🖱2020 için En İyi 3D Nişancı Oyun Fareleri

0

Özel ekipman olmadan profesyonel sporlar imkansızdır. Üstelik, yüksek spor başarıları söz konusuysa. Oyuncular için bu varsayım, sporcular veya futbolcular için olduğu kadar doğrudur. Yalnızca bir espor oyuncusunun etkinliği, hangi çevre birimlerinin kullanıldığına bağlıdır. Bu nedenle, 3D efekti kullanan atıcılar ve hayranları için bir oyun faresinin kalitesi önemlidir. "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri, sizin için 3D atıcılar için en iyi farelere genel bir bakış hazırladı.

Oyun mouse'larının temel özellikleri

Oyunlara uygun bir fare seçmeden önce nasıl çalıştığını, nelerden oluştuğunu anlamak önemlidir. En önemli ana parametre çözünürlüktür. Parametre, imlecin monitör üzerindeki hareketine göre mat üzerindeki sensörün hareketinin oranını temsil eder. Buna göre, çözünürlük ne kadar yüksek olursa, faredeki sensörün küçük bir hareketiyle imlecin gideceği mesafe o kadar büyük olur. Eski modeller DPI terimini kullandı. Modern bir cihaz çözünürlüğü CPI kısaltmasıyla ölçer, sensörün mat üzerinden geçişine göre imlecin masaüstünden 2,5 cm geçişini şart koşar. Popüler modellerde 1600 DPI-CPI ve üzeri bulunur. Yüksek hassasiyet, bir oyuncu tarafından karar verme hızını etkileyecek olsa da. Ek olarak, aşırı DPI-CPI değeri, cihazın fiyatının artmasına neden olacaktır. 2000 DPI-CPI çözünürlüğünün üzerinde MOBA türü veya grafik uygulaması kullanılır. Ayrıca, modern modeller çözünürlüğü, örneğin tek bir tuşa basarak 1200'den 1600'e değiştirme işlevi ile satılmaktadır. Bu, karakter "gizli moddan" geçtikten sonra ateş etmeye başladığında, silahın türünü hızla değiştirdiğinde, 3D aksiyon oyunları için gereklidir.

Yukarıda bahsedildiği gibi, bir çevresel cihazın çalışması, ana parametreleri sensöre bağlıdır. Artık lazer ve optik gibi bu tür sensörler kullanılmaktadır. İlki, kural olarak, herhangi bir halıyla çalışır, çok az enerji tüketir ve yüksek çözünürlüğe sahiptir. Optik olanlar paspasın yüzeylerinde talepkardır, hassasiyet, lazer olanlardan daha düşük bir büyüklük sırasıdır. Ancak, ikincisinde imleci gezdirmenin doğruluğu, en iyi parametre - maksimum hızlanma nedeniyle daha yüksektir.

Atıcının oynanışı, sensörün fare altlığı üzerindeki hızlı, sarsıntılı hareketiyle karakterize edilir. İmleç neden "kırılıyor" ve monitörde aniden hareket ediyor. Optik sensörler daha yüksek bir maksimum hızlanmaya sahiptir ve bu da onların durma olasılığını azaltır. İmleç hareketinin düzgünlüğü, sorgulama oranı gibi bir parametreyi de belirler. Bir çevresel aygıt ve bir bilgisayar arasındaki veri aktarım hızını karakterize eder. Minimum frekans 250 Hz, maksimum 1.000 Hz'dir. Ancak 1000 Hz frekansta enerji tüketimi daha yüksektir. Sabit tip bir bilgisayar için bu gerçekten önemli değil, ancak dizüstü bilgisayar pilleri zor anlar yaşayacaktır.

Bu nedenle, oyuncular genellikle yüksek oylama oranına sahip bir cihaz satın alır ve bunu sürücü ayarlarından kendileri ayarlar. Bir diğer önemli parametre de yanıt süresidir. Milisaniye (MS) cinsinden ölçülen yanıt sayısı ne kadar düşükse, bilgisayar mikrik'e (geçiş anahtarı) basmaya o kadar hızlı yanıt verecektir.Bununla birlikte, profesyonellere göre, hızlı yanıt süresine sahip bir fare, eski bir Windows işletim sistemi kuruluysa her zaman tam potansiyeline ulaşamayabilir. Sabit PC'ler için Linux, Mac, dizüstü bilgisayarlar hızlı yanıt süreleri sağladıkları için daha kabul edilebilir işletim sistemleridir. Bu ayar, kablolu veya kablosuz hangi bağlantı türünü kullandığınıza bağlıdır. Tipik orta fiyatlı cihazlar, ikisi arasındaki yanıt sürelerinde geniş bir varyasyona sahiptir. TOP kablosuz modeller, kablolu modellerle yaklaşık aynı yanıt süresine sahiptir ve daha fazla hareket özgürlüğüne sahiptirler. Bu modellerin dezavantajı yüksek ortalama fiyattır. Tüm kablosuz cihazların doğasında bulunan yaygın bir dezavantaj, büyük boyutları, ağırlıkları, pillerin sürekli yeniden şarj edilmesi ihtiyacı ve yedek pillerin varlığıdır. Kablolu bir tuş takımı seçerken nelere dikkat edilmeli! Her şeyden önce telin uzunluğu, örgüsü. İkincisi, cihaz arızasının en yaygın nedeni iletkenin bükülmesi olduğundan doku olmalıdır.

Önemli bir parametre, tıklamaların tanınmasıdır. 3D nişancı gibi oyun eğlencesi, her şeyden önce, sağ ve sol tuşlara büyük bir basma döngüsü ile karakterize edilir. Bu nedenle, ucuz cihazlar "takılmaya" başlar, yani birkaç hızlı tuş vuruşu tek olarak algılanır. Sonuç olarak, atıcının kahramanı bir dizi yerine birkaç atış yapar.

Bir çevresel aygıt seçiminde önemli bir rol boyutu, tasarımı ve ağırlığı ile oynanır. Estetikle ilgili değil, cihazın oyuncunun avucunda ne kadar rahat olduğu ile ilgili. Sonuçta, rahat bir vücut çevresi, ağırlık, sol veya sağ el için yatkınlık gibi özellikler bireyseldir. Bu nedenle, profesyonel bir oyun "faresi" genellikle birbiriyle değiştirilebilir kasalara sahiptir, ayrıca ağırlık ayarı bir dizi ağırlık kullanılarak desteklenir.

Ayrıca, bir oyun bilgisayarı faresi, ek tuşların varlığıyla bir ofisten farklıdır, ayrıca bazı modellerin kendi hafızası vardır. Atıcılar çok sayıda tuşa ihtiyaç duymazlar, genellikle iki veya üç ek düğme yeterlidir. Kendi hafızası, oyun ön ayarlarını, makroları kaydetmenize izin verir. Bu, zaman kazanmanıza yardımcı olacaktır, çünkü bazı atıcı komutları iki, hatta bazen üç klavye düğmesinin birleşimiyle çağrılır. Dahili bellek varsa, bilgisayarın işletim sistemi yeniden yüklendiyse veya kullanıcı arkadaşlarını ziyaret ederken bir çevre birimi cihazı aldıysa, oyunu özelleştirmeye gerek yoktur.

Mikrikleri (geçiş anahtarları) değiştirmek mümkünse, profesyonel cihazların işlevselliği genişletilebilir. Ağır yükler yaşarlar, bu nedenle ilk başarısız olanlar onlardır. Bunları değiştirmek önemli miktarda tasarruf sağlayacaktır.

Hangi şirketi satın almak daha iyidir

Doğal olarak, sadece markalı ürünler garantili kalite, beyan edilen özelliklere uygunluktur. Dolayısıyla bu durumda öncelikle üreticiye dikkat etmek gerekir. Günümüzün en iyi çevre birimi ekipmanı üreticileri:

 • Gembird, 90'ların sonlarından beri var olan ve başlangıçta elektronik ekipman, çevresel bilgisayar cihazları üretimine odaklanan bir Hollanda markasıdır. Şirketin genel merkezi Çin'e taşındı, ancak kalite kontrolü Hollanda'da gerçekleştirildi.
 • A4Tech, 30 yılı aşkın süredir istikrarlı bir şekilde gelişen popüler bir markadır. Geniş bir satış ağına, geniş bir ürün yelpazesine ek olarak, şirket, oyun manipülatörlerinin çalışmasını basitleştiren kendi orijinal teknolojilerinin geliştirilmesiyle ayırt edilir.
 • Oklick, ekipmanı alıcılara göre Batılı meslektaşlarından çok daha düşük olmayan bir Rus üreticisidir. Şirketin cihazlarının iyi parametreleri makul bir fiyatla birleştirilir ve bu da onları benzerleri arasında çekici kılar. Bu nedenle, soru - kullanıcı için ne kadar önemli ise, bu şirketin ürünlerine dikkat etmelisiniz.
 • Logitech, İsviçre kökenli elektronik dünyasında bir başka uzun karaciğerdir. "Tescil" yeri, tüm İsviçre ürünlerinde bulunan en yüksek kalite gerekliliklerine uyumu belirtir.Logitech ürünleri, üretim malzemesi, yüksek montaj güvenilirliği ve ileri teknolojiler gibi herhangi bir tekniğin bu tür bileşenlerine yakından dikkat ederek İsviçre geleneklerini sürdürmektedir. Tüm ekipmanın öne çıkan özelliği, her bir şirket tekniğine atanmış bir kimlik pin-kodudur ve bu sayede kullanımın başlama zamanını takip etmek mümkündür.
 • Xiaomi, hem uzmanlardan hem de sıradan kullanıcılardan en iyi değerlendirmeleri alan, yüksek teknoloji dünyasında yenilikler geliştiren bir şirkettir. Şirketin cihazları, herhangi bir çevrimiçi mağazadan çevrimiçi sipariş vermek kolaydır, bu da onları kullanıcının bulunduğu her yerde kullanılabilir hale getirir.
 • HyperX, eSpor çevre birimleri konusunda uzmanlaşmış tanınmış bir Amerikan bileşen üreticisinin bir bölümüdür. Modellerin popülaritesi, yüksek performans, zengin işlevsellik, iyi düşünülmüş ergonomi ile sağlanır. Şirketin manipülatörlerini kullanmak, atıcılara özel bir gerçekçilik ve dinamikler sağlayacaktır.

Nereden alabilirim

Bu soruyu cevaplamak kesinlikle zor. Daha kolay, biraz daha ucuz, tabii ki ürünü çevrimiçi mağazadan satın alın. Ancak bir e-spor faresinin teknik özelliklerine ek olarak, ergonomisi, ağırlığı ve boyutu da önemlidir. Ve bu parametreler tamamen bireyseldir. Bu nedenle, cihazla normal bir elektronik mağazasında kişisel olarak tanışmak, seçim yaparken hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Elinizde tutmalı, halının üzerine yuvarlamaya çalışmalısınız. Mağazanın fırsatı varsa, cihazı bilgisayara bağlamalı, işin doğruluğunu, imleci kırma olasılığını görmelisiniz.

2020 için 3D atıcılar için en iyi oyun farelerinin değerlendirmesi

Bütçe

Corsair Vengeance M65

Avuç içi tutuş yöntemini kullanarak kasayı tutmanıza olanak tanıyan orijinal, kavisli bir şekle sahip bir model. Siber sporcunun avuç içi vücut üzerinde "dinlendiğinde", bilek, avuç içi boşaltılır. Ana, ek kontrol tuşları uygun şekilde yerleştirildiği için kullanıcının parmakları iyi hissedecektir. Bu tasarım, yoğun çatışmalarda uzun savaşlarda bile acı çekmeden avantaj sağlayacaktır. Cihazın ağırlığı civatalarla ayarlanabilmektedir. Doğru, cıvataların ağırlığı o kadar küçük ki, avuç içi farkı hissetme olasılığı düşük.

Corsair Vengeance M65

Avantajlar:

 • Gelişmiş ergonomi;
 • Güzel tasarım;
 • Olası tıklama sayısı 20 milyondur;
 • Lazer sensörü;
 • Çözünürlük 8200 CPI;
 • Fiyat.

Dezavantajları:

 • Değil.

Razer DeathAdder Elite

Bu cihazın görünümü, cybresport dünyasına ait olduğu hakkında çok az şey söylüyor. Görünüş, çoğu ofis manipülatörünün görünümü ile hemen hemen aynıdır. Aynı zamanda, cihazın iyi teknik parametreleri var. DPI, 16.000'e eşit, yüzeyde sensör hareketinin doğru iletimi, vücudun dokunsal yüzeyi. İkincisi, sert dokulu, aşınmaya dayanıklı, mat plastikten yapılmıştır. Bu, saatlerce dövüştükten sonra terlese bile kasanın kullanıcının avucunda kaymasını önler. Modelin temel avantajı, verilerin bilgisayara yalnızca farenin hareketi hakkında değil, aynı zamanda uzaydaki konumu hakkında da aktarılmasıdır. Bunun için uygun uygulamayı yüklemeniz gerekir. Seçim kriterleri, bir atıcı, ofis çalışması, grafik uygulaması için eşit derecede uygun evrensel bir manipülatör ise, bu cihaza daha yakından bakmalısınız.

Razer DeathAdder Elite

Avantajlar:

 • Hızlı, 1 ms, yanıt süresi;
 • Sert değil, hafif ve arka ışık rengi;
 • Çok yönlülük;
 • Dengeli ağırlık;
 • Kayar Teflon ayaklar;
 • Kesin imleç konumlandırma.

Dezavantajları:

 • Küçük bir avuç içi ile kullanmak zordur;
 • Periyodik olarak mikriki bir yerine iki tıklama verir;
 • İşlevsellik, özel yazılım yüklendikten sonra ortaya çıkar.

Logitech G G102 Prodigy

Cihaz öncekine çok benziyor, aynı kaba plastik, aynı mütevazı, özlü form. Hassasiyet 200 DPI'da başlar ve 50 birimlik adımlarla 8.000'e ulaşır Bu, siber oyuncuya herhangi bir tür için bireysel ayarları ince ayar yapma yeteneği verir. Ayrıca çoğu "atıcı" nın gereksinimlerini mükemmel şekilde karşılayan dört ek anahtar vardır.Açıklama, oyuncunun her iki eline rahatça yerleştirilen vücuttan bahsetmeden eksik kalır. Solaklar için mükemmel olan.

Logitech G G102 Prodigy

Avantajlar:

 • Çok renkli aydınlatma;
 • İki metrelik kablo;
 • Kompakt boyut;
 • Çok çeşitli dpi ayarları;
 • Satın alma üzerine özel yazılım.

Dezavantajları:

 • Büyük avuç içi rahatsız edici olacaktır.

Orta fiyat segmenti

Razer Naga Trinity

Çoğu zaman, bu "farenin" fotoğrafına bakarak, potansiyel alıcılar bu "mini hesap makinesini" satın almayı hemen reddederler. Buna genellikle 19 ek anahtar için bu model denir. Belirli işlevleri ayarlamak için kullanılabilecek bu kadar çok sayıda düğme, stratejilere yardımcı olur. Bununla birlikte, pakette daha az tuşa sahip iki adet daha değiştirilebilir panel bulunur, böylece cihazın bir atıcı manipülatör olarak kullanılmasına izin verir. Cihaz incelemeye girdi ve iyi teknik veriler, 16.000 DPI, anatomik olarak düşünülmüş tasarım, ayarlamayı destekleyen arka ışık sayesinde. Değiştirilebilir panellere ek olarak "Naga", uzun süre sonra bile kalitesini kaybetmeyen dayanıklı bir tekerleği ile öne çıkıyor.

Razer Naga Trinity

Avantajlar:

 • Yüksek çok yönlülük;
 • 19 adede kadar ek anahtar;
 • Mikriki 50 milyon tıklamaya dayanır;
 • Yanıt süresi 1 ms'dir.

Dezavantajları:

 • Ağır;
 • Fiyat.

Razer Taipan Çok Yönlü

Ortalama bir fiyata yüksek kaliteli manipülatörlerin derecelendirmesi, atıcı hayranları için özel olarak tasarlanmış bir cihazla tamamlanır. Performans, doğruluk, hassasiyet bir 4G lazer sensörü tarafından sağlanır. Tuşlar, "vuruştan" sonra geri tepmeye sahiptir, böylece basıldıklarını bildirirler. Ana, ek düğmelerde kaymaz bir kaplama ve yanlışlıkla basmayı önleyen bir sistem bulunur. Aynı zamanda yüksek hassasiyete, parmakların altında uygun bir konuma, oyunculara sahipler. Anahtar manipülatörün işlevselliği, özel bir yazılım kullanılarak beğeninize göre özelleştirilebilir. Acemi bir e-sporcu için gelecek perspektifine sahip bir manipülatör satın almak daha iyi olan bir sorun ortaya çıktığında, Taipan'dan daha iyi bir seçenek yoktur.

Razer Taipan Çok Yönlü

Avantajlar:

 • Kalite inşa edin;
 • Yüksek işlevsellik;
 • Kullanması güzel;
 • Hassas sensör.

Dezavantajları:

 • Yazılımın sık karşılaşılan "kriterleri".

Premium sınıf

Logitech G Pro Kablosuz

Görünüşlerine göre ne tür oyun manipülatörleri! Genellikle renkli, savaş boyası, agresif tasarımlı bir şeydir. Burada sunulan model, "savaş" karakterine hiçbir şekilde ihanet etmemektedir. Sakin, sağduyulu "görünüm", hoş, yuvarlak şekiller. Ancak farenin kalbi, 100 DPI gibi daha düşük bir hassasiyete sahip, verimli, güvenilir Hero 16.000 DPI sensördür. Çözünürlük spektrumu, diğer cihaz parametreleri gibi yazılım kullanılarak yapılandırılabilir. Sol-sağ el için ergonomi düşünülmüştür, özel bir mekanizma güvenli bir tutuş sağlayacaktır. Üreticinin önerileri - sensörün manipülatörü PowerPlay mat ile daha iyi çalıştırma yeteneğini göstermesi için.

Logitech G Pro Kablosuz

Avantajlar:

 • Kablolu / kablosuz bağlantı;
 • İç hafıza;
 • Kapasiteli pil;
 • Seçilen çözünürlüğün vurgulanması;
 • Kalite inşa edin;

Dezavantajları:

 • Beş ek anahtar;
 • Büyük bir avuç içi ile almak sakıncalıdır;
 • Fiyat.

ASUS ROG Gladius II Menşei

Kablosuz fareler için 1 ms'lik yanıt süresi çok yüksek kabul edilir. Bu modelin fiyatının bu kadar yüksek olmasının nedeni budur, çünkü böyle bir veri aktarım hızında sensörün hassasiyeti 12.000'dir ve menzil 10 metreye kadar çıkmaktadır. Teslimat kapsamı, tüm cihazın ömrünü uzatan yedek mikroları içerir. Çok renkli aydınlatma, rahat, kaymaz kaplama malzemesi kullanımı keyifli Adın sonunda USB kısaltması bulunan kablolu bir versiyon var.

ASUS ROG Gladius II Menşei

Avantajlar:

 • Geniş ayar aralığı;
 • Hareket aralığı - 10 metre;
 • Doğruluk;
 • Yedek mikriki;
 • Uzun sensör ömrü.

Dezavantajları:

 • Fiyat;
 • Yetersiz sayıda ek anahtar;
 • Geçiş anahtarlarının sık sık başarısız olduğu durumlar.

Sonuç

Makalenin yazarı, makalenin yüksek kaliteli, işlevsel bir cihaz seçiminde yardımcı olacağını umuyor.Bir oyun pedi nasıl seçileceğine, satın alırken başka nelere bakacağınıza dair ipuçları, hayat kesmek varsa, yorumlarınızı makalenin altındaki alana bırakın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin