En iyi metal yatak üreticileri ve özellikleri

0

Doğru uyku, kişinin işteki zor bir günden sonra iyileşmesine yardımcı olur. Bu nedenle dinlenme yerinin ya da yatağın rahat olması çok önemlidir. Mobilya üreticileri bugün etkileyici bir farklı model yelpazesi sunmaktadır. Ve son yer metal ürünler tarafından işgal edilmiyor. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri sizin için en iyi metal yatak üreticilerine genel bir bakış hazırladı. Ayrıca bu makaleden metal yatakların avantaj ve dezavantajlarını ve satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

Yatak çeşitleri ve kapsamı

Çok yönlülüğü ve dayanıklılığı nedeniyle, metal yataklar çeşitli alanlarda çok popülerdir. Bu nedenle, örneğin tasarıma bağlı olarak, odalarda aşağıdaki gibi metal yataklar bulunur:

 • Yurtlar, pansiyonlar, oteller. Sağlam yapılar ve düşük üretim maliyeti, işçi pansiyonları ve ekonomi sınıfı otel komplekslerinin sahiplerinin metal yatak mobilyalarını tercih etmelerinin ana nedenleridir. Ek olarak, bu tür modeller genellikle üzerinde uyumak için yeterince rahat olan yaylı şiltelerle tedarik edilir.
 • İnşaatçılar için römorklar. İnşaat geçici bir olaydır. Bu nedenle, römorklarda yaşayan inşaatçılar için metal rıhtımlar en pratik seçenektir. Ek olarak, bu tür modeller, çalışanın boyunu ayarlamak için genellikle katlanabilir ve kayar hale getirilir.
 • Tıbbi kurumlar, hastaneler. Tıp alanında bu en uygun seçenektir. Güç, dayanıklılık, pratiklik kendileri için konuşuyor. Ayrıca, hastane modellerinde yatalak hastaları servisler arasındaki koridorlar boyunca kolayca taşımaya yardımcı olan tekerlekler bulunur.
 • Çocuk evleri ve yatılı okullar, anaokulları. Bebeklerin güvenliği için bu bebek karyolaları üç sırt ile donatılmıştır. Kural olarak, 2-3 katları var. Bu tür modeller için en yaygın boyut 80 x 190 cm'dir.
 • Şehir daireleri. Hem ebeveynlerin yatak odası hem de çocuk odası için uygundur. Tasarım, herhangi bir iç mekan stili için seçilebilir. Ve ailede iki veya üç çocuk varsa, iki veya üç katmanlı ürünler alakalı olacaktır. Bu seçenek, odada yer tasarrufu sağlayacaktır.
 • Ordu kışlaları. Burada yataklar basit bir görünüme ve düşük maliyete sahiptir. Çerçeve üretimi için güçlü çelik kullanılır. Bu yataklar zor koşullarda kullanılabilir. Rahat bir uyku sağlamak için yaylı ağlar sağlanmıştır. Tipik olarak, bu tek kişilik yataklardan ikisi bir ranza yapmak için birleştirilebilir.

Tasarıma göre çeşitler

Tasarım gereği metal yataklar oldukça çeşitlidir. Bunlar, basit ürünler veya siparişe göre yapılan bireysel tasarımlar olabilir:

 • Tek katmanlı en yaygın modellerdir. Tek veya çift genişlikte olabilirler. Aslında, diğer malzemelerden yapılmış yataklardan neredeyse hiç farklı değiller. Hemen hemen tüm modellerin bir başlığı vardır, ancak sadece birkaçının ayak tahtası vardır.
 • Bir çekyat böyle bir kanepedir.Ürün dövülmüşse, özellikle stile karşılık gelen iç tasarımda çok etkileyici görünüyor.
 • Gölgelikli. Kural olarak, bu tür modeller yatak odası dekorasyonunun klasik veya oryantal tarzına göre sipariş edilir.
 • Çekmeceli. Bu durumda yatağın kendisi metal olsa da kutular ahşap veya MDF'den yapılmıştır. Bu tasarım, özellikle küçük daireler için önemli olan ek ve çok geniş bir gardırop yapmanıza olanak tanır.
 • Ranza. Ek katın olduğu durumlarda, yatak bir merdiven ile donatılmıştır. Bu bir çocuk modeliyse, sınırlayıcı yan tahtaların varlığı gerekir. Her iki katın genişliği genellikle eşittir, ancak istisnalar vardır ve alt yatak, üst kattan çok daha geniştir. Bu tür çözümlere genellikle yaş farkı büyük olan çocuklar için bebek karyolası söz konusu olduğunda başvurulur.
 • Sürgülü modeller büyüme için ayarlanabilir. Bu karar özellikle çocuklar için geçerlidir. Bebek büyüdükçe, ebeveynlerin sadece yatağını uzatması gerekecektir.
 • Transformatörler veya katlanır modeller. Fazladan boş alan olmadığında, böyle bir yatak işlevselliğine yardımcı olacaktır. Geceleri tam bir çift kişilik yatak olarak hizmet verir ve gün boyunca rahat ve kompakt bir kanepeye katlanır.

Üretim yöntemine göre çeşitler

İmalat yöntemine göre, metal yataklar iki türe ayrılabilir: dövme ve kaynaklı. Her iki yöntemin de artıları ve eksileri vardır, ancak önce ilk şeyler.

Kaynaklı

Adından da anlaşılacağı gibi, çerçeveler daha sonra kaynakla yapılır. Bunun için içi boş metal borular ve profiller kullanılır. Genellikle iş parçaları çelikten alınır, ancak diğer metallerden ürünler de olabilir: pirinç, alüminyum, çinko ve bakır alaşımı. Malzeme kalınlığı yaklaşık 1,5-2 mm'dir.

Taban olarak iki seçenekten biri kullanılır: metal ağ veya ahşap lameller. Burada özel bir tercih yok, her iki çözüm de kendini kanıtladı.

Tasarım herhangi biri olabilir, ancak tasarım genellikle basittir. Ve bu nedenle fiyat oldukça uygun. Ürünler güçlü ve dayanıklıdır. Bununla birlikte, kaynaklı ürünler dövme ürünlerden çok daha ağırdır ve üreticiler bunları ahşap zeminli odalara kurmayı önermemektedir.

Dövme demir

Dövme modeller nispeten hafiftir. Farklı çaplarda tüpler kullanılarak özgün bir tasarım elde edilebilir. Hafif dövme mobilyalar etkileyici bir boyuta sahip olsa bile sofistike görünüyor. Böyle bir ürün hem şehir dairesine hem de kır evine mükemmel şekilde uyacaktır.

Amaçlanan tasarıma bağlı olarak yatak tamamen ferforje veya kombine olabilir. Alternatif olarak, taban damgalı borulardan yapılır ve bacaklar, başlık ve ayak tahtası delikli dövme elemanlardan yapılır.

İki tür dövme vardır - soğuk ve sıcak. Soğuk dövme, damgalama ile benzerliklere sahiptir. Sonuç tipik desenlerdir. Ve sıcak - malzeme 600 derecenin üzerine ısıtıldığında ortaya çıkar. Yazarın işleri sıcak dövme kullanılarak yapılmıştır. Ve böyle bir ürünün fiyatı uygun olacaktır.

Metal yataklara istenilen rengi vermek için toz boya kullanılır. Bu yöntem sadece istenen rengi vermekle kalmaz, aynı zamanda ürünü korozyondan korur.

Metal yatakların avantajları ve dezavantajları

Her üründe olduğu gibi, metal yatakların avantajları ve dezavantajları vardır. Ve işte ana olanlar:

Avantajlar:

 • Dayanıklılık. Çeliğin mukavemeti, ahşap malzemelerin mukavemetinden çok daha yüksektir ve korozyon önleyici kaplama, yüksek nemli odalarda bile metal mobilyaların kullanılmasına izin verir.
 • Tasarım. Her alıcı, en basit seçeneklerden bireysel tasarım çözümlerine kadar kendisi için uygun bir model seçebilecek. Bu sayede iç mekanın tarzına uygun mobilya seçimi mümkün hale geliyor.
 • Fiyat. Çok basit görünseler de oldukça uygun fiyatlı modeller var. Ancak tasarımcı modellerin çok daha pahalıya mal olabileceğini unutmayın.
 • Her türlü iklim koşulunda kullanma yeteneği.
 • Kolay restorasyon, montaj ve demontaj. Hareketli olması durumunda yatak kolaylıkla sökülüp monte edilebilir. Arızalı parçalar kolaylıkla değiştirilebilir. Çerçeveyi boyayarak görünümün güncellenmesi kolaydır.
 • Çevre dostu. Metal her ortamda kullanılabilir ve zararlı maddeler yaymaz. Metal ürünlerin bakımı kolaydır, bu nedenle küf veya diğer mantarlar tehdit altında değildir.

Dezavantajları:

 • Hatırı sayılır ağırlık. Bu dezavantaj, güç ve istikrarın bedeli. Ve gerekirse, bu tür mobilyaların taşınması kolay olmayacaktır.
 • Soğuk çerçeve yüzeyi. Bir dezavantaj var ama “sorunu” yatak çarşafları, yastıklar ve battaniyelerle çözmek çok kolay.
 • Tasarımın edepsizliği. Ucuz modeller ilkel görünüyor. Ve sınırlı bir bütçeyle, seçim küçük olacaktır.

Seçim yaparken nelere dikkat etmelisiniz

Metal mobilyanın tüm avantajlarına rağmen, konuya sorumlu bir şekilde yaklaşmak için doğru modeli seçmek önemlidir. Ve yaygın hataları önlemek için, aşağıdaki ipuçlarını öğrenmeniz gereksiz olmayacaktır:

 • Şimdi mobilya pazarında oldukça düşük kaliteli mal var. Bu nedenle, sahte seçeneklere ilişkin seçenekleri hariç tutmak için, satıcıdan mallar için üretici hakkında bilgi içeren belgeler istemek gereksiz olmayacaktır.
 • Tasarımcı sahte ürünlerin profesyonel çalışma gerektirdiğini ve bu nedenle ucuz olamayacağını unutmamak önemlidir.
 • Ayrıca kopyanın ne tür bir metal yapıldığını da öğrenmelisiniz.
 • Ürünün gıcırdadığını kontrol edin.
 • Profillerin ve köşelerin yeterince işlenip işlenmediğini, çapakları kontrol etmek için uygulama kalitesinden emin olmak önemlidir.
 • Eşsiz pahalı mobilyalardan bahsediyorsak, bir profesyonelin desteğini almak daha iyidir.
 • Uyuma yerinin kimin için seçildiğine ve odanın büyüklüğüne göre boyuta karar verin.

En iyi metal yatak üreticileri ve 2020 için popüler modelleri

REDFORD şirketi

Şirketin ana uzmanlık alanı şehir apartmanları, kır evleri ve bahçe mobilyaları için metal mobilya üretimidir. Marka 2009 yılında kuruldu. Ve o zamandan beri piyasada büyük bir üne sahip oldu.

Şirketin tüm uzmanları, mobilya üretimi alanında son derece kalifiye ve zengin deneyime sahiptir ve bu nedenle ürünler yüksek kalitede ve tüketicilerin tüm gereksinimleri dikkate alınarak yapılmaktadır.

Bitmiş ürünler kataloğunda, alıcı her iç mekana uygun gerekli modeli bulabilir. Ayrıca, tüm yeni teknolojik çözümler hızla üretime sokulur, bu da mobilya pazarına en uygun ve modern çözümleri sunmamızı sağlar.

Ayrıca üretime ek olarak REDFORD, Rusya'nın her yerine sipariş gönderiyor.

REDFORD şirketinin başlıca avantajları:

 • uygun maliyetli ürün;
 • kaliteli üretim;
 • mükemmel itibar;
 • çok çeşitli ürünler;
 • çevrimiçi mağazanız;
 • Rusya genelinde teslimat.

Popüler modeller:

REDFORD Seville-2

Sevilla 2 modeli basit bir ranzadır. Gereksiz unsurlar içermeyen düz profiller. Bu seçenek, büyüme için ilkokul çağındaki çocuklar için uygundur. Yapı sağlamdır ve maksimum 200 kg yüke dayanabilir. Taban lamel olup, başlık ve basamak vardır. Sol veya sağ tarafa takılabilen bir merdiven de bulunmaktadır.

Ortalama maliyet: 12840 ruble.

REDFORD Seville-2

Avantajlar:

 • dayanıklı;
 • kararlı;
 • yerden tasarruf sağlar;
 • maksimum yük 200 kg.

Dezavantajları:

 • yatak dahil değildir.

REDFORD Granada-1

Granada 1, çelik bir ranzadır. Tasarım çok basit, aynı zamanda şık ve modern. Üst ve alt katmanların genişliği arasındaki zarif yumuşak geçiş, modele belirli bir hafiflik ve ferahlık katar. Model, küçük boyutlu bir çocuk odasına başarıyla sığacak ve hacimle "ezilmeyecek".

Üretici iki renk sunar: açık ve koyu. Profiller, korozyon önleyici özelliğe sahip özel toz boya ile boyanmaktadır.

Ortalama maliyet: 14870 ruble.

REDFORD Granada-1

Avantajlar:

 • dayanıklı;
 • kararlı;
 • Güzel tasarım;
 • yeniden yapılandırılabilir merdiven;
 • maksimum yük 200 kg.

Dezavantajları:

 • yatak ayrı satılır.

TetChair Şirketi

Şirketin gelişiminin tarihi 1995 yılında başlıyor. İlk adımlarını atan TetChair, yabancı ülkelerden ofis koltuğu tedariki ile uğraştı. Kendini güvenilir bir firma olarak kuran ve pazarda kendine yer edinen firma, 2005 yılında kendi mobilya üretimini başlattı.

Bugün, TetChair tarafından sunulan ürün kataloğunda, sadece mobilyalardan değil, aynı zamanda çeşitli mobilya aksesuarlarından da geniş bir seçim var. Ayrıca üretimin yanı sıra Çin, Endonezya, Tayvan ve Vietnam'dan da yabancı modeller tedarik etmeye devam ediyor. Çeşitlilik, fiyat kategorileri açısından da geniştir. Her alıcı bütçesine göre doğru modeli bulabilecektir.

TetChair'in ana avantajları:

 • kapsamlı iş deneyimi;
 • mükemmel itibar;
 • tutarlı ürün kalitesi;
 • genişletilmiş ürün yelpazesi.

Popüler modeller:

TetChair AT-803

TetChair AT-803 modeli, kombine bir çift kişilik yataktır. Ayaklar doğal Hevea ağacından yapılmıştır ve taban metalden yapılmıştır. Yapı sağlam, ancak aynı zamanda ağır değil. Koyu renkli ahşabın, dövme elemanların ince eğrileriyle başarılı bir şekilde birleştirilmesi sayesinde, ürün iç mekanı zorlamaz ve oldukça onurlu görünür.

Bu modeldeki şilte ürüne dahil değildir ve ayrıca satın alınmalıdır. Montaj basittir ve herhangi bir özel beceri gerektirmez. Tüm tutturucular güvenli bir şekilde sabitlenir, böylece yatak tövbe etmez veya gıcırdamaz.

Ortalama maliyet: 8600 ruble.

TetChair AT-803

Avantajlar:

 • fiyat;
 • basit montaj;
 • Güzel tasarım;
 • inşaat kolaylığı;
 • görsel olarak kompakt;
 • metal ayaklar üzerinde plastik pedler.

Dezavantajları:

 • tanımlanamadı.

TetChair VICTORIA

VICTORIA çift kişilik yatak, geleneksel Viktorya tarzında tasarlanmıştır. Ürün sofistike görünüyor ve yatak odasına özel bir çekicilik katacak. Çelik çerçeve, yapının güvenilirliğini ve sağlamlığını sağlar. Ve taban, ahşap çıtalarla tamamlanmaktadır.

TetChair VICTORIA modeli güvenilirliği ve zarafeti birleştirir.

Ortalama maliyet: 22.100 ruble.

TetChair VICTORIA

Avantajlar:

 • güç;
 • gösteriş;
 • klasik tasarım.

Dezavantajları:

 • bulunamadı.

TetChair CANZONA

Canzona, oyma ahşap ayaklara sahip ferforje bir kanepedir. Modelin tasarımı Viktorya tarzında yapılmıştır. Böyle bir unsur, herhangi bir yatak odasının iç kısmına ferahlık ve romantizm katacaktır. Özellikle kızın odasında hassas görünecek.

Yapı tamamen katlanabilir ve montajı kolaydır. Çerçevenin tasarlandığı maksimum yük 120 kg'dır. Metal elemanlar dövme ile yapılır ve ahşap ayaklar için malzeme bir dizi doğal kauçuk ahşaptır.

Ortalama maliyet: 11.990 ruble.

TetChair CANZONA yatak

Avantajlar:

 • montaj kolaylığı;
 • yapısal güç;
 • tasarım kolaylığı.

Dezavantajları:

 • bulunamadı.

Kırmızı Siyah Şirketi

Red Black, 2007 yılında kuruldu. Ve bugün markanın mükemmel bir itibarı ve sürekli genişleyen bir ürün yelpazesi var. Marka, Rus tüketicisine ev kullanımı için yüksek kaliteli mobilya sağlamaya odaklanıyor.

Red Black'in sunduğu mobilyalar çevre dostu malzemelerden yapılmıştır. Bu nedenle, bu markanın ürünlerini satın alırken, alıcı sağlığına yönelik olası tehdit konusunda endişelenmemelidir.

Red Black şirketinin ana avantajları:

 • piyasada 10 yıldan fazla;
 • sunulan ürünlerin kalitesi;
 • 500'den fazla farklı mobilya modeli;
 • çevre dostu malzemeler kullanın.

Popüler modeller:

Helen Koyu Ceviz

Helen çift modeldir. Zengin, klasik tasarım modern iç mekanı tamamlar ve yatak odasına lüks bir hava katar. Büyük boyutuna rağmen - 180 x 200 cm - ürün zarif görünüyor ve çevresindeki alana "baskı yapmıyor".

Ortalama maliyet: 16540 ruble.

Kırmızı Siyah Helen Koyu Ceviz

Avantajlar:

 • uygun maliyet;
 • klasik tasarım;
 • düşük ayak;
 • geniş yatak.

Dezavantajları:

 • bulunamadı.

ECO + 90x200

Tek kişilik yatak klasik ve sade bir tarzda yapılmıştır. Ürün çok düzgün görünüyor. Olası maksimum yük - 100 kg.Modelin kendi ağırlığı sadece 16 kg olup, bu da nakliye ve kurulum için çok uygundur.

Çerçeve, korozyon önleyici özelliklere sahip toz kaplamalıdır. Üretici iki renk sunar: beyaz ve kahverengi.

Ortalama maliyet: 5,700 ruble.

Kırmızı Siyah ECO + 90x200

Avantajlar:

 • fiyat;
 • kolay;
 • Sürdürülebilirlik;
 • korozyon önleyici kaplama;
 • dayanıklılık.

Dezavantajları:

 • bulunamadı.

Uygun renk ve tasarıma sahip metal bir yatak seçerseniz, o zaman odanın iç kısmına organik olarak uyan yatak odasındaki ilgi odağı haline gelebilir.

Derecelendirmeye katılan üreticiler tarafından yapılan metal yatakları kullanma konusunda deneyiminiz varsa veya daha ilginç başka bir marka biliyorsanız, yorumlarda bize bundan bahsedin.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *