2020 için en iyi buz yapıcılar

0

Ev buzdolaplarının ortaya çıkmasıyla birlikte, kışın ve yazın evlerimizde buz oluştu. Buzla yıkamak kırışıklıkları sıkılaştırır ve cildi gençleştirir. Küplerinden iki veya üçü bir bardak kuru martinide çok faydalı olacak ve eski İskoç viskisinin tadını mükemmel bir şekilde çıkaracaktır. Arkadaşlarınızı bir araya getirdikten sonra hafif ve aromatik kokteyller hazırlayarak onları hoş bir şekilde şaşırtabilirsiniz. Yazın doğada piknik düzenlerken içecekleri donmuş küplerle dolu özel bir kaba koyarak uzun süre serin tutabilirsiniz. Kafe, bar, restoran ve market sahipleri bu eşsiz üründen her gün onlarca ve yüzlerce kilogram istiyor. Ve burada artık onu üretebilen özel cihazlar olmadan yapamazsınız. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editör kadrosu, alıcılardan ve uzmanlardan gelen geri bildirimlere dayanarak size 2020 için en iyi buz yapıcılara genel bir bakış sunuyor.

Biraz tarih

Bir kişi buzun yararlı özelliklerini ve yeteneklerini takdir eder etmez, artık bu doğa armağanıyla ayrılmadı. Eski zamanlardan beri insanlar, kışın en yakın nehirlere oyulmuş donmuş nehir ve göl su blokları yerleştirdikleri et ve süt ürünleri ve balıkları depolamak için mahzenleri donattılar. Yaz aylarında bile, içlerindeki sıcaklık eksi beş santigrat derecenin üzerine çıkmadı.

18. yüzyılın başında girişimci Amerikalılar çok kazançlı bir iş kurdular - doğal buz ticareti. 1806'dan başlayarak, bir New England girişimcisi olan Frederick Tudor, mallarını 1840'a kadar güney eyaletleri, İngiltere, Avustralya, Hindistan, Çin ve Güney Amerika'ya yaymayı başardı. Amerika Birleşik Devletleri'nin doğu ve orta batı bölgelerindeki şehirlerin büyümesiyle, donmuş suya olan talep katlanarak arttı. New York ve Philadelphia, özellikle sıcak yaz aylarında bu üründen çok miktarda tüketti.

İlginç! Artan buz tüketimi, demiryolu ve kamyon buzdolaplarının geliştirilmesi için itici güç olmuştur. Bu da, artık sürüleri tüketiciye tek başına götürmeye gerek kalmadığı için et endüstrisinin gelişmesine yol açtı. Artık yerinde hayvan kesmek, kasap yapmak, paketlemek ve vagonlarda ve soğutulmuş arabalarda Amerika Birleşik Devletleri ve denizaşırı tüketicilere göndermek mümkün.

Aynı nedenlerden ötürü, Amerikan sebze ve meyve endüstrisi ile İngiltere ve Birleşik Devletler'deki balıkçılık, bu süre zarfında hızlı bir büyüme yaşıyordu. Donmuş su ticareti dünyanın en büyük ekonomisini canlandırdı!

Günümüzde, iki asır önce olduğu gibi, buz vazgeçilmezdir. Doğru, şimdi kimse onu nehirde görmüyor. Zamanımızda yeterince saf doğal bir ürün bulmak neredeyse gerçekçi değildir veya çok pahalıdır.Hala çabuk bozulan yiyecekleri saklamak, bar ve restoranlarda içecekleri soğutmak ve büyük mağazalarda et ve balık ürünleri ile vitrinleri dekore etmek için kullanılmaktadır. Sürekli artan ihtiyaçlar, içme suyunun yapay olarak dondurulmasıyla tamamen karşılanmaktadır. Özel soğutma ekipmanları kullanılarak her miktarda ve mükemmel kalitede elde edilir.

Suyu dondurmak için ilk cihaz Florida, Appalachicola'da bulunan bir doktor olan John Gorrie tarafından yaratıldı. Bir doktor olarak patojenik mikropların sıcak ve sıcak ortamlarda daha hızlı geliştiğini biliyordu. Hastalarını başarılı bir şekilde iyileştirmek için, genç doktorun Kuzey Amerika'nın en sıcak eyaletlerinden birinde bulunan bir hastanenin servislerindeki sıcaklığı düşürmesi gerekiyordu. Bunu yapmak için, göllerin ve nehirlerin yüzeyinden kesilmiş donmuş levhaları satın alıp getirmeleri gerekiyordu.

Hastane odalarına yerleştirin ve soğutulmuş havayı manuel olarak odanın etrafına "dağıtın".

Gorrie, 1834'te buzdolabının icadı için patent alan Oliver Evans ve ortağı Jacob Perkins'in yazılarına aşinaydı. Buluş, gazın genleşme sırasında soğuma özelliğine dayanıyordu.

Gorri tıbbi uygulamadan ayrıldı ve buzdolabının geliştirilmesi için çalışmaya başladı. Gazı on kez sıkıştırdıktan sonra, içinde su bulunan bir kabın bulunduğu bir kaba salıverdi. Soğutucu akışkan olarak amonyak kullanıldı. Deneyim bir başarıydı. 1850'de Gorrie, cihazını suyu dondurmak ve icadı için bir patent almak için kullandı.

Çok ihtiyaç duyulan cihazın endüstriyel üretimine başlayamadı. İlk endüstriyel buzdolapları ancak 19. yüzyılın sonunda ortaya çıktı. İnsanlık, ev aletlerini ilk kez yalnızca XX yüzyılın yirmili yaşlarında kullandı.

İlginç! Doğal mal tüccarları tarafından engellenmemiş olsaydı, insanlığın 19. yüzyılın ortalarında yapay buz kullanmış olması mümkündür. Kârlarını kaybetmek istemeyerek, kendileri için tehlikeli olan icatları "boğmak" için mümkün olan her yolu denediler. Sadece 1889/1890'ın alışılmadık derecede sıcak kışı ve hatta nehirlerin ve göllerin endüstriyel atıklarla kirlenmesi, suyu dondurmak için cihazların yaratılmasında bir dönüm noktasına yol açtı.

Bir buz yapıcı nasıl çalışır

Freonlar, soğutma ekipmanında bir çalışma maddesi (soğutucu akışkan) olarak kullanılır - metan veya etan ile flor veya klor karışımları. SSCB'de ve ardından Rusya Federasyonu'nda bunlara freon deniyordu. Freonların özellikleri, basınçta hafif bir düşüşle bile kaynama yeteneklerinde yatmaktadır. Kaynamaya, çevreleyen alandan (gizli buharlaşma ısısı) büyük miktarda ısının emilmesiyle sıvının buhara dönüşümü eşlik eder. Bu yapay soğuk yaratır. Ama freon nasıl kaynatılır? Çok basit. Buharlaştırıcı adı verilen spiral şeklinde bükülmüş ince bir tüpe yönlendirmeniz gerekir. Evaporatördeki freon basıncı, kaynamaya başlamak için yeterince azaltılır.

İlginç! Freonlar, *** bileşikteki florin, hidrojen ve karbon atomlarının sayısının dijital gösterimi olan R *** olarak işaretlenmiş silindirlerde taşınır; R harfi Soğutucu akışkan anlamına gelir, yani soğutucu.

Böylece soğutucuyu evaporatöre gönderdik, yüzeyinde negatif bir sıcaklık elde ettik. Döngüye devam etmek için, sıcak gaz halindeki freon sıvı hale getirilmeli ve soğutulmalıdır. Bunu kompresör yapar. Isıtılmış buharlı freonu buharlaştırıcıdan alır ve aynı zamanda bir bobin olan kondansatörün içine sürer. Bu bobinden geçerek sıcak freon çevreleyen havaya ısı verir ve yoğunlaşır (buhar halinden sıvıya geçer). Daha sonra soğutulmuş doymuş freon tekrar buharlaştırıcıya girer ve işlem tekrarlanır. Bu, kompresör soğutma ekipmanının genel çalışma prensibidir.

Buz yapıcılar nelerdir

Bitmiş ürünün şekline göre

Evaporatör yüzeyine su verilir. Donar ve evaporatör şeklini alır (küpler, kolonlar vb.). Daha sonra kondansatörden gelen sıcak freon, kısa bir süre için evaporatöre beslenir.Bitmiş küpler (veya diğer formlar) hafifçe çözülür, buharlaştırıcıdan ayrılır ve akümülatöre boşaltılır.

Küpler

Bu form, içecekleri soğutmak için kullanılır. Son zamanlarda küpler yerini "parmaklarına" bırakıyor. Bu, içi boş bir yüksük şeklindeki buzun adıdır. İçecekle temas alanı küpinkinden daha büyüktür, soğutma işlemi daha hızlıdır. Ancak küpler, yerlerinden vazgeçmek için acele etmiyor ve ziyaretçiler arasında kafe ve barlara olan popülerliğini kaybetmiyor. Evaporatörün şekline uygun olarak cihazlar, koni, silindir, orak şekilli ve altıgen şeklinde ürün dağıtabilir. Bitmiş ürünü elde etme prensibi aynıdır: buharlaştırıcıda dondurma, çözme, bir kapta toplama.

Plakalar veya ölçekler

Küpler, silindirler ve diğer yapay olarak dondurulmuş geometrik şekiller, et ve balık ürünlerinin depo tezgahları ve depoları için uygun değildir. Ürünlerin onlarla temas alanı son derece küçüktür, soğutma etkili değildir, para israf edilir. Özel cihazlar, bu amaçlar için donmuş granüller ve plakalar (veya ölçekler) üretir.

Yaprak buz elde etmek için tambur tipi bir buharlaştırıcı kullanılır. Şema basit. Evaporatör tamburu su banyosunda döner ve buzla kaplıdır. Tambura paralel olarak jeneratör gövdesine bir bıçak sabitlenir. Dondurulmuş su kütlesi iki mm kalınlığa kadar evaporatör yüzeyinde birikir ve sabit bir bıçakla kesilir. Pullu form en düşük sıcaklığa sahiptir (eksi 6 ila eksi 12 derece). Balık ve deniz ürünleri, et ve sebze ürünlerini saklamak için idealdir. Balıkçılık filosunun gemilerinde, et ve balık işleme tesislerinde, şekerleme dükkanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Marketlerin vitrinlerinde harika görünüyor.

Granül

Granül kütle benzer bir cihazda üretilir. Aynı dönen tambur - evaporatör su ile doldurulur. Bir burgu veya kesici ile tambur yüzeyinden bir donmuş su tabakası kesilir, ezilir ve tekrar dondurulur. 5 ila 10 mm arasındaki küçük boyutlu granüller, bunları kafe ve barlarda içecekleri soğutmak için kullanmayı mümkün kılar. Mağaza vitrinlerini ve tezgahları et ve balık ürünleri ile dekore ederken bir mağaza için mükemmeldir. Restoranlarda şampanya, salata, deniz ürünlerini soğutmak için yaygın olarak kullanılır. Plakaların aksine granüllerin keskin kenarları yoktur, soğutulmuş ürünlerin yüzeyine daha nazikçe temas eder, personelin ellerine zarar vermez.

Jeneratör seçim kriterleri

Performansa göre

Ekipmanın bu özelliği, birim zamanda ürettiği ürün miktarı ile belirlenir. Bunu değerlendirirken, genellikle gün içinde üretilen ürünlerin kilogram sayısını ifade ederler. Bu özellik, oda sıcaklığına ve evaporatörlere verilen suyun sıcaklığına bağlı olarak değişebilir. İdeal koşullar, 21 ° C hava sıcaklığı ve 15 ° C su sıcaklığı olarak kabul edilir. Bir cihaz satın alırken, bu sıcaklıklardaki dalgalanmaların cihazın isim plakası performansını önemli ölçüde etkileyebileceği akılda tutulmalıdır.

Su temini yöntemiyle

Küçük kapasiteli cihazlar, işleme başlamadan önce içine suyun döküldüğü bir kap ile donatılmıştır. Gerekirse kaba su ilave edilir. Bu tür jeneratörlere kendi kendine yeten veya su basmış denir. Günde 10-15 kg'dan fazla ürün üretmezler, ucuzdurlar ve bir bar, küçük kafe veya ev için idealdirler.

Su basmış jeneratörlere ek olarak, su şebekesinden, boru hatları ve esnek hortumlardan su temini sağlayan modeller de vardır. Bu tür jeneratörlere akış jeneratörleri denir. Cihaza sürekli içme suyu verilmektedir. Cihaz açıldığında, girişteki giriş valfi açılır. Döngünün sonunda valf kapanır. Fazla nem gidere boşaltılır. Besleme hattına kurun su yumuşatıcılar ve su filtreleri, kapatma ve kontrol valfleri (valf veya valf). Sabit cihazlar günde 20 kilogramdan bir ton veya daha fazla yapay olarak dondurulmuş su üretir.

Ekipman soğutma yöntemi ile

Soğutma ve soğutucu akışkanın gaz halinden sıvı hale geçişi, daha önce kurduğumuz gibi, ünitenin kondansatöründe gerçekleşir. Farklı şekillerde soğutabilirsiniz. Örneğin ev tipi buzdolaplarında, kondansatörün yüzeyinden ortam havasına ısının aktarılmasıyla kondansatör doğal olarak soğutulur. Ekipmanın performansı arttıkça ısıl performansı o kadar artacak ki serbest soğutma yeterli olmayacaktır. Bu gibi durumlarda cebri soğutma, su ve hava kullanılır.

Su soğutma


Su soğutmalı jeneratör sabit bir şekilde çalışır, daha az elektrik tüketir ve binayı ısıtmaz. Ancak su tüketimi yeterince büyük ve su için para ödemeniz gerekiyor. su soğutma, yalnızca istikrarlı karları ve yüksek yapay buz tüketimi olan kuruluşlarda haklıdır.

Doğal hava soğutma

Klimanın doğal hava soğutması, yeterli hava değişimini sağlamak için ünite ile odanın duvarları arasında boş bir alan gerektirir. Ve performans arttıkça ve buna göre klimadan ısı yayılması, bu boş alanın daha fazla olması gerekir. Küçük ve yetersiz havalandırılan odalara önemli miktarda ısı yayan güçlü jeneratörler yerleştirmeyin.

Zorla hava soğutma


Cebri hava soğutmalı jeneratörler için, kondansatör bir fan tarafından üflenir. Çözüm, kompresör motoruna ek olarak, üfleyici fana da elektrikle güç sağladığından enerji yoğundur. Ek olarak, bu tip bir jeneratör, artan bir gürültü seviyesi ile karakterize edilir. Bu çözüm, yüksek güçlü endüstriyel cihazlar için uygundur. Bu durumda, elektrik tüketimi, üretilen ürün miktarından elde edilen kâr ile dengelenir. Ek olarak, bir atölyedeki veya büyük bir depodaki bir fandan gelen gürültü kimseyi rahatsız etmeyecektir.

Uzaktan ekipman

Zorunlu hava akışına sahip cihazlar için iyi bir seçenek harici ekipmandır. Klima, kompresör ve fan dışarıda (dışarıda) bulunur, gürültü yapmaz ve oda içinde fazla yer kaplamaz, termal dengesini etkilemez.

Bakılacak şey

Su arıtma

Su şebekesinden gelen su, zararlı kirlilikler ve asılı parçacıklarla doludur. Arıtılmamış su, tüketici sağlığına, soğutulmuş lezzetlere ve ekipman arızasına zarar verebilir. Bar ve kafelerin bireyleri ve sahipleri şunu bilmelidir: Servis merkezinin ustası, ünitenin arızalanmasının nedeni olarak kalitesiz su kurarsa (ve bunu belirlemek zor olmayacaktır), garanti onarımı söz konusu olamaz. Bir su filtresine sahip olmanın faydaları neredeyse hiç tahmin edilemez:

 1. Ürünün tadını bozan safsızlıklardan su arıtma;
 2. Aparatta asılı partikül birikiminin önlenmesi, performansının düşürülmesi;
 3. Kompresörü ve contaları, biriken askıda katı maddelerin neden olduğu hasarlardan koruyun, büyük arızaları, onarımları veya değiştirme maliyetlerini önleyin.

Sert su yumuşatıcı

Sert su, ekipmanı önceden kullanılamaz hale getirebilir ve buz kalitesini ciddi şekilde düşürebilir. Sorunları önlemek için, suyu kalsiyum ve magnezyum tuzlarının varlığı açısından analiz etmek gerekir. Bu rakam 3,99 mg-eq / l'yi aşarsa, yumuşamasına dikkat etmek daha iyidir. Satışta bunun için gereğinden fazla cihaz var: filtreler - sürahiler, iyon değiştirme, reaktif içermeyen ve elektromanyetik kurulumlar.

İsteğe bağlı donanım

Bitmiş ürünlerin depolanması için bunker

Bu, buzun depolandığı cihazdır. Barlarda ve kafelerde hiç gereksiz olmayacak. Tüm jeneratörler küçük saklama kutuları ile donatılmıştır.Daha büyük hazne ayrıca satın alınabilir. Sürücüde depolanan stok, jeneratörün küplerin bir sonraki bölümünü zamanında hazırlamak için zamanı olmasa bile, gelen tüm kişilere gecikmeden hizmet vermenize izin verecektir. Müşteri beklemek zorunda değil!

Kepçe

Ellerinizle küp veya parmak yazmanız sakıncalıdır (estetikten bahsetmeye gerek yoktur). Bu aracın varlığı, müşteriye kristal berraklığında buzun temiz bir aletle toplandığını gösterecektir. Ayrıca göze hoş gelen bir tasarım seçeneği seçerseniz bundan hem kullanıcı hem de müşteri faydalanacaktır. Kepçeler teslimata dahildir. Ama hızla bozulurlar veya bir yerlerde kaybolurlar. Yeni tasarım seçeneğinin maliyeti 5 ile 10 dolar arasında değişiyor.

En iyi üreticiler

Herhangi bir ekipman satın alırken her zaman sorular ortaya çıkar: "Maliyeti ne kadar?" ve "Satın alınacak en iyi cihaz hangisi?" Modellerin popülaritesi doğrudan montaj kalitesine bağlıdır, bu nedenle, kaliteli ürünler için pazardaki itibarı oldukça yüksek olan tanınmış üreticilerden bir cihaz seçmeniz gerekir.

Öncelikle, ürünün kıtlığı veya fazlalığı ile ilgili herhangi bir sorun olmaması için cihazın performansını hesaplamanız gerekir. Doğru modeli seçerken cüzdanınıza danışmalısınız. Küresel markaların güçlü birimleri çok paraya mal olur. İtalyan profesyonel aparat Brema Muster Split, 400 kg / güne kadar pul veya granül buz kapasitesine sahip, ortalama 25.000 ila birkaç yüz bin rubleye mal oluyor.

Oldukça bütçeye uygun cihazlar Çinli şirketler Edit, Gastrorag, vb. Tarafından üretiliyor. 10-15 kg / gün kapasiteli masaüstü bağımsız jeneratörleri ortalama 7.000 ila 12.000 rubleye mal oluyor. Adı geçen şirketlere ek olarak, İtalyan şirketleri Scotsman, NTF, Apach, Convito, Ise Matic, Alman markaları Wessamat, Caso, Clatronic, Profi Cook, American Manitowoc ve Japon Hoshizaki'nin popüler modelleri de ilgiyi hak ediyor. Fiyat aralığı, işlevsellik ve performansa bağlı olarak yeterince geniştir.

Yerleşik jeneratörler

Birçoğu bir buz yapıcının ne işe yaradığını anlamıyor ve onsuz yapmanın mümkün olduğuna inanıyor. Buz küpü tepsileri herhangi bir mutfak buzdolabına dahildir ve bu yeterlidir.

Ancak küpleri lanetli kalıplardan çıkarmanın ne kadar zor olduğunu herkes bilir. Çoğu zaman, bu tür girişimlerde küpler tamamen yere düşer.
Başka bir seçeneği deneyin. Mutfak ekipmanı zamanla eskimiş olur ve değiştirilmesi gerekir. Çeşitli kullanışlı işlevlere sahip yeni modern enerji verimli modeller ortaya çıkıyor. Buzdolabınızı yükseltirken, içinde buz yapıcı bulunan bir makineye değiştirin. Piyasada en iyi Avrupalı ​​ve Asyalı üreticilerden birçok iyi ekonomik model var. Buzdolabının kapısına yerleştirilen küçük bir cihaz, birkaç dakika içinde bir düzine küpü veya ideal şekle sahip parmağı pişirecektir. Onları uygun bir kepçe ile alıp bir içecekle bardağa indirmeye devam ediyor. Böyle bir cihaz satın almak, herkes için oldukça uygun olan yaşam kalitesini iyileştirmeye yönelik bir başka küçük adımdır.

Hangi jeneratörün satın alınacağına karar vermeden önce şu adımları izleyin:

 • jeneratörünüzün gerekli performansının basit bir hesaplamasını yapın;
 • boyutlarına karar verin (uzunluk * genişlik * yükseklik), normal ekipman soğutması için duvarların yakınında gerekli boşluklarla ısıtma cihazlarından nasıl uzağa kurulacağını düşünün;
 • sizin için hangi tür buzun daha uygun olduğunu düşünün;
 • İstediğiniz etkiyi elde etmek ve fazla ödeme yapmamak için kendinizi fiyata yönlendirin;
 • İç mekana organik olarak sığması için ekipmanınızın hangi renge sahip olması gerektiğini kendiniz belirleyin;
 • Giriş verilerinize göre en iyi modeli nasıl seçeceğiniz konusunda deneyimli kullanıcıların ipuçlarını ve tavsiyelerini dinleyin;
 • modelin açıklamasını ve kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyun, satıcı için anlaşılmaz kalan her şeyi öğrenin;
 • Seçtiğiniz modelin üreticisinden bir servis merkezinin varlığını tespit ettiğinizden emin olun, çünkü bakımı en basit onarımları kendiniz yapmanıza izin vermeyebilir.

Seçim kriterlerini kısa bir şekilde tanıdıktan sonra, alıcıların ve uzmanların görüşlerine göre derlenen yüksek kaliteli buz yapıcılarının derecelendirmesine aşina olmanızı öneririz.

Gastrorag DB - 02

Alıcılar, derecelendirmenin onuncu satırını Çin ünitesi Gastrorag DB - 02'ye atar. Bu, mini kafe ve barların kişisel kullanım ve ekipmanı için uygun, kompakt bir masa üstü jöleli cihazdır. Günde 15 kg donmuş küp üretir. Döngü süresi 10 dakikayı geçmeyecektir. Görüntüleme pencereli kapak ve taşıma kolları, geliştiricilerin cihazlarını kullanmanın rahatlığını sağladığını gösterir. Jeneratörün ortalama fiyatı oldukça uygun ve 10.076 ruble.

Gastrorag DB - 02

Avantajlar:

 • iki boyutta kaliteli buz küpleri;
 • taşıma kolaylığı;
 • bir görüntüleme penceresinin varlığı;
 • Uygun Fiyat.

Dezavantajları:

 • küçük boyutlu su haznesi (1,7 l) ve bitmiş ürün haznesi (1 kg).

Caso IseMaster Ecostyle

Sıralamamızdaki dokuzuncu Alman birimi. Üretici - Caso IseMaster Ecostyle. 13 kg ağırlığındaki kompakt bir masaüstü bağımsız cihaz, günde 12 kg üretir. buzlu parmaklar. Makinenin paslanmaz çelikten yapılmış gövdesi ve yakıt ikmali için yüksek kaliteli şişelenmiş su, uzun süreli sorunsuz çalışmayı ve mükemmel buz kalitesini garanti eder. Cihaz, bitmiş ürünü (0,7 kg) depolamak için bir hazne ile donatılmıştır. Bu cihaz için 19.990 ruble ödemeniz gerekecek. Bu ortalama fiyatıdır.

Caso IseMaster Ecostyle

Avantajlar:

 • döngünün sonunun göstergelerinin varlığı ve sıvının yokluğu;
 • kısa döngü süresi (çalışma koşullarına bağlı olarak 6 ila 13 dakika);
 • iki boy parmak.

Dezavantajları:

 • bitmiş ürünü saklamak için küçük çöp kutusu.

Profi cook PC - EWB 1079

Derecelendirmenin sekizinci satırı, Alman üretici Profi cook PC - EWB 1079'dan başka bir cihaz tarafından alındı. Aynı zamanda çok kompakt ve hafif (ağırlık sadece 10 kg), oldukça yüksek performansa sahip masa üstü jöleli jeneratör, günde 25 kg buz parmaklarını donduruyor. Aynı tank kapasitesi 1,7 litreye eşit olan önceki numune ile karşılaştırıldığında, jeneratör daha büyük (1 kg) bir depolama hunisi ile donatılmıştır. Cihazın ortalama fiyatı 22.999 ruble.

Profi cook PC - EWB 1079

Avantajlar:

 • döngü süresi 10 dakikayı geçmez;
 • kompakt boyut;
 • yüksek performans;
 • döngünün sonu ve tanktaki sıvı seviyesi göstergeleri.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

Clatronic EWB 3526

Yedinci sırada, ünlü Alman markası (Çin üretimi) Clatronic EWB 3526'nın cihazı bulunuyor. Önceki iki Alman cihazı gibi, 25 kg / gün kapasiteli kompakt bir masaüstü jöleli küp jeneratör var. 2.2 litre kapasiteli genişletilmiş rezervuarı ile "yurttaşlarından" ayrılır. Ev, bar ve kafe için mükemmeldir. Jeneratör tasarımı bazı kullanıcılar için çok basit görünebilir, ancak bu bir zevk meselesidir. Ortalama maliyet 15895 ruble.

Clatronic EWB 3526

Avantajlar:

 • hacimsel tank (2.2 l.);
 • hızlı dondurma döngüsü (en fazla 10 dakika);
 • döngünün sonu göstergeleri, açma, su kontrolü.

Dezavantajları:

 • en şık tasarım değil.

Gastrorag IM - 50

İncelememizde altıncı sırada, buz parmakları yapmak için Çin otonom bir cihaz olan Gastrorag IM - 50 yer alıyor ve cihaz orta büyüklükte. Kasa malzemesi - paslanmaz çelik. Yapının ağırlığı 32 kg'dır, bu nedenle zemine yerleştirmek daha iyidir. Kondansatör hava ile soğutulur, bu da duvarlardan ve diğer ekipmanlardan bir boşluk olacak şekilde ve ısıtıcılardan ve ısıtmadan uzağa monte edilmesi gerektiği anlamına gelir. Su temini, su şebekesinden esnek hortumlarla sağlanır. Jeneratörün verimliliği yüksektir - 50 kg / gün. Bu, küçük bir bar veya kafeye buz sağlamak için yeterlidir. Ortalama fiyatı 33553 ruble.

Gastrorag IM - 50

Avantajlar:

 • iyi performans;
 • bir depolama hunisinin varlığı (7 kg);
 • bunkeri doldurmanın otomatik kontrolü;
 • su mevcudiyeti kontrolü.

Dezavantajları:

 • bir filtre ve su yumuşatma cihazının olmaması.

NTF SL 50 A

Sıralamadaki beşinci, ünlü İtalyan markası NTF'nin temsilcisine gitti. Cihaz günde 28 kg'a kadar üretim yapmaktadır. 21 dereceye kadar dış sıcaklıkta gurme (koniler) şeklinde donmuş su. C ve su sıcaklığı 10 dereceden fazla değil. C. Yeterince büyük boyutlar ve sağlam ağırlık - 39 kg, masaya kurulmasına izin vermez. Ek olarak, cihaz bir su bağlantısı gerektirir. Su kaynağı bağlantısının çapı 3/4 "(20 mm) 'dir. Drenaj çapı bir inçtir (25 mm). Temizlemek için çıkarılabilen yerleşik bir su filtresi vardır. Jeneratör barlarda, otellerde ve kafelerde iyi performans gösterir. +40 dereceye kadar ortam sıcaklıklarında çalışabilir. S. (düşük performansla). Cihazın ortalama fiyatı 62350 ruble.

NTF SL 50 A

Avantajlar:

 • elektromekanik kontrol;
 • sürgülü yalıtımlı kapı;
 • geniş depolama haznesi (6 kg buz).

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

Apach ACB 3010A

Dördüncü sırada İtalyan Apach ACB 3010A ünitesi geldi. Bu, günde 30 kg'a kadar üretim yapan, zeminde duran (su şebekesine bağlı) bir akış aparatıdır. soğuk buz parmakları. Yerleşik depolama hunisi 10 kg'a kadar bitmiş ürün tutar. Sert sudan korkmuyor, onu yumuşatmak için bir cihaz var. İtalyan montajı, onu yüksek sıcaklık koşullarında çalışabilen oldukça güvenilir bir cihaz yapar. Kendi kendine teşhis işlevine sahip elektronik kontroller, çalıştırmayı kolaylaştırır. Satın alma mal sahibine 61.160 rubleye mal olacak.

Apach ACB 3010A

Avantajlar:

 • büyük verimlilik;
 • geniş depolama hunisi;
 • elektronik kontrol ve teşhis sistemi;
 • yerleşik su yumuşatıcı.

Dezavantajları:

 • çok fazla elektrik tüketiyor, 480 W'lık güç oldukça büyük.

Hoshizaki IM - 45CNE

En iyi müşteri yorumları, derecelendirmede üçüncü sırayı işgal eden Japon şirketi Hoshizaki IM - 45CNE'nin ayaklı aparatı tarafından alındı. Bu, günde 44 kilogram küp üretebilen, yerde duran bir küp jeneratördür. Cihaz, su şebekesine bağlı, 15 kg kapasiteli bir hazne ile akış halindedir. küpler, boyutlar 28x28x32 mm. Güç tüketimi 280 watt. önceki modelden daha enerji verimli hale getirir. Elektronik kontrol tipi. Cihaz, çalışma parametrelerinden sapmaları bağımsız olarak algılar ve zamanında kapanarak arızaları önler. Parametrelerin normale dönmesiyle, açma otomatik olarak gerçekleşir. Sesli bir sinyal, sahibine bir sorunu bildirir. Cihazın maliyeti, performansına, güvenilirliğine ve genişletilmiş işlevselliğine karşılık gelir. 105.400 ruble civarında dalgalanıyor.

Hoshizaki IM - 45CNE

Avantajlar:

 • yüksek yapı kalitesi;
 • güvenilirlik ve güvenilirlik;
 • değiştirilebilir temizlenebilir su filtrelerinin mevcudiyeti;
 • elektronik kontrol ve kendi kendine teşhis.

Dezavantajları:

 • bulunamadı.

Manitowoc Buz SM - 50 A

İncelememizdeki ikinci yer, Amerikan şirketi Manitowoc Ice SM - 50 A modeline verilmiştir. Bu, kafelerde, barlarda ve restoranlarda profesyonel kullanım için bir cihazdır. Yerde duran, akan, günde 24 kilograma kadar granül üretir ve bu, kokteyl yapmak, salataları soğutmak ve market süpermarketlerinin raflarında et ve balık ürünlerini sergilemek için eşit derecede iyi kullanılır. Depolama hunisi 15 kg'a kadar bitmiş granül tutar. Otomatik kontrol, deneyimli bir operatörün, bitmiş granüler kütle stoğunun bitiminden kısa bir süre önce açılacak şekilde cihazı programlayabilmesi sayesinde gecikmeli bir başlatma işlevine sahiptir. Cihazın içindeki led aydınlatma, süreci izlemenizi sağlar. Su arıtma sistemi, kaliteli bir ürünün üretimini garanti eder.Bu mükemmel nitelikler alıcıya 120.000 rubleye mal olacak.

Manitowoc Buz SM - 50 A

Avantajlar:

 • enerji verimliliği;
 • yerleşik su arıtma sistemi;
 • filtre değiştirme göstergesi.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

İskoçyalı BF 80 FS

Müşteri incelemelerine ve uzman görüşlerine göre derecelendirmede birincilik, İtalyan markası Scotsman BF 80 AC'den model tarafından alınmıştır. 71 kg'a kadar granüler kütlenin (frappe) üretimi için profesyonel, zeminde duran akışkan ekipman. Yerleşik su filtreleme ve antibakteriyel muhafaza, ürünün yüksek tadını garanti eder. Depolama hunisi 15 litre bitmiş granül içerir. Firma iki yıl boyunca sorunsuz çalışmayı garanti ediyor. Elektronik kontrol ve kendi kendine teşhis, bu modern ve güvenilir buz makinesinin pek çok olumlu niteliğine katkıda bulunur. Bu zevk 150.620 ruble değerinde

İskoçyalı BF 80 FS

Avantajlar:

 • yüksek performans;
 • güvenilirlik ve yüksek kaliteli montaj;
 • yerleşik su arıtma;
 • elektronik kontrol ve teşhis.

Dezavantajları:

 • bulunamadı.

Cihaz adıGeliştirme / üretimTemel özellikleriortalama fiyat
Gastrorag DB - 02Çin Tür: buz yapıcı; Boyutlar: 305x350x327 mm; ağırlık - 13 kg. paketi ile; buz küpleri; masa üstü, bağımsız, dolgu; üretir. - 15 kg / gün; sığınak - 1.0 kg. 150 watt güç. 10076
Caso IseMaster EcostyleAlmanya Tür: buz yapıcı; Boyutlar: 243x350x340 mm; buz türü - parmak; masaüstü, bağımsız; paslanmaz çelik gövde çelik üretir. - 12 kg / gün; rezervuar - 1,7 l; buz saklama kutusu - 0,7 kg. Güç 150 - W.19990
Profi cook PC - EWB 1079Almanya Tür: buz yapıcı; Boyutlar: 280x390x360 mm; ağırlık - 10 kg; buz parmak; masaüstü, bağımsız, dolgu; üretir. - 25 kg / gün; rezervuar - 1,7 l; buz saklama kutusu - 1.0 kg. 150 watt güç.22999
Clatronic EWB 3526Almanya / Çin Tür: buz yapıcı; Boyutlar: 245х330х370 mm; ağırlık - 11,5 kg. paketi ile.; buz küpleri; masa üstü, bağımsız, dolgu; üretir. - 25 kg / gün; rezervuar - 2.2 l; 15895
Gastrorag IM - 50 BÇin Tip: bar için buz yapıcı; Boyutlar: 395x542x682 mm; ağırlık - 32 kg; buz parmak; su bağlantısı - evet, çalışıyor; üretir. - 50 kg / gün; buz saklama kutusu - 7.0 kg; bunkeri doldurmanın otomatik kontrolü. 150 watt güç.33553
NTF SL 50 Aİtalya Tür: buz yapıcı; Boyutlar: 387x kg. paketi ile; buz küpleri; masaüstü, bağımsız, dolgu; üretir. - 12 kg / gün; rezervuar - 2.2 l; sığınak - 0.8 kg. Güç 290 W 62352
Apach ACB 3010Aİtalya Tür: buz yapıcı; Boyutlar: 395x495x690 mm; ağırlık - 36 kg. paketi ile; buz küpleri; zemin; dayanıklı, su bağlantısı gerekli; üretir. - 30 kg / gün; depolama haznesi - 10 kg; yerleşik su yumuşatıcı; Güç 450 W.61159
Hoshizaki IM - 45CNEJaponya Tür: buz yapıcı; Boyutlar: 633x511x690 mm; ağırlık - 45 kg. buz - 28x28x32 mm büyük bir küp; zemin; akan, su bağlantısı gerekli; üretir. - 44 kg / gün; depolama haznesi - 15 kg. Güç 280 W.105362
Manitowoc Buz SM - 50 AAmerika Birleşik Devletleri Tür: buz yapıcı; Boyutlar: 375x577x850 mm; ağırlık - 45 kg. buz küpü; zemin; akış, su bağlantısı gerekli, yerleşik filtre; üretir. - 24 kg / gün; depolama haznesi - 11 kg. Ek olarak: Kabin içinde LED aydınlatma; gecikmeli başlatma; filtre değişim göstergesi ölçek inhibitörü, muhafazanın antibakteriyel özellikleri.120000
İskoçyalı BF 80 FSİtalya Tür: buz yapıcı; Boyutlar: 626x529x796 mm; ağırlık - 59 kg. buz - taneli (frappe) zemin; akan, su bağlantısı gerekli; üretir. - 71 kg / gün; depolama haznesi - 15 litre. Antibakteriyel gövde. Güç 320 W.150619

Yapay buz yapıcılar artık apartmanlarımızda egzotik oyuncaklar değil. Bir kır evi için, bu tür bir ekipman buzdolabı, mikrodalga fırın veya gaz sobası kadar gereklidir. Küçük işletmelerin sahipleri: mini kafeler, barlar, oteller, bu tür ekipmanlar işletmenin karlılığını artırmak için gereklidir. Minnettar müşteriler yeri hatırlayacak, hizmet kalitesi hakkında harika yorumlar bırakacak ve geri gelmek isteyecek.
Bir buz makinesi satın alarak yaşam kalitenizi iyileştirme yolunda bir adım daha atmış olursunuz. Derecelendirmemiz, seçim yaparken hata yapmamanıza yardımcı olacaktır.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *