2020 için en iyi ortopedik sandalyeler

0

Minimum fiziksel aktivite ile hareketsiz çalışma kimseyi kurtarmaz. Bu, özellikle kas-iskelet sistemi patolojilerine eğilimi olan insanlar için geçerlidir. Ortopedik sandalyeler, kullanıcıların omurgalarını korumasına ve osteokondroz ve diğer sorunların gelişimini önlemesine yardımcı olabilir. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, en iyi ortopedik sandalyelerin bir derecelendirmesini hazırladı, bu seçim, tüm ihtiyaçlarınızı ve kişisel tercihlerinizi dikkate alarak uygun aksesuarı doğru bir şekilde seçmenize olanak tanıyacak.

Sandalye çeşitleri

Anatomik mobilyalar konfigürasyona ve amaca bağlı olarak değişebilir. Doğru sandalye, kullanıcının aktivitesine bağlı olarak omurga üzerindeki baskıyı en aza indirmeye yardımcı olacaktır. Bu tür mobilyalar aşağıdaki türlere ayrılmıştır:

 • Yöneticinin koltuğu - adından da anlaşılacağı gibi, bu model yüksek rütbeli kişiler için tasarlanmıştır. Ana ayırt edici özelliği, prezentabl görünümüdür. Sandalye, geniş bir sırtlık, masif kolçaklarla donatılmıştır, üretim malzemesi dayanıklıdır, ahşap veya metal ile temsil edilir. Koltuk da deriden yapılmış rahat ve geniştir. Ayrıca etik eko-deri seçenekleri de bulunabilir.
 • Ofis koltukları, sıradan çalışanlar için tasarlanmış standart modellerdir. Görünüm hiçbir şeyle ayırt edilmez, sandalyenin yüksekliği dışında çeşitli ayarlamalar yoktur. Ancak model, düşük bir maliyetle karakterizedir.
 • Oyun - oyuncular genellikle bilgisayarda çok zaman harcarlar, bazıları için bu sadece bir oyun değil, para kazanmanın bir yoludur. Bu nedenle oyuncuların profesyonel anatomik mobilyalara da ihtiyaçları vardır. Bu sandalyeler, yüksekliklerini, kol dayama yerlerinin konumunu ve eğim açısını kontrol etmenizi sağlar. Özetle, bu tür koltukların parametreleri tam olarak ayarlamanıza ve bunları kullanıcının bireysel özelliklerine göre ayarlamanıza izin verdiğini söyleyebiliriz.
 • Çocuk sandalyeleri, ekipmanın boyutu dışında yetişkin versiyonlarından neredeyse ayırt edilemez. Ayrıca, tüm ürün yelpazesi arasında kullanıcı çok parlak renkler bulacaktır.
 • Dizüstü bilgisayar ve bilgisayar çalışması için - evden çok çalışan serbest çalışanlar için ideal olan çok kullanışlı bir tasarım. Model, onu sırtüstü pozisyona aktarmanıza, gerekli parametreleri ayarlamanıza, gadget'ı özel bir standa kurmanıza izin verir.

Bu ne için

Anatomik mobilyalar basit seçeneklerden biraz daha pahalıdır, bu nedenle birçok kullanıcı böyle bir satın alma işleminin tavsiye edilebilirliğini düşünüyor. Aşağıda ortopedik sandalyelerin sahip olduğu temel avantajları açıklayacağız.

 1. Skolyoz ve osteokondroz gelişme olasılığı azalır. Sandalyenin arkası anatomik bir şekle sahip olduğundan insan omurgası en rahat ve doğal pozisyondadır. Özellikle skolyoz problemi ve kas-iskelet sisteminin diğer patolojileri okul çocukları için önemlidir.
 2. Fıtık gelişiminin önlenmesi. Böyle bir patoloji, genellikle uzun bir zorlanmış pozisyon nedeniyle omurga kolonunun bölümlerinin yer değiştirmesi durumunda gelişir.Fıtıkların tehlikesi, omurilikteki kan dolaşımına müdahale etmeleridir.
 3. Düz ayakların önlenmesi başka bir çocuğun sorunudur. Doğru takılan ayak desteği, ayağın anatomik şeklini koruyacak ve ayak bileği üzerindeki baskıyı azaltacaktır.
 4. Kan dolaşımının normalleşmesi - doğru konumda, merkezi damarların kenetlenmesi imkansızdır, bu nedenle organlar ve dokular doğru ve tam olarak kan, besinler ve oksijen ile doyurulur. Her şeyden önce beynin çalışması geliştirildi.
 5. Konfor - Anatomik mobilyalar, yüksek derecede konfor ile karakterizedir. Kullanıcı, uyuşma, baş ağrısı, boyun ağrısı, kas gerginliği gibi sorunlar yaşamadan ortopedik sandalyede geçirdiği zamanı tam anlamıyla yaşayabilecektir. Çoğunlukla, işte uzun bir günün ardından, kişi ısınma, gerilme ihtiyacı hissederken, uzuvlarda "tüylerim diken diken" gözlemlenebilir. Ergonomik sandalyeler ile bu sorunu sonsuza dek unutabilirsiniz.
 6. Parametrelerin ve eğim açısının tam kontrolü - ortopedik sandalyeler konumlarını değiştirmeyi ve ayarlamayı mümkün kılar. Böylelikle kullanıcı, mobilyayı kendi özel ve bireysel ihtiyaçlarına göre özelleştirebilecek.

Ana seçim kriterleri

Gerekli sandalye tipine karar verdikten sonra, en uygun seçeneği seçmeye başlayabilirsiniz. Her şeyden önce kişisel tercihinize göre yönlendirilmenizi tavsiye ederiz, ancak yine de tüm mobilyalar için geçerli olan belirli noktalar vardır. Bu nedenle, örneğin, iyi bir anatomik sandalyenin mutlaka ayarlanabilir bir sırtlık yüksekliği ve açısı ile donatılması gerekir.

Ergonomik mobilya alırken başka nelere dikkat etmelisiniz?

Oyun seçeneği

Bu tür modeller, boyun kaslarını korumak için bir koltuk başlığı ile donatılmalıdır. Bu tür ürünlerin maliyeti biraz daha yüksek olsa da, daha sonra kullanıcının ağrı kesiciler için para ödemesi gerekmeyecektir.

Bebek sandalyeleri

Daha önce de belirtildiği gibi düz ayakların önlenmesi için ayak dayama yeri ile donatılmalıdır. Ek olarak, koltuk sırtlığının yanı sıra koltuk arkalığının yüksekliği de ayarlanmalıdır.

Ekipman

Kolçaklar ve bel yastığı her zaman üretici tarafından sağlanmamaktadır, ancak özellikle uzun süreli oturma söz konusu olduğunda bunların varlığı arzu edilir. İyi bir seçenek, bir dizüstü bilgisayar standı ile birleştirilmiş bir sandalye. Tekerleklerin varlığı kişisel ihtiyaçlara bağlıdır, eğer dar bir alanda sık hareketler planlanıyorsa, o zaman tekerlekler haklı ve gerekli bir ilavedir. Sandalyenin hareketi hiç planlanmamışsa, tekerleklerin yokluğunda tasarruf edebilirsiniz.

Dönen ve hareket eden bir sandalye satın alırken, sandalyeyi sabit bir konumda sabitleyen bir tutucu olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

İyi bir seçenek, sandalyenin arkasını geriye yatırmanıza ve onu bir tür sallanan sandalyeye dönüştürmenize izin veren bir kolun varlığı olabilir. Bu seçenek ev kullanımı için uygundur.

Mekanizmalar

Her anatomik koltuğun yüksekliği, oturma derinliğini ayarlamak için mekanizmaları vardır, kolçaklar ve koltuk başlıkları da değiştirilebilir. Çeşitleri farklıdır, sadece malların maliyetini etkiler. Ana mekanizma türleri:

 • Multiblock - koltuk arkalığının açısını ayarlamanıza olanak tanır, çoğu zaman kullanıcının beş konumu vardır. Kontrol, bir düğme aracılığıyla gerçekleştirilir, ayrıca çoğu zaman bu tür mekanizmalarda, sandalyenin yüksekliğinden sorumlu olan bir pnömatik kaldırma vardır.
 • Serbest stil - mobilyalar sırtın anatomik özelliklerine uyum sağlayabilir, böylece omurga rahat bir pozisyondadır ve omurga için ek destek mevcuttur. Özel bir yay ve vidanın varlığı sayesinde sandalyede sallanma yeteneği büyük bir artı olacaktır.
 • Senkromekanizma çok uygun bir tasarımdır. Bu durumda, sandalyenin tüm elemanları parametrelerdeki değişikliklere uyum sağlayarak birbirleriyle etkileşime girer.Örneğin, sandalye uzanma pozisyonuna aktarıldığında, diğer tüm ayarlar bağımsız olarak ayarlanır (koltuk yüksekliği ve derinliği).
 • T-Synchro, sallanma modu dahil birçok parametreyi aynı anda ayarlamanıza izin veren kullanışlı bir tasarımdır. Bir anti-şok işlevi de vardır, amacı, eğim yüksekliğini ve açısını sarsıntı olmadan sorunsuz bir şekilde değiştirmektir.
 • Kaydırıcı - büyük bir fiziğe sahip kullanıcılar için uygundur. Bu tasarımın sandalyeleri, koltuğun derinliğini olabildiğince rahat bir şekilde ayarlamanıza izin verecektir.
 • Kalıcı temas - uzun süreli ve kalıcı kullanım için tasarlanmış koltuklar bu tür mekanizmalarla donatılmıştır. Bu durumda, mobilyalar oldukça dayanıklıdır, en savunmasız yerler özellikle dikkatlice çalışılmıştır: sırtlık, koltuk döşemesi, ayar mekanizmaları.

Üretim malzemesi

Koltuk ve sırtlığın malzemesinden bahsedecek olursak, yüksek kaliteli nefes alabilen hammaddelerden yapılmış olması gerekir. Bu durumda döşemenin temizlenmesi kolay, aşınmaya dayanıklı olması gerekir.

Bir çarpıdan bahsediyorsak, o zaman bu durumda kullanıcının ağırlığına dikkat etmeye değer:

 • 70 kg'a kadar - plastik dahil herhangi bir malzeme işe yarar;
 • 110 kg'a kadar - böyle bir ağırlık, metal hammaddelerden yapılmış bir çapraz parçaya sahip bir sandalye ile sürdürülebilir;
 • 130 kg ve daha fazlası - döküm alüminyum mobilyalar en yüksek güvenilirliğe sahip olacak.

Bunlar, ortopedik mobilya seçiminde ana kriterlerdi, aşağıda alıcılara göre en iyi sandalyeleri tanıyabilirsiniz.

2020 için en iyi ortopedik sandalyelerin değerlendirmesi

Ofis

Duorest Alpha a30h

Çoğu ofis çalışanı bu belirli modelleri tercih eder. Kullanıcılar arasındaki bu güvenin sebebi nedir?

Sırtlık, konumunu ayarlamak zor olmayan iki unsurdan oluşur. Kolçaklar konumlarını değiştirir, koltuk başlığı kullanıcının anatomik özelliklerine mükemmel uyum sağlar. Böylece servikal omurga güvenilir bir koruma altındadır. Sandalye, 125 kg'a kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

Mobilyalar tekstil ile kaplanmıştır, bu nedenle kullanıcının cildi en sıcak günlerde bile terlemez. Mekanizma senkronize edildi, bir salınım modu var.

Duorest Alpha a30h

Avantajlar:

 • birçok olumlu eleştiri;
 • rahat tasarım;
 • güvenilirlik;
 • şık tasarım.

Dezavantajları:

 • kırılgan plastik ara parça.

Ortalama maliyet 60.000 Rus rublesidir.

Metta Samuray s-1

Ofis için en uygun bütçe seçeneği. Düşük fiyata rağmen, ürün rahat çalışma için gerekli tüm özelliklere sahiptir. Sandalyenin arkası anatomik olarak omurganın kıvrımlarına uyumludur. Malzeme, ağ şeklinde nefes alabilir. Çapraz parça, ağır hizmet tipi metal malzemelerden yapılmıştır.

Sandalye, senkronize bir sallanma mekanizması ile donatılmıştır. Sandalye oldukça şık görünüyor, ancak birçok kullanıcı, mobilyaların uzun boylu insanlar için uygun olduğuna dikkat çekiyor. Orta ve kısa boylu kullanıcıların sandalyeyi fiziğine göre ayarlaması zor olacaktır.

Metta Samuray s-1

Avantajlar:

 • Düşük fiyat;
 • güzel tasarım;
 • sağlam çapraz parça.

Dezavantajları:

 • kolçakları ve bel yastığını ayarlamanın bir yolu yoktur;
 • tekerlekler çabuk kırılır;
 • ağ ağır ağırlık altında sarkar.

Ortalama maliyet 16.000 Rus rublesidir.

Konforlu Oturma Ergohuman Plus

Kullanışlı tasarım oldukça dayanıklı ve güvenilirdir. Sırtlık ağdan yapılmıştır, böylece kullanıcının normal vücut ısısı korunur. Kolçaklar ve koltuk başlığı dahil olmak üzere tüm parametreler istenirse ayarlanabilir. Güzel bir ilave, bir elbise askısının varlığı olacaktır.

Sallanma mekanizması eşzamanlıdır, ana üretim malzemesi metaldir.

Konforlu Oturma Ergohuman Plus

Avantajlar:

 • bel desteği var;
 • tüm parametreleri ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz;
 • sağlam yapı.

Dezavantajları:

 • dışkıların temizlenmesi zordur.

Ortalama maliyet 50.000 Rus rublesidir.

Yöneticiler için

Kulik Sistem Elmas

Lüks, şık bir İtalyan yapımı sandalye, yüksek rütbeli bir patron veya yönetmenin ofisini süsleyecektir. Model iki renkte mevcuttur: siyah veya kahverengi.Koltuk rahat olacak, çok büyük yapılı bir insanı barındıracak.

Döşeme, doğal veya suni deri şeklinde sunulmaktadır. Eğim açısı ve bel yastığı ayarlanabilir, ancak kolçaklar, koltuk başlığı ve sırtlık açısı, sandalyenin yüksek maliyeti göz önüne alındığında değiştirilemez, bu önemli bir dezavantajdır.

Kulik Sistem Elmas

Avantajlar:

 • sağlam tasarım;
 • rahat, dayanıklı tasarım.

Dezavantajları:

 • kolçaklar ve kafalık ayarlanamaz.

Ortalama maliyet 100.000 Rus rublesidir.

Bürokrat T-9999

Yerli üretim bir koltuk, herhangi bir yöneticinin ofisi için ideal bir dekorasyon olacaktır. İşlevselliği ve güvenilirliği ile modelin düşük fiyatı büyük bir artıdır.

Sandalye en büyük patrona bile dayanabilir - maksimum yük 180 kg'a ulaşır. Ayrıca, avantajları arasında çok çeşitli mobilya renkleri yer alır, kullanıcı tasarım özelliklerini dikkate alarak ofisinde mobilya seçebilir. Bel desteği rahattır, kolçaklar ve koltuk başlığı ayarı vardır.

Bürokrat T-9999

Avantajlar:

 • geniş koltuk;
 • geniş model yelpazesi;
 • kabul edilebilir fiyat.

Dezavantajları:

 • sırtlık açısı ayarlanamaz;
 • haç plastikten yapılmıştır.

Ortalama maliyet 20.000 Rus rublesidir.

Duorest Dolap dr-120

Kullanıcı görüşüne göre, bu bir yönetici ofisi için en iyi seçenektir. Tasarım güvenilirdir, ortopedik bileşen mümkün olduğu kadar doğru yapılır. Kullanıcı anatomik özelliklerine bağlı olarak kol dayanağını, koltuk başlıklarını ve sandalyenin arkasını ayarlayabilecektir. Ayrıca mobilyalar fazla kilolu kişiler için uygundur.

Sandalyenin döşemesinin hakiki deri olması dayanıklılık açısından iyi bir çözümdür ancak bu tür mobilyaların sıcakta kullanılması kullanıcının aşırı terlemesine neden olacaktır. Ayrıca, üreticinin kırılgan plastikten yapılmış çapraz parçayı yapma kararı belirsizliğini koruyor. Bu fiyat kategorisi için daha iyi bir malzeme istiyorum - örneğin metal.

Duorest Dolap dr-120

Avantajlar:

 • Kolaylık;
 • ergonomi;
 • stil;
 • senkron salınım mekanizması;
 • sandalyenin tüm parametrelerini özelleştirme yeteneği.

Dezavantajları:

 • çapraz parça plastikten yapılmıştır;
 • herkes hakiki deri döşemeyi sevmez.

Ortalama maliyet 95.000 Rus rublesidir.

Oyun

AeroCool Aero 1 Alpha

Sandalye, 150 kg ağırlığa kadar olan bir oyuncu için tasarlanmıştır. Bu özellik, hem sandalye iskeleti hem de travers için metal kullanımından kaynaklanmaktadır. Tasarımda plastik - sadece kolçaklar. Mobilyada kumaş döşeme vardır, dolgu olarak poliüretan köpük kullanılmıştır.

Kullanıcının rahatlığı için koltuğun bel desteği vardır, koltuğun yüksekliği ve kolçakların yanı sıra sırtlık seviyesi de ayarlanabilir. İkincisi 180 dereceye kadar eğilebilir. Kelebek gibi senkronize sallanan bir mekanizma var.

Boyutlar: Ayarlanabilir olmayan parametreler: koltuk derinliği - 57 cm, genişliği - 54 cm, sırt yüksekliği - 84 cm Sandalyenin kendisinin yüksekliğinin değişmesi nedeniyle koltuk yüksekliğini 41 ila 49 cm arasında ayarlayabilirsiniz: 125 ila 133 cm. - 21 kg.

AeroCool Aero 1 Alpha'nın maliyeti 15.000 Rus rublesinden.

Bilgisayar koltuğu AeroCool Aero 1 Alpha oyun

Avantajlar:

 • Daha ağır insanlar için uygundur;
 • Kullanışlı sallanma mekanizması;
 • Seçilebilecek üç renk: kırmızı, mavi ve siyah;
 • Sağlam yapı.

Dezavantajları:

 • Kullanıcılar, kolçaklardaki boşluğa dikkat çekiyor.

COUGAR Zırhı BİR

Oldukça ergonomik ve şık görünümlü bir oyun koltuğu seçeneği. 120 kg ağırlığa kadar bir kullanıcıyı tutabilir. Güç için çerçeve ve çapraz parça metalden yapılmıştır. Plastik kolçaklar.

Oyuncunun uygun konforu için tasarım, bir koltuk başlığı, bir bel desteği ve bir sınıf 4 gaz kaldırma sistemi sağlar. Koltuğun yüksekliği, kolçaklar ve bel desteği, sırtlık eğimi ve salınım sertliği ayrı ayrı ayarlanabilir. İzin verilen maksimum sırtlık sapma seviyesi 180 derecedir.

Koltuktan kalkmadan hareket etmeye elverişlidir, yarı yumuşak merdaneler sağlar.

Üst malzeme - suni deri.

Sandalye ölçüleri: oturma derinliği - 57 cm, genişliği - 53 cm, yüksekliği 51-60 cm aralığında ayarlanabilir Sırt yüksekliği 83 cm, tüm yapının yüksekliği: 134-143 cm Ağırlık: 21 kg.

COUGAR Armor ONE maliyeti: 19.000 Rus rublesi.

COUGAR Zırhı BİR

Avantajlar:

 • Sağlam yapı:
 • Yüksek düzeyde konfor;
 • Yastık dahildir.

Dezavantajları:

 • Yan kapak vidaları ile ilgili çok sayıda şikayet vardır ve bunların hemen değiştirilmesi tavsiye edilir.

Dxracer Demir Oh / is03

Oyun koltukları için güncel favorilerden biri. Bu markanın sandalyeleri uzun zamandır kalaylı popülerliğe sahip. Ürünün avantajları arasında yüksek derecede güç bulunur - model 200 kg'a kadar ağırlığa dayanabilir. Sandalye, ortopedik mobilyalar için geçerli tüm gereksinimleri tam olarak karşılar. Koltuk başlığı ayarlanabilir ve her pozisyonda rahat kalır. Sandalye ayrıca bir bel yastığı ile donatılmıştır.

Dxracer Demir Oh / is03

Avantajlar:

 • birçok olumlu eleştiri;
 • şık tasarım;
 • ayarlanabilir sertliğe sahip salıncak mekanizması;
 • kolaylık ve güvenilirlik.

Dezavantajları:

 • renk seçimi yok.

Ortalama maliyet 40.000 Rus rublesidir.

Bebek

Kulik Sistem Fly

İtalya'da yapılan güzel sandalye. Yaş aralığı - 8-14 yaş. Sandalye, çocuk ortopedistlerinin mobilya için belirlediği tüm gereksinimleri karşılar. Sandalye ayrıca sağlam bir yapıya ve çocuğun yaş parametrelerine uyum sağlama yeteneğine sahiptir. Arzu edilirse ayaklı modelleri satışta bulabilirsiniz.

Döşeme üç versiyonda sunulmaktadır: doğal veya suni deri, tekstil. Kolçaklar ve koltuk başlığı dahil tüm bileşenler ayarlanabilir.

Kulik Sistem Fly

Avantajlar:

 • bel yastığı;
 • uzun süreli çalışma sırasında aşınma direnci;
 • geniş bir renk seçimi;
 • şık tasarım;
 • çocuğun omurgasının güvenilir ortopedik koruması.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

Ortalama maliyet 40.000 Rus rublesidir.

Gravitonus yukarı! Ayak dayama yeri

Ve üstü açılır sandalye reytingimizi tamamlıyor. Kullanıcı, böyle bir ürünü satın alarak uzun yıllar rahat ve güvenilir bir tasarıma sahip olur. Sandalye, 3 yaşından itibaren 18 yaşına kadar olan bir çocuk için tasarlanmıştır.

Mobilya, güvenlik ve konforu garanti eden tüm unsurlarla donatılmıştır. Çıkarılabilen bir ayak dayama yeri vardır. Koltuk ve sırtlık tüm ortopedik özelliklere karşılık gelir. Döşeme, cildin aşırı ısınmadan nefes almasını sağlayan bir malzeme olan eko deridir, ayrıca çoğu kirden kolayca yıkanabilir. Sandalye 90 kg'a kadar kaldırabildiğinden, birçok yetişkin kullanıcı onu kullanmaktan zevk alır.

Eksilerden sadece sandalyeyi döndürmenin imkansızlığı öne çıkıyor ve bu da iyi bilinen rahatsızlıkları ekliyor.

Gravitonus yukarı! Ayak dayama yeri

Avantajlar:

 • ergonomi ve güvenlik;
 • ağır yüklere dayanır;
 • çok yönlülük;
 • uzun hizmet ömrü.

Dezavantajları:

 • kendi ekseni etrafında dönmez.

Ortalama maliyet 16.000 Rus rublesidir.

Derecelendirmede açıklanan ürünleri kullanma deneyiminiz varsa, görüşlerinizi yorumlara yazın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *