2020 için en iyi ısıtıcılar

0

Modern toplum hala ayakta değil. Teknik ilerleme de dahil olmak üzere ilerleme, yaşam hızında eşi görülmemiş bir hızlanmaya yol açar. Ama aynı zamanda kolaylaştırıyor. Annelerimizin ve anneannelerimizin aktivatör tipi makinelerde yıkadıklarını ve çamaşırları silindirler arasından sıktıklarını hayal etmek zor. Çok az insan bu tür çamaşır makinelerini hatırlıyor.

Ancak özellikle teknik gelişme mutfağı ve pişirme sürecini etkiledi. Bugün, modern bir hostes, zaten tanıdık olanlardan başlayarak, emrinde her türlü birimden oluşan bir cephaneliğe sahiptir. mikrodalga fırın ve modern ile biten ocaklar ve fırınlar... Ve yeni bir şey bulmak zor görünüyordu. Ama hayır. Mutfaklarımızda güvenle bir bulaşık ısıtıcısı bulunur. Ekipman yeni, seçkin ve sonuç olarak ucuz değil. Bu nedenle, nasıl seçileceği sorusu önemlidir. 2020'deki en iyi bulaşık ısıtıcısı nedir.

Ancak önce bulaşık ısıtıcısının ne olduğunu ve ne için tasarlandığını bulmanız gerekir.

Yeni nesil mutfak aletleri - daha sıcak

Vatandaşların modern mutfaklarında, ısıtıcıların sadece popülerlik kazanmasına rağmen, fikir ve uygulaması yeni değil. Basitçe, daha önce teknik haneye ait değildi. Ağırlıklı olarak restoranların mutfaklarında kullanılmış ve buna göre büyük boyutlara sahipti.

Onun yardımıyla, restoran şefleri yemekleri belirtilen parametrelere ısıttılar, havadar ve hassas bir dokuya sahip bazı mutfak yemeklerini ısıttılar ve bazen içlerinde gerçek şaheserler hazırladılar.

Bugün, hemen hemen tüm seçim kriterleri için modern bir hostese uyacak bir modeli kolayca seçebilirsiniz. Yani: bulaşık ısıtıcısının boyutu, kapasitesi, işlevselliği, koruyucu işlevleri ve fiyatı.

Modern bulaşık ısıtıcısı, paslanmaz çelik bir çekmecedir. Yerleşik veya bağımsız olabilir. İlk seçenek, herhangi bir mutfağın içine mükemmel şekilde uyacaktır. Yükseklik ve genişlik ölçülerinin seçimi, fırın ölçülerine göre ısıtıcıyı seçmenize yardımcı olacaktır.

Ev tipi bulaşık ısıtıcısının tahmini kapasitesi 6 ila 12 kişiliktir. Set bir fincan, tabak ve tabaktır. Kabinin içinde belirli bir sıcaklık korunur. Tipik olarak, 30 ila 80 derece arasında ayarlanabilir. Modern modeller, konveksiyon ekipmanı ile donatılmıştır. Bu durumda tencere sıcak hava akımı kullanılarak ısıtılır.

Bir bulaşık ısıtıcısı, modern bir ev hanımına nasıl yardımcı olabilir?

Üreticilerin ne tür yeni moda araçlar sunduğunu uzun süre tartışmak mümkün. Ama önce şu soruyu yanıtlamaya değer - bulaşık ısıtıcısı ne için? Birçok şefin bu kadar nahoş anlarla karşılaştığı bir sır değil:

 • taze, iyice kabartılmış börek, bir tabağa aktardıktan sonra yerleşir, iştah açıcı görünümünü ve narin tadını kaybeder;
 • et güveç sulu hale gelir;
 • aynı durumda yemyeşil bir omlet, ince bir krep haline gelir;
 • fincanlara dökülen kahve veya çay, servis yapmadan önce birkaç dakika soğumaya zaman ayırın.

Ve mutfakta böyle pek çok rahatsız edici durum var. Tek bir sebep var - sıcak bir yemeğin transfer edildiği soğuk yemekler. Ve bu, neden bir bulaşık ısıtıcısına ihtiyaç duyulduğu sorusunun cevabıdır. Belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılmış bardaklar ve tabaklar, sadece yemek lezzetlerinin iştah açıcı bir görünüm kazanmasını engellemekle kalmayacak, aynı zamanda yiyecek ve içeceklerin tadı ve aromasını ortaya çıkaracak, servis öncesi uzun süre sıcak tutacak ve sofra düzenini daha şık hale getirecektir.

Özellikle ilginç olan çok işlevli ısıtıcılar. Çalışmaları birkaç işlevi içerebilir.

 • Yemeklerin doğrudan ısıtılması.
 • Yiyecekleri yeniden ısıtmak. Yöntem, bir gaz sobası kullanmaktan daha güvenli ve daha az zahmetlidir. Ailede ebeveynlerinin yokluğunda eve gelen okul çocukları olduğunda güvenlik özellikle önemlidir. Akşam veya sabah ailede hiç kimse en sevdiği yemeği beklemek zorunda kalmayacak
 • Pişmiş yemeklerin sıcaklığını servis edilene kadar korumak, akşam yemeği ile birlikte aile üyelerini beklerken çok yardımcı olacaktır.
 • Gıdaların buzunu çözmek, hamurun, sebzelerin, meyvelerin ve hatta etin veya kıymanın hızla çözülmesini sağlarken, gıdanın dokusunu kaybettiği mikrodalga fırın hakkında söylenemeyen gıdanın çekici görünümünü korur.
 • Hamur yapma fonksiyonu ile ailenizi en azından her gün, kalitesi konusunda endişelenmeden lezzetli hamur işleri ile şımartabilirsiniz.
 • Düşük sıcaklıklarda pişirme kabiliyetine sahip bulaşık ısıtıcıları, en hassas eti pişirmenize ve lezzetli bir tatlı hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Sıradan bir fırında bulaşıkları ısıtmanın neden imkansız olduğu birçok sorunun cevabı var. Fırında sıcaklığı seçmek zordur. Aşırı ısındığında, özellikle ince porselenden yapılanlar çatlayabilir. Evet, genel olarak sofra takımlarının bütünlüğünü olumsuz etkiler.

Hangi bulaşık sıcaklığını seçmeli

Bu tür mutfak aletlerinin seçimi çoğu durumda aile üyelerinin sayısına, misafir kabul sıklığına, istenen işlevselliğe ve fiyata bağlıdır. Üç kişilik bir aile için geniş bir ısıtıcı satın almayı düşünmeye değer. Evde yemek pişirmeyi seviyorlarsa, seçim yaparken olası bir hata, en basit ünitenin satın alınması olacaktır. Estetik yönler de önemlidir.

Bugün, birkaç şirket, ev aletleri pazarında yüksek kaliteli ısıtıcı derecelendirmesinde liderliği elinde tutuyor.

Asko tencere ısıtıcıları

İsveçli ev aletleri üreticisi Asko, müşterilerinin ekipmanına değer verdiği kurallardan birine bağlı kalıyor. Ev aletleri, profesyonel kullanımla aynı standartlarda ve aynı teknolojiler kullanılarak üretilmektedir.

Asko ODW8127B

Yerleşik ısıtma çekmecesi mutfakta mükemmel bir yardımcı olacaktır. Zarif siyah veya gümüş rengi paslanmaz çelikten yapılmıştır. Isıtıcı, 12 set tabak için tasarlanmıştır. Ancak 56 espresso fincanı veya 25 cappuccino fincanı ısıtabilir. Cihaz, çekmecenin altında bir ısıtma elemanı, bir LED gösterge ve bir açma itme mekanizması ile donatılmıştır.

Bulaşık ısıtıcısı Asko ODW8127B

 
Yükseklik, cm14
Genişlik, cm60
Derinlik cm55
Sıcaklık kontrolü, ° C30-80
Güç, W810
Ağırlık (kg15
Ortalama fiyat, ovmak.55000
Asko ODW8127B

Avantajlar:

 • Çok işlevlilik: Düşük sıcaklık koşullarında buz çözme ve pişirme için işlevler vardır;
 • Isıtma sadece ısıtma elemanı tarafından değil, aynı zamanda hava sirkülasyonu ile de gerçekleştirilir;
 • Teleskopik kılavuzlar, çekmecenin tamamen uzatılmasına ve mutfakta güvenli bir şekilde çalışılmasına olanak tanır;
 • Çekmecenin alt kısmı seramiktir ve bakımı kolaydır.

Dezavantajları:

 • Çerçeve üzerinde parmak izi bırakmayan koruma eksikliği;
 • Kapının yanında soğuk bir perde olmadan çocuklar için güvenli değildir.

Cihaz maliyeti: 54000-55000 ruble içinde.

Asko ODW8128G

Benzer özelliklere sahip daha modern ekipman.

Bulaşık ısıtıcısı Asko ODW8127B

 
Yükseklik, cm14
Genişlik, cm60
Derinlik cm55
Sıcaklık kontrolü, ° C30-80
Güç, W810
Ağırlık (kg15
Ortalama fiyat, ovmak.57000
Asko ODW8128G

Avantajlar:

 • Yoğurt ve çikolata yapmak için ek işlevler;
 • Isıtıcı, 28 cm çapında 20 tabak için tasarlanmıştır ve aynı anda 80 fincanı espresso kahve için ısıtabilir;
 • Soğuk perde kapıyı soğuk bırakır;
 • Bulaşıkları ısıtmak için bir üfleyici kullanmak, bulaşıkların daha eşit şekilde ısıtılmasını sağlar.

Dezavantajları:

 • Parmak izi koruması da yoktur;
 • Bu fiyat kategorisindeki ev aletleri için, "otomatik kapanma" ve "gecikmeli başlatma" gibi işlevlere sahip olunması arzu edilir.

Moskova ve Moskova bölgesinde 56.000-57.000 ruble karşılığında bir Asko ODW8128G bulaşık ısıtıcısı satın alabilirsiniz.

Smeg bulaşık ısıtıcıları

İtalyan Smeg şirketi kaliteli ev aletleri üretiyor. Hem modellerde hem de fiyatta dayanıklılığı, işlevselliği ve büyük çeşitliliği ile ayırt edilir.

Smeg CTP8015P

Şu anda, Smeg CTP8015P tencere ısıtıcılarının bütçe modeli en çok satanlardır. Birçok özelliği ile harika bir iş çıkarır.

Isıtma çekmecesi Smeg CTP8015P 
Yükseklik, cm13.6
Genişlik, cm59.7
Derinlik cm54.2
Sıcaklık kontrolü, ° C30-80
Güç, W400
Ağırlık (kg15
Ortalama fiyat, ovmak.46000
Smeg CTP8015P

Avantajlar:

 • Isıtıcı, altı set yemeği ısıtmak ve yiyeceklerin buzunu çözmekle mükemmel bir şekilde başa çıkacaktır;
 • Set, kutunun alt kısmı için kaymaz bir paspas içerir;
 • Maliyet: 46.000 ruble içinde.

Dezavantajları:

 • Düşük sıcaklıklarda pişirme fonksiyonunun olmaması;
 • Dış kirlilikten korunma ve soğuk perde yoktur.

Bazı dezavantajları olan Smeg CTP8015P bulaşık ısıtıcısı, demokratik maliyeti nedeniyle büyük ilgiyi hak ediyor.

Smeg CPR115

Daha gelişmiş bir model sadece bulaşıkların ısıtılmasına ve yiyeceklerin buzunun çözülmesine değil, aynı zamanda hamurun hazırlanmasına da izin verecektir. Üç renkte uygulama: beyaz, gümüş ve siyah, böylece iç mekana mükemmel bir şekilde uyacak.

Isıtma çekmecesi Smeg CPR115  
Yükseklik, cm13.5
Genişlik, cm59.7
Derinlik cm53.8
Sıcaklık kontrolü, ° C30-80
Güç, W400
Ağırlık (kg15
Ortalama fiyat, ovmak.49000
Smeg CPR115

Avantajlar:

 • Sıcak hava konvansiyonu, tüm kabin alanının hızlı ve eşit şekilde ısıtılmasını sağlayacaktır;
 • Kolların olmaması, cihazın tasarımını özlü ve zarif kılar;
 • Özel bir halı, bulaşıkların kaymasını ve düşmesini önleyecektir.

Dezavantajları:

 • Küçük kapasite, ısıtıcı 6 set için tasarlanmıştır;
 • Çalışma sırasında kapıyı ısıtma olasılığı;
 • Düşük sıcaklıkta pişirme modları olasılığının olmaması.

Smeg CPR115 tencere ısıtıcısı 49.000-50.000 ruble karşılığında satın alınabilir.

Siemens tencere ısıtıcısı

Alman ev aletleri üreticisi de zamana ayak uyduruyor, çanak ısıtıcıların üretimini bütçe fiyatlarında ancak oldukça büyük bir işlevsellikle başlatıyor.

Siemens BI630CNS1

Uygun fiyata Siemens BI630CNS1 çok işlevli bulaşık ısıtıcısı, bu tür ekipmanı satın almak isteyenlerin yakın ilgisini hak ediyor.

Bulaşık ısıtıcısı Siemens BI630CNS1 
Yükseklik, cm14
Genişlik, cm59.5
Derinlik cm54.8
Sıcaklık kontrolü, ° C40-80
Güç, W810
Ağırlık (kg15
Ortalama fiyat, ovmak.46000
Siemens BI630CNS1

Avantajlar:

 • Cihaz bulaşıkları ısıtacak, yiyecekleri ısıtacak ve sıcak tutacak, yiyeceklerin buzunu çözecek ve hamur yapımına yardımcı olacaktır;
 • Cihaz, düşük sıcaklıklarda yemek pişirme işlevi ile donatılmıştır;
 • Maksimum 12 yemek takımı kapasitesi vardır;
 • Isıtıcı şık bir tasarıma sahiptir;
 • Kutunun altında bulunan ısıtıcı yatay olarak kapıyı soğuk bırakacaktır;
 • Yatay kılavuzlar ve kapının basit bir itme ile açılması, bu markanın cihazını rahat ve güvenli hale getirecektir.

Dezavantajları:

 • Sıcak hava sirkülasyonu yok;
 • Yalnızca dört sıcaklık için sıcaklık kademeli anahtar.

Siemens BI630CNS1'in maliyeti 45.000-47.000 ruble arasında değişiyor.

MIELE ısıtıcıları

Alman MIELE şirketi, neredeyse profesyonel ev aletleri üretimi yapmaktadır. Ancak maliyeti sadece bütçeye değil, aynı zamanda demokrasiye de atfedilemez.

MIELE EGW 5060-14

Bu şirketten tencere ısıtıcıları için en düşük maliyetli seçeneklerden biri.

Isıtma çekmecesi MIELE EGW 5060-14 
Yükseklik, cm10
Genişlik, cm59.5
Derinlik cm54.8
Sıcaklık kontrolü, ° C30-70
Güç, W810
Ağırlık (kg15
Ortalama fiyat, ovmak.46000
MIELE EGW 5060-14

Avantajlar:

 • Pürüzsüz ve doğru elektronik sıcaklık ayarı;
 • Dokunmatik kontrol panelinin varlığı;
 • Büyük kapasite - espresso kahve için 80 fincana kadar;
 • Kapının önünde soğuk perde ve bulaşıklar için özel bir kilim ile sağlanan yüksek güvenlik seviyesi ve çekmeceyi tamamen açmanıza izin veren kılavuzlar.

Dezavantajları:

 • Yemekleri ve yiyecekleri ısıtmaktan oluşan küçük bir işlev yelpazesi;
 • Cihaz, yüzey kirliliğini artıran bir düğme yerine bir tutamakla açılır.

Minimum sayıda işlevi olan böyle bir cihaz 45.000-47.000 rubleye mal olacak.

MIELE ESW 6214 EDST / CLST

Ev için bulaşık ve yemek için bir ısıtıcı için neredeyse ideal.

MIELE ESW 6214 EDST / CLST ısıtma çekmecesi 
Yükseklik, cm14
Genişlik, cm59.5
Derinlik cm54.8
Sıcaklık ayarı, ° C40-85
Güç, W810
Ağırlık (kg15
Ortalama fiyat, ovmak.84000
MIELE ESW 6214 EDST / CLST

Avantajlar:

 • Gerçekten çok işlevli bir cihaz. Isıtmadan yahni pişirmeye kadar birçok işlem onun için mevcuttur;
 • Ön panel seramik camla çerçevelendiğinde mükemmel tasarım;
 • Parmak izlerini veya ıslak elleri önlemek için özel yüzey işlemi;
 • Dokunmatik paneli kullanarak hassas sıcaklık ayarı;
 • Artan güvenlik önlemleri.

Dezavantajları:

 • Küçük kapasite. Cihaz 6 set tabak için tasarlanmıştır.
 • Cihazın maliyeti 80.000 ruble'yi aşıyor.

Kriterlere göre bulaşıklar için daha sıcak seçimi

Önünüzde yaklaşık olarak aynı işlevselliğe sahip ev aletleri bulundurarak bir seçim yapmak zordur. Hala denemeye değer. Ön planda fiyat / kalite oranı gibi bir faktör koymak var.

Uygun fiyatlarla bulaşık ısıtıcıları

Bütçe seçenekleri arasında dikkat çekmeye değer.

 • Isıtma çekmecesi Smeg CTP8015P. Maliyeti 44.000-46.000 ruble aralığında. Bazı perakende satış noktalarında ürün indirimli olarak bulunabilir. O zaman yaklaşık 35.000 rubleye mal olacak.
 • MIELE EGW 5060-14 bulaşık ısıtıcısı, farklı kaynaklarda 45.000 ila 47.000 ruble arasındadır.
 • Bir Alman şirketinden Siemens BI630CNS1 bulaşık ısıtıcısı, işlevsellik açısından fena değil, yaklaşık olarak aynı maliyete sahiptir.
 • Birkaç renkte üretilen bir başka İtalyan bulaşık ısıtıcısı Smeg CPR115, müşterilere 49.000-50.000 rubleye mal olacak.
 • İsviçre'den bir şirketin sunduğu Asko ODW8127B tencere ısıtıcısı 54.000-56.000 ruble arasındadır.

En çok yönlü bulaşık ısıtıcıları.

 • MIELE ESW 6214 EDST / CLST;
 • Asko ODW8127B;
 • Asko ODW8128G;
 • Siemens BI630CNS1;
 • Smeg CPR115.

İşte üç ila dört işlevi yerine getiren seçilmiş ısıtıcılar. Onlarla birlikte, masayı pişirme, saklama ve servis etme süreci çok daha kolay hale geliyor.

Fiyat / işlevsellik oranı açısından

Fiyat ve cihazın gerçekleştirebileceği işlev sayısını karşılaştırırsak liste aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Bulaşık ısıtıcısı Asko ODW8128G. Cihaz genişletilmiş işlevselliğe ve büyük bir dahili kabin kapasitesine sahiptir.
 • Isıtma çekmecesi Smeg CPR115. Sadece düşük sıcaklıklarda pişirme olasılığının olmaması, favorilere girmesini engeller. Yine de içindeki yoğurt veya çikolata harika olacak.
 • Bulaşık ısıtıcısı Siemens BI630CNS1. Eksiklikler arasında, yalnızca sıcaklıkların kademeli olarak değişmesi ve hava sirkülasyonunun olmaması not edilebilir.
 • Daha sıcak MIELE ESW 6214 EDST / CLST. Maalesef yüksek bir fiyat için ideal bir seçenek.

Bulaşık ısıtıcısının seçimi sorumlu bir iştir. Satın almadan önce bir aileye olan ihtiyacını değerlendirmeye değer. Enfes mutfak şaheserleri yapmayı sevenlerin, kalabalık şirketlerde ve sadece geniş bir ailede buluşmalarının vazgeçilmezi olacak. Ancak en yüksek mutfak becerisi sınırı çırpılmış yumurtaysa, satın almak için acele etmemelisiniz. Belki de satın alma, mutfaktaki yeni başarılar için gerçek bir itici güç görevi görecek.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *