2020 için Android ve iOS için en iyi MMORPG'ler

0

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, on yıl önce sadece bilim kurgu filmlerinde varlığından söz edilen bu işlevler kullanılabilir hale geldi. Çok az insan, cep telefonlarının nihayetinde arama yapmak için bir cihazdan neredeyse eksiksiz bir oyun platformuna dönüşeceğini düşünebilirdi.

Kısa bir süre önce, küçük siyah beyaz ekranda "yılan" oynayabilme yeteneği nihai rüya gibi görünüyordu. Ancak teknolojik ilerleme hala ayakta değildi. Büyük ölçüde iki büyük platform olan Android ve iOS'un cep telefonu pazarındaki rekabet nedeniyle. Kamuoyunda tanınma arayışında, sonraki her akıllı telefon modeli öncekinden önemli ölçüde daha üretken hale geldi. Performans iyileştirmeleri, cep telefonunun bir oyun platformu olarak potansiyelini ortaya çıkardı. 3D grafik desteği sadece başlangıç. Açısal modeller her gün bilgisayar analoglarına daha yakın ve daha yakın hale getirildi.

"best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, 2020 için Android ve iOS için en iyi MMORPG'lerden bir seçim hazırladı.

Akıllı telefonlardaki oyunlar

Mobil oyunların her yerde bulunurluğu ve yaygınlığı, seçkin geliştiricileri göz ardı etmedi. Başlangıçta, Rokstars Games popüler Grand Theft Auto ve Bully serilerini mobil platformlara aktardı, zamanla popüler aksiyon RPG Titan Quest'in geliştiricileri de bunu takip etti. İlk interaktif film The Farenheit bir yana durmadı, efsanevi Half-Life 2'nin limanı da esirgenmedi, hatta Blizzard, Diablo 4'ün telefonlar için piyasaya sürüldüğünü duyurdu ve bunlar PC'den aktarılan seçkin projelerin hepsi değil.

Zaman içinde mobil platformlara ve çevrimiçi MMORPG'lerin yaratıcılarına dikkat çekmeleri kimseyi şaşırtmadı. Bu, aşağıdakiler sayesinde mümkün oldu:

 • yüksek performanslı demir;
 • çoklu dokunma destekli ekranlar;
 • İnternete neredeyse her yerden erişme yeteneği;
 • belirli bir yere bağlanma eksikliği.

Sonuç olarak, mobil oyun pazarı, tanınmış ve sevilen bir ortamda çarpıcı grafikler ve sürükleyici bir hikaye ile göze hitap eden çeşitli çevrimiçi projelerle doludur.

Taşınabilir bir cihazda oynama fırsatının, sadece fahiş bir maliyet amiral gemisi değil, aynı zamanda ortalama bir fiyata sahip uygun fiyatlı modeller de sağlayacağını belirtmek gerekir. Bir sonraki projeyi yayınlayan geliştiriciler, çoğu popüler model ve üretici tarafından yönlendirilir.

App Store ve Google Play Android cihazları, iPhone ve iPad sahiplerinin olası tüm projelerin bolluğu içinde kaybolmamasına yardımcı olacak. Bu hizmetlerin önerileri, iyi bilinen projeler hakkında genel bir izlenim oluşturmanıza ve tercihlerinize göre bir seçim yapmanıza olanak tanır.

Android ve IOS için En İyi 10 En İyi MMORPG

10. sıra Warspear Online

Onuncu sırada, Android 2.3.3 zamanından kalma eski bir zamanlayıcı yer alıyor. Proje, yerli Airgrind şirketi tarafından geliştirildi. Warspear Online aktif olarak güncellenir, olası hatalar ve hatalar geliştiriciler tarafından derhal ortadan kaldırılır.

İlk başlangıçta, kahramanınızın oynanabilir sınıfına karar vermelisiniz. Klasik destek (şaman ve rahip), ölümcül büyücüler ve diğerleri dahil olmak üzere seçilebilecek 16 sınıf var. Maksimum pompalama seviyesi 31'dir.

Dezavantajları arasında 90'ların piksel grafikleri ve çoğu oyuncunun uzun zamandır alıştığı otomatik savaşın olmaması yer alıyor. Dezavantajlar, en bütçeli akıllı telefonda bile başlatma imkanı ve projenin tamamen Rusça'ya çevrilmesi gerçeğiyle telafi ediliyor.

Avantajlar:

 • oyun cihazını talep etmiyor;
 • tamamen Rusça'ya çevrilmiş;
 • her zevke uygun birçok sınıf.

Dezavantajları:

 • piksel grafikleri;
 • bağış yapın;
 • yüksek seviyelerde en kolay pompalama değil.

9. sıra RAID: Gölge efsaneleri

Mobil oyuncuların kalbini fetheden çaylak. Birkaç gün içinde proje lider konuma geldi ve Google Play ve App Store'da en çok indirilen uygulamalardan birinin statüsünü aldı.

Grafikler, projenin en güçlü yönlerinden biridir. Geliştiriciler, karakter modellerini ve ortamı ayrıntılı olarak çalıştılar. AAA sınıfı projelerle haklı olarak karşılaştırılabilir.

Oyun, çok sayıda kahramanı kullanmaya ve becerilerini birleştirmeye dayanıyor. Kahramanlar ırklara ayrılır: devler, orklar, iblisler, insanlar, vampirler, barbarlar ve diğerleri. Toplam 16 yarış.

RAID: Gölge efsaneleri, görevler ve zindanlarda ilerledikçe ilgiyi ustaca korur. Çinli geliştiricilerin birçok projesine kıyasla, bir denge sağlıyor: birçok etkileyici özel efekt var, ancak ölçülü.

Ses bileşeni özel ilgiyi hak ediyor. Ekranda ne olduğuna bağlı. Bosslar ve canavarlarla yapılan savaşlarda agresif, ritmik bir melodi çalıyor. Taktiklerin geliştirilmesine ve zafer için gerekli becerilerin bir kombinasyonuna katkıda bulunur.

Ses kaydı, kahramanların ve rakiplerin darbelerini göz ardı etmedi.

Huzurlu alanlarda, yaratıcı bileşeni harekete geçiren rahatlatıcı müzik çalınır. Bu tür müzikleri dinlemek ve birçok sekmenin her birini keşfetmek istiyor.

RAID: Gölge efsaneleri tamamen Rusça. Menüde gezinmek, yalnızca arkalarında birden fazla çevrimiçi rol yapma projesi bırakmış oyuncular için değil, aynı zamanda mobil oyun endüstrisini incelemek ve bu sektörde uzmanlaşmak için yeni başlayanlar için de zorluklara neden olmayacaktır.

Avantajlar:

 • konsol düzeyinde grafikler;
 • birçok kahraman;
 • benzersiz bonuslar almak için kahramanları birleştirme ve onları takımlar halinde toplama yeteneği;
 • Rus yerelleştirmesi;
 • geliştiriciler tarafından aktif olarak desteklenir;
 • büyüleyici arsa.

Dezavantajları:

 • takıntılı bağış;
 • autoboy. Herkes onun varlığından hoşlanmayacak;
 • müdahaleci reklam yazılımı.

8. sıra MU Origin2

Oyuncular arasında tüm genel başarıyı kazanan efsanevi projenin devamı. Diğer birçok çevrimiçi rol yapma projesi gibi, otomatik savaş özelliğine sahiptir. Ne yazık ki, bu eleman zaten herhangi bir projenin değişmez bir bileşeni olarak adlandırılabilir. Ancak, oyuncu katılımı yine de gereklidir.

Şu anda oyunda 3 sınıf mevcut (kılıç ustası, büyücü, okçu) ancak dördüncüsü planlanıyor. Maksimum pompalama seviyesi 100'dür.

Görevler ve eziyet çeteleri üzerinde koşuşturan monoton, çeşitli etkinliklerle kesintiye uğrar. Tek başına ve grup zindanlarına düzenli geziler, beklenmedik miktarda deneyim sağlayan özel günlük zindanlar.

Baskınlara katılmak için kayıt gerekli değildir. Periyodik olarak, çetelerin eziyetleri, özel bir zindanı ziyaret etme davetiyle kesintiye uğrar. Daveti kabul ettikten sonra, kendinizi bir grup yabancının içinde bulursunuz, olay yerinde yüzden fazla çeteyi temizlersiniz ve adil bir ödül alırsınız, tekrar işinize devam edersiniz.

Demon Tower, ayrı bir değinmeye değer. Katılımcılar, tehlikeli canavarlara karşı, kademeli olarak, kat kat yükselmek zorunda kalacaklar. Her seferinde güçlenirler ve ödül daha iyidir.

PVP modlarının hayranları da fark edilmedi. Bunların arasında "Lonca Savaşı" hakimdir. Arenada, iki rakip grubun oyuncuları kanlı bir savaşta bir araya gelir. Düellonun sonucu, ekip üyelerinin etkileşimine ve karakter keskinleştirme derecesine bağlıdır.

Avantajlar:

 • birçok oyun etkinliği;
 • Rus yerelleştirmesi;
 • hızlı pompalama;
 • iyi optimizasyon

Dezavantajları:

 • bağış yapın;
 • sıkıcı pompalama;
 • tam otomatik süreç. Otomatik savaşı açtığınızda, karakter görevleri kendisi alır, gerçekleştirir ve yeni en iyi ekipmanı kullanır.

7. İlk Sihirdar

Mobil cihazlarda ve tablet bilgisayarlarda MMORPG hayranları geleneksel olarak 2 kampa bölünmüştür. Savaşın destekçileri ve rakipleri. Her iki kampın da fikirlerini destekleyen pek çok ikna edici argümanı var. Ancak herkes tek bir konuda hemfikir, yani tam anlamıyla para harcayan projelerle Oynaması Ücretsiz mobil uygulamalar pazarı. Onlara nakit enjeksiyonu olmadan bir şey elde etmek neredeyse imkansızdır.Enerji sistemi ayrıca rahatsız edici faktörler olarak adlandırılır. Bunun özü, belli bir süre oynamanın mümkün olmasıdır. Süresi dolduktan sonra, enerjinin yenilenmesini beklemeniz veya anında yenilemek için bağış yapmanız gerekecek.

First Summoner'da bunların hepsi eksik. Enerjiye bağlı kalmadan kalbinizin içeriğiyle oynayın.

Oyun mekaniği, savaşta özel bir kart destesi toplamaya ve kullanmaya dayanır. Kahramanların büyülerini ve çağrılarını içerir. Derin bir dengeleme kartları ve özellikleri sistemi, yalnızca en güçlü olanı seçerek kesinlikle tüm savaşların kazanılmasına izin vermeyecektir. Belirli bir durumu çözmek, oyuncunun belirli kombinasyonları seçmesini gerektirecektir.

Oyuncular, klanlarda toplama ve daha sonra eşsiz görevleri cömert bir ödülle tamamlama becerisine erişebilir. Chaos Dungeon sistemi, arsadan bıkan oyuncunun sıkılmasına izin vermeyecektir. İstenilen desteyi almalarına izin verilmez. Set rastgele. Oyuncu dostu kontrol noktası kaydetme sistemi, zindanda yakalanan hazineyi kurtarmanıza izin verecektir.

PVP'nin dikkatinden ve hayranlarından mahrum değil.

Avantajlar:

 • karakter enerjisi eksikliği;
 • otoboat eksikliği;
 • optimum savaş stratejisini seçmek için geniş kapsam;
 • her zevke uygun oyun aktiviteleri.

Dezavantajları:

 • oyun donanımı talep eden;
 • Rusça'ya çevrilmedi.

6. sıra Black Desert: Mobil

PC'den efsanevi Black Desert Limanı. Mobil sürüm, BDO oyuncuları tarafından sevilen büyüleyici grafikleri, balıkçılığı, işçiliği ve diğer etkinlikleri ve gelişmiş bir karakter düzenleyiciyi miras alır. Oyun, açık yerlerde tam teşekküllü kuşatmalar ve PVP uygular. Oyuncu, ağabeyinden özenle taşınan açık bir dünyada seyahat etmek zorunda kalacak.

Mobil versiyon, herkese sadece atla ve yaya olarak değil, aynı zamanda ışınlanma kullanarak da dünya etrafında hareket etme fırsatı sağlayacak. Işınlanma olmadan, açık dünyanın etrafında hareket etmek teknik zorluklar nedeniyle karmaşık hale gelir. Orijinalden ayrılmanın nedeni budur.

Ev sistemi de önemli değişikliklere uğradı. Ev, özel bir beceri kullanılarak taşınan ayrı bir konumdur. Lokasyonda, oyunu kolaylaştırmak için çok sayıda fonksiyona sahip evler inşa etmek mümkündür.

Avantajlar:

 • konsol grafikleri;
 • oyun dünyası, muadili ile tam uyumlu olarak yaratılır;
 • tam kuşatma

Dezavantajları:

 • bütçe cihazlarında çalışmayacak;
 • yalnızca İngilizce olarak yerelleştirilmiştir;
 • rahat bir oyun bir VPN gerektirir

5. Balta: İttifak ve İmparatorluk

Geliştiriciler arasında Nexon şirketi özel bir yere sahip; Hesaplarında Darkness Rises'ın ayırt edilebileceği birçok başarılı projesi var.

Dünya iki savaşan gruba ayrılmıştır: İttifak ve İmparatorluk. Oyuncunun başlangıçta yapması gereken ilk şey, kendi tarafını seçmektir. Her birinin kendine özgü sınıfları vardır.

İmparatorluk:

 • Valkyrie - klasik tank;
 • iki elli bir kılıçla silahlanmış bir savaşçı;
 • sihirbaz, Korelilerin hiçbir projeyi onsuz yapamayacağı küçük bir kız.

İttifak'ın sahip olduğu:

 • okçu;
 • iki eksenli bir savaşçı olan titan;
 • bıçak ustası.

Karakter editörü şaşırtıcı değil. Oldukça basit ve sınırlı işlevselliğe sahip.

Oyunun çok çeşitli PVP etkinlikleri vardır:

 • istila. Çetelerin soykırımı bir kurtarma göreviyle yarıda kesilir. Bu sırada, karşı tarafın temsilcileri oyuncunun yoluna çıkıyor;
 • arena. 4v4 savaşta birleştikleri bir savaş alanı ile temsil edilir.Kazanmak için 20 parça toplamanız ve düşman kulelerini yok etmeniz gerekir;
 • onur alanı. Özel olarak belirlenmiş bir yerde klasik bir düello;
 • savaş. Bölgeler için savaş, katılım kısıtlaması yok. Kazanmak için bölgeyi ele geçirmeniz gerekir. Savaşta 20 ila 20 veya daha fazla oyuncuyla karşılaşabilir;
 • lonca savaşları. Kazananlar, loncanın gelişimi için gerekli kaynakları alır.

Her modun sınırlı sayıda girişi vardır ve çalışacak şekilde programlanmıştır. Tüm ödülleri almak ve ödülleri artırmak neredeyse 7/24 oyunda olmayı gerektirecektir.

Projenin en büyük dezavantajı otomatik savaş.Açıldığında, oyuncunun yapması gereken tek şey ödüllerin alınmasına zamanında basmaktır, oyun gerisini kendi başına halleder. Burada görevlerin metni bile otomatik olarak kaydırılır.

Avantajlar:

 • birçok sınıf;
 • Her zevke uygun PVP faaliyetleri;
 • güzel grafikler ve detaylar.

Dezavantajları:

 • otoboy;
 • yüksekliklere ulaşmak için neredeyse dışarı çıkmadan oynamanız gerekecek;
 • arenadaki denge sorunları.

4. sıra The Elder Skrolls Blades

Mobil TES'in duyurusu neredeyse tüm oyunculara sürpriz oldu. Anlatının merkezinde, TES 4: Oblivion'da bahsedilebilecek olan imparatorluğun gizli organizasyonu var. Kılıçların görevi, barışı korumak ve imparatorun emirlerini yerine getirmektir.

Bıçaklar dağıtılır ve üyeleri sürgüne gönderilir, ana karakter memleketine döner. Varışta neredeyse tamamen yok edildiğini keşfeder. İyileşme, kahramanın omuzlarına düşer.

Şehir planlamasına, goblin ordularının soykırımı ve bölge sakinlerinin emirlerinin uygulanması eşlik ediyor.

Geziler, birkaç koridora ayrılmış bir zindan ziyareti olup, araştırılmasına haydutların öldürülmesi ve kaynak arayışı eşlik eder.

Vurmak için ekrana dokunmanız yeterli. Maksimum verim elde etmek için belirli bir ölçeği doldurmanız ve ardından parmağınızı kaldırmanız gerekecektir. Savaşlar giderek zorlaşıyor ve her düşmana karşı taktikler ve bireysel bir yaklaşım geliştirmek zaten gerekli olacak.

Sandıkların açılması mobil TES'i atlamadı. Ahşap, gümüş ve altın olmak üzere 3 türe ayrılırlar. Elde edilen kaynakların ve ekipmanın kalitesi buna bağlıdır. Altın araştırması 6 saate kadar sürecek. Hızlandırma bağış gerektirecektir. Bir seferde sadece 1 sandık açılabilir.

Avantajlar:

 • basit kontrol;
 • sezgisel arayüz;
 • iyi grafikler.

Dezavantajları:

 • bağış yapın, rahat bir oyun için kristal satın almanız gerekir;
 • tüm cihazlar tarafından desteklenmez;
 • grafik ayarlarının olmaması;
 • aynı türden görevler;
 • TES evreninin hayranlarının beğenisine olmayacak.

3.lük Unutkanlık Korucuları

Oyuncu, barışçıl toprakları istila eden canavarlara karşı mücadelede korucularla birleşmek zorunda kalacak. Konsept Monster Hunter'a çok benzemiyor.

Demirci ziyareti, işçiliği için gerekli ekipmanı ortaya çıkaracaktır. Avlanma bir durumda yapılır, geri kalan unsurlar neredeyse hiç değişmeden Rangers of Oblivion'a göç etti.

Oyunda sınıf ayrımı yoktur. Belli bir silah türünü kullanırken beceriler değişir. Yaylar, kılıçlar, mızraklar, sopalar ve çok daha fazlası herkes tarafından kullanılabilir.

Güzel ve muhteşem bir açık dünya herkesi karşılayacak, sadece uygulamayı Google Play ve App Store'dan indirin. Maksimum grafik ayarları, verimli araçlar gerektirir,

Avantajlar:

 • oyuncu belirli bir sınıfa bağlı değildir;
 • detaylı izlenen açık dünya;
 • her zevke uygun oyun modları;
 • Açık dünyada PVP.

Dezavantajları:

 • küçük dünya çizim aralığı;

2.lik Albion Online

Windows, Android, IOS ve diğer platformların kullanıcılarını kanatları altında bir araya getiren bir çapraz platform projesi. Bir hesapta, karakterinizi hem PC hem de tablet bilgisayara indirebilirsiniz.

Albion Online'ın geleneksel anlamda sınıfları yoktur. Oyuncunun kendisi kim olacağına karar verir. Herhangi bir rolü yapabilir. Ekipman, becerileri ve yetenekleri etkiler. Çeşitli kombinasyonlar mümkündür.

Kaynak oluşturma ve toplama, kullanıcıların tüm boş zamanlarını harcamak zorunda oldukları ana faaliyettir. Barışçıl eğlencenin taraftarları da fark edilmedi. Bir ev inşa etmek ve daha da gelişmesiyle bir sebze bahçesi dikmek için kullanılabilir.

Albion Online, klasik hardcore MMO hayranlarına hitap edecek. Bugün mobil platformlar için oyunların en iyi temsilcilerinden biri.

Avantajlar:

 • çapraz platform;
 • oyuncunun tercihlerine bağlı olarak sınıfa ince ayar yapmak;
 • zanaat;
 • benzersiz oynanabilir sanal alan;
 • otomatik bot yok

Dezavantajları:

 • hardcore, belirli sayıda oyuncuyu korkutur;
 • oyun cihazına titizlik;
 • en iyi grafiklerden uzak

1.lik Evil Lands

Üçüncü şahıs bakış açısıyla inanılmaz derecede güzel MMO.Birkaç klasik sınıf sunulur (savaşçı, büyücü, okçu). Karakter editörü yok.

Proje, otomatik savaşın tamamen yokluğu ve ayrıntılı bir açık dünya ile diğerlerinin arka planında öne çıkıyor.

Kullanılabilir iki oyun modu vardır:

 • kooperatif. Görevleri tamamlamak, dünyayı keşfetmek ve keşfetmek, ayrıca karakteri pompalamak için;
 • PVP. Diğer oyuncularla savaş hayranları için.

Avantajlar:

 • konsol grafikleri;
 • keşfedilmesi eğlenceli yerler açın.

Dezavantajları:

 • zayıf optimizasyon;
 • her cihazda çalışmayacaktır.

Sonuç

En üstte sunulan tüm projeler Oynaması Ücretsizdir. Başka bir deyişle, macera dolu renkli bir dünyaya dalmak ve tanışmak için kimse para talep etmeyecektir. Bağış için, kahramanınızın pompalanmasını, çeşitli süslemeler ve kıyafetlerin satın alınmasını büyük ölçüde kolaylaştırma, göze çok hoş gelen ve tabii ki, pek çok kişi tarafından sevilmeyen enerjinin yenilenmesi için fırsat verilir. İkincisine gelince, sabır ve özenle bu israfın önlenebileceğine dikkat edilmelidir.

Bağışın isteğe bağlı olduğunu, seçilen sınıfın kontrolünün incelikleri hakkında yeterli bilgi ve gerekli büyüyü bulmak için ekranda hızlı bir yönlendirme olduğunu unutmayın. En üstteki üyelerin neredeyse tamamı Google Play'de ve App Store'da ücretsiz olarak mevcuttur. Gerisini üçüncü taraf kaynaklarda bulmak ve indirmek zor olmayacak.

Herhangi bir isteğiniz veya Android ve IOS için en iyi MMORPG'lerden kişisel zirveniz varsa, yorumlarda yazdığınızdan emin olun. Ek olarak, bu koleksiyonda sunulan oyunlarla ilgili izlenimlerinizi paylaşmayı unutmayın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *