2020'de yazlık evler için en iyi mini traktörler

0

Maymun eline ilk kez bir sopa aldığından beri, insan emeğini kolaylaştırmak için eski cihazların ve mekanizmaların yeni ve modernizasyonu sürekli bir gelişme olmuştur. Tarım alanında küçük işletmelerin gelişmesi ve özel tarım arazilerinin sayısının ve büyüklüğünün artmasıyla birlikte, bu görevin uygulanmasına minimum yatırımla tarımda insan emeğinin üretkenliğini ve makineleşmesini artırma ihtiyacı giderek artmaktadır. Talep, arz üretir ve piyasada bahçıvanların, yaz sakinlerinin, bahçıvanların ve çiftçilerin işlerini kolaylaştıran çok sayıda bahçe aleti ve ekipmanı vardır. Son yer, bir kişinin oldukça geniş bir araziyi işlemesine yardımcı olabilecek mini traktörler tarafından işgal edilmemiştir. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, mini traktör seçme sorununu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Mini traktör - nedir

Resmi bir "mini traktör" kavramı yoktur. Kendinden tahrikli araçların resmi bir sınıflandırması vardır; buna göre, B kategorisindeki kendinden tahrikli araçların çoğu "mini traktör" - 27,5 kW'tan (37,4 hp) daha düşük bir motora sahip paletli ve tekerlekli kendinden tahrikli cihazlar.

Ev yapımı olanlar da dahil olmak üzere tüm mini traktörler, Gostekhnadzor denetimine kayda tabidir, vergilendirmeye tabidir ve düzenli olarak denetlenmelidir. Ek olarak, mini traktör kullanacak kişinin, kendinden tahrikli bir makineyi kullanma hakkı için açık bir ilgili kategoriye sahip bir traktör sürücü belgesine sahip olması gerekir.

Bir mini traktör halka açık yollarda hareket ederse ve pasaportunun maksimum hızı 20 km / s'den fazlaysa, yukarıdaki belgelere ek olarak, yanınızda bir OSAGO politikanız olmalıdır. Mini traktör bir arabanın, treylerin veya yarı römorkun arkasında taşınırsa, bir OSAGO politikası düzenlemenize gerek yoktur.

Römorklu arkadan çekmeli bir traktörün bir mini traktör olmadığını, Gostekhnadzor'a tescil edilmediğini ve bu tür araçlarda halka açık yollarda hareket etmenin yasak olduğunu bilmek önemlidir.

Mini traktör nedir

Bir mini traktör, büyük bir traktörün minyatür bir kopyası değil, tam bir mekanizmadır.

Mini traktörün ana unsurları:

 • Çerçeve;
 • Motor;
 • Bulaşma;
 • Yönetim organları;
 • Dış aydınlatma cihazları;
 • PTO;
 • Hidrolik sistem.

Her bir öğeye biraz daha ayrıntılı olarak bakalım.

Çerçeve

Çerçeve, mini traktörün motorunun, transmisyon elemanlarının ve ekli aletlerin takıldığı şeydir. Çerçeve, traktör elemanlarının ağırlığından ve ekli bir aletin (pulluk, kültivatör, tırmık, ekim makinesi, bıçak) kullanımından kaynaklanan yükten kaynaklanan ana yükü taşır.

Ataşmanların montajı hem traktörün arkasına hem de önüne mümkündür. Bu, mini traktörü yalnızca tarım işlerinde değil, aynı zamanda bölgeyi çamur ve kardan temizlemek gibi çok çeşitli ortak çalışmalar yürütmenize de izin verir.Ayrıca, küçük yükleri işletme bölgesi içinde mesafeler boyunca taşımanıza izin veren bir araç olarak bir kargo römorku ile birlikte kullanılabilir. Traktör şasisi tek parça ve mafsallı olabilir. Mafsallı çerçeve, maliyetini önemli ölçüde artırmadan tasarımı biraz karmaşıklaştırır, ancak daha iyi manevra kabiliyeti ve arazi kabiliyeti sağlar.

Motor

Mini traktörler, dört zamanlı dizel veya benzinli motorla donatılmıştır. Benzinli motorlar daha hafif ve daha hafiftir, ancak dizel motor daha geniş bir krank mili hız aralığında daha yumuşak bir tork tepkisine sahiptir, bu da dizelin çeşitli yükleri daha iyi idare edebilmesini sağlar. Ayrıca dizel motor daha ekonomiktir.

Modern motorlar, en küçük güçte bile, çalışmasını basitleştiren bir elektrikli marş motoruyla donatılmıştır.

Bulaşma

Mini traktörlere manuel şanzıman takılmıştır. İleri vites sayısı 4 ila 8 arasında değişir; geri vites için genellikle 2 vites vardır.

Torkun motordan şanzımana aktarımı, düşük güce sahip traktörlerde, traktör elemanlarının kendi aralarında düzenlenmesini kolaylaştıran bir V-kayışlı şanzıman vasıtasıyla gerçekleştirilebilir.

Traktör süspansiyonunun yayları veya amortisörleri yoktur. Arka aks şasiye sıkıca tutturulmuştur, önde dengeli bir süspansiyon kullanılmıştır. Bazı modellerin ray ölçüsünü değiştirme yeteneği vardır.

Yönetim organları

Mini traktörlerin çoğunlukla kapalı bir kabini yoktur. Bu, öncelikle boyutları ve ağırlığı azaltmak, yükleme, boşaltma ve nakliyeyi kolaylaştırmak, traktör maliyetini düşürmek ve motor gücünü kabinin mikro iklimine harcamadan ve fazla ağırlığı hareket ettirmeden daha verimli kullanmak için yapıldı. Tüm elektrikli cihazlar ve anahtarlar nemden güvenilir bir şekilde korunur. Kontrollerin yapıldığı malzemeler dayanıklıdır ve aşırı sıcaklıklara ve yüksek neme karşı kayıtsızdır.

Dış aydınlatma cihazları

Genellikle yılın ilkbahar ve sonbahar aylarında tarımsal işler sabahın erken saatlerinde başlar ve akşam geç saatlerde biter. Gün içinde mini traktör kullanımında herhangi bir kısıtlama olmaması için, yetersiz aydınlatma döneminde çalışmanıza izin veren yeterince güçlü farlarla donatılmıştır.

Mini traktör kamuya açık yollarda hareket etme özelliğine sahip olduğundan, ön ve arka sinyal lambaları ve fren lambaları ile donatılabilir.

PTO (PTO)

Bir PTO'nun varlığı, mini traktörü daha çok yönlü hale getirir, çünkü bunun için ek bir sürücünün, örneğin süpürme yolları için bir fırçanın gerekli olduğu tahrik kardan milini kullanarak ek ekipman bağlamayı mümkün kılar.

Hidrolik sistem

Traktör ataşmanının taşıma konumuna yükseltme ve çalışma konumuna indirme işlemlerini otomatikleştirmek için küçük bir hidrolik sistem gereklidir.

Mini traktör üretim firmaları ve ürünleri

Özel tarımın iyi geliştiği her ülkede, çiftçinin ve yetiştiricinin işini kolaylaştırmayı mümkün kılan bir teçhizat üretimi vardır. Sadece iç pazar için çalışan birçok küçük şirket var, ama aynı zamanda sahada çalışan insanların güvenini hak eden dünyaca ünlü gerçek canavarlar da var.

Şirket "MITRAX"

Rusya'da üretilen mümkün olan maksimum sayıda parçayı traktörlerinin üretiminde kullanmaya çalışan yerli bir üretici olduğu için bile MITRAX markasından bahsetmeye değer. Şirket genç - 2015 yılında Vulkan yazılımı temelinde oluşturuldu. Şu anda şirket üç model mini traktör bir araya getiriyor: MITRAX T10, MITRAX T100 ve MITRAX T150.

Mini traktör MITRAX T10

Bu model, 10 veya 15 hp kapasiteli hava soğutmalı, dört zamanlı benzinli bir motorla donatılmıştır.Düz şanzımanda üç adım ileri ve bir geri vites bulunur. Traktör, ek ataşman kullanma olanaklarını genişletmeyi mümkün kılan bir PTO ile donatılmıştır. Parçaların çoğu, onarım gerektiğinde belirli bir avantaj sağlayan yerli üretimdir.

MITRAX T10'un ortalama fiyatı 265.000 ruble.

Mini traktör Mitrax T10

Avantajlar:

 • Düşük fiyat;
 • Rusya'da İmalat;
 • Çok yönlülük.

Dezavantajları:

 • Hava soğutmalı motor.

Rossel

Hollandalı şirket Rossel onlar için mini traktörler ve ataşmanlar üretiyor ve geniş bir inşaat, yol ve tarım ekipmanı yelpazesi üreten büyük New Holland endişesinin bir yan kuruluşudur. Rossel mini traktörler, yalnızca traktörün güvenilirliğini ve ekonomisini değil, aynı zamanda robotların verimliliğini de artıran "Kama" veya "Kubota" Japon motorları ile donatılmıştır.

Mini traktör Rossel XT-152D

Bu mini traktör, 18 hp güce sahip bir Japon su soğutmalı Kama R18 dört zamanlı dizel motorla çalışıyor. ve mükemmel yakıt verimliliği - yük altında yakıt tüketimi 0,8 l / saattir. Düz şanzımanlı şanzıman. İleri gitmek için 6 adım ve geri gitmek için 2 adım vardır. Parçayı artırma olasılığı var. Model, bir hidrolik çıkış ve bağlı ve çekilir ekipmanla çalışma yeteneklerini önemli ölçüde artıran bir PTO mili ile donatılmıştır.

Rossel XT-152D'nin ortalama fiyatı 179.900 ruble.

Mini traktör Rossel XT-152D

Avantajlar:

 • Düşük fiyat;
 • Yakıt verimliliği;
 • Çok yönlülük.

Dezavantajları:

 • Dört tekerlekten çekişli değil.

Minsk Traktör İşleri

MTZ, 1946'da kuruldu. Bugün en büyük pnömatik traktör üreticilerinden biridir. Tarım için makineler yaratmada zengin bir kişisel deneyime sahip olan ve BDT ülkelerindeki küçük çiftliklerde artış eğilimini hesaba katan bu kadar büyük bir üretici bir kenara çekilemedi, sonuç olarak birkaç mini traktör modeli oluşturuldu.

Mini traktör Beyaz Rusya 132H

Bu traktörün ana özelliği, onu manevra kabiliyetine sahip olmasını sağlayan mafsallı şasidir. Mini traktör Belarus 132H dört tekerlekten çekişe sahiptir. Gerekirse arka aks devre dışı bırakılabilir. Palet 600 ila 840 mm arasında ayarlanabilir. Bir PTO şaftının varlığı, tarımsal işler için çok çeşitli ataşmanlar ve hareketli ekipman kullanmanıza izin verir. PTO şaftının iki çalışma modu vardır - bağımlı (1200 rpm) ve senkron (4,87 rpm). Mini traktör, 13 hp güç geliştiren Japon benzinli motor Honda GX390 ile donatılmıştır. Bu modelin bir diğer özelliği de dar alanlarda daha verimli çalışmayı sağlayan 4 ileri ve 3 geri vitese sahip manuel şanzımandır.

Ortalama fiyat Beyaz Rusya 132H - 230385 ruble.

Mini traktör Beyaz Rusya 132H

Avantajlar:

 • Manevra kabiliyeti;
 • Dört tekerlekten çekiş;
 • Ön aksın tekerlekler arası diferansiyelinin bloke olması;
 • Üç geri vites.

Dezavantajları:

 • Düşük agroteknik boşluk, sadece 270 mm.

MasterYard şirketi

MasterYard'ın kökleri Fransa'dadır ve küresel tarım makineleri pazarının dörtte birini kaplayan ve 150 yıldan fazla bir geçmişe sahip olan Pubert'in bir yan kuruluşudur. MasterYard'ın üretim tesisleri Çin'de bulunmaktadır. Ürünlerin kalitesi ana firma tarafından titizlikle kontrol edilmektedir. Fransa, güçlü bir sanayiye ve eşit derecede güçlü tarıma sahip bir ülkedir. MasterYard markası altındaki ürünler, tarım işçilerinin çalışmalarını makul bir fiyata kolaylaştırmak için alet ve mekanizmaların üretiminde yüzyılların deneyimini temsil etmektedir.

Mini traktör MasterYard M244 4WD

Üç silindirli dizel motora sahip oldukça güçlü, dört tekerlekten çekişli mini traktör.24 hp güç geliştiren motor, tek ve çift silindire göre daha dengeli, bu da daha az gürültü ve titreşim olduğu anlamına geliyor. Traktör, karlı ve ıslak topraklarda çalışırken verimini artıran diferansiyel kilitlerine sahiptir. 350 mm'den fazla iyi bir agroteknik açıklığa sahiptir. Gösterge panelinde bir takometre, bir yakıt seviyesi göstergesi ve bir batarya şarj seviyesi göstergesi vardır. Bütün bunlar işyerinde konfor seviyesini artırır. PTO şaftının iki hızı vardır - 540 ve 1000 rpm. Yardımcı işler için ataşmanları kullanmanıza izin veren bir hidrolik çıkış da vardır.

MasterYard M244 4WD'nin ortalama fiyatı 469.990 ruble.

Mini traktör MasterYard M244 4WD

Avantajlar:

 • Yüksek kalite;
 • Güç;
 • Çok yönlülük.

Dezavantajları:

 • Nakliye için oldukça büyük ağırlık ve boyutlar.

Shibaura Şirketi

Shibaura, 1950 yılında Japonya'da Toshiba ve IHI adlı iki tanınmış şirketin girişimiyle kuruldu. Tüm üretim, ürünün nihai maliyetine damgasını vuran Japonya'da gerçekleştirilmektedir. Mükemmel kalite ve güvenilirliğe rağmen, traktör pazarındaki diğer firmalarla rekabet etmek gittikçe zorlaşmaktadır.

Mini traktör Shibaura ST333 HST

Güçlü bir motor (33 hp), dört tekerlekten çekiş, otomatik sürekli değişken şanzıman, bilgilendirici bir gösterge paneli, bir PTO mili, bir hidrolik çıkış - tüm bunlar fiyatın arka planında sönük kalıyor.

Ortalama fiyat Shibaura ST333 HST - 239900 ruble.

Mini traktör Shibaura ST333 HST

Avantajlar:

 • Yüksek kalite;
 • Güç;
 • Otomatik şanzıman.

Dezavantajları:

 • Çok yüksek fiyat.

Dong Feng Şirketi

Dong Feng, Çin'deki en büyük kendinden tahrikli araç üreticilerinden biridir. 60 yıldan fazla bir süre önce kuruldu. Bugün, hem özel çiftliklerde, çiftliklerde hem de büyük tarım işletmelerinde çalışan dünya çapında çok sayıda insan bu şirketin ürünlerine güveniyor. Gösterişsizlik ve sadelik, bu markanın mini traktörlerinin ana avantajlarıdır.

Dong Feng DF-244 mini traktör

Üç silindirli, 24 hp dizel motor Bu traktörü iyi bir çiftlik arkadaşı yapar. Tasarımın sadeliği ve aynı zamanda iyi işlevsellik, onu iyi bir satın alma haline getirir. Tarım ve kamu hizmetleri için kullandığı alet takımı, ihtiyacınız olan her şeye sahiptir, bu dört tekerlekten çekiş, iki vitesli bir PTO ve bir hidrolik çıkıştır. Oldukça güçlü bir mini traktör için tek mütevazı gösterge, sadece 290 mm olan küçük bir agroteknik boşluktur.

Dong Feng DF-244'ün ortalama fiyatı 610.000 ruble.

Dong Feng DF-244 mini traktör

Avantajlar:

 • Güç;
 • Tasarımın sadeliği.

Dezavantajları:

 • Küçük boşluk;
 • Böyle bir güç için çok fazla vites yok - 4 ileri, 1 geri.

Ev yapımı traktörler hakkında biraz

Kendi elinizle bir mini traktör yapabilirsiniz, kimse bunu yapmanızı yasaklamaz, ancak Gostekhnadzor ile traktörlerin devlet tescili kurallarına göre, motor hacmi 50 cc'den fazla olan bir traktör (arkadan çekmeli traktör hariç) gibi görünen her şey kayda tabidir.

Bazı siteler, ev yapımı ürünün bir arabanın veya römorkun arkasında taşınması durumunda kaydın gerekli olmadığı bilgisini verir. Bu doğru değil. Bir traktörü bir araba veya treyler içinde taşırken, yukarıda belirtildiği gibi, traktör için bir OSAGO sigorta poliçesine ve bu tip kendinden tahrikli makineyi kullanma hakkı için belgelere sahip olmanız gerekmez, ancak tescil belgeleri sahipliğinizi onaylayan tek belgelerdir.

Ev yapımı bir traktörü kaydetmek için 18 yaşından büyük olmanız, oturma izninizin olması ve makinenin montajında ​​kullanılan numaralı ünitelerin satın alınmasının yasallığını onaylayan belgelere sahip olmanız gerekir.
Ek olarak, araç bir devlet teknik muayenesi için sunulmalı, ardından güvenlik standardına ve teknik şartlara uygunluk hakkında bir muayene raporu şeklinde bir görüş verilecektir.Bu kanuna dayanarak, kendinden tahrikli bir araç için bir pasaport verilecek, ardından ev yapımı traktör kaydedilecek ve ette bir gerçeklik haline gelecektir.

Ne tür bir mini traktörünüz olduğu önemli değil: ev yapımı veya fabrika yapımı, pahalı veya ucuz, markalı veya bilinmeyen bir üreticiden. Önemli olan, işinizde sizin için bir yük ve baş ağrısı değil, sizin için iyi bir yardımcı olmasıdır. Seçim senin.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *