2020 için En İyi PC Grafik Kartları

0

Grafik kartı olmadan hiçbir PC düzgün çalışmayacaktır. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, müşteri incelemelerine ve uzman görüşlerine dayalı olarak, sizin için en ucuz ve oyun bilgisayarı video kartlarının TOP'unu hazırladı.

Bir ekran kartı seçme kriterleri

PC'nin diğer hedefleri ve "doldurulmasını" dikkate alarak belirli parametrelere göre bir video kartı seçmek gerekir.

Video bellek boyutu

Bu, bir bilgisayarın potansiyelinin bağlı olduğu en önemli kriterdir. Videoları FHD çözünürlükte izlemek ve ortalama grafik ayarlarında oynatmak için en az 4 GB belleğe ihtiyacınız var.

İlginç bilgi! Tutkulu oyuncuların yanı sıra render yapan kişilerin de uzmanlar tarafından en az 8 GB RAM'e sahip modellere bakmaları öneriliyor.

Anakart konektörleri

Yeni kartlar bir PCI-E yuvası ile yapılır, bu nedenle eski bilgisayar sahiplerinin 2 seçeneği vardır:

 1. Önceki neslin bileşenlerini kullanın.
 2. Anakartı değiştirin.

Yeni bir anakart yaklaşık 3000-5000 ruble satın alınabildiğinden, ikinci karar en uygun olanı olarak kabul edilir.

Hız aşırtma

Bu seçenek, özellikle enerji yoğun uygulamalarla çalışan deneyimli kullanıcılar ve madenciler için gereklidir.

Üretici firma

Şirketin adı için fazla ödeme yapmak işe yaramaz, ancak şüpheli (özellikle Çinli) üreticilerden alet satın almak da buna değmez. En iyi video kartı üreticileri tanınır:

 • Safir.
 • Inno3D.
 • HP.
 • Gigabayt.
 • Asus.
 • MSI.

Soğutma sistemi

Kartın dayanıklılığı, soğutma sisteminin kalitesine bağlıdır.

İlginç bilgi! Uzmanlar, 2 soğutuculu adaptörlerin tercih edilmesini tavsiye ediyor.

Elektrik tüketimi

Bu gösterge, sistem biriminde 600 watt'tan az güce sahip bir güç kaynağı birimi olan kullanıcılar tarafından dikkate alınmalıdır.

Sıklık

Uzmanlar, kullanıcı kendi bilgisayarında oynayacaksa 5000 MHz'den daha düşük frekanslı bir adaptör satın almanızı önermiyor. Aynı zamanda iş veya ofis bilgisayarı için 3000 MHz hafıza kartı yeterli olacaktır.

Uzman tavsiyesi! Karmaşık grafiklerle uğraşan kullanıcılar ve oyuncular, 10.000 MHz veya daha yüksek bellek frekansına sahip video kartlarına daha yakından bakmalıdır.

TOP en ucuz video kartları

Bütçe segmentinden en iyi 5 grafik kartını düşünün.

MSI GeForce GTX 1650 GAMING X 4G

Fortnite ve Apex Legends'daki sürekli savaşlar ve Borderlands 3 veya Dark Souls'taki patronları yok etme çabaları, FPS'nin düşmesi durumunda tatmin olmayacak ve normal bir şekilde oynamak için grafik ayarlarının minimuma ayarlanması gerekiyor.

Bu model, GeForce 1050'den% 70 daha hızlı oyunlarda çalıştığı için önceki ekran kartlarıyla karşılaştırıldığında teknolojik bir atılımdır. Adaptör, 4 GB GDDR5 RAM'e sahiptir ve ayrıca grafik işlemcisinin (1860 MHz) bir Boost frekansına ve bir veriyoluna sahip olabilir. 128 bit.

Bu ekran kartının potansiyeli, AAA projelerinin çoğunun FHD formatında yüksek grafik parametrelerinde keyfini çıkarmayı mümkün kılar. Ayrıca, bir sonraki güncelleme yayınlandığında kullanıcıların artık sürücüleri kendilerinin güncellemesine gerek kalmayacak.

Gerçek şu ki, adaptörle birlikte verilen, sürücülerin "yeni" sürümlerini yükleyen ve oyunlarda parametreleri iyileştirmenize izin veren GeForce Experience uygulaması geliyor.Kullanıcılara birçok ilginç ayar sunan MSI Afterburner programını kullanarak adaptörün ve sistemin çalışmasını izlemek mümkündür.

Ortalama fiyat 13.900 ruble.

MSI GeForce GTX 1650 GAMING grafik kartı

Avantajlar:

 • gürültüsüzlük;
 • ekonomik enerji tüketimi;
 • yüksek grafik parametreleri ile oyunlarda 40 ila 70 FPS arasında çıkıyor;
 • maliyet kaliteye karşılık gelir;
 • fanlar boşta iken dönmez.

Dezavantajları:

 • ısınır.

SAFİR PULSE RX 5500 XT

Bu model, kullanıcılara oyuncuların ihtiyaç duyduğu inanılmaz performansı sunar. Hızlı GDDR6 RAM ve video grafik işlemedeki modernizasyon sayesinde model, 1080p çözünürlükte rahat oyun oynamaya uygundur.

Güçlü ve enerji açısından verimli AMD RDNA mimarisi ile, hassas bir şekilde ayarlanmış Dual-X soğutma teknolojisi, nispeten sessiz kalırken GPU'ları, RAM'leri ve VRM'leri etkili bir şekilde soğutur.

Tamamen alüminyum takviye plakası ek olarak kartı bükülmelerden ve toza karşı korur ve ayrıca adaptörü yardımcı bir soğutucu aracılığıyla soğutur.

Özel SAPPHIRE teknolojileri (Hızlı Bağlantılı çıkarılabilir soğutucular, Çift BIOS uyumluluğu ve adaptör güç kaynağı koruması) modelin kesintisiz çalışmasını sağlar.

Ortalama fiyat 15.900 ruble.

SAPPHIRE PULSE RX 5500 XT grafik kartı

Avantajlar:

 • yüksek performans göstergeleri;
 • gecikmelerin ve "ölüm ekranlarının" olmaması;
 • sürücülerle sorun yok;
 • nispeten sessiz;
 • modern oyunların çoğu, Full HD formatında ultra grafik parametreleri üzerinde çalışır.

Dezavantajları:

 • arka ışık eksikliği.

ASUS Dual GeForce GTX 1650

Çift aralıklı adaptörler, en üst düzey performans fikrini gerçekleştirir. Performansla ilgili olmayan aşırı özelliklerden kurtulurlar. Otomatik üretim süreci, çıktıda yüksek kaliteli kartlar sağlar ve modellerin kararlılığından 2 güçlü toz geçirmez soğutucu sorumludur. Genel olarak yüksek performansa sahip dayanıklı bir adaptördür.

Birçok kullanıcı, tozun ekran kartı soğutucularının birincil düşmanı olduğunu bilir. Çoğu kişi, bıçakları temizlemenin kolay olduğunu da bilir, ancak bunları elde etmek için kart gövdesini sökmek zor olabilir. Bu nedenle, bu ekran kartı IP5X standardını karşılayan toz geçirmez soğutucularla donatılmıştır. Bundan dolayı, gadget soğutma sisteminin etkinliği herhangi bir süre sonra azalmaz.

Bu modellerin üretim süreci tamamen otomatiktir. Auto-Extreme teknolojisi, adaptör gruplarını tek adımda lehimlemeyi mümkün kılarak bileşenler üzerindeki termal stresi azaltır ve tehlikeli temizlik kimyasallarının kullanılmasını gereksiz kılar.

Ortalama fiyat 14.000 ruble.

ASUS Dual GeForce GTX 1650 grafik kartı

Avantajlar:

 • kompaktlık;
 • ekonomik enerji tüketimi;
 • sessiz çalışma (kart, boş modda soğutucuyu kapatabilir);
 • düşük profil.

Dezavantajları:

 • algılanmadı.

GIGABYTE GeForce GT 710 Düşük Profil (rev. 1.0)

Ekran kartı, ortasında bir GPU bulunan düşük profilli siyah bir PCB üzerinde yapılmıştır. Bir çerçeve ile korunmadığından, soğutma sistemini kurarken veya sökerken çok dikkatli olmalısınız (örneğin, termal macunu değiştirirken).

Elemanların geri kalanının yerleştirilmesi oldukça basittir: güç alt sistemi bileşenleri öndedir ve video belleği mikro devreleri kuyrukta "örülür". Adaptörün video hızlandırıcısı, NVidia'nın GPU GK208'ine (Kepler olarak da bilinir) dayalı 28 nanometre teknolojik bir sürece göre tasarlanmıştır. 192 CUDA çekirdeği, 8 tarama birimi ve 16 doku biriminden oluşur.

Önemli! Grafik işlemcisi, örnek özellikleri tam olarak karşılayan 954 MHz'lik nominal bir saat frekansında çalışır.

Bu ekran kartının soğutma sistemi kompaktlığı ile rakiplerinden sıyrılıyor. PCB'nin önünü tamamen kaplamaz, yalnızca GPU ve bellek yongalarını kapsar.Fan boyutları - 76x57x12 mm. Tasarım özellikleri arasında eksenel bir pervane ve bir radyatör bulunur.

Ortalama fiyat 3.100 ruble.

ekran kartı GIGABYTE GeForce GT 710 Düşük Profil

Avantajlar:

 • ince bir şeridin varlığı;
 • sessiz çalışma;
 • ofis bilgisayarı için uygun;
 • iyi performans göstergeleri (bu segment için);
 • 8K çözünürlük.

Dezavantajları:

 • bulunamadı (bu segment için).

PNY Quadro P400

Bu, 2 GB RAM ve en üst düzeyde esneklik için düşük profilli bir şekle sahip modern profesyonel uygulamalarda mükemmel performans gösteren iyi bir adaptördür.

Özellikle profesyonel iş istasyonları için tasarlanan ve üretilen NVidia GPU'lar, imalat, eğlence, medya, enerji ve bilim dahil olmak üzere çok çeşitli endüstrilerde iki yüzden fazla profesyonel düzeyde yazılım programına güç sağlar.

NVidia'nın Güç Yönetimi teknolojisi, sistem tarafından kullanılan toplam elektrik maliyetini azaltır. Kullanıcının kullandığı programlara bağlı olarak video sisteminin tüketimini optimize etme sürecinde "akıllı" bir yaklaşım benimsiyor.

Ortalama fiyat 12.300 ruble.

PNY Quadro P400 ekran kartı

Avantajlar:

 • iyi performans göstergeleri;
 • neredeyse ısıtılmamış;
 • düşük profil;
 • Photoshop ve Lightroom gibi uygulamalar hızlıdır.

Dezavantajları:

 • algılanmadı.

PARAMETREMSI GeForce GTX 1650 GAMING X 4GSAFİR PULSE RX 5500 XTASUS Dual GeForce GTX 1650GIGABYTE GeForce GT 710 Düşük Profil (rev. 1.0)PNY Quadro P400
GRAFİK ÇİPNVIDIA GeForce GTX 1650AMD Radeon RX 5500 XTNVIDIA GeForce GTX 1650NVIDIA GeForce GT 710NVIDIA Quadro P400
VİDEO KAPASİTESİ (MB)40964096409610242048
BELLEK TİPİGDDR5GDDR6GDDR5GDDR5GDDR5
BELLEK FREKANSI (MHz)800014000800250104012
KONEKTÖRLER- HDCP desteği.
- HDMI.
- DisplayPort x2.
- HDCP desteği.
- HDMI.
- DisplayPort x3.
- DVI-D.
- HDCP desteği.
- HDMI.
- DisplayPort.
- DVI-I.
- HDCP desteği.
- HDMI.
- HDCP desteği.
- Mini DisplayPort x3.
BOYUTLAR245x127x39 mm233x121.80x39.60 mm182x69x41 mm151x69x35 mm145x69 mm
MALİYET (RUBLE OLARAK)13 90015 90014 0003 10012 300

TOP en iyi oyun video kartları

Bu bölümde, oyuncular için 2020 için en iyi grafik kartlarına bir göz atıyoruz.

MSI GeForce RTX 2060 SÜPER OC OYUN X

Model, MSI Gaming adaptörlerinin geri kalanına benzeyen iyi bilinen bir tasarımda yapılmıştır. Video kartı, orijinal form faktöründe büyük boy soğutucularla kaplıdır. Kasanın çok sayıda kenarı olan keskin geometrik konturları özel bir "yırtıcı" tasarıma sahip.

Oyun modunda, çekirdek çalışma frekansı spektrumu 1800 ile 1900 MHz arasında değişir. Örneğin, Final Fantasy XV Windows Edition'da, sürekli yük altında, frekans 1875 ile 1890 MHz arasında sabitlenirken, The Division 2'de değerler 1800 MHz'den fazla değildi. Maksimum performans yaklaşık 2010 MHz'dir.

Ortalama fiyat 38.800 ruble.

MSI GeForce RTX 2060 SUPER grafik kartı

Avantajlar:

 • gürültü yapmaz;
 • güçlü;
 • güzel aydınlatma;
 • özelleştirme için uygun uygulama.

Dezavantajları:

 • sürücülerle ilgili zorluklar var;
 • çok ısınıyor ama oyunda değil, arka planda.

GIGABYTE AORUS GeForce RTX 2080 SÜPER

Aorus, bir grafik kartının öğelerini soğutmak için çok işlevli bir yöntem sağlar. Uygun bir soğutma sistemi yalnızca GPU'yu değil, aynı zamanda video belleğini ve güç alt sistemini de etkiler, böylece grafik kartının hız aşırtma dahil herhangi bir modda kararlı çalışmasını sağlar.

Alternate Spinning GigaByte teknolojisi, 3 soğutucudan oluşan bir soğutma sistemi ile ilgili olarak türbülanslı akışları uygun şekilde ayıran özel bir yöntemdir.

Ortalama fiyat 69.700 ruble.

GIGABYTE AORUS GeForce RTX 2080 grafik kartı

Avantajlar:

 • 50-60 FPS kare hızıyla 4K formatında ultra ayarlarda modern oyunların keyfini çıkarmanızı sağlayan yüksek performans parametreleri;
 • gelişmiş soğutma sistemi;
 • güzel aydınlatma;
 • birçok konektör.

Dezavantajları:

 • standart soğutma modu biraz gürültülüdür;
 • büyük bedenler.

Palit GeForce GTX 1660

Bu model, inanılmaz performansı garanti eden NVidia Corporation'ın ödüllü Turing mimarisi üzerine inşa edilmiştir. GeForce GTX 1070 adaptörünün potansiyelini geride bırakan performansıyla Palit GeForce GTX 1660, günümüz oyunları için çok güçlü bir platformdur.

Kullanıcılar, bu adaptör ile YouTube veya Twitch üzerinden yayın yaparken inanılmaz performans ve görüntü kalitesi elde edebilecekler. Gerçek şu ki, bu grafik kartındaki özel donanım video kodlama modülü, önceki nesil kartlara göre% 15 daha verimli. Ek olarak, OBS (Açık Yayıncı Yazılımı) yazılımı için idealdir.

Oyunun içinde en kaliteli ekran görüntülerini almanıza izin veren güçlü bir fotoğraf modu da var.Oyuncular ayrıca kendi oyunlarını kaydedebilir ve sosyal ağlarda paylaşabilir, 360 derecelik kapsama ile en yüksek çözünürlükte fotoğraf çekebilir ve stereo ve HDR desteği sağlayabilir.

Ortalama fiyat 18.400 ruble.

Palit GeForce GTX 1660 grafik kartı

Avantajlar:

 • gürültüsüzlük;
 • modern oyunlar, 60 FPS kare hızıyla 1080p'de ultra grafik ayarlarında çalışır;
 • enerji verimliliği;
 • çekici tasarım;
 • gelişmiş soğutma sistemi.

Dezavantajları:

 • aşırı yüklerde biraz gürültülü.

ASUS GeForce RTX 2070 DUAL EVO

ASUS, tasarım yerine iç kısımları tercih etti ve kullanıcılara, dengeli bir bilgisayar yapılandırması için mükemmel bir çözüm olan basit görünümlü bir grafik kartında NVidia'nın güçlü Turing GPU'sunu getirdi.

ASUS'un endüstri liderlerinden ödünç aldığı soğutmadan güçlü bir fan sorumluydu.

Önemli! Bu model analog video çıkışlarına sahip değildir, bu nedenle yalnızca dijital arayüzler aracılığıyla bağlanabilir. Uzmanlar ayrıca kullanıcılara bu kartın ucuz adaptörlerle alt edilemeyeceği konusunda güvence veriyor, bu nedenle dönüştürücülerin kullanılmasını öneriyorlar.

Ortalama fiyat 47.600 ruble.

ASUS GeForce RTX 2070 DUAL EVO grafik kartı

Avantajlar:

 • modern oyunlar ultra grafik parametrelerinde çalışır;
 • gürültüsüzlük;
 • yüksek performans;
 • ışın izleme var.

Dezavantajları:

 • oyuncular maliyetin çok yüksek olduğunu düşünüyordu.

Güç Rengi Kırmızı Şeytan Radeon RX 5700 XT

Model, Radeon RX 5700 XT ile karşılaştırıldığında gerçekten güçlü görünüyor. Bu, 3 soğutucu için büyük bir soğutma sistemine sahip büyük boyutlu bir üst uç adaptördür. Kart, tipik bir oyun tasarımında yapılmıştır. Gövde, "kötü" bir form faktöründe koyu metal ve plastikten yapılmıştır.

Aktif ısı dağılımı için, optimum pervane biçim faktörüne ve 86 mm çapa sahip 3 soğutucu vardır. Tasarımları, gelişmiş aşınma direnci için çift bilyalı rulmana sahiptir.

Gerçek oyunda (ultra grafik ayarlarında FHD formatında Assassins Creed Odyssey'de test edildi), GPU hızı 2001 MHz'e ulaştı (üretici 1905 MHz iddia ederken) ve sıcaklık 57 santigrat dereceydi. Aynı zamanda soğutucular, bu kartın maksimum performansının yalnızca% 48'i olan 1672 rpm'lik bir frekansla çalıştı.

Bu video kartının soğutma sistemi, hız aşırtmalı grafik işlemcisini mükemmel şekilde soğutur ve karşılaştırmalı gürültüsüz düşük sıcaklık göstergeleri gösterir. Ne yazık ki, testler sırasında kritik yükte, belirli bir boğulma düdüğü görünmeye başladı.

Ortalama fiyat 38.700 ruble.

Power Color Red Devil Radeon RX 5700 grafik kartı

Avantajlar:

 • gelişmiş soğutma sistemi;
 • gürültüsüzlük;
 • pasif modda fanlar çalışmıyor;
 • "fabrikadan" hız aşırtma.

Dezavantajları:

 • ağırlık;
 • kirişler için destek eksikliği.

PARAMETREMSI GeForce RTX 2060 SÜPER OC OYUN XGIGABYTE AORUS GeForce RTX 2080 SÜPERPalit GeForce GTX 1660ASUS GeForce RTX 2070 DUAL EVOPowerColor Red Devil Radeon RX 5700 XT
GRAFİK ÇİPNVIDIA GeForce RTX 2060 SÜPERNVIDIA GeForce RTX 2080 SÜPERNVIDIA GeForce GTX 1660NVIDIA GeForce RTX 2070 SÜPERAMD Radeon RX 5700 XT
VİDEO KAPASİTESİ (MB)81928192614481928192
BELLEK TİPİGDDR6GDDR6GDDR5GDDR6GDDR6
BELLEK FREKANSI (MHz)140001550080001400014000
KONEKTÖRLER- HDCP desteği.
- HDMI.
- DisplayPort x3.
- HDCP desteği.
- HDMI x3.
- DisplayPort x3.
- USB Tip-C.
- DVI-D.
- HDCP desteği.
- HDMI.
- DisplayPort.
- HDCP desteği.
- HDMI.
- DisplayPort x3.
- HDCP desteği.
- HDMI.
- DisplayPort x3.
BOYUTLAR248x128x52 mm290x134x60 mm235x115x40 mm267x118x58 mm300x132x53 mm
MALİYET (RUBLE OLARAK)38 80069 70018 40047 60038 700

Sonuç

Görüntü kalitesi, video kartının teknik parametrelerine yalnızca oyunda değil, aynı zamanda videoları 4K ve üzeri olarak izlerken de bağlıdır. CPU seviyesindeki bir grafik kartı, modern bir PC'nin en önemli bileşenidir, bu yüzden onu bilinçli bir şekilde seçmeye değer.

Uzmanlar, oyuncuların video bellek parametreleri 8 GB'tan az olmayan video kartlarına daha yakından bakmalarını tavsiye ediyor. Kaynak yoğun oyunları oluşturan ve oynamayan kullanıcılar için uzmanlar, maliyeti yaklaşık 10.000 ruble dalgalanan ucuz adaptörler satın almalarını tavsiye ediyor.

Önemli! Bu TOP tamamen özneldir, reklama atıfta bulunmaz ve bir satın alma gerektirmez. Bir PC için video kartı satın almadan önce bir uzmana danıştığınızdan emin olun.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *