2020 için En İyi Online Web Tasarım Kursları

0

Karantina ve kendini tecrit etme ihtiyacı çoğu insanı eve götürdü ve eğer bazı meslekler uzaktan çalışmayı içeriyorsa, o zaman ek kazançlarla engellenmeyecek bir işçi kategorisi vardır. Makalemizde, 2020 için en iyi çevrimiçi web tasarım kurslarını bulmanıza yardımcı olacağız.

Web tasarımı nedir

Web tasarımı, bir web sitesinin veya uygulamanın arayüzünden sorumlu olan web geliştirmenin ürünüdür. Yani, bu tür bir geliştirme, resimlerin görünümü veya düzenlenmesi ile ilgili değildir, sitenin işlevselliği ile kullanıcı etkileşiminin rahatlığını düzenler. Buna göre, bir web tasarımcısı, sayfayı yapılandırmakla, bilgiyi mantıksal olarak sunmakla ve arayüzü sanatsal olarak dekore etmekle uğraşan bir geliştiricidir. Aranan bir geliştirici olmak için özel becerilere sahip olmanıza gerek yok, sadece sayfanın tasarımı için bir mantık ve zevk geliştirmiş olmanız yeterli. Acemi bir tasarımcının da azim ve sürekli olarak yeni trendleri ve web tasarımı programları öğrenip keşfetme arzusuna ihtiyacı olacaktır.

Ayrıca geliştirici, müşterilerle sürekli iletişim kurma ihtiyacını dikkate almalıdır. Başka bir kişiyle ortak bir dil bulmak her zaman mümkün değildir, bu nedenle oyuncunun psikolojik istikrara ve bir diyalog yürütmek için temel bir yeteneğe ihtiyacı vardır.

Nerede çalışmalı

Bu meslek oldukça gençtir, bu nedenle bir üniversite veya kolejde uygun bir eğitim almak neredeyse imkansız olacaktır. Bununla birlikte, başarılı bir çalışma için bir diploma hiç gerekli değildir; Hem kendi kendini yetiştiren bir genç hem de çeşitli eğitim kursları ve programlarının kullanıcısı takdir ve iyi kazançlar elde edebilir. Onları bu makalede tartışacak olan odur. Ücretsiz ve ücretli kurslar var, sıfırdan eğitim seçenekleri ve deneyimli bir geliştiricinin becerilerini geliştirmek için kurslar var - sadece sunulan ürünlerden en uygun olanı seçmeniz gerekiyor. Elbette, çevrimiçi kurslar, özellikle karantina döneminde, uygun olandan daha fazlasıdır, ancak eğitimin bir yıl sürebileceği gerçeğini dikkate almaya değer. Tam teşekküllü bir profesyonel faaliyet yürütmek için neredeyse tüm boş zamanınızı harcamanız gerekecek.

Ek olarak, web tasarımı ve geliştirme üzerine kitaplar var, ancak sizi mesleğe sokmak için daha çok ihtiyaç duyuluyor.

Mesleğin avantajları ve dezavantajları

Çoğu durumda olduğu gibi, web tasarımı ve bununla ilgili faaliyetlerin, aslında, seçilen diğer meslekler gibi bir takım avantajları ve dezavantajları vardır. Tipik avantajlar nelerdir?

 • Bilgisayarların ve benzer aletlerin küresel kullanımı göz önüne alındığında, meslek onlarca yıldır popüler olacak;
 • rahat bir ev ortamında uzaktan çalışabilme yeteneği;
 • farklı ülkelerden işverenlerle iletişim kurma fırsatı;
 • yeni başlayanlar için bile iyi kazançlar;
 • profesyonel büyüme ve gelişme umutları;
 • Herhangi bir inisiyatif alabilir ve kesinlikle herhangi bir fikri somutlaştırabilirsiniz, bu herhangi bir finansal maliyet gerektirmez.

Dezavantajları:

 • çok fazla kişisel zaman alırsa, profesyonel faaliyetlerinizi kökten değiştirmeniz gerekebilir;
 • iyi İngilizce bilgisi gerektirir;
 • fikirler her zaman müşterinin gereksinimiyle örtüşmez.

Kurs biçimi

Kurslar aracılığıyla öğrenmek iki yönde olabilir. Her şey öğrencinin becerilerine ve özelliklerine bağlıdır.

Bireysel çalışma

Kurslar, bir uzmanın yardımı olmadan bilgilerin sunulmasını, testlerin ve görevlerin yürütülmesini içerir. Yani, kullanıcının alınan bilgileri incelemesi, uzmanlaşması ve bağımsız olarak işlemesi gerekecektir. Aynı zamanda, büyük olasılıkla ağ üzerinde ek veri aramanız gerekecektir. Tabii ki soruların çoğunun kendi cevabı var; birisi zaten birçok zorlukla karşılaştı. Ancak bu eğitim formatı çok zaman alır ve Google'da sorguları nasıl doğru bir şekilde formüle edeceğini bilmeyenler için de uygun değildir. Buna ek olarak, öğrencinin İngilizce kelime dağarcığını artırması gerekecek, bu olmadan programlama, web tasarımı ve web sitesi geliştirmede neredeyse bunu yapmak için.

Bu tekniğin avantajı, bilgilerin ve fiili derslerin çoğunun finansal yatırım gerektirmemesi, neredeyse tüm verilerin ücretsiz olarak elde edilebilmesidir. Dezavantajları, yeni başlayanların bir profesyonel olarak çok uzun süre büyümesini içerir, çünkü yakınlarda hiçbir asistan olmadığından, tüm eksiklikleri ve yanlış eylemleri gösterir.

Bir akıl hocasıyla çalışın

Çok uygun bir format, tüm eğitim yolu boyunca mesleğin tüm inceliklerini ve nüanslarını açıklayabilen, ayrıntılı olarak açıklayabilen ve bilgileri sunabilen yetkin bir uzmana sahip olacaksınız.

Sınıflar çoğunlukla en uygun zamanda çalışmayı içerir, gelecekteki bir uzman için rahatlıkla inşa edilirler, bir öğrenciye her zaman bir soru sorulabilir ve hızlı bir şekilde cevap alabilir. Bir akıl hocası tarafından sürekli gözetim, hatalardan kaçınmanıza ve hızla bir profesyonele dönüşmenize olanak tanır.

Bu yöntemin dezavantajları, güvenden yararlanacak ve yuvarlak bir miktar para çekecek bir okul terki dolandırıcıyla karşılaşabilmenizdir. Ek olarak, öğretmen uygulamadan uzak olabilir, bu durumda bilgisinin değeri düşer.

2020 için En İyi Ücretsiz Web Tasarımı Kurslarının Sıralaması

Youtube

En erişilebilir platform, yalnızca komik videolar ve müzik videoları oynatmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıya birçok yararlı ve paha biçilmez bilgi verir, ayrıca tamamen ücretsizdir.

Deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmaya, onları mesleğe tanıtmaya ve hangi adımların atılması gerektiğini erişilebilir ve net bir şekilde açıklamaya hazır birçok başarılı programcı ve geliştirici var.

İlgili videoları izlerken, bu blogger'a güvenmeniz gerekip gerekmediğini anlamanıza ve gezinmenize yardımcı olacak yorumlara bakmayı unutmayın.

Avantajlar:

 • çok sayıda yararlı içerik;
 • geniş bilgi seçimi;
 • kullanılabilirlik;
 • ek programlar indirmeye ve yüklemeye gerek yoktur;
 • Mentoru aynı anda uygulayabilir ve takip edebilirsiniz.

Dezavantajları:

 • layık bir öğretmen bulmak için çaba gösterilmelidir.

HTML Akademisi

Kullanıcı için uygun olan herhangi bir zamanda web tasarımını finansal maliyetler olmadan incelemenizi sağlayan ilginç bir kurs. Eğitim süresi sınırsızdır, bu durumda hız sadece kullanıcının isteğine bağlıdır.

Blok 480 alıştırma içerir; bir bölümden diğerine geçmek için testleri ve son görevleri geçmeniz gerekir. Ancak, dersin işin tasarımı ve yapısının tam olarak anlaşılmasını sağlamadığı unutulmamalıdır.

Avantajlar:

 • bedava;
 • ilginç öğrenme süreci;
 • Sıfırdan web siteleri oluşturmayı hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Dezavantajları:

 • yeni başlayanlar için işe yaramaz;
 • ücretli içerik var;
 • tam bir web tasarımı anlayışı sağlamaz.

Tilda öğrencisi

Bu kurs pratikten çok teori hakkındadır, ancak kullanıcı Tilda Puplishing platformunda site oluşturmak için iyi bir kılavuz alır. Kuşkusuz, edinilen bilginin uzaktan algılama şeklinde gelişimi mevcuttur, ancak bu çalışmaları değerlendirip kontrol edecek kimse yoktur.

Bilgi bir akışta akar, öğrencinin ders yazarının arkasındaki tüm eylemleri basitçe tekrar etmesi ve analiz etmesi yeterlidir.Bununla birlikte, eğitimin dar odak noktası, mesleki faaliyete ve programların ve uygulamaların oluşturulmasına alan vermeyecektir.

Avantajlar:

 • bedava;
 • uygun şekilde;
 • rakiplerin çalışmaları analiz edilir.

Dezavantajları:

 • siteleri yalnızca Tilda Puplishing platformunda oluşturabilirsiniz;
 • çok fazla teori, az pratik.

Yol yukarı

Kurs, 3 saat ders materyali sunumu ve 7 saat pratik eğitim içerir. Bu eğitim, çalışmaya hazır bir uzman yaratmayı amaçlamaz. Daha ziyade, ne yapmak istediklerine henüz karar vermemiş olanlar için web tasarımına bir giriş niteliğindedir.

Kursun sonunda verilen sertifika büyük bir artı olacak ve yazar ayrıca daha ileri, daha detaylı eğitim için indirim yapacak. Ek olarak, kişisel bir kullanıcı hesabında bir küratörün gözetiminde bilgi işleme ve pratik eğitim gerçekleşir. Böyle bir kurs, her öğrenciye bireysel bir yaklaşım sağladığı için çok uygundur.

Avantajlar:

 • bedava;
 • küratörün denetimi;
 • ücretli içerikte indirim.

Dezavantajları:

 • bunlar sadece başlangıç ​​kurslarıdır, başlangıç ​​değil.

Web yetenekleri

9 ders şeklindeki sınıflar, temel deneyim ve bilgiye sahip kullanıcılar için uygundur. Kurs sizi tamamen mesleğe çekecek, tüm temelleri ve temelleri öğretecektir. Videoya yaratıcının ses tasarımı eşlik ediyor, ses ve görüntü kalitesiyle ilgili kusur bulmak zor. Ancak herhangi bir ek materyalin olmaması, pratik beceri geliştirme ve geri bildirim olasılığı, eğitimin değerini önemli ölçüde azaltır.

Avantajlar:

 • bedava;
 • malzemenin ilginç sunumu.

Dezavantajları:

 • sertifika verilmez;
 • pratik bir bileşen yoktur.

Loft Blog

Bir Photoshop web sitesinin tasarımını çizmeyi amaçlayan kısa bir kurs. Bu beceri, bir sitenin iskeletini oluşturmanıza, başlığını tasarlamanıza ve bağlantılarını yapılandırmanıza ve tasarım yapmanıza olanak tanır. Bu kurs çok kullanışlıdır, çünkü sitenin bir "yüzünü" oluşturmanıza ve kullanıcının ilgisini çekmenize izin verir. Ek olarak, öğrenci mobil versiyonun tasarımını öğrenecek ve bu da işgücü piyasasındaki talebini önemli ölçüde artıracaktır. Dezavantajlar, kursun orada bitmesi gerçeğini içerir. Arayüz geliştirme, iletişim kurma ve müşterileri çekme yeteneği - bunların hiçbiri mevcut değil.

Bir dizi faydalı ek materyalin varlığı, çalışmalarınızda hoş bir bonus olacaktır.

Avantajlar:

 • kullanışlı bilgi;
 • olumlu yorumlar.

Dezavantajları:

 • çok kısa kurs - sadece 4 ders;
 • tam çalışma için yeterli değil.

En iyi ücretli kursların derecelendirilmesi

Beceri Kutusu

Günümüzde en popüler bilgi ürünlerinden biri. 2 yıllık bir kurs, temel bilgiye ve en ufak bir deneyime sahip olmayan yeni başlayanlar için tasarlanmıştır ve eğitim, işlerinde ustalaşmayı planlayan deneyimsiz uzmanlar için de uygundur.

Şirketin eğitimi, birçok siparişi ve kalıcı işi başarıyla tamamlayan tüm kullanıcıları garanti etmesi büyük bir artı olacaktır. Ek olarak, ilk kazanç için sadece altı ay sürer. Çalışmalarınızı tamamladıktan sonra ne alacaksınız? Birincisi, çok sayıda eseri olan bir portföy, ikincisi iyi yazılmış bir özgeçmiş ve üçüncüsü bu bir diplomadır. Bütün bunlar, kullanıcıyı nitelikli bir uzman yapacak ve birkaç sipariş için eğitime harcanan parayı telafi etmesine izin verecektir.

Avantajlar:

 • taksitle ödeme mümkündür;
 • tüm bilgilere tam ve sınırsız erişim;
 • ilk ödeme sadece altı aylık eğitimden sonradır;
 • profesyonel yaklaşım;
 • garantili istihdam;
 • ek web seminerleri, sanal turlar ve gerçek hayat toplantıları şeklinde bir dizi bonus.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat;
 • mentorların kontrol etmesi uzun zaman alan zorunlu ev ödevlerini tamamlama ihtiyacı;
 • bir önceki bloğu tamamlamadan bir sonraki bloğa geçemezsiniz. Bu, testleri geçmeyi gerektirir;
 • geribildirim yavaştır;
 • eğitim iki yıl sürmektedir, bu nedenle kurs, web tasarımına ciddi bir şekilde karar vermiş kişiler için tasarlanmıştır.

Maliyet 270.000 Rus rublesi.

GeekBrains

Yeni başlayanlar, acemi tasarımcılar ve ilgili mesleklerdeki uzmanların ufuklarını genişletmeleri ve süreci daha iyi anlamaları için bir bütçe seçeneği.Şirket, eğitim için açık ve erişilebilir web seminerleri ve video formatında ilginç dersler sunmaktadır. Kursun sonunda, kullanıcı kalıcı bir işe güvenebilir ve ayrıca bir portföyü garanti edilir. Büyük bir artı, üç ay boyunca ücretsiz İngilizce çalışması olacaktır.

Avantajlar:

 • portföy çalışması;
 • iş;
 • İngilizce dil eğitimi;
 • kurs sadece 8 ay sürer.

Dezavantajları:

 • tamamen düşünülmemiş kurs, derslerin organizasyonunda ve uzaktan algılama kontrollerinde kusurlar vardır;
 • profesyonel nüanslara adanmış yeterli blok yok.

Maliyet 63.200 Rus rublesi.

Netoloji

Ve bir tane daha kısa ömürlü ama biraz daha pahalı kurs. Eğitim maliyeti 100.000 rubleye yaklaşıyor, ancak şirket sürekli olarak indirim promosyonları yapıyor ve ayrıca taksitle ödeme yapmayı teklif ediyor.

Kurs, web sitesi tasarımında belirli becerilere sahip geliştiricilerin yanı sıra web tasarımı ve düzenine dalmak isteyen programcılar için tasarlanmıştır. Diğer şeylerin yanı sıra, HTML ve CSS üzerinde çalışılır, bunlar olmadan anahtar teslimi bir web sitesi yapmak zor olacaktır. Öğrenci alımı akışlarda gerçekleşir, yani derslere kaydolmak o kadar kolay değildir, kursun açılmasını beklemeniz gerekir. Mezun olduktan sonra, geliştiriciye kariyer gelişimi için destek garantisi verilir ve bilgilendirici materyaller 12 ay daha kullanılabilir. Tüm dersler akşam yapılır, ancak katılmanız mümkün değilse kayıt formatında görüntüleyebilirsiniz.

Avantajlar:

 • kurs 9 ay sürer;
 • HTML ve CSS öğrenmek;
 • tüm dersler, çoğu öğrenci için çok uygun olan 18.00-19.00 saatlerinde yapılmaktadır.

Dezavantajları:

 • eğitim tamamen organize değildir, öğretmenler sık ​​sık değişir;
 • yeni başlayanlar için uygun değil;
 • bazı nüanslar sadece teoride ele alınır.

Maliyet 93.500 Rus rublesi.

Photoshop Ustası

Beklemek istemeyenler için çok kısa bir kurs. Ek olarak, kullanıcı bilgi ürününün formatına uymuyorsa şirket eğitim maliyetini geri ödemeyi taahhüt eder.

Eğitim sadece minimum bilgi bilgisine sahip kullanıcılar için değil, aynı zamanda yeni başlayanlar için de uygundur. Çok fazla sınıf yok, 52 ders ve 12 uygulama içeriyor. Aynı zamanda, mesleğin tüm yönlerine ayrılmıştır, ayrıca web tasarımının tüm nüanslarını aydınlatan bir dizi bonus da vardır. Sonuç olarak, kullanıcı bir web tasarımcısının mesleğinde ustalaşacağına güvenebilir ve ayrıca bir portföy oluşturma ve devam ettirme konusunda garantili yardım sağlayabilir.

Avantajlar:

 • kurs sadece 2 aydır;
 • şirket parayı talep üzerine iade edecektir;
 • öğretmen desteği.

Dezavantajları:

 • oldukça kanıtlanmış kurslar;
 • yeterince faydalı bilgi yok.

Maliyet - seçilen bloğa bağlı olarak 12.000 ila 20.000 Rus rublesi.

Moskova Dijital Akademisi

Evrensel kurslar acemi ustalar ve herhangi bir beceriye sahip olmayan kullanıcılar için uygundur. Eğitim hem çevrimiçi hem de gerçek zamanlı olarak gerçekleşir. Blok 45 saat ders ve 85 saat uygulamadan oluşmaktadır. Dersler sırasında öğretmene her türlü soruyu sorabilir, kapsamlı cevaplar alabilirsiniz. Mesleğe girişle ilgili ilk ders tamamen ücretsizdir, ayrıca şirket indirim için bir promosyon kodu verir.

Avantajlar:

 • ilk ders ücretsizdir;
 • kurs uzun sürmez - 2 ay.

Dezavantajları:

 • tüm sorular açıklanmadı;
 • Uzmanın işe alınacağına dair hiçbir garanti yoktur.

Maliyet 55.000 Rus rublesi.

#VA

Sadece bir aylık çok kısa bir kurs, öğrenciyi mesleğin temellerine kaptıracak, ona temel beceriler ve bilgiler hakkında bilgi verecektir. Şirket, bağımsız olarak çalışma fırsatı sağlar ve ayrıca bir öğretmenle birlikte bir eğitim bloğu vardır.

Kurs, mümkün olan en kısa sürede başlamak isteyen profesyonellere yöneliktir, bu da yeni başlayanlar için pek uygun olmadığı anlamına gelir. Eğitim süreci, müşteri ile iletişimin tüm nüanslarına anında hakim olmanızı sağlayacak bir alıştırma oyunu şeklinde gerçekleşecektir.

Avantajlar:

 • hızlı öğrenme;
 • sınıfların ilginç yapısı.

Dezavantajları:

 • meslekte tecrübesi olmayan öğrenciler için uygun değildir;
 • yazar, kişisel deneyimine çok zaman ayırır.

Maliyet - kendi kendine çalışma durumunda 9.000, mentorla 18.000 blok.

Derecelendirmede açıklanan kurslar üzerinde çalışma deneyiminiz varsa, geri bildiriminizi yorumlara yazın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *