2020 için en iyi tuvalet tesisatı üreticileri ve modelleri

0

Modern sıhhi tesisat armatürleri iki türe ayrılabilir - yerde duran ve asılı. En yaygın zemin modelleri. Hemen hemen her dairede onlar için iletişim sağlanır ve bu nedenle kurulum için basit kurulum ve minimum maliyet gerekir. Askıya alınan modeller daha karmaşıktır ve kurulum gerektirir. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, sizin için 2020 için en iyi klozet kurulumları üreticileri ve modellerine genel bir bakış hazırladı.

Kurulum - nedir?

Kurulum, asma sıhhi teçhizatı - klozet, pisuar, bide, lavabo gibi sabitlemek için gerekli özel bir montaj yapısıdır. Gerekli bağlantı elemanlarının varlığı nedeniyle, yapı tüm teknik "dolguyu" duvarın içine gizlemenize izin verir. Yalnızca kontrol sistemi görünürde kalır. Bölmenin dış kısmına montaj yapılır.

Onlar neler?

Kurulum türü, yapının ana ağırlığının nereye düşeceğine bağlıdır.

Ekipmanı ana duvara sabitlemek mümkünse blok en iyi seçenektir. Kurulum ankraj cıvataları kullanılarak gerçekleştirilir, montaj yöntemi askıya alınır. Genel olarak sistem, polimer tankla donatılmış bir çerçevedir. Çerçeve, duvarda yapılmış bir nişin içine tamamen entegre edilmiştir. Blok tipi ekipman hem sarkıt hem de zemin üniteleri için uygundur.

Çerçeve - daha karmaşık bir yapı olarak kabul edilir. Sağlam çelik yapı herhangi bir duvara veya zemine tutturulabilir. Sistem genellikle çeşitli sahte duvarlar ve içi boş alçıpan bölmeler için kullanılır. Ekipman kurulumunun yüksekliğini 20 cm içinde ayarlamayı mümkün kılması, kullanıcıya daha uygun bir pozisyonda klozet, bide veya lavaboyu asmanıza imkan vermesi açısından iyidir.

Doğru model nasıl seçilir?

Ana seçim kriterleri:

 1. Kurulum;
 2. Kontrol;
 3. Fonksiyonel;
 4. Ekipman;
 5. Üretici firma;
 6. Fiyat.

Kurulum

Mağazaya gitmeden önce, ekipmanın nereye kurulacağına karar vermelisiniz.

Kurulum yöntemine bağlı olarak aşağıdaki kurulum seçenekleri ayırt edilir:

 • standart;
 • düşük;
 • iki taraflı;
 • köşe;
 • sıralı kurulum için.

Banyoda veya yakınında boyut ve montaj derinliği konusunda herhangi bir kısıtlama olmadığında standart kurulum seçilmelidir. Kural olarak, standart tasarım artı veya eksi 12 cm montaj derinliğine, 50 cm genişliğe ve 112 cm yüksekliğe sahiptir Küçük banyolu dairelere monte edilir.

Düşük tasarım, yükseklik sınırlı kuruluma izin verir. Düşük pencere eşikleri gibi belirli tasarım özelliklerine sahip apartman binalarında ve diğer binalarda kullanılır. Özellikle böyle bir durum için yüksekliği 82 cm'yi geçmeyen çerçeveler bulunmaktadır.

İki yönlü sistem genellikle alışveriş merkezlerinde, ofis binalarında ve trafiğin yoğun olduğu diğer yerlerde bulunur. Özelliği kaselerin her iki taraftan sabitlenmesidir.

Köşeye tuvalet kurulmasına ihtiyaç duyulduğunda köşeye ihtiyaç vardır. Bu sorun iki şekilde çözülebilir - bir köşe montaj sistemi kullanın veya özel köşe modülleri satın almaya özen gösterin.

Birkaç sıhhi tesisat cihazının birleştirilmesi gerektiğinde, bir hat içi kurulum sistemi kullanılır. Birkaç kaseyi yan yana koymanıza veya duvara asılı tuvalet, bide, pisuarları arka arkaya sabitlemenize olanak tanır.

Kontrol

Kurulum kontrolleri, genel tuvaletin iç kısmına organik olarak uymalıdır. Hızlı ve kolay erişilebilir olduklarından emin olmak da önemlidir.

Kontroller, yıkama sistemini ve mekanizmasını içerir.

Modern bir sıhhi tesisat cihazında, yıkama ters veya doğrudan olabilir.

Doğrudan yöntem, delikten gelen suyun doğrudan huniye akması anlamına gelir.

Tersi durumda, su önce jantın altından geçer, ürünün duvarlarından itilir ve ancak o zaman aşağıya doğru akar. Geri akış yöntemiyle donatılmış modellerde, çıkan suyun bir huni oluşturmasına neden olan haznede birkaç delik bulunur. Geri yıkama, hijyeni sağlamak için en etkili yöntem olarak kabul edilir.

Çalışma prensibine göre drenaj mekanik veya pnömatik olabilir.

Mekanik su ile su, bir tahliye vanası ve kontrol anahtarının takılı olduğu çalışma çubukları kullanılarak sağlanır.

Pnömatik, piston tarafından üretilen hava basıncına dayanır.

Pnömatikler, yıkama plakasının kurulumdan 2,5 metreye kadar bir mesafeye yerleştirilmesine izin verdikleri için mekanikten daha iyidir. Bu size dekore etmeniz için daha fazla alan sağlar.

İşlevsel

Tuvaletler çeşitli ek işlevlerle donatılmıştır. Örneğin:

 • havalandırma;
 • Koltuk ısıtıcısı;
 • üfleme;
 • kurutma;
 • yerleşik taharet musluğu.

Bazı seçenekler tamamen gereksizdir, ancak kullanışlı olacak bazı seçenekler vardır.

Sıhhi tesisatta kurulan sıçrama önleyici sistem, özel bir huni tasarımı sayesinde su sıçramasını en aza indirir veya hatta önler. Modern cihazların çoğu sıçrama önleyici ile donatılmıştır.

Bir mikro asansörün varlığı, koltuk kılıfını keskin bir düşüşten korur. Özel bir mekanizma hareketini yavaşlatır, böylece sorunsuz ve doğru bir şekilde alçalır. Bu, plastiğin çatlama ve hasar görme olasılığını azaltır.

Ayrıca mevcut deşarj moduna dikkat etmek de zarar vermez. Şu anda üç tane var:

 • normal, suyu boşaltmak için kullanılan mekanik bir düğme veya koldur. Tek seferde yaklaşık 5-6 litre tüketilir;
 • double, standart ve ekonomi modlarının bir kombinasyonudur. Büyük ve küçük iki düğmenin varlığı ile karakterizedir. Küçük düğme, su tüketiminin minimum - 2-3 litre olduğu ekonomi modunu etkinleştirir. Büyük düğmeye basıldığında, 8 litreye kadar tüketen tam bir yıkama gerçekleşir;
 • ekonomik - su akışını başlatmanıza ve durdurmanıza izin veren tek bir düğme vardır.

Ekipman

Paket aşağıdaki öğeleri içermelidir:

 • özel bir bloğun gitmesi gereken kontrol elemanları;
 • yük taşıma fonksiyonlu duvara monte çerçeve;
 • bağlantı elemanlarının yapıldığı parçalar;
 • adaptörlü boşaltma tankı;
 • ses yalıtımı bileşenleri.

Üretici firma

Hatalardan kaçınmak için seçim yaparken üreticiye dikkat etmelisiniz.

Sıhhi tesisat armatürlerini hangi şirketten satın almak daha iyidir?

Bugün pazar, hem tanınmış hem de çok ünlü olmayan çeşitli markalarla dolup taşıyor. Marka her şeyden önce maliyeti etkilemekte, ayrıca her firmanın ürünlerinin kendine has fonksiyonel ve tasarım özellikleri bulunmaktadır.

En iyi üreticiler:

 1. Grohe - Almanya;
 2. Geberit - İsviçre;
 3. Viega - Almanya;
 4. İdeal Standart - ABD.

Grohe ve Geberit modellerinin popülaritesi, kurulum kolaylığı, önemli bir operasyonel kaynak ve uzun bir garantiden kaynaklanmaktadır. Dezavantajları da vardır - yüksek maliyet ve uygun parçaları bulmada zorluk.Bununla birlikte, bu dezavantajlar, pratik olarak kırılma olasılığını ortadan kaldıran en yüksek Alman ve İsviçre kalitesi ile telafi edilmektedir.

Viega ve Ideal Standart tarafından daha az popüler modeller üretilmez. Düşük maliyet ve çeşitli ürün çeşitliliği gibi avantajları vardır. Alman ve Amerikan firmalarının sıhhi tesisat ekipmanı pazarının önemli bir bölümünü sağlam bir şekilde işgal etmeyi başardığı bu iki avantaj sayesinde. Daha demokratik maliyete rağmen, Viega ve Ideal Standart ürünleri iyi kalitede.

Bütçe modelleri Cersanit, Santek, Roca gibi firmaların çeşitlerinde mevcuttur.

Fiyat

Yüksek kaliteli bir kurulum maliyeti ne kadar sorusuna cevap verebilmek için birçok faktör dikkate alınmalıdır. Bir fiyata, sistemler markaya, malzeme kalitesine, montaj yapısının boyutlarına ve işlevselliğine bağlı olarak farklılık gösterir. Ucuz bir sistem ortalama 9.000 ila 12.000 rubleye mal olacak, orta fiyat kategorisindeki modeller 16.000 ila 18.000 ruble, premium cihazlar 20.000 ila 30.000 rubleye mal olacak.

Tuvaletlerin montajlı avantajları ve dezavantajları

Avantajlar:

 • Yükün ana destek noktaları arasında eşit dağılımı sayesinde çok fazla ağırlığı taşıyabilen sağlam tasarım;
 • Tuvalet, pisuar ve bide bileşenlerinin görünmediği gizli kurulum;
 • Estetik "havadar" görünüm;
 • Tuvalette yer tasarrufu;
 • Bakım asgari miktarda zaman ve para gerektirir;
 • Alıcılara göre, asma çanağı olan bir tuvalet odasında temizlik, zemine takılı bir cihazdan çok daha kolaydır;
 • Tankın duvar içine gizlenmiş olması nedeniyle suyun boşaltma ve çekme sesi çok daha sessizdir.

Dezavantajları:

 • Kurulumun özellikleri bazen sizi kanalizasyon borularının ve su temini için boruların yerini değiştirmeye zorlar;
 • Maliyet, ayaklı birimlerin ortalama fiyatından daha yüksektir.

Ana teknik özellikler

odaTeknik ÖzelliklerÖneriler
1Bir türSıhhi tesisat odalarında tuvalet, pisuar, bideler, banklar vb. Cihazlar monte edilir.
2TasarımGeleneksel olarak, tüm cihazlar duvar modellerine ve köşe modellerine ayrılabilir. Duvara monte (takılı), duvarın hemen yanına monte edilir. Bu durumda, drenaj tankı ayrı olarak monte edilir ve genellikle duvara gizlenir. Köşe modelleri odanın köşesine monte edilmiştir. Kompakttırlar ve yerden tasarruf ederler.
3Gövde malzemesiPiyasadaki modellerin çoğu vitrifiye ve sıhhi porselenden yapılmıştır. Ayrıca metal, yapay ve doğal taş kullanılır. Sıhhi tesisat ucuzdur, ancak kırılgandır. Hijyenik porselen daha güçlüdür ve düşük gözenekliliğe sahiptir, yani daha az nem ve koku emer. Metalin temizlenmesi kolaydır, hasara karşı dayanıklıdır, ancak pahalıdır. Ofis için metal ürünler seçilebilir. Ev kullanımı için daha az uygundurlar. En iyi modeller doğal ve yapay taştan yapılmıştır. Pürüzsüz yüzeyleri sayesinde en hijyeniktirler. Ana dezavantajları fiyattır.
4Serbest bırakmakÇıkış, boşaltma deliklerinin yerleştirilme şekline bağlı olarak dikey, eğik ve yatay olabilir. Dikey (zemine çıkış) en iyi, kanalizasyon zeminden bağlandığında monte edilir. Yatay (duvara çıkış) en çok kanalizasyon duvardan bağlandığında bulunur. Eğik - en çok yönlü, hem dikey hem de yatay kuruluma izin verir.
5Tank montajıKurulum monte edilebilir veya gizlenebilir. Ayrıca hazne hazneye monte edilebilir. Bu, gerekirse boşaltma cihazını kolayca onarmanıza izin veren en basit yöntemdir. Doğrudan duvara gizli bir tank monte edilir. Bu, sıhhi tesisat elemanını güvenilir bir şekilde gizlemenize ve odada daha fazla boş alan bırakmanıza olanak tanır. Menteşeli tipte bir kuruluma sahip bir tank, elemanın neredeyse tavanın altına yerleştirileceği anlamına gelir.
6Tank hacmiTankın hacmi 5 ila 7 litre arasında değişebilir. Tankın hacmi ne kadar büyükse, boşaltma cihazı o kadar çok su toplamadan çalışacaktır.
7Yıkama başlangıcıSıhhi tesisat cihazı mekanik, otomatik veya uzaktan kumandalı bir deşarj tetiği ile donatılabilir. Mekanik olarak, suyu boşaltmaya başlamak için düğmeye basmanız veya kordonu / kolu çekmeniz gerekir. Otomatik, duvarda gizli özel bir sensörün varlığını ifade eder. Bir kişinin cihazdan uzaklaşıp su tahliyesini başlattığını kaydeder. Bu sistem, düğme ile sürekli insan teması ihtiyacını ortadan kaldırır.
8Kase şekliŞekle bağlı olarak dikdörtgen ve oval cihazlar bulunmaktadır. En yaygın modeller ovaldir. Dikdörtgen modeller daha büyüktür ve yuvarlatılmış köşeleri yoktur.
9Kase yüksekliğiStandart bir çanağın yüksekliği 35-40 cm'dir.Ağır ve uzun boylu kişiler için en iyisi 45-50 cm yüksekliğe sahip cihazları tercih etmektir.Asılı modellerin yüksekliği montaj sırasında ayarlanabilir.
10RandevuBireysel sıhhi tesisat yapıları modelleri, belirli insan grupları için tasarlanmıştır. Örneğin, ayırt edici özellikleri küçük boyutları ve parlak renkler olan özel çocuk klozetleri vardır. Engelliler (engelliler) için cihazlar da vardır. Geniş bir çanağı, tırabzanları ve kolçakları ve yükseklik ayarı var.
11BoyutlarKurulumun iç bölümü 54 ile 70 cm arasında değişebilir.Dizayn odanın büyüklüğüne ve tuvaleti kullanacakların ağırlığına göre seçilmelidir.

Aşağıda, üç fiyat kategorisine göre en iyi klozetlerin sıralaması verilmiştir. Malların bir fotoğrafı ve açıklaması da var.

2020 için kaliteli modellerin değerlendirmesi

Ucuz modeller

Cersanit Delfi + Leon S-SET-DELFI-Leon-Cg-w

Üretici: Cersanit (Polonya)

Ağırlık - 34 kg

Ortalama fiyat - 9.000 ruble.

Mekanik montajlı asma klozet ekonomi sınıfı. Montaj yapısının boyutları: yükseklik - 120 cm, genişlik - 35 cm, derinlik - 25 cm Yatay çıkışlı oval çanak sıhhi fayanslardan yapılmıştır. Duvara monte yapı seti, bir drenaj tankı, bir koltuk, bir montaj çerçevesi, bir yıkama plakası ve bir dizi montaj elemanı içerir. Evde ve halka açık yerlerde kurulum için uygundur.

Cersanit Delfi + Leon S-SET-DELFI-Leon-Cg-w

Avantajlar:

 • mikrolift ile;
 • gizli tank montajı ile;
 • çamur önleyici kaplamalı;
 • sıçrama önleyici;
 • modern tarz;
 • dar çerçeve;
 • hızlı su seti;
 • para için iyi bir değer.

Dezavantajları:

 • karmaşık kurulum;
 • gürültülü tahliye.

Santek Neo 1WH-3024-63

Üretici: Santek (Rusya)

Ağırlık - 34,4 kg

Ortalama fiyat 11.000 ruble.

Ölçüleri (y / a / d): 112x40x20 cm olan montajlı güvenilir duvara monte klozet Yüksek mukavemetli montaj çerçevesi, korozyon önleyici bileşik ile kaplanmış metalden yapılmıştır. 400 kg'a kadar yüklere dayanır ve bu nedenle çok kilolu insanlar için bile uygundur. Yıkama mekanizması iki çalışma modu ile donatılmıştır - 6 litre su tüketen normal ve 3 litreden fazla tüketmeyen ekonomik olan. Doldurma valfi neredeyse sessizdir. Kontrol paneli, aşırı sıcaklıklara ve neme dayanıklı plastikten yapılmıştır. Kompakt dikdörtgen kase, bakımı çok kolay olan hijyenik porselenden yapılmıştır. Bağlantı parçaları çok parlak kromdan yapılmıştır. Yapı, ev tuvaletleri ve banyoları için uygundur.

Santek Neo 1WH-3024-63

Avantajlar:

 • kaliteli ürünler;
 • yumuşak kapanma mekanizmalı koltuk;
 • geniş tank (6 litreye kadar);
 • çift ​​drenaj modu;
 • çok yönlü şık tasarım;
 • uygun maliyet.

Dezavantajları:

 • temizleme işlemini zorlaştıran bir ağızlı kase.

Cersanit Delfi + Vektör S-SET-DEL-Vec-S-DL-Cm-w

Üretici: Cersanit (Polonya)

Ağırlık - 30 kg

Ortalama fiyat - 12.000 ruble.

Gizli montaj ve yatay çıkışlı asma klozet. Kit, monte edildiğinde duvara gizlenmiş 6 litrelik bir boşaltma tankı, bir mikro asansörlü koltuk, tek parça bir montaj çerçevesi, bir yıkama plakası ve bir dizi montaj braketi içerir. Kurulum ölçüleri 105 cm yüksekliğinde, 39,5 cm genişliğinde ve 31 cm derinliğindedir.Klasik oval çanak sıhhi porselenden yapılmıştır ve 37,5 cm yüksekliğindedir.Yapı mekanik olarak anahtarlarla çalıştırılır. Maksimum yük - 400 kg.

Cersanit Delfi + Vektör S-SET-DEL-Vec-S-DL-Cm-w

Avantajlar:

 • kompakt;
 • yumuşak indirme mekanizmalı koltuk;
 • her iki taraftan su temini;
 • sıçrama önleyici sistem ile;
 • çabuk çıkarılabilen koltuk;
 • artan yapısal güç;
 • yüksekliği ayarlanabilir bacaklar;
 • iki seviyeli eşapman mekanizması.

Dezavantajları:

 • güçlü dökülme.

Ortalama fiyat kategorisi

Grohe Bau Seramik 3958-60-00

Üretici: Grohe (Almanya)

Ağırlık - 33 kg

Ortalama fiyat - 16.500 ruble.

Bir Alman üreticiden duvara asılı tuvalet. Kit, bir drenaj tankı, bir koltuk kılıfı, bir montaj çerçevesi, bir kontrol paneli, montaj braketleri ve ses yalıtımı içerir. Montaj ölçüleri (y / a / d): 113x50x16.5 cm, sıhhi porselenden yapılmış oval bir kase. Mekanik tahliye tipine sahip bir tank, küçük bir inceleme penceresi ile donatılmıştır. Duvar tipi üniversal çerçeve çelikten yapılmıştır ve üstü toz kaplanmıştır. Bir duvarın veya bölme duvarının önüne montaj için tasarlanmıştır. Yüksekliği hızlı bir şekilde ayarlamanıza ve montaj derinliğini seçmenize olanak sağlar. Pnömatik yıkama valfi iki modda çalışır.

Grohe Bau Seramik 3958-60-00

Avantajlar:

 • kompakt;
 • yumuşak kapanma mekanizmalı koltuk;
 • çift ​​drenaj modu;
 • hijyenik malzemelerden yapılmış çerçevesiz kase;
 • geniş tank;
 • derin dikey floş;
 • ses yalıtımı;
 • nem yoğunlaşmasından izolasyon;
 • bakımı kolay sistem.

Dezavantajları:

 • hızlı kirli düğmeler.

VitrA Arkitekt 9005-B003-7211

Üretici: VitrA (Türkiye)

Ortalama fiyat 17.000 ruble.

Oturak, rezervuar, montaj çerçevesi, kontrol paneli ve montaj kitini içeren montajlı asma klozet seti. Çelik yapının kurulumu kolaydır ve 400 kg'a kadar yüklere dayanabilir. 31,5 cm yüksekliğindeki oval kase, hijyenik porselenden yapılmıştır ve yatay bir çıkışa sahiptir. Alttan su sağlama mekanizması sayesinde, sistem minimum miktarda gürültü yayar. Tahliye tankının hacmi 3 ve 6 litredir ve bu, tahliye edilen su miktarını ayarlamanıza olanak tanır. Konstrüksiyon boyutları (h / w / d): 127x49x24 cm.

VitrA Arkitekt 9005-B003-7211

Avantajlar:

 • özlü görünüm;
 • dayanıklı çerçeve;
 • sıçrama önleyici sistem;
 • kademeli tahliye;
 • iki yıkama modu;
 • korozyon önleyici kaplama;
 • sürdürülebilirlik;
 • bakım kolaylığı;
 • ayarlanabilir çerçeve yüksekliği ile.

Dezavantajları:

 • kenarlı;
 • microlift olmadan.

Roca Victoria 893-100-000

Üretici: Roca (İspanya)

Ağırlık - 40 kg

Ortalama fiyat 18.000 ruble.

Sıhhi tesisattan, duvara gömme rezervuar ve yatay çıkışlı asma klozet. Su yukarıdan sağlanır. İki deşarj düğmesi vardır - normal mod ve ekonomi. Oval çanak 35,5 cm genişliğinde, 35 cm yüksekliğinde ve 52,2 cm uzunluğundadır. Set ayrıca bir koltuk, düğmeli bir panel, bir kurulum, bir montaj çerçevesi ve bir dizi bağlantı elemanı içerir. Yapının boyutları (y / g / d): 115x53x22 cm Kompakt ölçülere ve modern şık tasarıma sahip olan sistem, minimum yer kaplayacak ve küçük bir banyoya mükemmel şekilde sığacaktır. Konut binalarının yanı sıra kamu ve ticari tesislerde kurulum için uygundur.

Roca Victoria 893-100-000

Avantajlar:

 • kompakt;
 • estetik görünüm;
 • sistemin aşınmaya dayanıklı dayanıklı malzemesi;
 • gizli kurulum;
 • rahat kase;
 • sessizce inen koltuk;
 • boşaltma sırasında sıçrama yok;
 • iyi geri bildirim.

Dezavantajları:

 • kolayca kirlenen anahtarlar;
 • fiyat.

Premium sınıf

İdeal STANDART Bağlantı W88-0101

Üretici: Ideal STANDARD (USA)

Ortalama fiyat - 20.000 ruble.

Kendi segmentinde üretimde lider tarafından üretilen bir kit. Yapı, yatay çıkış yönü (duvara) olan duvara asılı bir klozet, gömme sarnıçlı bir kurulum, bir koltuk kılıfı, bir kontrol paneli, bir dizi montaj aparatı içerir. Sağlam kendinden destekli çerçeve 400 kg'a kadar yükler taşıyabilir. Yerleşik sızdırmaz rezervuar, yoğuşmaya karşı korumalıdır. Kase hijyenik porselenden yapılmıştır ve parlak sır ile kaplanmıştır. Sistem, sağlam bir duvara veya bir bölme duvarın arkasına monte edilmek üzere tasarlanmıştır.Tüm yardımcı programları güvenilir bir şekilde gizleyerek dışarıda yalnızca yıkama düğmelerini bırakır. Sistem boyutları (h / w / d): 130x35x24.5 cm Bir apartman dairesine kurulum ve çeşitli ağırlık kategorilerindeki kullanıcılar için uygundur.

İdeal STANDART Bağlantı W88-0101

Avantajlar:

 • özlü tasarım;
 • dar çerçeve;
 • iki kontrol düğmesi;
 • mikroliftli koltuk;
 • kademeli tahliye;
 • sıçrama önleyici sistem;
 • çamur önleyici kaplama;
 • yüksek kaliteli bileşenler;
 • modern dizayn.

Dezavantajları:

 • kenarlı;
 • Parlak düğmelerde parmak izleri kalır;
 • yüksek fiyat.

VitrA S50 9003B003-7201

Üretici: Vitra (Türkiye)

Ortalama fiyat - 24.000 ruble.

Ayrı bir sarnıç ile asma klozet kurmak için sistem. Yatay çıkışlı duvara monte tasarım, modern bir tuvaletin tasarımına mükemmel bir şekilde uyar. Klasik oval şekilli çerçevesiz çanağın malzemesi 18 mm kalınlığında sıhhi porselendir. Yükseklik 35 cm'dir Kit, bir depo, bir koltuk, bir kontrol paneli ve bir dizi montaj braketini içeren eksiksiz bir montaj kitini içerir. Boyutlar (g / g / d): 127x49x14,5 cm Ürün garantisi 2 yıldır.

VitrA S50 9003B003-7201

Avantajlar:

 • gizli kurulum;
 • çift ​​yıkama modu;
 • tankın sessiz doldurulması;
 • şık görünüm;
 • Kolay bakım;
 • dayanıklılık;
 • microlift ile koltuk.

Dezavantajları:

 • mekanik tahliye;
 • kasenin rahatsızlığı ile ilgili şikayetler;
 • tahliye düğmesinin kirli yüzeyi.

Roca Boşluk 893-104-100

Üretici: Roca (İspanya)

Ortalama fiyat - 29.000 ruble.

Kaliteli bir kurulum sistemine sahip güzel bir asma tuvalet. Kit, bir depo, kapaklı bir koltuk, bir montaj çerçevesi, bir yıkama plakası, bir dizi bağlantı elemanı içerir. 112,5 cm yüksekliğinde, 54,7 cm genişliğinde ve 20 cm derinliğinde bir montaj çerçevesine 44 cm yüksekliğinde dikdörtgen kar beyazı ve beyaz bir sağlık gereçleri kasesi takılmıştır. Yıkama sistemi iki modla donatılmıştır - tam ve ekonomik. Tankın hacmi sırasıyla 3 ve 6 litredir. Tanka su temini arka taraftan yapılır.

Roca Boşluk 893-104-100

Avantajlar:

 • çerçeve yok;
 • kademeli tahliye;
 • şık donanımlar;
 • sessiz çalışma;
 • yüksek kaliteli bileşenler;
 • microlift mekanizmalı koltuk;
 • çift ​​yıkama modu;
 • montaj yüksekliğini ayarlayabilme özelliği ile.

Dezavantajları:

 • sıçrama önleyici olmadan.

Hangi kurulumun satın alınmasının daha iyi olduğu sorusuna cevap vermek zor. Ancak genel olarak uzmanlar, mevcut yedek parçalara sahip modelleri seçmenizi önerir. Sonuçta, eğer hiç yoksa, sistemi tamamen değiştirmeniz gerekecek ve bu pahalı bir zevk. Yıkama sistemine ve genel boyutlara da dikkat etmek önemlidir.

Derecelendirmede listelenen modelleri veya daha ilginç seçenekleri kullanma deneyiminiz varsa, yorumlarda bize bildirin.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *