2020 için en iyi dijital piyanolar

0

Teknoloji hala ayakta değil. Her yıl, çeşitli alanlardaki insanlar için hayatı kolaylaştıran daha fazla alet ve cihaz ortaya çıkıyor. Müzik aletleri bir istisna değildir. Kuyruklu piyano çok fazla yer kapladığı ve pahalı olduğu için dijital meslektaşları geliştirilmiştir. Her yıl daha popüler hale geliyorlar. Kullanıcılar akustik modellerini onlarla değiştirmeye başladı.

Dijital piyano, 2020'de ünlü bir müzik aletidir. Sadece on yıl önce çok az kişi böyle bir seçeneği duyduysa, şimdi tercih ediyorlar. Dijital piyanonun avantajı, aynı anda birden fazla notayı çalabilmenizdir. Akustik bir kuyruklu piyano bu özelliğe sahip olamaz.

Bir piyano nasıl seçilir

Bir akustik piyano her zaman herkesin kullanımına açık değildir, çünkü pahalıdır ve sürekli bakım gerektirir. Araç bir profesyonel tarafından ayarlanmalıdır ve bu ek bir maliyettir. Bu nedenle, ebeveynler çocuğu bir müzik okuluna gitme arzusunda sıklıkla desteklemezler, çünkü ek alıştırma için enstrüman evde olmalıdır. Ama şimdi harika bir çıkış yolu var - dijital piyano. Artık her çocuk en sevdiği şeyi geliştirebilecek ve yapabilecek.

Bir yetişkinin bu kadar önemli bir satın alma işlemi yapmaya karar verdiğinde kendisine sorduğu ilk soru, doğru klavye enstrümanını nasıl seçeceğidir. Bu, hem yeni başlayanlar hem de işlevlerin ve parametrelerin karmaşıklığına henüz aşina olmayan bir profesyonel için göz korkutucu bir görevdir.

Birincisi, müzisyenin becerilerine ve satın alma amacına karar vermektir. Bu, belirli bir enstrümanın seçimini etkileyecektir. İkincisi bütçe. Dikkat etmeniz gereken üreticiler buna bağlı olacaktır. O zaman cihazın özelliklerini incelemelisin.

 1. Klavye, ana seçim seçeneğidir. Kontrol etmek için sesi bir piyano ile karşılaştırmanız gerekir. Ses ne kadar inandırıcı olursa o kadar iyidir. Tuşlara nasıl basıldığını ve onlara dokunmanın ne kadar rahat olduğunu kontrol edin. Basınç ve sekme, akustik enstrüman için uygun olmalıdır. İnternette bir satın alma yaparsanız, bu imkansız olacak, o zaman kullanıcıların görüşlerini okumanız ve fikirlerine güvenmeniz gerekecek. Sadece görünüm için bir alet almanıza gerek yok çünkü sitedeki resim aldatıcı olabilir.
 1. Tınıların sesi, satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli parametredir. Bazı enstrümanlar belirgin bir tını kullanır, bazıları ise yumuşaktır. Yeni başlayanlar bu parametreyi doğru şekilde değerlendiremeyecektir.
 2. Panelin kullanım kolaylığı. Tuşlar rahat ve basılması kolay olmalıdır. 3.5 jak, çalıştırmayı zorlaştırmak için genellikle çok uzakta veya çok alçaktır.
 3. Yönetim net olmalıdır. Tuş hassasiyeti, ekolayzır ve ses seviyesi için bir ayar var mı? Ve ayrıca ihtiyaç duyabileceğiniz ses efektlerinin varlığı.
 4. Polifoninin varlığı. Parametre, ses kalitesini etkiler. Oynatma ne kadar yüksek olursa oynatma o kadar iyi olur.
 5. Eğitim modu. Yeni modellerde tekniği geliştiren egzersizler oluşturulmuştur. Bu, özellikle bu modu hem bir öğretmenle hem de bağımsız olarak kullanabilecek yeni kullanıcılar için geçerlidir.
 6. İşlevleri genişletmek için bir bilgisayara veya dizüstü bilgisayara bağlanma yeteneği.Müzisyen, üssü genişletebilecek, oyunu kaydedebilecek veya ek işlemleri kullanabilecek.
 7. Cihaz hafızasına ses kaydı. Bu parametre isteğe bağlıdır, ancak kullanımını kolaylaştırır.
 8. Tezgah dahildir. Bütçe modellerinde öyle değildir.

Kalite inşa edin

Belirli bir modelin sahip olduğu ana ve ek parametreleri değerlendirdikten sonra, tasarımın yanı sıra montajın kalitesine de odaklanmak gerekir. Satın alırken, renk ve boyut hiç önemli değil gibi görünüyor, ancak birkaç ay veya yıl sonra bu değişecek. Bir müzisyen enstrümanını oldukça uzun bir süre satın alır, bu nedenle dairenin iç kısmının rengiyle eşleşmeli ve ideal olarak diğer öğelerle eşleşmelidir.

Bir mağazadan satın alırken, yapım kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Kasada çizik, yapıştırıcı, kötü bağlanmış parçalar veya deformasyon olmamalıdır. Taşıma sırasında, yükleyiciler kutuyu düşürmemek için çok dikkatli olmalıdır. Aksi takdirde, bunların tümü enstrümanın sesini ve olası arızaları etkileyecektir.

Gövde malzemesi

Bütçe modelleri plastikten yapılabilir. Bu malzemenin dezavantajı nakliye sırasında zarar görebilmesidir.

Orta sınıf sunta veya suntadan yapılmıştır. Bu tür malzemeler, bu tür araçları oluşturmak için oldukça uygundur. Renk beyaz, kahverengi veya siyah olabilir. Doğal doku daha pahalı görünüyor ve doğal görünüyor.

Birinci sınıf elektrikli piyano segmenti, ses kalitesi ve görünümü üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan masif ahşaptan yapılmıştır.

Doğru enstrümanı seçmek için öğretmeninize danışmanız en iyisidir. Kullanması rahat olacak bir model önerebilecek.

Satın alırken faydalı ipuçları

 1. Alışveriş yaparken, farklı mağazalardaki birkaç danışmanı dinlemek ve birkaç araç denemek en iyisidir.
 2. Satın almak için orijinal ürünlerle profesyonel bir mağaza seçmek daha iyidir.
 3. Aleti mağazada ve teslimattan sonra dikkatlice kontrol etmeniz gerekir.

Dijital piyanonun faydaları

Satın alırken, dijital bir enstrümanın geleneksel enstrümana göre avantajlarına dikkat etmek önemlidir. Hadi daha yakından bakalım:

 1. Fiyat politikası. Bu dikkat edilmesi gereken bir noktadır.
 2. Yerden tasarruf. Dijital cihaz, kasanın küçültülmüş boyutu nedeniyle daha az yer kaplıyor. Bu, bazı apartmanlar ve tesisler için çok önemlidir. Artık ulaşım ve hareket konusunda sorun olmayacak.
 3. Daha büyük özellik seti. Geleneksel bir kuyruklu piyanoda, sayfayı çevirmek için ses kaydedemez veya ayağınızla pedala basamazsınız. Dijital aygıt bunun önündedir.
 4. Farklı sesler ve tınılar var. Seslerin çok gerçekçi olduğu unutulmamalıdır. Kaydı dinlerken, dijital ve normal piyano arasında ayrım yapmak imkansızdır.
 5. Hem çocuklar hem de yetişkinler için uygun eğitim programları var. Kullanıcı ilk kez oynamaya çalışıyorsa, bu işlev dikkat etmeye değer.
 6. Alet ek bakım gerektirmez. Mekanik parçaları kurmak ve onarmakla zaman kaybetmeye gerek kalmayacak.
 7. Talimatlara göre ve dikkatli kullanımla kullanıldığında, piyano on yıl dayanacak ve satın aldığınız zamanki aynı iyi sesle sizi memnun edecektir.
 8. Başlıca avantajlardan biri, sadece piyanonun değil diğer enstrümanların da sesinin yeniden üretilmesidir. Sadece akustik değil, aynı zamanda elektronik. Bu, bütçenizi önemli ölçüde koruyacak ve seçeneklerinizi artıracaktır.
 9. Böyle bir cihaz kompakt ve hafif olduğundan, sadece evde pratik yapmak için değil, aynı zamanda bir stüdyo veya büyük bir salon için de uygundur.
 10. Bazı modellerde, enstrümanı istediğiniz yerde çalmanıza izin veren bir pil bulunur.

En iyi üreticiler

Günümüzde oldukça fazla sayıda üretici, dijital piyanoların yaratılmasıyla uğraşmaktadır. Her birinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Satın alırken, tüm yönleri incelemeniz ve ancak o zaman modele karar vermeniz gerekir.

Doğru seçimi yapmak için liderleri göz önünde bulundurun:

Yamaha

Hiç müzikle ilişkilendirilmemiş bir kişi bile bu firmayı kesin olarak bilir.Herhangi bir enstrümanın ana avantajı mükemmel klavye kalitesidir. Üretici buna odaklanır ve bu önemli parametreyi dikkatlice izler. Piyano sesi yüksek kaliteli ve en önemlisi - gerçekçi. En bütçe modelleri bile bu parametreleri karşılar.

Casio

İkinci sırada, ürünleri bütçe maliyeti nedeniyle alıcılar tarafından tercih edilen üretici - Casio. Ancak fiyata rağmen, temel bilgileri öğrenmenize yardımcı olacak birçok kullanışlı özellik var. Bu seçenek, piyano çalmayı öğrenen yeni başlayanlar için idealdir.

Bazı modeller kolaylıkla taşıma çantasına konulup istenilen yere taşınabilir. Bu, halk arasında performans sergileyen müzisyenler için genellikle bir cankurtarandır.

Korg

Bu üretici, bir önceki kadar popüler değil. Bununla birlikte, konserler ve sahne performansları için iyi bir seçenektir, çünkü yapımda hafif malzemeler kullanılmıştır. Ancak yapım kalitesinin etkilenmediği unutulmamalıdır. Başlıca avantajları kontrol sistemi, ek ayarlar ve ses kalitesidir.

Kurzweil

Bu şirket hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar ve klavye iş istasyonları için dijital piyanolar yaratmasıyla tanındı. Temel özellikler çekiç hareketi ve mükemmel sestir.

Kawai

Gerçekçi mekanikler isteyen ve profesyonel becerilere sahip kişiler için bu üreticiye dikkat etmelisiniz. Başlıca dezavantajlardan biri yüksek fiyattır, ancak bu, parçaların kalitesi, görünümü ve sesi ile telafi edilir.

Üretici garantisi - 7 yıl. Başka hiçbir üretici bu kadar uzun süre övünemez, bu yüzden gerçekten güven veriyor.

Bu üreticiler, her fiyat kategorisi için birkaç model oluşturdu, böylece herhangi bir müzisyen kendisi için mükemmel seçeneği bulabilir.

Kaliteli modellerin değerlendirmesi

YAMAHA P-45

Derecelendirmemiz Yamaha P-45 dijital piyano ile açılıyor. Bu model bir satış vuruşu ve pek çok müzisyen tarafından biliniyor. Bu seçenek, taşınabilirliği nedeniyle hem evde hem de konserler için uygundur. Gövde malzemesi kaliteli plastiktir. Bu sayede cihaz sadece 11,5 kg ağırlığındadır. Model, maliyeti nedeniyle bütçeye aittir, ancak özellikleri bakımından daha düşük değildir. Şık tasarım ve kaliteli ses, bu piyanonun temel özellikleridir.

Üretici, tuşlara basmanın ses ve ağırlığının bir akustik enstrümanınkilerle aynı olmasını sağladı. Kontroller yeni başlayanlar için bile anlaşılabilir.

Tuş sayısı - 88. Polifoni - 64 nota. Kulaklık çıkışı var.

YAMAHA P-45

Faydaları:

 • Tasarım
 • Yüksek düzeyde kalite oluşturun;
 • Düşük ağırlık;
 • Kompaktlık;
 • Kullanışlı klavye;
 • Anahtar duyarlılık;
 • Mükemmel ses;
 • Ek bir işlev var - bir metronom;
 • Güçlü ton üreteci;
 • Tonları ayarlama.

Dezavantajları:

 • Öğrenme işlevi yok.

CASIO CDP-130

İkinci sırada şık bir tasarıma, kompaktlığa ve dinamik hassasiyete sahip bütçe modeli yer almaktadır.

Enstrümanın boyutları, onu performanslara, gezilere veya dairede dolaşmaya yanınızda götürmenizi kolaylaştırır. Ağırlık - 11 kg. Set, notalar, nota sehpası ve pedal koleksiyonu içerir.

Web sitesindeki rengi siyah veya gümüş olarak seçebilirsiniz.

Çekiç eylem tuşları gerçekçi ses sağlar. Dinamik hassasiyet vardır. Bu seçenek, müzikal yolculuğuna yeni başlayanlar için idealdir.

Tuşlar - 88, tınılar - 10. Ortalama fiyat - 27.000 ruble.

CASIO CDP-130

Avantajlar:

 • Renk seçenekleri mevcuttur;
 • Fiyat;
 • Boyutlar;
 • Gelişmiş işlemci;
 • 3 hassasiyet seviyesi;
 • Bir bilgisayara bağlanabilir;
 • Demo parçaları var;
 • Metronom.

Dezavantajları:

 • Görüntü yok;
 • Üçlü bir pedal kutusu bağlayamazsınız;
 • Hızlı oynarken parmaklar kayar;
 • Yabancı sesler duyulabilir.

Roland FP-30

Roland FP-30, sesteki diğer modellere rakip olan ekonomik bir piyanodur. Alet kompakttır, böylece gerektiğinde her zaman hareket ettirebilirsiniz. Evde veya okulda kullanıma uygundur. Kullanışlı özelliklerden biri oyun kaydıdır. Bu şekilde tüm hataları duyabilir ve ortadan kaldırabilirsiniz.

Renk - siyah veya beyaz. Bu nedenle model farklı tasarım çözümlerine uygundur.

Oyun sırasında sayfaları çevirecek bir asistana ihtiyacınız var. Ayırt edici özelliklerinden biri de bu ihtiyacı ortadan kaldırabilmesidir. Pedal, notalar sayfasını eller olmadan çevirmeye yardımcı olur.

Roland FP-30

Avantajlar:

 • Bütçe maliyeti;
 • Zengin ses;
 • Güçlü yerleşik amplifikatör;
 • Zengin bas;
 • Klavye mekaniği;
 • Kompaktlık;
 • Bluetooth'un varlığı;
 • Eğitim.

Dezavantajları:

 • Kulaklıklardan sessiz ses.

YAMAHA P-125

Pure CF Sound Engine sayesinde bu model çok iyi bir sese sahip. Elektrikli piyano, çalma becerilerinizi geliştirmek için yeni gelişmiş özelliklerle güncellendi. Bunlardan biri, sesin dağılmasına yardımcı olan Stereo Optimizasyondur. Ayarlama için elemanların düzenlenmesi uygundur, böylece kullanıcı kendini tamamen müziğe adayabilir.

Özel bir uygulama, herhangi bir telefondan kolay kontrol sağlar. Artık notalar ile kağıt kitapları kullanamazsınız. Mobil cihaz bunların yerini alacak.

YAMAHA P-125

Avantajlar:

 • Kompaktlık;
 • Kolaylaştırmak;
 • Tasarımda minimalizm;
 • Ses;
 • Çeşitli ses seçenekleri;
 • İki kulaklık çıkışı;
 • Anahtar düzeni;
 • Hoş dokunsal hisler;
 • Hacim ayarlanabilir.

Dezavantajları:

 • Değil.

CASIO CDP-S100

Modelin maliyeti ve ses kalitesi kullanıcıları büyülüyor. Bu, iyi bir fiyata iyi bir seçenektir. Dijital piyanoda yeni Ölçekli Çekiç Aksiyonlu Klavye mekaniği, geliştirilmiş 16W sistem ve kuyruklu piyano dizeleri işlemcisi bulunur. En önemlisi pil işlevidir. Çalışmak için elektrik gerekmez. Oyunu temiz hava gibi her yerde oynayabilirsiniz. Kompaktlığı ve hafifliği nedeniyle bu yapılabilir bir görevdir.

Akıllı telefonunuza, aracın çalışmasını basitleştirecek bir uygulama indirmeniz gerekir.

CASIO CDP-S100

Avantajlar:

 • Fiyat;
 • Ağırlık - 10,5 kg;
 • Şık tasarım;
 • Takılabilir pedallar;
 • Kompakt gövde;
 • Ağır klavye;
 • Tuş vuruşu hassasiyeti;
 • Kaba anahtarlar;
 • Düşük gürültü seviyesi;
 • Metronom;
 • Kulaklık bağlantısı;
 • Pille çalışır.

Dezavantajları:

 • 3.5 konektörün yeri.

KAWAI ES-110

Responsive Hammer Compact'ın klavye mekaniği sayesinde, piyano çalmakla hiçbir fark olmadığı hissi var. Bu aynı zamanda, harici sesler çıkarmayan tuşların yumuşaklığı ile sağlanır.

Model, müzik hakkında çok şey bilen yeni başlayanlar ve deneyimli piyanistler için uygundur.

Ortalama fiyat 51.000 ruble.

KAWAI ES-110

Avantajlar:

 • Eğitim işlevi;
 • Metronom;
 • Ses kaydı;
 • İki kulaklık çıkışı;
 • Bölünmüş klavye modu;
 • Gerçek klavye hissi;
 • Bluetooth;
 • Kit, bir pedal içerir.

Dezavantajları:

 • Ayak ve kapak dahil değildir.

Dijital piyano hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar için mükemmel bir enstrümandır. Hem çocuklar hem de yetişkinler böyle bir hediye aldıkları için mutlu olacaklar.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *