2020 İçin En İyi Banyo Ekranları

0

Hemen hemen her evin banyonun altında bir ekranı vardır. Tasarım basittir ve kurulum için herhangi bir bilgi gerektirmez. Her kişi kendi başına yapabilir veya mağazadan hazır bir versiyon satın alabilir. Ancak seçim yapmadan önce, hangi malzemenin kurulum için en uygun olduğunu bilmeniz gerekir. Sonuçta ürün nem oranı yüksek ve su ile direkt temas eden bir yerde kullanılacaktır. Bir satın alma işlemine karar vermek için, "best-tr.designuspro.com" sitesinin editörleri sizin için 2020 yılı için yüksek kaliteli banyo ekranları değerlendirmesi hazırladı.

Ürün Özellikleri

Standart tasarımlar, sadece imalatta kullanılan malzemelerde değil, aynı zamanda dış tasarımında, teknik parametrelerde, boyutlarda ve ağırlıkta farklılık gösterir. Ancak tüm modellerin ortak özellikleri vardır. Örneğin, her yapı bir çerçeve ve raylardan oluşur. Çerçeve alüminyumdan yapılabilir ancak plastik seçenekleri de mevcuttur. Paneller çelik, demir içermeyen metal veya plastikten yapılmıştır. Bir kişi, iç mekanı veya tasarımı için hangi ürünün en uygun olduğunu bağımsız olarak seçer.

Ekranların temel özellikleri:

 • Panellerin farklı görünümü var. Birleştirilmiş seçenekler var;
 • Normal uzunluk 170 cm'ye kadar, yükseklik ise 1,5 metreden azdır, bu normaldir ve çoğu banyoya uygundur;
 • Ekranda ayakların yüksekliğini ve yazı tipinin boyutunu ayarlamanızı sağlayan ve ayarlamayı kolaylaştıran özel bir öğe bulunmaktadır. Bu özelliğe sadece plastik perdeli paneller değil, aynı zamanda alüminyum olanlar da sahiptir;
 • Ayarın sağlanmadığı tek model, sabit boyutları olan bir çerçeve üzerinde yapılan geleneksel yapılardır;
 • Çerçevesiz bir ürün satın alınıyorsa, ekranların dış alanlara yerleştirilmediğini, ancak ana kılavuzlara yerleştirildiğini bilmek önemlidir.

Standart olmayan tasarımların geleneksel dökme demir banyoları için uygun olmadığını anlamak önemlidir. Yeni tasarımlara göre üretilen modern modellerde kullanmak daha iyidir.

Banyonun altındaki ekran, banyoyu daha renkli ve ilginç kılan, kullanışlı yerden tasarruf sağlayabilen basit ama gerekli bir üründür. Ayrıca tasarım, banyonun altındaki sıhhi tesisat elemanlarını tamamen kapsıyor.

Yürütme seçenekleri

Ekranlar çeşitli boyutlarda, uzunluklarda, tasarımlarda ve tiplerde olabilir. Evrensel modellerin olmaması büyük bir dezavantaj. Ürünlerin çoğu her banyo için ayrı ayrı seçilir.

Alandan en iyi şekilde yararlanmak için, özel raflar ve dolaplarla donatılmış belirli seçeneklerin kurulması gerekir. Bu tasarım, küçük alanlara sahip kişiler için daha uygundur. Bu tip ekipman iki tipte satılır: uzatılabilir ve uzatılabilir.

Katı modeller

Çoğu banyoya uyan basit ve etkili bir çözüm.Ekipman, her banyoya uyacak şekilde çeşitli boyutlarda satılmaktadır. Bir kişi bu seçeneği seçerse, tasarımın dekoratif kaplamaya göre seçildiğini anlamak önemlidir, bu da iç mekanı tamamlamanıza izin verir. Bu seçeneğin tek dezavantajı, sıhhi tesisat ekipmanına erişimin olmaması ve bu da operasyonu zorlaştıracak. Ek olarak, banyonun altında fazla yer yoktur, bu nedenle büyük sıhhi tesisat armatürlerini saklamayı unutabilirsiniz.

Sürgülü modeller

Ekonomisi ve pratikliği nedeniyle en çok talep edilen seçenek. Kapılar açılmaz, ancak çeşitli malzemelerden yapılmış yatay kılavuzlar boyunca kayar. Kayar yapıların avantajları, küçük odalara bile kurulmalarına izin veren yer kaplamamalarıdır.

Bir kişi yapının kurulumunu ve analizini bağımsız olarak yapabilir, bu konuda bilgi ve zorluk yoktur. Model, boyutu ve boyutları ne olursa olsun her tür banyoya monte edilir. Kayar ekranlar sadece tasarım açısından değil aynı zamanda boyut olarak da farklılık gösterir. Bazı üreticiler, cihazı ev kimyasallarını veya banyo aksesuarlarını yerleştirmenize izin veren özel raflarla donatır.

Kapılı ürünler

Varyant, birkaç standart kaideye sahip geniş bir odaya yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır. Salıncak kapılar, mobilya setinin bir parçası olacak ve bazı durumlarda, örneğin tüm kalem kutuları ve dolaplar aynı tarzda yapıldığında, onu tamamlayacaklar. Üreticiler herkesin seveceği yüzlerce tasarım sunduğundan, belirli bir seçeneği seçmek kolaydır. Tek dezavantajı, banyonun altındaki tüm alanın kapalı olmasıdır.

Tercih Edilen Malzemeler

Eleklerin üretiminde, her birinin avantajları ve dezavantajları olan çeşitli tipte malzemeler kullanılmaktadır. Bakımı kolayken birkaç yıl sürecek en kaliteli modeli seçmek için bunları dikkate almak önemlidir.

Alüminyum

Düşük fiyat ve çekici görünüme sahip iyi ve hafif bir metal. Ürün, minimalist bir tarz kullanan bir odaya yerleştirilmek için uygundur. Ancak ekranlar geniş bir renk yelpazesinde sunulduğu için başka çözümlerde de kullanılabilir. Diğer bir avantaj ise dayanıklılıktır. Hizmet ömrü genellikle 5 yılı aşmaktadır. Olumlu yönlerine rağmen, böyle bir kararın olumsuz bir yanı da vardır - bir kişi dış durumu izlemeli ve sürekli olarak uygun bakımı sağlamalıdır. Bu olmazsa, dayanıklılık önemli ölçüde azalacak ve bu da rahatsızlığa neden olacaktır.

Yüksek mukavemetli plakalar

Önceki malzeme gibi, plakalar da bir kaplama ile kaplanmaması ve teknik özelliklerini kaybetmemesi için sürekli izlenmelidir. Ancak bu çözümün olumlu yönleri de vardır - pratiklik, kendi kendine kurulum kolaylığı, yüksek mukavemet parametreleri, yüzlerce tasarım çözümü ve dayanıklılık. Bu nedenle, bu malzemeden yapılan ürünler birçok alıcı tarafından oldukça popülerdir.

MDF panelleri

Yüksek stil seçimi, özel su itici kaplama ve kolay bakım ile ekonomik bir çözüm. Kullanıcı, herhangi bir iç mekana uyan ucuz bir yapı arıyor ise, odayı dönüştürecek doğru çözüm budur. Olumsuz noktalar var ve bunlardan birkaçı var:

 • Kısa servis ömrü;
 • Çalışma sırasında veya kurulum sırasında deformasyon riski;
 • Havalandırmanın yetersiz olduğu yerlerde kullanılması tavsiye edilmez, aksi takdirde koruyucu tabaka hızla kaybolur.

Seramik ekranlar

Malzemenin kendisi güzel görünümü ile ayırt edilir, uygun fiyat ve kurulum kolaylığına sahiptir. Dezavantajları, hızlı bir şekilde bozulan ve küçük mekanik şoklara dayanamayan bir alçı levha tabanı içerir, bu yüzden hızla deforme olur. Bu tür ürünlerin bakımı basittir.Ana unsur ev kimyasallarından bozulmadığından, bir kişinin minimum temizlik maddesine ihtiyacı olacaktır, ancak yine de aşındırıcı maddeler kullanmaya değmez.

Odun

Monolitik olanlar da dahil olmak üzere çeşitli tasarımlarda kullanılması ve performansıyla ayırt edilen doğal bir malzeme. Neme karşı direnç ortalamadır, üretim aşamasında ürün koruyucu bir tabaka ile kaplanır, ancak bu bile ağacı sıvı penetrasyonundan kurtarmaz. Orijinal görünümü korumak için, maddelerden tasarruf yapılamamakla birlikte, kullanıcıların işlemeyi kendilerinin yapması tavsiye edilir. Ayrıca ürünler çok dayanıklı değildir ve kurulum sırasında deforme olabilir. Bu nedenle, montaj aşamasını bir profesyonele emanet etmek daha iyidir.

Pleksiglas

Üreticiler herhangi bir renk aralığında ekran ürettiği için bu malzemeden uygun bir renk veya tasarım bulmak zor olmayacaktır. Dış, her iç mekanı güzelleştirecek ve güç ve dayanıklılık göstergeleri yüksek seviyede. Bu tasarımın dezavantajları da vardır - ekran kolayca çizilebilir, bu nedenle dikkatlice bakılması gerekir.

Akrilik

Bu elementten yapılan ekranlar suya karşı yüksek direnç gösterir, güzel bir görünüme sahiptir, özenli bakım gerektirmez ve çeşitli tasarımlarda kullanılır. Bununla birlikte, tüm bu avantajlar yalnızca pahalı modeller için geçerlidir, çünkü ucuz ürünler daha sonra havada bulunan zehirli dumanlar yayar. Bütçe seçenekleri deformasyona karşı düşük dirence sahiptir.

Hangi boyutlar dikkate alınır?

Bir elek seçerken, sadece üretim malzemesi değil, aynı zamanda boyutlar da dikkate alınır. Öngörülemeyen durumların ortaya çıkmaması için siparişin anahtar teslimi olarak tamamlanması tavsiye edilir. Ayrıca, bu seçenek, banyonun altındaki alanın doğru şekilde düzenlenmesine yardımcı olacak herhangi bir tasarım çözümünü somutlaştırmanıza izin verecektir.

Standart ekran uzunluğu 150-180 cm, yüksekliği 50-56 cm olup çoğu yapıya uyan evrensel boyutlardır. Bununla birlikte, bir kişi olağanüstü bir banyo kullandığında, o zaman cihaz bireysel olarak tasarlanmalıdır.

Kendin yapabilir misin

Bazı kullanıcılar, kendi kendinize yapabileceğiniz bir şey için fazla para ödemek istemezler. Gerçekten de, ekranın tasarımında karmaşık bir şey yok, asıl şey doğru boyut ve malzemeyi seçmektir. Çoğu zaman, alçıpan levhalar, özel bir çerçeve sayesinde sabitlenen bir ev ürünü olarak kullanılır. Bir taban yapmak için, boyutu 40x40 mm olan birkaç tahta bloğu satın almanız gerekecek ve bir kişinin de bağlantı elemanlarına ve köşelere ihtiyacı olacak.

En iyi sürgülü modellerin değerlendirmesi

EUROPLEX Comfort Siyah

Her banyoya uygun bir Rus üreticiden iyi bir seçenek. Bacaklar ayarlanabilir, bu da herhangi bir kapasitenin özelliklerine uyum sağlamayı kolaylaştırır. Destekleyici elemanlar, yüzeyi çizmeyen özel bir malzemeden yapılmıştır, bu da tüm operasyon aşaması boyunca pürüzsüz ve eşit kalmasını sağlar. Yapı parlak. Ürünün bakımı kolaydır.

Ortalama fiyat 5310 ruble.

banyo perdesi EUROPLEX Comfort Siyah

Avantajlar:

 • Kaliteli malzeme;
 • 5 yıldan fazla hizmet ömrü;
 • Fayansları çizmez;
 • Ayarlanabilir bacaklar;
 • Kolaylık.

Dezavantajları:

 • Fiyat.

MetaKam Premium A "Banyo altında alüminyum perde"

Her yapının altına yerleştirilebilen çok yönlü bir ürün. Set, bir çerçeve ve koruyucu bir tabaka ile kaplı metal paneller içerir. Güzel bir görünüm vermek için üretici, cihazı orijinal bir desenle donattı. Taban korozyona maruz kalmaz. Maksimum levha yüksekliği 56 cm olup, levha kalınlığı 4,5 mm'dir ki bu iyi bir sonuçtur.

Kişi başı 1.440 ruble fiyatla satılıyor.

ekran MetaKam Premium A "Küvet altında alüminyum perde"

Avantajlar:

 • Kurulum için komple set;
 • Hafif çerçeve;
 • Taban koruyucu bir tabaka ile kaplanmıştır;
 • Paneller su geçirmez PVC'den yapılmıştır.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

SanTa Standardı

Ürün MDF'den yapılmıştır ve su itici bir tabaka ile kaplanmıştır. Bu çözüm yapıda nem birikmesini önleyerek küf ve küf oluşumunu engeller. Daha fazla rahatlık için yükseklik ayarı sağlanmıştır. Panelin uzunluğu 162 cm'dir Komple set, montajı basitleştiren kite dahildir.

Ortalama fiyat 4.200 ruble.

ekran SanTa Standard

Avantajlar:

 • Güzel görünüm;
 • İyi kalite;
 • Su itici özellikler;
 • Kolaylık.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

En iyi salıncak modelleri

Misty Banyo Ekranı - MDF

Üçlü vernik kaplamalı yüksek kaliteli ekran. Her banyoya uygun stille yerleştirmeye uygundur. Maksimum yükseklik 60 cm, uzunluk ise 1500 mm'dir. Üretici garantisi - 3 yıl.

4310 ruble fiyatla satıldı.

Misty Banyo Ekranı - MDF

Avantajlar:

 • Güzel görünüm;
 • Yüksek kaliteli performans;
 • Nemi emmez.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

TM Mixline "Görünüm 1"

Kurulumu ve bakımı kolay çıkarılabilir ekran. Ürün, çeşitli etkilere karşı yüksek direnç gösteren dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Zemini çizmediği için ürün herhangi bir yüzeye yerleştirilebilir ve prezentabl bir görünüm bırakır. Değiştirme ve kurulum 10 dakika sürer. Ayrıca yüksekliği kolayca ayarlamanıza izin veren özel bir mekanizma sağlanmıştır.

Ortalama fiyat 3.960 ruble.

screen TM Mixline "Görünüm 1"

Avantajlar:

 • Rahat uygulama;
 • Güvenilirlik;
 • Zemini bozmaz;
 • Harici yürütme.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

Vod-ok Lyra

Para biriktirmek, ancak 3 yıldan fazla sürecek kaliteli bir ürün elde etmek isteyenler için mükemmel bir seçenek. MDF'den yapılmıştır ve birkaç kat koruyucu kaplama ile emprenye edilmiştir. Kapı sayısı - 4 adet., Menteşelere daha yakın monte edilir ve bu da salınım elemanının hizmet ömrünü uzatır. Bacakların yüksekliği ayarlanabilir. Birkaç renkte satılır: beyaz, venge ve meşe, böylece bir kişi kolayca uygun bir seçenek bulabilir.

Ortalama fiyat 3660 ruble.

Vod-ok Lyra ekranı

Avantajlar:

 • Kaliteli performans;
 • Düşük fiyat;
 • İyi hizmet ömrü;
 • Su itici özellikler.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

Çekmece modelleri

MetaKam Katlanır kutu 150 cm

Her banyoya uyan kaliteli bir ürün. Çerçeve alüminyumdan, kapılar oldukça dayanıklı plastikten yapılmıştır. Katlama elemanlarının sayısı 3 adettir. Garanti 2 yıldır. Kurulum standart aletler kullanılarak gerçekleştirilir.

Ortalama maliyet 5260 ruble.

MetaKam ekran Katlanır çekmece 150 cm

Avantajlar:

 • Güç;
 • Kullanışlı montaj;
 • Banyo aksesuarlarını yerleştirme imkanı;
 • Manyetik fiksasyon.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

Kronoshpan Yumuşak Alavann 170 cm

Orta büyüklükteki odalar için tasarlanmış, parlak bir yapıya sahip mükemmel bir beyaz seçenek. Çerçeve, özel bir teknoloji kullanılarak boyanırken MDF şeklinde yapılır. Metalden yapılmış ayarlanabilir ayaklar. Garanti 2 yıldır.

Ortalama maliyet 6650 ruble.

Kronoshpan Soft Alavann perde 170 cm

Avantajlar:

 • Çevre dostu;
 • Sepet kurma imkanı;
 • Ayarlanabilir sapma açısı;
 • Kaliteli malzeme.

Dezavantajları:

 • Bulunamadı.

En sonunda

Düzgün seçilmiş bir ekran, odanın görünümünü iyileştirebilir ve "sıhhi tesisatı sahne arkasına gizleyebilir." Ayrıca ürün, kullanılabilir alanı verimli bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Derecelendirmede açıklanan modelleri kullanma deneyiminiz varsa veya daha ilginç temsilciler, yorumlarda bize bunu anlatın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *