2020 için en iyi depolama suyu ısıtıcıları

0

2020'deki sıcak su kesintisi, bazı apartman sahiplerini tuhaf bir duruma sokuyor. Elbette yüzünüzü iş için yıkayabilirsiniz, ancak su prosedürleri almak çok çaba gerektirir. Ve burada gaz kazanlarının sahibi en şanslı, çünkü her zaman ılık ve hoş suya erişimleri var. Ancak, herkes bu tür ekipmanların kurulumunu "rahatsız etmeye" hazır değildir. Bu nedenle, "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, sahibine her an sıcak su sağlayacak 2020 yılı için en iyi depolama suyu ısıtıcılarını sizin için bir derecelendirme hazırladı.

Ne olduğunu?

Yaz, her Rus insanı için büyük bir zevktir. Sonuçta, tatilin yarısı için bir yıl veya 6-8 ay boyunca para biriktirdikleri tatil başlıyor. Ancak herkes uzun zamandır beklenen bir yolculuğa çıkmayacak. Ne yazık ki, modern gerçekler buna izin veremez çünkü iş asla durmaz.

Bazıları dinlenirken ve güneşlenirken bazıları da bu döneme özgü tipik sorunlarla karşı karşıyadır. Çoğu insan 2 hafta boyunca sıcak suyu keserek rahatsız olur. Birçoğu bilerek bu konuda bilgilendirilse de, hala pek çok hoşnutsuzluk ifade edilmektedir. Durum, sıcak suyun yıldırım kadar nadir olduğu kırsal bölgelerdeki dacha sahipleri için daha iyi değil.

Tüm bu sorunlar, özel bir su ısıtıcısı satın alınarak çözülebilir. Toplamda iki tür vardır: akış ve depolama. İlk seçeneğin ana çalışma prensibi, suyun belirli bir sıcaklığa ulaştığı (bazı modellerde, kullanıcı bağımsız olarak gerekli değeri seçtiği) ve musluktan beslendiği ısıtma elemanından geçişidir. Bunlar, minimum yer kaplayacak ve faydalı olacak iyi ve verimli cihazlardır. Bununla birlikte, büyük bir dezavantajları vardır: anlık su ısıtıcıları yalnızca küçük hacimlerde çalışır. Bu nedenle, bir kişinin kendisine büyük miktarda sıvı sağlaması gerekiyorsa, bu seçeneği dikkate almamak daha iyidir. Tabii ki, sahibini tatmin edebilen modeller var, ancak daha fazla güce ihtiyaç duyuyorlar (yaklaşık 8 kW) ve her kablo buna dayanamayacak.

Depolama cihazlarına gelince, cihazın kendisi çok basit. Soğuk su temin edilen standart bir tanktan oluşur, tank içerisine kullanıcı tarafından ayarlanan bir sıcaklığa kadar ısıtılarak özel bir ısıtma elemanı (on) yerleştirilir. Ayrıca su soğuduğunda cihaz onu otomatik olarak belirli bir değere kadar ısıtır ki bu da uygun bir çözümdür. Ve sıvının iki kat daha yavaş soğuması için üretici, tank ile dış duvar arasına sıcaklığın düşmesine izin vermeyen katı köpük yerleştirir.

Alıcı, bu tür cihazları herhangi bir çevrimiçi ve standart mağazada uygun bir fiyata ve ortalama 2-3 kW güçle bulacaktır. Bu nedenle sadece güzel bir cihaz seçmek değil, uygun değeri hesaplamak da önemlidir.Yani kullanıcının kısa sürede 60 litre ısıtması gerekiyorsa ideal seçenek 2 kW gücünde bir cihazdır.

Depolama suyu ısıtıcıları çeşitleri nelerdir

Mağaza raflarında toplamda iki tür kapasitif cihaz vardır: gaz veya elektrikle çalışan cihazlar.

İkinci seçenek daha yaygındır, bu nedenle hemen hemen her bölgede bulabilirsiniz. Basit bir cihaza sahiptir: İçinde bulunan bir kaptan, ısıtmanın yapıldığı bir ısıtma elemanından, bir magnezyum anottan (korozyon için uygun bir ortam sağlamaz), bir ısı yalıtım elemanından, bir dış kılıftan, ayarlanan bir sıcaklık değerini koruyan bir cihazdan - bir termostattan oluşur ve ayrıca özel bir valf (amacı basınç sınır değerini boşaltmaktır).

Bu tür cihazlar, hem güç hem de hacim açısından ve ayrıca ısı yalıtımının oluşturduğu maddede birbirinden farklıdır. Üreticiler tarafından daha sık kullanılan yaygın seçenekler, poliüretan, poliüretan köpük (PPU) ve doğal elementlerden oluşan mineral yünüdür. Ayrıca tank kaplaması ve yerleştirilmesine de büyük önem verilmektedir. Ayrıca piyasada "akıllı ev" sistemi ile çalışabilen modeller bulunmaktadır.

Ne yazık ki, gaz elektrikten birkaç kat daha ucuz olduğu için, çok daha pratik ve daha ucuz olmasına rağmen, gaz depolama ürünleri Rusya'da yaygınlaşmadı. Bu tür cihazların iki tür gaz odası vardır: açık ve kapalı. Bu tür cihazların kurulumu söz konusu olduğunda, ikinci tip, kurulumu yanma sürecini destekleyecek bir baca ve ek hava gerektirmediğinden büyük talep görmektedir.

Ürün seçerken nelere dikkat edilmeli

Mağazaya geldiğinizde ekstra işlevler veya hacimler için fazla ödeme yapmamak için, ilk önce neye dikkat etmeniz gerektiğini bilmek önemlidir. Böylece kişi gerekli bilgileri öğrenir ve minimum zaman harcar.

Güç

Bu, dikkate değer ilk ve en önemli parametredir. Suyu ısıtmanın hızından kendisi sorumludur. Ancak bir uyarı var, bu değer ne kadar büyükse, cihaz kablolama için o kadar zorlu olur. Bu nedenle, böyle bir cihazı kurmak için, kendi sigortasının yerleştirileceği ayrı bir bağlantıya sahip olması gerekir. Böylece kullanıcı kendisini olası arızalardan tamamen koruyacaktır. Ancak bu gereklilik, yalnızca anlık su ısıtıcısı sahipleri için geçerlidir, çünkü depolama modellerinin kapasitesi 2,5 kW / s'yi geçmez. Elbette dakikada 4 litre ısıtamayacaksınız, ancak depolama ürünleri hem şık yeni binalara hem de 20. yüzyılın ortalarında inşa edilen eski kır evlerine yerleştiriliyor. Ayrıca güvenliği artırdılar.

Operasyon yeri ve amacı

Bu aynı zamanda önemli bir noktadır, çünkü ekstra litre ve fırsatlar için fazla ödeme yapmamanıza izin verecektir. Çünkü bir su ısıtıcısına yalnızca acil bir durum için ihtiyaç duyulursa, örneğin yazın sıcak suyu kapatmak, o zaman yüksek işlevsellik için öne çıkmayan basit modeller satın almak daha iyidir.

Tank malzemesi

Bu parametre göz önüne alındığında, kullanıcı cihazını gelecekte korozyondan koruyacaktır. Uygun bir çözüm, paslanmaz çelikten yapılmış bir su ısıtıcısıdır. Ancak bu nedenle ürünün maliyeti birkaç kat artar. Bununla birlikte, en pahalıları titanyum kaplama ile donatılmış modellerdir, ayrıca bu tür cihazların garantisi 5 yılı aşmaktadır ve bu da sahibine üreticinin ürününe olan güvenini göstermektedir.

Emaye tankları ve cam seramiği olan ürünler de var - nadiren cihaz kullanacak olanlar için en iyi seçenek bu. En ucuz seçenek plastik kaplı bir kaptır, bu model kaliteyi önemsemeyenler için tasarlanmıştır.

Ne yazık ki, titanyum kaplama bile zamanla aşınır, bu normaldir.Çünkü bu, kontrol edilemeyen düzinelerce faktörden etkilenir: sıcaklık düşüşleri, bir kişiye bile bağlı olmayan, ancak kabın içinde doğal bir süreçle ortaya çıkan kaza sonucu mekanik hasar. Böylece, örneğin, oluşan ölçek duvarlardan sıyrılır ve yüzeyi çizmeye başlar. Ancak en savunmasız nokta kaynak dikişleridir, çünkü uygulamada görüldüğü gibi, tam olarak bu alanlarda sık pas oluşumu meydana gelir. Bununla birlikte, ilerleme hala devam etmiyor ve şimdi bir kişinin çubuk anotlu bir cihaz satın alması yeterli ve korozyon ile ilgili sorun baş ağrısına neden olmayacak.

Kontrol yöntemleri

2020'de çoğu model, hidrolikten birçok kez daha basit olan elektronik kontrol ile donatılmıştır, ancak ikinci seçenek hala bütçe modellerinde kullanılmaktadır. İlk türün kullanımı çok kolaydır, bu nedenle sahibinin belirli bir sıcaklık değeri ayarlaması gerekir ve ünite, çalışması boyunca bunu otomatik olarak koruyacaktır. Ek olarak, bu tür modeller talep görmektedir çünkü açtıktan sonra sistemi bağımsız olarak teşhis edebilmekte ve sıvı kristal ekranda bir hata kodu verebilmektedir; bu, her bir elemanın çalışma prensibine aşina olmayan yeni başlayanlar için çok uygun bir çözümdür. Bunun zıt versiyonu farklı bir prensibe göre çalışır: musluğu açtıktan ve basınç göründükten sonra cihaz ısıtma işlemini başlatır. Daha fazla güvenilirlik için, içine sıcaklığın ayarlanan değerin üzerine çıkmasına izin vermeyecek özel bir sınırlayıcı yerleştirilmiştir. Şimdi bu tür modeller nadirdir, ancak güvenilirlikleri modern kopyalardan çok daha yüksektir.

Isıtma yöntemleri

Toplamda, bir tanktaki bir sıvının ısıtılması için bilinen iki yöntem vardır: boru şeklinde bir elektrikli ısıtıcı veya bir spiral eleman kullanmak. İlk seçenek, ısıtma hızı açısından bir öncekinden daha düşüktür, ancak bakımı, ısıtma elemanının aksine, deneyimsiz bir kullanıcı için neredeyse imkansız görünmektedir. Bir arıza durumunda borulu ısıtıcının değiştirilmesi de daha kolaydır.

İki ısıtma elemanı ile donatılmış su ısıtıcıları vardır. Bu tür ürünler, bu sayede, yüksek hızlı ısıtma fonksiyonunun sınır değerde görünmesi açısından kullanışlıdır,

En iyi üreticilerin depolama suyu ısıtıcılarının değerlendirmesi

Edisson ER 50V

Kullanım kolaylığı, düşük maliyet ve güvenilirlik bu cihazın temel özellikleridir. Tank hacmi 50 litreye ulaşır, bu da üniteyi “her ihtimale karşı” kuranlar için yeterlidir. Güç tüketimi de bir yana durmaz ve 1,5 kW'tır, bu nedenle suyu ısıtmak fazla zaman almaz, ancak yine de beklemeniz gerekir. Maksimum sıcaklık 75 derecedir. Çıkış basıncı 0,5 atm'den 6 atm'ye kadardır.

Cihaz mekanik olarak kontrol edilmektedir. Ekran, su ısıtıcısının mevcut durumunu gösterir. Aşırı ısınma ve korozyona karşı koruma vardır, bu, cihazın performansını birkaç kez uzatacaktır. Tankın iç kaplaması cam seramiktir. Suyun maksimum değerine ısınması bir buçuk saat sürer. Üretici garantiyi bir yıl uzatır.

Ortalama maliyet 3.400 ruble.

Edisson ER 50V

Avantajlar:

 • Maliyet;
 • Verim;
 • Kolay operasyon;
 • Aşırı ısınma koruması var;
 • Görünüm.

Dezavantajları:

 • Evliliğin sık sık vurulması;
 • İş için son tarih 3 yıldır.

Hyundai H-SLS1-30V-UI705

Estetik görünüm, modeli benzersiz kılar. Alto serisinden bir su ısıtıcısı, sahibini birkaç yıl boyunca kompaktlığı ve iyi performansı ile etkileyecektir. Çapı 28 cm, yüksekliği 77 cm, bu da onu hemen her yere yerleştirmeyi mümkün kılar.

Ürün sadece belirli bir süre kullanılmak üzere tasarlanmamıştır, teknik özellikleri su ısıtıcısını günlük ve sorunsuz çalıştırmanıza olanak tanır. Bu seçeneğin aynı fiyat segmentindeki rakiplere göre avantajı, paslanmaz çelikten yapılmış bir tankın varlığıdır. Bu bir güvenilirlik ve kalite garantisidir.Bu nedenle ürün korozyona karşı yüksek bir dirence sahiptir ve bu da onu agresif su bulunan yerlerde kullanmayı mümkün kılar.

Ortalama maliyet 6.300 ruble.

Hyundai H-SLS1-30V-UI705

Avantajlar:

 • Kullanışlı mekanik termostat;
 • Kompaktlık;
 • Isıtma elemanlarının kolay değiştirilmesi ve bakımı;
 • Emniyet;
 • Magnezyum anot;
 • Paslanmaz çelik kullanılır;
 • Yüksek hızlı ısıtma.

Dezavantajları:

 • Bu maliyet için mevcut değiller.

Electrolux EWH 50 Magnum Unifix

Kaliteli ürünleri için milyonların güvenini kazanmış popüler bir ev aletleri üreticisi. Model bir istisna değildir ve öne çıktığı iyi teknik özelliklere sahiptir: 1,5 kW'a eşit düşük güç tüketimi, bir termometrenin varlığı, uygun kontrol ve 4 derece su koruması.

Ürün, yukarıda açıklanan temsilciden biraz daha büyüktür, ancak bunun nedeni 50 litre için tasarlanmış geniş tanktır. Üstelik maksimum ağırlık 18,3 kg olup, bu da kolay kurulum olasılığını ortaya çıkarmaktadır. Kullanıcılar Electrolux EWH 50 su ısıtıcısının sadece özelliklerini değil, aynı zamanda evrensel konumunu da severler. Ürün, faydalı alan alanını azaltmayacak şekilde dikey veya yatay olarak kurulur.

Ortalama maliyet 5.870 ruble.

Electrolux EWH 50 Magnum Unifix

Avantajlar:

 • Isıtma 110 dakikada gerçekleşir;
 • Set, bir emniyet valfi içerir;
 • Hizmet ömrü 4 yılı aşıyor;
 • Elektrik tüketimi - 1,5 kW;
 • Uzun süre soğur;
 • Evrensel kurulum.

Dezavantajları:

 • Kısa kablo uzunluğu.

Ariston ABS ANDRIS LUX 6 UR

Bu ekipmanın neredeyse hiç dezavantajı yoktur. Evet, 6 litrelik küçük bir kapasite, operasyon sırasında önemli bir etkiye sahip olacaktır, ancak bunun bazı kullanıcılar için yeterli olduğunu düşünürsek, böyle bir ürün gerçek bir keşiftir. Verimliliği ile ayırt edilen tüm klasik işlevler burada mevcuttur.

Daha fazla güvenlik elde etmek için üretici, su ısıtıcısına elektrik akımı olan bir kişiye zarar vermeyecek koruyucu bir kapatma işlevi sağladı. Modelin avantajı titanyum emayeden üretilmiş tank kaplamasıdır. 5 derece su koruması vardır.

Ortalama maliyet 3.300 ruble.

Ariston ABS ANDRIS LUX 6 UR

Avantajlar:

 • Fiyat;
 • Boyutlar bir su ısıtıcısının herhangi bir yere yerleştirilmesine izin verir;
 • İşlevsellik;
 • Titanyum emaye;
 • Yüksek hızlı ısıtma.

Dezavantajları:

 • Hacim - 6 litre;
 • Her kullanıcı için değil.

Thermex Smart 50 V

Modern tasarım ve rahat kullanım, kullanıcının dikkatini çekecektir. Bir kişi günlük kullanım için bir su ısıtıcısı arıyorsanız, Thermex Smart 50 V modeli ilgiyi hak ediyor.

Tankın hacmi 50 litredir ve bu neredeyse kesintisiz bir su temini için yeterlidir. Ürünün güç tüketimi 2 kW olacak ama aynı zamanda sadece 1,3 kW kullanan bir mod da var, bu da onu ekonomik bir çözüm haline getiriyor. Maksimum ısıtma 75 derecedir. İç tankın astarı paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Sahibinin güvenliğini sağlamak için bir RCD mevcuttur.

Ortalama maliyet 12.000 ruble.

Thermex Smart 50 V

Avantajlar:

 • Elektrik enerjisi tasarrufu;
 • Elektronik kontrol;
 • Kendi kendine teşhis;
 • Kompaktlık;
 • Hızlandırılmış ısıtma fonksiyonu;
 • Bir RCD'nin varlığı.

Dezavantajları:

 • Fiyat.

Gorenje GT 10 U

Herkesin acil olarak 50 veya 30 litre su ısıtıcıları satın alma ihtiyacı yoktur, küçük kapasiteli ancak yüksek verimli bir ürüne sahip olmaları önemlidir. Gorenje GT 10 U modeli, tank kapasitesi 9.9 litre olduğu için isteklerini tam olarak karşılayacaktır, dolayısıyla boyutları 350x500x265 mm'dir ve bu da ürünün herhangi bir noktaya monte edilmesini mümkün kılar.

Suyu maksimum sıcaklığına ısıtmak yalnızca 22 dakika sürer, bu da ek bir avantajdır. Aşırı ısınma koruması, donma önleme, emniyet valfi vardır. Bu nedenle, su ısıtıcısı güvenilir ve dayanıklıdır.

Ortalama maliyet 4.100 ruble.

Gorenje GT 10 U

Avantajlar:

 • Estetik görünüm;
 • Güvenilirlik;
 • Emniyet;
 • Duş için 10 litre yeterlidir;
 • Isıtma 20 dakika sürecektir;
 • Maliyet.

Dezavantajları:

 • Montaj;
 • İç kaplama - emaye.

Hyundai H-SWE4-15V-UI101

Önceki sürüm özellikleriyle özellikle etkileyici değilse, o zaman bu böyle bir hatayı düzeltecektir. Su ısıtıcısı, sadece Ruslar arasında değil, Avrupalılar ve Amerikalılar arasında da duyulan markalı bir şirket tarafından üretilmektedir. Tank hacmi 15 litredir, bir yığın bulaşık yıkamak ve sonra duş almak bir hayal değil fırsata dönüşür.

Ek olarak, maksimum güç tüketimi, mutlak bir tasarruf olan 1,5 kW'dır. Yönetim, bu tür teknolojiden uzak bir kişi için bile zorluk çıkarmayacak ve güvenliği, bir arıza endişesi olmadan sağlıklı bir şekilde uyumasını sağlayacaktır.

Ortalama maliyet 5.000 ruble.

Hyundai H-SWE4-15V-UI101

Avantajlar:

 • Daireler ve evler için uygundur;
 • İmalatta yüksek kaliteli malzemeler kullanılmıştır;
 • Kolaylık;
 • Yüksek hızlı ısıtma;
 • 4 yıldan fazla hizmet ömrü;
 • Uzun süre sıcak tutar.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

Gözaltında

Güvenlik önlemleri asla unutulmamalıdır ve elektrikli su ısıtıcısının montajı da bir istisna değildir. Kurulumdan önce topraklama yapmak, kabloları kontrol etmek ve cihazı ısıtma ekipmanının yakınına yerleştirmemek önemlidir. Derecelendirmede açıklanan depolama suyu ısıtıcılarını veya daha ilginç bir modeli kullanma deneyiminiz varsa, yorumlarda bize bildirin.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *