2020 için bir çerçeve ev için en iyi ısıtıcılar

0

Gayrimenkul fiyatlarının seviyesi ve sürekli büyümesi göz önüne alındığında, bir çerçeve ev inşaatı oldukça bütçe ve gerçek bir olay gibi görünüyor. Buna ek olarak, elinde fareden daha ağır bir şey bile tutmayan biri, işin bir kısmını kendisi yapabilir. Bununla birlikte, bir ev inşa ederken, onu daha etkili bir şekilde nasıl yalıtacağınız da dahil olmak üzere birçok soruyu incelemeniz gerekir.
Bu makalede, "best-tr.designuspro.com" editörleri, 2020 için en iyi ısıtıcılara genel bir bakış hazırladı.

Ne bilmek istiyorsun

İnşaat başlamadan önce yalıtım malzemesi seçilmelidir. Tasarruf gibi seçim hataları çok maliyetli olabilir. Bir çerçeve ev için, bu aslında soğuktan gelen tek engeldir.

Ülkemizde bu tür evlerin yarısından fazlasının mineral yün veya buna dayalı diğer malzemelerle yalıtıldığı unutulmamalıdır. Bu nedenle, incelememizde esas olarak bu tür ısıtıcıları ele alacağız.

Mineral yün, her şeyden önce uygun bir malzemedir, nakliyesi kolaydır, kurulumdan bahsetmeden bir şantiyeye tedarik etmek ve saklamak uygundur. Herhangi bir bıçakla bükülür ve kesilir. Ayrıca oldukça çevre dostudur, hafiftir ve çürümeye ve zararlılara karşı dayanıklıdır.

Duvar yalıtımı için hangi malzemeler kullanılır?

Bugün satışta çok çeşitli ısıtıcılar var. Ahşap karkas bir ev inşa ediyorsanız, yalıtımın buhar geçirgenlik katsayısını (KP) bilmeniz önemlidir. Bu gösterge, çeşitten sizin için en uygun malzemeyi seçmenize yardımcı olacaktır. Buradaki ana kriter, buhar geçirgenliği çerçeve için kullanılan ahşaptan daha düşük olmayan böyle bir ısıtıcı seçmektir.

Ülkemizde çerçeve evlerin inşası için çoğunlukla iğne yapraklı ağaç kullanılmaktadır ve KP'si aşağıdaki tabloda bulunabilir:

MalzemeKP
mg / (m sa Pa)
Ekstrüde polistiren köpük0.013
Poliüretan köpük0.05
Strafor0.23
Genişletilmiş kil0.21
Tahıl boyunca çam ve ladin.0.32
Ecowool0.32
Mineral yün yoğunluğu 2000.49
Mineral yün yoğunluğu 500.6
2500kg / m3 yoğunluğa sahip betonarme0.03

Tablo, bazı malzemeleri yalıtım için kullanmamanın genellikle daha iyi olduğunu, CP'lerinin ahşaptan çok daha düşük olduğunu ve bunun için mineral yün ve ekokolün en uygun olduğunu göstermektedir.

Mineral yün üretimi için çeşitli bileşimler kullanılmaktadır. Kompozisyon türüne bağlı olarak türleri de ayırt edilir:

 • Taş veya bazalt - esas olarak kayalardan oluşturulur. Bu tip, dayanıklılığı (özelliklerini 50 yıldan fazla kaybetmez), ısı direnci (1000 derecenin üzerinde ısınmaya dayanabilir) ile ayırt edilir. İzolasyon pratik olarak küçülmez ve tüm hizmet süresi boyunca geometrik boyutlarını kaybetmez ve buna bağlı olarak duvarlarda soğuk köprüler oluşmaz.
  Bu pamuk yününün bir başka avantajı hidrofobikliğidir. Su tutmama özelliği özel katkı maddelerinden kaynaklanmaktadır. Yalıtımın içine nem girmesine izin vermezler ve yoğuşma biriktirmezler.
  Bu yalıtım, çerçeve konstrüksiyonu için çok uygun olan plaka şeklinde üretilmektedir. Optimum yoğunluğun 35 - 50 kg / m olduğu kabul edilir. Ayrıca, döşemeyi döşerken çerçeveden 3-4 cm daha geniş olması gerektiğini, bunun gereksiz boşlukları önleyeceğini unutmayın.
 • Cam - cam elyafı temelinde oluşturulmuştur. Özellikleri taşa benzer, ancak cam üretiminde kullanılan malzemelerle aynıdır.
  Serbest bırakma şekli de farklıdır, esas olarak farklı boyutlarda rulolar şeklinde üretilir.
  Çoğu zaman bu malzemeye, kurulum sırasında çok fazla cam tozu ürettiği ve bununla yalnızca bir solunum cihazında çalışılması gerektiği gerçeğine karşı çıkar. Bu aynı zamanda potansiyel alıcıları da iter. Bununla birlikte, uygulamada, uygun kurulum ve tüm sertifikasyon koşullarına uygunluk ile cam yünü kesinlikle güvenlidir ve sağlığı tehdit etmez.
  Hafifliği ve esnek lifleri sayesinde malzeme çerçeve içinde iyi bir şekilde durur. Daha sıkı şekillendirme için malzeme 15-20 cm daha geniş şeritler halinde kesilir.
 • Cüruf yalıtımı - günümüzde bir şantiyede bulunması oldukça nadirdir. Ucuz ama kısa ömürlü bir malzemedir. Yüksek fırın atıklarının işlenmesi sırasında oluşur. Kırılgan, kırılgan ve çevre dostu olmayan olası bir uygulama alanı, avlu binalarının ve kanalizasyonların temelini atmaktır.
 • Ecowool, sunulan malzemelerin en modernidir. Çürümeye ve parazitlere karşı koruyan özel katkı maddeleri ile selüloz esas alınarak yapılır. Ses emiliminde mineral yünü aşar (2 kereden fazla). Yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır, tutuşturulduğunda zehirli maddeler yaymaz.
  Son zamanlarda, konut ve konut dışı binaları yalıtmak için giderek daha fazla kullanılmaktadır. Malzeme ıslanmaz ve yoğuşmayı önler. Bununla birlikte, olumsuz tarafları da var. İlki ve ana - bugün en pahalı ısıtıcılardan biridir ve ayrıca kurulum sırasında ek ekipman gerektirir.

Ecowool'u kurmak için üç seçenek olduğunu belirtmekte fayda var:

 • Kuru - özel ekipman, kuru malzemeyi hava yardımıyla hazırlanan yerlere üfler, bunlar tavan araları, zeminler ve ayrıca çatıların ve döşemelerin iç yüzeyleri olabilir.
 • Islak - Su ile karıştırılan malzeme duvarlara püskürtülür. Kuruduğunda, bitirme ve dekoratif elemanlarla dikilebilen yoğun bir tabaka elde edilir. Aynı zamanda pamuk yünü herhangi bir çekme yapmaz ve montaj sırasında toz oluşmaz.
 • Yapıştırıcı - metal veya betonarme bir duvarın iç yüzeyini yalıtmanız gerektiğinde kullanılır. Tutkal yapışmayı arttırır ve yeterince yoğun bir bileşim elde edildiği için ek kaplama gerektirmez.

Ne seçeceksin

Açıklanan tüm malzemelerin avantajları ve dezavantajları vardır, ancak seçim yaparken yalıtılacak odanın özelliklerini de hesaba katmak gerekir. Kurulumun karmaşıklığı, uygun kalifiye işçilerin mevcudiyeti. Hiçbir durumda, bunu veya bu malzemeyi yerleştirme teknolojisi ihlal edilmemelidir, çünkü bu, evinizde ısı eksikliğine neden olabilir ve bu tür kusurları bulmak ve ortadan kaldırmak için çok daha fazla kaynağa ihtiyaç duyulabilir.

Seçiminiz bazalt blokları ve ecowool arasında dalgalanıyorsa, özel ekipmana sahip kalifiye montajcıların mevcudiyetini dikkate alın, eğer bulamazsanız, daha basit bir malzeme - bazalt blokları kullanmak daha iyidir.

Rüzgar ve buhar koruması

Isıtıcı üreticileri, ürünlerini hidrofobik özelliklerle donatmaya ne kadar uğraşırlarsa çalışsınlar, hiç kimse yoğuşmadan, sıcaklık değişimlerinde, hava olaylarından ve diğer nem kaynaklarından uzaklaşamayacaktır. Nemin ısı tasarrufu sağlayan malzeme üzerindeki olumsuz etkisini en aza indirmek için buhar bariyeri ve rüzgar koruması kullanılmaktadır.

İçeriden gelen nem ve buharlara karşı koruma sağlamak için buhar bariyeri kullanılmaktadır. Tüm yalıtımın etkinliği büyük ölçüde bu barınağın kalitesine ve doğru kurulumuna bağlıdır.

Dış koruma da önemlidir.Görünüm olarak etkileyici görünmese de tüm bu malzemeler bir arada istenen sonucu vermektedir.

Son yalıtım seçimi evin sahibinde kalacaktır ve elde edilen sonuçtan hayal kırıklığına uğramamak için piyasadaki en iyi yalıtımın tüm temel özelliklerini incelemeye değer. Doğru malzeme, evinizi sıcak ve enerji tasarruflu hale getirecektir.

2020 için bir çerçeve ev için en iyi ısıtıcıların değerlendirmesi

Yazlık için HeatKnauf

Ebatlar: 1230 * 610 * 50 mm, ambalajında ​​16 tabak, ambalajda 9 m2 alan için tasarlanmıştır.

İstenilen ev yapısına en uygun ve doğru seçimini sağlayan 50 ve 100 mm kalınlığında plaka şeklinde üretilmektedir. Evi soğuktan ve gürültüden korumak için uygundur, su iticidir.

Ortalama fiyat: 869 ruble. ambalaj başına.

Yazlık için HeatKnauf

Avantajlar:

 • yüksek kalite;
 • Kurulum kolaylığı;
 • batmaz ve toz üretmez.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

Rockwool Light Butts EXTRA

Ebatlar: 1000 * 600 * 50 mm, ambalajda 8 tabak, ambalaj 4,8 m2 alan, yoğunluk 45 kg / m3 için tasarlanmıştır.

Bir konut binasını, bir ek binayı veya bir üretim salonunu yalıtmak için evrensel bir çözüm, hatta çocukların ve tıbbi kurumların yalıtımı için bile uygundur. Taş yününden üretilmiştir. Yoğunlukları yüksektir. ROCKWOOL ürün serisine yeni bir ek.

Ortalama fiyat: 530 ruble. ambalaj başına.

Rockwool Light Butts EXTRA

Avantajlar:

 • kullanımı ve istiflemesi kolay;
 • mükemmel yalıtım özellikleri;
 • parçalanmaz.

Dezavantajları:

 • şeklini geri yüklemez;
 • Paketteki levhalar farklı kalınlıklara sahiptir.

TechnoNIKOL Technoblock Standardı

Ebatlar: 1200 * 600 * 50 mm, ambalajında ​​8 tabak, ambalajda 5,6 m2 alan için tasarlanmıştır.

Bazalt bazlı yanmaz, hidrofobik mineral yün malzeme. Farklı yüzeylere sahip çeşitli duvar ve çerçevelerin duvarlarını yalıtmak için kullanılabilir.

Ortalama fiyat: 640 ruble. ambalaj başına.

TechnoNIKOL Technoblock Standardı

Avantajlar:

 • kabul edilebilir fiyat;
 • her zaman perakende satış noktalarında stokta.

Dezavantajları:

 • kalitesiz ambalaj;
 • ufalanır;
 • levha farklı yoğunluğa sahiptir.

Ekrooll Extra Slab 037 aquastatik

Ebatlar: 1230 * 610 * 50 mm, ambalajında ​​16 tabak, ambalajda 12 m2 alan için tasarlanmıştır.

Rus üretimi. Malzemenin fiyat ve ısıl iletkenliğinin optimum kombinasyonu. Ortamın etkileriyle baş etmenizi sağlayan, ıslanmayan ve küçülmeyi önleyen özel bir emprenye ile işlem görmektedir. Tavan aralarını, zeminleri ve duvarları yalıtmak için mükemmeldir. Mansart odaları ve çatılar için ısıtıcı olarak kullanmak mümkündür.

Ortalama fiyat: 790 ruble. ambalaj başına.

Ekrooll Extra Slab 037 aquastatik

Avantajlar:

 • fiyat-kalite oranı;
 • Çevre dostu;
 • kolay.

Dezavantajları:

 • zayıf yoğunluk;
 • düşük ses yalıtımı.

Isover Sıcak Ev - Soba

Ebatlar: 1170 * 610 * 50 mm, ambalajında ​​7 tabak, ambalajda 4,97 m2 alan için tasarlanmıştır.

Kuvars esaslı taş yünü levha. Malzeme, soda, kuvars ve kireçtaşı gibi doğal bileşenler içerir. Anaokulları ve hastanelerin yapımı için sertifikalı. İnsan ve çevre güvenliği açısından yüksek performansa sahiptir. Tek ürünle yaşam alanlarını soğuktan ve gürültüden korumak için idealdir.

Ortalama fiyat: 700 ruble. ambalaj başına.

Isover Sıcak Ev - Soba

Avantajlar:

 • ulaşım için uygun;
 • istiflenmesi kolay;
 • iyi ısı yalıtım özellikleri.

Dezavantajları:

 • nemden korkuyor;
 • tozlu;
 • ek koruma olmadan çalışamazsınız.

İZOVOL İzobel

Ebatlar: 1000 * 600 * 50 mm, ambalajında ​​8 tabak, ambalajda 4.8 m2 alan için tasarlanmıştır.

Bazalttan ekonomi sınıfı doğal yalıtım. 50, 75 ve 100 mm kalınlığındaki plakalarda mevcuttur. Erime noktası 1100 derecenin üzerindedir. Isı yalıtım özellikleri, iyi ses emilimi ve dayanıklılık açısından rakipleriyle karşılaştırıldığında olumludur. Yalnızca yatay veya eğimli yüksüz yapıların yalıtılması önerilir.

Ortalama fiyat: 365 ruble. ambalaj başına.

İZOVOL İzobel

Avantajlar:

 • fiyat için en uygun;
 • geometriyi korur;
 • dokunmaya dayanıklı;
 • yanmaz.

Dezavantajları:

 • kesmek zor;
 • kolayca parçalanır.

Paroc Extra

Ebatlar: 1220 * 610 * 50 mm, ambalajında ​​16 tabak, paket 11,91 m2 alan için tasarlanmıştır.

Yüksek ısıtma sıcaklıklarına dayanabilen, bazalttan yapılmış evrensel bir yapı levhası. Çalışma sırasında ısı ve ses yalıtımı özelliklerini kaybetmez, geometrik özelliklerini de kaybetmez. Döşemenin yoğunluğu, en şiddetli kışlarda bile vücudu korumanıza izin verir. Konut ve mesken dışı binalarda, balkonlarda, banyolarda, saunalarda duvarların, tavanların ve zemin arası tavanların yalıtımı için tavsiye edilir.

Ortalama fiyat: 1150 ruble. ambalaj başına.

Paroc Extra [

Avantajlar:

 • yüksek kaliteli malzeme;
 • geniş uygulama yelpazesi.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat;
 • ek koruma önlemleri gerektirir.

İzolasyon İzomin Işık

Ebatlar: 1200 * 600 * 100 mm, 4 tabak ambalajda, ambalaj 2,88 m2 alan, yoğunluk 27 kg / m3 için tasarlanmıştır.

Bazalt elyafından oluşan mineral yün levhalar kayalardan yapılmıştır. Bileşim ayrıca bazalt liflerini bağlayan, hidrofobik özellikler kazandıran ve şeklini uzun süre korumalarına izin veren ek katkı maddeleri içerir. Yüklenemeyen yapılar (kütüklü zeminler, kirişler, iç zeminler ve duvarlar) için evrensel bir yalıtımdır. Erime sıcaklığı 400 derecenin üzerindedir, tahmini hizmet ömrü 50 yıldır.

Ortalama fiyat: 325 ruble. ambalaj başına.

İzolasyon İzomin Işık

Avantajlar:

 • uzun servis ömrü;
 • Uygun Fiyat;
 • yüksek yoğunluk.

Dezavantajları:

 • yoğunluk nedeniyle kurulumun karmaşıklığı;
 • mağazalarda nadir bir misafir.

Hotrock Akustik

Ebatlar: 1200 * 600 * 50 mm, ambalajda 8 tabak, ambalaj 5,76 m2 alan için tasarlanmıştır,

Ses yalıtımı açısından lider. Havadan gelen gürültü koruma endeksi - 53 dB (Yapı Fiziği Araştırma Enstitüsü'nün testlerine göre). Tavan arası çatıları, zeminleri, çerçeve duvarlarını yalıtmak için idealdir. Ofis, sanayi ve konut binalarının iç bölümleri için ses yalıtımı olarak kullanılır. 50 ve 100 mm kalınlığında, yoğunlukta - 6 ila 44 kg / m3 arasında üretilmektedir.

Ortalama fiyat: 545 ruble. ambalaj başına.

Hotrock Akustik

Avantajlar:

 • tüm mineral yalıtım malzemeleri arasında ses yalıtımı açısından lider;
 • çok yoğun malzeme;
 • parçalanmaz.

Dezavantaj:

 • sınırlı miktarlarda üretilmiştir;
 • zincir mağazalarda satılmaz.

Euroizol ECO 30

Ebatlar: 1000 * 600 * 50 mm, ambalajında ​​8 tabak, ambalajda 4.8 m2 alan için tasarlanmıştır,

Taş bazalt yünü. Üretimde modern teknolojilerin kullanılması nedeniyle yüksek termal korumaya sahiptir ve nem biriktirmez. Dengeli fiyatlandırma politikası nedeniyle üretici, fiyat-kalite oranı açısından pazarda rekabet avantajına sahiptir. Endüstriyel ve inşaat mühendisliği için onaylanmıştır.

Ortalama fiyat: 359 ruble. ambalaj başına.

Euroizol ECO 30

Avantajlar:

 • Uygun Fiyat;
 • yüksek termal iletkenlik katsayısı;
 • kesmesi ve montajı kolaydır.

Dezavantajları:

 • geometrik şekli zayıf bir şekilde korur;
 • yalnızca yatay konumda en etkilidir.

Ursa Terra 34 PN

Ebatlar: 1250 * 610 * 50 mm, paket başına 10 tabak, ambalaj 7.628 m2 alan için tasarlanmıştır.

Arttırılmış elastikiyet ve yüksek ses yutma sınıfına sahip yanmaz mineral izolasyon. Eşsiz Water Guard teknolojisi, yanlışlıkla ıslansa bile geometrik parametreleri korumanıza izin verir. 600 mm direk aralığına sahip alçıpan bölmeler için idealdir. Ara parça içerisine takıldığından ayar ve kesme gerektirmez.

Ortalama fiyat: 716 ruble. ambalaj başına.

Ursa Terra 34 PN

Avantajlar:

 • tozlanmıyor;
 • ısıyı ve gürültüyü mükemmel tutar;
 • kokusu yok.

Dezavantajları:

 • tanımlanamadı.

İncelememizin çerçeve evinizi yalıtmak için en iyi çözümü bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Bunu veya bu materyali kullanma konusunda deneyiminiz varsa, lütfen yorumlarda kalitesi ve kurulum kolaylığı hakkındaki fikrinizi paylaşın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *