2020 için en iyi yüz pudraları

0

Yüz pudrası uzun süredir kadın kozmetiklerinin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Bu çok yönlü çare makyajı, mat cildi tazeleyebilir ve küçük kusurları gizleyebilir. Ek olarak, modern ürünler epidermise tam bakım sağlayan doğal içerikler temelinde yapılır.

Tabii ki, mağazanın raflarında çok çeşitli benzer ürünler bulabilirsiniz, bunların arasında hem pahalı lüks ürünler hem de kitle pazarı ve bütçe bulabilirsiniz. Bununla birlikte, bir pudra seçerken, yalnızca üreticinin markasına değil, aynı zamanda cildin bireysel özelliklerine de rehberlik edilmelidir. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için, "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, 2020 için en iyi yüz pudrası derecelendirmesini hazırladı.

Toz ne içindir?

Birçoğuna bu soru aptalca görünecek - çoğu kadın yağlı parlaklığı gidermek için ürünü alışkanlıklarından dolayı yüzlerine uyguluyor. Bununla birlikte, bu ürünün birkaç kullanımı vardır:

 1. Makyaj sabitleme - herhangi bir kıvamda pudra, cilde fondöten veya bb kremini güvenilir bir şekilde sabitleyebilir. Böylelikle makyajınızın varlığını uzatabilirsiniz.
 2. Matlaştırma - Daha önce de belirtildiği gibi, bunun gibi ürünler parlamayı giderir ve sebum üretimini düzenler. Bu işlevden bileşime eklenen özel bileşenler sorumludur. Onlar hakkında daha sonra konuşacağız.
 3. Tesviye tonu ve rahatlama - pudra sadece yüze hassas ve eşit bir gölge vermekle kalmaz, küçük kusurları gizler, aynı zamanda cilde hassas ve kadifemsi bir görünüm verir.
 4. Parlaklık vermek - Üreticinin yansıtıcı parçacıklar eklediği tozu kullanırsanız böyle bir yüzey elde edebilirsiniz. Bu formülasyon cilde ışıltılı, sağlıklı ve dinlenmiş bir görünüm kazandırır. Ek olarak, parlak pudra, ince kırışıklıkları gizleyerek yüzü gençleştirebilir. Böyle bir ürünün yağlı içeriğe yatkın olan epidermise uygulanması tavsiye edilmez.

Toz tipi

Ürün kıvamına bağlı olarak farklı bir etki yaratabilir. İstenilen bitişi elde edebilmeniz için ürün türlerini dikkatlice inceleyin.

Krem tozu

En az yaygın seçenek, ancak kuru ciltler için en iyi çare. Çoğu zaman, kremsi bir doku vermek için, ürünün bileşimine, epidermise özen gösteren ve onu hayat veren nem ile doyuran doğal yağlar eklenir. Diğer bir artı, bu tozu bir temel olarak kullanma veya kapatıcı yerine kullanma olasılığıdır.

Hafif pudra

Doğal ve doğal bir görünüm bırakan minimum kapsama alanına sahip bir pudra arıyorsanız, bu tür ürünler en iyi seçimdir. Gevşek ürünlerin kullanımı, uygulamanın hafifliğini ve ağırlıksızlığını garanti eder. Çoğu zaman, fonların bileşimi, en hassas epidermise saygı duyulmasını sağlayan mineral bileşenlerle temsil edilir. Ve böyle bir ürün aynı zamanda bir temel sabitleyici olarak harikadır.

Paspas tozu

Sebum salgısını düzenleyebilir, ayrıca fazla sebumu emebilir ve nötralize edebilir.Bu ürün yağlı veya karma cilde sahip olanlar için idealdir. Çoğu zaman, vicdanlı üreticiler, toza yalnızca aşırı yağ içeriğinin etkilerini ortadan kaldırmakla kalmayıp aynı zamanda epidermise de özen gösteren bakım maddeleri eklerler.

Kompakt toz

En popüler ve en çok kullanılan tür. Böyle bir ürünün gün boyunca yanınızda taşınması kolaydır, bileşimi genellikle üretici tarafından dikkatlice işlenir - mükemmel bakım seçenekleri bulabilirsiniz. Bununla birlikte, toz yağlar, yansıtıcı parçacıklar ve diğer bileşenleri içerebilir.

Şeffaf toz

Basitçe söylemek gerekirse, şeffaf. Bu ürün tamamen pigment içermez, ana işlevi makyajı düzeltmektir. Uygulama sonrası bitiş konusunda endişelenmemelisiniz, ürün cilt tonuna tam olarak uyum sağlar ve kesinlikle doğal görünür. Ayrıca, bu tür ürünler çeşitli renk tonlarında - pembe, yeşil - üretilebilir, bu da küçük bir renk düzeltmesi yapmanıza, gözlerin altındaki koyu halkaları veya iltihap izlerini maskelemenize olanak tanır.

Bronzlaştırıcı pudra

Yüze hafif bir bronzluk veren toza pigment eklenirken, taze ve dinlenmiş bir görünüm korunur. Finiş mat veya parlaklık efektli olabilir. Ve bu tür ürünler ayrıca gündüz makyajı için şekillendirmeye izin verir. Bunu yapmak için, ürün yüzün çıkıntılı kısımlarına uygulanmalıdır: alın, elmacık kemikleri, çene.

Seçim özellikleri

Uygun bir ürün ararken hangi kriterlere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, aşağıda kadınların seçiminde yardımcı olacak küçük bir talimat sunacağız.

Öyleyse ilk etapta neye odaklanmalısınız?

Kompozisyon

Talk ve çinko oksit, herhangi bir tozun temelidir. Ek bileşenlere gelince, çeşitli değerli ve faydalı maddelerle temsil edilebilirler. Bu nedenle, örneğin kuru ciltler için hindistan cevizi veya badem gibi doğal yağlar içeren ürünler uygundur. Hyaluronik asit aynı zamanda iyi bir nemlendiricidir.

Yağlı epidermise yönelik bir toz, çinko, beyaz veya kırmızı kil ve nergis özü içermelidir.

Ürünü sorunlu cilde uygulamayı planlıyorsanız, antiinflamatuar bir bileşenle zenginleştirilmelidir - papatya özü, çay ağacı veya lavanta esansiyel yağı.

Olgun epidermis tozu, yenilenme sürecini hızlandıran mineraller ve vitaminler içerir.

Toz rengi

Bir ürünü tonla seçmek çoğu kadın için kolay bir iş değildir. Önde gelen makyaj sanatçıları, pudrayı yüzün boyanmamış bölgelerinde veya elin arkasında test etmenizi önerir. Doğal gün ışığında uygun bir pigment rengi seçmeniz önerilir. Akşam makyajı ürününe gelince, doğal cilt tonundan biraz daha açık olmalıdır. Yaz aylarında, açık pudra tabaklanmış ciltte doğal görünmeyeceğinden daha koyu tonlar elde edilmelidir.

Ve birkaç öneri daha:

 • gündüz makyajının renk tonu pembemsi veya bej olmalıdır - bu daha doğaldır;
 • akşam için sarımsı alt tonlu malları seçmek daha iyidir;
 • koyu epidermisin sahipleri, bronz tonlu bir pudra yardımıyla yüzlerinin haysiyetini vurgulayabilecekler;
 • ancak yaşlı bayanlar için, koyu tenli olsa bile, pembe renkli ürünleri almak daha iyidir - yüzü yenilemek ve ince kırışıklıkları gizlemek daha kolaydır;
 • altın ürünler evrenseldir - herkese uyacaklar;

Tavsiye! Toz çok koyu ise heykeltıraş olarak kullanılabilir.

Nasıl doğru başvurulur

 1. Kapatıcı ve fondöten uyguladıktan sonra birkaç dakika bekleyin. Bu, kremi düzeltir ve toz alma işlemi sırasında yağlamaz.
 2. Toz, hafif bir dokunuşla kıldan fazla ürünü silkeledikten sonra yumuşak bir fırça ile uygulanmalıdır.
 3. Ürünü, alın, nazolabial üçgen üzerinde hafif çekiçleme hareketleriyle uygulamak daha iyidir. Kuruluğun arttığı alanlara uygulanması tavsiye edilmez.
 4. Fırça ile uygulamak daha iyidir ancak ürün ile birlikte gelen sünger kullanılmamalıdır.Bu tür ponponlar, ürünün düz ve ağırlıksız yatmasına izin vermez; bu kullanım yöntemi, sivilceli ve çok yoğun bir makyaj almanıza yol açacaktır.
 5. Fırçalarınızı ve nefeslerinizi düzenli olarak durulamayı unutmayın, aksi takdirde patojenler üzerlerinde birikmeye başlayacaktır.

2020 için en iyi yüz pudrası değerlendirmesi

Pupa Luminys Fırınlanmış Yüz Pudrası

Çok sayıda koleksiyonun liderlerinden biri olan ürün, hem önde gelen güzellik blogcuları hem de ürünü her gün kullanan sıradan tüketiciler tarafından övülüyor.

Müşteriler neyi bu kadar beğendi? Birincisi, ürünün hassas yapısı epidermise aşırı yüklenmez. İkincisi, en hassas bölgelerde bile aşırı kurumayı önleyen doğal nemlendirici bileşenler içerir. Renk tonu, kişisel ihtiyaç ve tercihlerinize göre temel rengi ayarlamayı mümkün kılan mermer bir yapı ile temsil edilir. Sonuç olarak cilt kadifemsi, yumuşak ve bakımlıdır. Ancak yağlı epidermisin sahipleri ürünü kullanmayı reddetmelidir - yağlı baz gözenekleri tıkar ve iltihaplanmaya neden olur.

Pupa Luminys Fırınlanmış Yüz Pudrası

Avantajlar:

 • küçük mimik kırışıklıkları gizler;
 • cilt rahatlığını eşitler;
 • nemlendirir;
 • iyi kompozisyon.

Dezavantajları:

 • kasanın tasarım özellikleri kozmetik bir çantada taşımak için tamamen uygun değil;
 • yağlı epidermis için uygun değildir.

Ortalama maliyet 800 Rus rublesidir.

Chambor Silver Shadow Kompakt Pudra

Bu ürün hacmi ile sizi kesinlikle memnun edecek - standart seçeneklerden çok daha fazlası. İsviçre'de üretilmiştir, böylece Avrupa kalitesini talep edebilirsiniz.

Ürün yağlı cildi matlaştırmak için tasarlanmıştır. Ürünün dokusu eşit bir rahatlama ve ten rengi sağlarken, küçük kusurlar kolayca maskelenebilir. Bir büyük artıya, ürünün ağırlıksız olduğu, kesinlikle yüzünde hissedilmediği ve gözenekleri tıkamadığı gerçeğini eklemeye değer. Ve ayrıca bir UV koruma faktörü ile donatılmış tozu üretmek için.

Chambor Silver Shadow Kompakt Pudra

Avantajlar:

 • paspas;
 • etki uzun süre devam eder;
 • büyük hacimli;
 • UV koruması;
 • iyi kalite.

Dezavantajları:

 • kuruluk alanlarını vurgular;
 • güçlü kimyasal aroma.

Ortalama maliyet 1.000 Rus rublesidir.

Clarins Teint Kompakt Haute Tenue SPF 15

Ne yazık ki herkesin karşılayamayacağı daha pahalı bir toz. Yazık, çünkü bu Fransız üretiminin çok iyi bir doğal ürünü. Ayrıca özellikle güzellik blogcuları arasında büyük bir takipçisi var.

Bu ürünle ilgili en dikkat çekici olan nedir? Kuru fırçayla veya ıslak süngerle olmak üzere iki uygulama seçeneği vardır. Yani süngeri ıslatıp kuru ürünü bu şekilde uygulayabilirsiniz, sonuç cildinizin ışıltılı ve yumuşak olmasıdır. Bu özellik, tüketicilere yılın herhangi bir zamanında ve her türlü hava koşulunda makyajın dengesini garanti edebilir. Kullanım sırasında ürün toz oluşturmaz ve giysilere dökülmez. Sonuç mattır, doku düzgün bir yüzey sağlar.

Clarins Teint Compact Haute Tenue SPF 15 tozu

Avantajlar:

 • çok yönlülük;
 • mükemmel kalite;
 • cilde saygı;
 • uzun vadeli sonuç.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat;
 • kolayca kirlenen kasa.

Ortalama maliyet 3.600 Rus rublesidir.

Huda Güzellik Pudrası Kolay Pişirme

Ürün yelpazesi çok sayıda renk tonunda sunulmaktadır; Çok çeşitli cilt tonlarına sahip bir bayan, kendisi için kolayca güvenilir bir ürün seçebilir. Üretici ayrıca temeli fark edilmeden sabitlemek için tasarlanmış şeffaf bir ürün üretir.

Ürünün parçacıkları küçüktür, yetkin gölgelendirmeleri ile ağırlıksız bir kaplama ve yüzünüzde eşit bir rahatlama elde edersiniz. Ek olarak, bileşim, epidermise hassas bir ışıltı veren yansıtıcı bir unsur içerir. Hassas ve yaşlanan cilt sahipleri, dermiş üzerindeki olumlu etkisi ile herkes tarafından bilinen bileşimdeki E vitamini varlığı sayesinde bu tozu takdir edeceklerdir.

Huda Güzellik Pudrası Kolay Pişirme

Avantajlar:

 • iyi kompozisyon;
 • nemlendirir ve canlandırır;
 • uzun süreli etki;
 • zengin renk seçimi.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat;
 • sorunlu epidermis sahipleri için uygun değildir.

Ortalama maliyet 3.000 Rus rublesidir.

Maybelline Master Fix Pişirme ve Parlatıcı Toz Toz

Pahalı seçeneklerden bıktınız mı? O zaman kitle pazarının bu temsilcisine dikkat edin. Mat bir görünüm ve eşit bir cilt tonu için en iyi makyaj sabitleyicilerinden biridir. Ürünün rengi evrenseldir, hemen hemen her epidermise uyum sağlayabilir. Doğru, çok beyaz tenli bayanlar böyle bir pudrayı takdir etmeyecekler.

Ürünün kuru kısmı, en gelişmiş durumlarda bile taze ve dinlenmiş bir görünüm veren yansıtıcı parçacıklar içerir. Nasıl başvurulur? Makyajı düzeltmek için ürünü bolca yüze sürmek, birkaç saniye sonra fazlalığı bir fırça ile silkelemek gerekir. Ürünü standart bir şekilde de uygulayabilirsiniz.

Maybelline Master Fix Pişirme ve Parlatıcı Toz Toz

Avantajlar:

 • çok yönlülük;
 • sertlik;
 • Uygun Fiyat;
 • ağırlıksız kaplama.

Dezavantajları:

 • çok hafif kızlar için uygun değil.

Ortalama maliyet 600 Rus rublesidir.

Guerlain Lingerie de Peau Kompakt Paspas Alive

Hassas ve doğal aromaları seviyorsanız, tanınmış bir üreticiden bu ürünü kesinlikle beğeneceksiniz. Pudranın dokusu, pürüzsüz ve ağırlıksız bir yüzey sağlar ve geride hassas bir porselen parlaklığı bırakır.

Ürün parçacıkları çok küçüktür, toz oluşturmazlar. Dahil edilen özel fırça, ürünü profesyonel makyaj sanatçıları seviyesinde harmanlamanıza yardımcı olacaktır. Palet birkaç tonda sunulmuştur ve bileşim yararlı maddelerle zenginleştirilmiştir. Bunlar, iyi bilinen bir antioksidan olan E vitamini ve kurutucu ve iltihap önleyici bir bileşen olan çinko içerir.

Guerlain Lingerie de Peau Kompakt Paspas Alive

Avantajlar:

 • iyi kompozisyon;
 • kullanım kolaylığı;
 • göze çarpmayan hoş aroma;
 • doğal kaplama;
 • sıkılık.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

Ortalama maliyet 2.000 Rus rublesidir.

RELOUIS PROFESYONEL ARTWORKLOOK

Sizi sadece fiyatla değil aynı zamanda kaliteyle de memnun edecek krem ​​tozu için mükemmel bir bütçe seçeneği. Kalın kıvamına rağmen ürün kolay karışır, doğal görünür ve gerginlik hissi yaratmaz.

Ürünün çok yönlülüğü, tüketiciler yalnızca mat bir yüzey elde etmekle kalmayıp aynı zamanda maskelenmiş kusurlar, eşit bir ton ve yeni bir görünüm elde ettikleri için bir temelin yerini almasına izin verir. Mal çeşitleri çeşitli tonlarda sunulmaktadır, kendi seçiminizi yapmak zor olmayacaktır.

RELOUIS PROFESYONEL ARTWORKLOOK

Avantajlar:

 • sertlik;
 • çok yönlülük;
 • Düşük fiyat.

Dezavantajları:

 • satışta bulmak zor;
 • en doğal kompozisyon değil.

Ortalama maliyet 420 Rus rublesidir.

MAX FAKTÖR CREME PUFF

Orta fiyat segmentinin en iyi temsilcilerinden biri. Toz, lüks ürünlere ait değildir, ancak kalite açısından onlarla başarılı bir şekilde rekabet edebilir. Hassas kremsi kıvam, sivilceleri, göz altındaki morlukları ve diğer kusurları maskeler ve ayrıca T bölgesindeki yağlı parlaklığı kalıcı olarak giderir.

Kasanın küçük boyutu ve kitte bulunan kullanışlı sünger, kozmetik ürünü her gün sorunsuz bir şekilde yanınızda taşımanıza olanak tanır. Renk paleti seçimi harika ve dayanıklılık en seçici genç bayanları memnun edecek.

MAX FAKTÖR CREME PUFF

Avantajlar:

 • sertlik;
 • kullanım kolaylığı;
 • pürüzsüz rahatlama;
 • tek tip uygulama.

Dezavantajları:

 • pakette ayna yok.

Ortalama maliyet 400 Rus rublesidir.

DIY tozu

Ev yapımı kozmetiklerin birçok avantajı vardır: hepsi doğaldır, belirli bileşenlerin varlığı hakkında doğru bir şekilde bilgilendirileceksiniz ve aynı zamanda ekonomiktir.

En popüler tarif pirinç unu tozudur. Nasıl pişirilir?

Malzemeler:

 • 4 yemek kaşığı. l. yuvarlak pirinç;
 • Oda sıcaklığında 200 ml kaynamış su;
 • 1 kapsül E vitamini;
 • istenirse birkaç damla uçucu yağ.

Hazırlık:

 1. Pirinci akan su altında birkaç kez durulayın.
 2. Pirinci kuru sterilize edilmiş bir kaba dökün, içine 200 ml kaynamış su dökün.
 3. Kabı bir parça gazlı bezle örtün ve serin bir yerde bırakın. Suyu her 10-12 saatte bir değiştirin.
 4. 7 gün sonra, suyu kaptan boşaltın, ıslatılmış pirinci bir harçla yulaf lapası kıvamına getirin. Tekrar temiz su dökün ve her şeyi iyice sallayın.
 5. Elde edilen bulanık sıvı temiz bir kavanoza dökülmeli ve 60 dakika bekletilmelidir.
 6. Kabın dibinde bir tortu oluşmalıdır. Bu tortu bir kağıt filtreden geçirilmelidir - bu bizim gelecekteki tozumuzdur;
 7. Tortuyu 12 saat kurutun, ince bir elekten iyice ovalayın.
 8. Elde edilen toza uçucu yağ veya E vitamini kapsülünün içeriğini ekleyebilir ve tekrar kurutabilirsiniz.
 9. Toz hazır, bir kavanoza koyup kullanabilirsiniz.

Avantajlar:

 • doğal olarak;
 • ucuz;
 • gözenekleri tıkamaz;
 • çok yönlülük.

Dezavantajları:

 • biraz çaba ve zaman gerektirir.

Derecelendirmede açıklanan ürünleri kullanma deneyiminiz varsa, görüşlerinizi yorumlara yazın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *