️🏍️Şehir için En İyi Motosikletler ve 2020 için Parçalar

0

Çeşitli modellere rağmen, tüm motosikletler mekanik bir motor, dik oturma pozisyonu, yan ayak dayamaları ve dişlisiz ön tekerlek kontrolünün varlığı ile birleştirilmiştir. Ancak şehir gezileri ve banliyö yolu için hangi bisikleti satın almak daha iyidir, hadi daha fazlasını bulmaya çalışalım. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editör ekibi size 2020 için en iyi modellere genel bir bakış sunuyor.

Motosiklet nedir

İki tekerlekli araçlar aşağıdaki tiplere ayrılır:

 1. Klasik - formların basitliği ve bakım kolaylığı ile ayırt edilirler, herhangi bir kübik kapasitede olabilirler. Pilotun eşit inişi sayesinde her gün sürüşe uygundur.
 2. Turist - artan oturma konforu, bagaj bölmelerinin varlığı, ayrıca güç ve önemli kübik kapasite ile karakterizedir. Asfalt yollarda kullanılırlar, ancak kusurlu yollar için, bir turist bisikletinin bir alt tipi uygundur - bir gezici.
 3. Sportif - tasarımları maksimum güç ve kullanım sağlamaya odaklanır. Spor motosikleti, yarış pistleri ve gelişmiş parkurlar için tasarlanmıştır. Aydınlatma elemanlarının eksikliğinden dolayı çoğu şehirde kullanılmamaktadır.
 4. Kruvazör - özellikleri uzatılmış bir çataldır, bu nedenle sürücünün konumu oldukça spesifiktir - saptırma ile. Kasabada kruvazör gayet iyi, ancak yapının büyüklüğü nedeniyle yeni başlayanlar için uygun değiller.
 5. Enduro - arazi ve kötü yollar için en iyi modeller. Tasarım özelliklerine bağlı olarak, farklı türlere ayrılırlar ve örneğin şehirler arası olanlar gibi bazılarının şehirde kullanılması yasaktır. Arazi motosiklet yarışları için tasarlanmış bir motokros bisiklet. Ancak spor modellerin tekerlekleri ve frenleri ile donatılmış enduro motard, şehir içi sürüş için iyidir ve pilottan yüksek nitelikler gerektirmez.
 6. Elektrikli motosikletler, Li-ion blok batarya ile birleştirilmiş bir benzinli spor motosikletin gövdesidir.
 7. scooter'lar manevra kabiliyetine sahip, kullanımı kolay, küçük boyutlu ve şehir gezileri için ucuz ulaşım araçlarıdır.

Motosiklet seçim kriterleri

 1. Sınıf;
 2. Küpleme;
 3. Fonksiyonel;
 4. Renk ve tasarım;
 5. Üretici firma;
 6. Maliyet.

Sınıf

Motosiklet sadece bir ulaşım aracı değildir. Bu, belirli ilkelere ve görüşlere dayanan bir yaşam tarzı, dünya görüşünün bir parçası, bütün bir felsefedir. Ancak, genellikle iki tekerlekli bir "at" satın almanın altında olduğu tüm romantizm ve özgürlük sevgisiyle, bu konuya pratik açıdan yaklaşılmalıdır.

Her şeyden önce ihtiyaçlarınızı analiz etmelisiniz - günlük rota, şehir dışı ve uzun mesafeler, yol koşulları, trafik sıkışıklığı, sürüş becerileri vb.

Klasik

Hem yeni başlayanlar hem de deneyimli sürücüler için klasik bir motosiklet iyidir. Yetenekleri her gün işe veya çalışmaya başlamak için yeterli olacaktır. "Klasik", akışta manevra yapmak ve araba şeritleri arasında hareket etmek için yeterince manevra kabiliyetine sahiptir.Hafif bir çerçeve ile donatılmıştır ve kaportası yoktur ve bu nedenle hafiftir. Bununla birlikte, klasik motosiklet uzun yolculuklar için en iyi seçenek değildir.

Spor

Spor modelleri hızda liderdir. Genellikle dikkat çeken parlak ve agresif tasarımları vardır. Ek olarak, sürücünün pratik olarak direksiyon simidine uzandığı ve mükemmel aerodinamik özellikler yarattığı mümkün olan en düşük oturma konumu ile karakterize edilirler. Bununla birlikte, iki ana koşul vardır - mükemmel yol yüzeyi ve eşit derecede mükemmel sürüş becerileri.

Motards

Sadece şehir içinde araba sürmeyi sevenler için değil, aynı zamanda arazi koşullarının üstesinden gelmek için harika bir seçenek. Motiflerin bir yol lastiği ile donatılmış olmasına rağmen, tümseklerde konumlarından vazgeçmezler. Daha az akıllıca değil, toprak boyunca koşarlar. Motard, spor bisikletin pes ettiği ve klasik olanın garajda kaldığı yerde uygun olacaktır.

Küpleme

Kübik kapasite, cm cinsinden ölçülen motor yer değiştirmesidir3... Bu gösterge modele göre değişir:

 • 125 metreküp - düşük güç göstergelerine sahip küçük kapasiteli motorlar. Çoğunlukla kısa mesafelerde hareket etmek için kullanılan mopedlerle donatılmıştır.
 • 250cc motorlar hacim olarak küçüktür ve hafiftir, kontrolü kolaydır ve tahmin edilebilirdir. A noktasından B noktasına gitmenin günlük görevleri için mükemmeldirler.
 • 400 metreküp, orijinal olarak Japon firmaları tarafından geliştirilen ucuz motorlardır. 250 cc motorlardan biraz daha ağır, ancak çok daha fazla güce sahipler. 400 cc motorlu modellerin popülaritesi sadece maliyette değil, aynı zamanda geliştirme kolaylığında da yatmaktadır.
 • 600 metreküp - benzer bir motorla donatılmış bir bisiklet, bir sezondan fazla süren ve güçlü cihazları yönetme konusunda biraz deneyime sahip olanlar için uygundur. Ayrıca motosikletin tüm olanaklarını denemek için şehir dışına çıkmak için de iyi olacaktır.

İlk motosikletinizi seçerken en iyisi düşük hacimli araçlara bakmaktır. Alıcılara göre, yeni başlayanlar için modelin optimum çalışma hacmi 250 metreküptür. Şehirlerarası rotalarda sık sürüş bekleniyorsa, maksimum 600 metreküp. Gerçek şu ki, daha büyük motorlara sahip bisikletlerin, her sürücünün başa çıkamayacağı kendi özellikleri vardır.

İşlevsel

Ulaşım birçok işlevle donatılabilir - modern teknolojiler buna izin verir. Bununla birlikte, kayda değer en faydalı olanlar şunlardır:

 • ABS, tekerlek kilitlenmesine izin vermez;
 • ACC, yoğun şehir trafiğinde hız göstergelerini kontrol etmenize izin verecektir;
 • AWC, ön tekerleğin kaldırılmasını sınırlayacaktır;
 • TCS, denge sağlayacak ve lastiklerin yol yüzeyinde çekişini kaybetmesini önleyecektir.

Ancak pistte güçlü bir motor, denge ve iyi aerodinamik performans faydalı olacaktır.

Renk ve tasarım

Renk seçimi sadece estetik açıdan değil, aynı zamanda pratik açıdan da önemli bir görevdir. Ne de olsa yoldaki motosikletçiyi ayıran ve motosikletin diğer yol kullanıcıları tarafından fark edilmesini sağlayan renktir.

Çoğu sürücü kıştan sonra motosikletlerin varlığını unutur çünkü soğuk mevsimde (özellikle kışın sert olduğu bölgelerde) yollardaki iki tekerlekli araç sayısı önemli ölçüde azalır. Ve ilkbaharda artar.

Parlak renklerle boyanmış gövde, krom detaylarla birleştiğinde, küçük bisikletin karanlıkta bile binek araç trafiğinin arka planında öne çıkmasına yardımcı olacak. Klasiklerin sevgilileri siyah veya beyaz süslemeyi seçebilirler. Keskin tonların hayranları için asit sarısı veya ateş kırmızısı elementlere sahip modeller uygundur.

Üretici firma

İki tekerlekli araçların tüm üreticileri kabaca üç kategoriye ayrılabilir - Amerikalı üreticiler, Avrupalı ​​ve Asyalı.

Hangi markanın en iyi motosiklet olduğunu söylemek zor. Ancak Amerikalı, Harley-Davidson ve Indian'dan ayırt edilmelidir. Avrupalı ​​şirketler arasında özellikle Ducati, BMW, Aprilia, Triumph, KTM, MV Agusta ünlüdür. En iyi Asya markaları Honda, Kawasaki, Yamaha, Suzuki'dir.

Popüler modeller Racer, MTL, ZID, LIFAN, Bajaj tarafından üretilmektedir.

Ücret

Bugün bir motosiklet ne kadar

Modeller, üretim yılına, güce, teknolojik özelliklere ve üreticiye bağlı olarak fiyat olarak farklılık gösterir. Tüm bu göstergeler ne kadar yüksekse, bisiklet o kadar pahalıdır.

Üniformaların maliyetini de göz önünde bulundurmalısınız - kask (10.000 ruble'den), bir dizi motosiklet kıyafeti (20.000 ruble'den), koruyucu kemerler (10.000 ruble'den).

Acil durumlarda pilotun hayatını korumayı ve kurtarmayı amaçladığı için motosiklet mühimmatından tasarruf etmemeniz gerektiğini hatırlamak önemlidir. Ek olarak, kasksız bisiklet sürmek para cezasına tabidir.

Gider kalemine benzin eklenmelidir. Belirli bir modelin "oburluğu", yalnızca üretici tarafından beyan edilen özelliklere göre değil, aynı zamanda sahiplerin incelemelerine göre de değerlendirilmelidir.

Ana teknik özellikler

odaTeknik ÖzelliklerÖneriler
1ÇerçeveÇerçeve, motosikletin çerçevesidir. Çelik, üretimi için kullanılır - ucuz ve dayanıklı bir malzeme. Çeliğe bir alternatif alüminyum alaşımıdır - mukavemet ve ağırlık daha azdır, ancak sertlik daha yüksektir. Magnezyum daha az kullanılır - kütlesi düşüktür ve gücü bir alüminyum alaşımına eşittir. Ancak magnezyumun düşük oksidasyon direnci ve pahalı kaplamalarla işleme ihtiyacı nedeniyle pratik değildir. Titanyum daha ekonomik hale geliyor ve yarış modellerinin yapımında giderek daha fazla kullanılıyor - dayanıklı, hafif ve paslanmıyor.
2Silindir sayısıDaha fazla silindir, daha yüksek motor gücü ve hacmi. Bu durumda silindir sayısı motorun boyutunu ve maliyetini etkiler.
3GüçMaksimum taşıma hızı motor gücüne bağlıdır. Güç, sırayla, silindirlerin hacmine bağlıdır ve beygir gücü (hp) cinsinden ölçülür.
4Motor soğutmaHava ve sıvı soğutma var. Hava, yönlendirilmiş bir hava akışı aracılığıyla motorun soğumasını varsayar. Zorla ve keyfi olabilir. Zorlama, taşımanın boyutlarını etkiler, arttırır ve ayrıca çok fazla gürültü çıkarır. Keyfi, motorun aşırı ısınması durumlarında yeterince etkili değildir.
Sıvı soğutma, silindirlerin sıvıyla yıkanmasını içerir ve optimum sıcaklıkları korumanın daha güvenilir bir yolu olarak kabul edilir.
5İnceliğiniÇalışma sürecindeki döngü sayısına göre motorlar 2 zamanlı ve 4 zamanlıdır.
2 zamanlı motor basit ve ekonomiktir, ancak parçaları hızla yıpranma eğilimindedir.
4 zamanlı, karmaşık bir tasarıma sahiptir, bu nedenle motorun maliyeti çok yüksektir. Ancak yine de daha fazla avantajı vardır - ekonomik olarak benzini "yer", minimum miktarda gürültü, titreşim ve egzoz emisyonu üretir.
6Yakıt tankıYakıt deposunun hacmi modele bağlıdır. Ne kadar büyükse, yakıt doldurmadan o kadar uzun süre gidebilirsiniz. Ancak aynı zamanda hacimsel tank, taşımanın manevra kabiliyetini ve boyutlarını etkiler.
7BulaşmaŞanzıman mekanik veya otomatik olabilir. Otomasyon daha basit ve kullanımı daha kolaydır ve bu nedenle yol durumuna odaklanmanıza olanak tanır. Mekanikler daha ucuzdur ve bakımı daha kolaydır.
8Yakıt tüketimiYakıt tüketimi, sürüş türünden, çalışma hacminden ve pistin özelliklerinden etkilenir. Ancak, kural olarak, her modelin üretici tarafından hesaplanan ortalama bir yakıt tüketimi göstergesi vardır. Bu bilgiler bisikletin teknik açıklamasında yer almalıdır. Ancak, hesaplama sisteminin üreticiden üreticiye farklılık gösterebileceği unutulmamalıdır.
9Yolcuların sayısıStandart bisiklet koltuğu iki kişiyi barındırabilir - bir sürücü ve bir yolcu.

2020 için kaliteli modellerin değerlendirmesi

RACER MAGNUM RC200-C5B

Üretici: RACER (Rusya).

Ağırlık - 126 kg.

Ortalama fiyat - 60.000 ruble.

Şehir içi ulaşım aracı olarak hevesli bir motosiklet yarışçısının koleksiyonu için mükemmel bir Rus yapımı bisiklet. 14 hp'de 197 metreküp deplasmana sahip kurulu 4 zamanlı motorun yüksek gücü. 110 km / saate kadar hızlara ulaşmanızı sağlar ve aynı zamanda düşük hızlarda da kolaylıkla çalışır. Taşımanın başlatılması, bir kick starter ile desteklenen bir elektrikli marş kullanılarak gerçekleştirilir.Yakıt deposu, her 100 km'de 2,2 litre tüketimle 18 litre yakıt alır.

RACER MAGNUM RC200-C5B

Avantajlar:

 • teleskopik ön süspansiyon;
 • disk fren sistemi;
 • klasik kontrol paneli;
 • parçaların bakımı ve değiştirilmesi kolaydır;
 • geniş yakıt deposu;
 • iki güçlendirilmiş arka amortisör;
 • uygun maliyet.

Dezavantajları:

 • hava soğutma sistemi ile.

STELS Flame-200

Üretici: Stels (Rusya).

Ağırlık - 132 kg.

Ortalama fiyat - 90.000 ruble.

Etkileyici bir gövde tasarımına sahip hafif ve hızlı bir motosiklet, hem deneyimli hem de acemi biniciler için değerli bir seçim olacaktır. Yolda iyi manevra yapar ve 150 km / saate kadar sorunsuz bir şekilde gidebilir. Dört zamanlı 13 hp motor zincir şanzımanlı, 197 metreküp hacme sahiptir. Ön disk freni sayesinde, Gizli Alev kontrol edilebilir ve güvenlidir. Yakıt deposu 17 litredir.

STELS Flame-200

Avantajlar:

 • rahat koltuk;
 • ekonomik motor;
 • büyük yakıt deposu;
 • karma başlatma türü;
 • teleskopik çatal;
 • bütçe bakımı ve onarımı.

Dezavantajları:

 • hava-yağ soğutma;
 • en kaliteli kauçuk değil.

Yamaha YBR-125

Üretici: Yamaha (Japonya).

Ağırlık (tam yüklü) - 125 kg.

Ortalama fiyat 200.000 ruble.

Asya üretimi küçük boyutlu bir bisiklet. Yamaha'nın temel ilkelerinin somutlaşmış halidir - dayanıklılık, iddiasızlık, güvenilirlik. Motosiklet dünyasına ilk adımlarını atmaya hazırlananlar için mükemmel bir seçenek olacak. Tasarım, 124 cm deplasmanlı 4 zamanlı bir motorla donatılmıştır.3... Küçük hacmi hesaba katsa bile, 10 beygir gücündeki motor, saatte 120 km'ye kadar hızlanmasına izin verecek iyi bir çekiş gücüne sahiptir. İki yolcuyu rahatça barındırabilecek geniş bir koltuk var. Klasik tasarım, 18 inçlik büyük tekerleklerle tamamlanmaktadır. Yakıt deposunun kapasitesi 13 litredir.

Yamaha YBR-125

Avantajlar:

 • amiral gemisi modeli;
 • göze çarpan görünüm;
 • bir renk şeması seçme yeteneği;
 • elektrikli marş motoru ile;
 • süspansiyon ayar fonksiyonu ile;
 • yüksek servis ömrüne sahip güçlü motor;
 • ön diskli hidrolik frenler;
 • düşük titreşim seviyesi;
 • ekonomik yakıt tüketimi.

Dezavantajları:

 • soğutma sistemi - hava.

MINSK TRX-300i

Üretici: MINSK (Beyaz Rusya).

Ağırlık - 155 kg.

Ortalama fiyat 300.000 ruble.

TRX-300i'nin ait olduğu seri, klasik yol cihazlarının güncellenmiş işlevselliği ile biliniyor. Ancak, bu enduro motosiklet diğerlerinden sıyrılıyor. Tam anlamıyla otoyollarda uzun mesafeli yolculuklar için yaratılmıştır ve pratikliği ve güvenilirliği, birçok büyük motosiklet yarışındaki katılımcılar tarafından takdir edilmiştir. Uzun sürüş süresi için dizlerin altında oluklara sahip konforlu sele. Motor 4 zamanlı, 26 hp 250 cc. Yakıt beslemesi - enjeksiyon. Yakıt tüketimi 100 km'de yaklaşık 4 litredir. Frenleme, ön ve arka disk frenlerin yanı sıra hidrolik olarak çalıştırılır.

MINSK TRX-300i

Avantajlar:

 • elektrikli marş motoru ile;
 • elektronik (CDI) ateşlemeli;
 • teleskopik çatal ile;
 • üç bagaj çantası;
 • LED optikler;
 • bilgilendirici gösterge tablosu;
 • ayak dayama yerlerinin rahat konumu;
 • rahat direksiyon simidi;
 • şık tasarım.

Dezavantajları:

 • mekanik şanzıman;
 • parçaları değiştirmede zorluk;
 • en iyi yakıt filtresi değil.

Kawasaki Ninja 250-SL

Üretici: Kawasaki (Japonca).

Ağırlık (tam yüklü) - 152 kg.

Ortalama fiyat - 350.000 ruble.

Japon bir üreticinin şimdiden efsane haline gelen bir spor motosikleti. Sadece şehirdeki engelleri kolayca aşmanıza değil, aynı zamanda şehir içi yollarda sürüş deneyimini tam olarak yaşamanıza da olanak tanıyacak. Karayolu üzerinde ulaşım imkanlarını tam anlamıyla yaşayabilirsiniz. 11 litrelik bir yakıt deposu ve 249 metreküp deplasmanlı tek silindirli bir motorla donatılmıştır. 28 hp ile birlikte. "Ninja" hızla hızlanabiliyor - 6 saniyede 100 km'ye kadar.Arka petal frenlerle birlikte ön disk frenler, sık frenlemelerde bile aşırı ısınmaz, bu da sıkışık şehir trafiğinde sürüş sırasında çok önemlidir. Düzgün sürüş, mükemmel manevra kabiliyeti, mükemmel yol tutuşu ve gelişmiş bir aktarma organı, üniteyi diğer bisikletlerden ayırır.

Kawasaki Ninja 250-SL

Avantajlar:

 • parlak kurumsal kimlik;
 • spor uyumu;
 • yüksek yerden yükseklik;
 • iyi motor yetenekleri;
 • yüksek kaliteli fren sistemi;
 • hafif ancak dayanıklı çerçeve;
 • dijital gösterge paneli;
 • sıvı soğutmalı;
 • kararlı.

Dezavantajları:

 • maliyet;
 • aktarımlar kısadır.

KTM 390-DUKE

Üretici: KTM (Avusturya).

Ağırlık (yakıt hariç) - 149 kg.

Ortalama maliyet 400.000 ruble.

Avusturyalı üretici KTM'nin serisinde birçok iyi model var, ancak 390-DUKE en iyi performanslardan bazılarına sahip. Model, ikinci nesle aittir ve sahibine hem kentsel ormanda hem de virajlı kırsal yollarda sürüşten gerçek bir zevk verecektir. Dikkat edilmesi gereken ilk şey, mükemmel kullanım ve hafifliktir. İkincisi, tek silindirli 4 zamanlı bir motorun çalışma hacmi 373 metreküpe ulaşır. Motor gücü - 44 beygir gücü. Yakıt deposunun hacmi 13 litredir.

KTM 390-DUKE

Avantajlar:

 • sıvı soğutmalı;
 • elektrikli marş motoru ile;
 • elektronik yakıt enjeksiyonlu;
 • Çelik çerçeve;
 • rahat direksiyon simidi;
 • çok işlevli gösterge tablosu;
 • güvenilir fren sistemi;
 • yana monte edilmiş egzoz sistemi;
 • hassas yönetim;
 • parlak tasarım.

Dezavantajları:

 • ABS algoritması tam olarak geliştirilmemiştir.

Kraliyet Enfield Continental-GT

Üretici: Royal Enfield (Hindistan).

Ağırlık - 184 kg.

Ortalama maliyet 500.000 ruble.

Hem şehir hem de otoyol için uygun evrensel tip bir model. Direksiyon simidinin uygun konumu ve klasik sürüş konumu, uzun süre hareket halinde kalmanıza izin verir. Hafif tasarım ve küçük boyutlar, manevra kolaylığı sağlar. Ve iki amortisör, çarpmaların üstesinden gelmeye yardımcı olur. 1 silindirli 4 zamanlı motorun deplasmanı, 29,1 hp gücünde 499 metreküptür. Yakıt deposu kapasitesi 13,5 litredir. Maksimum hız saatte 195 km'dir.

Kraliyet Enfield Continental-GT

Avantajlar:

 • Çelik çerçeve;
 • yüksek kaliteli amortisörler;
 • yumuşak hareketli teleskopik çatal;
 • hibrit fırlatma sistemi;
 • aerodinamik siluet.

Dezavantajları:

 • koltuk sadece bir yolcu barındırır;
 • hava soğutma sistemi.

Triumph Street İkiz

Üretici: Triumph (İngiltere).

Ağırlık - 198 kg.

Ortalama fiyat 800.000 ruble.

Soğuk mizacı, mükemmel görünümü ve etkileyici sesi ile öne çıkan Bonneville serisinin modern motosikleti. En talepkar sürücülere bile hitap edecek - alçak oturma, rahat oturma ve her yolda sürüş stabilitesi sağlayacak özellikler. Önemli ağırlığa rağmen, bisiklet manevra kabiliyetine sahiptir ve acemi bir motosikletçi için iyi bir ilk taşıma olacaktır. 900 metreküp çalışma hacmine sahip iki silindirli bir motorun gücü 55 hp'dir. Yakıt deposunun hacmi, 100 km'de 0,045 litre debiyle 12 litredir.

Triumph Street İkiz

Avantajlar:

 • doğrulanmış ergonomi;
 • mükemmel şasi;
 • açık ve sezgisel kontrol;
 • teleskopik süspansiyon;
 • sıvı soğutmalı;
 • iki amortisörlü;
 • ekonomik motor;
 • ayarlama için geniş fırsatlar.

Dezavantajları:

 • maliyet;
 • Rusya'da satın almak zor.

Honda CRF1000L Afrika İkiz

Üretici: Honda (Japonya).

Ağırlık (tam donanımlı) - 230 kg.

Ortalama fiyat 900.000 ruble.

Orijinal versiyonun hayranları arasında önemli bir rezonansa neden olan ikinci nesil model. Ancak bu bisiklet, iyi teknik parametreleri nedeniyle dikkati hak ediyor. 95 hp motor iki silindirli, 1000 metreküp çalışma hacmine sahiptir. Yakıt deposu 18,8 litre benzin alabilir ve bu nedenle motosiklet, yakıt doldurmadan 400 km yol alabilir.Kompakt boyutu ve manevra kabiliyeti sayesinde araç, şehir içi yollar için mükemmeldir ve arazi performansı da yüksektir. Otomatik bir şanzımanın sağlayabileceği yüksek seyahat konforu ve güvenliği nedeniyle turistler bundan hoşlanacaklar. ABS sistemi, taşıma yeteneklerini belirli yol koşullarına göre ayarlamanın mümkün olacağı şekilde tasarlanmıştır. Model üç renkte sunulmaktadır.

Honda CRF1000L Afrika İkiz

Avantajlar:

 • hafif ancak dayanıklı çerçeve;
 • açık yönetim;
 • üç seviyeli kontrol HSTC ve ABS;
 • koltuğu sabitlemenin iki yolu;
 • geliştirilmiş aerodinamik performans;
 • ana unsurların yetkili düzenlemesi.

Dezavantajları:

 • dar koltuk.

BMW R NineT-Yarışçı

Üretici: BMW (Almanya).

Ağırlık (tam donanımlı) - 220 kg.

Ortalama fiyat - 1.000.000 ruble.

Performansı, uzun süredir devam eden BMW geleneği ile bir şehir bisikletinin vazgeçilmezi olan modern özelliklerin bir kombinasyonu olan 70'lerden ilham alan bir Avrupa motosiklet modeli. 200 km / saatin üzerindeki hızlara ulaşabilir. 110 "at" için iki silindirli boxer motorun çalışma hacmi 1170 metreküp, yani karayolu üzerinde bisikletin tüm gücünü gerçekleştirmek mümkün ama şehirde oldukça rahat olacak. Sportif sürüş konumu, virajlar da dahil olmak üzere en dinamik sürüşe katkıda bulunur. Yakıt tüketimi, 90 km / s hız korunurken 100 kilometrede 5,3 litredir. Yakıt deposunun hacmi 17 litredir.

BMW R NineT-Yarışçı

Avantajlar:

 • teleskopik çatal ile;
 • tüpsüz döküm tekerlekler;
 • Güçlü motor;
 • şık tasarım;
 • çift ​​gösterge paneli;
 • mükemmel ergonomi;
 • yüksek kaliteli metaryeller.

Dezavantajları:

 • hava-yağ soğutmalı;
 • yüksek fiyat;
 • pahalı hizmet.

Bir motosiklet nasıl seçilir

Bir motosikletin seçimi, büyük ölçüde sahibinin tercihlerine, becerilerine ve yeteneklerine ve ayrıca bireysel gereksinimlerine bağlıdır. Bununla birlikte, belirli ortalama gereksinimler vardır. Ve en iyisi, halka açık yollarda kullanmayı planladığınız bisiklet onlara uyuyor. Bu sadece seçim yaparken hatalardan kaçınmaya değil, aynı zamanda kazaları önlemeye de yardımcı olacaktır:

 • artan manevra kabiliyeti - bu, yoğun şehir içi ve toplu taşıma yollarında önemlidir;
 • motor gücü - güç göstergesinin 40 litreyi geçmemesi daha iyidir. Bu, optimum hız sınırını korumanıza ve manevra kabiliyetinizi kaybetmemenize olanak tanır;
 • motor hacmi - 150-200 metreküplük bir hacim yeterli olacaktır;
 • hız - büyük şehirlerde bulunan tıkanıklığı dikkate alarak, 150 km / s'lik maksimum hız göstergeleri uygundur;
 • motor - dört zamanlı bir motor, aracı yalnızca şehirde değil, aynı zamanda dışında da rahatça kullanmanıza izin verecektir;
 • boyut - bir şehir motosikleti için en uygun boyutlar - 120 kg'a kadar.

Derecelendirmede açıklanan motosikletleri veya daha ilginç bir modeli kullanma konusunda deneyiminiz varsa, yorumlarda bize bildirin.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin