2020 için en iyi kişisel bilgisayarlar

0

Bilgisayar en iyi icatlardan biridir, çünkü bu teknik sayesinde iş, ev veya oyun için çok sayıda işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Bir kişisel bilgisayar birkaç önemli bileşenden oluşur: bir sistem birimi, bir monitör, bir klavye ve bir fare. Bu makalede okuyucu, ne tür bir PC olduğunu, ana bileşenlerini ve en iyi teknolojiyi seçme kurallarını öğrenebilecek. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörlerini seçerken hatalardan kaçınmak için 2020 için en iyi kişisel bilgisayar derecelendirmesini dikkatinize sunar.

Kişisel bilgisayar nedir

PC olarak kısaltılan bir kişisel bilgisayar, ev ve ofis kullanımı için birçok yararlı işlev üreten bir bilgi işlem cihazıdır. Bu tanımı daha anlaşılır bir dilde ele alırsak, o zaman bu, dünya çapındaki ağı kullanmak, oyun oynamak, çok sayıda dosya oluşturmak, fotoğrafları ve videoları görüntülemek için bir ekipmandır. İş için bir bilgisayar satın alınırsa, orada belirli bir özgüllükle ek programlar da kurabilirsiniz.

PC kısaltması Kişisel Bilgisayar İngilizce ifadesinden gelmektedir. Ülkemizde PC kısaltması kullanılması kabul edilmektedir. Ancak daha sık olarak kısaltılan kişisel bilgisayardır. Bilgisayar teknolojisinin ortaya çıkış tarihi 1946'da başlıyor, o zaman Amerika Birleşik Devletleri dünyanın ilk PC'si - ENIAC'ı sundu. Neredeyse 80 yıldır, ekipman modernize edildi ve bugün beşinci nesil PC'leri satın almak zaten mümkün.

Bilgisayar, çok sayıda görevi yerine getirebilen evrensel bir cihaz olduğundan, bilgisayar ekipmanı konsollar veya benzeri cihazlarla karıştırılmamalıdır.

Kişisel bilgisayar, birkaç ana bileşeni içeren bir cihazdır. Monitör, sürücüler, fare ve klavye olmadan işlevselliğini tam olarak yerine getiremez.

PC çeşitleri

Bilgisayar türleri kullanım amacına bağlıdır. Bugün cihaz şu şekilde kullanılmaktadır:

 1. Ofis ve ev için. İnternet'i kullanmak, Word, Excel ve diğer metin düzenleyicileri oluşturmak, fotoğrafları ve videoları görüntülemek için ekipman satın alınır. Tipik olarak, elektronik bilgi işlem verilerinin küçük bir RAM'i ve küçük bir sabit disk alanı vardır ve aynı zamanda fiyatları da ucuzdur.
 2. Oyunlar için. Böyle bir PC, yüksek hacimli oyunlar yükleyen oyuncular için çok önemlidir. Bir PC sistemi, yüksek performanslı bir video kartına ve büyük miktarda sabit belleğe sahip olmalıdır. Ayrıca, oyunu geliştirmek için ek bileşenler satın alınabilir.
 3. İşin belirli özellikleri için. Sisteme mühendislik, tasarım, bilimsel faaliyetler için ek programlar yüklenir. Ayrıca, harici veriler, örneğin daha büyük bir diyagonal monitörde farklılık gösterebilir.

Cihaz genellikle evde, ofiste veya oyunlarda kullanmayı planlayan kişiler tarafından bağımsız olarak satın alınır. Seçimi büyük ölçüde zorlaştıran oldukça fazla teknik özellik var. Bu nedenle, birçok kişi profesyonellerin veya aktif kullanıcıların yardımını kullanır.Bu yazıda, ekipmanın performansını büyük ölçüde etkileyen temel özellikleri ele alacağız.

Bilgisayar türleri

Bu türden birkaç tür cihaz vardır. Tablo, tipik cihazlar arasındaki temel farklılıkları gösterir.

Bir türBileşenlerAçıklama
NettopKüçük boyutlu sistem birimiUygulamada, Intel işlemciler temelinde piyasaya sürülürler. Düşük güce sahiptir. Masaüstünde yer tasarrufu sağladığı için küçük ebatlarda üretilmekte ve ayrıca düşük gücü nedeniyle minimum elektrik tüketmektedir. Ofis programları, ses kayıtlarını dinlemek, fotoğrafları görüntülemek ve İnternet için kullanılır
Sistem birimiİşlemci, güç kaynağı, anakart, RAM, sabit disk, ekran kartı vb.Herhangi bir bilgisayarın temel ve temel parçası. Kasanın dışında çeşitli arayüzler için güç düğmeleri, çıkışlar ve konektörler vardır.
MonoblokBir sette monitör ve sistem birimiKalınlaştırılmış bir monitördür. Oldukça kompakt bir modeldir ve birçok avantajı vardır. Tellerin olmaması ana avantajlardan biridir. Büyük bir dezavantaj, tek tek bileşenleri iyileştirmenin neredeyse imkansız olmasıdır. Ayrıca bu model çok pahalıdır.
Tam bilgisayarMonitör, sistem birimi, klavye, fareModeli ayrı bileşenlerle tamamlayın. Kullanım amacına göre seçilir
Zayıf müşteriSabit disksiz sistem birimiBenzer görevler için kullanılır
Sıfır müşteriİşletim sistemi, yazılım, sabit disk içermeyen sistem birimiVeri depolama veya basit görevler için tasarlandı

Profesyonellerin tavsiyelerine göre seçim kriterleri

En iyi seçenek nasıl seçilir, çünkü bu tür ürünler için pazar çok çeşitlidir. Doğru seçimi yapmak ve işlevlerini yerine getirme yeteneğine sahip elektronik bilgisayarlar satın almak için, tabloya alışmanızı öneririz. Dikkat edilmeye değer, belirli kullanım amaçlarına yönelik minimum teknik özellikleri gösterir.

İsimOyuncular içinEv kullanımıOfis randevusuBelirli bir çalışma alanı için
Mikroişlemci3000 MHz'de 4 ila 8 çekirdek2000 MHz frekanslı iki veya daha fazla çekirdekten2000 MHz frekanslı iki veya daha fazla çekirdekten3000 MHz'de 4 ila 8 çekirdek
Veri deposu8 GB'den itibaren, belirli bir satırın oyun belleğini kullanmak daha iyidirEn az 8 GB4 CİGABAYT8-16 GB
Video kartı3 GB video belleğinden AMD'nin (GPU gücü) teknik parametrelerini de göz önünde bulundurmalısınız.Gerekli değilGerekli değilÖzelliklere bağlıdır
HDD2 TB'den itibarenEn az 1 TB1 TB'den fazla2 TB'den itibaren
SSD240 GB kapasite120 GB240 GB240 GB
AnakartÇip seti: Z370 veya B350B250 / H270 ve A320B250 / H270 ve A320Asus Prime X370-PRO veya GIGABYTE-G1.Sniper-Z97
Güç kaynağıEn az 600 WYaklaşık 400 W400 W ve daha fazlası600 W veya daha fazla
İzleme20 inç veya daha fazla, tercihen yüksek çözünürlükMultimedyayı görüntülemek için, geniş diyagonal ve yüksek görüntü kalitesine sahip bir monitör satın almak daha iyidir20 inç23 inçten itibaren

Bu özellikler tavsiye niteliğindedir. Tekniğin listeyle eşleşmesi gerekmez. Bazı insanlar kendi amaçları için bir bilgisayarı kendi başlarına kurmayı severler; ofis kullanımı için genellikle eksiksiz bir bilgisayar satın alınır.

Ayrıca işletim sistemine de dikkat etmeniz gerekiyor. Her aygıtta, bileşenlerden bağımsız olarak, bir girdi-çıktı bilgi sistemi üreten bir BIOS programı vardır. Tam kullanım için bir işletim sistemine ihtiyacınız var. Örneğin, Apple cihazlara yalnızca macOS kurulabilir.

Satın almadan önce, para kaybetmemek için aşağıdaki soruları yanıtlamaya çalışın; bu, gelecekte en iyi PC seçeneğini satın almanıza yardımcı olacaktır.

 • En uygun monitör boyutu nedir?
 • Vücut ölçüsü önemli mi?
 • Daha fazla görevi yerine getirmek için bir anakarta mı ihtiyacınız var?
 • Süreç multimedyayı tam olarak yeniden üretebilecek mi?
 • Daha fazla RAM'e mi ihtiyacınız var?
 • Teknik oyunlar için kullanılacak mı?
 • Sabit disk kapasitesi belirli amaçlar için yeterli olacak mı?
 • Ek bileşenlere ihtiyacınız var mı?

PC aksesuarları

Tüm fonksiyonların tam olarak çalışması için, bilgisayar monte edilmelidir. Bu, birkaç ana bileşen gerektirir.

Sistem birimi

Hesaplamadaki en önemli şey, bir sistem birimi olmadan hiçbir görevin gerçekleştirilememesidir. Sistem birimi aşağıdakileri içeren bir kasadan oluşur:

 • Güç kaynağı - gücüne dikkat etmeniz gerekir, en iyi seçenek 400 W olacaktır;
 • Soğutucu veya soğutma sistemi - sıcaklıktaki sürekli artışa rağmen sistem biriminin daha verimli çalışmasını sağlar;
 • RAM - geçici dosyaları saklamak gerekir, işlemlerinin hızı da buna bağlıdır, en iyi seçenek 8 GB olur, istenirse artırılabilir;
 • Dosya sistemleri: sabit disk veya kalıcı bellek - dosyaların arşiv depolanması için tasarlanmıştır, SSD, HDD, DDR türleri vardır, tam çalışma için 1 TB bellek yeterlidir;
 • Ekran kartı, ana karta veya işlemciye zaten özel bir çekirdek yerleştirildiğinden, ancak oyunlar için ek, daha güçlü bir sistem gerektiğinden, ev veya ofis koşullarında kullanılmak üzere bir PC'de isteğe bağlı bir öğedir;
 • Optik sürücü - diğer sürücülerin çoğalması nedeniyle, bu bölüm pratikte gerekli değildir, ancak bazen programları depolamak veya kullanmak için diskler kullanmanız gerekir;
 • Mikroişlemci, sistem biriminin ana parçasıdır ve parametrelerle karakterize edilir: çekirdek sayısı, frekans, entegrasyon için iplik sayısı. Ev için 2 GHz frekanslı 2 çekirdekli bir işlemci uygundur.

İzleme

Bu bölüm dosyaları oynatmak, metin düzenleyicilerde çalışmak ve görselleştirme için gerekli diğer işlemler için gereklidir. Ev kullanımı ve ofis kullanımı için, TN mat kaplamalı 20 inç diyagonal bir monitör uygundur. Kullanıcı sık sık video izlemeyi planlıyorsa, Full HD destekli bir monitör satın almak daha iyidir.

Bilgisayar çevre birimleri

Bu grup şunları içerir:

 • Fare;
 • Tuş takımı;
 • Yazıcı;
 • Tarayıcı;
 • MFP;
 • Sütunlar;
 • Kulaklıklar;
 • Mikrofon;
 • Web kamerası;
 • IPB;
 • Oyunlar için cihazlar.

Bu bölümde, alıcı PC'nin hangi amaçla satın alındığını belirler ve buradan gerekli çevre birimleri seçilir.

En iyi üreticiler

Hangi şirketi satın almak daha iyidir? Günümüzde teknoloji pazarı çeşitli üreticilerle doludur. Şüphesiz liderler markalardır:

 1. Asus.
 2. HP.
 3. Acer.

Bu üreticiler sadece popüler olmakla kalmaz, aynı zamanda yüksek kaliteli ekipmanı garanti eder ve tam garanti yükümlülükleri sağlar.

2020 için en iyi kişisel bilgisayarların değerlendirmesi

İnceleme, müşteri incelemeleri ve görüşleri, derecelendirmeleri ve elektronik bilgi işlem ekipmanının aktif kullanıcılarına göre derlenir. Ayrıca okuyucu, elektronik bilgisayar satın almanın hangisinin daha iyi olduğunu, en iyi modellerin maliyetini ve ana teknik özellikleri bulacaktır.

Lenovo Masaüstü 510-15ICB (90HU006JRS)

Tam teşekküllü bir oyun sağlayacak kişisel bir bilgisayar. Kasa, DVD-RW optik sürücülü bir Mini-Tower'dır. İşletim Sistemi: Intel Core i5-8400 @ 2800 MHz ile Windows 10 SL. Sadece 6 çekirdek. RAM 2666 MHz işlem frekansı ile 12 GB, sabit disk kapasitesi 1024 GB'dir. Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti. Kart okuyucu, HDMI çıkışı, DVI var. USB 3.0 ile bağlanabilir. Yonga seti - Intel B360. 210 W güç kaynağı. Bu teknik aynı zamanda oyun oynamak için de uygundur. Ebatlar: 145 * 366 * 285 mm. Ortalama fiyat: 65.000 ruble.

Lenovo Masaüstü 510-15ICB (90HU006JRS)

Avantajlar:

 • Windows 10 SL işletim sistemini içerir;
 • Popüler ve kaliteli Intel markası;
 • Oyun sürecini optimize etmenize izin veren çok sayıda çekirdek;
 • Yeterli RAM ve sabit disk alanı.

Dezavantajları:

 • Yüksek fiyat;
 • Boyutlu.

HP Masaüstü 460-p207ur (4UG93EA)

Mini-tower kasada ofis ve ev için PC. DVD-RW sürücülü ekipman. İşletim Sistemi: DOS. Intel Core i5-7400T 2400 MHz işlemci. 4 çekirdek Kaby Gölü. 1000 GB sabit sürücü ile 8 GB RAM. Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050. HDMI, VGA, USB 3.0 çıkışı var. Yonga seti: Intel H270. 180W güç kaynağı. Oyuncular için daha güçlü bir bilgisayar satın almak veya bu türü yükseltmek daha iyidir. Ebatlar: 163 * 307 * 315 mm. Ortalama fiyat: 35.000 ruble.

HP Masaüstü 460-p207ur (4UG93EA)

Avantajlar:

 • Büyük sabit disk alanı;
 • 4 çekirdekli işlemci, herhangi bir programın işini hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar;
 • Kaliteli işlemci markası;
 • Düşük fiyat.

Dezavantajları:

 • Zayıf ekran kartı;
 • 180 W güç kaynağı;
 • Disk işletim sistemi.

Lenovo Masaüstü 510S-07ICB (90K8001YRS)

Orta değerli ürün. DVD-RW Optik Sürücülü Mini Tower Kasa. İşletim Sistemi: DOS. Intel Core i3-8100 3600 MHz işlemci. 4 çekirdek. RAM - 4 GB, 16 GB'a kadar genişletilebilir. Katı hal sürücüsünün (SSD) hacmi 128 GB'dir. Ekran kartı - Intel UHD Graphics 630. Bağlantı Noktaları: kart okuyucu, HDMI, VGA, USB 3.0 arayüzü. 180W güç kaynağı. Ebatlar: 90 * 297 * 344 mm. Ortalama fiyat: 25.000 ruble.

Lenovo Masaüstü 510S-07ICB (90K8001YRS)

Avantajlar:

 • 4 çekirdek;
 • RAM'i artırabilirsiniz;
 • Yüksek kaliteli işlemci;
 • Ekonomi sınıfı ekipman.

Dezavantajları:

 • Küçük yerleşik RAM;
 • İşletim sistemi: DOC.

HP Masaüstü 460-p207ur (4UG93EA)

Mini kule bilgisayarı. Optik sürücü DVD-RW. İşletim Sistemi: Intel Core i5-7400T 2400MHz işlemcili DOS. 4 çekirdek Kaby Gölü. RAM - 8 GB, Sabit disk - 1 TB. Ekran kartı - 2000 MB video belleğine sahip NVIDIA GeForce GTX 1050. Çıkışlar: HDMI, VGA, USB 3.0. Yonga seti: Intel H270. 180W güç kaynağı. Ebatlar: 163 * 307 * 315 mm. Ortalama fiyat: 34.000 ruble.

HP Masaüstü 460-p207ur (4UG93EA)

Avantajlar:

 • Dört çekirdekli Intel Core işlemci;
 • Yeterli miktarda kalıcı hafıza;
 • RAM - 8 GB.

Dezavantajları:

 • İşletim sistemi: DOC;
 • Düşük güç kaynağı birimi;
 • Kazıklamak.

HP ProDesk 400 G5 SFF Masaüstü Bilgisayar (4CZ70EA)

İnce Masaüstü PC, DVD-RW optik sürücü. İşletim sistemi Windows 10 Pro'dur. Intel Core i5-8500 altı çekirdekli işlemci. Soket: LGA1151 v2.0 Core Coffee Lake S. RAM / SSD: 8/256 GB. Ekran kartı - Intel UHD Graphics 630. Konektörler: VGA çıkışı ve USB 3.0 arayüzü. Yonga seti: Intel B360. 180W güç kaynağı. Ebatlar: 270 * 95 * 296 mm. Ortalama fiyat: 45.000 ruble.

HP ProDesk 400 G5 SFF Masaüstü Bilgisayar (4CZ70EA)

Avantajlar:

 • Yüksek kaliteli Intel Core işlemci;
 • Kompakt model;
 • Üretken grafik kartı;
 • Büyük miktarda RAM.

Dezavantajları:

 • Küçük güç kaynağı birimi;
 • Küçük SSD hacmi;
 • Yüksek fiyat.

Monoblok 21,5 ″ HP 200 G3

Modelin popülaritesi, bu tür bilgisayar teknolojisinin kompakt olmasından kaynaklanmaktadır. Bir sette kişisel bilgisayar. Ekran çözünürlüğü: 1920 × 1080. Üç işlemciden birini seçebilirsiniz: Intel Core i3-8130U, Intel Core i5-8250U, Intel Pentium Silver J5005. Buna göre 4'ten 16 GB'a kadar RAM alabilirsiniz. Video işlemcisi, işlemciye bağlıdır: Intel HD Graphics 620, Intel UHD Graphics 605, Intel UHD Graphics 620. SSD depolama. Aralarından seçim yapabileceğiniz işletim sistemi: DOS, Windows 10 Home 64, Windows 10 Professional 64. Çapraz monitör: TFT TN, TFT IPS, TFT * VA ile 21,5 inç. 2 ila 4 çekirdek. RAM'i 16 GB'a kadar genişletebilirsiniz. İçerir: Hibrit Sabit Sürücü (SSHD), Wi-Fi, Klavye, Fare (bunlar olmadan satın alabilir veya kablosuz seçeneğini seçebilirsiniz). Kulaklık, mikrofon, HDMI çıkışları. RJ-45 arabirimini, USB 2.0'ı 3.1'e kadar destekler. Aynı zamanda şu sistemleri de destekler: SDXC, MS, SD, SDHC. Kensington için bir yuva var. Ortalama fiyat: 37.000 ruble.

Monoblok 21,5 ″ HP 200 G3

Avantajlar:

 • İşlemcinin en iyi sürümünü, ekran kartını, çekirdek sayısını seçebilirsiniz;
 • Çeşitli İşletim Sistemleri;
 • Toplu RAM;
 • Komple PC seti;
 • Çok sayıda çıktı / giriş;
 • Çeşitli arayüzler;
 • Kararlı stand;
 • Kompakt.

Dezavantajları:

 • Yüksek fiyat;
 • Tüm çıkışlar kasanın arkasında bulunur;
 • Yükseltme zor.

Tek parça 23,8 'Acer Aspire C24-865

Üstün teknoloji. İşlemci seçimi: Intel Core i3-8130U, Intel Core i5-8250U, 4/8 GB RAM, Intel UHD Graphics 620 video işlemcisi.Seçtiğinize göre: DOS, Endless OS, Linux, Windows 10 Home 64, Windows 10 Professional 64.Monitör parametreleri: 23,8 inç, 1920 × 1080, ekran matrisi türü: TFT TN, TFT IPS. 2'den 4'e kadar çekirdek sayısı. Aşağıdaki seçenekler vardır: hibrit sabit sürücü (SSHD), Bluetooth, Wi-Fi. Ses / kulaklık, mikrofon, HDMI çıkışı. Arayüzler: RJ-45, USB 2.0 - 3.1, ayrıca bir kart okuyucu da var. Destek: SDXC, MS, SD, SDHC. Bir Kensington kart yuvası var. Ortalama fiyat: 44.000 ruble.

Tek parça 23,8 'Acer Aspire C24-865

Avantajlar:

 • Neredeyse sessiz;
 • Kullanışlı ve kompakt;
 • Çekici tasarım;
 • Intel Core işlemci;
 • Güçlü grafik kartı;
 • Yeterli hafıza alanı.

Dezavantajları:

 • Ek çevre birimleri satın almak gereklidir;
 • Fiyat için pahalı.

İyi bir model nereden alınır? Çevrimiçi bir PC montajı sipariş ederken ürünü çevrimiçi mağazalardan veya özel ekipman mağazalarından satın alabilirsiniz. Satın alma için temel gereklilik, sunulan belgeler, kullanım ve montaj talimatları, sertifikalar ve bir garanti kartıdır. Bu belgeler, ekipmanın kalitesini ve garanti kapsamında onarım yapabilme yeteneğini onaylar.

Bilgisayarı kurduktan sonra, sürücüleri, yardımcı programları ve diğer önemli yazılımları yüklemeniz gerekir. Bazı mağazalarda uzmanlar belirli bir fiyata ek bir hizmet sunar. Alıcı, kurulumu kendi başına tamamlayabileceğinden emin değilse, bu alandaki profesyonellerin bilgilerini kullanmak daha iyidir.

Bugün kişisel bilgisayarı veya aygıtı olmayan bir kişiyi hayal etmek zor. Sürekli modernizasyon sayesinde, bilgi işlem teknolojisi birçok yararlı ve kullanışlı görevi saniyeler içinde gerçekleştirmenize olanak tanır. Ofislerindeki her kuruluşun, belirli amaçlar için tasarlanmış birkaç farklı bilgisayarı vardır. Modern bir insan için gerekli olan video, fotoğraf, internette gezinme ve metin dosyaları oluşturma ve daha birçok işlev, iyi bir model satın alarak elde edilebilir. Kaliteli ürün derecelendirmesi, standart gereksinimleri karşılayan popüler bilgisayarları içerir. Satın almak için her bir parçanın teknik özelliklerini bilmek gerekli değildir, yüzde yüz sonucu garanti eden ana göstergeleri temel alabilirsiniz. Derecelendirmede veya diğer seçeneklerde listelenen bilgisayarları kullanma deneyiminiz varsa, yorumlarda bize bildirin.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *