2020 için en iyi kenar yönlendiricileri

0

Ahşap işlemenin kalitesi, marangozun tecrübesine ve kullanılan aletlerin listesine bağlıdır. Çalışma sürecinde bir uçak ve bir keski önemlidir, ancak işlemleri basitleştirecek, zaman ve çaba gerektirmeyecek modern cihazları unutmamalıyız. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, sizin için 2020 yılı için en iyi kenar frezeleme takımlarının bir derecelendirmesini hazırladı.

Genel bilgi

Ürün, elektrik motoru ile çalışan bir aparattır. Güç, tek fazlı bir ağdan sağlanır, ancak bazı durumlarda şarj edilebilir pillerin kullanımına izin verilir. Pens, elektrik motorunun şaftına sabitlenmiştir, kesici ve matkapların sıkıca sabitlenmesi için gereklidir. Alışılmadık bir tasarıma sahip olan ürün, dönen kafayı kontrol etme yeteneği ile dik açılarda monte edilir. Bu seçenek sayesinde, bir kişi işlem derinliğini bağımsız olarak kontrol eder.

Freze bıçağı, çok çeşitli işler yapmanıza izin verdiği için çoğu marangoz tarafından kullanılır:

 • Budama;
 • Olukların ve spline'ların oluşturulması;
 • Sondaj;
 • Kenar profili oluşturma;
 • Yüzeyde dekoratif çizimler veya yazılar yapmak;
 • Dikenler kesiliyor.

Freze bıçağı, keskilerden testerelere kadar düzinelerce el aletinin yerini alabilir. Tabii ki, bu paradan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır, ancak bu cihazı tek başına kullanamazsınız, yardımcı bir çözüm olabilir, ancak tam teşekküllü bir alternatif olamaz. Bununla birlikte, atölye düzenlerken bazı marangozlar, bir elektrikli uçak ve dairesel ile birlikte bu tür ekipmanı ilk satın alanlardan biridir.

Freze çeşitleri

Araçlar tasarım ve amaç bakımından farklılık gösterir. Mağazalarda bu cihazın üç çeşidi vardır:

 • Üst;
 • Kama yolu (lamelli);
 • Kenar (düzeltici olarak da adlandırılır).

En iyi yönlendiriciler çalışma yüzeyinin üzerine yerleştirilir. Arttırılmış ergonomi ve sıkı tutma için merkeze dönen bir kesici takılmıştır. Ürün profesyoneller arasında talep görüyor, ancak yeni başlayanlar da yeteneklerini ihmal etmiyor. Böyle bir cihazı kullanarak, bir kişi daha geniş bir görev yelpazesi gerçekleştirecektir. Cihaz iki varyasyonda satılır: sabit ve dalgıç, hangisinin seçileceği - herkes işleme gereksinimlerine göre karar verir.

Kenar yönlendiriciler... Takımın adı, gerçekleştirilen işlemlerin özelliklerini belirtir: kenar kesme ve pah kırma için kullanılır. Cihazların avantajı ağırlıklarıdır, bu nedenle özel işlemler gerçekleştirmek için aktif olarak kullanılırlar. Ürün, işleme sürecini hızlandırdığı için genellikle yalnızca profesyoneller tarafından kullanılır. Bir ev atölyesinde, günde onlarca iş parçasıyla işlem yapmanız gerekmediğinde, bu uygun bir araçtır.

Son seçenek anahtarlı... Özel zanaatkarların koleksiyonunda nadiren bulunur. Bu aletle, döşemeyi sabitlemek için kullanılan oluklar oluşturulur. Cihaz, dar odak noktasında önceki kopyalardan farklıdır. Bu ürünle çalışmak uygundur ve işleme sırasında iyi bir verimlilik gösterir, ancak seyrek kullanım için bir anahtar değirmen satın almak pratik değildir.Bir kenar modeli alıp bir freze masasına yerleştirmek daha iyidir, bu nedenle bir kişi iş parçasını aynı kalitede işleyecektir, sadece iki kat daha fazla zaman harcayacaktır, çünkü çift geçiş gereklidir.

Bakılacak şey?

Yapısal farklılığın yanı sıra mağazalarda çeşitli ebat ve ağırlıklarda modeller satılmaktadır. 2 kg ağırlığında olabilen kesiciler var ve 7 veya daha fazla kg var. Marangozun karmaşık işlemler yapması gerekmiyorsa, daha az büyük bir versiyon satın almak daha iyidir. Sert malzemelerle çalışırken, böyle bir ürünün periyodik olarak duracağını ve bunun işlem hızını etkileyeceğini bilmek önemlidir. Bu nedenle tecrübeli marangozlar bu tür çözümlerden kaçınırlar, her malzeme ile minimum sürede başa çıkacak büyük agregaları tercih ederler.

Herhangi bir yönlendirici seçerken, şu kriterlere bakmak önemlidir:

 • Güç;
 • Dönme frekansı;
 • Pens kullanıldı;
 • Takılan taban tipi.

Güç

Aracın performansı bu parametreye bağlıdır. İyi bir çözüm, watt aralığı 750 ila 1500 watt olan bir ürün satın almaktır. Böyle bir cihazın kütlesi 4-5 kg'dır. Yumuşak ahşaplarla işlem yapmak için bir ürün seçerken, değerin 750 watt'a ulaştığı bütçe modelleri uygundur. Bununla birlikte, bu ürünün daha fazlası için tasarlanmadığını anlamak önemlidir, alçıpan ve ahşap, yeteneklerinin sınırıdır. Ucuz modellerin ana dezavantajı sık sık durmaktır. Bu, özellikle liflerin yapısında keskin bir değişikliğe sahip bir iş parçasını işlerken, örneğin düğüm bölgesinden geçerken hissedilir.

Ağır modeller 6 kg ağırlığa ulaşır, ancak bu tür ekipmanların gücü 2-2,5 kat daha yüksektir. Bu, ürünün karmaşık işlemler için kullanılmasına izin verir. Büyük kütle nedeniyle, bazı kişilerin aleti kullanması sakıncalı olacaktır, çünkü bu çok fazla çaba gerektirecektir. Ayrıca, nadiren kullanmayı planlıyorsanız bu seçeneği satın almayın.

Hız

İkinci önemli parametre, kesicinin dönme hızıdır. Burada her şey basit, ne kadar yüksekse, çalışma yüzeyi o kadar hızlı ve daha iyi işlenecek. Mağazalarda hem 7000 hem de 35000 rpm hıza sahip olabilen modeller bulunmaktadır. Yüksek hızlı cihazların düzgün çalışması için, bir kişinin standart modellerden farklı olarak yüksek aşınma direncine sahip oldukları için pahalı kesiciler kullanması gerekeceğini hatırlamak önemlidir. Bu kuralı göz ardı ederseniz, kullanıcı bu elemanın kalıcı olarak değiştirilmesiyle karşı karşıya kalacaktır. Ek olarak, varyantın yüksek bir gürültü seviyesi vardır ve ahşabı işlerken ıslık gibi görünen hoş olmayan bir ses yayılır. Bazı insanlar için bu can sıkıcıdır ve işlem kalitesini etkiler, bu nedenle kulaklık takılması önerilir.

Collet

Ürünün güvenliği, doğru seçilmiş kovana bağlıdır. Sertleştirilmiş çelikten yapılmış ve konik bir şekle sahip modelleri düşünmek en iyisidir. Bu parçanın avantajı, değiştirilmesinin kolay olmasıdır. Bu nedenle, bir arıza meydana gelirse, kişi yüksek mukavemete sahip daha yüksek kaliteli bir ürün tedarik edebilir. Bu ayrıntıdan tasarruf etmeniz tavsiye edilmez.

Taban tipi

Öğe, alet durdurucusunun kalitesini etkiler. Toplamda iki tür vardır: döküm ve damgalı. İlk seçeneğin oranları eşit, bu da onu daha popüler kılıyor. Ek olarak, kalıplanmış taban zamanla deforme olmaz. Bununla birlikte, bu tür freze kesicilerin maliyeti birkaç kat daha yüksektir. Bütçe modellerinde ve orta segmentten bazı örneklerde damgalama versiyonu vardır. Bu tür çözümlerin avantajı yalnızca maliyetlidir.

Rahat çalışma kriterleri

Kolaylık ve kalite genellikle birbirine bağlıdır. Bu nedenle, profesyoneller bunu unutmazlar ve yalnızca teknik özellikler için değil, aynı zamanda ergonomi ve bazı özel özellikler için bir cihaz seçmezler:

 • Kesici çalışma stroku;
 • Dahili yüksek yük koruma sistemi;
 • Elektrikli süpürge bağlama yeteneği;
 • Düzgün başlangıç;
 • Paralel durur.

Çalışma inme

Bu, belirli bir modelin seçimini belirlemeye yardımcı olacak ana parametrelerden biridir. Nihai gösterge, ürünün çalışabileceği derinliği belirler. Ucuz modeller küçük bir değere sahiptir, sadece 2 veya 5 cm'dir.Derinliğin 10 cm'ye ulaşabildiği profesyonel tasarımlardan farklı olarak, gövde üzerine yerleştirilen veya durdurucu özel bir mekanizma sayesinde bu parametrenin değerini değiştirmek mümkündür. Doğruluk oranı ne kadar yüksekse, sunulan model o kadar pahalı ve daha iyidir. En iyi frezeleme takımları, yüzey kalitesi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan 0.1 mm'lik bir ayar bölmesine sahip olanlardır.

Düzgün başlangıç

Pahalı modeller böyle bir sistemle donatılmıştır. Yumuşak başlatma, elektrik motorunun performansını artırır. Çünkü yavaş yavaş hızlanıyor ve hemen tam gücü açmıyor. Ayrıca sistemin, cihazın bazı bileşenleri üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Aşırı yük koruması, elektrik motorunun aşınmasını ve ani voltaj dalgalanmalarından kaynaklanan kısa devreleri önleyen önemli bir parametredir.

Paralel durdurma

Tamamlama, özellikle bir dalgalanma çiti varsa önemli bir rol oynar. Onun sayesinde marangoz kaliteli bir numune yapacak. Pahalı versiyonlarda, bu öğeye ek olarak, şablonun ana hatlarını kopyalamaya ve onu iş parçasında kullanmaya yardımcı olacak ve bu da işin hızını artırmaya yardımcı olacak bir kopyalama manşonu vardır.

Elektrikli süpürge bağlama

Enkazın çoğunu ortadan kaldıracak ve atölyedeki havayı kirletmeyecek kullanışlı bir seçenek. Bununla birlikte, tüm modellerde mevcut değildir, bu nedenle önceden satıcıyla görüşmek önemlidir.

En iyi ağ kesicilerin derecelendirilmesi

Makita RT0700CX2

Düşük güç tüketimine (710 W) rağmen, model marangozlar ve doğramacılar arasında çok popüler. Dönüş hızı 10.000-30.000 rpm'ye ulaşır. Kesicinin maksimum derinliği, küçük işler için uygun olan 35 mm'dir.

Maksimum konfor sağlamak için, sabit bir frekansı korumanın yanı sıra dönme hızının ayarlanması vardır. Elektrik motorunun birkaç aylık aktif çalışmadan sonra arızalanmaması ve ayrıca aşırı ısınmaması için yumuşak bir başlangıç ​​sistemi sağlanır. Elektrikli süpürgeyi bağlamak için bir dal borusu var.

11.640 ruble fiyatla satılıyor.

Makita RT0700CX2

Avantajlar:

 • Kompaktlık;
 • Yüz flanşlarını kesmek için idealdir;
 • İyi ekipman;
 • İstikrar;
 • Çok işlevlilik.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

BOSCH GKF 600 Profesyonel

Yönlendirici, ev atölyelerinde kullanım için uygundur. Ekipman gücü 600 W'a ulaşır. Dönüş hızı 33.000 rpm'dir. Gürültü seviyesi 84 dB'dir, bu nedenle kulaklık kullanılması zorunludur, aksi takdirde membranların sık kullanımdan zarar görme olasılığı vardır. Ürün 1,5 kg ağırlığındadır ve kompakt bir çözümdür. Tasarım standarttır ve çoğu görev için uygundur. Set, nakliye için bir çanta içerir.

Ortalama fiyat 12.500 ruble.

BOSCH GKF 600 Profesyonel

Avantajlar:

 • Verimlilik;
 • Dönme hızı;
 • Güvenilir pens;
 • Küçük ağırlık;
 • Ekipman.

Dezavantajları:

 • Keskin başlangıç;
 • Uzun süreli kullanımda ısınır.

Wortex MM 5013-1 E

710 W güç tüketen ekipman, özel kullanım için tasarlanmıştır. Ayarlanabilir dönüş hızı: 10.000 ila 30.000 rpm, aleti doğru şekilde ayarlamanıza olanak tanır. Elektrikli süpürge bağlamak için bir dal borusu var. Bu ürün, iki yıllık üretici garantisi kapsamındadır. Ağırlık - 1.45 kg, üniteyi kolayca taşımanıza ve kullanmanıza olanak tanır. Kesici strok 22 mm'dir. 6 ve 8 mm olmak üzere iki pens içerir.

4360 ruble fiyatla satıldı.

Wortex MM 5013-1 E

Avantajlar:

 • Düşük maliyetli;
 • Rahat kullanım;
 • Yüksek kaliteli montaj;
 • İyi performans
 • Hız kontrolü.

Dezavantajları:

 • Pens 8 mm kısadır.

DeWALT D 26200

900 W güç tüketimine ve ayarlanabilir hıza sahip profesyonel ekipman: 16000-27000 rpm.Kesici hareketi, çoğu görev için uygun olan ve sert ahşapta bile derin delikler oluşturmanıza olanak tanıyan 55 mm'dir. Set, boyutu 8 mm'ye ulaşan pensler içerir. Daha fazla güvenlik için, yumuşak bir başlangıç ​​ve aşırı ısınma koruma sistemi vardır. Çalışma yüzeyini daha ayrıntılı görmek için, üretici gövdeye açıldığında otomatik olarak devreye giren bir LED el feneri yerleştirdi. Gürültü seviyesi 77 dB'dir.

Ortalama fiyat - 16.400 ruble.

DeWALT D 26200

Avantajlar:

 • Uygun çalışma;
 • Derinlik ayarı minimum zaman alacaktır;
 • Güç;
 • Arka ışık;
 • Kesicilerin uygun bir şekilde değiştirilmesi var.

Dezavantajları:

 • Yüksek fiyat.

Hammer FRZ710 PREMIUM

Profesyonel görevlerin uygulanması için uygun olan orta fiyat segmenti için iyi bir seçenek. Tüketilen güç değeri 710 W iken, dönüş hızı ayarlanabilir ve 10.000-30.000 rpm'dir. Set, yapılan çalışma aralığını önemli ölçüde artıran 6, 8 ve 10 mm için üç tip pens içerir. Düzgün başlatma ve dönüşlü durdurma, işlemi birkaç kez basitleştirecektir. Doğru bir frezeleme derinliği ayarı vardır.

Ortalama fiyat 7.500 ruble.

Hammer FRZ710 PREMIUM

Avantajlar:

 • Fiyat;
 • Çok işlevlilik;
 • Verim;
 • Ekipman;
 • Ağırlık;
 • Hız ayarı.

Dezavantajları:

 • Kasa yok;
 • Kötü yataklar;
 • Düzensiz dış taban.

En iyi kablosuz yönlendiriciler

Metabo KFM 18 LTX 3 RF 5,5Ah x2

Büyük atölyelerde veya üretimde çalışmak için tasarlanmış profesyonel birim. Dönme hızı, işin özerkliğine rağmen normal ancak yetersiz değer olan 7000 rpm'ye ulaşır. Düzgün bir başlangıç ​​olasılığının yanı sıra frezeleme derinliğinin doğru bir şekilde ayarlanması da vardır. İş, şarj edilebilir bir pilden geliyor. Yapının ağırlığı 3.1 kg olup, ekipmanı kompakt hale getirir ve işin çoğunu yorulmadan gerçekleştirmeye yardımcı olur.

Ortalama fiyat 75.900 ruble.

Metabo KFM 18 LTX 3 RF 5,5Ah x2

Avantajlar:

 • İyi performans;
 • Kompaktlık;
 • Ağırlık;

Dezavantajları:

 • Ev kullanımı için yüksek fiyat.

Makita DRT50ZJX2

Ayarlanabilir bir hıza sahip iyi bir ürün: minimum 10.000 devir, maksimum 30.000 pens boyutu 6 mm, ayrıca kit içerisinde 8 mm'lik bir seçenek bulunmaktadır. Şebekeden güç alan versiyonda olduğu gibi regülasyonu tek bir değerde tutmak mümkündür. Elektrikli süpürge ve aydınlatma bağlantısı yalnızca bu ekipmanı tamamlar.

Ortalama fiyat 15.000 ruble.

Makita DRT50ZJX2

Avantajlar:

 • Verim;
 • Hız kontrolü;
 • Arka ışık;
 • Ekipman.

Dezavantajları:

 • Ağırlık.

RYOBI R18TR-0

Şık ve ergonomik tasarıma sahip beveler onlarca farklı işlemi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Dönüş hızı 29000 rpm'dir, gösterge ayarlanamaz. Kesici strok 38 mm'dir, derinliği doğru bir şekilde ayarlamak mümkündür. İş, geniş bir bataryadan gerçekleştirilir. Ürün ağırlığı - 1,3 kg.

6800 ruble fiyatla satıldı.

RYOBI R18TR-0

Avantajlar:

 • Ergonomi;
 • Şık gövde;
 • İyi kesici vuruş;
 • Uygun yönetim;
 • Kompaktlık.

Dezavantajları:

 • Hız kontrolü yoktur.

BOSCH GKF 12V-8 Tekli

Hızın 13000'i geçmediği ekonomik bir ürün. Maksimum kesici çapı 36 mm'dir ve bu en iyi seçenekten daha fazladır. Daha rahat kullanım için bir mil sabitlemesi vardır. Çalışma 12 V'luk bir bataryadan gerçekleştirildiğinden, ekipmandan fazla güç beklememelisiniz.

Ortalama fiyat 10.300 ruble.

BOSCH GKF 12V-8 Tekli

Avantajlar:

 • Kolay;
 • Hassas taban ayarı;
 • Yüksek kaliteli pens;
 • Kompaktlık;
 • Ergonomi;
 • Fiyat.

Dezavantajları:

 • Güç düğmesinin uygunsuz konumu;
 • Yan durdurucu kullanmak mümkün değildir.

En sonunda

Kenar freze, mobilya restorasyonu, dış cephe dekorasyonu ve benzeri işler için uygundur. Çok yönlülüğü, onu çeşitli faaliyet alanlarında uygulamayı mümkün kılar. Derecelendirmede açıklanan modelleri kullanma deneyiminiz varsa veya başka bir yönlendirici seçtiyseniz, yorumlarda bize bundan bahsedin.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *