2020 için Moskova ve Moskova bölgesindeki fidan için en iyi fidanlıklar

0

Bitki fidanlığı, şehir peyzajı, bahçeler, yazlıklar ve parklar için mahsul yetiştiren bir organizasyondur. Mülkünüzün veya işletmenizin yakınındaki bölgeyi güzelleştirmeyi planlıyorsanız, alıcıya kaliteli malzeme sağlayacak güvenilir bir şirketle iletişime geçmeniz gerekir. Makalemizde 2020 yılında Moskova ve Moskova bölgesindeki fidan için en iyi fidanlıkları topladık.

Fide çeşitleri

Fidanlığı ilk kez ziyaret eden deneyimsiz bir alıcı, çeşitli seçeneklerden dolayı kafası karışabilir ve tamamen uygunsuz malzemeler satın alabilir. İlgili kuruluşlarda aşağıdaki fidan türlerini bulabilirsiniz.

Dekoratif

Bu tür bitkiler hem açık alanda hem de özel saksılarda bulunabilir. Fide toprakta yetiştirildiyse ancak belirli bir süre içinde ve belirli hava koşullarında ekimi mümkündür. Saksı malzemesi herhangi bir uygun zamanda zemine aktarılabilir, ancak kışın ve sonbaharın sonlarında ekilmesi tavsiye edilmez.

Genellikle bu tür bitkiler ithal edilir ve yeni hava koşullarına alışma ve adaptasyon gerektirir.

Süs fidanları kategorilere ayrılır:

 • yaprak döken ağaçlar ve çalılar;
 • iğne yapraklılar ve çalılar;
 • çiçekli bitkiler;
 • eğrelti otu ve bataklık bitkileri;
 • hububat;
 • çim.

Meyve

Fidanlar ayrıca ağaçlar, çalılar, bahçe bitkileri şeklinde sunulmaktadır. Bunları bahçecilik organizasyonlarında ve son derece uzmanlaşmış fidanlıklarda satın almak en iyisidir. Bu durumda yetiştiriciye sağlıklı bir bitki garanti edilir. Bu mahsuller, yalnızca bir yazlık ev veya çiftliğin verimini artırmak amacıyla satın alınır.

Doğru fide nasıl seçilir

Bitkilerin ekilmesi, ürün kalitesi için gereksinimleri karşılamalıdır. Çoğu zaman kreş, ürünlerinin mükemmel durumda olmasını garanti eder, ancak her zaman kusurlu ürünlere rastlama olasılığı vardır. Deneyimsiz bir bahçıvan iseniz, ürün yelpazesinde gezinmenize yardımcı olacak ipuçlarımıza göz atın.

 • Meyve bitkileri mutlaka aşılanmalıdır. Bu prosedür iki şekilde gerçekleşir: böbrek yoluyla, bu durumda bahçıvan gövdenin eğriliğini fark etmelidir. İkinci durumda, alıcı ağaçta bir yara izi bulabilecektir. Bu işaretler, dikim malzemesinin kaliteli ve verimli olduğunun işaretleridir. Bu işaretler olmadan bir bitki satın almak istenmez.
 • Bitki kökleri sağlıklarının bir göstergesidir. Sağlıklı bir fide kuru ve halsiz köklere sahip değildir. Dikim materyali uzun ve gür ise, kök sistemi de etkileyici büyüklükte olmalıdır. Boyut, fide boyutuna uymuyorsa, başarılı bir ekim olasılığı sıfırdır.
 • Ağaç gövdesindeki küçük sıyrıkların bahçıvanı korkutmasına izin vermeyin, herhangi bir yöntemle tedavi edilmeleri gerekir, daha sonra kaybolurlar ve fide kolayca kök salacaktır.
 • Satın alırken malların geldiği bölgeyi belirtmelisiniz. "Çok" güney malzemeleri soğuk mevsimde yok olacak. Bu tür bitkileri tanımak kolaydır, çok büyük görünürler ve güzel bir görünüme sahiptirler.Ancak ağacın güzelliği yetiştiriciyi yanıltmasa da hafif bir don, fideyi hızla öldürecektir.
 • Ayrıca, genç malzeme kisvesi altında, dürüst olmayan bir satıcı eski bir bitkiyi satabilir. Bu nasıl belirlenir? Fide üçüncü ve dördüncü dereceden dallara sahiptir. Bu tür dikimler çok uzun bir süre kök salmaktadır ve yeni bir yerde hızla canlanabilen genç mahsullerin aksine sorunludur.

Çocuk odası nasıl seçilir

Alıcı, fidan sunan bir şirkete güvenmelidir. Fidanlıkta dikim malzemesini güvenle satın alabileceğiniz nasıl belirlenir?

Öncelikle, internetteki incelemeleri incelemelisiniz, malların kalitesini ve orada çalışan danışmanların ve satıcıların yeterliliğini yargılamanıza izin veren onlardır. Ayrıca kuruluşun resmi web sitesini ziyaret etmeniz ve hesabı sosyal ağlarda incelemeniz önerilir. Tüm bunlar, kedi üretim ürünlerinin hangi itibara sahip olduğunu anlamayı mümkün kılacaktır.

Ardından şirketin bölgesini ziyaret edebilirsiniz. Bakımlı, nispeten büyük olmalı, üzerinde bulunan tüm yardımcı odalar yenilenmeli ve düzenli olmalıdır.

Danışmanlar düzgün kurumsal üniformalar giymeli, sadece kibar ve misafirperver olmamalı, satış görevlileri de uygun eğitime ve bahçecilik konusunda yeterli bilgiye sahip olmalıdır. İş ekipmanı, tüm işleme araçları, sulama modern ve kullanışlı olmalıdır.

Başarısız olmadan, fidanlık tüm lisansları ve sertifikaları sağlamalı ve müşterinin ilk talebinde ürün için tüm belgeleri göstermelidir. Bazı örneklerin boyutları büyük olduğundan, bitkileri sahaya teslim etme yeteneği büyük bir avantaj olacaktır.

Fideler nasıl doğru saklanır

Bu çok önemli bir noktadır çünkü uygun olmayan depolama ve nakliye tesisi tahrip edebilir. Dikim kökleri çıplak ise nemli bir beze sarılıp üzerine selofan sargı ile örtülmelidir. Böyle bir fidenin karanlık ve serin bir odada saklanması tavsiye edilir, bu nedenle malzeme için uzun süreli depolama garanti edilir.

Moskova ve Moskova bölgesindeki fideler için en iyi fidanlıkların değerlendirilmesi

Moskova Devlet Üniversitesi Botanik Bahçesi

Dikim malzemesi satan telefon dükkanı :? 8 (915) 062-21-46
Web sitesi: http://botsad.msu.ru/

En iyi bitki çeşitlerine sahip en iyi organizasyonlardan biri. Bahçıvan ilkbaharın başlarında malzeme satın alabilir, satışlar sonbaharın sonlarına kadar devam eder. Ürün çeşitleri büyüktür, fideler özenle işlenir, mevsime bağlı olarak satılır. Ayrıca, mahsullerin düzgün bir şekilde düzenlenmesine dikkat etmek önemlidir, çeşitlerde karışıklık yoktur. Alıcı, kuruluşun web sitesindeki tüm fiyatlara aşina olabilir.

Malların kalitesi yüksektir, bahçıvanın kök salan fideleri alması garanti edilir. Süs bitkileri bol çiçek açar, meyve bitkileri ve çalılar oldukça verimlidir. Bununla birlikte, alıcı, ürünlerin yüksek fiyatlı olduğunu ve çok sayıda olumlu yorum nedeniyle potansiyel alıcıları hiç korkutmayan gerçeğini dikkate almalıdır.

Avantajlar:

 • kaliteli çeşitler;
 • çeşitlerde karışıklık yok;
 • geniş seçenekler.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

Ortalama maliyet 800 - 3.000 Rus rublesidir.

Sezonlar

Dikim malzemesi satan dükkanın telefonu: 8800 700-17-25 Web sitesi: https://www.tissa.ru/

Bu organizasyon sıradışı tasarımların hayranlarına hitap edecek. Tüketiciye sadece fideler için standart seçenekler değil, aynı zamanda seçici yenilikler de sunulmaktadır. Aynı zamanda alıcı yerli ve Avrupa malı bulacaktır. Ek olarak, bahçıvan genç dikimleri ve olgun ağaçları seçebilecek.

Tüm fideler iklimlendirmeyi çoktan geçti, hava şartlarına adaptasyon süresinin üstesinden geldiler, kök sistemi güçlü, tamamen oluşturulmuş, yeni bir yerde hızla kök salabilir. Fiyat listesi ve ürün çeşitliliğine aşina olmanın rahatlığı için, kreşin ayrıntılı ürün açıklamaları ve canlı fotoğraflar içeren bir çevrimiçi mağazası vardır. Peyzaj tasarımcısının hizmetlerini kullanma fırsatı büyük bir avantajdır.Bu hizmet, bir çitin oluşturulmasını, rezervuarların oluşumunu, bir bahçenin tasarımını, çiçek bahçesini, çiçek tarlasını içerir. Uzman, müşteri ile iç tasarımdan tüm fikirlerin peyzaja tamamen aktarılmasına kadar gidecek.

Avantajlar:

 • geniş seçim;
 • seçici yenilikler;
 • Ek hizmetler.

Dezavantajları:

 • bulunamadı.

Ortalama maliyet 300-16.000 Rus rublesidir.

Vnukovo

Dikim malzemesi satan bir mağazanın telefonu :? + 7-985-424-0000 Web sitesi: http://www.pitomnic.com/

Bahçecilikte yeni başlayanlar için mükemmel bir seçim. Bu organizasyon Moskova bölgesinde bulunuyor, topraklarında çok çeşitli iğne yapraklı, dekoratif, meyve mahsulleri var. Hem toptan hem de perakende alıcılar fidan satın alabilecek, bu durumda fiyatlar farklılık gösterecektir. İğne yapraklı ağaç severler, çok çeşitli mazı ve mavi ladinlerden memnun kalacaklardır.

Meyve ağaçları ve çalılar yüksek verimlilikle ayırt edilir, katalogda alıcı en popüler mahsulleri bulacak, aralarında süs bitkileri de var. Seçimleri harika ve en seçici bahçıvanı bile memnun edecek. Karlı bir indirim sistemi var.

Avantajlar:

 • indirimler;
 • uygun fiyatlar;
 • geniş bir yelpazede.

Dezavantajları:

 • Sadece klasik fidan, alıcı burada yeni bir seçim bulamayacak.

Ortalama maliyet 170-10.000 Rus rublesidir.

Bahçe Şirketi Sadko

? +7 (495) 778-2535,
? +7 (495) 993-4936

Web sitesi: https: //www.sadko-plant.ru/

Geliştirilen organizasyonun bir dizi ortağı ve şubesi vardır, Avrupalılar da dahil olmak üzere çeşitli bahçecilik topluluklarındadır, doğrudan peyzaj tasarımı alanıyla ilgilidir.

En popüler dekoratif soğanlı fidelerdir. Ayrıca satışta meyve ve meyve bitkileri ile diğer çalı ve ağaç türlerini de bulabilirsiniz. Malzemenin maliyeti oldukça bütçelidir; ayrıca esnek bir indirim sistemi vardır. Şirketin internette, kullanıcının ürünü, fiyatlarını ve mevcut indirimleri tanıyabileceği kendi web sitesi vardır.

Avantajlar:

 • düşük fiyatlar;
 • çok olumlu eleştiriler.

Dezavantajları:

 • en büyük seçenek değil.

Ortalama maliyet 50 - 7.000 Rus rublesidir.

Semlevsky tarım fidanlığı

? 8 (495) 646-49-42
Web sitesi: http: //www.xn—-dtbikambmefefhcciqfy2a.xn--p1ai/contact.html

Şirket, Moskova Çevre Yolu'na 45 km uzaklıktadır, faaliyetinin ana amacı iğne yapraklı mahsullerin yetiştirilmesidir. Bununla birlikte, oldukça geniş bir yelpazede yaprak döken ekimlerin varlığına dikkat etmek önemlidir.

Fidanlık, ekim malzemesi yetiştiriciliği ile uğraşan profesyonelleri çalıştırır. Alıcı, satıcıdan uygun bitki bakımından güzel bir peyzaj tasarımına kadar çeşitli tavsiyeler alabilecektir. Şirkete sadece perakende alıcılar değil, aynı zamanda çevre düzenlemesi ile uğraşan büyük şirketler de yaklaşmaktadır. Ayrıca, kreş, mesleği peyzaj tasarımı ile ilgili olan şirketler arasında popülerdir. Fidelerin maliyeti kabul edilebilir, şirket düzenli olarak tematik indirimler yapıyor. Şirket ayrıca satın almak için besleyici toprak, bitki bakımı için ekipman sunar, ayrıca müşterinin talebi üzerine satın alımları herhangi bir alana teslim etmek de mümkündür. Nakliye masrafları ayrıca hesaplanır. Firma, numune dikim, alan tasarımı, gübreleme ve dikim bakımı şeklinde ek hizmetler sunmaktadır. Müşteri bu hizmetlerin sağlanması için bir sözleşme imzalarsa, kök salmayan numuneleri değiştirmeye güvenebilecektir.

Avantajlar:

 • Ek hizmetler;
 • çok sayıda iğne yapraklı örnek;
 • malların eve teslimi.

Dezavantajları:

 • küçük süs bitkileri seçimi.

Ortalama maliyet 2.500 - 8.000 Rus rublesidir.

Ecoplant

?8 (499) 283-28-52
Web sitesi: https://ecoplant-pitomnik.ru/

Organizasyon, yüksek bir fide hayatta kalma oranına sahiptir. Kreş, Moskova ve bölgesinde çok popüler. Ayrıca, şirketin ürünlerinin, alıcının resmi web sitesinde bulabileceği şov dünyası yıldızlarının sitelerini süslediğini de belirtmek gerekir. Fidanlık, yararlı bilgilere sahip eğitimli tarım bilimcilerin çalıştığı geniş bir bölgede yer almaktadır.

Olumlu incelemelerin çoğu, thujalara atıfta bulunur ve şirket ayrıca çok çeşitli diğer ürün türleri sunar. Fidanlık sadece yüksek kaliteli çeşitleri satmayı değil, aynı zamanda malzemelerin acısız bir şekilde yeni bir yerde uyarlanmasını hedefliyor. Müşteri, profesyonel ekim için bir sözleşme imzalayabilir, istenirse fideler için bir garanti verebilirsiniz. Bir sözleşme için bir garanti seçeneği seçerken, müşteri yalnızca ölü bitkinin değiştirilmesine değil, aynı zamanda ekimlerin durumunu ve sağlığını iyileştirmek için koruyucu ve önleyici tedbirler alacak olan tarım uzmanına düzenli ziyaretlere de güvenebilir. Tüm envanter, gübreler ve teknolojiler düzenli olarak güncellenir, fidanlık, sadece modern yetiştirme ve fide bakımı yöntemlerini kullanarak bahçecilik alanındaki yenilikleri sürekli olarak inceler.

Avantajlar:

 • Garanti hizmeti;
 • kaliteli çeşitler;
 • şehir organizasyonları ve ünlü şahsiyetlerle popülerlik;
 • Ek hizmetler;
 • fideler kolayca kök salmaktadır.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyatlar.

Ortalama maliyet 800-15.000 Rus rublesidir.

Yeşil cennet

? +7 (495) 154 76 79
Web sitesi: https: //pitomnik-zr.ru/

Çok çeşitli süs ve meyve mahsulleri, hem küçük bir yazlık evi hem de parkın geniş alanını süsleyecektir.

Deneyimsiz bir bahçıvan, satıcılardan kapsamlı tavsiyeler alabilecek, gerekirse bir uzman siteyi ziyaret edecek. Müşteri, kışın ve yağmurlu mevsimde dikim bakımının inceliklerini öğrenebilecek. Buna ek olarak, şirket, benzersiz bir orman ve park alanı stili sağlayan peyzaj tasarımı hizmetleri sunmaktadır. Ek olarak, müşteri farklı bitki türlerine bakmanın tüm inceliklerini ve bunların doğru ekimini öğrenebilecek.

Avantajlar:

 • detaylı istişareler;
 • kaliteli bitki çeşitleri.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyatlar.

Ortalama maliyet 1.000-67.000 Rus rublesidir.

Bitkiler 24

? +7 (991) 777 31-13
? +7 (925) 857 22-15 Web sitesi: https://rasteniya24.ru/

Avrupa'da veya hatta egzotik bir ülkede yetişen bir fidanı satın almak isteyenler için bu fidanlık en iyi seçim olacaktır. Şirket ayrıca yerli ürünler de sunmaktadır. İthal edilen numunelerin hayatta kalma oranı konusunda endişelenmemelisiniz, tüm fidelerin yeni yere alışması garantilidir, yüksek verim oranı meyve çeşitlerinin özelliğidir. Bitkiler aşılanır, hastalanmazlar ve güçlükle ölürler, kreşte çalışanların yakın gözetimi altında alışma gerçekleşir. Tüm sertifikalar mevcuttur.

Örnekler lüks seçeneklerin çoğunda sunulduğundan, maliyetleri rakiplerinden daha yüksektir. Ancak organizasyon düzenli olarak indirimler ve tatil satışları düzenlemektedir. İstenirse, müşteri sitenin yazlık sezon için hazırlanması için sipariş verebilir.

Avantajlar:

 • elit çeşitler;
 • saha hazırlığında yardım;
 • danışmanların yardımı;
 • büyük seçim;
 • fidelere saygı.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyatlar.

Ortalama maliyet 4.000 Rus rublesidir.

Bahçe Merkezi №1

?+7(495)108-52-59
Web sitesi: https://www.sadoviy1.ru/

Ve derecelendirmemizin sonunda, onları yetiştirmeden sadece fidan satan bir organizasyon var ve ayrıca bahçıvan bahçe mobilyası, iş ekipmanı, toprak ve gübre satın alabilecek.

İstenirse, kullanıcı çevrimiçi alışveriş yoluyla bitki satın alabilecek, ancak mağaza ön ödeme gerektirecektir. Ek olarak, müşteri sonraki satın alımlarda indirim almak için bir indirim kartı alabilir. Malların kargo ile teslimi mümkündür.

Avantajlar:

 • Hızlı teslimat;
 • ilgili ürünlerin mevcudiyeti.

Dezavantajları:

 • şirket fide yetiştirmemektedir.

Ortalama maliyet 100-3.000 Rus rublesidir.

Derecelendirmede açıklanan kreşlerde satın alma deneyimi yaşadıysanız, geri bildiriminizi yorumlara yazın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *