2020 için en iyi dudak parlatıcısı

1

Dudak parlatıcısı, özellikle sıcak aylarda en popüler kozmetik ürünlerden biridir. Ağırlıksız dokusu ve artırılmış viskozitesi sayesinde dudaklara çekici "ıslak" bir etki, ışıltılı bir görünüm ve doğal bir renk verebilmektedir. Ek olarak, bakım özelliklerine sahiptirler: pürüzsüzlük hissi verirler, küçük soyulmaları gizler ve hatta hacmi arttırırlar.

"best-tr.designuspro.com" sitesinin editör kadrosu, size 2020 için en iyi pırıltıların bir derecelendirmesini sunuyor.

Menşe tarihi

Bu kozmetik ürünü kullanmaya başlayan ilk kadının Fransa'dan Catherine de Medici adlı ünlü bir kraliçe olduğuna inanılıyor. Çeşitli kimyasal deneyler yapmaktan hoşlanıyordu ve kendi laboratuvarında diğer maddelerle birlikte parfüm ve kozmetik etkisi olan ürünler üretiyordu.

O zamanlar kraliçe tarafından yaratılan parlaklık, bileşiminde bitki kökenli kırmızı boya, balmumu ve diğer bileşenlere sahipti. Uygulama sürecinde dudaklar yumuşar ve hoş bir parlaklık kazanır. O zamanlar Fransız mahkemesinde bu keşif o kadar yaygınlaştı ki, böyle bir kozmetik ürün sadece adil seks tarafından değil, aynı zamanda bazı onurlu beyler tarafından da kullanılmaya başlandı.

19. yüzyılda Fransa'da, çeşitli yağ türlerini karıştırarak makyajı parlatmak ve nemlendirmek için ek bir seçenek icat edildi. Bununla birlikte, o zaman sadece kolay erdeme sahip kadınlar bu tür kozmetikleri kullandı ve laik bayanlar bir süre sonra değerini takdir ettiler.

Ülkemizde bu tür kozmetikler, sadece 20. yüzyılın 80'lerinde kesinlikle tüm kadınlara sunuldu. Bu ana kadar, renk paleti özel bir çeşitlilikte farklılık göstermeyen sadece basit bir ruj kullanmasına izin verildi. Ancak bugün mağaza raflarında herhangi bir parıltı bulamayacaksınız: değişen derecelerde şeffaflık, kristal katkı maddeleri, çeşitli kokular ve hatta iştahı azaltma özelliği.

Kimyasal bileşimin özellikleri

Parlatıcı neden yapılır? Bu kozmetik ürünün bileşimi aşağıdaki bileşenleri içerir:

 • yağlı baz (çoğu durumda petrol jeli veya lanolin);
 • nemlendirici etkinin yaratılmasına katkıda bulunan bir bitkisel yağ ve öz kompleksi;
 • kırışıklıkların giderilmesinden ve yaşlanma sürecinin durdurulmasından sorumlu olan bir dizi vitamin (antioksidanlar retinol, tokoferol ve B vitaminleri);
 • çeşitli besin bileşenleri;
 • az miktarda boya;
 • bitkisel hayvansal balmumu. Bileşime eklenmesi, yağış, rüzgar ve sıcaklık değişimlerinin etkilerine karşı koruma sağlayan ince bir koruyucu film oluşumuna katkıda bulunur;
 • parafin;
 • ürüne hoş bir koku veren kokular;
 • gizemli bir ışıltı ve parlaklık vermek için az miktarda yansıtıcı veya sedefli parçacık;
 • gerekli yoğunluk seviyesinden ve artan viskoziteden sorumlu olan hidrojene polibutenler. Doğrudan "nem" etkisi yaratırlar;
 • Ultraviyole radyasyonun olumsuz etkilerine karşı koruma sağlayan UV filtreleri;
 • ürünün ömrünü ve depolanmasını uzatmaktan sorumlu koruyucular.

Böylesine karmaşık bir kimyasal bileşim sayesinde, parlaklık aynı anda birkaç işlevi yerine getirebilir (hassas cilde özen gösterin, nemlendirin, besleyin, koruyun, hacmi artırın).

Çeşitler

Bu kozmetik ürünün, uygulandığında her biri kendi özel işlevini yerine getiren birkaç çeşidi vardır:

 1. Balsam. Dekoratif kozmetikten çok bir bakım ürünüdür. Dudakları nemlendirmeye, beslemeye ve korumaya yardımcı olur. Ek olarak, küçük yaralanmaları mükemmel şekilde iyileştirir ve erken yaşlanmayla aktif olarak savaşır. Doğal bileşimi sayesinde yatmadan önce bile uygulanabilir.
 2. Hacimde artış. Bu seçenek, yalnızca kısa vadeli bir görsel hacim efekti oluşturabilir. Kan akışını artıran nane, tarçın veya biber özleri içerir, bunun sonucunda dudaklar daha zengin bir renk ve gerekli dolgunluk kazanır.
 3. Nem etkisi. Böyle bir araç, doğal güzelliği olumlu bir şekilde vurgulayan doğal bir makyaj yaratmada vazgeçilmez bir yardımcı olacaktır. Dudaklarını şeffaf bir ayna parlatıcısı ile ödüllendirerek sarıyor gibi görünüyor.
 4. Yağ parlatıcısı. Bu çeşitlilik aynı anda 2 işlevi yerine getirir - hassas cilde özen gösterir ve ona ışıltılı, güzel bir görünüm kazandırır. Yalnızca doğal yağlar, bitki bileşenleri ve az miktarda pigment içerir. Renk doygunluğu bakımından farklılık göstermemekle birlikte, hassas cildi mükemmel şekilde nemlendirir ve besler.
 5. Sedef. Bu ürünün bileşimine renkli veya şeffaf pırıltılar eklenir. Özellikle akşam makyajında ​​çok şık görünüyor. Ancak, görüntünün çok kaba görünmemesi için çok dikkatli kullanılması tavsiye edilir.
 6. Kaldırma. İşlevselliği açısından bu alet bir balsamla karşılaştırılabilir ancak nemlendirici ve besleyici olmanın yanı sıra cildi daha pürüzsüz hale getirir ve hücre yenilenmesini harekete geçirir. Lifting etkisi olan ürünün düzenli kullanımı dudaklarınızın daha taze ve şehvetli görünmesini sağlayacaktır.
 7. Parlak vernik. Her türlü görünüme uygun evrensel bir kozmetiktir. Günlük makyajın tamamlayıcısı olarak kullanılabilir ve akşam makyajı oluştururken normal ruj üzerine de sürülebilir.
 8. Mat yüzey. Bu çeşitlilik son zamanlarda moda oldu, ancak şimdiden adil seksin çoğunun sevgisini kazandı. Temel avantajı, pudra etkisi ile fondöten sayesinde düz durması, yayılmaması ve yapışmamasıdır. Bununla birlikte, bu tür ürünler cildi kurutma eğilimindedir, bu nedenle sürekli kullanılması tavsiye edilmez, kısa molalar vermek daha iyidir.

Uygulama önerileri

Parlaklığın temel avantajı, normal ruj ile karşılaştırıldığında daha kolay uygulanması ve eşit şekilde uzanmasıdır. Makyaj sanatçıları, uygulaması için kolayca sulu, nemlendirilmiş ve baştan çıkarıcı süngerler alabileceğiniz bir dizi öneri geliştirdi.

Öncelikle uygulamadan önce ürüne uygun dudak kalemi kullanmalısınız. Bu, yayılma olasılığını ortadan kaldıracaktır. Tabii ki kalemsiz de yapabilirsiniz, bu durumda makyaj daha doğal görünecektir.

İkincisi, daha uzun süre dayanması için kullanmadan önce ince bir tabaka pudra veya fondöten uygulayabilirsiniz. Uzmanlara göre, dolgun ve tatlı dudakların uzun süreli etkisini yaratmak için, kozmetiklerin şu sırayla kullanılması gerekir: öncelikle, fazlası bir kağıt havluyla çıkarılabilen bir ruj tabakası, ardından küçük bir pudra tabakası uygulayın, ruju yeniden uygulayın ve makyajı ince bir parlaklık tabakası ile tamamlayın.

Üçüncüsü, taze ve narin bir makyaj elde etmek için alt dudağın ortasına sürmeniz ve ardından hafifçe sürmeniz önerilir.Bu, makyajın ağırlığını ortadan kaldırarak ince bir film oluşumunu sağlayacaktır.

Dördüncüsü, fonların çok fazla olduğu ortaya çıkarsa, fazlalık bir kağıt peçete ile çıkarılabilir.

Seçim kriterleri

Uygun bir parlaklık seçeneği satın almak ve mükemmel seçimde hayal kırıklığına uğramamak için, bir dizi önemli nokta dikkate alınmalıdır:

 1. Hedef belirleme. İlk adım, ne tür bir etki elde etmek istediğinize ve hangi durumda makyajın yapılacağına karar vermektir. Pırıltılar hem parlak hem de mat gelir. İlki dudaklara dolgun ve hafif nemli bir görünüm verirken, ikincisi daha ciddi ve sıkı görünür. Çok koyu gölgeler seçilmediği sürece mat parlaklık, günlük ve ofis makyajı için harika bir seçenek olarak kabul edilir. Pırıltılı ve ışıltılı parıltı şenlikli görünüyor, bu yüzden işe giderken kullanmak son derece uygunsuz olurdu. Hacmi biraz artırmak istiyorsanız nane, mentol veya biber özlü ürünler kullanmalısınız. Bu tür parlatıcılar dudaklara kan akışını uyarmaya yardımcı olur ve bir süre görsel bir büyütme etkisi sağlayabilir. Sizin için en önemli şey renk değil, bakım ise, doğal yağlar ve bir vitamin kompleksi içeren renksiz parlaklık üzerinde durmalısınız.
 2. Renk şemasının belirlenmesi. Ana vurgu, modaya uygun renkler ve baştan çıkarıcı indirimler olmak zorunda değildir - kendi görünüm tarzınızı hesaba katmanız gerekir. Bu durumda sadece deri ve saçın rengi değil dişlerin beyazlık derecesi de dikkate alınır. Emaye üzerinde sarılık varsa, sıcak tonları tamamen bırakmanız gerekir. Sarı güzellikler için, açık pembe pırıltılar gündüz makyajı ve akşamları için çilek makyajı yapmak için uygundur. Kumrallar gündüz bej ve şarap akşamı tonlarını tercih etmelidir. Kırmızı ve pembe sıcak renk paletleri, kırmızı bukleler için mükemmeldir.
 3. Doku seçimi. Mağazanın bir test cihazı kullanma fırsatı varsa harika olur. Bu durumda parmağınızın pedine bir damla parlaklık uygulayabilir ve kıvamı değerlendirebilirsiniz. Kaliteli parlaklık, cilt kıvrımlarına akmadan yüzeye eşit olarak dağıtılır. Ayrıca, yayılmamalı, aksi takdirde makyajı sürekli izlemeniz ve zaman zaman düzeltmeniz gerekecektir. Üründe parıltı varsa, kesinlikle küçük olmalıdır - bu, dökülme olasılığını ortadan kaldıracaktır.
 4. Kompozisyonu kontrol ediyorum. Alerjik reaksiyonlara yatkınlığınız varsa, çeşitli parfümlerle parlatıcı satın almaktan kaçınmanız önerilir. Parıltılı, mentollü ve bol miktarda pigment içeren ürünlerin dudak derisini ciddi şekilde kurutduğunu da unutmamak gerekir. Ancak yine de böyle bir parlaklık elde etme arzunuz varsa, önce temel olarak bir merhem kullanmanız gerekir.
 5. Fırça seçimi. Çoğu kız, ayrı bir kozmetik fırçayla parlatmayı tercih eder. Ancak ürünü yanınızda götürmeniz ve evden çıkmadan sadece kullanmamanız gerekiyorsa uygulaması pratik ve rahat olmalıdır. Parlaklıklar uygulama için farklı fırçalar, aplikatörler ve spatulalarla mevcut olduğundan, ürünü tam olarak hızlı ve doğru bir şekilde uygulayabileceğiniz seçeneği tercih etmelisiniz.

2020 için en iyi dudak parlatıcısı değerlendirmesi

Müşteri incelemelerine göre bu kozmetik ürünlerin büyük miktarı arasında en iyi seçenekler ayırt edilebilir. Her biri hakkında daha ayrıntılı konuşalım.

ESTEE LAUDER SAF RENK PARLAK

Adil seksin çoğunun sevgisini ve tanınmasını kazanan Amerikan lüks markasının bir başyapıtı.Renk paleti, her kadının kendisi için en uygun seçeneği seçmesine izin veren 23 güzel yarı saydam tonda sunulur. Bu parlaklık, mükemmel nemlendirme özelliklerine, narin ve göze batmayan bir meyve kokusuna sahiptir, dudakları yumuşak, hassas ve şehvetli kılar. Kullanımı düzgün bir cam kaplama etkisi sağlar. Ayrıca kalın bir dokuya, ince bir ışıltıya ve renk haslığına sahiptir. Tabii ki maliyeti oldukça yüksek ama tüketimi çok ekonomik.

ESTEE LAUDER SAF RENK PARLAK

Avantajlar:

 • renk paleti çeşitliliği;
 • mükemmel bir nemlendirici görevi görür;
 • hassas dudak cildi için yüksek kaliteli bakım sağlar;
 • hafif göze batmayan koku;
 • yüksek düzeyde dayanıklılık.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

KANAL SEVİYELERİ SCINTILLANTES

Popüler Fransız markası Chanel tarafından piyasaya sürülen parlaklık, sahibinin dudaklarını gerçekten karşı konulmaz kılıyor. Hafif doku, kompozisyona ışıltı katarak makyaja yumuşaklık, seksilik ve inanılmaz ışıltı katar. Ürünü kontur boyunca ve tüm yüzey boyunca eşit olarak dağıtmanıza izin veren kullanışlı bir aplikatöre sahip olduğu için uygulama sırasında sorun yaratmaz. Belirli bir süre sonra, yavaş yavaş ve fark edilmeden kaybolur, hiçbir iz bırakmaz.

KANAL SEVİYELERİ SCINTILLANTES

Avantajlar:

 • tüm yüzey boyunca eşit uygulama ve dağıtım;
 • nazik ve hoş bir ışıltı sağlayan parıltılı parıltıların varlığı;
 • nemlendirici özelliklere sahiptir;
 • uygun aplikatör.

Dezavantajları:

 • bulunamadı.

PUPA ULTRA REFLEKS

Parlaklık formülü, ışığı mükemmel şekilde yansıtan ve ışıltılı bir etki ve büyüleyici bir parlaklık sağlayan Cristalline mikro parçacıklarıyla zenginleştirilmiştir. Bileşim, yumuşak ve pratik bir uygulama ve görsel hacim artışı için yağların yanı sıra mükemmel bir şekilde yatıştıran, dudakların kızarmasını önleyen ve UV ışınlarına karşı koruyan lotus özü içerir. Profesyonel aplikatör, ürünü yayılmasına izin vermeden hızlı ve doğru bir şekilde uygulamanıza olanak tanır.

PUPA ULTRA REFLEKS

Avantajlar:

 • hoş bir parlaklık yaratır;
 • uygun aplikatör;
 • ekonomik tüketim;
 • cildi kurutmaz;
 • eşit şekilde uzanır ve dudakların üzerine yayılır.

Dezavantajları:

 • Birkaç saat sonra makyajın düzeltilmesini gerektiren zayıf bir dayanıklılık seviyesi.

ISADORA TWIST-UP PARLAK STIK

İsveç firmasının kalem şeklinde üretilen ürünü, dudakları canlandırıcı nem ve parlak bir parlaklık ile dolduruyor. Nemlendirici özelliklere sahip yumuşak doku, dudaklarda tam anlamıyla erir, hidrasyonun korunmasına yardımcı olur, ayrıca rahatlık ve hafiflik yaratır. Büküm çubuğuna sahip olduğu için bileme gerektirmeyen kalem şeklinde sunulur. Gerektiği gibi, çubuğu çevirmeniz yeterlidir. Kompozisyonun bir parçası olan kolajen peptidleri ve hyaluronik asit, dudakların görsel hacim ve pürüzsüzlük kazandığı için nemin korunmasına yardımcı olur.

ISADORA TWIST-UP PARLAK STIK

Avantajlar:

 • kullanım kolaylığı;
 • uygulama kolaylığı;
 • cildi nemlendirir ve yumuşatır;
 • ekonomik tüketim;
 • keskinleştirmeye gerek yoktur;
 • tonun doygunluğunu ve yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz.

Dezavantajları:

 • yetersiz kalıcılık seviyesi;
 • biraz kaba ışıltı.

MAYBELLINE BEBEK DUDAKLARI BALM & BLUSH

Üretici, parlaklık ve allığı aynı anda birleştiren orijinal bir ürünle hayranlarını büyüledi. Bileşim, E vitamini ile zenginleştirilmiş yumuşak bir değerli yağ bazlı pigmentler içerir. Ürün, mükemmel besleyici, yumuşatıcı ve nemlendirici özelliklere sahiptir. Kullanımı cilde hafif nemli bir ışıltı ve hoş bir pembe ton verilmesine katkıda bulunur. Aynı zamanda hassas bir şeftali aromasına sahiptir.

MAYBELLINE BEBEK DUDAKLARI BALM & BLUSH

Avantajlar:

 • çok yönlülük, 2'si 1 arada araç olarak kullanılabilir;
 • kabul edilebilir maliyet;
 • uygulama kolaylığı;
 • hoş aroma;
 • yoğun doku.

Dezavantajları:

 • oldukça düşük seviyede pigmentasyon, uygulamadan bir saat sonra renk kaybı gözlenir;
 • yüksek yağ içeriği.

LOREAL RICHE DUDAK PALETİ

Dünyaca ünlü bir firmanın ürünü, zengin kırmızı ve ten rengi renklerle parıltılı bir palet şeklinde sunulmaktadır. Her parlaklığın nefes kesici bir renk derinliği, mükemmel tutuşu ve hassas bir görünümü vardır. Kullanışlı minyatür aplikatör, dudaklarınıza baştan çıkarıcı ve iştah açıcı bir görünüm için ürünü rahatça uygulamanıza ve karıştırmanıza olanak tanır. Eşit şekilde yatar ve birkaç saat boyunca sıkıca tutar.

LOREAL RICHE DUDAK PALETİ

Avantajlar:

 • renk paletinin parlaklığı ve doğallığı;
 • uygun bir aplikatör ve büyük bir aynanın varlığı;
 • doku hassasiyeti;
 • yüzey üzerinde eşit dağılım.

Dezavantajları:

 • bulunamadı.

CLARINS COLOR QUENCH DUDAK BALMI

Ana görevi hyaluronik asit ve mango yağı kullanarak uygun ve eksiksiz hidrasyon sağlamak olan popüler bir Fransız şirketinin ürünü. Makyaja hassas bir renk verir, büyüleyici bir parlak efekt ve eşsiz bir parlaklık yaratılmasına katkıda bulunur. Viskoz bir kıvama ve zengin bir ışıltıya sahiptir. Ürün rahatsızlık vermez ve yapışkan bir his bırakmaz.

CLARINS COLOR QUENCH DUDAK BALMI

Avantajlar:

 • mükemmel nemlendirme özelliklerine sahiptir;
 • sıkı tutarlılık;
 • doymuş ışıltı.

Dezavantajları:

 • bulunamadı.

karşılaştırma Tablosu

Tamamlayınız
isim
ürün
Seviye
Dayanıklılık
EtkiDokuÜcret
(ovmak)
Estee lauder saf
Renk parlaklığı
ortalamanemlendirici, bakım,
cam etkisi
kalın1000-1600
Chanel seviyeleri
Sintillantlar
yükseknemlendirme yoğun, jel1000-1600
Pupa Ultra refleksgüçsüzparlak
parlaklık
viskoz,
yoğun
400-550
Isadora Twist-up
Parlak Çubuk
yükseknemlendirici,
parlaklık
erime, katı
temas üzerine
500-700
Maybelline bebek
Dudak kremi ve allık
yüksektitreme, güçerime, katı
temas üzerine
300-450
L'Oreal Renk Zenginliği
Dudak paleti
güçsüzparlaklık, hidrasyonihale900-1200
Clarins renk söndürme
Dudak kremi
yükseknemlendirici, nazik
bakım
yapışkan600-950

Sonuç

Müşteri incelemelerine göre en iyi 7 dudak parlatıcısına baktık. Doğru seçimi yapmak ve böyle bir kozmetik ürünü satın alırken hayal kırıklığına uğramamak için, sunulan ürün yelpazesine dikkatlice aşina olmanız ve tüm avantajları ve dezavantajları tartmanız gerekir. İyi bir dudak parlatıcısı, hoş olmayan kokulardan, yığınlardan ve hoş olmayan hislerden arındırılmış olmalıdır. Ve en önemli şey, görünüş tipine uymaktır. Ancak bu şekilde görüntü eksiksiz görünecek, çekicilik ve çekicilik kazanacaktır.

Bu derecelendirmede sunulan dudak parlatıcısını veya diğer eşit derecede ilginç seçenekleri kullanma deneyiminiz varsa, görüşlerinizi yorumlarda paylaşın.

1 YORUM

 1. Bir fırça ile yarı saydam parlaklık kullanmayı tercih ediyorum, doğrudan dudak çevresi boyunca sürüyorum. Nyx serisini beğendim.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *