2020 İçin En İyi Yabancı Ot Kontrol Ürünleri

0

Her yaz sakini yüz parçasından büyük bir hasat elde etmeye çalışır. Yabani otlar, istenen sonuca ulaşmanın önündeki ana engellerden biridir. Meyve ve sebze bitkilerinden besinleri ve hayat veren nemi, güneş ışınlarını ve kök sisteminin gelişmesi için yer alırlar. Zararlı bitkilerle mücadele, bahçede ve sebze bahçesinde eşit derecede önemli diğer işleri yapmak için çok fazla zaman ve çaba gerektirir. Herbisitler bahçıvanın yardımına gelir. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, alıcıların ve uzmanların görüşlerinden derlenen "2020 için en iyi yabancı ot kontrol ürünleri" hakkında bir genel bakış sunuyor.

Herbisitler nelerdir

İlk önce ne olduğunu bulalım.

İlginç! Terim iki Latince kelime olan "herba" - çimen ve "caedo" - öldürürüm. Bu kimyasallar, tarımsal ürünlere ciddi bir rakip olan zararlı bitkileri yok eder.

Yabani otlar üzerindeki etki mekanizması onlar için farklıdır, ancak verilen görevler çok kısa sürede ve maksimum etkiyle onların yardımıyla çözülür.

İstenmeyen bitki örtüsünün yok edilmesine yönelik bilinen tüm maddeler, belirli özelliklere bağlı olarak gruplara ayrılır. Başlıca olanları düşünelim.

Kimyasal bileşim

Kimyasal özelliklerine göre bileşimler şunlara ayrılır:

 • organik, insanlara ve hayvanlara zarar vermeyen, tarımsal ürünler;
 • inorganik, değişen derecelerde toksik, kullanımı kişisel koruyucu ekipman kullanımını ve çalışma alanında çocukların ve hayvanların bulunmamasını gerektirir.

İlki, kullanımlarının bahçıvanı mahsul rotasyonunda kısıtlamaması, mahsullere zarar vermemesi ve hatta toprakta birikmelerinin sorunlara tehdit oluşturmaması nedeniyle tercih edilir. İkincisi, zararlı bitkilerle birlikte mahsulün bir kısmını yok edebilir. Toprakta biriken zehirli maddeler sebze ve meyvelerle birlikte masaya düşer.

Maruz kalma yöntemi

 1. Sürekli etki gösteren maddeler. Çarptıkları yeşillikleri yok edin. Bu özellik için evrensel olarak adlandırılırlar. Nadiren tarım arazilerini işlemek için kullanılırlar. Daha çok yollarda, şantiyelerde vb. Bitki örtüsünün yok edilmesi için kullanılırlar.
 2. Seçici veya seçici pozlama. Bazı bitkileri etkili bir şekilde yok ederler. Tarımda yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Geniş bir etki yelpazesine sahip olabilir veya belirli ürünleri etkili bir şekilde koruyabilir. Örneğin Betanal Expert PF, pancar, şeker ve yemi korumak için çok etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Lapis lazuli, patates ekimlerini korumak için kullanılır.
 3. Temas formülasyonlarına, çim yüzeyine çarptığında yanmasına ve ölüme neden olan bileşikler denir.
 4. Sistemik eylem.Maddeler çimin yapısına nüfuz eder, büyüme noktalarında, kök sisteminde birikir, fotosentezi durdurur veya "nesneyi" kurutur. Sonuç olarak, bitki tamamen ölür ve artık filizlenmez.

Maruz kalma yöntemindeki fark genellikle çok keyfidir.

İlginç! Aynı herbisitler, belirli koşullar altında ve farklı konsantrasyonlarda seçici veya sürekli etki olarak çalışabilir. Düşük konsantrasyonlardaki bazı kimyasallar büyüme destekleyicileri olarak çalışır.

Uygulama metodu

 1. Kök. Toprağa granül olarak verilir veya suyla seyreltilir, damla sulama ile köklere verilir.
 2. Yapraklı. Su ile seyreltilir, ardından zararlı bitkilere püskürtülür.
 3. Toprak. Toz halinde toprağa serpilir veya sulu bir çözelti ile toprağa dökülür.

Başvuru şartları

 1. Ortaya çıkma öncesi. Bitkiler filizlenmeden uygulanır.
 2. Ortaya çıkma sonrası. Uygulamadan önce çimlerin çimlenmesini, 4-5 yaprakla büyümüş 15-20 cm yüksekliğe ulaşmasını bekleyin. Daha sonra tüm sürgünler işlenir ve iki ila üç hafta içinde ölür. Ardından ekim kampanyası yapılır.

Herbisitler için seçim kriterleri

Kullanım koşullarına ve çiftçinin çözdüğü görevlere bağlıdır. Hangi durumlarda seçileceği hangi maddeleri burada dikkate alacaktır.

Seçici

Deneyimli yaz sakinleri genellikle bu seçeneği tercih ediyor. Popüler "Lontrel" kompozisyonu, çilek ekimini yabani otlardan ve çimlerden temizlemeye yardımcı olacaktır. Toprakta çabuk bozulur ve ana mahsule zarar vermez.

Çimlerde "işleri düzene sokmak" için analog "Propolol" önerilir. Uzmanlık alanı dikotiledon yabani otlardır (yüzden fazla tür). Tedaviden sonraki bir ay içinde, bu bileşim onlardan bir iz bırakmayacaktır.

Sürekli eylem araçları

Buradaki çalışan madde glifosattır (paket üzerinde belirtilmiştir). Çoğu yabani otlara karşı başarıyla kullanılır. Örnek olarak, popüler ürünleri "Kasırga" ve "Kasırga" olarak adlandıralım. Yeterli yeşil kütle kazanmış zararlı otlarla "yoğun" nüfuslu alanlarda, kültür bitkilerinin etkilerinden korunmak istenirken, kullanımlarından maksimum etki gözlemlenir.

Kesim maddelerini henüz ekilmemiş alanlarda veya hasat yapıldıktan sonra uygulamak en iyisidir.

Bir yazlık ev için "kimya" seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey toksisitesidir. Bu özellik ambalajın üzerine yazılmalıdır. Çiftçilere böyle bir zehir bırakın. Küçük bir toprak parçasını bu kadar güçlü araçlarla boğmaya gerek yok. Seçici kompozisyonlar yeterli olacaktır.

Önemli! Herbisitlerin düşüncesiz ve beceriksiz kullanımı, yazlık evlerin flora ve faunasını fayda yerine öldürebilir ve insan sağlığına onarılamaz zarar verebilir.

İstenmeyen bitki örtüsüne karşı mücadelede güçlü kimyasalları kullanmadan önce uzmanlara danışmalı, deneyimli çiftçilerin tavsiyelerini ve tavsiyelerini dinlemeli, kullanımı için açıklamayı ve adım adım talimatları dikkatlice incelemelisiniz.

En iyi üreticiler

Syngenta AG

İsviçre şirketi. Kuruluş yılı 2000. 90 eyalette temsilcilikler. Herbisitlerin, böcek ilaçlarının, mantar ilaçlarının, büyüme düzenleyicilerin, bitki öncesi tohum işlemlerinin vb. İmalatı

Bayer Mahsul Bilimi

En eski Alman şirketi. 1863 yılında Bremen'de kuruldu. Sentetik boya üretimi ile uğraştı. Bugün bitki koruma ürünlerinin en büyük üreticisidir. Herbisitler Agritox, Mays Ter Power popülerliği hak ediyor.

BASF

Çeşitli kimyasal ürünlerin geliştirilmesi ve üretimi ile ilgilenen ulusötesi ilgi. 1865'te, yerler - Baden, Almanya'da kuruldu. BASF'nin faaliyet alanları arasında kimyasallar, plastikler, petrol, gaz, katalizörler, yapı kimyasalları ve kaplamalar yer alıyor. Tarım sektörü, şirketin çıkarlarının sadece küçük bir kısmı. Bölümleri, böcek öldürücüler, mantar öldürücüler, böcek ilaçları ve herbisitler, tohum işleyicileri ve daha fazlasını içeren çok çeşitli koruyucu tarım kimyasalları üretir.

DuPont

Amerikan şirketi, 1802'de kuruldu.O günlerde barut üretiyordu. Bugün, çeşitli amaçlar için küresel kimyasal üretiminde en büyük şirketlerden biri. Uzmanlık alanları arasında gıda işleme, inşaat, petrol ve gaz, enerji üretimi, tarım ve mahsul koruma çözümleri bulunmaktadır. Rusya'da kendi durgun suları var.

Nufarm Ltd

Bitki koruma ürünleri üretimi için uluslararası şirket. Ana aktivite fungisitler, pestisitler, böcek öldürücüler ve herbisitler, büyüme düzenleyicileri ve tohum tedavileridir. Kayıt yılı 1916'dır. İlk faaliyet Yeni Zelanda'daki çiftlikler için gübre üretimidir.

B. Sumitomo Chemical Co., Ltd

Herbisitler de dahil olmak üzere çok çeşitli bitki koruma ürünlerinin Japon üreticisi

Nutrichem Company Limited

Orijinal mantar ilaçları, böcek ilaçları, böcek ilaçları ve herbisitlerin Çinli tasarımcı ve üreticisi.

Şirket "August"

Rus bitki koruma ürünleri üreticisi, ülkenin en büyüğü. 1990'dan beri piyasada. Şirketin bölümleri dünya çapında 20 ülkede bulunmaktadır. Orta ve Güney Amerika, Afrika ve Orta Doğu'da.

Yeşil Eczane Bahçıvanı

Rus şirketi 1996 yılında kuruldu. Başlıca ürünler, kişisel yan araziler için ucuz bitki koruma ürünleridir, kendi tasarımımızdır, dünya üreticilerinden (Syngenta, Dupont, Keminova) benzer bileşimlerin paketlenmesi.

Aracı satın almak için hangi şirketin daha iyi olduğuna, alıcı, ihtiyaçlarına, sitenin büyüklüğüne, tarım tekniklerine hakim olduğuna karar verir. Açıklamayı dikkatlice okumaya, masrafı anlamaya ve ne kadara mal olduğunu netleştirmeye ve ardından bilinçli bir karar vermeye değer. Bahçenizi istenmeyen bitki örtüsünden kalıcı olarak kurtarabilecek böyle bir kimyasalın olmadığını anlamanız gerekir. Bitki bakımı, her mevsim tekrarlanan tedavileri içerir.

Nereden alabilirim

Bunu yapmanın en kolay yolu, özel perakende satış mağazalarında, örneğin Planet Gardener mağaza zincirinde. Ayrıca imalatçı firmaların, adresleri resmi web sitelerini ziyaret ederek oluşturulabilecek kendi ticaret platformları vardır. Son olarak, ürünü güvenilir bir çevrimiçi mağazadan çevrimiçi olarak sipariş edebilirsiniz. Adreslerini Yandex Market web sitesinde kontrol edebilirsiniz.

DIY herbisitler

Bazı yaz sakinleri arazilerinde kimyasal kullanmaktan kaçınmaya çalışıyor. Hepsi aynı zehir! Ancak ülkede katı otlarla büyümüş araziler var ve mal sahibi bunları bir ürün dikmek için kullanmaya karar verdi. Kimya olmadan bununla nasıl başa çıkılır? Kazma ve yere vurma etkili değildir ve uzun zaman alır. Ancak halk ilaçlarını evde hurda malzemelerden kendiniz yapabilirsiniz. İşte kendi iksirinizi nasıl yapacağınızı anlatan bazı tarifler:

 1. Sirke, sitrik asit ve alkol müstahzarı. Yarım litre sirkeyi, bir torba sitrik asidi ve 30 g'dan fazla alkolü çözmemeniz gereken yarım litre soğuk suya ihtiyacınız olacak. Etkinliği artırmak için çözeltiye bir deterjan ekleyin (iki yemek kaşığı).
 2. Çok popüler bir sirke ve tuzlu evde çare. Bunu yapmak için, bir litre sirkede bir çorba kaşığı tuzu ve deterjanı (birkaç damla) eritin.
 3. Tuz. Bahçe yollarından bitki örtüsünün kaldırılmasına yardımcı olur. Bunu yapmak için, bir kova su içinde bir buçuk kg tuz çözülür. Bu konsantre ile tedavi edilen alanda başka hiçbir şey büyümeyecektir.

Kaliteli herbisit derecesi

Yabancı otlara karşı bitki koruma için EN İYİ 10 formülasyon sunuyoruz. Algılama kolaylığı için iki bölüme ayrılmıştır.

Küçük alanlar için en iyi hazırlıklar

Miura, KE

Beşinci sırada.

Çoğu yabani otun yok edilmesiyle başa çıkabilen çok yönlü bir bileşik. Seçici davranarak kültür bitkilerine zarar vermez. Etken maddenin yüksek konsantrasyonu, topraktan buharlaştığında veya yapraklara uygulandığında bitkilerin yapısına nüfuz etmesine izin verir ve iki saat sonra yok etme sürecini başlatır. Pancar, keten, soya fasulyesi, soğan, lahana, havuç ve patatesi en etkili şekilde korur. Serbest bırakma formu - 12 ml kapasiteli bir şişede konsantre emülsiyon.Kullanmadan önce 4 ila 8 mg / 5 litre su ile seyreltin. Bitmiş kompozisyon 100 metrekare Cm işlemek için yeterlidir. mahsuller. Bir paketin ortalama maliyeti 70 ruble olacak. Herhangi bir bahçe veya sebze bahçesi için fena bir kompozisyon değil.

yabani otlardan Miura, KE

Avantajlar:

 • bitkilerin yapısına hızla nüfuz eder;
 • ilacın tamamen ölümü sizi 3 hafta içinde garanti eder;
 • Düşük tüketim;
 • Uygun Fiyat.

Dezavantajları:

 • İlacın toksisitesinden dolayı tedavi koruyucu elbise, eldiven ve solunum cihazı ile yapılmalıdır.

Keskin nişancı 50 ml

Dördüncü sırada.

Rus şirketi "Green Pharmacy Gardener" dan gelir. Zararlı otları seçici olarak yok eder. Salım formu, 50 ml hacimli bir şişede sulu bir çözeltidir. Bu 100 metrekareyi işlemek için yeterlidir. Buğday çimi, karahindiba, diken dikeni vb. Arsalarından kurtulmak için kullanılır. Sonuç, tedavi anından itibaren iki ila üç hafta içinde görsel olarak ayırt edilebilir. İstenmeyen bitkiler, bileşim ile nemlendirilmiş bir sünger veya fırça ile muamele edilir. Ortalama maliyet 55.9 ruble olacak. Bahçe için oldukça bütçe seçeneği.

yabani otlardan Keskin nişancı 50 m

Avantajlar:

 • çok çeşitli efektler;
 • toksik olmayan;
 • toprakta ve yabancı otlarda birikmez.

Dezavantajları:

 • kullanmak sakıncalı;
 • korunan mahsul veya çim çimen ile temas bitkilerin ölümüne yol açacaktır.

Tornado Extra, 90 ml

Üçüncü sıra.

En öldürülemez yabani otları bile yok eden, yaprakların, gövdelerin ve köklerin tamamen ölümüne yol açan evrensel bir hazırlık. Ekili alanı gereksiz çalılardan kurtarır. Aktif bileşen glifosattır. Serbest bırakma formu - sulu çözelti. Ambalaj - şişe 90ml. Kullanıldığında 3 litre suya 30-50 ml oranında seyreltilir. Bu, 100 metrekarelik bir arsa işlemek için yeterlidir. Bir paketin ortalama maliyeti 295 ruble olacak. Üretici - AO firması August, RF.

yabani otlara karşı Tornado Extra, 90 ml

Avantajlar:

 • çimlerdeki gereksiz bitki örtüsüyle başa çıkmak için mükemmel bir araç;
 • bahçe yollarında, çitler ve çitler boyunca, bir mezarlıkta, tek kelimeyle, ekime uygun olmayan alanlarda her türlü yabani otları yok eder;
 • Uygun Fiyat;
 • Düşük tüketim.

Dezavantajları:

 • hazırlık toksiktir, işleme, hayvanların ve çocukların bölgeden zorunlu olarak çıkarılmasıyla koruyucu giysiler içinde gerçekleştirilir.

Lapis lazuli, SP 20 g

İkinci yer.

Ağustos şirketinden bir başka ürün. Ortaya çıkma öncesi ve sonrası eylem için evrensel bir ilaç. Mahsulün kendisini olumsuz etkilemeden patates ekim alanlarının istenmeyen bitki örtüsünden iki ay boyunca korunmasını sağlar. Doğru kullanıldığında çimlenme anında yabancı otları tamamen öldürür. Çim çıktıktan sonra ekimi işlerken 10 - 20 günde öldürür. Kullanmadan önce 10 gr / 3 lt su oranında seyreltilir. Ortaya çıkan çözüm 100 m2 işlemek için yeterlidir. alan. Serbest bırakma formu 20 g'lık paketler halinde tozdur.Bir paketin ortalama maliyeti 178 ruble olacaktır.

yabani otlara karşı Lazurite, SP 20 g

Avantajlar:

 • ortaya çıkma öncesi uygulamada ve ortaya çıkmada eşit derecede aktif;
 • Düşük tüketim;
 • Uygun Fiyat;
 • toksik değildir.

Dezavantajları:

 • tanımlanamadı.

Chistogryad 500 ml

İlk yer.

Küçük alanlarda istenmeyen bitki örtüsüyle mücadele etmek için tasarlanan ürünler arasında bir yenilik. Bir şişede sürekli bir herbisit ve bir kurutucu (bitkilerin kurumasına neden olur). Meyveler ve sebzeler ile çimlerin dikiminden iki hafta önce çıkan yabancı otların üzerine uygulanır. Buğday çimi, devedikeni, gündüz otu, vb. İle başarılı bir şekilde savaşır. Çok yıllık ve kışlama otları hasattan sonra Chistogryad ile işlenebilir. Meyveler ve üzümler, işlemden önce preparatla temastan dikkatlice korunmalıdır.

İlaç, işe yarayana kadar plastik bir kapta seyreltilir. İlk önce, tüm içerikler bir litre su içinde seyreltilir, ardından elde edilen bileşim 3 litreye eklenir. Alınan fonlar 100sq.m'yi işlemek için yeterlidir. alan. 500 mm'lik bir şişenin ortalama maliyeti 590 ruble olacak. Vermek için mükemmel bir seçenek.

yabani otlardan Chistogryad 500ml

Avantajlar:

 • kötü niyetli olanlar da dahil olmak üzere çoğu yabani otun garantili imhası;
 • sonuç üç hafta içinde elde edilir;
 • Düşük tüketim;
 • Uygun Fiyat.

Dezavantajları:

 • tanımlanamadı.

Geniş alanlar için en iyi herbisitler

Betanal Uzman PF

Beşinci sırada.

Alman Bayer şirketi, tavuk darı, kıllar ve tarla süpürgesi gibi yıllık dikotiledonları ve bazı tahıl otlarını yok eden seçici bir eylem, ortaya çıkma sonrası uygulama sunuyor. Korunan ürünler şeker, sofralık ve yem pancarıdır. Serbest bırakma formu - emülsiyon. Bitki ile temasa geçen ilaç fotosentez sürecini durdurur.

Mahsuller sabah veya akşam saatlerinde işlenir ve 200 - 300 l / ha tüketilir. Maruz kalmanın sonucu 3 gün sonra görsel olarak gözlemlenir. Dikimler her mevsim bir ila üç kez püskürtülür. Asmadaki yabancı otların% 100 ölümü iki hafta sonra gerçekleşir. Beş litrelik teneke kutu için 14.640 ruble fiyatla satılıyor.

yabani otlara karşı Betanal Expert OF

Avantajlar:

 • çok çeşitli efektler;
 • yabani otların tamamen yok edilmesi;
 • uzun süreli koruyucu eylem.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat;
 • yüksek tüketim.

Temel

Dördüncü sırada.

İlaç ortaya çıkma sonrasına aittir. Tüm tahıllara karşı etkili bir şekilde savaşır ve dikotiledonlarla iyi başa çıkar: buğday çimi, devedikeni, devedikeni. Korunan mahsul, silajlık ve tahıllık mısırdır. Hazırlıktaki maksimum aktif bileşen konsantrasyonu:

 • jant sülfüron 500 g / kg;
 • tifensülfüron - metil 250 g / kg.

Her ikisi de DuPont tarafından geliştirilmiştir.

İşleme sonucunda yabani ot sürgünlerinin büyümesi birkaç saat içinde durur. Görsel olarak sonuçlar 5-7 gün içinde gözlenir, zararlı otların tamamen yok edilmesi iki hafta içinde gerçekleşir. İlaç toprakta oldukça hızlı çözünür ve normal ürün rotasyonunda değişiklik gerektirmez. Tüketim - 25 g / ha.

Önemli! "Temel" sadece "Trend 90" yapıştırıcı ile karışım halinde kullanılır. Bir yüzey aktif maddedir (yüzey aktif madde). 100 g çalışma maddesi başına 100 g konsantrasyonda yabancı ot fidelerinin yeterli ıslatılması için gereklidir.

İlaç "Temel" ortalama maliyeti 80 ruble / litre (kg) 'dir. Yapıştırıcı, litre başına ortalama 500 ruble ticaret yapıyor.

yabani otlardan Temel

Avantajlar:

 • genişletilmiş spektrumlu ilaç;
 • ekonomik;
 • ürün rotasyonunu sınırlamaz;
 • kuraklık koşullarında etkinliğini kaybetmez.

Dezavantajları:

 • ilaç kullanım gününde ve ertesi gün hava sıcaklığı + 25 ° C'yi geçmemelidir;
 • Trend 90 yapıştırıcısının maliyeti herbisitin maliyetini aşıyor.

Bazoran 20 l

Üçüncü sıra.

İlaç, sulu bir çözelti şeklindedir. Bileşimindeki aktif bileşen, BASF Chemicals tarafından üretilen bir herbisit olan benzathondur. Hububat, soya fasulyesi, mısır, darı ve lifli keten mahsullerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Beni unutma, yaban turpu, semizotu, çoban çantası, peygamber çiçeği, papatya, kinoanın büyümesini başarıyla bastırır. Değişik derecelerde başarı ile ısırgan otu, tarla kahvesi ve tarla menekşesini kazanır.

Bitkiler filizlendikten sonra +10 ila + 25 ° C arasında değişen hava sıcaklığında püskürtülür. Aynı zamanda tarlayı işledikten sonraki 4 saat içinde yağış olmamasını sağlarlar. İstenmeyen fidelerin yaprak ve saplarının ıslatılması bol olmalıdır. Her koşulda, yabani otlar iki hafta içinde ölür. 20 litre hacimli plastik bir kapta satılır. 300 l / ha'ya kadar tüketim. Litre başına ortalama fiyat 967.68 ruble olacak.

yabancı otlara karşı Bazoran 20 l

Avantajlar:

 • soya fasulyesi ve bezelyenin korunmasında seçici bir herbisit olarak mükemmel sonuçlar verir;
 • korunan mahsullere karşı yüksek seçiciliğe sahiptir;
 • sıcakkanlı hayvanlar için düşük toksisitede farklılık gösterir;
 • arılara zararsız.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

Panter

İkinci yer.

En iyi müşteri yorumları, sistemik ortaya çıkma sonrası aksiyon "Panter" herbisitiyle alınır. Üretici - Amerikan şirketi Chemtura. İlaç aktif olarak yıllık ve çok yıllık tahılları ve dikotiledon yabani otları yok eder. Sebze tarlalarını, yem bitkilerini ve endüstriyel bitkileri korur. Bir emülsiyon konsantresi formunda mevcuttur.Şeker pancarı, patates, soya fasulyesi ve soğanı, yağ keteni, havuç, domates ve lahana, kış ve ilkbahar tecavüzlerini korumak için kullanılır. Herbisit ile temas ettikten sonra lipid sentezi durur ve tomurcukta zararlı ot ölür. Tüketim - hektar mahsul başına 0,7 ila 1,5 litre. İlaçla birlikte beş litrelik bir teneke kutunun ortalama maliyeti 7450 ruble.

ot panter

Avantajlar:

 • acımasızca, kökleri tarafından yok edilmesi zor yabani otları yok eder;
 • zararlı çimlere nüfuz etmek için bir saat yeterlidir;
 • "Panter" in çevre dostu olmasından bahseden 6 saat ayrışma için yeterli;
 • uygulama, üç gün sonra görsel olarak ayırt edilebilen hızlı bir sonuç verir.

Dezavantajları:

 • tanımlanamadı.

Hurricane Forte

İlk yer.

Son derece aktif yabani otların kontrolü için İsviçreli ajan. Üretici - Syngenta şirketi. İlaç sürekli etkidir. Her türlü yabancı ot türüne, gereksiz bitki örtüsüne karşı başarıyla kullanılır. Nadas, meyve bahçeleri ve üzüm bağları için ayrılan alanlar, sanayi sitelerinin peyzaj düzenlemesi, yazlık evler ve orman dikimleri işleme tabi tutulur. Aktif bileşen, mükemmel nüfuz etme özelliklerine sahip olan glifosattır. Kabuğundan bile sızar. Madde bitki dokularında birikir, yavaşlar ve ardından tüm yaşam süreçlerini tamamen durdurur.

Harcanan herbisit toprakta birikmez ve kısa sürede bozunur. Bu nedenle çim çıkmadan uygulamak mantıklı değildir. Mevcut sezonda tedavi edilen alanlar ekilmez. Önümüzdeki sezon, alanlarda yabancı ot filizlenmeyecek. Yirmi litrelik teneke kutunun ortalama maliyeti 18888 ruble olacak.

Ot Kasırgası Forte

Avantajlar:

 • her türlü yabani otla baş eder;
 • yerde birikmez;
 • böceklere zararsız.

Dezavantajları:

 • zehirlidir, çalıştırma sırasında güvenlik önlemleri alınmalıdır.

Herhangi bir herbisit, her şeyden önce bir zehirdir ve kullanımı toprağa zarar verir, verimliliğini düşürür, asitliğini değiştirir ve eser elementlerin dengesini bozar. Ayrıca, pestisitlerin uygunsuz kullanımı, meyve ve sebze mahsullerinde birikmelerine ve onlarla birlikte masaya çıkmalarına neden olabilir.

Aynı zamanda, zararlı otlarla mücadelede bu kadar güçlü araçların yetkin kullanımı sadece tarımsal ürünlere zarar vermekle kalmayacak, aynı zamanda verimliliklerini ciddi şekilde artıracaktır, yani. yatırılan emeğin getirisini artıracaktır. Sitenin editörleri ilk etapta doğru olduğunu iddia etmemektedir. İncelememiz, acemi bahçıvanları en popüler herbisitlerle tanıştırmayı, bunların ne olduklarını, belirli bir ilacın maliyetini, uygun bir yabani ot kontrol ajanını nasıl seçeceklerini ve seçim yaparken hata yapmamayı amaçlamaktadır.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *