2020 için en iyi metronomlar

0

Belirli bir tempoyu doğru bir şekilde belirlemek ve sürdürmek için müzisyenler özel bir cihaz kullanır - bir metronom. Bu cihazın tasarımı olabildiğince basittir, ancak bu, seçime küçümseyerek yaklaşılması gerektiği anlamına gelmez. Bazı üreticiler, hızı tam olarak belirleyemeyen veya ucuz malzemelerden yapılan aletler üretir. Bu nedenle, "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri sizin için 2020 için en iyi metronomların bir derecelendirmesini hazırladı.

kısa bilgi

Metronom, belirli bir frekansta tekrarlanan vuruşları kullanarak eşit aralıkları ölçen bir üründür. Cihaz provalar sırasında müzisyenler tarafından kullanıldığı için belirli bir tempo ayarlamanıza izin veriyor. Ancak bu tek durum değil, metronom, örneğin okumak için günlük yaşamda da bulunur.

Ürünün özelliği, hemen hemen her müzik aleti için uygun olmasıdır: piyanodan klarine. Bazı hevesli sanatçılar metronomların sadece davul için veya sadece gitar için var olduğunu düşünüyor. Böyle bir durumda, bunun bir pazarlama manevrası olduğunu anlamak önemlidir, çünkü aslında tüm bu tür ürünler aynı işlevleri yerine getirir, bu nedenle her müzik enstrümanı için uygundurlar.

Metronomun özellikleri ve çeşitli alanlarda uygulanması

Cihaz, sadece notaları ve enstrümanı anlayan yeni başlayanlar ve birçok cihazda ustaca çalabilen profesyoneller tarafından kullanılır. Etkinliği yüzlerce yıldır kanıtlanmış, kullanım kolaylığı ve düşük maliyeti birçok kullanıcıyı çekmiştir.

Metronomun düzinelerce yararlı işlevi vardır, ancak ana işlevler yalnızca üçüdür:

 • Tek tip ve sabit bir vuruş sayesinde gerekli tempoyu ayarlamak;
 • Hızlanmanın ne zaman gerekli olduğunu veya tersine yavaşlamayı doğru bir şekilde belirlemenizi sağlar;
 • Yeni başlayanlara oyun için faydalı olan bir ritim duygusu verir.

Ancak müzikal alanın yanı sıra, cihaz günlük yaşamda bulunur. Bazı insanlar bunu okurken veya egzersiz yaparken belirli bir hız belirlemek için kullanır. Diğer bir kısım, daha iyi konsantre olmanıza ve daldırma sürecinden rahatsız olmamanıza izin verdiği için metronomu meditasyon için aktif olarak kullanır.

Dansçılar ayrıca bunu bir zamanlama ve ritim duygusu oluşturmak için kullanırlar. Bu nedenle, genellikle provaların yapıldığı profesyonel stüdyolarda bulunur. Modern tarzlar bile metronom olmadan yapamaz. Bir kişiye doğası gereği esneklik kazandırılabilir, ancak hareketlerinde ritim yoksa doğal görünmez. Profesyonellerin ve amatörlerin performanslarını karşılaştırırsak bunu görmek kolay, her iki durumda da güzel hareketler olacak, ancak ilkinde müziği hissettiği için daha iyi çıkıyorlar.

Cihaz tasarımı

Bu ürünün tasarımında karmaşık bir şey yok; 1810'dan beri pratikte hiçbir şey değişmedi. Evet, bazı üreticiler maliyeti düşürmek ve seri üretim yapmak için ucuz malzeme kullanmaya başladılar ama özel bir fark yok. Bu, bir sarkaç ve ağırlık ile piramit şeklindeki aynı üründür.İkincisi, grev sıklığını etkiler, cihazın hangi hızda çalışacağına bağlıdır. Ağırlıklar ne kadar düşükse, frekans o kadar yüksek olur ve bunun tersi de geçerlidir. Doğru tespit için sarkacın arkasında, piramit gövdesi üzerinde ürüne ince ayar yapmanıza izin veren özel bir ölçek vardır.

Gövde plastik, ahşap veya metalden yapılabilir. Meşe veya maundan yapılan metronomlar talep edilir ve pahalıdır. Bu malzeme, çoğu profesyonel müzisyenin takdir ettiği derin bir ses yaratır. Bununla birlikte, böyle bir ürünün maliyeti yüksektir, bu nedenle yeni başlayanlar bunu karşılayamaz.

Çeşitler

İlerleme durmuyor ve bugün üreticiler düzinelerce farklı ürün sunuyor. Bazıları klasik versiyonu üretirken bazıları daha da ileri giderek elektronik modeller üretmeye başladı. Ayrıca çevrimiçi bir sürümü de var, kullanmak için herhangi bir şey indirmek veya bilinmeyen sitelere gitmek gerekli değil, sadece Google arama çubuğuna "metronom" yazıp istediğiniz tempoyu ayarlayın.

 • Mekanik cihazın bir bataryası veya elektronik bileşenleri olmaması bir avantajdır. Çeşitli malzemelerden yapılmıştır. Tek dezavantajı, değiştirilemeyen yüksek hacimdir.
 • Elektronik versiyon, yerleşik bir şarj edilebilir pil veya pillerle çalışır (modele bağlı olarak). Düğmeler, ekran ve hoparlör ile donatılmış kompakt bir cihazdır. Cihazın avantajları ses seviyesini ayarlıyor, dezavantajı güç kaynağına bağlı.
 • Çevrimiçi metronom, indirme gerektirmeyen ve bir bilgisayarın veya tabletin teknik özelliklerine bağlı olmayan özel bir uygulamadır. Gerekli olan tek şey bir internet bağlantısı, ancak 21. yüzyılda bu o kadar da küresel bir sorun değil.

Özel işlevsel farklılıkları olmadığı için her seçenek üzerinde ayrıntılı olarak durmaya değmez. Bazı mekanik modeller görünüş olarak farklılık gösterebilir, ancak bu sadece dikkat çekmek içindir, çünkü bundan pratik bir fayda yoktur.

Elektronik versiyona gelince, burada her şey daha karmaşıktır, çünkü üreticiler ürünlerini çeşitli yardımcı fonksiyonlarla, örneğin, yalnızca doğru tempoyu ayarlamaya değil, aynı zamanda bir müzik aletini ayarlamaya izin veren tunerlerle donatırlar. İkinci avantaj, küçük boyutları nedeniyle kompaktlıktır, ürünün bir cepte veya sırt çantasında taşınması kolaydır.

Elektronik metronom geniş bir frekans aralığına sahiptir, bir kişi hem dakikada 30 atımı hem de 280'i seçebilir. Cihaz ayrıca kendinizi monoton vuruşlardan uzaklaştırmanıza ve tıklamayı yeniden üretmenize olanak tanır. Ancak bir kişi mekanik bir cihazın vuruşunu seviyorsa, o zaman kolayca ayarlanabilir. Bir başka kullanışlı özellik de, davulcular için faydalı olabilecek ritmi kulaklıkla dinleme yeteneğidir.

Çevrimiçi bir metronomun faydaları

Her müzisyen, hangi cihazın kullanılacağını bağımsız olarak belirler. Bazıları mekanik bir cihaz olmadan yapamaz ve hantallıklarına rağmen sürekli stüdyoda takarken, diğerleri elektronik versiyonları tercih eder.

Ancak, ücretsiz olarak sunulanlar için fazla ödeme yapmaya hazır olmayan kullanıcıların, özellikle de yeni başlayanların bir yüzdesi var. Onlar için çevrimiçi bir ürün kullanmanın avantajları şu şekildedir:

 • Mağazayı ziyaret etmenize ve belirli bir modeli aramanıza gerek yok;
 • Sırt çantasında yer açın;
 • Herhangi bir müzik aleti için her zaman ve hava koşullarında kullanılabilir;
 • Kurulumu kolay ve hızlı erişim;
 • Telefon hafızasını işgal etmeye gerek yoktur;
 • Cihaz asla kaybolmaz veya kırılmaz;
 • Tek bir tıklamayla sesin temposunu ve hızını ayarlama yeteneği;
 • Kulaklık bağlayabilirsiniz, kablosuz veya standart arasında hiçbir fark yoktur;
 • Sezgisel arayüz;
 • Her zamanki vuruş değil, bireysel bir ses yaratma yeteneği;
 • Ürün paradan tasarruf etmek için ücretsiz olarak temin edilebilir.

En iyi elektronik metronomların derecelendirilmesi

ENO EMT-320

Frekans aralığında çalışan basit bir cihaz: dakikada 30 ila 250 vuruş.Ek olarak, ürün bir müzik aletini 27.5 ila 1760 Hz frekans aralığında akort etme yeteneğini de desteklemektedir ki bu da ek bir avantajdır. Metronom 8 seçeneğe ayrılabilir. Düşük ışıkta çalışmanın rahatlığı için bir arka ışık vardır.

Herhangi bir mağazada bulunabilen bir CR2032 pil ile çalışır. Kontrol için mekanik düğmeler kullanılmıştır. Montaj, 360 derece dönmenize izin verir. Tüketimden tasarruf etmek için, cihaz uzun süre boşta kaldığında otomatik olarak kapanır. Bir müzik aletini akort ederken faydalı olan üç LED ışık gösterge olarak kullanılır.

Küçük düşmelere dayanabilen darbeye dayanıklı bir muhafazadan yapılmıştır. İç elemanlar sıkıca sabitlenir ve zamanla bozulmaz. Ne yazık ki, cihazın nem direnci zayıftır, eğer biraz yağmura dayanırsa, sağanak yağış altında neredeyse anında çalışmayı durduracaktır.

500 ruble fiyata satıldı.

metronom ENO EMT-320

Avantajlar:

 • Kurulumu kolaydır;
 • Kullanışlı arayüz;
 • Arka ışık;
 • İkisi bir arada;
 • Fiyat;
 • Güzel dava.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

Melek yüzlü WSM-001A

Yeni başlayanlar ve hobiler için harika bir seçenek. Bilgilendirici arkadan aydınlatmalı bir LCD ekrana sahiptir. Minimum hız 40 vuruştur. Dakikada maksimum değer 208, ses bozulmaz ve bu da hoş olmayan hisler yaratmaz. Tanınmış bir marka tarafından üretilmiştir. Kasa önceki modelde olduğu gibi yüksek kaliteli plastikten yapılmıştır.

Yalnızca tek renkli versiyonda satılır - siyah, rengin zamanla parlaklığını kaybetmemesi olumlu bir noktadır. 2 adet AAA pil (DC 3V) ile çalışır, kulaklıklar gibi pakete dahildir. Bununla birlikte, kulaklık çok net değildir ve ucuz malzemelerden yapılmıştır, dahili hoparlör sesi çok daha iyi ilettiği için, bir kişinin kendi kulaklıklarını kullanarak etkisini daha iyi duyması veya hiç kullanmaması daha iyidir. Seçilen yöntem ne olursa olsun, yan tarafta bulunan sesi ayarlamak için özel bir tekerlek kullanılır.

Arayüzün kullanımı kolaydır ve herhangi bir soru bırakmaz. Tek dezavantajı İngilizce talimattır, bu nedenle ilk başta işlevsel özellikleri anlamak zor olacaktır. Ancak birkaç egzersizden sonra, kişi belirli bir düğmenin ne anlama geldiğini ve bir ton üretecinin nasıl kurulacağını anlayabilecektir.

Ortalama fiyat 880 ruble.

metronom Cherub WSM-001A

Avantajlar:

 • Basit arayüz;
 • Ton üreteci;
 • Kompakt boyutlar;
 • Ekipman;
 • Geniş LCD panel
 • İyi yerleşik hoparlörler.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

Joyo JM-60 Mini Metronom

Üç renkte satılan popüler bir markadan daha pahalı bir cihaz. Darbe hızı dakikada 30-250'dir. Yayılan ses elektroniktir ve değiştirilemez. Cihaz 9 sete kadar saklama kapasitesine sahiptir. Metronom işlevine ek olarak, gitarı akort etmeye yardımcı olacak bir ton üreteci vardır. USB ile şarj edilen yerleşik bir 4.2V lityum pil ile çalışır. Kolay takılması için özel bir kayış vardır.

Boyutlar, minimum boş alan kaplarken cihazı cebinizde taşımanıza olanak tanır. Kulaklık jakı gibi güç düğmesi üstte bulunur. Ayırt edici bir özellik ve aynı zamanda bir dezavantaj, birkaç haftalık aktif kullanımdan sonra çizikler ve baskılarla kaplanan parlak ön paneldir. Rahat bir ayak, metronomu herhangi bir düz yüzeye yerleştirmenize izin verirken, ekran güneş veya bir lambadan gelen ışık tarafından aydınlatılmayacaktır.

Ortalama fiyat 1.200 ruble.

metronom Joyo JM-60 Mini Metronom

Avantajlar:

 • Küçük boyutlu;
 • Dahili batarya;
 • Üç renkte satılır;
 • 9 set depolar;
 • Ton üreteci.

Dezavantajları:

 • Parlak gövde.

KORG MA-1BLBK

Çok çeşitli tempo aralığında çalışan ve çok çeşitli ritim kalıplarına sahip kompakt bir cihaz. İki renkte satılır: mavi ve siyah - klasik versiyon veya kırmızı ve siyah.Kullanışlı bir "Dokunma Temposu" işlevi vardır, neredeyse anında belirli bir tempo ayarlamayı mümkün kılar. Ekran sayesinde müzisyen her enstrümanı 12 adımda akort edebilir. Cihaz 290 saat çalışabilir.

Ortalama fiyat 1.700 ruble.

Metronom KORG MA-1BLBK

Avantajlar:

 • Ani bir kapanmadan sonra ayarları kaydetme işlevi;
 • Bir müzik aletinin 12 adımda akort edilmesi;
 • İşlevsellik;
 • Güzel görünüm;
 • Sağlam kasa.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

En İyi Mekanik Metronomlar

Wittner 806K Sistem Maelzel Siyah

Plastik kasadan ekipman, zil yok. Birçok müzisyen arasında popüler olan bir Alman şirketi tarafından üretildi. İyi bir ritim algısı sayesinde, kişi hızı daha kolay yakalayabilir ve bu da hızlı öğrenmeye katkıda bulunur. Yalnızca siyah renkte satılır. Tasarım klasiktir, yardımcı fonksiyonlar yoktur ve güç kaynağına bağımlı değildir, sadece bir sarkaç, bir gövde ve bir ağırlık. Mekanik versiyonun en büyük avantajı okla görsel temastır, bu da hızın anlaşılmasını artırır.

Ortalama fiyat 5.570 ruble.

Metronom Wittner 806K Sistem Maelzel Siyah

Avantajlar:

 • Güvenilirlik;
 • Enerji bağımsızlığı;
 • Sıkı tasarım;
 • Uygun yönetim.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

Musedo M-20-WH

Yeni başlayan bir müzisyen için mükemmel bir hediye olarak ucuz ve kompakt bir cihaz. Kontroller ve çalıştırma çoğu mekanik metronomla aynıdır. Üretici, cihazı bir öğrenciyi bayıltabilecek düzinelerce farklı işlevle donatmadı. Gövde, düşük bir maliyet gibi görünen plastikten yapılmıştır, ancak bu ses kalitesini etkilemez.

1.380 ruble fiyatla satıldı.

metronom Musedo M-20-WH

Avantajlar:

 • Güzel görünüm;
 • Doğruluk sapması% 1'den az;
 • Yardımcı güç kaynağı gerektirmez;
 • Küçük boyutlu.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

JOYO JM-69 Siyah

Ürün Çin'de üretilmiştir ve 40-208 bpm aralığında çalışmaktadır. Gövde bir ağaç şeklindedir, ancak tamamen plastikten yapılmıştır. Ürünün ağırlığı 500 gramdır ve bu, bir kişinin cihazı sürekli hareket ettirmeyi planlaması durumunda olumlu bir noktadır. Ses hoş ve başkalarını rahatsız etmiyor.

2.400 ruble fiyatla satıldı.

metronom JOYO JM-69 Siyah

Avantajlar:

 • İyi yapı;
 • Uygun ulaşım;
 • Görünüm;
 • Güzel ses.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

FLIGHT FMM-10 SİYAH

% 1'den az hata veren standart cihaz. Acemi kullanıcılar için uygundur ve aynı zamanda amatörler için incelik dünyasına mükemmel bir arkadaştır. Ses yüksek, sessiz bir odada tüm alanı doldurabiliyor, bu müzisyen için bir artı ve bu sürece dahil olmayanlar için bir eksi. Ana unsur, birinci sınıf yay mekanizmasıdır.

Ortalama fiyat 1.800 ruble.

metronom FLIGHT FMM-10 SİYAH

Avantajlar:

 • Basit kullanım;
 • Uzun servis ömrü;
 • Minimum sapma;
 • Güzel uygulama.

Dezavantajları:

 • Yüksek ses.

En sonunda

Metronom, asla eskimeyen ve hem yeni başlayanlara hem de profesyonellere her zaman yardımcı olacak benzersiz bir araçtır. Derecelendirmede açıklanan modelleri kullanma deneyiminiz veya daha ilginç temsilcileriniz varsa, yorumlarda bize bildirin.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *