2020 İçin En İyi 4 Gazlı Ocak

0

Gazlı ocaklar, fazla yer kaplamadıkları için kullanışlıdır. En küçük mutfakta bile, hemen hemen her yüzeye kolayca monte edebilirsiniz. Ek olarak, bu tür cihazlar fırınlı tam teşekküllü gaz sobalarından çok daha ucuzdur.

Doğru mutfak ekipmanını nasıl seçeceğinizi bilmiyorsanız, 2020 için en iyi 4 brülörlü gazlı ocaklara genel bir bakış sağlayan bu makaleyi okuyabilirsiniz.

Seçim kriterleri

Öncelikle, derecelendirmemize 4 brülörlü en iyi gaz yüzeyi modellerinin yer almasını şart koşacağız. Doğal olarak, tüm üniteler arasında herhangi bir sayıda ısıtma bölgesi için ürünler vardır, aralarında çok küçük cihazlar da vardır. Bizim versiyonumuz standart bir brülör setidir. Bu tür cihazlar, birkaç çocuğu olan tam teşekküllü bir aile için uygundur. Kolayca üç çeşitten oluşan bir öğle yemeği, şenlikli bir akşam yemeği hazırlayabilir veya sevdiklerinizi güzelliklerle düzenli olarak memnun edebilirsiniz.

Diğer seçim kriterlerini aşağıda bulabilirsiniz.

Panel malzemesi

Panellerin sağlamlığı ve bakım kolaylığı bu noktaya bağlıdır. En popüler seçenekler nelerdir:

 • Paslanmaz çelik - bu tür gaz yüzeylerinin temizlenmesi kolaydır, aşındırıcı deterjanlara dayanıklıdırlar, ayrıca bu tür modeller aşınmaya ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Ancak paslanmaz çelik üzerinde en ufak parmak izlerinin ve su izlerinin görüldüğünü unutmayın.
 • Emaye yüzeyler, temizlenmesi en kolay olanlardır, ancak kaba toz temizleyiciler kullanmayın. Ancak bu sizi şaşırtmamalı, en basit bulaşık yıkama jeli işi yapar. Bu tür malzemelerin dezavantajları kırılganlıklarını içerir; tavadaki herhangi bir damla gaz yüzeyinde bir yonga veya çizik bırakabilir. Ek olarak, emaye yüzeyler herhangi bir renk şemasında yapılabilir, böylece herhangi bir mutfak iç mekanı için cihazı kolayca seçebilirsiniz.
 • Cam seramikler en pahalı modellerdir ancak en şık ve modern görünüyorlar. Aşınma direnci ortalama seviyededir, bu tür panelleri yıkamak zor değildir, ancak yoğun kaynak gerektirir: önemli miktarda hem deterjan hem de zaman harcamanız gerekecektir. Öte yandan cam seramikler hızlı ısınma ve yavaş soğuma eğilimindedir, bu sayede kullanıcı tasarruf sağlar.
 • Temperli cam - malzeme cam seramiklerden çok farklı değildir, bu tür paneller daha dayanıklıdır ve temizlenmesi daha kolaydır. Ayrıca bu modeller çeşitli renklerde satışta bulunabilir.

Isıtma bölgesi ızgaraları

Özellikle, yapıldıkları ve pişirme hızını büyük ölçüde etkileyen malzeme.

 • Dökme demir - bu tür seçenekler güçleri için iyidir. Zamanla deforme olmazlar, ısıtıldığında şekillerini kaybetmezler. Bununla birlikte, bu tür modellerin bakımlarında bazı nüanslar vardır: Malzemenin gözenekliliği, ızgaraların iyice yıkanmasını olumsuz etkiler, tamamen temizlenmesi zordur. Ayrıca, dökme demirin büyük ağırlığı, temizlemeyi zorlaştırır.Her brülör için ayrı ızgaralı modeller satın almanızı öneririz, bu yaklaşım sobanın bakımını kolaylaştıracaktır.
 • Çelik ızgaralar - temizlenmesi daha kolaydır ve düşük ağırlıkları, ev hanımlarının temizliğinde zorluklara neden olmaz. Bununla birlikte, burada dezavantajlar da vardır, örneğin, bu tür seçenekler, yüksek sıcaklıklara uzun süre dayanmaz ve tencere ve tavaların ağırlığı altında deforme olabilir.

Isıtma bölgeleri türleri

En yaygın brülör türleri aşağıdaki gibidir:

 • Izgara brülörü - burada her şey açık, iştah açıcı ve gevrek kabuklu yemekleri seviyorsanız, kendiniz için benzer modelleri arayın. Bu ısıtma bölgeleri, altında gaz brülörlerinin bulunduğu bir ızgara gibidir.
 • Double Crown, tek parıltılı standart versiyondur. Alev ayırıcı - 2.
 • Üçlü taç - 3 alev difüzörü zaten buraya yerleştirilmiştir. Böylece brülör üç ateş çemberi ile yanar. Bu brülörler, mümkün olan en hızlı pişirmeyi sağlar.
 • Doğrudan Alev - bu tür ısıtma bölgelerinin konfigürasyonu, alevin patladığı birçok küçük deliğin varlığını sağlar. Bu tür brülörler, ısıyı en az gaz kaybı ile daha ergonomik bir şekilde dağıtabilmektedir. Ek olarak, kullanıcı ocağı daha hızlı ısıtır.
 • Hızlı pişirme - gazlı ocağın tüm maksimum gücünü birleştirebilen bir ocak gözü. Bu özellik sayesinde birkaç dakika içinde büyük miktarda suyu kaynatabilirsiniz.
 • Coup de feu isteğe bağlı bir bonus, ancak kullanıcının hayatını kolaylaştırabilir. Isıtma bölgesinin özü, alttan bir alevle ısıtılan bir dökme demir brülörün varlığıdır. Bu ekipman ne için? Her şeyden önce, düşük fakat sabit bir sıcaklıkta uzun süreli bakım gerektiren çeşitli sosların hazırlanması için.

Kurulum

Gaz yüzeyi modelleri hem bağımlı hem de bağımsız olabilir.

Bağımlı paneller de gömülüdür. Bu tür seçeneklerin, aynı üreticiye ait, aynı model yelpazesindeki bir fırın ile birlikte satın alınması tavsiye edilir. Bu durumda mutfak ekipmanlarının uyumluluğu konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Diğer şeylerin yanı sıra, yerleşik panellerin hatasız olarak fırının üzerine monte edilmesi gerektiğini unutmayın.

Bağımsız kurulumlara gelince, diğer cihazlardan çok fazla talep görmezler ve ayrıca mutfağın herhangi bir yerine monte edilebilirler.

Brülörleri açma yöntemleri

 1. Gaz kontrolü çok iyi bir seçenektir. Bu tür modeller, kaynayan sıvı brülöre taşarsa gaz beslemesini kapatabildikleri için iyidir. Böylece güvenliğiniz için endişelenemezsiniz. Bununla birlikte, bu tür panelleri açmak biraz sakıncalıdır, regülatörü, soba uygun şekilde ısınana kadar tutmanız gerekecektir. Ürünün uzun süre çalışmasıyla, gaz kontrolü ve ateşleme elemanı yıpranır ve çok daha kötü çalışmaya başlar.
 2. Elektrikli ateşleme çok basit bir seçenektir, sadece gaz besleme regülatörünü açmanız ve güç düğmesine basmanız yeterlidir. İstenirse kullanıcı bu işlevi devre dışı bırakabilir.

Çocuk koruma

21. yüzyılda, bu özellik artık maliyeti artıran bir aşırılık değil. Çocuklarınız varsa meraklı bebekler için kilitli modeller satın almanızı öneririz. Korumayı etkinleştirmenin özellikleri, cihazların türüne ve türüne bağlıdır.

Tavsiye! Gaz panelini kurmanın yalnızca uzmanlık gerektiren bir çalışma gerektirdiğini unutmayın. Ocağı asla kendiniz monte etmeye çalışmayın. Bu yaklaşım sadece sizin yaşamınız için değil, aynı zamanda evinizin ve komşularınızın yaşamları için de ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Ayrıca, gaz paneli ile birlikte güçlü bir başlık satın almanızı öneririz.

En iyi 4 brülörlü gazlı ocakların değerlendirmesi

Siemens EC6A6PB90R

Neredeyse tüm kullanışlı işlevleri birleştiren mükemmel bir model. Ürün dahili çocuk koruma, gaz kontrolü ve otomatik elektrikli ateşlemeye sahiptir.Bu tür tasarım özellikleri, yüksek işletim güvenliği sağlar ve rahatlık hakkında söylenecek hiçbir şey yoktur. Diğer bir artı, özel bir tabak desteğinin varlığıdır.

Panelin kapağı emaye kaplıdır ve ısıtma bölgeleri için ızgaralar dökme demirdir. Bu nedenle kullanıcının, cihazın gücü ve ısıtma elemanlarının bütünlüğü konusunda endişelenmesine gerek yoktur. Seçim yapmak isterseniz, üreticinin ürün yelpazesi geniş bir renk paleti ile temsil edilir.

Siemens EC6A6PB90R

Avantajlar:

 • Emniyet;
 • kullanım kolaylığı;
 • bulaşıklar için durun.

Dezavantajları:

 • brülörler arasındaki küçük mesafe;
 • maksimum güç modunu açmanın bir yolu yoktur.

Ortalama maliyet 25.000 Rus rublesidir.

Gorenje G6N41ZSB

Bu model, önceki versiyonun yarı fiyatına sahiptir ve kalite açısından hiçbir şekilde daha pahalı mallardan daha düşük değildir. Rahat çalışma için elektrikli bir ateşleme sağlanmıştır, güvenlik için modern gaz ekipmanında çok popüler olan bir gaz kontrolü vardır.

Emaye kaplama malzemesi, bakım ve temizlik kolaylığı sağlayacaktır. Brülörlerin alevi mekanik döner düğmelerle düzenlenir. Izgaralar dökme demirden yapılmıştır, her brülör için ayrıdır ve bu da temizlik kolaylığı sağlar. Şık tasarım, satın alma işleminize güzel bir bonus olacaktır.

Gorenje G6N41ZSB

Avantajlar:

 • kullanım kolaylığı;
 • Düşük fiyat;
 • ergonomik dizayn.

Dezavantajları:

 • çocuklardan koruma yok.

Ortalama maliyet 11.200 Rus rublesidir.

Darina 1T17 BGC341 12B

Yerli bir üreticinin sadece uygun bir fiyattan değil, aynı zamanda tamamen kabul edilebilir bir kaliteden memnun olduğu durum.

Görünüm, modern trendlere tam olarak uymuyor, ancak eksi olmaktan çok eski bir artı. Elektrikli ateşleme ve gaz kontrolü mevcuttur, ayrıca cihazı nazik bir modda çalıştırmak da mümkündür. Yani, özel pişirme koşulları gerektiren bir yemek pişirebilirsiniz. Mekanik döner tutamaklar yan tarafta yer alır ve tasarım özellikleri nedeniyle temizliği kolaydır. Üretim malzemesi - emaye.

Darina 1T17 BGC341 12B

Avantajlar:

 • Uygun Fiyat;
 • Emniyet;
 • kullanım kolaylığı;
 • güzel görünüm.

Dezavantajları:

 • tanımlanamadı.

Ortalama maliyet 10.000 Rus rublesidir.

Smeg PVL664CN

Modern bir iç mekana uyan en şık seçeneği mi arıyorsunuz? Böyle bir model, en seçici alıcıyı memnun edebilecektir. Cihazın performansı yüksektir, ısıtma bölgeleri benzersiz ve sıradışı bir görünüme sahiptir, ana özelliği düz şeklidir. Bu tasarım çözümü, panelin hızlı ısınmasını sağlar.

Üretim malzemesi cam seramiktir, yıkamak zor değildir, ancak kullanımda dikkatli olmalısınız - yüzey nispeten kırılgandır. Izgaralar, deformasyon olmaksızın ürünün uzun hizmet ömrüne katkıda bulunan titanyum kaplama ile kaplanmıştır. Ayrıca bir gaz kontrol sisteminin varlığına dikkat etmek önemlidir. Kullanıcı bireysellik göstermek isterse, ek bir miktar için figürlü bir tasarımda (örneğin, hayvanlar veya kuşlar şeklinde) kafesler satın alabilecektir.

Smeg PVL664CN

Avantajlar:

 • şık tasarım;
 • benzersiz tasarım özellikleri;
 • hızlı ısıtma;
 • yüksek performans;
 • titanyum püskürtme.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat.

Ortalama maliyet 120.800 Rus rublesidir.

Hotpoint-Ariston TQG 641

Üretici, modelin tasarımına ergonomik ve işlevsel bir açıdan yaklaştı. Panel üzerindeki gücü en iyi şekilde kullanmak için ısıtma bölgeleri elmas şeklinde düzenlenmiştir. Üretim malzemesi ısıya dayanıklı camdır, yüksek sıcaklıklara ve üzerine düşen küçük nesnelere dayanabilir. Ayrıca, yüzeyi çiziklerden koruyan özel silikon kulaklık başlıkları da dahildir.

Ürünün bakımı basittir - özel deterjanlar ve cilalar gerektirmez. Izgaralara gelince, bunlar dökme demirden yapılmıştır ve brülör sayısına karşılık gelir.

Hotpoint-Ariston TQG 641

Avantajlar:

 • ısıtma bölgelerinin ergonomik düzenlenmesi;
 • sadece yıkayın;
 • temperli cam çok dayanıklıdır;
 • nazik mod işlevi.

Dezavantajları:

 • maksimum bulaşık yükünde çalıştırmak sakıncalıdır.

Ortalama maliyet 19.000 Rus rublesidir.

Electrolux GPE 363 MB

Yeterince basit ama işlevsel bir seçenek. Böyle bir cihaz, hem klasik iç mekana hem de modern tarzların tüm yönlerine mükemmel şekilde uyacaktır. Üretim malzemesi emaye yağdır, temizlenmesi kolaydır, kullanımda dayanıklı ve güvenilirdir.

Isıtma bölgeleri standart boyutlarda ve şekillerde sunulur, ancak aralarında üçlü taçlı büyük bir tane vardır. Bu tür ekipmanlar, geniş çaplı tencere kullanımına izin verecektir.

Electrolux GPE 363 MB

Avantajlar:

 • üçlü taçlı bir ısıtma elemanının varlığı;
 • bakımı kolay;
 • ürün basit ve zevkli;
 • gaz kontrolü.

Dezavantajları:

 • gaz kelebeği regülatörleri sıkı dönüyor.

Ortalama maliyet 20.000 Rus rublesidir.

Asko HG1666SB

Bu ürün lüks mutfak ekipmanları kategorisine aittir. Bu İskandinav markası, yüksek performans ve kullanım kolaylığı ile karakterize edilen yüksek kaliteli ve güvenilir modeller üretir.

Ürün özellikleri aşağıdaki gibidir. Bir wok brülörünün varlığı, yiyecekleri kalın tabanlı ve geniş çaplı tavalarda pişirmenize izin verecektir. Gaz brülörlerinin gücü, kullanıcının ihtiyacına göre kolaylıkla ayarlanabilir. Yerleşik bir gaz kontrolü ve otomatik ateşleme vardır. Ayrıca kayda değer cam-seramik kaplamadır. Temizlemesi kolay ve şık görünüyor. İmalat malzemesinin dezavantajları, kirlenmesidir, ancak imalatçı bu anı da sağlamıştır. Panel, cihazı lekelerden ve parmak izlerinden koruyan özel bir kaplama ile kaplanmıştır.

Asko HG1666SB

Avantajlar:

 • birçok işlev;
 • Güzel tasarım;
 • kullanımı uygun.

Dezavantajları:

 • yüksek fiyat;
 • kontrol paneli ısınıyor;
 • çabuk çizilir.

Ortalama maliyet 45.000 Rus rublesidir.

Bosch PCP6A5M90R

Marka olsa da yapılmış çok şık model, ancak çok güzel beyaz ton. Üretim malzemesi cam seramiktir, montaj İspanya'da yapılır, incelemeler çoğunlukla olumlu görüşler ile temsil edilmektedir.

4 pişirme bölgesi aşağıdaki seçeneklerle temsil edilir: 2 normal, biri hafif modlu, biri artırılmış güçlü bir ısıtma bölgesi. Isıtma elemanlarını kontrol etmek için 9 kontrol adımı vardır. Ayrıca üretici, ürünü oyun oynayan çocukların ellerinden bir kilitle donattı. Ek bir ekipman olarak gaz kaçağına karşı korumanın varlığını dahil ettik. Ev için merkezi bir gaz kaynağına erişiminiz yoksa, cihazla birlikte kitte gaz tüpleri için adaptörler bulacaksınız.

Bosch PCP6A5M90R

Avantajlar:

 • yüksek kaliteli montaj;
 • özlü ve şık tasarım;
 • Çoçuk kilidi;
 • çok işlevlilik.

Dezavantajları:

 • yüzey hızlı bir şekilde çizilir.

Ortalama maliyet 26.000 Rus rublesidir.

Hansa BHGI63030

Cam seramik ürünlerin önceki versiyonları size pahalı göründüyse bu model uygun fiyatı ile alıcıyı memnun edecektir.

Teknik özellikler orijinal değildir: gaz kontrolü, çeşitli tipte brülörlerin varlığı, kendiliğinden tutuşma.

Hansa BHGI63030

Avantajlar:

 • uygun fiyat etiketi;
 • yüksek performans;
 • güzel görünüm;
 • yüksek kaliteli montaj.

Dezavantajları:

 • kısa güç kablosu, fişi yoktur.

Ortalama maliyet 11.000 Rus rublesidir.

Gefest SG SN1210 K5

Ve en bütçe seçeneği derecelendirmemizi tamamlıyor. Ürünün avantajları, çoğu modelde olduğu gibi üstte değil, yan tarafta bulunan döner düğmeleri içerir. Bu tasarım, regülatörlerin gres ve yiyecek artıklarıyla hızla kirlenmesini önler.

Özlü ve çok yönlü tasarım, herhangi bir iç mekanın koşullarına uyabilir. Dökme demir ızgaralar yerine sıkıca sabitlenmiştir, ancak gerektiğinde temizlenmesi kolaydır ve dar tabanlı bulaşıklar için özel bir sabit destek vardır.

Gefest SG SN1210 K5

Avantajlar:

 • güvenilir dökme demir ızgaralar;
 • Düşük fiyat;
 • çok yönlülük.

Dezavantajları:

 • gaz kaçağı kontrolü yok.

Ortalama maliyet 6.000 Rus rublesidir.

Derecelendirmede açıklanan ürünleri kullanma deneyiminiz varsa, görüşlerinizi yorumlara yazın.

İNCELEME BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Şartları okudum Kullanıcı Sözleşmesi *