2020 için en iyi oyuncak evler, oda kutuları ve dioramalar

0

Küçük çocuklar modern dünyayı oyun yoluyla öğrenirler. Tam gelişim, çeşitli yaşam durumlarının üstesinden gelmek için, akrabalarıyla veya aynı çocuklarla oynama süreciyle kolaylaştırılan sosyal, bilişsel ve konuşma becerilerini geliştirmeleri gerekir.

Beyin yapısını iyileştirmek için oyunlara da ihtiyaç vardır. Çocuğun esnek olmasına, öğrenmesi kolay, hedefler koymasına ve onlara ulaşmasına yardımcı olurlar. Şimdi neredeyse tüm çocuklar heyecanla bilgisayar oyunları oynuyorlar, akıllı telefonlarını ellerinden çıkarmıyorlar. Bununla birlikte, el sanatlarına olan aşk da ortadan kalkmadı, aktif olarak gelişiyor. Roombox, fikirlerin somutlaştırılması ve yaratıcılığın gelişimi için büyük bir kapsama katkıda bulunan modern hobilerden biri olarak kabul edilir.

"best-tr.designuspro.com" sitesinin yazı işleri personeli size ilginç, gelişen oda kutularına genel bir bakış sunuyor. Bebekler için minyatür odalar, çocuklarda gerçek hayranlığa ve oyuna hayat vermek ve canlı duygusal deneyimler elde etmek için büyük bir arzuya neden olur.

Bir kutudaki bir odanın geçmişi

Minyatür oyun odasının beklenmedik bir hikayesi var. Fakir bir marangozun ve zengin bir sayının kızının güzel karşılıklı sevgisi hakkında bir efsane var. Ancak, eski Almanya'da eşitsiz evlilikler hoş karşılanmıyordu ve baba kızını eski, zengin bir prensle evlendirecekti. Kızı kararına karşı çıktı, intihara bile kalkıştı. Ve sonra baba genç marangoza bir teklifte bulundu ve bir hafta içinde kendisi için rahat bir ev inşa edilirse, evlenmeyi kabul etti.

Bir hafta sonra genç adam küçük bir ahşap ev getirdi. Tüm aile, gerçek bir eve çok benzeyen odaları ve mobilyaları ile minyatür yapıdan memnun kaldı. Eski sayım sözünü tuttu ve kızını yetenekli bir marangozla evlendirdi, çünkü büyük bir sevgiyle yapılan yaratıcı çalışma duygularının bir kanıtıydı.

O zamandan beri, minyatür ev "roombox" Batı'da ve ardından tüm dünyada geniş bir popülerlik kazanmıştır. Bugün bile yazarın kendi elleriyle yaptığı, sevgi ve güzel düşüncelerle dolu zarif bir hediye olarak kabul ediliyor.

Bugün Rumbox'lar, Avrupa ve Asya kıtasındaki gençler arasında çok popüler. Bu oyuncak bebek eşyaları, yaratıcılığın gelişimine katkıda bulunur, işin inceliğini, azmi ve canlı fantezilerin varlığını gösterir.

Roombox, en iyi sanat formlarından biridir. Kendinize ve ailenize armağan olacak bir sanat eseri yaratmayı hedefler. Oda kutusunun çalışması, yazarının sevgi ve yüksek düşünceleriyle doludur.

Rumbbox nedir

Günümüzde oyuncak endüstrisinde minyatür yapı imalatı yaygınlaşmaktadır. Kaliteli oyun odaları, bebeklerle oynamak için uygundur.Bu kontrplak evlerde her şey en küçük ayrıntısına kadar düşünülmüş, tüm odalar için mobilya ile donatılmıştır:

 • tablolar;
 • kilitli dolaplar;
 • mama Sandalyesi;
 • bebek karyolası;
 • banyolar;
 • buzdolapları;
 • diğer aksesuarlar.

Oyuncak evler tek katlı, çok katlı, çok sayıda odası ve asansörü ile oluşturulmuştur.

Çocukları için hediye olarak neyi seçerler: oyuncak ev mi, oda kutusu mu yoksa diorama mı?

Oyuncakların yaratılmasının karmaşıklığına ve işgal etmeleri gereken alana bağlıdır:

 1. Küçük oyuncak ev yapılarını katlamak için birçok seçenek olmasına rağmen, evler için bolca yer olduğunda monte edilir.
 2. Oda kutuları, kutulardaki odalardır. Bir evin veya dairenin herhangi bir yerine yerleştirilebilir.
 3. Dioramalar, oda haricinde, şekil ve temalarda oda kutularından farklı konumlardır. Çeşitli ev eşyaları ile kurulmuş yarım daire biçimli yapılara sahiptirler.

Diorama ve oda kutusu, vitrinler veya oyuncak bebeklerin çeşitli mizansen sahnelerinden oluşan koleksiyonu olarak bir araya getirilir.

Ana türler

"Roombox", çocukların ve ebeveynlerinin oyuncak bebeklerle saatlerce birlikte yaşadıkları bir oyuncak dünyasıdır.

Oda kutuları, çatısı ve iki duvarı olmayan çeşitli minyatür bebek evleridir. Bu nedenle, oyuncak odasındaki alana erişim harika, içinde mobilyalar basitçe taşınıyor, tadilatlar yapılıyor ve aktif olarak nesnelerle oynuyorlar.

Mevcut bir mobilya setiyle bir oyuncak satın aldıktan sonra, çocuk odasında inşaat, yeniden geliştirme, yapıştırma duvar halıları, aydınlatma ve diğer inşaat işleri ile yaratıcı süreçler gerçekleşmeye başlar. Daha sonra mobilya kuruyorlar ve oyuncak bebek evini, perakende ağından satın alabileceğiniz veya çocuklarla birlikte kendiniz yapabileceğiniz çeşitli aksesuarlarla süslüyorlar. Bu yaratıcılıkta hiçbir şey fantezinin uçuşunu engelleyemez.

Malzemeler

Minyatür oyuncaklar oluştururken aşağıdakiler kullanılır:

 • pencere pervazları ve aydınlatmalı derin pencereler. Küçük alanları dekore etmek için idealdirler;
 • dikdörtgen veya kare kutular;
 • farklı stiller oluşturmak için herhangi bir teknikten plastik kasa;
 • masa dekorunu kurmak için akvaryumlar;
 • ahşap saat;
 • çeşitli gardıroplar;
 • çeşitli kutular;
 • büyük çantalar.

Roombox'lar sadece bir duvar kompozisyonu olarak değil, aynı zamanda açık projeksiyonlu bir masaüstü versiyonu olarak da iyidir

Büyüleyici insanlar, bir ev yaratmak için gerekli tüm unsurlara sahip hazır kompozisyonlar satın alırlar. Bununla birlikte, renkli kağıt, dokulu kumaş, ahşap, polimer kil ve çeşitli malzemeleri kullandıkları tüm kompozisyonun unsurlarını bağımsız olarak yapan ustalar var.

Hayalinizdeki bir evi inşa ederken, hayal gücünün uçuşu sınırlı değildir, ancak ana oranları ve ölçeği gözlemlemeniz gerekir:

 • 1x12;
 • 1x16;
 • 1x24.

Aynı zamanda oluşturulan mekanda tavan, duvar, sundurma, çardak, kış bahçeleri, balkonlar kurabilirsiniz.

Evde bir oyuncak bebek için bir ev inşa ediyoruz

Bu tür bir iğne işi sevenler, iç mekanların hazırlanmasıyla bir bebek için bağımsız minyatür konut yapımına başlar. Her oda uygun mobilyalar, tabaklar, yiyecekler, ilginç dekor, aletler, perdeler, otlu tencere ile donatılmıştır. Ancak herhangi bir hazırlığın kendi sırası vardır:

 1. Bir kutu seçerken, açık duvarlar belirlenir: bir veya iki. İç bölme köpük levha, sunta, ince kontrplak levhalardan yapılmıştır.
 2. Duvarlar, küçük detaylara sahip duvar kağıdına yapıştırılır veya bağımsız eskizler oluşturur ve ardından bir yazıcıda basarlar. İç duvarın yapıştırılması, sarkma veya kırışıklık olmayacak şekilde özenle yapılır. Dış duvar yüzeyleri ahşap veya rölyef etkisi yaratmak için boyanabilir. Genellikle duvarlar ince tahta suşi çubuklarıyla kaplıdır.
 3. Zeminler, tutkal üzerine yerleştirildikten sonra akrilik boya, vernik veya leke ile kaplanmış kontrplaktan yapılmıştır (dondurma çubukları kullanabilirsiniz).
 4. Baba elektrik tesisatına yardım edecek, çocuklar telden avizeler ve kumaştan veya renkli kağıttan bir abajur yaratabilir.
 5. Pencerenin montajı önemli bir adım olarak kabul edilir.Çerçeve, şeffaf bir cepheye sahip eski oyuncaklardan ahşap şerit veya plastikten yapılmıştır. Pencere eşiği ince kontrplak parçalarından yapılmıştır, ayrıca kapı yapmak için de gereklidir.

Dekor ve mutfak eşyaları tasarlıyoruz

Odaların dekorasyonu mobilyalardan oluşmalıdır: kanepe, yatak, dolaplar, mutfak masaları ve sandalyeler, koltuklar, raflar. İç mekanın üretimi için kontrplak kalıntıları, karton levhalar, tahta şişler ve kibrit kutuları kullanılır - bunlar duvarlar ve mobilya çerçeveleri oluşturmak için kullanılır. Boncuklar ve boncuklar, mobilyanın iç kısmında kulp görevi görür.

Tüm mobilyalar odanın tasarımına uyacak şekilde dekore edilmiştir - bir köy evi için basit mobilyalar, eski bir kale için antika mobilyalar.

Bebekler için yaratılan evi tekstil, tabak, dekor ile donatıyoruz.

Tekstil, odaları canlı, rahat, masa örtüleri, perdeler, kilimler, peçeteler gibi görünmesini sağlar. Bunu yapmak için, ailede bulunabilecek doku kalıntılarını kullanın. Oluşturulan evin içi ile birleştirilecek küçük desenlerin ve baskıların üzerlerine uygulanması arzu edilir. Deri kilim veya çiçek sehpaları örebilirsiniz.

En heyecan verici aşama, puf böreği, hamuru, polimer kil kullandıkları iç mekan için sofra takımı ve her türlü dekorasyonun imalatıdır. Bunlar şunlardan yapılmıştır:

 • sofra takımı;
 • Gıda;
 • minyatür oyuncak;
 • çiçekli kaplar;
 • Evcil Hayvanlar.

Tabaklar ve çiçek kapları, kürdan ve ince fırçaların kullanıldığı desenlerle süslenmiştir. Kağıt şeker sarmalayıcılarından veya farklı renklerde boyanmış kağıttan resimler yapıp duvarlara asabilirsiniz. Küçük takılar ve parlak düğmeler dekorasyon olarak kullanılabilir - bu, iç mekanın bir özelliği olacaktır.

Bugün, belirli tarzlarda oda kutuları oluşturmak çok popüler: minyatür yapılar inşa ediyorlar, bütün caddeler inşa ediyorlar ve üzerlerine kafeler, mağazalar, bahçeler ve çiçek tarhları yerleştiriyorlar. Havuzlu ve üstü açılır arabalı lüks villalar yaratmak için inşaatçılar bile sunuyorlar.

Toplanan tüm öğeler bireyseldir, çünkü birçok ayrıntı ustanın zevkine ve arzusuna göre değişir. Kendi yarattığınız hazır minyatür bir oda kutusu mükemmel bir hediyedir, çünkü yapımcısı sevgisini ve becerisini oyuncağa katar.

İç mimar İskandinav çatı katı

İskandinav yapımı oda kutuları, yaratıcılık için hazır setlerdir. Paket, minyatür bir bebek iç mekanı yaratmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Yapıştırıcı ve makas yardımı ile tüm ev ortamını kesip yapıştırabilirsiniz ve aydınlatma lambaları atmosfere renklerin parlaklığını ve bir peri masalının büyüsünü verecektir. İnşaat setinin parçaları, hem çocuklar hem de yetişkinler için birlikte çalışması ilginç olan çevre dostu malzemelerden yapılmıştır.

Monte edilmiş İskandinav oda kutusu evi, küçük bebekler için alışılmadık bir dekor veya ev olabilir. Yapıcının ayrıntıları şunlardan oluşur:

 • Odun;
 • tekstil;
 • plastik;
 • metal.

Paket, makas, cetvel, tornavida, cımbız, yapıştırıcı, LED ampuller, adım adım üretim talimatları ve sıra dışı ayrıntılar gibi öğeleri içerir:

 • farklı şekil ve boyutlarda boncuklar;
 • dantel malzemeleri;
 • odaların veya evin iç mekanları için minyatür kurutulmuş çiçekler.

Hobi kullanıcıları, bir evi gece lambası veya müzik kutusu şeklinde dekore etmek için bir müzik mekanizması, ışık çelenkleri kurabilirler.

Küçük bebekler için en iyi yapılar

Her küçük kız hediye olarak oyuncak bebek evi aldığında çok mutlu olur. Bugün hem ucuz tek katlı bir model hem de oyun için mobilya, tabaklar ve aksesuarlarla birlikte büyük bir bina satın alabilirsiniz. Rus ve yabancı üreticiler sadece büyüleyici oyuncaklar değil, aynı zamanda küçük kızlara düzeni ve temizliği korumayı, evlerinin metresi gibi hissetmeyi öğreten gerekli şeyler de yapıyor.

En iyi inşaatçıları düşünün - alıcılara göre çok popüler olan oda kutuları.

En iyi ahşap oyuncak bebekler

SunnyWoods Dollhouse Seraphim

Ahşap ve MDF'den yapılan üç katlı bina 30 cm yüksekliğe ve 10,3 kg ağırlığa sahiptir. Ölçüleri 91x60x30 cm.Üst katta biri bahçe çardağı olarak kiralanabilir ve ayrı ayrı kullanılabilen iki küçük ev, orman peri kulübesi, dükkan, güzellik salonu bulunmaktadır.

Çıkarılabilir parça, bebeğin her zaman başının üzerinde bir çatıya sahip olması için seyahatlerde, gezilerde yanınızda götürülebilir.

Odalar, mutfak, banyo katlarda yer almaktadır. İkinci katın balkonu yeşil bir rekreasyon alanı düzenlemek için kullanılabilir ve çıkarılabilir tavan arası ayrı bir küçük tek katlı eve dönüştürülebilir.

Oyun alanını neredeyse% 20 artıran "Seraphim" oyuncak evinde merdiven yok.

Seraphim'in satıldığı mağazada bebek odaları için ayrı ayrı mobilya satın alabilir, odalara yerleştirebilir ve evin içinde yine ferah kalacaktır.

Oyun kızlara zevk veriyor, satın alınan mobilyalarla bir ev düzenlemede veya ebeveynler veya daha büyük çocuklarla birlikte mutfak, yatak odası, oda için bağımsız ekipman üretimi konusunda geniş bir hayal gücü uçuşu olabilir.

30 cm'ye kadar olan 12 bebek evde özgürce yaşayabilir: Barbie, Monster High, Enchantimals, Winx, Ever High, vb.

Kit şunları içerir:

 • duvarlar, zeminler, tavanlar için parçalar;
 • bağlantı parçaları;
 • yapının montajı için adım adım talimatlar.

Menşe ülke: Rusya.

Maliyet: 3816 ruble.

SunnyWoods Dollhouse Seraphim

Avantajlar:

 • sevimli, dayanıklı, rahat oyuncak;
 • mükemmel kalitede malzeme ve işçilik;
 • güzel görünüm;
 • bütçe fiyatı.

Dezavantajları:

 • oyuncak mobilya eksikliği.

KidKraft Country emlak 65242

Amerikan şirketi Kidkraft'ın oyun evi, büyük bir bebek ailesinin yaşayabileceği lüks bir kır evidir. Dört katlı konağın on odası var ve alt kısmı bir araba garajı için tasarlandı. Set, içerisinde bebeklerin rahat yaşaması için tasarlanmış gerekli tüm mobilya ve ürünleri içermektedir.

Bu evin temel avantajları, iç ve dış tasarımın çekiciliği ve renkliliği, çocuğun yapının tüm detaylarına erişmesini kolaylaştıran etkileyici boyutları, mükemmel malzeme kalitesi ve sayısız aksesuardır.

Evin yüksekliği 1 m 34 cm, sağlam kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Tüm odalar için mobilya ve arabalı bir garaj ile donatılmıştır.

30 cm'yi geçmeyen bebekler için yeterli yükseklik ve alana sahip odalarda otuz parça mobilya, çalışma lambası, interaktif piyano ve daha birçok ilginç detay yer alıyor.

Menşei: Çin.

Maliyet: 28,871 ruble.

KidKraft Country emlak 65242

Avantajlar:

 • çevre dostu malzeme;
 • kaliteli ahşap;
 • çok büyük, parlak, renkli oyuncak;
 • birçok çocuğun aynı anda oynaması için uygun;
 • sağlam yapı.

Dezavantajları:

 • çok pahalı.

En iyi plastik oyuncak yapıları

KRASATOYS Kır Evi Svetlana 000250/000251

3 yaş ve üstü kızlar için mükemmel bir oyun olan Svetlana kır evi, iki kat ve dört odadan oluşmaktadır. Yapının büyük parlak pencereleri, kulplu bir açılan kapısı ve bir izleme penceresi vardır. Oyun sırasında, herhangi bir yere bir merdiven takabilir, çocuk masasını, iki sandalyeyi, bir beşiği ve bir sallanan sandalyeyi yeniden düzenleyebilir ve evin iç kısmının bir parçası olan çıkartmaları yapıştırabilirsiniz.

KRASATOYS evleri, havadar bir yapıya sahip, çok yoğun ve nemden korkmayan modern gözenekli plastik - poliformdan yapılmıştır.

Leylak evin duvara asılması veya taşınması kolaydır. Çok esnek ve montajı kolaydır.

Parçalar, ek aletler ve aksesuarlar olmadan montajı kolay olduğu için mandallarla donatılmıştır.

Oyuncak yapımı "Svetlana", en iyi ve en ilginç tekliflerden biridir. Bunun için mobilya almanıza gerek yok. Çocuklar, küçük bebeklerinin kendi parlak, renkli ve rahat evlerinin olmasını severler.

Menşe ülke: Rusya.

Maliyet: 1880 ruble.

KRASATOYS Kır Evi Svetlana 000250/00025

Avantajlar:

 • yüksek kaliteli plastik;
 • parlak renkler;
 • yeterli alan;
 • çok hafif;
 • set gerekli mobilyaları içerir;
 • basitleştirilmiş montaj;
 • Düşük fiyat.

Dezavantajları:

 • bulunamadı.

Barbie Rüya Evi FHY73

Bir ev satın alarak - bir Barbie bebeği için bir rüya, modern yaşamın tüm avantajlarını takdir edebilirsiniz. Mobilya transformatörleri oyun sırasında olasılıkları genişletir: bir koltuktan iki katlı bir beşik yapabilir, kitap ve dergi masasını yatağa, şömineyi ofise, mutfak gereçlerini ocağa, raflara, kaplara dönüştürebilirsiniz.

120 cm yüksekliğe ve 125 cm genişliğe sahip evin üç katlı 8 odalı, hareketli asansörlü, kaydıraklı yüzme havuzlu binanın yapısı 70'in üzerinde aksesuarla donatılmıştır. Herhangi bir kızın fantezisinin somutlaşmış hali için her şeye sahiptir. Asansöre aynı anda 4 adet bebek koyabilir ve hemen herhangi bir odaya girebilirsiniz.

Oyuncağın içine özel odalar ve efektler inşa edildi:

 • ofis dolabı;
 • araba için garaj bölmesi;
 • iki katta kaydıraklı havuz;
 • havuzda su sıçraması ve su varlığı.

Işık ve ses özellikleri mutfakta, garajda, banyoda rol yapma oyunlarına gerçekçilik katar.

Ses ve ışığın varlığı 3 adet AAA pil ile sağlanır.

3 yaş üstü kızlar için tasarlanmıştır.

Üretici: Mattel, ABD.

Maliyet: 12.800 ruble.

Barbie Rüya Evi FHY73

Avantajlar:

 • geniş işlevsellik;
 • iyi malzeme özellikleri;
 • oyuncakları dönüştürmek;
 • mobilya ile ayarlamak;
 • Barbie teması;
 • birçok parçanın yüzeylere bağlantıları vardır;
 • çok sayıda aksesuar.

Dezavantajları:

 • sandalyelerin bacakları kötü;
 • dondurucudan gelen kapı buzdolabında açılmıyor;
 • çatal bıçak takımı koyacak yer yok;
 • her katta bir avize montajı yoktur.

En iyi karton ürünler

Happy Valley Karton Oyuncak Ev

Oyuncak seti, ev için parçalar, mobilyalar, çıkartmalar, yapay elmaslar ve sürpriz bir oyuncak bebek içerir. Setin malzemesi kağıt, karton ve biraz plastiktir. Üç ile altı yaş arasındaki kızlar için tasarlanmıştır.

Kartondan yapılmış katlanabilir ev. İki odası, duşlu ve tuvaletli bir banyosu ve masalı bir mutfağı vardır. Odalar plastik mobilyalar ve pencereleri, kapıları, rafları, gardıropları taklit eden çeşitli çıkartmalarla donatılmıştır. Boyları 5 ila 7 cm arasında değişen küçük bebeklerle oynanabilirler.

LLC TD "Sima Land" tarafından üretilen Happy Valley markası.

Menşei: Çin.

Maliyet: 1680 ruble.

Happy Valley Karton Oyuncak Ev

Avantajlar:

 • basit montaj;
 • inşaatın hafifliği;
 • mobilyaların varlığı;
 • Uygun Fiyat.

Dezavantajları:

 • kırılganlık.

Bir gemi ile karton evden yapılmış oyun seti

Bu karton oyun seti, Medieval City inşaatçılar serilerinden biridir. Nesnelerin her biri bağımsız bir oyundur, ancak hepsi aynı şehrin büyük bir oyununda birleştirilebilir.

Set, tarihi kostümler içinde gemi ve karakterlerin bulunduğu bir ev içeriyor. Ancak, rezervlerinizden onlara çeşitli küçük hayvanlar veya bebekler ekleyebilirsiniz.

Bu kurucu mantıklı bir düşünme, dikkat ve hayal gücü geliştirmeye yardımcı olur. El motor becerilerini geliştirir ve çocuğun ufkunu genişletir. Yeni bilgilerin öğrenilmesini teşvik eder.

Montajı çok kolaydır, ek alet gerekmez. Dayanıklı kalın karton, çocukların ve ebeveynlerinin toplaması için hoş ve kullanışlıdır.

Menşe ülke: Rusya.

Maliyet: 378 ruble.

Bir gemi ile karton evden yapılmış oyun seti

Avantajlar:

 • kolay;
 • sade;
 • ucuz;
 • büyük yaş sınırı - 3 ila 12 yaş arası;
 • erkekler ve kızlar için.

Dezavantajları:

 • hızla bozulur.

Editörler, alıcılara göre yüksek bir derecelendirmeye ve iyi bir satın alma gücüne sahip olan küçük çocuklar için en iyi oyun tasarım modellerini sağladı.

Derecelendirmede sunulan oyuncaklarla ilgili yorumlarınızı ve geri bildirimlerinizi almaktan memnuniyet duyarız.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *