🧼 2020 Yılında İnce ve Zayıf Saçlar İçin En İyi Çözümler

0

Modern dünyada, giderek daha fazla kız, ince ve zayıf saç sorunu ile karşı karşıyadır. Çoğu zaman saçımızın durumu, iç duygusal ve fiziksel duruma bağlıdır. Tıbbi kozmetiklerin, yağların, maskelerin kullanılması, bunları yanlış alırsanız görünür bir sonuç vermeyebilir. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editör kadrosu, saçın güçlenmesine, kalınlaşmasına, hacim katmasına ve doğal güzelliğini geri kazanmasına yardımcı olacak ürünlerin tam açıklaması, avantajları ve dezavantajlarını içeren bir makale sunuyor.

Ürün seçerken nelere dikkat edilmeli

Her kız saç tipini bilmeli. Doğru günlük bakımı bulmak için bu gereklidir. Büyüme ve oluşum sürecinde ve günlük manipülasyonlarda saçın yapısı değişebilir, bunun nedeni şudur:

 • saça termal, kimyasal hasar. Hepimiz bukleleri sarmayı veya ipleri mükemmel şekilde düzeltmeyi severiz. Ancak saç maşası veya demirin, düşük sıcaklıklarda bile saçın yapısını nasıl yaraladığını ve değiştirdiğini düşünmüyoruz;
 • ultraviyole. Doğrudan güneş ışığı veya bronzlaşma salonları gibi ultraviyole lambalara maruz kalma saçı olumsuz etkiler;
 • bir kadının hormonal arka planında değişiklik. Hamilelik, ergenlik veya hormonal dengesizlik sırasında saç, tırnak, cilt kalitesi değişebilir;
 • vitamin eksikliği veya uzun süreli ilaç kullanımı. İnterferon veya heparin içeren bazı ilaçlar saçın zayıflamasını ve saç dökülmesini etkileyebilir;
 • stres. Uzun süreli stres döneminde saç kökleri ölmeye başlar - bu saç dökülmesine yol açar;
 • uygunsuz bakım. Saç dökülmesini ve seyrelmesini önlemek için saç tipine göre doğru bakımı nasıl seçeceğimizi biraz daha anlatacağız.

Renk

Oldukça fazla üretici, belirli bir saç rengi için şampuan, saç kremi ve saç kremi üretir. Bunun nedeni, ürünün bileşimine parlaklık veren, zayıflamış saçları doyuran ve belirli bir rengin parlaklığını artıran renk boyalarının eklenmesidir. Bu ürün renksiz saçlar için uygun değildir çünkü saç tellerinin rengini değiştirebilir.

Ürünün rengi ambalaj üzerinde belirtilebilir:

 • ışık - sarışınlar, vurgulu ve ağartılmış saçlar için uygundur;
 • koyu - kestane, kahverengi saçlı kadınlar, esmerler için uygundur;
 • kırmızı - kırmızı, şarap, patlıcan.

Uzunluk

Neden Uzunluk Önemlidir Uzun saç uçlarda oldukça yaramaz olma eğilimindedir. Çabucak hasar görürler, kafaları karışır, bölünürler. Uzmanlara göre, daha fazla bakım seçmek için önemli bir kriter olan profesyonel bir uzunluk ölçüm ölçeği var:

 • kısa - 10 cm'ye kadar;
 • orta - 10 ila 25 cm;
 • uzun - 25 ila 40 cm;
 • çok uzun - 40 cm ve üzeri.

Düz veya kıvırcık

Hepimiz kızların iki türe ayrıldığını biliyoruz: düz saçlı ve kıvırcık saçlı. Ancak kıvrımın şekli farklı olabilir. Her türün bakımı farklıdır. Bazı losyonlar ve konsantreler kıvırcık bukle için şekillendirici ürünler olarak çalışır.

Kural olarak, düz saçlı kızların saçlar biraz tıkanıp kalınlaştığı için kök hacmi için ürünler kullanmaları önerilir.

Ancak kıvırcık veya dalgalı saçlar her zaman işe yaramaz ve zarar görür, bu nedenle kalınlaştırıcı etkisi olan şampuanlar kullanmak daha iyidir.

Kalınlık

Saç kalınlığı, saç bakım ürünü seçerken dikkat edilmesi gereken ilk noktalardan biridir.

 • ince - ince ve yumuşak saçlar, dolaşmaya eğilimli, şekillendirmesi kolay, ancak şeklini korumaz. İnce saç seyrek demek değildir. Kural olarak, ince tel sahiplerinin kalın ve yoğun bir kuyruğu vardır;
 • normal - kural olarak, bu hacmi tutan saçtır;
 • kalın - ağır ve hacimli, oldukça sorunlu ve yaramaz.

Renk değişimi

Renk değişikliğine yatkın saçlar zamanla yapısını değiştirecek ve kırılgan ve incelmiş hale gelecektir. Boyama yaparken, bir kuaför-stilist ile birlikte bakım seçmek gerekir, saçı beslerken rengin daha uzun süre korunmasına yardımcı olur.

İnce ve zayıf saç tedavisi

Saçınızı işlemeye başlamadan önce saç yapısındaki değişikliğin nedenini bulmanız gerekir. Kaynak bulunduğunda, bukleleri dahili ve harici olarak geri yüklemenin birkaç yolu vardır.

 1. Diyet yemeği. Modern yaşam ritminde, çoğu zaman unuturuz ya da doğru yemek için zamanımız olmaz. Protein et, balık ve baklagillerde bulunan doğal bir keratindir. Kuruyemiş, zeytin ve susam yağlarında, meyvelerde, sebzelerde ve sakatatlarda bulunan doğal çinko ve magnezyum alımı.
 2. Vitamin ve mineral kompleksleri. Yiyeceklerin kalitesi her yıl daha da kötüleşiyor ve buna bağlı olarak, bu zengin vitamin kompleksi artık içerilmiyor. Bu nedenle, A, B, C, E grupları gibi vitamin ve mineralleri ek olarak almak gerekir. Kök ve ampulü içeriden güçlendirerek saç dökülmesini ve kelliği önler.
 3. Doğru bakım. Tabii ki, profesyonel ürünler size yerel mağazanızdaki şampuandan daha fazla sonuç verecektir. Yüksek kaliteli kozmetikler, farklı saç türleri (kuru, yağlı, kabarık) için tasarlanmış birçok yararlı özelliğe sahiptir.
 4. Halk ilaçları. Yeterince tartışmalı bir kurtarma yöntemi. Çoğu maske veya tıbbi kaynatma tamamen işe yaramaz. Bununla birlikte, uçucu yağlar, hindistancevizi yağı, ısırgan otu kaynatma kullanımı kısa vadeli sonuçlar verebilir. Saç dökülmesinin belirli bir nedeni olduğunu ve yanlış seçilmiş halk ilaçlarının sadece sorunu daha da kötüleştirebileceğini hatırlamakta fayda var.
 5. Eczane müstahzarları. Viral, mantar hastalıkları, paraziter enfeksiyon saçların bitmesine ve zayıflamasına neden olabilir. Tedavileri ancak ilaç ve şampuanlarla yapılabilir. Bu tür ilaçları kullanmadan önce bir trichologist ile konsültasyon gereklidir.
 6. Kozmetoloji prosedürleri. Güzellik salonları ve özel klinikler uzun zamandır saçı kalınlaştıran, ince saça hacim kazandıran ve büyümeyi hızlandıran prosedürler uygulamaktadır. Tüm bu manipülasyonlar maliyetlidir ve her zaman etkili değildir. Prosedürü gerçekleştirmeden önce bir kuaförün tavsiyesi gereklidir.

2020 için ince ve zayıf saçlar için kaliteli ürünlerin değerlendirmesi

Modern kozmetolojide, ince ve zayıflamış saçları geri yükleyebilen ve koruyabilen birçok ürün kullanılmaktadır. Sıralamamız, farklı fiyatlarla en iyi ve en popüler ürünleri içerir.

İnceleme, müşteri incelemelerine ve kuaför-stilistlerin tavsiyelerine, tam bir açıklama ve farklı bütçeler için, gerçekten işe yarayan ve evde bakım için tasarlanmış seçilmiş ürünlere dayanmaktadır.

İsim RandevuHacim, mlFiyat
Kerastase Resistance Premier Terapist Yenileme Bakımıkurtarma, güçlendirme10003650 Rupi
Kerastase Dirençli Serum Terapistigüçlendirici, nemlendirici302468 s.
Revlon Professional Muhteşem Olun C.R.E.A.M.renk koruması, restorasyon2501057 s.
Vitality'nin Yoğun Su Sıvı Kristalihidrasyon, beslenme301823, s.
Luxliss Keratinrestorasyon, yumuşatma1002535, s.
ONARIM SAÇ VİTAMİN GÜÇLENDİRİCİkurtarma70753 s.

Kerastase Resistance Premier Terapist Yenileme Bakımı

Çok ince saçlar için yenileyici, güçlendirici ve kalınlaştırıcı bir bakım. Bu, bileşimde ilacın saç yapısına derinlemesine nüfuz etmesini sağlayan agresif partiküller içeren profesyonel bir üründür. Kerastase uzmanları tarafından folikülün ve saçın tüm uzunluğu boyunca tedavisi için geliştirilmiş benzersiz bir formül. İlaç, şampuanın saça derinlemesine nüfuz etmesini önleyen ve saça zarar vermeyen bölünmüş uçları kapatır. Buna göre saç beslenir, parlak ve parlak olur.

Nasıl kullanılır: Şampuanı kullanmadan önce tüm uzunluğu boyunca yenileyici bir ajan uygulayın ve 2-3 dakika bekletin. Bundan sonra ürünü ılık suyla durulayın, ardından normal ev bakımı uygulayabilirsiniz.

Kerastase Resistance Premier Terapist Yenileme Bakımı

Avantajlar:

 • saçı geri yükler;
 • hasarı önler;
 • mühürler bölünmüş uçlar;
 • parlaklık ve güç verir;
 • büyük kutu hacmi ve düşük tüketim.

Dezavantajları:

 • etki, 3. prosedürden sonra fark edilir;
 • piyasada yüksek fiyat.

Kerastase Dirençli Serum Terapisti

Kerastase'den başka bir ürün, bir kurtarma hattı. Bu, 4'ü 1 arada etkiye sahip çok hasar görmüş saçlar için bırakılan bir serumdur: rejenerasyon, güçlendirme, nemlendirme, temizlik. Tabii ki, serum yenileyici bakımla birleştirildiğinde daha güçlü ve daha hızlı çalışır. Ancak solo bir oyuncu olarak, serum işini mükemmel bir şekilde yapıyor. Bu ürün tüm saç tipleri ve her kalınlık için uygundur. Dış agresif yıkıcı faktörlere duyarlı günlük saç bakımı için tasarlanmıştır: rüzgar, soğuk, güneş, termal şekillendirme. Serum, saçı güneş ışığından ve 230 dereceye kadar maruz kalma sıcaklıklarından koruyan bir zarda mühürler. Bu bakım, tüm uzunluğu eski haline getirmek, uçları güçlendirmek ve gün boyunca nemlendirmek için tasarlanmıştır.

Nasıl kullanılır: Yıkadıktan sonra saçları bir havluyla iyice sıkın. Serumu orta uzunlukta şeritlere yaymak için tek bir tıklama yeterlidir. Doğal olarak veya saç kurutma makinesi ile kurutun.

Kerastase Dirençli Serum Terapisti

Avantajlar:

 • 4'ü 1 arada;
 • mühürler bölünmüş uçlar;
 • büyümeyi hızlandırır;
 • nemlendirir;
 • ekonomik tüketim.

Dezavantajları:

 • küçük hacimli;
 • yüksek fiyat.

Revlon Professional Muhteşem Olun C.R.E.A.M.

Revlon Professional Be Fabulous C.R.E.A.M. Canlandırıcı Şampuan İnce ve seyrelmiş saçlar için tasarlanmıştır. Bu şampuan, profesyonel bir evde bakım ürünüdür. Bu araç sadece saç derisini kirlerden iyi bir şekilde temizlemekle kalmaz, aynı zamanda doğal olarak hacmi korumaya, saçları onarmaya ve saç pigmentini geliştirmeye yardımcı olur. Bukleleriniz sadece parlak ve ipeksi olmayacak, aynı zamanda asil bir renkle dolu olacaktır.

Nasıl kullanılır: Nemli saça şampuan uygulayın, saç derisine ve tüm boyuna masaj yapın. 1-2 dakika bekletin. Ilık suyla iyice durulayın. Saç kremi uygulayın veya doğal olarak kurumaya bırakın.

Revlon Professional Muhteşem Olun C.R.E.A.M.

Avantajlar:

 • profesyonel hat;
 • Renk doygunluğu;
 • sağlıklı bir parlaklık verir;
 • kafa derisini iyi temizler.

Dezavantajları:

 • küçük hacimli;
 • uzun saçlar için büyük masraf.

Vitality'nin Yoğun Su Sıvı Kristali

Evde bakım ürünlerinin yaratılmasında dünya pazarının liderlerinden biri olan İtalyan Vitality's markasından "Liquid Crystals" Losyon. Losyon "Sıvı Kristaller" derin restorasyon ve nemlendirme sağlar. Losyon, saç tellerini beslemek, eski haline getirmek ve çevrenin zararlı etkilerinden korumak için tasarlanmış benzersiz koruyucu, nemlendirici, laminasyon unsurları içerir.

Bu ürün şampuan ve merhemden sonra kullanılmak üzere tasarlanmıştır.Her şeyden önce losyon diğer bakım ürünlerinin etkisini düzeltir ve ardından saç teline nüfuz ederek besler ve pürüzsüz, ipeksi ve elastik hale getirir. Sıvı kristaller saçın içindeki nemi tutar ve güneş ışınlarının saçı buharlaştırmasını engeller. Kırık uçları onarır ve saç kırılmasını önler. Kristaller, dünyanın her yerinden kullanıcılardan çok sayıda incelemeye sahiptir.

Uygulama yöntemi: Islak saça, ürünün tamamı boyunca yeterli miktarda ürün dağıtın. Tamamen kurumaya bırakın. Yıkanmanıza gerek yok.

Vitality'nin Yoğun Su Sıvı Kristali

Avantajlar:

 • çok sayıda olumlu yorum;
 • derin beslenme ve iyileşme;
 • nemlendirici;
 • termal koruma.

Dezavantajları:

 • küçük hacimli.

Luxliss Keratin Pürüzsüzleştirici Bakım

Alman Luxliss şirketinden Keratin geri kazanımı. Bu, piyasada oldukça yeni bir ürün, ancak şimdiden dünyadaki birçok kadının kalbini ve sevgisini kazandı. Keratin Recovery asi, kıvırcık, ince ve zayıf saçlara karşı modern bir silahtır. Bileşim, yüksek sıcaklıklarda saçın derinliklerine nüfuz eden protein ve argan yağına dayanmaktadır. Prosedürün kümülatif bir etkisi vardır, böylece her seferinde saçı içeriden kalınlaştırır ve tartar. Keratin kullandıktan sonra saçlar ipeksi, pürüzsüz ve parlak hale gelir.

Keratinin sahip olduğu bir diğer olumlu özellik de saç düzleştirmedir. Her şampuandan sonra saçınızı bir saç kurutma makinesi ile kurulayın. Isıl işlem nedeniyle saçlar mükemmel bir şekilde pürüzsüz hale gelir. Bu, bir sonraki şampuana kadar şekillendirme sağlar. Keratin restorasyonundan sonra saçın tazeliğini çok daha uzun süre koruduğu unutulmamalıdır.

Bilmen gerekir: Keratin tesviye işlemi salonda deneyimli bir profesyonel tarafından yapılmalıdır. Teli biraz daha uzun süre pozlamak veya yanlış sıcaklıkta düzleştirmek yeterlidir - saçlar düşecek veya kabarık olacaktır. Deneyimsiz ustalara veya acemilere güvenmeyin.

Luxliss Keratin Pürüzsüzleştirici Bakım

Avantajlar:

 • kurtarma;
 • hizalama;
 • kümülatif etki;
 • kafa derisinin tazeliğini uzatır.

Dezavantajları:

 • deneyimsiz kullanımla saçınızı yakabilirsiniz;
 • prosedür ve bakım pahalıdır.

ONARIM SAÇ VİTAMİN GÜÇLENDİRİCİ

KEEN şirketinden vitamin takviyesi. Saça vitamin kompleksi aşılayan yoğun bir tedavidir. Bu kompleks, H, F, E grubu vitaminlerini içerir. Hyaluronik asidin etkisiyle vitaminler aktiftir, saçları doldurur ve folikülü geri yükler. Bu ürün tüm saç tipleri için uygundur. Ürün, kurtarma kompleksi için yeterli olacak 7 ampulde bulunur. İşlem sonrası saçlar elastik, ipeksi ve yumuşak hale gelir.

Nasıl kullanılır: ampulü kırın, içeriği tamamen emilene kadar kafa derisine masaj yapın. Durulamayın. Haftada 2 ampulün ovulması tavsiye edilir.

ONARIM SAÇ VİTAMİN GÜÇLENDİRİCİ

Avantajlar:

 • aktif vitamin kompleksi;
 • saçı kökünden besler;
 • ince saçları mükemmel şekilde onarır ve kalınlaştırır;
 • ekonomik.

Dezavantajları:

 • alerjik reaksiyona neden olabilir;
 • önceden bir uzman danışmanlığı gereklidir.

Saçımızın, cildimizin, tırnaklarımızın durumunun duygusal ve fiziksel durumunun yanı sıra uygun bakım ve yaşam tarzına bağlı olduğu unutulmamalıdır. Bazı vitamin eksikliği, sağlıksız beslenme, stres, evde uygunsuz saç bakımı, uykusuzluk, hormonal dengesizlik, vücuttaki herhangi bir hastalık fiziksel depresif bir durumla doludur. Güzellik sektöründe çok miktarda saç bakım ürünü var, bunları dikkatlice ve bir uzmanın yardımıyla seçmeniz gerekiyor. Bir kız için işe yarayan bir şey başka bir kız için işe yaramayabilir. Bir kadın hem içeride hem dışarıda kendini sevmeli, kendine bakmalıdır. Evde yalnızsın, bunu unutma!

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin