👍 2020 için en iyi yemlik olukları

0

Belki de ülkenin erkek nüfusu arasında en popüler ve en sevilen eğlence türü balık tutmaktır. Kış ve soğuk hava bile bunu engelleyemez. Besleme çubuğunda olduğu gibi bir balık tutma yöntemi var ve bunun için özel bir besleyiciye sahip olmanız gerekiyor. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri sizin için 2020 için besleyici için en iyi besleyicilere genel bir bakış hazırladı.

Besleyici nedir

Basit bir ifadeyle, bu, balıklar için suya yem dağıtmak için bir cihazdır. Böyle bir cihazın görünümü tamamen farklı olabilir, hepsi bu besleyicinin ne tür balıklar için tasarlanacağına bağlıdır.

Çeşitler

Şu anda piyasada bir balık tutkununun satın alabileceği çeşitli modeller var. Besleyicinin türü, yiyecek dağıtma kabiliyetinin yanı sıra döküm mesafesini de belirler.

Balık tutma, akıntının olduğu bir rezervuarda gerçekleşirse, aşağıdaki seçenekleri seçmek daha iyidir:

 • Spiral veya yaylı modeller;
 • Fıçı şeklindeki modeller;
 • Yuvarlak plastik besleyiciler;
 • Metodik.

Spiral model

Görünüşe göre, bir spiral gibi görünüyor ve merkezinde, platinin bulunduğu bir çubuk var. Bu tür, göllerde, koylarda veya göletlerde balık tutarken mükemmel bir seçenek olacaktır. Bu modelin avantajları basitliği, iyi aerodinamik özellikleri ve yem yayılma hızıdır.

Varil

Bu model, genellikle durgun su kütlelerinde balık avlarken kullanılan metalden yapılmıştır. Satışta besleyici için çeşitli seçenekler vardır, bunlar fişli ve fişsizdir. Bu ürünün kullanımı kolaydır ve iyi bir aerodinamiğe sahiptir.

Plastikten yapılmış

Böyle bir besleyiciye boylamsal düzlemler dahildir. Bu, mücadelenin engelleri kolayca aşabilmesi ve doğrudan hedefe vurabilmesi için gereklidir.

Metodolojik

Satışta bu tür iki tür cihaz bulabilirsiniz. Şekillerinde farklılık gösterir - yuvarlak ve üçgen. Akıntılar varsa direnmeyeceklerinden en iyi sakin sularda kullanılır.

Nasıl doğru kullanılır

Sakin sular için

Sakin sularda balık tutmanın kendine has özellikleri vardır. Bu tür sular çoğunlukla göletlerde ve küçük göllerde bulunur. Bu gibi durumlarda, akış eksikliği nedeniyle yem yayılmaz. Bu tür suda, aromatik katkı maddelerine eklendiğinde bir yakalama çeken bir yem noktası oluşur. Ancak sakin su nedeniyle bu işlem uzun zaman almaktadır. Bu göstergeyi iyileştirmek için şofben etkisi uygulayabilirsiniz. Efervesan tabletler, yemin daha hızlı yayılmasına yardımcı olacak şekilde besleyicinin içine yerleştirilir.

Sakin sularda balık tutmak için en iyi seçenek bir kaynaktır. Besleyiciyi yer yemi ile yeterince sıkıca doldurmanın gerekli olduğuna dikkat etmek önemlidir, böylece döngüler serbest bırakıldığında, besleyicide kalan kütle daha hızlı çıkarılır.

Ayrıca, balıkları çekmek için aromatik katkı maddelerini de unutmayın. Bazı türler tatlılığa tepki verirken, diğerleri sarımsak kokusunu sever.Bu tür bileşenler küçük hacimlerde eklenmelidir.

Akıntıda balık tutarken

Bu tür koşullarda balık tutmak için, altta yuvarlanamayacak cihazları seçmek en iyisidir. Mükemmel bir çözüm, dikdörtgen, üçgen veya yarım daire biçimli bir ürün olacaktır. Alttaki yuvarlanma nedeniyle, potansiyel müşteriler karışır ve sonra hiçbir etkisi olmaz.

Ayrıca, güçlü bir akımın varlığında, yemin hızla yıkanacağı ve besleyiciyi çok daha sık doldurmanız gerekeceği akılda tutulmalıdır. Konteyner tipi bir model kullanıyorsanız, küçük balıkların dikkatini hiçbir şekilde çekmeden tüm yiyecekleri hemen dibe ulaştırabilirsiniz.

Uzun menzilli balık tutma

Besleyicileri belli bir mesafeden kullanmak için, ağırlık gibi bir parametreyi hesaba katmak gerekir. Bu tür ürünler, artan bir kütleye sahip olmalıdır ve bu, bir akışın varlığına veya yokluğuna bağlı değildir.

Çerçeve türlerini veya ürünün klasik hücre sürümünü kullanmak en iyisidir.

Döküm tekniği

Balık tutmaya başlamadan önce seçtiğiniz ve test ettiğiniz noktaları beslemeniz gerekir. Roket şeklindeki besleyiciler bunun için en uygun olanıdır. Tuhaflıkları, yükün ön kısımda olmasıdır; bu, döküm sırasında yemi kaybetmekten kaçınmanıza ve tam olarak hedefe ulaştırmanıza izin verir.

Bir yeri düzgün bir şekilde beslemek için kararlı bir döküm tekniğine hakim olmanız gerekir. Buna nasıl ulaşılır:

 • Lütfen her zamanki "omuzdan kaldırma" yönteminin size gerekli doğruluğu sağlamayacağını ve besleyicinizi istediğiniz yere teslim etmenize izin vermeyeceğini unutmayın. Göğsünden atmak en iyisidir.
 • Çubuğu iki elinizle tutmak daha iyidir, bir eliniz kıçı tutarken diğeri tutacağın ucunu tutar. Ve çizgiyi bir parmağınızla tutmanız gerekiyor.
 • Form, balıkçının pruvasının yakınında kesinlikle dik bir konumda olmalıdır.
 • Kollarınızı kısmen düzeltmek ve aynı zamanda çubuğu aynı anda geriye doğru eğmeye çalışmak gerekir. Kıyıdaki çalılar veya bitki örtüsü üzerindeki ambarların kontrolünü kaçırmamalısınız.
 • Çok önemli bir nokta, çubuğun salınımının ivme ile gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Bunu yapmak için, işlenmemiş parçanın dikey düzeniyle son aşamasında, popoyu kendinize doğru keskin bir şekilde çekin. Bu, döngünün sonunda keskin bir sarsıntıya neden olacaktır.
 • Çubuk öne doğru eğildiğinde ve ufka 35 ila 45 derecelik bir açı ile eğildiği anda çizgi serbest bırakılmalıdır.
 • O anda, besleyici uçtuğunda, çubuğu dikey olarak kaldırmalı ve besleyici suya ulaştığında keskin bir şekilde öne doğru eğmelisiniz. Bu, çoğu durumda klibin kırılmasına yol açacak keskin bir sarsıntıyı önleyecektir.
 • Aynı anda bobini kapatmaya değer.

Bu yönde döküm, yemlik balıkçılığının başarısının büyük bir parçasıdır.

Rezervuarlar için besleyicilerin değerlendirmesi

Flagman Düz besleyici BÜYÜK

Modeller arasındaki dördüncü hat, bir Rus üreticinin ürünüdür. Bu, beslemeyi yüklemek için farklı hacimlere sahip iki besleyiciden oluşan bir settir. Böyle bir cihaz, başarılı balık avı için balığın beslenmesine yardımcı olabilir. Sakin sular için çok uygundur.

Dikey olarak dibe daldığı için benzersiz bir tasarıma sahiptir. Bu, yemin en üstte oturmasına izin verecek ve böylece maksimum balık tutma performansı sağlayacaktır.

Yeterince güçlü nervürlere sahiptir ve konumları, bir nozul kaynağının takılmasını mümkün kılar. Ardından, cihazın aerodinamik özellikleri iyileşecek ve bu da doğruluğu etkileyecektir.

Hat, yemlikten geçtiği ve etkin bir şekilde kullanılması için deneyim gerektiğinden, halihazırda eğitimli balıkçılar için uygundur.

Bir setin ortalama maliyeti 390 ruble.

Flagman Düz besleyici BÜYÜK

Avantajlar:

 • İki besleyici;
 • Boilie eki;
 • Cazip maliyet.

Dezavantajları:

 • Sadece kapalı mekanda balık tutmak için.

X-BESLEYİCİ PL CAM TURBO ORTA, 100 gr, 35 ml

Üçüncü satırı X-FEEDER PL GLASS TURBO MIDDLE modeline veriyoruz. Ürünün büyük hücreleri vardır ve bu da iyi yem verimi sağlar.Tasarımı (kavisli taban ve halka ağırlığı) sayesinde iyi bir uçuş performansına ve hızlı bir çıkışa sahiptir.

Bu, büyük çalılıkların olduğu rezervuarlarda bile döküm doğruluğunu düzeltmeyi mümkün kılar.

Altta dengeli bir şekilde kalmasını sağlayan devasa çıkıntılara sahiptir. Güçlü akımlar bile ürünü hareket ettirmez. Parlama olmamasına neden olan ve mekanik hasara karşı direncini artıran aşınmaya dayanıklı bir kaplamaya sahiptir.

Ortalama maliyet 220 ruble.

X-BESLEYİCİ PL CAM TURBO ORTA, 100 gr, 35 ml

Avantajlar:

 • İyi uçuş özellikleri;
 • Düşük maliyetli;
 • Parlama yok.

Dezavantajları:

 • Hızlı yem dağıtımı.

Kolmik Mesafeli Ağ Besleyici 30 32 3.6

İkinci hatta Çin'de üretilmesine rağmen İtalyan markalı besleyiciyi yerleştirdik. Bu besleyici, herhangi bir mesafeden döküm yaparken yüksek kaliteli yem sunmanıza olanak tanır. Deneyimli balıkçıların bu modeli sakin ve durgun sularda kullanmaları tavsiye edilir. Ya da neredeyse hiç akıntının olmadığı nehirlerde. Sazan ve çipura en çok bu tür yerlerde yaşar.

Besleyici, beslemeyi iyi tutar ve teçhizatın sık sık kesilmesine gerek yoktur.
Bu yemliğin belki de en önemli avantajı uzun mesafeli balık avı için rahatlıkla kullanılabilmesidir. Korozyon önleyici işleme sahiptir.

Bir besleyicinin ortalama maliyeti 230 ruble.

Kolmik Mesafeli Ağ Besleyici 30 32 3.6

Avantajlar:

 • Cazip maliyet;
 • Uzun mesafeli kullanım.

Dezavantajları:

 • Yeterince hafif.

Turuncu el düz yöntem

Turuncu El Düz Yöntemi ürününe ilk sırayı veriyoruz. Farklı ağırlıklarda 30 ila 60 gram veya 70 ila 100 gram arasında çeşitli salım biçimlerine sahiptir. Kütleden bağımsız olarak, besleyicinin boyutlarının değişmeden kalması ve 51x28 mm'ye eşit olması dikkat çekicidir. Böyle bir cihazda sadece metal tabanın kalınlığı değişir.

Görünüşe göre, bu tasarım sadece bir tarafın açık olduğu ev terliğine benzer. Açık kısım boyunca, çukur çeşitli tamamlayıcı yiyecekler ve tahıllarla doldurulur.

Sertleştiricilerin bulunmaması nedeniyle, kaynatın herhangi bir yere monte edilmesi mümkündür, kaynatın kendisinin çapına bağlı olarak yalnızca yer belirlenir.

Bu eki diğerlerinden ayıran şey, yeni başlayanların bile kullanabilmesidir. Kit zaten standart bir fırdöndü ile geldiğinden, kablonun sabitlenmesini kolaylaştırır.

Ana özellik kapalı taraftır. Cihazın kendisinde sadece 6 delik vardır, bu da çok ıslandığında bile tamamlayıcı gıdanın kademeli olarak yıkanmasına katkıda bulunur.

Yalnızca pahalı yem kullanırsanız, düşük tüketim nedeniyle bu sizi onlardan kurtaracaktır.

Ortalama maliyet 120 ruble.

Turuncu el düz yöntem

Avantajlar:

 • Düşük maliyetli;
 • Bir kalıp almamalısınız;
 • Yeni başlayanlar için uygundur;
 • Yavaş yavaş yemin yıkanması.

Dezavantajları:

 • Yemin zayıf sıkıştırılmasıyla, fırlatıldığında dışarı fırlayabilir.

Akıntıda balık tutmak için besleyicilerin değerlendirmesi

IVVA Ivva Sport

Üçüncü satırda Ivva Sport modeli bulunuyor. Bu besleyici ağır kategorisine aittir, ağırlığı 100 gramdır. 80 metreye kadar orta mesafelerde atışlar için uygundur.

Düz taban sayesinde yemi iyice sıkıştırmak ve böylece yemin kademeli olarak dağıtılmasını sağlamak mümkündür. Modelin silindirik bir şekli vardır ve ağ çelik şeritlerden yapılmıştır, bu nedenle daha fazla mukavemet sağlar.

Ürün, metali korozyondan korumak için iyi kalitede bir toz kaplamaya sahiptir, bu da cihaz sürekli su içinde olduğu için çok önemlidir. Gölün dibindeki ağızlığı gizlemeyi mümkün kılan siyah bir renge sahiptir. Akıntı olan yerlerde balık tutmak için iyidir.

Model, tek bir yerde sakince kalmasını sağlayan 6 adetlik yük taşıyıcılara sahiptir. Monolitik yapı, güçlü ve keskin bir süpürme ile tüm yapının çökmemesini sağlar.

IVVA Ivva Sport

Avantajlar:

 • Tek parça metal yapı;
 • 6 kulp vardır;
 • Cazip fiyat.

Dezavantajları:

 • Sığ suda balıkları korkutan büyük sıçrama.

FC Vegas Oval büyük 80g

Derecelendirmede ikinci sırayı hem güçlü akıntıya sahip rezervuarlarda hem de durgun suda kullanılabilecek bir modele veriyoruz. Derecelendirmemizin birçok temsilcisinden farkı, plastikten yapılmış olmasıdır.

Yerleşik bir fırdöndünün yanı sıra, oval şekilli deliklere sahip yiyeceklerin döşenmesi için artırılmış bir kapasite vardır. Farklı incelik fraksiyonlarının yer yemini yükleyebilirsiniz.

Ayırt edici bir özellik, gelişmiş aerodinamik için kanatların varlığıdır. Bu da doğruluğa ve artan döküm mesafesine katkıda bulunur. Bu modelin kendine has özellikleri vardır ve balıkçılık koşullarında pratik olarak vazgeçilmez olacaktır. Plastik olduğu için yüzeye neredeyse anında yükselme sağlar.

Sazan avlarken bu yemliği kullanabilirsiniz. Bu, diğer birçok ürünün alet kaybıyla ilgili sorunları olabileceği aşırı büyümüş alanlarda kullanılabileceğini göstermektedir.

Ortalama fiyat 100 ruble.

FC Vegas Oval büyük 80g

Avantajlar:

 • Hızlı bir şekilde açılır;
 • Aerodinamik kanatların varlığı;
 • Atışın artan doğruluğu;
 • Aşırı büyümüş alanlarda kullanın.

Dezavantajları:

 • Tanımlanamadı.

Rig spor

İlk satır Rig Sport modeline aittir. Bu modelin yapısı, metalden yapılmış yedi halkadan oluşan ve ayrıca köprülerle güçlendirilmiş bir silindiri andırıyor. Tamamen metalden yapılmıştır ve ucunda kordonu sabitlemek için bir halka vardır.

Oluktaki taban, su kuyusuna karşı darbelere dayanmasını sağlayan çerçeveye gömülüdür. Onay formu, sizin için uygun ağırlık kategorisini seçmenize olanak tanır. Ağırlık dağılımı 40 ila 100 gram arasındadır. Bu, 60 ila 120 metre arasında balık tutmanıza izin verecektir.

Cihazın ağırlık merkezinin kaydırılmış olması da bir özellik olarak düşünülebilir ve bu da bükülmeden doğru atışlar yapılmasını mümkün kılar.

Siyah renklidir ve bu nedenle dipte neredeyse görünmez hale gelir ve bu nedenle güneş ışığına maruz kaldığında parlamaz. Bu renk, balığın vücudun kendisini fark etmemesine yardımcı olur, sadece yayan yiyeceğe odaklanır. Cihazın yerinde kalmasını sağlayan ve tamamen çamurlu tabana batmasını engelleyen yük kancaları vardır.

Çerçevenin ağ olarak yapılması nedeniyle yem oluk içinde iyi tutulur ve kademeli olarak serbest bırakılması sağlanır.

Uzmanlara göre bu modeli büyük bir akıma uygulamak en iyisidir.

Ortalama maliyet 85 ruble.

Rig spor

Avantajlar:

 • Kalıp gerektirmez;
 • Tek parça döküm;
 • Ekonomik;
 • Uygun fiyatlı.

Dezavantajları:

 • Döner yok.

Sonuç

Böyle teknolojik bir balıkçılık yöntemini nerede kullanmak istediğinize bakılmaksızın, sadece besleyicinin tasarımına değil, aynı zamanda tüm sete de dikkat etmelisiniz. Belirli balıkçılık alanının koşullarına göre dengelenmeli ve eşleştirilmelidir.

Örneğin alt kısmının çamurlu olduğundan eminseniz, en pahalı model bile çamura batırılmış kancalarla balık yakalayamayacağından, kancaları ayakta tutabilecek köpük bilyeli bir model seçmelisiniz.

Bunun balık tutmanın en zor yolu olduğunu da hatırlamakta fayda var. Deneyimli balıkçılar bile bu tür balıkçılığı hemen yapamazlar.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin