2020 için Rusya pazarındaki en iyi likörler

0

Likör, tadı açısından en çok yönlü alkollü içecek olarak kabul edilir. Gurmeler ve keyifli bir akşamı lezzetle bitirmeyi sevenler arasında özel bir talep olduğu boşuna değil.

Likör hem saf halde hem de kokteyl veya tatlıların bir parçası olarak kullanılır. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, en iyi likörler ve üreticileri hakkında bir genel bakış ve bu türden içeceklerin ne olduğu, ne ile içildikleri ve hangilerinin en popüler olduğu hakkında materyal hazırladı.

Hangi likörler var?

Likör, alkol ve otlar, meyveler, meyveler ve diğer malzemelerle aşılanmış bir içecektir. Bir içeceğin temeli sadece saf alkol değil, aynı zamanda hazır alkol olabilir: viski, rom, konyak ve diğerleri. Diğer alkollü içeceklerin aksine, likör hemen hemen her zaman büyük miktarda şeker içerir, ancak tamamen şekersiz, ancak daha çok erkeklerin daha çok seveceği ekşi seçenekler de vardır.

Kuvvet olarak, içecekler aşağıdaki kategorilere ayrılır:

 • Güçlü (% 38-50 alkol) - çoğunlukla kokteyl yapmak için kullanılır, saf halde buz ilavesiyle küçük miktarlarda kullanılırlar.
 • Orta mukavemetli (% 25-35) - tatlı olarak da adlandırılırlar, çünkü temelde meyve likörleri, unlu mamullere ve şekerleme ürünlerine keskin bir tat ve aroma veren bu mukavemet yüzdesi ile yapılır. Ayrıca sıcak, soğuk içeceklere ve kokteyllere eklenirler. Çok miktarda şeker ile ayırt edilirler.
 • Hafif (% 15-25) - bu güç genellikle kremalı ve kremalı likörlerdir. Bunlar krema, yumurta bazlı içeceklerdir. Oldukça kalın bir kıvama ve tatlı bir tada sahiptirler. Kahve veya çay için idealdir.

Çeşitler

Lezzetli likörler, çok çeşitli tat ve aromalara sahip olmaları nedeniyle diğer alkollü içeceklerden farklıdır. Bunlar aşağıda tartışılacaktır.

Bitkisel

Başlangıçta, bu alkollü içecek tıbbi amaçlar için yapıldı, bu nedenle ilk likörler sadece bitkiseldi. Orta Çağ'dan beri keşişler, şifacılar ve simyacılar tarafından yaratılmışlardır. Bazı tarifler bu güne kadar hayatta kaldı. Patentli eski tariflerin imalat şirketleri, onları son derece gizli tutuyor.

Nane, ıhlamur, huş ağacı tomurcukları, tarçın, karanfil, kişniş, zencefil ve diğerleri gibi 100 farklı bitki, baharat ve kök içeren Shartreuse iyi bilinen bir bitkisel likördür.

Bitkisel likörler, sindirimi iyileştirmek için bir sindirim aracı olarak kullanılır, bu nedenle genellikle bir öğünün sonunda servis edilirler.

Ayrıca bu içecekler afrodizyak olarak kullanılmaktadır. Strega bitkisel likörleri buna bir örnektir. İtalyanca'dan çevrilen isim "cadı" anlamına geliyor. Bu% 40 güçteki içecek, herhangi bir insanı baştan çıkarabilecek büyücülük özelliklerine sahipti.

Bitkisel likörlerin diğer önde gelen temsilcileri şunlardır: Irish Mist (İrlanda), Galliano (İtalya), Sabra (İsrail), Drambuie (İskoçya) ve diğerleri.

Meyve ve çilek

Likörün sadece ilaç olarak değil keyif amaçlı da kullanılmasıyla meyve çeşitleri yaygınlaşmaya başladı. Çeşitli meyve ve meyve bazlarından başlayıp eşsiz bir tarifle biten pek çok çeşidi vardır. İnanılmaz meyvemsi aromaları ile bu içecekler hem saf formda hem de kokteyller için bir temel olarak veya tatlılara ve hamur işlerine eklendiğinde çok popülerdir.

Narenciye

Bunlardan en yaygın olanları portakal, limon ve diğer turunçgillere dayalı içeceklerdir. Bu meyvelere dayalı likör yapmak için çeşitli teknolojiler vardır. Daha ucuz bir seçenek, esansiyel yağlar kullanılarak lezzetin infüzyonundan alkollü bir çözüm sağlar.

Distilat ile yüksek kaliteli bir içecek üretilir. Turunçgil likörünün çarpıcı bir örneği, ünlü İtalyan "Limoncello" dur. Bu aynı zamanda Fransa'nın yerlisi olan Cointreau'ya dayanan daha az ünlü olmayan içeceği de içerir.

Meyve

Meyveler arasında en popüler olanları armut, elma, şeftali, kayısı, kuru erik ve hatta kavun likörleridir. Özellikle kokteyllerde canlı olan çok aromatik kavun likörü Midori bu şekilde yaratıldı.

Egzotik meyvelerden yapılan alkollü içecekler son zamanlarda popüler olmuştur. Muz, hindistancevizi, papaya, çarkıfelek, kivi ve diğerleri olabilir. Buna bir örnek Malibu hindistan cevizi likörüdür.

Berry

Berry bazlı likörler çok popüler olmaya devam ediyor. Meyveden önce ortaya çıktılar ve hala büyük talep görüyorlar. En ünlüleri frenk üzümü, ahududu, çilek, kiraz, yaban mersini likörleri. Vatandaşlarımızın chokeberry bazlı içeceklere özel bir sevgisi var.

Bu meyve uzun zamandır tıbbi özellikleriyle biliniyor. Evde üvez likörü yapmak için birçok tarif var. Vişne yaprağı, narenciye kabuğu rendesi, biberiye, karanfil, vanilya ve diğerleri gibi çeşitli baharatlar kullanılarak votka veya alkol esas alınarak hazırlanır.

Kirazlı alkollü içecekler de oldukça popülerdir. Batıda "Kiraz" olarak bilinirler. En rafine ve orijinal kiraz likörü, Danimarka'da yapılan Peter Heering Original'dir. Bu içecek, meyveleri şarap alkolüne batırarak yapılır. Aynı şekilde kiraz likörleri de üretilmeye başlandı. Gürcistan Zaferi bunun güzel bir örneğidir.

Krem

Krem likörler nispeten yakın zamanda ortaya çıktı ve zaten evrensel tanınma ve sevgiyi kazandı. Kadınların bu içeceklere karşı özel bir tavrı var, çünkü kim bir kaşık kremalı likörle aromatik sabah kahvesini reddeder ki?

Adil seks, bu içeceği, yeterli şeker içeriği ve yaklaşık% 15'lik minimum alkol miktarı ile hassas kremsi tadı için takdir eder. Krem likörlerin daha kalın bir kıvamı ve çok tatlı bir tadı vardır. Krema, yumurta sarısı ve süt esas alınarak yapılır. Ünlü kremalı likör Hollandalı Advokat'tır.

Yumurta, süt ve şekerle birleşen eşsiz üzüm brendi tadı birkaç kişiyi kayıtsız bıraktı ve bu arada Macaristan'da bıldırcın yumurtasına dayalı likörler üretilmeye başlandı.

Orijinal tatlar

İkinci tip, çeşitli içerik maddelerinden dolayı orijinal bir tada sahip likörleri içerir. Bunlar arasında aromatik Meksika kahve çekirdekleri ve kakao çekirdeklerinin brendi ve vanilya ile birlikte kullanıldığı kahve likörü Mocco ve Kahlua yer alır. Aromatik otlar ve bolca bal içeren güçlü Alman Bärenfang gibi bal likörleri ve Drambuie daha az popüler değildir.

Fındık bazlı alkollü içecekler de oldukça yaygındır. Ünlü İtalyan "Amaretto" burada çarpıcı bir örnek olacak. Oldukça tatlı ve orta derecede sert olan bu içecek, badem ve kayısı çekirdeği temelinde yapılır. Ayrıca, buğday alkolüne dayalı, daha az ünlü olmayan anason likörü "Sambuca" nın alışılmadık bir tadı vardır. Bu içecek oldukça güçlü, içindeki alkol oranı% 38-42'dir.

Doğru likör nasıl içilir?

Likör satın almadan önce, içeceği hangi amaçla ve hangi tada almak istediğinize önceden karar vermek daha iyidir. Likörlerin diğer alkollü içeceklerden farklı olduğu anlaşılmalıdır. Konyak ya da viski gibi içilmemeli, atıştırmalıkla köreltilmemelidir.

Likör, atıştırmayı bozabilecek belirgin bir tada sahiptir. Ayrıca çok tatlı olduğu için ana yemekten sonra 30 ml'lik küçük porsiyonlarda içmelisiniz.Günde içilen içeceğin hacmi 100 ml'yi geçmemelidir.

Likörün kokteyllerin temeli olarak kullanılması çok popülerdir. Burada zaten biraz daha fazlasını karşılayabilirsiniz, ancak aşırıya kaçmayın.

Alkolün ruh halini biraz ısıtmasına izin verin, ancak ertesi sabah zehirlenmeye ve olumsuz sonuçlara yol açmayın.

Likör nasıl seçilir?

 1. Şüpheli mağazalardan ve makul olmayan düşük fiyatlarla likör satın almayın. Büyük olasılıkla, böyle bir içeceğin şimdiki zamanla hiçbir ilgisi yoktur.
 2. İyi bir likör sadece cam kaplarda satılmalıdır. Plastik şişe veya dörtlü paket yok.
 3. Yarım litre gerçek likör için ortalama fiyat yaklaşık 600-1.000 ruble. Elbette, çok daha yüksek bir fiyat kategorisine ait örnekler var. Burada markanın tarihi, kanıtlanmış tarifi, yaşlanma süresi vb. Maliyeti etkileyen anahtar bir rol oynar. Öte yandan yerli içecekler oldukça düşük bir fiyat etiketine sahip olabilir.
 4. Açılmamış hava geçirmez bir kabı karanlık ve serin bir yerde saklamak daha iyidir. Bir kiler ideal olacaktır, ancak hava sıcaklığı +20 dereceyi geçmezse onu dolapta bir rafa bırakabilirsiniz.
 5. Açılmış bir şişeyi buzdolabında saklamak en iyisidir. Böylece içecek altı aya kadar bozulmaz.
 6. Likör fraksiyonlar halinde katmanlaşmaya başlarsa ve keskin bir koku ve alkol tadı alırsa, o zaman kötüleşmiştir. Bu içecek tüketilmemelidir.

Yerli üretimin en iyi likörleri

Rusya pazarında bulunan en ünlü ve kaliteli yerli likörlerden bir seçki dikkatinize sunuyoruz.

"Doktor Ağustos"

"Ussuriyskiy Balsam" işletmesinin bu likörleri nispeten ucuzdur, ancak bu, kalitenin arzulanan çok şey bıraktığı anlamına gelmez. İçeceğin iyi bir bileşimi vardır, baz “Lux” alkol ve doğal meyve dolgu maddeleridir: meyve suyu, meyve içeceği.

Şirket ağırlıklı olarak tentür üretiminde uzmanlaşmıştır. Likör serisi şu tatları içerir: ahududu reçeli, sulu kiraz, dut karışımı, kuzey kızılcık ve diğerleri. Birincisi, alıcılara göre en lezzetli olanıdır.

İçeceklerin gücü% 15-20'dir.

0,5 litre için ortalama fiyat 215 ruble.

Likör Dr.Ağustos

Avantajlar:

 • Düşük fiyat;
 • kabul edilebilir kalite;
 • iyi kompozisyon;
 • meyve tadı;
 • küçük kale.

Dezavantajları:

 • tüketici incelemelerine göre, tadı cahildir - şekerli-tatlı;
 • küçük tatlar seçimi.

Aşk hikayesi

"Aşk hikayesi" sembolik adı olan bu likörün üretim tarihi, Ladoga şirketi tarafından 1995 yılında St. Petersburg'da başlamıştır. İşletmenin küçük yaşına rağmen, benzersiz bir tarifle bir dizi yüksek kaliteli lezzet yaratmayı ve sadece ülkemizde değil, yurtdışında da satış kurmayı başardı.

Bugün klasikten kremsiye kadar değişen 15 çeşit Aşk hikayesi likörü var. En ünlülerinden bazıları:

 • Aşk hikayesi Buz Nane Aroması - mentollü nane likörü, ABV -% 29;
 • Aşk hikayesi Amaretto Aroma - ünlü İtalyan "Amaretto" nun Rus versiyonu, kale -% 25;
 • Aşk hikayesi Blue Curacao Aroma - ünlü mavi likör "Curacao" nun başka bir benzeri;
 • Aşk hikayesi Krem Aromalı - klasik kremalı likör, Baileys sevenler için bütçe seçeneği;
 • Aşk hikayesi Çilek Kreması Aromalı - çilekli hassas kremsi likör,% 18 alkol;
 • Aşk hikayesi Çikolata Aromalı - çikolata aromalı likör, sertlik -% 18;
 • Aşk hikayesi Orange Aroma - portakal bazlı tatlılarda kullanım için ideal,% 20 ABV.

Bunların yanı sıra bir dizi meyve aroması vardır: çilek, kiraz, kayısı, muz, mango ve diğerleri.

0,5 litre için ortalama fiyat 275 ruble.

Likör Aşk Hikayesi

Avantajlar:

 • Uygun Fiyat;
 • çok çeşitli tatlar;
 • bütçe fiyatına tanınmış tatların birçok analogu;
 • orta güç.

Dezavantajları:

 • bazı tatlarda alkol güçlü bir şekilde hissedilir;
 • krem likörlerin yeterince kalın kıvamı;
 • bazı incelemeler baş ağrısı şeklinde bir yan etkiye işaret ediyor.

"Bisküvi"

Kendi müşterilerinin lezzet isteklerini yakalamak için çabalayan Rus üreticiler, popüler markalara ucuz alternatifler üretmeye başlıyor.

Emülsiyon tipi "Bisküvi" alkollü bir içeceğin üretimi 1999 yılına dayanmaktadır. Bu süre zarfında, üretim teknolojileri zaten ideal hale getirildi, ancak buna rağmen, alıcılar arasında birçok kritik inceleme var.

Bu muhtemelen reçeteden kaynaklanmaktadır, çünkü bileşim şunları içerir: su, şeker şurubu, "Lux" sınıfından rektifiye edilmiş etil alkol, yağsız süt tozu, stabilizatör "Budal 935" (E451, E452, E450), sentetik aromalar ve boyalar.

Bugün seri sadece en popüler 2 çeşidi içeriyor:

 1. Kremsi.
 2. Çikolata.

Üretici, şişe ve etiket tasarımının münhasırlığı hakkında uzun süre düşünmedi. Popüler Baileys ile neredeyse yüzde yüz benzerlik, şişenin form faktöründen ve tasarımından başlayarak ve ürün etiketinde neredeyse benzer bir resimle biterek hemen fark edilir. Özellikle Biscuit Creamy Taste ve Baileys Original karşılaştırmasında bu an dikkat çekici bir şekilde gözlemleniyor.

Dış benzerliklere rağmen, yerli içeceğin tadı orijinal versiyondan çok uzaktır, bu nedenle, lezzetli bir şey tatma arzusu varsa, o zaman Rus üreticinin daha değerli alternatiflerini, örneğin bir şişe Love Story satın almayı tercih etmek daha iyi olacaktır.

Firma temsilcilerine göre en meşhur likör Bisküvi Sütü.

0,5 litre için ortalama fiyat 300 ruble.

Likörlü Bisküvi

Avantajlar:

 • kullanılabilirlik;
 • tat yoğunluğu;
 • uzun süre içecekler;
 • hassas sütün aroması;
 • tatlımsı.

Dezavantajları:

 • birçok kimyasal bileşen içerir;
 • kopyalanmış görünüm.

Beluga Avcılık

Bu, yerel sanayi ve ticaret şirketi Beluga Group'tan küçük bir dizi güçlü alkollü içecek. Satır iki öğe içerir:

 1. Beluga Av Otları (otlar ile).
 2. Beluga Hunting Berry (meyvelerde).

Hat, 2015 yılında çıkmaktadır ve o zamandan beri Kemerovo Bölgesi'nde bulunan Mariinsky İçki Fabrikasında sürekli üretilmektedir.

Beluga Hunting Herbsl - 40 derece, yeşilimsi kahverengi bir tonla oldukça tatlı. İçecek, alkol, şeker ve suya ek olarak aşağıdaki bileşenleri içerir: St.John's wort, pelin, meşe kabuğu, anason, zencefil, sedir fıstığı, çam tomurcukları, kiraz yaprakları, ardıç, şerbetçiotu ve kişniş.

Bu nedenle bitmiş içeceğin kokusunda çeşitli otlar, ağaç kabuğu, sert kabuklu yemişler ve baharatların aromalarının çok fazla zorlanmadan artması şaşırtıcı değildir. Spesifik tadı bir şekilde çocuklar için tatlısı öksürük şurubuna benzer. Diğer şeylerin yanı sıra, bu türün hayranları bu ürünü takdir edeceklerdir.

Beluga Av Çileği - bir maun dokunuşuyla, yüzde 38 etanol içerir. Alkol, su ve şeker şeklindeki klasik bazın yanı sıra şu bileşenleri içerir: konyak brendi, kızılcık, kuşburnu, kırmızı ve siyah üvez, ardıç, yaban mersini ve yaban mersini, portakal, limon, sitrik asit, gül infüzyonu, ebegümeci, çiçekler lindens, anason ve tarçın.

Nihayetinde, gerçekten inanılmaz bir otsu meyve tadı ve kokusuna sahip, hoş bir ağızda kalan tada sahip bir likör elde edilir. Aynı zamanda bitkisel ile karşılaştırıldığında bu pek tatlı değil.

Yukarıda tartışılan Beluga şirketinden iki ürünün ideal olarak yemekten sonra saf halde Jägermeister olarak içilmesi tavsiye edilir. -15 dereceye kadar soğutulan içecek, önceden soğutulmuş 50 gramlık bardak / shot olarak servis edilir ve tek seferde içilir.

Bu arada, meyvelerle o kadar tatlı değil likör, alıcıların yorumlarına inanıyorsanız, et yemekleri ile muhteşem bir kombinasyon.

İki likörün tıbbi ve basit ısınma özellikleri dikkate alındığında, çay ile önleme için kullanılması şiddetle tavsiye edilir. İncelemelerdeki bazı alıcıların kahve ile denemeleri tavsiye edilir, ancak bu sadece bir amatör içindir.

Sibirya'dan gelen alkollü ürünlerin çok "genç yaşı", bu yöndeki faaliyetlerin halihazırda tüm hızıyla devam etmesine rağmen, temelde iyi bilinen kokteyller oluşturmayı henüz mümkün kılmadı. Kişisel olarak yeni bir kokteyl yaratma arzusu varsa, uzmanlar Becherovka ve Jägermeister ile geleneksel kokteyller için tarifler ödünç almayı ve buna göre yukarıdaki pozisyonları mevcut iki Beluga seçeneğinden herhangi birine değiştirmeyi tavsiye ediyorlar.

0,5 litre için ortalama fiyat 600 ruble.

Likör Beluga Avı

Avantajlar:

 • son derece lezzetli;
 • şık görünüm;
 • yüksek kalite;
 • aroma;
 • tatlı.

Dezavantajları:

 • pahalı, alıcılara göre maliyet;
 • bazı tüketicilerin sabahları akşamdan kalma sendromları vardı;
 • bu kompozisyonu herkes beğenmiyor.

Acı tundra

Tatlı acı likörler kategorisine aittir. En uygun konsantrasyonu yüzde 35'ten fazla olmamalıdır. Nispeten yakın zamanda iç piyasaya girdi, ancak 2016'da Tatspirtprom şirketi bu ürünlerden bir hat üretmeye başladı.

Bu arada, Tundra markası zaten müşteriler tarafından votka ürünleri şeklinde biliniyor. Likör, üreticinin odaklandığı 3 bitkisel bileşen içerir:

 1. Meyan kökü popüler bir afrodizyaktır. Yaşam beklentisini artırır ve daha iyi bir his uyandırır.
 2. Yıldız anason, şekerleme çemberinde hoş bir baharattır, tonlanır ve tada özel hoş tonlar getirir.
 3. Zencefil - beyne oksijen akışını artırır, tefekkür ve bilişsel yetenekleri uyarır, aktiviteyi artırır.

Üretim için maserasyon adı verilen özel bir teknoloji kullanılır. Bunun anlamı, alkol elementlerini kurutulmuş bitki ve ağaç kabuğunun lezzet notaları ve aromalarıyla doldurmaktır.

Şişe, özlü tasarımı ile rakiplerinden sıyrılıyor. Etiketin ana arka planı koyu yeşil renklerde ve altın renkte bir yazı ile yapılmıştır. Logo olarak “Tundra” adı verilen koni şeklindeki bir çadır yerleştirilerek ürünün isminin öne çıkması sağlanıyor.

Bu içecek aperatif ve sindirici olarak servis edilir. Lezzetli kokteyller yapmak için narenciye malzemeleriyle iyi karışır. Acı içeceklerin bireysel hayranları, onu önceden iyice soğutarak saf haliyle içerler.

0,5 litre için ortalama fiyat 400 ruble.

Likör Tundra Acı

Avantajlar:

 • lezzetli;
 • akşamdan kalmaya neden olmaz;
 • kullanılabilirlik;
 • çekici bir görünüm;
 • koku.

Dezavantajları:

 • bulması zor;
 • tuhaf tat;
 • çok tatlı, herkes için değil.

Vittorio morello

Bunlar, Rus üretici “Ostankino İçecek Fabrikası” nın ürünleridir, ancak ismine bakıldığında, bu ürünün kökleri ışıltılı İtalya'dan geliyor gibi görünmektedir. Şirket 1947'de kuruldu. Sonra tatlı soda ve maden suyu çıkardı.

Bugün bu şirket, tüm ülkede alkollü ve alkolsüz ürünlerin üretiminde en iyilerden biridir. Vittorio Morello kremalı likörler kategorisine giriyor, serinin tamamı% 18 alkol oranıyla üretiliyor ve şeker içeriği yüzde 15'i geçmiyor.

Bileşim yağsız süt, toz şeker, tahıllarda etil alkol, doğal ve stabilizatörlere benzer tatlar içerir. Bu hat altında 9 çeşit likör üretilmektedir:

 1. Çilek - kremsi, inanılmaz bir koku ve krema ile çilek tadı ile. Kompozisyon, olgun çilek suyunu içerir.
 2. Ananas - Ananas suyunun tatlı-ekşi tadı ve tazeliği, krema ile birlikte onu hoş ve biraz keskin kılar.
 3. Nane - geleneksel, nane ve krema ile, dondurmaya ek olarak mükemmel.
 4. Vanilya, meyvelerle iyi karışan vanilya ve taze krema aromalı harika bir içecek.
 5. Kahve - Arabica kahve çekirdeklerinin tadı ve kokusuyla sıcak çikolata ile iyi karışır.
 6. Pina Colada - egzotik meyvelerin (ananas ve hindistancevizi) yoğun aroması, çırpılmış krema ile iyi karışır ve kokteyl hazırlamak için geleneksel bir temel görevi görür.
 7. Şeftali - Arjantin'den hoş, kremsi olgun bir şeftali.
 8. Muz - bileşim, sulu bir muzun özünü içerir, bu nedenle süt içeren kokteyllerle büyük bir uyum içindedir.
 9. Kremalı Viski - Kavurucu İrlandalı viski ve taze krema onu lezzetli ve lezzetli kılar. Kahve için harika.

Gerçek hayranlar, buzla birlikte saf krem ​​likörü içerler, bazen onu sıradan yüksek kaliteli içme suyuyla karıştırırlar.

Bu serideki ürünler burbon, konyak veya votka gibi alkollü içkilerle karıştırmak için mükemmeldir. Düşük alkol konsantrasyonu nedeniyle, canlandırıcı ve tonik kokteyllere eklemek için genellikle şurup olarak kullanılırlar.

Vittorio Morello geleneksel bir sindirim ürünüdür ve bir süre önce sadece yemek yeme sürecinde içilmesine rağmen yemekten sonra servis edilir.

Görgü kurallarına göre kremalı likör masaya kahve veya çay ile birlikte küçük bardaklarda servis edilir, ancak uzmanlar bir yudumda kullanmanızı önerir. Ek olarak, Vittorio Morello, her türlü kokteyli hazırlamak için mükemmel bir bileşen olacaktır.

0,5 litre için ortalama fiyat 200 ruble.

Likör Vittorio Morello

Avantajlar:

 • kullanılabilirlik;
 • lezzetli;
 • kokulu;
 • kalite.

Dezavantajları:

 • çok tatlı;
 • bir alkol tadı var;
 • bileşim kimyasal bileşenler içerir.

En iyi ithal likörler

Rusya pazarında bulunan en ünlü ve kaliteli yabancı yapım likörlerden bir seçkiyi dikkatinize sunuyoruz.

Hindistan Cevizli Malibu Karayip Beyaz Romu

Egzotik tat sevenler bu canlı tropikal içeceği takdir edeceklerdir. Hindistan cevizi özlü Barbados beyaz romuna dayanmaktadır. Bu likörü tattıktan sonra, bir bardak egzotik meyve kokteyli ile bir an için okyanus kıyısına taşınıyorsunuz.

Şişenin opak beyaz rengine rağmen, Malibu berrak bir içecektir. Saf halde, soğutulmuş ve küçük yudumlarla tüketilir. Aynı zamanda kahve, dondurma, tatlılarla da uyumludur ancak kokteyllerde kullanılması ideal kabul edilir. En popüler olanı, ananas suyu ilaveli veya taze ananasla ıslatılmış Pina Colada kokteylidir.

Kale yüzde 21'dir.

0,5 litrenin ortalama fiyatı 1.000 ruble.

Likör Malibu

Avantajlar:

 • tropikal kokteyller için ideal;
 • parlak egzotik tat;
 • çok güçlü değil;
 • alkol hissi içermeyen hafif ve taze aroma.

Dezavantajları:

 • fiyat;
 • bir amatör için çok belirgin hindistan cevizi tadı.

Sambuca Molinari Extra

Bu eşit derecede iyi bilinen güçlü likör, hem İtalya'da hem de yurtdışında en çok satanlardır. Olağanüstü sunumuyla ünlüdür. İtalya'da buna "sinekle birlikte" anlamına gelen "con mosca" denir.

Aslında tarifte sinek yok, bardağın dibine atılan üç kahve çekirdeğidir. Sağlığı, zenginliği ve mutluluğu sembolize ediyorlar. Bir porsiyon seçeneğinde karışım ateşe verilir ve likör yeterince sıcak olana kadar bir bardakta bükülür. Böylece kahve çekirdekleri aromasını içeceğe verir.

"Sambuca" - gücü yaklaşık 40 derece olduğu için erkekler için daha fazla bir içecek. Buna rağmen, üreticiye bağlı olarak, anason, rezene, mürver, nane ve diğerleri, parlak bir bitki aromasıyla oldukça tatlıdır. Sade veya kahve veya kokteyllere ilave olarak kullanılır.

0,5 litre için ortalama fiyat 600 ruble.

Likör Sambuca Molinari Extra

Avantajlar:

 • kabul edilebilir fiyat;
 • parlak, zengin tat;
 • birçok içme seçeneği.

Dezavantajları:

 • oldukça güçlü;
 • herkes anasonun aşırı ürkütücü kokusunu sevmeyecek.

Amaretto orijinal

Böylece güneşli İtalya'da yaratılan ünlü "Amaretto" ya gittik. Badem, kayısı çekirdeği ve oryantal baharatlara dayanan orijinal tarif hala en katı gizlilik içinde tutulmaktadır.

İçeceğin yapay renkler kullanılmadan zengin kehribar rengi vardır.

Parlak ceviz tadının yerini tatlı baharat notaları ile yumuşak çiçeksi meyveli bir ağızda bırakıyor. Şampanya, kahve, dondurma ve diğer tatlılarla ideal olarak kombine edilir.

0,5 litrenin ortalama fiyatı 1.500 ruble.

Likör Amaretto Orijinal

Avantajlar:

 • zengin ve hoş ceviz tadı;
 • orta derecede tatlı;
 • yapay tatlar ve renkler içermez;
 • zengin kompozisyon;
 • kale -% 21.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

Baileys orijinal

Bu orijinal İrlanda kremalı likörü hiçbir kızı kayıtsız bırakmaz. Her yaştan kadını sever. Hassas kremsi tadı ve küçük bir kuvvet yüzdesi, ilk yudumdan itibaren aşık olmanızı sağlar. Daha hafif içecekleri sevenler kahveye eklemeyi sevecekler. Kremalı tatlılar için idealdir: dondurma, çikolata, karamel ve unlu mamuller. Baileys, tüm bu tatları ortaya çıkararak hoş bir tatlı ağızda bırakıyor.

Gerçek İrlandalı Baileys tamamen doğal bir kompozisyona ve kalın bir kıvama sahiptir. 18 ay serin yerde saklanır.

Kale -% 17.

0,5 litrenin ortalama fiyatı 1.000 ruble.

Likör Baileys Orijinal

Avantajlar:

 • hassas kremsi tat;
 • doğal kompozisyon;
 • kalın kremsi kıvam;
 • küçük bir alkol yüzdesi;
 • tatlılar için uygundur.

Dezavantajları:

 • fiyat.

XuXu

Bu likör, meyve ve çilek ile lezzetli bir alkollü içeceğe direnemeyenler için özel olarak yapılmıştır. XuXu üretimi ile uğraşan Almanya'dan şirket, yalnızca doğal içerikler temelinde üretilen kendi ürününün mükemmel kalitesini garanti ediyor.

Bu nedenle ünü her yıl artmakta ve popülaritesini artırmaktadır. Ürünün adı dikkat çekiyor. XuXu, Almanca'da "öpücük" anlamına gelir.

Belki de onu bu kadar kısa sürede popüler yapan şey buydu, çünkü şöhret tüm Avrupa ülkelerinde sadece 10 yıl içinde hızla yayıldı. Bugün şirket yılda yaklaşık 5 milyon şişe üretiyor.

Resmi değerlendirmeler ayrıca ürünlerin iyi kalitesine tanıklık eder. Örneğin Avusturya'da düzenlenen dünya yarışması World-Spirits Award'da bu içecek, jüri üyelerinden maksimum 100 üzerinden 96 puan alarak Double Gold ödülünü aldı.

Bugün üretim, ana şubesi Almanya'da bulunan Georg Hemmeter GmbH tarafından yapılmaktadır. Üretimin en önemli özelliği, yemek pişirmek için kullanılan özel bir temelde, yani çok az limon suyunun katıldığı çilek püresinde yatıyor.

Bu sayede, içeceğin sadece belirli bir ekşi çilek tadı değil, aynı zamanda özel bir parlak kırmızı tonu vardır. İkincisini elde etmek için, etkileyici bir çilek konsantrasyonuna gıda boyası E129 eklenir.

Bu arada, şeker üretim sürecinde hiç kullanılmaz, bu nedenle, bir şişe meyve yaklaşık% 66 oranında içerir ve bu da doğrudan liköre hassas bir aroma ve tatlı bir tat verir.

Alkol içerikli tatlı içecekleri içmenin en çok arzu edilen yöntemi kokteyller değilse, bu likörü ne ile kullanacağınız sorusu oldukça hızlı bir şekilde çözülür. Ortaklığında iyi bir boş zaman için önemli bir kural, içeceği 10 dereceye kadar soğutmaktır.

Alkol konsantrasyonunu azaltma arzusu varsa, çok nadir olmasına rağmen, yüzde 15 çok az olduğu için, o zaman ona biraz çilek suyu eklemek mümkündür.

0,5 litrenin ortalama fiyatı 750 ruble.

XuXu likör

Avantajlar:

 • doğal kompozisyon;
 • kalın;
 • kokulu;
 • kale;
 • çilek tadı.

Dezavantajları:

 • düşük alkol konsantrasyonu;
 • tatlı;
 • bir alkol tadı var.

Becherovka

Klasik Çek bitkisel alkollü içeceği. Sadece Karlovy Vary'nin meşhur suyuna dayanan yüksek kaliteli bileşenlerden yapılmıştır ve iki yüzyıldır dünya çapında birçok insan tarafından beğenilmiştir. 32 çeşit ot ve baharatla doyurulmuş özel, zengin bir aroma ve tada sahiptir. Ek olarak, genellikle ondan çeşitli kokteyller yapılır.

Becherovka hakkında 6 gerçek:

 1. Likör gerçekten şifalı. Bu kanıtlanmış bir gerçektir, ancak aşırı kullanılmamalıdır.
 2. Becherovka toniğinin tadı cin tonikten daha iyidir. Bu, birçok uzmanın görüşü, ancak daha önce hiç içmediyseniz, o zaman bunu yapmanın en iyi zamanıdır. Buz eklediğinizden emin olun.
 3. Özel kullanım Becherovka için mutfak eşyaları. Herkes bilmiyor ama bu likörü içmek için porselen fincan yapılır.
 4. Kalorik değer - 100 ml'de 248 kcal.
 5. Yüzde 20-40 aralığında farklı bir mukavemet konsantrasyonu ile yapılır.
 6. Herkesin Karlovy Vary'de bulunan Becherovka Müzesi - Jan Becher'i ziyaret etme fırsatı var. Her yıl bu içeceğin yaklaşık bin hayranı buraya geliyor.

Likörün birkaç çeşidi mevcuttur:

 • Orijinal - açık, kehribar ve saf bir gölgeye sahiptir. Aroma yoğun, tatlı ve aynı zamanda ekşi acıdır. Yoğun bir bitkisel ağızda kalan tada sahiptir. Kale% 38'dir.
 • Lemond, hafif kehribar boşlukları olan saman bir açık gölgedir. Ferahlatıcı, yumuşak ve saf bir tada sahiptir ve çeşitli otların ve mentolün tonları ile belirgin narenciye notaları vardır.
 • Cordial, beyaz şarap ve ıhlamur çiçeği tentürüne dayalı koyu karamel bir gölgedir. Çiçek ve ot notalarıyla dolu ferahlatıcı ve acı bir tada sahiptir.
 • KV 14 - kırmızı şarap esas alınarak yapılan, artan kırmızı bordo alkol konsantrasyonu ile. Bir buket bitki, çiçek ve meyve ile sıcak, acı bir tada ve belirgin aromaya sahiptir. Kale% 40.

0,5 litre için ortalama fiyat 900 ruble.

Likör Becherovka

Avantajlar:

 • bitkilere dayalı;
 • Tıbbi özellikler;
 • hoş koku;
 • lezzetli;
 • çekici şişe tasarımı.

Dezavantajları:

 • bir amatör için tadı çok özel;
 • karanfilin ateşli "düşmanları" için uygun değildir;
 • pahalı, alıcılara göre maliyet.

Cointreau

Yüksek alkol konsantrasyonu içeren berrak bir Fransız alkollü içeceği. Bu, hem tatlı hem de acı tatların inanılmaz derecede uyumlu olduğu çok özel bir likördür. Denerken önce narenciye notalarının kokusunu, ardından ferahlatıcı bir serinliği ve ardından güçlü alkolün tadını hissedeceksiniz.

Bu arada, bu likör piyasaya sürüldüğü anda, bu tür ürünler arasında çılgınca bir rekabet vardı. James Bond bile bir zamanlar reklamını yapmıştı! Gördüğünüz gibi, Cointreau rekabeti devam etti.

Noir ve Blood Orange'ın eşsiz lezzetleri var.

0,5 litre için ortalama fiyat 900 ruble.

Likör Cointreau

Avantajlar:

 • doğal kompozisyon;
 • renksiz;
 • hoş koku;
 • yüksek alkol içeriği;
 • dengeli tat.

Dezavantajları:

 • pahalı, alıcılara göre maliyet;
 • kuvvetli;
 • çok kalın.

Drambuie

Bal, safran ve anason içeren, Scotch viski bazlı doğal malzemelerden yapılan alkollü bir içecek. 40 dereceye kadar artan kuvvet konsantrasyonuna rağmen çok hassas bir içecek. Tarçın varlığı gölgelerden açıkça hissedilir. Herhangi bir katkı maddesi veya kokteyl olmadan temiz bir şekilde içmek harika, ancak uzmanlar soğuk içilmesini tavsiye ediyor.

0.7 litrenin ortalama fiyatı 2.200 ruble.

Likör Drambuie

Avantajlar:

 • tat yoğunluğu;
 • akşamdan kalma sendromundan kurtulmaya yardımcı olur.

Dezavantajları:

 • Rusya'da bulmak zor;
 • overpriced, alıcılara göre fiyat.

Lapponia

Bu, özel bir hassasiyeti, inanılmaz tadı ve kuzey meyvelerinin aroması ile Finlandiya'dan lezzetli bir likördür. Bu alkollü içeceklerin mükemmel kalitesi, asırlık geleneklere dayanmaktadır. Markanın gelişiminin tarihi, Tüm Rusya İmparatoru II. Alexander'ın Turku'dan tüccar Andres Bernhard Norfods'un Fin çileklerinden (bulut üzümü, yaban mersini, yaban mersini, kızılcık, deniz topalak) likör ve şarap yapmasına izin verdiği 1867 yılına dayanıyor.

Bu içeceğin üretimi için tüm meyveler Laponya'da elle hasat edilir. Bundan sonra, tüm üretim prosedürü 4 aşamada gerçekleştirilir:

 1. Bütün meyveleri, gücü 30 derece olan nötr alkolle aşılayarak dut ekstraktının ayrılması.
 2. Çilek tentürü çift damıtma işlemine tabi tutulur ve dengeli bir tat ve biraz tatlılık elde etmek için gerçek meyve suyu ve şeker şurubu ile% 21 oranında seyreltilir.
 3. Neredeyse bitmiş ürün özel kaplarda 2 ay demlenir.
 4. Son aşamada içecek soğuk olarak temizlenir ve ardından cam kaplarda şişelenir.

0,5 litrenin ortalama fiyatı 1.250 ruble.

Likör Lapponia

Avantajlar:

 • % 100 doğal içeriklerden;
 • cloudberries kokusu;
 • geleneksel Fince;
 • kokteyllerde kullanım için harika;
 • hoş.

Dezavantajları:

 • kale -% 21;
 • pahalı, alıcılara göre maliyet;
 • bir likör değil, bitkisel bir tentür.

Jägermeister

Titiz Almanya'da yapılan bu üstteki seçkin likörlerden biri. Adı, doğrudan bu alkollü içeceğin hassas bitkisel tadı nedeniyle tamamen "kıdemli avcı" olarak çevrilmiştir.

Malzemeler arasında yaklaşık 20 farklı bitki, ağaç kabuğu, hatta odunsu var. Likör kullanıma hazır sayılmadan önce 12 ay bekletilir.

Bu seferin% 50'si meşe fıçılarda saklanır. Sadece soğuk ve hemen tüketilmelidir. Çıkartmanın mükemmel uygulaması da vurgulanmalıdır: bu şık geyik herkese hitap edecek.

0,5 litre için ortalama fiyat 800 ruble.

Jägermeister likörü

Avantajlar:

 • doğal malzemelerden yapılmış;
 • çok hoş aroma;
 • yaklaşık 65 bitki ve kök;
 • mükemmel tat yoğunluğu;
 • metabolizmaya iyi gelir.

Dezavantajları:

 • saf haliyle tatsız bir eczane karışımı gibi görünüyor;
 • pahalı, alıcılara göre maliyet.

kahve likörü

Meksika'dan gelen bu alkollü kahveyi reytinge dahil etmemek imkansızdı. Arabica kahve çekirdeklerinin yanı sıra en iyi rom ve vanilya çeşitlerini de içerir. Bugün bu içeceğin birçok türü var, ancak klasik tarife mümkün olduğu kadar yakın olan, dikkate alınacak olanıdır.

Bu içeceğin temelinde birçok kokteyl yapılır, ancak bir buz küpü ve süt ile saf haliyle, aynı zamanda harikadır.

0.7 litrenin ortalama fiyatı 2.000 ruble.

Likör Kahlua

Avantajlar:

 • kokteyl yapmak için uygun;
 • lezzetli;
 • tat yoğunluğu;
 • hoş koku;
 • neredeyse hiç alkol hissedilmez.

Dezavantajları:

 • çok tatlı tadı, herkes için değil;
 • overpriced, alıcılara göre fiyat.

Sovrano Limoncello

En popüler meyve alkollü içeceklerinden biridir. İsim bir şekilde likörün yoğun bir limon aromasına sahip olduğu gerçeğini ima ediyor.

Bu ürün, en başından beri Limoncello'nun İtalya'dan yalnızca alkollü bir ürün olmasına rağmen, Yeni Zelanda'nın ulusal haysiyetinin bir sembolüdür.

0,5 litre için ortalama fiyat 900 ruble.

Likör Limoncello

Avantajlar:

 • zengin bir limon aromasına sahiptir.

Dezavantajları:

 • pahalı, alıcılara göre maliyet.

Sheridan'ın

Bu ikiz likör birçok insan arasında popülerdir. Kabın bir tarafında kremalı bir içecek, diğer tarafında koyu tonlu çikolatalı-kahve içeceği var. Bu arada, katmanlara da dökülür - karanlık bileşen alt kısımda ve beyaz olan - üstte kalır.

0,5 litrenin ortalama fiyatı 1.300 ruble.

Sheridan'ın likörü

Avantajlar:

 • şişenin görünümü;
 • kahve ve kremsi tadı;
 • tatlımsı;
 • hoş koku;
 • çekici katmanlı likör.

Dezavantajları:

 • pahalı, alıcılara göre maliyet.

Sonuç

Bu yüzden, dünyadaki en ünlü likörlerin birkaç türünü düşündük. Bu nedenle, İspanya ve Fransa, İngiltere ve Almanya ve diğer ülkelerden olmak üzere, çeşitli üretimlerde birden fazla yüksek kaliteli ve eşit derecede popüler içecekleri yapmak mümkündür. Bu derlemede, Rusya pazarındaki en temel ve uygun fiyatlı olanları vurguladık.

Likör, keyifli bir eğlence için mükemmel bir içecektir, ancak yine de sağlık üzerinde zararlı bir etkiye sahip olan önemli miktarda alkol içerdiğini unutmamalısınız, bu yüzden ölçülü olarak tüketmelisiniz. Sunulan likörlerden hangisini denediğinizi yorumlarda paylaşın.

Önemli! Aşırı alkol tüketimi sağlığınız için zararlıdır!

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *