozaj, 5 kg köpek ağırlığı başına 1 tablet olarak hesaplanır.

Maliyet 430 ruble.

Kanweet Junior

Avantajlar:

 • özellikle yavru köpekler için dengeli kompozisyon;
 • bağışıklık sistemini güçlendirir;
 • vitamin ve mineral eksikliğini doğal beslenme ile doldurur;
 • doğal kompozisyon.

Dezavantajları:

 • her köpek bundan hoşlanmaz;
 • fiyat yüksek.

Hamile ve emziren için

B9 ile Unitabs MamaCare

Unitabs, farklı köpek ve kedi cinsleri için vitamin üretir. Seri ayrıca, özellikle hamile ve emziren kadınlar için tasarlanmış B9 içeren MamaCare vitamin kompleksini de içerir.

Kompleks, dişinin sağlığı ve yavrularının tam intrauterin gelişimi için gerekli olan vitamin ve minerallerin yanı sıra bira mayası, lif, et ve kemik unu, balık yağı, süt tozu içerir.

Günde 1 kez 10 kg vücut ağırlığı başına 1 parça tabletler gıdaya verilir veya ağızdan verilir. Minimum kurs 1 aydır.

100 tabletlik bir paketin ortalama fiyatı 450 ruble.

B9 ile Unitabs MamaCare

Avantajlar:

 • hamilelik ve emzirme döneminde hayvanın sağlığını korur;
 • gerekli tüm vitamin ve mineralleri içerir;
 • yavruların tam gelişimini sağlamak.

Dezavantajları:

 • bazı incelemelerde kusma gibi bir yan etki belirtilmiştir.

Büyük ırklar için

Veda "Biorhythm"

Bu vitamin ve mineral kompleksi, 30 kg ve üzeri ağırlığa sahip büyük cins köpekler için tasarlanmıştır. Evcil hayvan sahipleri, büyük vücut boyutunun ve ağırlığın genellikle eklem sorunlarına yol açtığını bilir. Bu ek, bu sorunu en aza indirir. Ayrıca gerekli tüm maddeleri, makro ve mikro elementleri yeniler.

Tabletler sabah ve akşam olmak üzere iki doza bölünmüştür. Renkleri farklıdır: sabahları turuncu, akşamları siyah verilir. Ayrı alım, vücudun biyolojik ihtiyaçlarına uygun olarak tüm elementlerin daha eksiksiz özümsenmesini sağlar.

Önerilen minimum kurs 24 gündür. Tabletler 48, 2 adetlik bir pakette satılmaktadır. gün için.

Maliyet 130 ruble.

"Biorhythm" vitamin serisi aynı zamanda küçük, orta boy, yavru ve emziren köpekler için gıda katkı maddelerini de içerir.

Veda "Biorhythm"

Avantajlar:

 • büyük cins köpeklerde mineral eksikliğini telafi eder;
 • kolajen ve L-karnitin içerir;
 • ayrı alım, vitaminlerin daha iyi emilmesini sağlar;
 • Uygun Fiyat.

Dezavantajları:

 • günde iki kez hap verme ihtiyacı;
 • yeterince etkili değil.

Küçük ve cüce ırklar için

Wolmar Winsome pro biyo güçlendirici Ca mini

İsviçreli Wolmar firmasının bu vitaminleri, küçük ve cüce ırkların yanı sıra yavru köpekler için tasarlanmıştır. Kalsiyum ve fosforla zenginleştirilmiş dengeli bir su ve yağda çözünen vitamin kompleksi, küçük cins köpeklerin vitamin ve mineral ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Bu ilacın faydaları aynı zamanda yavru köpekler için de olacaktır - dengeli bir mineral kompleksi, uygunsuz kemik oluşumundan koruma sağlar.

Kompozisyondaki probiyotiklerin varlığı, gastrointestinal sistemin çalışmasını normalleştirir, yenmeyen nesneleri (toprak, dışkı vb.) Yeme arzusunu ortadan kaldırır.

30 günlük yavruların yanı sıra hamile ve emziren küçük cins dişilerde kullanılması önerilir. Bir tablet, günde 5 kg ağırlık için tasarlanmıştır. Elde beslenebilir veya 30 ml su ile karıştırılarak ıslak mamaya karıştırılabilir.

180 tabletin maliyeti 900 ruble.

Wolmar Winsome pro biyo güçlendirici Ca min

Avantajlar:

  • zengin ve dengeli kompozisyon;
  • probiyotiklerin varlığı;
  • kusma ve hazımsızlık şeklinde yan etkilere neden olmaz;
  • alerjenik değil;
  • her tür küçük ve cüce ırk ve köpek yavruları için uygundur.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

Daha yaşlı ve yaşlanan köpekler için

Beaphar doggy kıdemli

Sevgili evcil hayvanınızın yetişkinlikte ve yaşlılıkta sağlığını desteklemek için Beaphar doggy's yaşlı için özel bir ek geliştirildi. 7 yaş üstü köpeklere verilmesi tavsiye edilir. Bu yaşta, metabolik süreçlerde bir yavaşlama başlar, kıkırdak dokuların zayıflaması ve görme azalması. Bu nedenle vitamin ve mineral takviyesi gereklidir.

Preparat, güçlü dişler ve kemikler için kolayca sindirilebilir kalsiyum, karaciğer ve böbrekler için güvenli miktarda fosfor, kas kütlesi ve enerjiyi destekleyen protein, iyi kalp fonksiyonu için potasyum ve magnezyum içerir.

Et, balık ve süt ürünlerinin yanı sıra lif bileşimindeki içerik, bu eki kuyruklu arkadaşın takdir edeceği ve tadını çıkaracağı mükemmel bir muamele yapar.

Önerilen doz, her 5 kg hayvan ağırlığı için 3 tablettir.

75 tabletlik bir paketin ortalama fiyatı 330 ruble.

Beaphar doggy kıdemli

Avantajlar:

 • yaşlı köpeklerin sağlığını korumak için gerekli vitamin kompleksini içerir;
 • lezzetli ve sağlıklı bir ikramdır;
 • bağışıklık sistemini güçlendirir;
 • vücut üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Dezavantajları:

 • yapay tatlar ve aromalar içerir.

Köpekler için en iyi vitaminleri ve üreticilerinin sıralamalarını inceledikten sonra, dört ayaklı arkadaşınızın ihtiyaçlarını karşılamak için doğru fiyat ve kalite seçimini yapabilirsiniz. Ve o da sizi neşe, enerji ve mükemmel sağlıkla memnun edecek.
Sunulan vitaminleri kullanma deneyiminiz varsa, yorumlarda onlar hakkındaki fikirlerinizi paylaşın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin