2020 için en iyi yatak üreticileri

0

Yatak odasının ana özelliği yataktır. Gece dinlenmesinin kalitesi buna bağlıdır, bu nedenle, tüm gün için ücret. Doğru seçilmiş bir mobilya parçası odada rahat bir atmosfer yaratacak, üzerinde uyumak uzun ve kaliteli olacaktır.

Mobilya showroomları çok çeşitli yatak modelleri sunar. Sadece boyut olarak değil, aynı zamanda tasarım, taban, şekil bakımından da farklılık gösterirler. İyi dinlenmeyi ve rahatlamayı teşvik eden birini nasıl seçersiniz? "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri bu konuda yardımcı olacaktır. Makalede yatak odası takımının özelliklerini, dikkat etmeniz gerekenleri, en iyi üreticilerin derecelendirmesini bulacaksınız.

Yatak sınıflandırması

Uyumak için mobilyalar pratik, rahat, iç mekana uygun ve odanın alanına sığmalıdır. Seçim yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini düşünelim.

Büyüklük ve şekil

Belki de bir yatak seçmek için ana kriter, büyüklüğüdür. Bu durumda, odanın kaç kişi için satın alındığı, üzerinde uyuyacakların boyu ve hatta kilosu dikkate alınmalıdır. Yatak sayısına göre modeller ayırt edilir:

 • Tek kişilik yataklar. Adından, bir kişi için tasarlandıkları açıktır. 80-100 cm genişliğinde, 190-200 cm boyunda.Optimal olarak bu seçenek gençler için uygundur.
 • Bir buçuk uyuyor. Daha çok tek kişilik yatak formu, boyutları 130-150 cm en, 190-200 boydur. Tek kişi için tasarlandı. Kollarınızı açarak farklı pozlar alabileceğiniz için üzerinde uyumak daha rahat. Parametreler, iki tane sığdırmanıza izin verir, bu yüzden kompakt çift kişilik yatak olarak da adlandırılır.
 • Çiftler. İki kişiyi rahatça barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Boyutları 160-210 genişliğinde, uzunluğu 200-210 cm'dir Böyle bir model satın alarak, odaya dağılmadan sığdığından emin olmanız gerekir.

Çocuk modelleri ve standart olmayan modeller var. Doğumdan 3 yaşına kadar, 60x120 cm ebadında, 7 yaşına kadar - 60x140 boyutunda bir beşik uygundur ve okul çağındaki çocuklar için tek kişilik bir yatak satın alabilirsiniz. Standart olmayan - bu, sipariş altındaki ürünün parametrelerinin herhangi bir varyantının olasılığıdır. Şekil ve tasarım bakımından farklılık gösterebilirler.

Bir yatak seçerken, aşağıdaki ilkelere göre yönlendirilebilirsiniz. Bir uzunluk seçerken, bir kişinin boyuna 15-25 cm ekleyin.En uygun genişlik, eller başınızın arkasında uzanırken, uzatılmış dirsekler mobilyanın kenarlarına değmez ve çift şekil seçerseniz başka bir kişiye müdahale etmez.

Yükseklik de önemlidir. Standart 50-60 cm'dir Kendiniz için ideal yüksekliği seçerken yatağın dizlerinize değip değmediğini kontrol edin. Podyum yatakları var, boyları 45 cm'den fazla değil ve yüksek - 70-100 cm.

Yaşlılar düşük modelleri seçmemeli, onlardan ayağa kalkması zor olacaktır.

Geleneksel form dikdörtgendir. İkili ürünler neredeyse kare şeklindedir. Oval ve yuvarlak olanlar da var. Oval olanlar normal şekle yakındır, odaya yerleştirmeleri daha kolaydır. Yuvarlak - standart dışı, sıradışı. Yaklaşık 2 metre çapında, ancak ikisinin uyuması rahatsız edici. Oda onlar için daha fazla alana ihtiyaç duyacaktır. Olumsuz yanı, bir yatak, yatak takımı bulmanın zor olmasıdır.

Tasarım

Yatak, çerçeve ve şilteden oluşur. Sırayla, taban, başlık, basamak, destek, yan panelleri (çarlar) içerir.Bacaklar olabilir ve bazen rolleri yan duvarlar tarafından oynanır.

Malzemelere göre çerçeve şunlardan yapılmıştır:

 • ahşap - güvenli, yüksek kaliteli. Örneğin, yabancı üreticiler ceviz, kayın, kiraz, akçaağaç; Rusça - huş ağacı, çam. Bu tip eko-mobilya anlamına gelir, doğal malzeme yavaş yaşlanır, uzun süre dayanır.
 • metal - daha uzun süre dayanmaları için korozyon önleyici bir alaşımla kaplanırlar. Sırtları dövme desenlerle süsleyin, istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Pratik bir seçim, ancak yapı ağır.
 • plastik, dayanıklı cam varlığında.
 • Sunta, MDF, reçinelerle emprenye edilmiş sıkıştırılmış talaş ve talaşlardır. Kalitesine, zararsızlığına dikkat etmek gerekir. Ucuz taban.
 • kombine - birkaç malzemenin bir kombinasyonu.

Kural olarak, başlık çoğu üründe mevcuttur. Farklı şekil, yükseklik, malzeme, oymalarla yapılmış, boyanmış. Bu, bir yatak ile sağlam olabilen, menteşeli veya çerçeveye hareket eden bir bordür taşı şeklinde tutturulabilen dekoratif bir unsurdur. İkinci tip bir depolama yeri görevi görür, bir lamba, bir saat koyabilir, dergi ve kitap koyabilirsiniz.

Ayak tahtası, onsuz yapabileceğiniz küçük bir detaydır, bu nedenle modern modeller onsuz gider.

Destek, yatağın yerleştirildiği alt kısımdır. Katı, lamel, metal ağlar ile tahsis edin. İlki, sağlam bir sunta, kontrplak tabakasından yapılmıştır. Dayanıklıdır, böyle bir tabandaki şilte deforme olmaz. Lameller - ahşap çıtalar, hava dolaşımını teşvik eder, ortopedik özelliklere sahiptir, daha hafiftir. Metal ağ güçlüdür, ancak zamanla ağırlık altında sarkar.

Çekmeceler - keten çekmecelerin bulunduğu yan paneller.

Sert, yumuşak ve sarılı yatak türü arasında ayrım yapın. Uyuma yerine ait değildir, sırtlık ve çerçeve döşemesidir, bazen dolgu ile.

Paketin önemli bir parçası şiltedir Yükü yapının üzerine dağıtır, tabanı ağırlığının altına dağıtır ve uyuyan insanlar aynı anda eğilmemelidir. Genellikle dahil edilir. Kendiniz bir ürün seçmeniz gerekiyorsa, içinde ne olduğuna dikkat etmeniz gerekir.

İki grup var:

 1. Yay yüklü. Hipoalerjenik ve dayanıklıdırlar. Bağımlı ve bağımsız bloklara sahip modeller ayırt edilir.
  İlki birbirine bağlanır; yük altında bir yay komşu olanları birlikte çeker. Aynı zamanda, ağırlık yüzeye eşit olarak dağılmaz, iki uyuyan kişinin farklı ağırlık kategorilerine sahip olması sakıncalıdır. Bir yay arızalanırsa bu tür ürünler bastırılacaktır. Değiştirme karmaşık ve pahalıdır.
  Bağımsız birimlerin hizmet ömrü 8-10 yıla kadardır. Yaylar birbirine sabitlenmez, ayrı kapaklar içine yerleştirilir. Bunlardan biri yüklendiğinde, komşuları bağlanmaz. Bir eleman kırılırsa, değiştirilmesi kolaydır.
  Yaylar ve döşemelik kumaş arasında lateks, hindistan cevizi lifi ve doğal keçeden yapılmış dolgu katmanları vardır.
 2. Yaysız. Köpük lateks ile doldurulmuştur. İnsan vücudunun kıvrımlarını takip eden hipoalerjenik ortopedik materyal. Bütçe seçeneği pamuklu bir dolgu maddesidir, ancak topaklar içinde kaybolma eğilimindedir.

Döşemelik kumaş dayanıklı ve nefes alabilir olmalıdır. İki farklı tarafı olan şilte örnekleri vardır, mevsime göre alt üst edilir.

Modeller ve görünümler

Uyuma yerleri iki türe ayrılır:

 • Yerleşik - adından, örneğin bir dolapta, duvarda bir yere inşa edilmeleri gerektiği açıktır. Küçük yatak odaları için uygun yerden tasarruf sağlar.
 • Yerleşik değil - normal model, sürekli hareketsiz duruyor.

Buna karşılık, yerleşik tip katlanabilir bir yatağa, bir podyum yatağına ve bir mobil yatağa bölünmüştür. İlki dikey veya yatay olarak yükselir, ikincisi - tekerlekler üzerindeki yatak tepeye taşınır, üçüncüsü - nesnenin yarısı diğerinin altına dönüştürülür.

Yerleşik olmayanlar katlanır yataklar, dönüşümlü bir kanepe, bir osmanlı şeklinde bulunur.

İşlevsellik açısından, mobilya, keten koyabileceğiniz yana monte edilmiş veya sürgülü çekmecelerle birlikte gelir; depolama alanı yok; iç çekmece ve kaldırma mekanizması ile.

Kaldırma mekanizması ayırt edilir:

 1. Manuel. Böyle bir mekanizmayı kaldırmak için çaba gösterilmesi gerekiyor. Yaşlılar, gençler veya fiziksel gücü zayıf kişiler için uygun değildir. Ucuzdur.
 2. Yay yüklü. Yükün bir kısmını üzerlerine aldıkları için kaldırmayı kolaylaştıran yaylarla kaldırın. Kırılma eğilimindedirler, daha fazla değiştirilmesi gerekir.
 3. Gaz asansörü. Amortisör tüm işi yapar. Bu tasarımda silindir basınçlı gaz ve bir pistonla doldurulur, tüm işi devralır. Bu mekanizmayı herkes kullanabilir. Sorunsuz ve sessiz çalışıyor, ancak önceki ikisinden daha pahalı.

DIY yatak odası yatağı

Ahşap yatağın basit bir versiyonunu kendiniz yapabilirsiniz. İlk önce boyutlarını belirlemelisin. Ev yapımı çerçeveye zaten bir yatak varsa, desteğin iç duvarları boyunca bir yazışma olması için boyutundan başlamanız gerekir.

Gerekli malzemelerin listesi:

 • Kutu için ahşap kirişler, alt kısım için kontrplak;
 • Cıvatalar, somunlar, vidalar, metal köşeler;
 • Marangoz tutkalı, verniği;
 • İnşaat seviyesi, kalem, cetvel.

Ev yapımı süreci:

 1. Ahşap kirişi istenen uzunlukta kesin, yüksekliğe yapıştırın.
 2. Çerçeve için 4 parçaya ve bir başlığa ihtiyacınız olacak. Bunun için sağlam bir tahta parçası kullanabilir veya tahtalardan tutturabilirsiniz. Böylelikle köşelerde çubuklar güvenli bir şekilde tutturulur, kenarlarda küçük bir parça kesilir, oluşan boşluğa başka bir çubuk yerleştirilir. Yapıştırıcı ile kaplamak, kendinden kılavuzlu vidalarla sabitlemek gerekir.
 3. Üst üste binen tahtalar veya bir katı kontrplak tabakası için destek görevi görecek olan şeritleri içeriden takın. Yatağın nihayetinde düz durması için bir seviye kullanın.
 4. Destek için çapraz tahtalar, gıcırdamayı önlemek için yan duvarlara temas etmemelidir. Birbirinize yakın tutturmayın. Çivi veya vidalarla sabitleyin.
 5. Olası hataları ortadan kaldırın: tutkal artıkları, çapaklar.
 6. Enkazdan temizleyin, vernik.

Tüm parçalar monte edildikten ve vernik kuruduktan sonra yatağı koyuyoruz. Yatak kullanıma hazırdır.

2020 için en iyi yatak üreticilerinin sıralaması

Yatağın tüm parametrelerini belirledikten sonra, tek bir markaya yönelik bir seçim yapmanız gerekir. Pazar, çok çeşitli yerli ve yabancı ürünler sunmaktadır. Aşağıda 2020 için kaliteli yatakların bir değerlendirmesi bulunmaktadır.

ASCONA

Yatak odası mobilyalarının üretimi için Doğu Avrupa'nın en büyük fabrikası. 25 yıllık tecrübe, küresel pazarda güven kazandı. Tasarım çözümleri, rahat şilteler, yüksek kaliteli ve dayanıklı malzemeler - bunların hepsi bu ürünlerle birleşiyor. Ortopedik tabanlı veya kaldırma mekanizmalı zengin bir renk paleti mevcuttur. Çekmecelerde çıkarılabilir kapaklar mevcuttur.

ASCONA yatak

Avantajlar:

 • doğal materyaller;
 • düşünceli tasarım;
 • renk çeşitliliği ve yatak modelleri.

Dezavantajları:

 • düşük kaliteli döşemelik suni malzemeler.

Ormatek

Şirket uyku ürünleri ve yatak odası mobilyaları üretmektedir. 2001 yılında Ivanovo şehrinde kurulan, 2006 yılında kitle pazarına girdi ve Rusya'nın her yerinde salonlar ortaya çıktı. Hızlı gelişme yıllar içinde devam etti. 2020 yılında, dağıtım ağında büyük ölçekli bir genişleme gerçekleşti. Farklı boyutlardaki çocuklar ve yetişkinler için yataklar ahşap, metal, sunta, eko-deriden yapılmıştır. Popüler modeller Soft, Alba ve Varna Grand, kaldırma mekanizmaları, Corso. Şilteler dahil değildir.

Ormatek yatak

Avantajlar:

 • geniş bir ürün yelpazesi;
 • kaliteli malzemeler;
 • uyumak için ek aksesuarlar;
 • uygun fiyatlar.

Dezavantajları:

 • müşteri incelemelerine göre: yetersiz geliştirilmiş servis, aksesuarların hızlı arızalanması.

BOROVICHI-MOBİLYA

Rusya'daki bir mobilya üreticisi ileri teknolojiler, doğal malzemeler kullanıyor ve bu nedenle Belarus, Almanya, İsrail ve ABD'de dünya pazarında biliniyor. Tek kişilik yataklardan transformatörlere kadar üretim yapmaktadır. Tasarımda ürünler muhafazakar, çoğunlukla sade bir tarza sahipler. Yüksek kaliteli suntadan yapılmıştır ve ucuzdur.

yatak BOROVICHI-MOBİLYA

Avantajlar:

 • çevre dostu malzemeler;
 • bütçe seçeneği;
 • güvenilir ürünler.

Dezavantajları:

 • bulunamadı.

ANDERSON

Rusya'daki küçük bir fabrika, müşterilere bireysel bir yaklaşıma odaklandı. Kısa sürede kişiye özel mobilya üretmektedir. Geniş renk yelpazesine sahip çam, kayın, huş ağacından ahşap ürünler. Çocuk, yumuşak ve sağlam yatak yelpazesi güvenli ve çevre dostudur. Özgün, işlevsel, çok yönlü modeller tüm aile için rahat bir uyku sağlayacaktır.

yatak ANDERSON

Avantajlar:

 • bireysel yaklaşım;
 • doğal materyaller;
 • şık şekiller.

Dezavantajları:

 • tanımlanamadı.

HOFF

Rusya'daki büyük bir mobilya zinciri, çeşitli model yelpazesi sunar. Orijinal fikirler, uygun fiyatlarla geniş ürün yelpazesi. Çocuk seçeneği, ayrı bir çerçeve veya kaldırma mekanizmalı ürünler seçebilirsiniz. Modern teknolojiler sayesinde ürün rahat, kaliteli ve işlevsel olacaktır.

yatak HOFF

Avantajlar:

 • ortalama fiyat;
 • geniş modeller;
 • güzel dekorasyonu ile tasarım.

Dezavantajları:

 • bileşenlerin hızlı aşınması;
 • teslimat sürelerinin tutarsızlığı.

Nuovita

İtalyan markasının doğumdan ergenliğe kadar bebek yatağı üretimi için ürünleri. Tüm ileri teknolojiler kullanılarak, aşama aşama sıkı kontrol ile Rusya'da üretilmiştir. Okul çocukları için sabit tabanı, yumuşak kenarları ve yeni doğanlar için salınım işlevi olan klasik modeller. Rahatlık için geniş çekmeceler, çıkarılabilir duvarlar ile donatılmıştır. Çevrimiçi mağaza, Rusya'nın her yerine bir teslimat var, çevrimiçi sipariş veren çok çeşitli ürünler sunar.

Nuovita yatak

Avantajlar:

 • güvenilir dayanıklı bağlantı parçaları;
 • Çevre dostu ürünler;
 • işlevsellik;
 • modern dizayn.

Dezavantajları:

 • algılanmadı.

Bts

Uygun fiyata kaliteli ürünler üreten Rus mobilya firması. Mobilya imalatında çevre dostu malzemeler kullanılmış, ürünler tüm uluslararası standartları karşılamaktadır. Özgün tasarım, pratiklik, çocuk seçeneklerinden yetişkinlere kadar bir seçim.

BTS yatak

Avantajlar:

 • ekonomi sınıfı mobilyalar;
 • güvenli malzemeler;
 • bireysel tasarım.

Dezavantajları:

 • şiltenin tabanı ince suntadır;
 • montaj tutarsızlığı.

Seçim hataları

Yatak, odanın genel tasarımına uygun olmalıdır. Yerleştirileceği alanı önceden ölçmek gerekir. Standart olmayan bir şekle sahip ürünler, sadece mekana sığmayabilir, aynı zamanda yatak takımı bulmak da zordur. Bir basamak varsa tüm yapı daha fazla yer kaplayabilir, yer yanlış seçilirse onunla çarpışmalar olabilir.

Tekstil süslerinin temizlenmesi zordur. Evde hayvanlar, çocuklar varsa, bu seçeneği reddetmek veya sadece başlık tekstili bırakmak daha iyidir.
Kit ile gelen şiltelerde dolguyu kontrol etmeye değer, rahat bir uyku buna bağlı.

Çevrimiçi sipariş verirken, tüm parametreleri önceden netleştirmeniz gerekir, çünkü katalog çerçeveyi değil yatağın boyutunu gösterir. Hatalardan kaçınmak ve satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ürün açıklamasının altındaki yorumları okuyun. Bir mobilya showroom'unda seçim yapmanın avantajı, yatağın sertliğini "denemek", bağlantılarını dikkate almak, ürünün onu bir arada tutup tutmayacağını görmeye çalışmak mümkün olmasıdır.

Tüm tavsiyeler dikkate alındığında uyku mobilyası alırken hata yapma şansı daha azdır.

Yatağı nasıl seçtin? Deneyimlerinizi yorumlarda paylaşın. Belki de yorumunuz bir seçim konusunda birine yardımcı olacaktır.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *