📡 2020 için En İyi SIM Bankaları

0

SIM bankası, birkaç SIM kartını bir cihaza bağlamak için tasarlanmıştır. Bu, işletmenin her müşterisine arama yapmanızı ve SMS göndermenizi sağlar. Bu durumda, eylem tamamen otomatiktir ve operatörün kendi başına numara çevirmesi gerekmez. Geniş bir müşteri tabanına sahip çeşitli firmalardan benzer bir ürün talep edilmektedir. Cihazın çalışma prensibi oldukça basittir, herhangi bir operatörün gerekli sayıda SIM kartını takmanız ve yapılandırmanız yeterlidir.

"best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri sizin için 2020 için en iyi SIM bankalarının bir derecelendirmesini hazırladı.

Bir düzine SIM kartın tek bir cihazda toplanması

SIM-bank, herhangi bir SIM kartın bir ekipmanda toplanmasına izin verdiği için büyük bir şirket için mükemmel bir çözümdür. Yalnızca gerekli sayıda yuvayı işgal etmek gerekir, bundan sonra GSM ile IP ağı üzerinden iletişim kurulur. Bu çözüm, kartların kendileri tek bir yerde olurken, herhangi bir şehir veya ülkeye arama yapmayı veya posta göndermeyi mümkün kılar.

GSM ağ geçidinin konumuna bağlı olarak değişeceğinden, telekom operatörü abonenin tam yerini fark etmeyecektir. Bu, cihazın işlevselliğini artırır ve uzak bölgelere arama yapma maliyetini düşürür.

Bununla birlikte, toplama, cihazın tek işlevi değil, ana işlevi. Çoğu model, kartların merkezi yönetiminin yanı sıra belirli senaryolar gerçekleştiğinde otomatik olarak değiştirilmesini destekler. Bazı ürünler, rutin eylemleri basitleştiren yeni SIM kartların hızlı kurulumunu destekler. Ayrıca, ağ geçitleri arasında SIM kartların otomatik dağıtımı da vardır, tüm geçici kurallar kullanıcı tarafından belirlenir. Bu, programı hemen hemen her çalışma modu için özelleştirmenize olanak tanır.

Bazı seçenekler, abonenin görüşmeden sonra yerini değiştirmeyi mümkün kılarak hareket etme etkisi yaratır. Bu nedenle, telekom operatörü, cihazın aslında tek bir yerde olduğunu bile fark etmeyecektir. Ve hiçbir engelleme olmayacak.

Sim bankalarının çeşitleri

Bu tür ekipmanlar, ortalama kullanıcı arasında en popüler teknik değildir, ancak iş dünyasındaki yüksek talep nedeniyle modeller sürekli olarak geliştirilmektedir. Örneğin, yardımcı seçeneklerle tamamlarlar veya desteklenen yuvaların sayısını arttırırlar. Tüm bunlar, operatör için arama yapmanıza, yönlendirme yapmanıza, postaları daha hızlı ve daha görünmez bir şekilde göndermenize olanak tanır.

Küçük şirketlerin çoğu standart GoIP modellerini satın alır. Bu, iyi işlevsellik ve güvenilirliğe sahip en uygun çözümdür. Ayar bağımsız olarak veya bir uzman tarafından yapılabilir. Bu tür bir ekipmanla ilgili deneyiminiz yoksa, kurulum sırasında bazı ayrıntıları dikkate almak önemli olduğundan bir profesyonele güvenmek daha iyidir.

Bir SIM bankası satın alırken, sadece cihazın teknik özelliklerine değil aynı zamanda üreticiye de dikkat edilir. Çünkü piyasada benzer işlevlere sahip olacak aynı modelleri bulabilirsin, ancak aynı zamanda farklı şirketler tarafından üretilecekler. Tam kimliğe rağmen, örneğin yazılımda yine de bir farkları olacaktır.Bu, özellikle yanlış bilgi kullanılırsa, kendi kendini yapılandırmada ek zorluklara neden olacaktır.

SIM kartların arayüz sayısı, dönüşü ve taşınması

Bir cihaz satın aldıktan sonra, bir kişi aşağıdaki ekipmanı alır:

 • Bağlantı ve iletişimi kolaylaştıran yerleşik bilgisayarlı taşıma birimi;
 • Belirli sayıda SIM yuvası. Bütçe modellerinde, daha pahalı olanlarda 16 veya 32 olabilir - 120, 200 ve daha fazlası.

Komple set, eldeki görevlere göre seçilir, bu nedenle bazıları en yaygın cihaza ihtiyaç duyarken, diğerleri çeşitli işlevlere sahip olabilir. Tüm yardımcı modların kullanılacağı modeli satın almak önemlidir.

Çoğu cihaz, SIM kartların konumunu çeşitli ağ geçitlerine kaydedebilir. Bu, kartın bulunduğu bölge dışında arama yapmanızı sağladığı için kullanışlı bir seçenektir. Bu özellik, Anti-Dolandırıcılığı atlamanıza izin vermesi açısından kullanışlıdır. Bugün neredeyse tüm telekom operatörleri böyle bir sistemi kullanıyor. Ana işlevi şüpheli GSM ağ geçitlerini engellemektir.

SIM kart değişiklikleri, herhangi bir cihazın kullanışlı işlevlerinden biridir. SIM kartı bir başkasına otomatik olarak değiştirmenize izin verdiği için mevcut olması arzu edilir. Örneğin, bu belirli bir süre sonra gerçekleşebilir. Döndürmeyi kullanmanın iki avantajı vardır:

 • İlk olarak, kendi başına bir avantaj olan sesli aramaların veya SMS'lerin maliyetleri azalır.
 • İkincisi, zamanında yapılacak bir değişiklik, hücresel operatörün şüphesini azaltacak ve bu da GSM ağ geçidinin engellenmesini önleyecektir.

Hem şehrin dışında hem de tüm ülkede bulunabilen çeşitli ağ geçitlerine bağlanmak için SIM kartların taşınması gerekir. Sesli arama yaparken, SIM kart seçilen şehir içinde bulunan çeşitli noktalara bağlanacaktır. Bu seçenek, abonenin hareket ettiği yanılsamasını yaratır, bu da kartı operatörün kasıtlı olarak bloke etmesine karşı korur.

En iyi bütçe modellerinin değerlendirmesi

Uxeitoo SMB32

AliExpress'te bulunabilecek kaliteli bir seçenek. Cihazın ana özelliği, kullanıcının kartları bağlamak için 32 porta sahip olduğu düşük maliyetidir. Ek olarak, SIM kartların otomatik konum değiştirme ve döndürme işlevi burada desteklenmektedir, böylece operatörün bir GSM ağ geçidinin kullanıldığına dair herhangi bir şüphesi olmayacaktır.

Bu cihazı kullanmak, abonenin gerçek konumunu gizleyecektir. Bununla birlikte, bundan önce, tüm eylemlerin federal yasaya uygun olması gerektiğini anlamak önemlidir, aksi takdirde bir girişimci veya sıradan bir kişi sorunları olabilir.

Cihaz ucuz bir durumda satışa sunuluyor, ambalajından çıkarıldıktan hemen sonra plastik kokusu hissediliyor. Avantajı, çabuk yıpranmasıdır. Bir DNS işlevi vardır, ancak bu tür yükler için tasarlanmadığı için uzun süreli çalışmasının cihaza zarar verebileceğini hatırlamak önemlidir. Kartların kontrolü ve yönetimi tek bir ofisten yapılabilmektedir. Ayrıca herhangi bir ağ geçidine esnek bir SIM kart geçişi vardır.

Ortalama maliyet 17.600 ruble.

Uxeitoo SMB32

Avantajlar:

 • Uygun çalışma;
 • Düşük maliyetli;
 • Çalışırken değiştirme desteği;
 • Haritaların özerk çalışması;
 • SIM desteği için ücretsiz sunucu;
 • Bilgilerin güvenli depolanması;
 • Hızlı erişim;
 • Rotasyon.

Dezavantajları:

 • Uzun süreli DNS kullanımıyla başarısız olabilir.

GoIP DBL SMB128

128 karta kadar takıp aynı anda kullanmanıza izin veren güvenilir bir SIM bankası. Cihaz, tüm SIM kartların merkezi veya uzaktan kontrolüne izin verir ve ayrıca bir uzak bağlantı kurmak için kullanılır. Ağ geçidine doğrudan erişim olmadan yeni bir öğeyi değiştirmeyi veya eklemeyi mümkün kılan çalışırken değiştirme işlevi desteklenir. Bu, genel işlemleri basitleştiren kullanışlı bir çözümdür.

Cihaz, aynı anda veya bir programa göre çalışsalar bile, 128 kartın yönetimiyle kolayca başa çıkabilir. Bazı işlevler nedeniyle, ürün tamamen gizlediği için abonenin mevcut konumunu izlemek zor olacaktır.Çalışma ücretsiz bir sunucuda gerçekleştirilir, ancak ücretli olanlara da bağlanabilirsiniz. Kasada iki Ethernet portu var

Çok sayıda yuva sayesinde, her bir SIM kartın üzerindeki yük azaltılır. Bu nedenle, kullanıcı ağ geçidini maksimumda kullanabilecektir. 128 slottan bir başka olumlu nokta da maliyet tasarrufu ve artan verimliliktir.

Ürün nem seviyesinin% 90'ı geçmediği, sıcaklığın 45 derecenin altında olduğu her odada çalışabilir. Set, açık talimatlar, harici güç adaptörü, güvenilir kablo, garanti vb. İçerir. Ürünün ağırlığı 1,5 kg, boyutları ise 290x225x50 mm olup optimum çözümdür.

Ortalama maliyet 67.000 ruble.

GoIP DBL SMB128

Avantajlar:

 • Uygun yönetim;
 • Dayanıklılık;
 • 128 karta kadar bağlayın;
 • Verim;
 • Verimlilik;
 • Tasarruf;
 • Sık kullanımdan kopmaz;
 • Konumu ifşa etmez;
 • GSM ağ geçidine hızlı bağlantı.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

Orta fiyat segmentindeki en iyi cihazların değerlendirmesi

GOIP 32, 32 kanal için VoIP GSM ağ geçidi

İyi bir kite sahip, tanınmış bir üreticiden kaliteli bir model. GSM ağ geçidine yüksek kaliteli bir bağlantı sağlamak için tüm öğeler kutunun içinde bulunur. SIM kartların takılması ve değiştirilmesi hızlıdır, ancak ayarların sürekli olarak değiştirilmesi gerekmez. 32 adede kadar bağımsız bağlantı desteğiyle otonom çalışma olasılığı vardır, bu da böyle bir cihaz için bir avantajdır.

Bağlandıktan sonra, kullanıcıya kurulu kartları yönetmesi için ücretsiz bir sunucu verilir. En az 10.000 SIM bağlantısı sağlamak mümkündür. Ürün 1 yıllık garanti kapsamındadır. İletişim 900/1800/1900/850 MHz standartlarını destekleyen ağlarla sağlanır. Cihaz yalnızca bir operatörle çalışmakla sınırlı değildir, böylece bir kişi farklı SIM kartları bağlayabilir. Bu çözüm, şirkete güvenilir ve ucuz sesli iletişim sağlamayı mümkün kılar.

Bununla birlikte, bunlar cihazın tüm kullanışlı seçenekleri değildir, buna ek olarak, otomatik hat tanımlama desteklenir, diğer ağ geçitlerine ve PC'lere bağlanmanıza izin veren SIP standardı desteklenir. SMS alma ve gönderme özel bir Web arayüzü üzerinden gerçekleştirilir. Cihazın doğru çalışmasının tüm kontrolü İnternet üzerinden gerçekleştirilir.

Ortalama maliyet 95.000 ruble.

GOIP 32, 32 kanal için VoIP GSM ağ geçidi

Avantajlar:

 • Yüksek kaliteli montaj;
 • Güvenilirlik;
 • Dayanıklılık;
 • 32 kart kullanmak için matris;
 • Dinamik DNS desteklenir;
 • Doğrulanmış üretici;
 • Verimlilik;
 • Arayan Kimliği ve Arayan Kimliği;
 • Kullanışlı arayüz;
 • Ekipman.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

Antrax şirketinin SIM bankası

Büyük işletmelerin işlerini kolaylaştıracak ve aynı zamanda içinde bir SIM kart bulmadan ağ geçidinin sorunsuz çalışmasını garanti edecek güvenilir bir cihaz. Bu çözüm sayesinde, çok sayıda kartı VoIP'den ayrı olarak depolamak mümkün hale gelir ve bu da sürekli bakım için gereken parayı azaltır.

Bu cihazın temel özelliği, seçilen herhangi bir operatörle 120'ye kadar SIM kartın kurulumunu desteklemesidir. Böyle bir çözüm, farklı şehirlerde veya ülkelerde bulunan birkaç ağ geçidinin istikrarlı çalışmasını sağlamayı mümkün kılar. Kilitleri atlamak için, otomatik olarak çalışan ve mobil operatörün şüphelerini ortadan kaldıran gelişmiş bir sistem kullanılır.

Yeniden yükleme işlemi minimum zaman alır. Ek olarak, her yuva imzalanmıştır ve ilgilendiğiniz öğeyi hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar. Dış kısım dayanıklı malzemeden imal edilmiştir. Şirket, yalnızca arabirim sayısında farklılık gösteren iki model üretiyor; iki ürünün işlevselliği yüksek düzeyde kalıyor.

SIM kartların dönüşü ve taşınması güvenli bir şekilde gerçekleştirilir, bu da verimliliği olumlu yönde etkiler ve nakit maliyetlerini düşürür. Hemen hemen her insan böyle bir cihazı kullanabilir, asıl mesele ilkelerini anlamak ve engellemeden kaçınmak için ağ değişikliklerini sürekli izlemektir.

Ortalama maliyet: 90.000 ruble'den.

SIM bank Antrax

Avantajlar:

 • Sağlam gövde;
 • Verimlilik;
 • Uzun servis ömrü;
 • Güvenilirlik;
 • 120 SIM kartın eşzamanlı çalışması;
 • Emniyet;
 • Çeşitli operatörler kullanılabilir.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

DİNSTAR SIMBANK R64

Çeşitli işletmelerden yüksek talep gören popüler bir cihaz. Ürün, bir GSM ağ geçidi ile yüksek kaliteli bir bağlantı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Cihaz, uygun merkezi SIM kart yönetimi sağlar. En iyi çözüm olan kartların takılması için 64 yuva vardır. Çalışırken değiştirilebilir desteklenir, bu da yeni elemanların takılma süresini azaltır.

Cihazın performansı üzerinde olumlu bir etkisi olan dinamik bir dağılım var. GSM ağ geçitlerine bağlanmak için bir Ethernet bağlantı noktası kullanılır. Dış kısım yüksek kalitede yapılmıştır, her eleman kendi yerinde olup, kontrolde zorluk çıkarmaz. Güç, normal bir prizden sağlanır.

Ortalama fiyat 110.000 ruble.

DİNSTAR SIMBANK R6

Avantajlar:

 • Düşük güç tüketimi;
 • Verimlilik;
 • Güvenilir bağlantı;
 • Uzun servis ömrü;
 • Uzaktan kumanda;
 • NAT Geçişi protokol desteği;
 • Güzel tasarım.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

Premium segmentin en popüler modelleri

DTT VOIP-GSM 8M72S

Büyük şirketler için uygun verimli bir cihaz. Cihazın 8 bağımsız GSM kanalı vardır ve 64 kartlı bir sunucuyu destekler. Web arayüzü yönetim için kullanılır. Özel seçenekler olarak BCCH kanal taraması ve görüntü hareketi vardır. Cihazın tasarımı, acemi kullanıcılar için bile tamamen anlaşılabilir olacaktır. SMS yoluyla E-posta gönderme işlevi desteklenmektedir.

Ortalama maliyet 212.000 ruble.

DTT VOIP-GSM 8M72S

Avantajlar:

 • Kolay bağlantı;
 • Gelişmiş akıllı kontrol;
 • 64 SIM kart takma yeteneği;
 • Samsung dahil küresel şirketler tarafından kullanılır;
 • Başlıca IP-PBX ile uyumludur.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

256 sim için Madcom

Model her kuruma uyacak. Cihaz 256 SIM kart saklama ve çalışma kapasitesine sahiptir. Ek olarak, cihaz çeşitli ağ geçitleriyle uyumlu olduğundan çok yönlü bir cihazdır. Tam QoS desteği var. Uzaktan kumanda kolaydır. Daha fazla güvenlik için, SIM kartların engellenmeye karşı güvenilir bir koruması vardır.

Ortalama maliyet 272.000 ruble.

256 sim için Madcom

Avantajlar:

 • Web tabanlı yönetim;
 • IMEI'yi değiştirin;
 • Kolay bağlantı;
 • Çalışırken takas;
 • 256 yuva;
 • Tüm standartlar için destek;
 • Uzak bağlantı;
 • Operatör kilitlerine karşı koruma.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

En sonunda

SIM kutuları her şirket için uygun bir çözümdür, çünkü onlar sayesinde şehrin veya ülkenin herhangi bir yerinden sesli arama yapabilirsiniz. Ek olarak, bu aracın kullanımı, abone izlenemediğinden güvenliği etkiler. Derecelendirmede açıklanan modelleri kullanma deneyiminiz veya daha ilginç temsilcileriniz varsa, yorumlarda bize bildirin.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin