2020 için pişirme için en iyi fındık

0

Çıtır çıtır ya da tam tersine yumuşak, ağızda eriyen, yoğunlaştırılmış süt veya kremsi dolgulu, kısa hamurlu kuru yemişler çocukluğun unutulmaz bir tadıdır. Neredeyse tüm Sovyet ailelerinin evde ela kızartma tavaları vardı, onları gazla ısıtıyor, en sevdikleri kurabiyeler için kabuklar yapıyorlardı. Doğru, mutfak yaratıcılığı çok zaman alıyordu ve sonrasındaki temizlik görkemliydi: tabak lekelerle süslenmişti, desenli pişirme kabı acımasızca ovalanmalı ve yağ tabakasını yıkamalıydı.

Elektrikli aletler ortaya çıktığında durum değişti. Artık arkadaşlara ve aileye çocukluk tedavisi uygulamak zor değil."best-tr.designuspro.com" sitesinin editör kadrosu size 2020 için en iyi fırıncılık fındığına genel bir bakış sunuyor.

Fındık nedir

Oval çerezler yapmak için aşağıdaki cihaz türleri vardır:

 • Düzenli.

Desenli hamur çentikleri ile birbirine bağlı iki dökme demir tava yapımı. Altta oluklar, üstte ise yarım fındık şeklinde kurabiyeler oluşturan dışbükey oval "dikenler" vardır. Kalıbı ısıtmak için bir plaka gereklidir.

 • Kızartma yüzeyli elektrikli cihaz.

Prensip, waffle ızgarasında olduğu gibidir: hamur, ısıtma elemanları ile donatılmış çalışan kapama panellerine yerleştirilir. Fındıkçı, sadece bir rölyef kalıbı oluşturan elektrikli waffle ızgarasından farklı olan yarım küreli - kavisli ve içbükey formlar sayesinde tatlı "kabukları" pişiriyor. Yarımlar daha sonra krema veya başka bir dolgu ile birleştirilir. Karşılaştırma, Sovyet döneminin ağır metal şekli lehine değildir. Modern ev kadınları elektrikli çok işlevli birimleri tercih ediyor. Elektrikle çalışan cihazların kullanımı kolaydır, her porsiyon için pişirme süresi 3-5 dakikadır. Pek çok fındığın 5-12 hamur deliği vardır, bu da kısa sürede büyük bir ikram yığınını pişirmeyi kolaylaştırır. Kalıbı yıkamak zor değildir, en iyi üreticiler fırın panellerine yapışmaz bir kaplama sağlayarak ev aletlerinin kullanım rahatlığını sağladılar. Alıcılara göre, elektrikli fındıkların başka bir avantajı daha var: evde, ülkede ve ağa erişimin olduğu herhangi bir yerde kullanılabilirler.

Kullanıcıların dezavantajı, cihazların hacmidir: bireysel modeller bir buçuk kilogramdan daha ağırdır. Ancak dezavantaj, elektrikli fırıncıların ev aşçılarının favorilerinden biri olmasını engellemiyor.

En iyi markalar

Hangi şirket fındık pişirmek için cihaz satın almak daha iyidir? Ortalama gelire sahip ortalama aileler, ünlü markaların ürünleriyle daha çok ilgileniyor, ancak uygun fiyat segmentinde. "best-tr.designuspro.com" un editör kadrosu, mükemmel kalitesi ve düşük maliyeti sayesinde modellerinin popülaritesi sürekli artan markaları sunar.

 • SUPRA

1974 yılında Japon işadamı Sumio Nakamura araba radyoları satmaya karar verdi ve marka doğdu. Yavaş yavaş cihaz yelpazesi genişledi ve Supra markası altında beyaz eşya üretimi başladı. Şirket, yirmi birinci yüzyılı ikna edici bir başarıyla karşıladı. Bu arada, bu marka "Yılın Ürünü" de dahil olmak üzere birçok ödülün sahibidir. Japon markası 1991'den beri Rusya pazarında.

 • PHILIPS

Markanın tarihi, geçen yüzyıldan önce Hollanda'da başladı. Koninklijke Philips N.V. 1891'de mütevazı bir elektrik lambaları üretimi kurdu. Bugün, ünlü markanın işletmeleri birçok insan faaliyeti alanı sağlıyor. Tüketim mallarına çok dikkat edilir. Küçük mutfak aletleri en başarılı alanlardan biridir.

 • REDMOND

İsviçre markası 2007'den beri popülerlik kazanmıştır. Şirket, ileri teknolojileri kullanarak, serisini düzenli olarak güncelleyerek zamana ayak uyduruyor. Redmond uzmanları, ev aletlerinin operasyonel yelpazesini genişletiyor ve onları kullanışlı ve çok işlevli hale getirmeye çalışıyor.

 • Vasilisa

"Delta" şirketinin Rus markası 2014 yılından beri mevcuttur. Şirket uygun fiyata iyi ürünler üretiyor. Malların kalitesi uluslararası sertifikalarla onaylanmıştır. Odak noktası yerli tüketicidir.

 • BÜYÜK NEHRİ

Ticari markanın sahibi, 2002'den beri piyasada bulunan Rus şirketi Dom Bytovoy Tekhniki'dir. Ev eşyaları, Rusya Devlet Standardı tarafından onaylanan kalite ile ayırt edilir. Üretici fiyatları abartmaz, bu da ürünlere çekicilik katar.

 • SPEKTRUM CİHAZI

Rus ticari markası. 2005'ten beri piyasada. Ev eşyası ve elektrikli eşya üretiminde uzmanlaşmıştır. Şirketin ana kuralı, çeşitli modifikasyonlarla güvenilir ekipman oluşturmaktır.

 • MAGIO

Ukraynalı marka - Çin ürünleri. Beyaz eşya pazarında daha deneyimli rakiplerle rekabet eden genç bir marka. Ürün CE standartlarına göre üretilmiştir.

 • GÜLÜMSEMEK

Geçen yüzyılın doksanlı yıllarında bu marka Rusya'da doğdu. Smile küçük ev aletleri, Krasnodar'dan Vladivostok'a kadar sakinlerin kalbini kazanarak hızla popülerlik kazandı.

 • KITFORT

Rus markasının doğum yeri St.Petersburg'dur. 2011 yılında kendisini ilan eden şirketin Rusya'nın birçok bölgesinde, Belarus ve Kazakistan'da temsilcilikleri bulunmaktadır. Mutfak aletleri ucuzdur ve her satın alımda bir garanti vardır.

 • POLARİS

Yerli marka. 1992'den beri piyasada. Net liderlik hırslarına sahip şirket, markayı Alpha Ursa Minor - Polaris Alpha'dan sonra seçti. Ürünler çok işlevli ve kaliteli.

 • VITEK

Golder Electronics'e aittir, 1993 yılında kurulmuştur. On dört yıl önce, bir Rus şirketi Hong Kong'un Star Plus Ltd.'yi satın aldı. 2000 yılında “Yılın Ürünü” ve “Yılın Markası” ödüllerine layık görülen bir marka ortaya çıktı. Vitek, dünya çapında yetmiş ülkede temsil edilmektedir.

Fındık nasıl seçilir

Bir satın alma işlemi yapmayı planlarken, başlangıçta bir fırın makinesinin sahip olması gereken nitelikleri belirlemelisiniz.

Bir ürün seçerken nelere dikkat edilmeli:

 1. Kalıbın yapışmaz kaplaması.

Pahalı elektrikli fındıklar, en kaliteli, ekolojik, aşınmaya dayanıklı malzeme olan termolondan yapılmıştır. Birçok popüler model titanyumdan yapılmıştır. Teflonlu fındık kesiciler talep görüyor, asıl mesele üreticinin katman kalınlığından tasarruf etmemesidir. Satın alırken, bu husus görsel olarak belirlenmemişse, kaplamanın düzgünlüğüne dikkat edin, panelin yüzeyindeki kusurların bulunmaması buna değer.

 1. Konut.

Dışarıda metal veya plastik mümkündür, tercihen ısıya dayanıklıdır. Cihazın çalışma yüzeyi çelik, dökme demir ve alüminyumdan yapılmıştır. Bir fiyata daha avantajlı olmasına rağmen, alüminyum içeren bir ürünü reddetmek daha iyidir. Profesyonellere göre en iyi malzeme güçlü çeliktir.

 1. Emniyet.

Ev aletleri pazarındaki en popüler ürün, ısı yalıtımlı saplı fındıklardır. Otomatik kapanma işlevine sahip örnekler daha da popülerdir.

 1. Gösterge.

Ev sahibinin yemek pişirme sürecini düzenlemesine izin veren akıllı yerleşik bir mekanizma olmadan modern pişirme teknolojisini hayal etmek zordur. Fındığın bir güç göstergesi varsa, unlu mamulleri kontrol etmek çok daha kolaydır.

 1. Güç.

Geleneksel olarak, cihazlar 650-1600 W güce sahiptir ve bu da yüksek kaliteli tatlı pişirme için oldukça yeterlidir. Birim ne kadar güçlü olursa süreç o kadar hızlı olur.

 1. Sıcaklık regülatörü.

Son yılların üretim tekniği, sıcaklık rejimini düzenlemekten sorumlu bir termostat ile donatılmıştır. Şekerlemeciler, tarifleri değiştirmenize izin veren bir termostatlı modelleri takdir eder.

 1. Bağlantının sabitlenmesi.

Panelleri sıkıca tutan mekanizma önemlidir - bu, pişirme için en uygun sıcaklığı oluşturur ve çalışma yüzeylerine eşit olarak dağılan hamur dışarı çıkmaz ve şefin parmaklarını yakmaz.

 1. Kolaylık.

Kordonlu ve fişli "kuyruklu" elektrikli fındık geniş bir alanı kaplar. Pişirme bittiğinde, cihaz örneğin mutfak dolabında masadan çıkarılır. Ürünün gövdesinde kordon için bir “cebi” varsa, kompakt hale gelir.

 1. Fiyat.

En iyi mutfak aletleri makul fiyatlıdır. Kızartma tavaları 500-800 ruble için satın alınabilir. Elektrikli ela kesicinin maliyeti nedir? 1000-5000 bin ruble içinde. Maliyet, malzeme kalitesine, işlevselliğe ve markaya bağlıdır.

Rüya fındığının tüm özellikleri değerlendirildiğinde, ev aletleri mağazalarının çeşitliliğini inceleyebilirsiniz.

2020 için kaliteli fındık derecelendirmesi

Sunulan malların fiyat aralığı 900 ila 3000 ruble arasındadır.

10. sıra: Smile NM 3617

Güç750 watt
Kontrolmekanik
Porsiyon6
Mod sayısı1
Aşırı ısınmaya karşı korumavar
Yapışmaz kaplamavar
Çalışma göstergesivar
ek bilgi12 yarım şekil

Ucuz modellerin tanımı bu temsilci ile başlamalıdır. Tüm ucuz cihazlar gibi, düşük güce sahiptir. Kompakt, kullanışlı. Kurabiyeler çabuk pişer, bir seferde altı parça pişirebilirsiniz, çalışma tabaklarının 12 yarısı vardır. Üretici yapışmaz tabakayı unutmadı.

Smile NM 3617

Avantajlar:

Basit pişirme süreci;

 • Az yer kaplar;
 • Bütçe seçeneği;
 • Bir mandalla.

Dezavantajları:

 • Yapı plakaları çıkarılamaz;
 • Zamanlayıcı yok;
 • Dava ısınıyor;
 • Küçük kablo uzunluğu.

9. sıra: KITFORT CT - 1616

Güç640 Wt
Kontrolmekanik
Çalışma / hazır göstergesigörsel
Yapışmaz kaplamavar
Isıtma kontrolörüdeğil

Evde tatlı yapmak için ideal. Yapışmaz katman, beslenme uzmanları tarafından takdir edilen yağsız pişirmeye izin verir. Yıkanması kolaydır. Modelin yorumları olumlu.

KITFORT CT - 1616

Faydaları:

 • Ucuz;
 • Kompakt;
 • Çalıştırması kolay;
 • Yapışmaz bir kaplama var.

Eksiler:

 • Kısa kordon - 70 cm;
 • Önemsiz güç;
 • Sıcaklık kontrolörü olmadan.

8 pozisyon: Magio MG-391/393

Güç 750 Vi
Kontrolmekanik
Porsiyon 6
Mod sayısı1
Yapışmaz kaplama var
Çalışma göstergesivar
ek bilgi12 yarım şekil

Parlak tasarım, iyi güç, çalışma panellerinin yüksek kalitede ısıtılması ve sonuç olarak mükemmel bir tatlı. Modeli satın alan ev hanımları, esas olarak fındık hamuru için klasik tarifi kullanıyor, Magio görevle başa çıkıyor, şikayet yok.

Magio MG-391/393

Avantajlar:

 • Yapışmaz tabaka ile;
 • Küçük bir mutfak için uygun makul boyutlar;
 • Bir gösterge var;
 • Güzel tasarım.

Dezavantajları:

 • Algılanmadı.

7. sıra: Mucize EV-2

Güç 1000 watt
Kontrolmekanik
Porsiyon6
Sıcaklık kontrolüvar
Çalışma göstergesivar
Ek bilgi12 yarım şekil
Yapışmaz kaplama teflon veya seramik

Hostesler, üniteyi kullanmanın rahatlığını takdir ettiler: istenirse, sıcaklık rejimini ayarlamak kolaydır, pişirmek kolaydır, pişirilmiş "kabuklar" herhangi bir ekstra çaba harcamadan kalıbın girintilerinden çıkarılır.

Mucize EV-2

Avantajlar:

 • Termostatlı;
 • Yapışmaz kaplamalı.

Dezavantajları:

 • Tam oturması için kilit yok.

6 pozisyon: Holt HT-NM-001

Güç750 watt
Kontrolmekanik
Porsiyon4.5
Sıcaklık kontrolüvar
Yapışmaz kaplamavar
Çalışma göstergesivar
Kablo saklama bölmesivar
ek bilgi9 yarım şekil

Model, kompaktlığını artıran bir kordon için bir delik ile donatılmıştır. Yüksek kaliteli kaplama sayesinde, baskı plakalarında hiçbir zaman yanma olmaz.

Holt HT-NM-001

Artıları:

 • Kompakt;
 • Yapışmaz üst tabaka.

Eksiler:

 • Görmedim.

5. sıra: Polaris PNT 0401 Profi Baker

Güç1400
Kontrolmekanik
Porsiyon12
Mod sayısı1
Yapışmaz kaplamavar
Çalışma göstergesivar
ek bilgi24 yarım kalıp
Isı yalıtımlı tutamaklarvar

Güçlü, 24 kalıplı, sıcaklık kontrollü, çok fonksiyonlu markalı ev aletleri. Siyah genellikle tasarım için kullanılır ve modelin zarafetini vurgular.

Polaris PNT 0401 Profi Fırıncı

Avantajlar:

 • Güçlü beden;
 • Yapışmaz tabaka ile;
 • Ayarlanmış bir sıcaklık rejimi ile.

Dezavantajları:

 • Tanımlanamadı.

4. sıra: Spectrum-Device Belochka EO-0.8 / 220

Güç800 watt
Kontrolmekanik
Porsiyon6
Mod sayısı1
Kordon uzunluğu1.5 m
ek bilgi12 yarım şekil

Yemek hazırlamak için ideal. Ev hanımları, unlu mamullerin hızına ve kalitesine dikkat çekiyor. Ev yapımı tatlı severlerin zevkine uzun süre "Sincap" servis eder.

Spektrum-Cihaz Sincap EO-0.8 / 220

Avantajlar:

 • Tüm kabuklar eşit şekilde pişirilir;
 • Pişirme işlemi hızlıdır;
 • Gövde metaldir, mekanik hasarlardan korkmaz;
 • Uzun kordon - 1,5 m.

Dezavantajları:

 • Form çıkarılamaz, yıkanması zordur;
 • Kırılgan tutucu kilidi;
 • Sapsız alt panel.

"Bronz": Supra WIS-200

Güç1400 Wt
Kontrolmekanik
Form sayısı12
Çalışma göstergesivar
Sıcaklık kontrolüdeğil
Zamanlayıcıdeğil
Ağırlık2,36 kg

Güçlü, 29 santimetrelik geniş çalışma alanı ile model hak ettiği gibi kaide adımını atıyor. Sıcaklık kontrolü ve otomatik kapanma özelliği olmasa bile, model pişirme işleminin sonu hakkında da sinyal vermiyor, ancak hızlı bir şekilde pişiriyor: üç dakika - ve her şey hazır. Hızı sevenler için bir teknik.

Supra WIS-200

Avantajlar:

 • Bir iş göstergesinin varlığı;
 • Hızlı süreç.

Dezavantajları:

 • Kordon kısadır;
 • Pahalı;
 • Kurabiyeler eşit şekilde pişmeyebilir (hamurun kalınlığına bağlı olarak).

"Gümüş": Büyük nehirler Oreshek-10

Güç750 watt
Kontrolmekanik
Form sayısı4
Yapışmaz kaplamavar
Çalışma göstergesivar
ek bilgifındık, balık için paneller
Aşırı ısınmaya karşı korumadeğil
Havalı tutamakvar

Çıkarılabilir panelli cihaz: çerezler için "kuruyemiş", "balık". Bir ısıtma göstergesi ile donatılmıştır. Aslında bu, çok fındıklı bir fırıncıdır: zencefilli kurabiye, waffle, kurabiye, kek pişirebilirsiniz. Zengin fındık istiyorsanız harika bir model. Bir yaklaşımdaki fırınlanmış ürün sayısı 8 yarım kalıptır.

Great rivers Oreshek-10

Avantajlar:

 • Formlar çıkarılabilir;
 • Kompakt model;
 • Yapışmaz kaplamalı;
 • Tek cihazla çeşitli hamur işlerini yapabilme özelliği;
 • Isı yalıtımlı gövde;
 • Modelin bacakları sabittir, masanın üzerine kaymaz.

Dezavantajları:

 • Algılanmadı.

"Altın": Vasilisa VA-202

Güç700 watt
Kontrolmekanik
Porsiyon4.5
Sıcaklık kontrolüvar
Aşırı ısınmaya karşı korumavar
Yapışmaz kaplama var
Çalışma göstergesivar
ek bilgi9 yarım şekil

20,5 cm çapında ve 9 yarım kalıplı kızartma yüzeyine sahip küçük mutfak aletleri. Pişmiş ürün sayısı - 4,5 adet. "Vasilisa" kendinizi yakmanıza izin vermez, modelin aşırı ısınma korumalı yerleşik bir sistemi vardır.

Vasilisa VA-202

Avantajlar:

 • Ucuz;
 • Yapışmaz bir katman var;
 • Sıcaklık kontrolörü ile;
 • Çalışma göstergesi ile.

Dezavantajları:

 • Orta tava diğerlerinden daha yavaş pişiyor.

Tipik seçim hataları

Mantıklı bir alıcı, mutfak için ev aletlerini seçmek için ana kriterleri belirleyecektir:

 • Yüksek kaliteli montaj;
 • Üretim için kullanılan çevre dostu malzemeler;
 • İşlevsellik;
 • Görünüm;
 • Doğrulanmış marka;
 • Makul fiyat;
 • Sağlanan garanti süresi.

Bununla birlikte, pratikte, genellikle kavramların ikamesi vardır.

Alıcılar, özel mağazalarda bile bir evlilik öneren Çin yapımı ekipmanı almaktan korkuyor. Rusya pazarındaki birçok saygın marka için Çin'in üretici olduğunu bilmelisiniz.Dünyaca ünlü şirketler itibarlarına değer verir, bu nedenle kalite konusunda endişelenmemelisiniz. Başka bir şey, ürünün küçük bir mağazada veya kalite belgesi, kullanım kılavuzu olmadan elle satılmasıdır. Fiyat uygun olsa bile, hayal kırıklığını önlemek için satın alma işlemini atlamalısınız.

Bir başka tipik göz ardı etme, ucuz bir şeyin yüksek kalitede olmadığını varsaymaktır. Satış markalı bir alışveriş merkezinde gerçekleşirse korkmamalısınız. Geçen yılın mallarının fiyatı sık sık düşüyor, ancak cihazların kalitesi takvim değişikliğinden etkilenmiyor. Ve aynı zamanda, bir çevrimiçi mağazada - özellikle ücretsiz bir platformda - görünümü görsel olarak takdir edilemeyen ucuz ev eşyalarını satın almak tehlikelidir: imalat hatası olan bir sahte veya bir ürün satın alabilirsiniz.

Online alışveriş yapmayı tercih edenler aşağıdaki önerilerden yararlanacak:

 • Çevrimiçi sipariş vermeden önce, diğer İnternet kaynaklarındaki müşteri incelemelerine aşina olmanız gerekir: nereden satın alınır, hangi şirketi seçilir, hangi fiyata alınır, hangi satıcıyla ilgilenilemez ve hangisinin kaliteli hizmet sağlar;
 • Satılan ürünün net özellikleri, belirli bir fiyatı olmalıdır;
 • Saygın bir çevrimiçi mağaza hiçbir zaman ön ödeme gerektirmez;
 • Alıcıya malları teslim alması için birkaç seçenek sunulmalıdır: postane, teslimat hizmeti veya teslim alma noktasında. Sahte ofisler, müşteri geri bildirimlerini keserek yalnızca ön ödemeli posta ücreti konusunda ısrar ediyor.
 • Çevrimiçi mağazadan güvenilir bir marka satın almak güvenli olacaktır.

Bu uzman ipuçları, doğru ürünü almanıza yardımcı olacaktır. Ve ev aletleri mutfağa kurulduğunda, sahiplerinin kuralı hatırlaması gerekir: Cihazı kullanmadan önce talimatları incelemeyi unutmayın, böylece fındık uzun yıllar hizmet edecek ve sizi lezzetli bir tatlıyla memnun edecek.

Fındık satın alma ve kullanma konusunda tecrübeniz varsa, yorum yazarak fikirlerinizi paylaşın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *