2020 için banyo için en iyi buhar jeneratörleri ve buhar tabancaları

0

İnsanın ekonomi arzusu, teknolojik ilerleme için tembellikten daha az önemli bir nedendir. Örneğin, en gerçek kuru buharın geldiği parke taşlı bir sauna için doğal bir sobadan tasarruf etmek için insanlar elektrikli buhar jeneratörlerini icat ettiler. Gerçekten de, çaba, zaman ve bazen de finansman tasarrufu söz konusudur (yine de ekipman bazen bir fırın inşa etmekten daha az maliyetli değildir). Bununla birlikte, dedikleri gibi, tüm buhar jeneratörlerinin eşit yaratılmadığını anlamak önemlidir. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri sizler için 2020 banyosu için en iyi buhar jeneratörlerinin ve buhar tabancalarının bir listesini hazırladı.

Buhar jeneratörleri ve buhar tabancaları nedir?

En başından itibaren neyin ne olduğunu bulmanız gerekir. Esasen, bu 2 kavram tek bir amacı güder, hatta bazı durumlarda birbirlerinin yerine geçebilirler. Bununla birlikte, ilk tür daha çok profesyonel kategorisine (içlerindeki işlevsellik daha geniş olacaktır) ve ikincisi - daha basittir. Dahası, buhar topları genellikle bağımsız olarak yapılır ve bunun nedenleri vardır (aşağıda daha fazlası).

Buhar jeneratörleri

Buhar üreten cihazlar günümüzde çok moda. Sonuçta, bugün hem bir daireye hem de büyük bir hamamda kurulabilirler. Bununla birlikte, popüler modeller orta kategoridedir, yani: yazlık evlerde veya özel evlerin yanında inşa edilen banyolar için. Her şey sırayla.

Bu tür sistemlerin temel görevi (ve başka türlü böyle karmaşık bir yapı diyemezsiniz), suyun başka bir kümelenme durumuna dönüştürülmesidir. Bu, sırayla birkaç şekilde gerçekleştirilen ısıtma ile yapılır:

 • Isıtma elemanlarının yardımıyla. Borulu bir elektrikli ısıtıcı, bir kazana çok benzer. Aslında aynı şekilde çalışır: sadece sıvıyı uçucu bir duruma dönüşene kadar ısıtır.
 • Elektrot - bu, farklı potansiyele sahip 2 elektrottan geçen bir elektrik akımı nedeniyle ısınmanın meydana geldiği zamandır (tabiri caizse, "iki yangın arasında").
 • Diğer bir seçenek mikrodalgadır. Eleman, ısınma nedeniyle mikrodalga fırında olduğu gibi ultra kısa dalgalar yayar.

Buhar jeneratörlerinin cihazı kural olarak birkaç standart elemana sahiptir:

 • Tank. Aslında buraya su dökülür, o da daha sonra özel bir bölüme gidecek. Bu sonuçla, tankta her zaman belirli bir minimum sıvı bulunduğundan emin olmak gerekir. Doğrudan su kaynağına bağlı cihaz türleri de vardır. Gelişmiş teknoloji, ölçülü bir dozda sıvı sağlar, böylece tamamen unutabilir ve otomasyona güvenebilirsiniz.
 • Su hazırlama bölmesi.
 • Pompalar. İki tane var: su ve buhar. Buna göre, biri çok yoğun olayların içine su çeker, diğeri oradan buhar odasına buhar sağlar.
 • Buhar üreticisinin kendisi. Aslında bunlar ısıtma elemanlarıdır.
 • Sensörler. Güvenilir modeller, yüksek kaliteli arıza korumalı sensörlerle donatılmıştır.
 • Kontrol Paneli. Her zaman paketin bir parçasıdır ve elektroniklerin yüksek sıcaklıklardan zarar görmemesi için başka bir odaya çıkarılır. Bu tür önlemler zorunludur çünkü bu sadece ekipman arızası ile ilgili değildir.Her şey bir yangına, hatta yangına bile dönüşebilir. Kontrol panelinin montajı, arkasında buhar odası bulunan ve en çok "şişirme" kısmı bu duvar içerisinden tellerle bağlanan duvara monte edilerek yapılır.

Yukarıdakilerin hepsine ek olarak, buhar jeneratörü ayrıca yakıt türüne göre farklılık gösterir:

 • Elektrik. Bu yakıtın avantajı, elektrikli buhar jeneratörlerinin çok küçük yapılabilmesi ve örneğin dairelerde kullanılabilmesidir. Ve ayrıca yüksek güvenlik göstergeleri daha az önemli değildir. Sunulan üç yakıt türü arasında elektrik en güvenli olanıdır.
 • Gaz. Bildiğiniz gibi mavi yakıt elektrikten daha ucuzdur. Bununla birlikte, herkesin gaz kullanma şansı yoktur: bir yerde gaz arzı olmayan, boşluğun izin vermediği bir yer, vb.
 • Yakacak odun. Günümüzde, çok nadir bir tür, ancak normal güç kaynağının olmadığı ve kesinlikle gaz kaynağının olmadığı yerlerde yeri doldurulamaz. Anavatanımızın ulaşılması zor yerlerinden değil, daha ziyade henüz iletişime bağlı olmayan veya artık bağlı olmayan kulübelerden bahsediyoruz. Modellerin "ahşap" yakıt üzerindeki popülaritesi son derece düşüktür çünkü elektrik veya gaz olduğunda hiç pratik değildir. Ve bu "yakıtı" nereden alacağınızı bulmak her zaman mümkün olmuyor.

Ayrıca açıklanan cihazın diğer sınıflandırmalarından da bahsetmek gerekir. Aşağıdakilere göre ayırt edin:

 • Kapasiteler: genellikle 2 kW ile 18 kW arasındadır. Ortalama olarak, 1 m3 için 1 kW hesaplanır;
 • Boyutlar: apartman binalarındaki yerleşim alanları için en küçükten en büyüğüne hamamlar için.
 • Fiyat: bütçe, orta sınıf, profesyonel;
 • Randevu alarak: Türk hamamı, sauna, Rus hamamı vb.
 • Ülke üreterek: İsveççe veya Rusça.
 • Ek seçeneklerin mevcudiyetine göre. Örneğin aromatik yağlar ekleme işlevi ile.
 • Su temini ile: bir tank ve otomatik. İlk seçenek, tankın içine kendi ellerinizle sıvı dökeceğinizi varsayar. Bir yandan, kullanışlıdır, çünkü orada ne kadar su kaldığını ve "rezervleri" ne zaman yenilemeye değer olduğunu her zaman bilebilirsiniz. Öte yandan, tüm bunların akılda tutulması gerekiyor. Cihazın depoda "yakıt" olmadan çalışması arızaya neden olabilir. İkinci seçenek otomatiktir. Bu, cihazın su kaynağına bağlandığı zamandır. Kolaylık var. Bununla birlikte, birçok bölgedeki su büyük ölçüde serttir ve bu da kireç oluşumuna ve buhar üreticisinin ömrünün kısalmasına neden olur.

Genel olarak, koşullarınıza uygun modeli nasıl seçeceğinizi anlamak oldukça zordur.

Buhar topu

Bu cihaz daha basit bir yapıya sahiptir. Ve bazen bir buhar jeneratörü olarak da adlandırılsa da, farklar önemlidir. En basit ifadeyle, buhar makinesi, ocağın dibine değecek kadar derine taşlara yerleştirilmiş bir borudur.

Bu borulara direk olarak su dökülür ve dibe ulaşan küçük deliklerden dağıtılır. En alt kısımda, sırasıyla sıcaklık en yüksektir ve buhar en yüksek kalitede elde edilir: ince, kuru ve daha sıcak.

Böyle bir nem buharlaşma ürünü, buhar sıcaklığının 400 dereceye ulaşması ve kuru olması gereken Rus banyoları için mükemmeldir. Piyasalarda Rus, Çin ve diğerlerinden oluşan bir model yelpazesi var. Ve bunları örneğin çevrimiçi mağazada sipariş edebilirsiniz. Bununla birlikte, birçok zanaatkar, en iyi üreticilerle güvenle rekabet edebilecek bu tür silahları yapmayı başarır. Çoğunlukla, aslında, kurulum ve yapımın basitliği, hamam görevlisini buhar tabancalarının tarihine katkıda bulunmaya zorlamaktadır.

Gelişmiş modeller, evde yapılsa da, yapılarında çek valf gibi bir unsura sahiptir. Ana amacı buharı dışarıda tutmaktır. Buharlar buhar odasına taşlardan girmelidir. Ancak alıcılara (bazılarına) göre buhar sıcaklığı üst taşlara daha yakın düşer ve tam etki vermez.Bu durumda özellikler, fırının ortasına, kümelenme havasındaki imrenilen maddenin buhar odasına girdiği bir boru olan bir buhar çıkışı eklenerek iyileştirilir.

Ayrıca, borunun ucundaki fırının dibine temas eden küçük delikler veya yuvalar da önemlidir. Buhar topları için ideal malzeme paslanmaz çeliktir. Dahası, küçük metal kalıntılarından bile kişisel banyolar için bir ünite oluşturmak mümkündür.

2020 için banyo için TOP-7 en iyi buhar jeneratörlerinin ve buhar tabancalarının değerlendirmesi

Banyo malzemeleri ve ekipmanları için piyasada sunulan çok çeşitli ürünler, alıcıların kafasını biraz karıştırır. Bu nedenle, bir buhar jeneratörü seçmek için net kriterler belirlenmelidir: fiyat, performans, güvenli malzemelerden yapılmış cihaz, ne kadar tank hacmi, hangi incelemeler, teslimatla birlikte çevrimiçi olarak sipariş edilebilir. ÜST-7 derecemizi sunarak birimi satın almak için hangi şirketin daha iyi olduğunu seçmenizi kolaylaştırmaya çalışacağız.

7. sıra - dökme gaz pompalama ünitesi 1,6 kW

En iyilerin açıklamasına oldukça basit bir modelle - bir doldurma cihazı ile başlayalım. PGN küçük boyutludur ve sadece 5 litrelik bir tank hacmine sahiptir ve gücü 1600 W'tır. Fito fıçı banyoları için idealdir. Hatta bu hattın özellikle bu tür buhar odalarını ısıtmak için yapıldığını söyleyelim.

Ortalama fiyat yüksek değil, bu yüzden onu elde etmek zor olmayacak. PHN, temel işlevlerinin yanı sıra aromatik yağlar da kullanır.

Çarpıcı eksiklikler arasında, su seviyesini sürekli olarak izlemenin gerekli olduğu gerçeğini vurgulamakta fayda var, bu da rahatlamayı engelleyemiyor.

Dökme gaz pompalama ünitesi 1,6 kW

Faydaları:

 • Kompakt;
 • Kullanımı kolay
 • Isıtma elemanı;
 • Aroma yağları uygulama işlevi;
 • Distile H2O doldurabilirsiniz.

Dezavantajları:

 • Genellikle, kitte az miktarda gelir, ayrıca satın almanız gerekir;
 • Tankın doluluğu üzerinde sürekli kontrol;
 • Yerleşik kontrol panelleri - aşırı ısınma olumsuz yönde etkileyebilir.

Çıktı:

Sınırlı kullanıma sahip orta model. Bununla birlikte, nişini başarıyla işgal ediyor.

6. sıra - HARVIA Helix HGX 11L

Reytingimizde 7. sırada yer almak oldukça istisnaydı. Ve 6. yerden devlerin zamanı başlıyor. Listedeki ucuz olanlar bitti. Ve hemen, 15 metreküplük gerekli kaynağı sağlayabilen, 11.000 watt'lık bir Fin yapımı buhar üretme makinesi.

Ancak dezavantajı, kontrol panelinin hemen hemen her noktada ayrı olarak satın alınması gerekmesidir. Cihaz 380 V gerektirdiğinden, ağa bağlanırken bir başka zorluk ortaya çıkar. Neyse ki, banyolara genellikle böyle bir voltaj verilir.

HARVIA Helix HGX 11L

Faydaları:

 • Yüksek kalite;
 • Aroma işlevi;
 • Harika performans;
 • Otomatik su girişi + filtrasyonu;
 • Farklı banyolar için uygundur;
 • Otomatik temizleme var.

Dezavantajları:

 • 380 V ile güçlendirilmiştir;
 • Yüksek fiyat;
 • Kontrol paneli ayrıca satılır.

Çıktı:

Helix HGX 11L iyidir çünkü sadece özel banyo işinde değil, aynı zamanda halka açık yerlerde de kullanılabilir. Tabii ki, kullanım için gereksinimleri ve önerileri takip etmelisiniz.

5. sıra - Helo HNS 60 T1

Diğer bir marka Finlandiya'dan. Fiyat önceki pozisyondan biraz daha yüksek, ancak daha fazla ek işlevi de var. Güvenilirlik ve güvenlik hakkında konuşmanın yanı sıra (varsayılan olarak gelirler), Helo'nun çok kullanıcı dostu olduğunu söylemeye değer. Örneğin, ünite uzaktan kumanda kullanılarak doğrudan buhar odasından kontrol edilebilir. Uzaktan kumanda, sıcaklık ve nemden güvenilir bir şekilde korunur.

Kullanım rahatlığı ve rahatlığı, her kullanıcının yedek parçalara kolay erişime sahip olması gerçeğinde yatmaktadır - bu durumda kendiniz kolayca değiştirebilirsiniz (talimatları okuduktan, ustaların ve amatörlerin tavsiyelerini dinledikten sonra).

Eksilerden. Diyelim ki bu seviyedeki buhar üreticilerinden 6 kW (6-7 metreküp) 'den biraz daha fazla güç bekliyorsunuz.

Helo HNS 60 T1

Faydaları:

 • Uzaktan kumanda;
 • Kolay küçük onarımlar;
 • Açma, kapama ve sıcaklık için zamanlayıcılar;
 • Güvenilirlik;
 • Ürün kalitesi.

Dezavantajları:

 • Düşük güç;
 • Yüksek fiyat;
 • Kontrol paneli ayrıca satılır.

Çıktı:

Kolaylık gücü ele geçirdi, bu nedenle T1 11L'nin üzerinde.

4. sıra - Helo HNS 140 T1

Dördüncü sıranın gözden geçirilmesi, önceki modelin "meslektaşına" ayrılmıştır. "Küçük kardeş" in aksine, 140 T1 oldukça güçlü - 14 kW. Bu, 16 veya hatta 18 küplük bir alanı kaplamak için yeterlidir. Çoğu zaman bu seriye hamam için buhar jeneratörü denir.

Ancak, eksileri diğer sürümle aynıdır.

Testler, özel bir buhar jeneratörü ürününün kullanımının servis ömrünü uzattığını göstermiştir. En azından kir ve diğer kalıntıları temizlerler.

Helo HNS 140 T1

Faydaları:

 • Yüksek güç ve performans;
 • Hamam için ideal;
 • Estetik açıdan hoş bir görünüm;
 • Güvenilirlik.
 • Uzaktan kumandadan kontrol etme yeteneği.

Dezavantajları:

 • Yüksek fiyat;
 • Kontrol paneli ayrıca satılır.

Çıktı:

Ekipman, Almanya'da üretilmemesine rağmen, Alman kalitesindedir.

3. sıra - Tylo Steam 2/4/6 VB

En iyi cihazlar kesinlikle ilk üç arasında. Kazananların en alt podyumunda İsveç Tylo Steam 2/4/6 VB var. Bunlar zaten birinci sınıf buhar jeneratörleri. Ne kadara mal olduğunu sorma.

Model adındaki sayılar gücü gösterir: sırasıyla 2,4 kW, 4,5 ve 6,6. Yani, bağlanırken belirli göstergeleri seçebilirsiniz. Ortalama olarak, Tylo 5 metreküpe kadar buhar verme kapasitesine sahiptir.

2/4/6 VB'nin bir başka özelliği de, bunun için bir kontrol paneli satın almanıza gerek olmamasıdır - basitçe mevcut değildir. Her şey uzaktan kumanda ile kontrol edilecektir (ancak ayrı olarak satın almanız gerekecektir).

Tylo Steam 2/4/6 VB

Faydaları:

 • Kompakt;
 • Çok güvenilir;
 • Gücü seçmek mümkündür;
 • Kontrol paneli yoktur;
 • Hamam için uygundur.

Dezavantajları:

 • Yüksek fiyat;
 • Düşük güç;
 • Uzaktan kumandanın ayrıca satın alınması gerekecektir.

Çıktı:

Pahalı işlevselliğe bu kadar para harcayabilenler için mükemmel bir model.

2.lik - Tylo Steam 12

Üretici Tylo, Steam 12'yi listemizin ikinci satırına koydu.Bu cihaz sadece kullanışlı özelliklerin bir dağılımıdır. Örneğin, içine otomatik bir temizleme sistemi yerleştirilmiştir, bir su kaynağına bağlanma yeteneği (tabii ki, Steam 12'nin kendisi su miktarını kontrol edecektir, vb.). Aromatik yağlar için pompa vardır. Genel olarak cihaz çok iyi buhar verir, bu da hamam ve diğer banyo türlerine çok yakışır.

Tüm bu yardımcı programlar, yüksek maliyet, ayrı bir uzaktan kumanda satın alma ihtiyacı vb. Gibi küçük dezavantajlar nedeniyle biraz gölgede kalmıştır.

Tylo Steam 12

Faydaları:

 • Çok çeşitli olasılıklar;
 • Doğrulanmış marka;
 • Temizleme sistemi;
 • Adım adım talimatlar deneme;
 • 15 metreküp'e kadar alan sağlamak;
 • Soğuk suya bağlanabilir.

Dezavantajları:

 • Yüksek fiyat;
 • 380 V ağından çalışın;
 • Kontrol paneli ayrıca satın alınmalıdır.

Çıktı:

Neredeyse ilk sırada. Biraz yeterli değildi, ama o zaman tepede ne var?

1. sıra - Harvia Helix Pro HGP 30

Ve son olarak, Harvia Helix Pro HGP 30, kaliteli buhar jeneratörleri derecelendirmemizi tamamlıyor Bu buhar kazanlı ütüde nelere dikkat etmelisiniz? Bu kadar çok detay var. Örneğin, kötü şöhretli uzaktan kumanda buraya dahildir, yani ayrı olarak satın almanıza gerek yoktur. Buhar jeneratörünün yapısı, sabitleme ve çalıştırma sistemi - her şey yolunda.

Önemli bir nokta, burada temizleme sisteminin sadece suyu boşaltmakla kalmayıp, alanları doğrudan durulamasıdır. 40 metreküplük bir oda için 30 kW güç yeterlidir. Bu zaten endüstriyel bir ölçek.

Harvia Helix Pro HGP 30

Faydaları:

 • Endüstriyel kapasite;
 • Etkili temizleme sistemi;
 • Kontrol paneli dahildir;
 • Buhar kazanlı ütü için daha uzun hizmet ömrü.

Dezavantajları:

 • Yüksek fiyat;
 • Hacimli.

Çıktı:

Terbiyeli birincilik!

Özetle, listedeki katılımcıların her birinin elbette kaliteli bir ürün olduğunu söylemek isterim. Ancak, hepsinin birini veya diğerini tercih edecek kadar yeterli farklılıkları vardır. Tüm bu küçük şeyleri inceledikten sonra, seçim yaparken gerçekten hatalardan kaçınabilirsiniz. Derecelendirmenin doğru olduğunu düşünüyor musunuz? Belki incelemeye girmek için bir itirazınız veya kendi yarışmacılarınız var? Yorumlardaki her şeyi yazın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *