📱 2020 için 12.000 ruble altındaki en iyi akıllı telefonlar

0

Zaman her zaman daha iyiye doğru değişmez. Son zamanlarda, orta fiyat kategorisinde bir akıllı telefon satın almak için 10.000 - 12.000 ruble miktarının yeterli olduğu kabul edildi. Bugün, 12.000 ruble fiyatla, modeller bütçeye uygun veya bu kategorideki üst fiyat çubuğunu işgal ediyor. Ancak bir bütçe cihazı, uygun talimatlarla donatılmışsa gelişmiş özelliklere de sahip olabilir. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri sizin için 12.000 rubleye kadar en iyi akıllı telefonların bir incelemesini hazırladı.

Akıllı telefon parametreleri


Ucuz akıllı telefon modellerini seçmeden önce, nasıl çalıştıklarını anlamaya çalışalım. Bu, neye dikkat edilmesi gerektiğini anlayacak, bir cihaz seçmek için kriterleri belirlemeye yardımcı olacaktır.

Ekran

Ekran, bir akıllı telefona indirilen bilgiler için bir giriş-çıkış cihazıdır. Renk sunumunun kalitesi, görüntünün gerçekçiliği ve dokunulduğunda tepki hızı buna bağlıdır. Popüler akıllı telefon modelleri, aşağıdaki teknolojiler kullanılarak yapılan matris ekranlarla donatılmıştır:

 1. TN, üretimi oldukça karlı olan ve düşük maliyetlerine yol açan en eski teknolojidir. Ayrıca, bu tür matrislerin avantajları uzun pil ömrü, iyi performanstır. İkinci avantaj, TN ekranlarını oyuncular için favori hale getirir. Teknolojinin dezavantajları, avantajlardan ağır basmaktadır - eğim açısı değiştiğinde zayıf renk oluşturma, kontrast, renk bozulması. Bu nedenlerle, TN matrisleri eski veya ucuz modellere yüklenir.
 2. IPS, bir TN matrisinin bazı avantajlarını dezavantajları olmadan birleştiren belki de şu anda en yaygın teknolojidir. Gerçekçi renk üretimi, ekran düzlemini döndürürken bozulma yok, görüntünün iyi netliğe sahip olması nedeniyle iyi piksel yoğunluğu. Matrisin avantajı, çeşitli fiyat kategorilerindeki akıllı telefonlar arasında yaygın kullanıma neden olan ortalama fiyattır.
 3. OLED, çoğu premium modelde bulunan gelişmiş bir kaplamadır. IPS'den daha ekonomik, renkler daha doygun ve miktar olarak daha fazla renk var. Siyah, yukarıda açıklanan matrislerde genellikle soluk gri olan yüksek kontrast verir. Matrislerin dezavantajları, yüksek fiyat, ön ayarlama ihtiyacıdır, çünkü renk sunumu ve kontrast, gözleri rahatsız edebilir. Ek olarak, statik çalışma sırasında, örneğin kitap okurken pikseller yanmaya başlar ve bu da böyle bir ekranın ömrünü kısaltır.

Şirketlerin teknolojiler için kendi isimlerine sahip oldukları gerçeğinden bahsetmeye değer. Örneğin, Samsung'un OLED'i AMOLED olarak adlandırılır. Ve IPS, PLS, Retina, AH-IPS gibi bu tür atamalara sahiptir.

Dikkat etmeniz gereken ana kullanıcı parametreleri ekran boyutu, çözünürlük, parlaklıktır. Boyut ve çözünürlük birbirine bağlıdır ve en iyi şekilde birlikte değerlendirilir. Ekranın köşegeni, akıllı telefonun yalnızca bir telefon olarak mı yoksa bir oyun cihazı, e-kitap, multimedya merkezi olarak mı kullanılacağına bağlı olarak seçilir.İlk durumda, asıl önemli olan, akıllı telefonun ele oturması, rahatsızlığa neden olmadan, elden "kaçmaya" çalışmadan kullanılabilmesidir. Bu tür telefonlar, 5 inç'e kadar diyagonal ekrana sahip olabilir, bu da film ve oyun izlemek için yeterli değildir. Oyun, multimedya modelleri daha büyük olmalı ki kullanıcının vizyonu yorulmasın ve yorulmasın. Ancak ekran boyutu büyüdükçe, inç kare başına piksel sayısında, yani çözünürlüğünde bir artış gerekir. Bu, buna bağlı olarak tüm cihazın fiyatını etkiler. Öte yandan, ekran küçükse aşırı çözünürlük fark edilmeyecektir. Kullanıcı yalnızca fazladan pikseller için fazla ödeme yapacak ve pil daha hızlı tükenecektir. En uygun oran 4,5 inç, 1280x720 - 5 inç, 1920x1080 üstü 5 inç ekranın üzerindeki modeller için 840x450 piksel olacaktır.

Kavisli, çerçevesiz, oleofobik, yansıma önleyici kaplamalı veya Gorilla Glass gibi monitörlerden de bahsetmeliyiz. Birincisi, kavisli, deneysel cihazlardı, bu yüzden geniş bir popülerlik kazanmadılar. İkincisi, çerçevesiz, tam tersine, orta fiyat kategorisinde bile giderek daha fazla bulunur. Bununla birlikte, bu tür cihazların alıcılarına göre, geniş matris yüzeyi çalışmayı zorlaştırıyor ve çoğu zaman yanlış dokunuşlara neden oluyor. Gorilla Glass kaplamalar, ekranı darbelerden korumak için daha kullanışlıdır. Oleofobik yağ lekelerinin, parmak izlerinin oluşumunu önleyecektir. En kullanışlı kaplama yansıtıcıdır. Kural olarak, güneşte, monitör parlamaya başlar ve iletilen görüntünün, filmlerin, oyunların parlaklığını azaltır. Tek çıkış yolu, ayarları değiştirerek parlaklığı artırmaktır, bu da pilin çabuk bitmesini sağlar ve matris daha hızlı yanar. Yansıma önleyici kaplama, güneş ışınlarını dengeler ve akıllı telefonunuzu gün boyunca parlaklığı artırmadan rahatça kullanmanızı sağlar.

İşlemci ve bellek

İşlemci, herhangi bir elektronik cihazın kalbidir, yonga seti ne kadar hızlı olursa, ne kadar çok çekirdek olursa, akıllı telefon o kadar hızlı çalışır. Aynı zamanda, en hızlı, en güçlü modelleri satın almak bazen akıllıca değildir. Her şeyden önce, yalnızca oyunlar için karmaşık, hacimli uygulamalar yüklerken çok fazla güç gerekir. İkiden fazla çekirdeğin varlığı, yüksek saat frekansına sahip bir işlemci, bir akıllı telefonla diğer çalışma modları gerekli değildir. Ayrıca cihazın RAM'i küçükse mikroçipin tam potansiyelinin gerçekleştirilmesine izin vermeyecektir. Güçlü bir akıllı telefon gelişmiş oyun uygulamalarını "çekmekte" zorlanıyorsa bir oyuncu hayal kırıklığına uğrayabilir. Sonuçta video çipinin gücü oyunlar için daha önemli. "Çeviriciler" için uygun olan düşük güçlü mikroçipler ile yüksek hızlı, pahalı oyun yongaları arasındaki altın ortalama, 1,7 - 2,2 GHz frekanslı çekirdekler olacaktır. Çekirdek sayısı 2 - 4'tür. Bu, ortalama bir kullanıcının uygulamalarla etkili bir şekilde çalışmasına, fotoğrafları işlemesine olanak tanır.

RAM - rastgele erişim belleği, işlemci gibi, cihazın hızını, aynı anda birkaç görevi çözme yeteneğini belirler. Daha yakın zamanlarda, 1-2 Gigabayt hacimli RAM rahat kabul edildi. Şimdi bu tür bir bellek küçük kabul edilir ve aynı anda birkaç program açılırsa cihaz "yavaşlamak" üzeredir. Önerilen minimum modern RAM miktarı 2 - 4 Gigabayttır.

ROM - salt okunur bellek, mevcut tüm kullanıcı bilgilerini saklayan bir depolama cihazı. Uygulamalar, belgeler, fotoğraflar, videolar. Bellek kartı için bir yuva olması koşuluyla ROM miktarı küçük olabilir. Aksi takdirde, ROM boyutu her zaman eksik olacaktır.

Kamera

Kamera - bu ekipman olmadan modern bir cihazı hayal etmek imkansızdır. Dahası, artık iki modül zaten yaygın olarak kullanılıyor, arka kamera ana kamera, bu nedenle daha fazla sayıda megapiksele ve anlık mesajlaşma programları aracılığıyla iletişim kurarken özçekimler için kullanılan bir ön kameraya sahip. Megapiksel sayısı arkadakinden daha az.

Farklı modellerin kameralarını megapiksel sayısı açısından karşılaştırmak yanlış olur, çünkü önemli olan onların sayısı değil, alıcı matrisin boyutudur. Bu nedenle aynı çözünürlükle ortaya çıkan görüntülerin kalitesi değişebilir.Kameranın çalışması ayrıca çalışma algoritmasına (bellenim), diyafram değerine bağlıdır. İkincisi, bir fraksiyonla gösterilen ışık akışını düzenler, bu nedenle açıklık 1/9, 1 / 22'den daha iyidir. Yukarıdakilerin tümü göz önüne alındığında, hangi modülün nasıl çekim yaptığını tam olarak söylemek çok zor. Bu nedenle, satın almadan önce, modülün gece gündüz nasıl fotoğraf çektiğini anlamak için forumlara, sitelere, satın alma amaçlı akıllı telefon tarafından yapılan fotoğraf örneklerine önceden bakmanız önerilir.

Batarya

Pil - şarj etmeden cihazın çalışma süresini sağlar. Eski piller, lityum iyon teknolojisi (Li-ion) kullanılarak yapıldı, şimdi lityum polimer (Li-pol) daha yaygındır. Bataryanın boyutunu seçerken, telefonun kapasitesi 2500 mAh ise bir gün, 3000 mAh kapasite ile iki güne kadar çalıştığı unutulmamalıdır. Hızlı şarj işlevine sahip gittikçe daha fazla yeni ürün var. Böyle bir şarj cihazı (şarj cihazı) telefonu daha hızlı şarj ederek çalışma süresini artırır.

İletişim parametreleri

Herhangi bir telefon, dış dünya ile iletişim modülleri, veri alışverişi yoluyla bağlantısı yoksa, sadece bir "çevirici" dir. İnternet - iletişim üç popüler standart 3G, 4G, 5G'ye göre gerçekleşir. Bununla birlikte, 3G zaten eski bir standart olarak kabul edilmektedir, 5G henüz tüm mobil operatörler tarafından desteklenmemektedir ve bu standarda sahip bir cihaz, onsuz analoglardan daha pahalıdır. Cihazlar arasında, çevresel cihazlarla bağlantı bluetooth ile yapılır. İki telefon arasında veri aktarımına izin veren ve satın alımlar için bir banka kartının yerini alan yeni bir veri alışverişi türü olan NFC ile değiştirildi.

Hangi şirketi tercih edersiniz


Bütçedeki hemen hemen tüm ekipman üreticileri, orta fiyat kategorisi şartlı olarak Çin'den gelenlere ve diğer herkese atfedilebilir. Çin yapımı modellerin popülaritesi, demokratik bir fiyata maksimum "doldurma" kavramı ile sağlanır. Bu tür bir işlevsel doygunluk, bazen kötü yapı kalitesi veya bileşenler nedeniyle elde edilir. Samsung ve Nokia modelleri daha güvenilir olarak kabul edilir, ancak işlevsellikleri Çinli rakiplerden daha zayıftır.

Nereden alabilirim


Düşük maliyetli ekipman satın alırken, her ruble değerlidir, bu nedenle para biriktirmeye çalışırken, çoğu çevrimiçi bir mağazadan cihaz satın almanın karlı olduğunu düşünür. Bununla birlikte, bu tür bir satın alma, bazı hoş olmayan anlarla doludur. Her şeyden önce, küçük dükkanlar gerçek markayla pek ilgisi olmayan tamamen sahte ürünler satarlar. Çoğu çevrimiçi mağaza bir garanti ve dolayısıyla garanti hizmeti sunamayacaktır. Ayrıca, AliExpress'ten bazı cihazlar, onarımdan sonra yenilenmiş olarak satılmaktadır. Ürün üzerindeki ilgili yazıyı atlarsanız, gelecekte çalışmaları tahmin edilemeyecek olan ekipmanın "mutlu" bir sahibi olmak kolaydır.

2020 için 12.000 rubleye kadar yüksek kaliteli akıllı telefonların değerlendirmesi

NFC ile

Samsung Galaxy A30s 32GB


Çinli markalar ve diğer şirketler arasındaki rekabet, kullanıcıların kalpleri için bir savaşa yol açtı. Sadece en iyi fiyat-kalite oranı ile kazanılabilir. Rakip cihazlara bir örnek, ünlü A30 telefonun geliştirilmiş versiyonu olan A30S'dir. Bu cihazın avantajları, en son teknolojilerin yaygın kullanımıdır. A30S, hızlı şarj, NFC, üç kamera, büyük bir pil, iki SIM kart yuvası, bir parmak izi tarayıcısı için desteğe sahiptir. Güney Koreli markanın ürünlerinin ayırt edici bir özelliği, tescilli ekranlarıdır. A30S, şirketin geleneğini sürdürüyor, 1520x720 piksel çözünürlüğe sahip 6,4 inç AMOLED matris ile donatılmıştır. Ekranı çevreleyen dar çerçeve, alan katarak modern, göz alıcı bir görünüm kazandırır.

Samsung Galaxy A30s 32GB akıllı telefon

Avantajlar:

 • MicroSD kart yuvası;
 • Zengin, gerçeğe yakın ekran renkleri;
 • RAM 3 GB;
 • Uzun çalışma süresi;
 • Hızlı şarj;
 • Geniş açılı kamera 25 MP.

Dezavantajları:

 • Plastik kasa;
 • Oyun uygulamalarıyla kötü çalışıyor;
 • Ekran çözünürlüğü yetersiz.

Xiaomi Redmi Note 8T


Yukarıda açıklanan cihaza karşı birçok avantajı olan doğrudan bir rakip.Dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 665 işlemcinin güçlü performansı, 4 GB RAM, gecikme veya donma olmadan oyun oynamanıza, İnternette gezinmenize, anlık mesajlaşma programları aracılığıyla iletişim kurmanıza olanak tanır. Cihaz, 48 megapiksel çözünürlüklü Samsung Isocell GM2'nin arka kamerası ile donatılmıştır. Böyle bir modül, en iyi mobil ekipman üreticileri tarafından kurulur. Cihazın avantajları hızlı şarj olması, Gorilla Glass 5 koruyucu camı, iyi eğlence seçenekleri.

akıllı telefon Xiaomi Redmi Note 8T

Avantajlar:

 • Çift taraflı Gorilla Glass 5 koruyucu yüzey;
 • ÜST kamera modülü;
 • İyi performans;
 • İlginç tasarım;
 • Yapı kalitesi iyidir.

Dezavantajları:

 • Video parazit içeriyor;
 • Kamera algoritması görüntü yapaylıklarına izin verir;
 • Ekranın çürük bir çerçevesi var.

Oyun

Realme 5 Pro


Oyun modellerinin reytingi haklı olarak, yerli meraklılar arasında her geçen gün popülerlik kazanan marka tarafından yönetiliyor. 5 Pro'nun çekici özelliği, güçlü donanımı ve çok yönlülüğüdür. Modern bir mobil cihazın sahip olması gereken her şeye sahiptir. Dört kamera (selfie, portre, ana, geniş açılı), uzun ömürlü pil, Gorilla Glass ile korunan parlak ekran 3. İyi bir bataryası ve kamerası olan böyle bir cihaz, sevgili bir kişi veya iş arkadaşı için iyi bir hediye olacaktır.

akıllı telefon Realme 5 Pro

Avantajlar:

 • Günün herhangi bir saatinde ana kameradan elde edilen net bir görüntü;
 • Özerklik;
 • İki SIM kart için yuva;
 • Verim.

Dezavantajları:

 • Fiyat - 12.000 ruble'nin biraz üzerinde;
 • Kasa malzemesi - plastik;
 • NFC yok;
 • İki kamera, makro, geniş açılı, vasat çekim.

Onur 9X


Bir mobil oyun cihazı seçmek, soru şudur - böyle bir tekniğin maliyeti, biraz unutmak daha iyidir. Aslında, varsayılan olarak, herhangi bir oyun cihazı, dizüstü bilgisayar, PC, çalışan ofis emsallerinden daha pahalı. Mobil cihazların dünyası bir istisna değildir. Bu nedenle 9X, diğer benzer modellerden biraz daha pahalıdır. Yeni 12nm mimarisine göre yapılan "çevik" mikroçip Huawei HiSilicon Kirin 810'a ek olarak, kullanıcı dostu hoş "güzelliklere" sahiptir. Gelişmiş standartlar olan 3G, 4G, hızlı, iki saat, pil şarjı, parmak izi sensörü, NFC modülü ile iletişim kurabilecekler. Ancak bu akıllı seçerken hatalardan kaçınmak için 9X'in iki türde satıldığı unutulmamalıdır. Yurt içi, Çin pazarı ve Avrupa için. İkincisi, "Çinli" 810'dan daha az güçlü bir 710F işlemciye sahip. Ancak, Çin modelleri arasında olmayan yerleşik bir NFC modülüne sahipler. Bu nedenle, kullanıcı için güç NFC'den daha önemliyse, böyle bir cihaz bir Çin çevrimiçi mağazasından çevrimiçi olarak sipariş edilebilir.

Honor 9X akıllı telefon

Avantajlar:

 • Tasarım;
 • İyi pil ömrü;
 • Teleskopik selfie kamera;
 • Arka 48MP kamera;
 • Hafıza kartını destekler.

Dezavantajları:

 • Makro, geniş açılı lensler eksik;
 • Uzun şarj süresi;
 • Kullanıcının 2 SIM kart veya bir hafıza kartı seçmesi gerekecektir.

4G LTE ile

Realme 5


Yukarıda Pro kısaltmasıyla bahsedilen gadget'ın basitleştirilmiş bir sürümü. Dolayısıyla, hemen hemen aynı işlevselliğe sahip daha uygun bir fiyat. Quad lensler, Qualcomm Snapdragon 665 işlemcinin sekiz "taşı", 3 Giga RAM ve gerçekçi ses, bu cihazı ilginç bir kazanım haline getiriyor. Monitörün renk reprodüksiyonu, geniş dinamik aralığı, zengin renkleri sayesinde en iyi müşteri yorumlarını aldı. World Wide Web'de 4G aracılığıyla uzun süre "fermantasyon", büyük bir pil sağlayacaktır. İşlevsel, yüksek hızlı bir telefon satın almak için hangisinin daha iyi olduğunu bilmiyorsanız, Realme 5'e bir göz atın.

akıllı telefon Realme 5

Avantajlar:

 • Zengin renksel geriverim;
 • Bozulma olmayan fotoğraflar;
 • Batarya 5000 mAh;
 • NFC kullanılabilirliği.

Dezavantajları:

 • Düşük güçlü şarj cihazı (3 saatten fazla şarj edilir);
 • Monitör çözünürlüğü zayıf;
 • Dayanıksız vücut.

Meizu Note 9 4-64GB


Sosyal ağlarda aktif bir sanal yaşam sürmenize, İnternet platformlarını ziyaret etmenize izin veren bir cihaz seçerken nelere dikkat etmelisiniz! Burada "akıllı" bir mikroçip gerekli değildir, donanımın parametreleri, bir video yongasının varlığı ikincildir.Her şeyden önce, hızlı şarj olan iyi bir pile ihtiyacınız var. Deneyimli kullanıcıların önerileri - Meizu Note 9 modeline dikkat edin. İşlemcisi hızlı, ancak biraz enerji "yiyor", bu da özerkliğin 48 saate ulaşmasını sağlıyor. IPS ekranı parlak ve gözü yoruyor. "Nişancı" hayranları, devasa oyun - uygulamalar, saniye başına kare hızını sabitleyen Hyper Gaming işlevi sunar. Not 9 tamamen dışa doğru çekicidir. Cam için plastik gövde, parlak yüzey, kameranın pürüzsüz hatları, flaş.

Meizu Note 9 4-64GB akıllı telefon

Avantajlar:

 • İyi, ekonomik performans;
 • Tasarım;
 • 48 saate kadar çalışın;
 • Rahat ekran parlaklığı.

Dezavantajları:

 • Fotoğraf işleme algoritması arzulanan çok şey bırakıyor;
 • Ses bozuk;
 • Hafıza kartı yuvası yok.

İki sim kart ile

OPPO A5 3-64 GB


Ön ve dört arka kamera ile donatılmış yenilikçi bir cihaz. Akşamları fotoğraflar çarpıtılıyor ancak bu, gelecekteki güncellemelerde ortadan kaldırılması gereken bir yazılım hatası. Gelişmiş teknolojiler, A5 şarj sistemine dahil edilmiştir. 5000 mAh pil, quadrocopters, akıllı saatler gibi diğer elektronik cihazları ara sıra şarj edebilir. Dezavantaj, ekranın en boy oranı 20: 9 gibi görünebilir. Sonuçta, mobil cihazların video formatlarının çoğu, video barındırma siteleri 16: 9 oranına sahiptir. Filmler, müzik videoları arasında 20: 9 format oranı bulunduğundan bu dezavantaj olumlu bir özelliğe sahiptir. A5'i ev sineması yapan nedir?

OPPO A5 3-64GB akıllı telefon

Avantajlar:

 • Üç güne kadar yeniden şarj etmeden çalıştırma;
 • Diğer ekipmanı şarj edebilir;
 • Ağır uygulamaları sarkmadan çeker;
 • Stereo ses;
 • NFC.

Dezavantajları:

 • Uzun şarj ikmali;
 • Fotoğraf ve videoları işlemek için yeterince düşünülmüş bir algoritma.

Meizu 16


Ne kadar iyi donanımlı ama uygun fiyatlı akıllı telefonlar var! Fiyat konusu her zamankinden daha önemliyse, önceki yılların sorunları düşünülebilir. Bunlar arasında Meizu 16 bulunmaktadır. İki klasik fotoğraf lensi, hızlı bir çip, iki nano-SIM kart için yuvalar ile donatılmış olan bu ürün, modern bir kullanıcının temel ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Birkaç kamera var, ancak kalitesi "çağdaşlardan" daha iyi, ekran küçük, ancak net olmasına rağmen, önceki neslin işlemcisi görevlerin çoğuyla baş edebiliyor.

Meizu 16 akıllı telefon

Avantajlar:

 • Fiyat;
 • Parmak izi sensörü;
 • Stereo ses;
 • Fotoğrafların yüksek kaliteli görüntüsü.

Dezavantajları:

 • NFC yok;
 • Hızlı şarj yok;
 • Hafıza kartı yuvası yok.

Sonuç

Bugün 12.000 rubleye kadar bir fiyata iyi ve işlevsel bir akıllı telefon seçmek gerçekçidir. Derecelendirmede listelenmeyen bir bütçe akıllı telefonunuz varsa, bu makaleye yapılan yorumlarda bu konudaki fikrinizi paylaştığınızdan emin olun.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin